kdelibs4 - en to hi translation catalogue (8 entries)

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
hi: वैश्विक शॉर्टकट के परस्पर विरोध में है

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
hi: कुंजी '%1' संयोजन पहले से ही "%2" वैश्विक क्रिया के लिए %3 में सम्बद्ध है।
    क्या आप इसे वर्तमान क्रिया से फिर से सम्बद्ध करना चाहते हैं?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
hi: फिर से आबंटित करें

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
hi: क्रिया '%2' के लिए सन्दर्भ '%1'

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
hi: '%1' कुंजी संयोजन %2 अनुप्रयोग द्वारा दर्ज है।
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
hi: पंजीकृत वैश्विक शॉर्टकट से विरोध है

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
hi: केडीई वैश्विक शॉर्टकट्स सेवा

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
hi: अनुरक्षक
