kget - en to tg translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
tg: Шумораи кӯшишҳо:

en: Advanced Options
tg: Интихоботҳои Беҳбудшуда

en: Malformed URL:
    %1
tg: URL-и нодуруст:
    %1

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
tg: Радкунии нобудсозии
    %1
    аз баски он раҳнамо аст.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
tg: Радкунии нобудсозии
    %1
    аз баски он файли маҳаллӣ аст.

en: %1/s
tg: %1/с

en: Stalled
tg: Боздошта

en: Question
tg: Суол

en: Start KGet with drop target
tg: Оғози KGet бо мақсади кашолакунӣ

en: URL(s) to download
tg: URL(ҳо) барои боркунӣ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
tg: Феҳристҳо

en: Description
tg: Тавсифот

en: Location (URL)
tg: Ҷойгиршавӣ (URL)
