kget - en to uz@cyrillic translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
uz@cyrillic: Алмаштириш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
uz@cyrillic: Уринишлар сони:

en: Advanced Options
uz@cyrillic: Қўшимча мосламалар

en: Malformed URL:
    %1
uz@cyrillic: Нотўғри URL:
    %1

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
uz@cyrillic: Қуйидаги ўчирилмайди
    %1
    чунки у жилд.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
uz@cyrillic: Қуйидаги ўчирилмайди
    %1
    чунки у локал файл.

en: %1/s
uz@cyrillic: %1/с

en: Stalled
uz@cyrillic: Тўхтаб қолди

en: Question
uz@cyrillic: Савол

en: URL(s) to download
uz@cyrillic: Ёзиб олиш учун URL(лар)

en: Enable
uz@cyrillic: Ёқиш

en: Do Not Enable
uz@cyrillic: Ёқилмасин

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
uz@cyrillic: Жилдлар

en: Description
uz@cyrillic: Таърифи

en: Links in: %1 - KGet
uz@cyrillic: Боғламалар: %1 -KGet
