kgoldrunner - en to fa translation catalogue (369 entries)

en: Pharaoh's Tomb
fa: مقبره فرعون

note: i18n: NOTES: Files 'gamedata/game_*.txt' are KGoldrunner DATA files.  They are installed in $KDEDIR/share/apps/kgoldrunner/system and contain names and descriptions of games, plus names and hints for levels.  You may sometimes need to look at the corresponding game or level graphics to work out a go
en: TRANSLATORS: Please see the notes in the translation comment.
fa: مترجمان: لطفاً، یادداشتهای موجود در توضیح ترجمه را ببینید.

en: Free Fall
fa: سقوط آزاد

en: Impossible?
fa: غیرممکن است؟

en: Zig Zag
fa: زیگ‌زاگ

en: The Box
fa: جعبه

en: Overcrowding
fa: ازدحام

en: Entangled
fa: گرفتارشده

en: Digging Hassle
fa: زحمت حفاری

en: KGoldrunner
fa: فرار با جواهرات

en: These levels were composed by Marco Krüger, the original author of the KGoldrunner program, and some of his friends and contributors.  They use KGoldrunner rules.  The enemies run fast and have an aggressive search strategy.  Enjoy!
fa: این سطوح توسط مارکو کروگر، نویسنده اصلی برنامه KGoldrunner، و بعضی از دوستان و همکارانش ساخته می‌شدند. آنها از قواعد KGoldrunner   استفاده می‌کنند. دشمنان سریع می‌دوند و یک رزم‌آرایی تحقیقی تهاجمی دارند.  لذت ببرید!

en: Initiation
fa: شروع

en: These 100 levels make an excellent introductory game, as well as a good opportunity for experts to build up high scores.  They were composed by Peter Wadham and use traditional playing rules.
    
    The last few levels are very hard, but if you are looking for even more of a challenge, have a go at 'Vengeance of Peter W' ...
fa: این ۱۰۰ سطح یک بازی مقدمه‌ای عالی، همچنین فرصتی خوب برای کارشناسان، در افزایش امتیازهای بالا ایجاد می‌کند. این سطوح، توسط پیتر و ادهام ساخته شدند و از قواعد سنتی بازی استفاده می‌کنند.
    
    چند سطح آخر بسیار دشوار هستند، اما اگر در جستجوی مبارزه بیشتر هستید، سطح »انتقام از پیتر و« را انتخاب کنید...

en: Don't Panic
fa: وحشت نکنید

en: Lust for Gold
fa: حرص و آز برای طلا

en: When you kill the enemies you can trap them permanently in the pit at top right.
fa: وقتی که دشمنان را می‌‌‌کشید، می‌توانید برای همیشه آنها را در گودال سمت راست بالا محبوس کنید.

en: Ladders?  Trust me!
fa: نردبانها؟ به من اعتماد کنید!

en: Drop In and Say Hello
fa: به داخل پریده و سلام کنید

en: The Mask
fa: ماسک

en: Check for Traps
fa: بررسی تله‌ها

en: Take It Easy!
fa: آسان بگیرید!

en: Fall on a Fortune
fa: شانس آوردن

en: The Lattice
fa: شبکه

en: Shower of Gold
fa: باریدن طلا

en: The Foundry
fa: کارخانه ذوب فلز

en: Soft Landings
fa: پاگردهای نرم

en: Unlucky for Some
fa: بدبختی برای بعضی

en: The Balance
fa: تعادل

en: Gold Bars
fa: میله‌های طلا

en: Hard Row to Hoe
fa: کمرشکن بودن

en: Golden Maze
fa: شبکه پیچیده طلایی

en: Delayed Trap
fa: تله تأخیری

en: Nowhere to Hide
fa:  جایی برای مخفی شدن نیست

en: Watch the Centre
fa: مراقبت کردن از مرکز

en: Where to Dig?
fa: کجا حفاری شود؟

en: Easy Stages
fa: مراحل آسان

en: Gold Mesh
fa: شبکه طلا

en: Acrobat
fa: بندباز

en: Mongolian Horde
fa: ایل و تبار مغول‌ها

en: Rocky Terrain
fa: زمین پرصخره

en: Down the Chimney
fa: پایین دودکش

en: Space Invader
fa: مهاجم فضایی

en: Winding Road
fa: جاده مارپیچ

en: Light My Fire
fa: آتش من را روشن کن

en: Cockroach
fa: سوسک

en: The Runaround
fa: این طرف و آن طرف دویدن

en: Speedy
fa: سریع

en: Dig Deep
fa: حفاری عمیق

en: Forgotten Gold
fa: طلای فراموش‌شده

en: Two of Diamonds
fa: دو تا از الماسها

en: Suicide Jump
fa: پریدن برای خودکشی

en: Easy Access
fa: دستیابی آسان

en: Gold Braid
fa: قیطان طلا

en: Cat's Eyes
fa: چشمهای گربه

en: Keep Them Coming
fa: آنها را وادار کنید که بیایند

en: The Funnel
fa: قیف

en: Lattice Maze
fa: شبکه مشبک

en: Hard Work for Poor Pay
fa: پول کم در عوض کار سخت

en: Forked Ladders
fa: نردبانهای چند شاخه

en: Snowing Gold
fa: طلای گول‌زننده

en: Left or Right?
fa: چپ یا راست؟

en: Houndstooth
fa: دندان‌های سگ

en: Five Levels
fa: پنج سطح

en: Pitfalls
fa: سقوط در گودال

en: Get IN There!
fa: برسید به آنجا!‍

en: A Steady Climb
fa: یک صعود مداوم

en: Fall-through Lattice
fa: افتادن در شبکه

en: Get me OUT of Here!
fa: مرا از اینجا خارج کن!

en: Empty Cellar
fa: زیرزمین خالی

en: The Rose
fa: گل سرخ

en: Lotus Puzzle
fa: معمای نیلوفر آبی

en: Long Drop
fa: سقوط طولانی

en: Party On!
fa: مهمانی برقرار است!

en: Cross-stitch
fa: کوک ضربدر

en: Cannot Get Up There
fa: نمی‌‌توان آنجا برخاست

en: They Are Everywhere!
fa: آنها، همه جا هستند!

en: Rooftops
fa: بالای بامها

en: Tricky Traps
fa: تله‌های فریب‌دهنده

en: Make Them Work for You
fa: آنها را وادار کنید تا برای شما کار کنند

en: Get Going!
fa: شروع!

en: Three Chimneys
fa: سه دودکش

en: The Archway
fa: گذرگاه طاق‌‌‌دار

en: Starwave
fa: موج ستاره

en: Amazing Finish
fa: پایان شگفت‌انگیز

en: Pillars
fa: ستونها

en: Hopeful Descent
fa: نژاد امیدوار

en: The Rack
fa: طاقچه

en: Twists and Turns
fa: پیچ و تابها و گردشها

en: The Saucer
fa: نعلبکی

en: The Dotted Line
fa: نقطه‌چین

en: Do Not Look Down (1)
fa: پایین را نگاه نکنید )۱(

en: Getting Started
fa: شروع شدن

en: Easy Middle
fa: میانه آسان

en: Do Not Look Down (2)
fa: به پایین نگاه نکنید )۲(

en: Which Way?
fa: کدام راه؟

en: Do Not Look Down (3)
fa: به پایین نگاه نکنید )۳(

en: Drop?
fa: افتادید؟

en: Help!
fa: کمک!

en: Yorick's Skull
fa: جمجمه یوریک

en: No Mercy
fa: بی‌رحم

en: Gold Sandwich
fa: ساندویچ طلا

en: Golden Curtain
fa: پرده طلایی

en: Are you spider or fly?
fa: عنکبوتید یا مگس؟

en: Funny?
fa: خنده‌دار؟

en: Hard Landings
fa: پاگردانهای سفت

en: Golden Tower
fa: برج طلایی

en: This level is named after the famous German submarine war film 'Das Boot' and dedicated to Marco Krüger of Berlin, the original author of KGoldrunner.
    
    Just one small hint ... if you stand on the right hand end of the boat you can get the enemy to fall towards you ... the rest is up to you!
fa: این سطح از روی فیلم جنگی زیر دریایی آلمانی نام‌گذاری شد، و به مارکو کروگر، نویسنده اصلی فرار با جواهرات، از برلین اختصاص داده شد.
    
    فقط یک اشاره کوچک ... اگر در انتهای سمت راست قایق می‌ایستید، می‌توانید دشمن را وادار کنید به سمت شما بیفتد ... بقیه به عهده شماست!

en: Quick!  RUN!
fa: سریع!  بدوید!

en: Surprise Ending
fa: پایانی شگفت‌انگیز

en: Diagonal Disaster
fa: قطر مصیبت

en: Vengeance of Peter W
fa: انتقام از پیتر دبلیو

en: Gooood luck!
    Mwarrhh hwwarrrr haarrrr!
fa: موفق باشیییییید!
    مـــــوهــــــاهــــــاهـــــا!

en: No, it is not impossible.  There is a trick in how you dig the bricks next to the gold nuggets.
fa: نه، غیر ممکن نیست.یک حقه برای حفاری آجر‌خا و رسیدن به طلا‌ها وجود دارد.

en: Short Cut?
fa: میان‌بر؟

en: Sky Walker
fa: هوانورد

en: The Vault
fa: طاق

en: Patchwork Quilt
fa: لحاف چهل‌تکه

en: Do You Need Him?
fa: به او نیاز دارید؟

en: Stuck in Storage
fa: در انبار بمانید

en: So Far for So Little
fa: بسیار دور در مقابل بسیار کم

en: Flying Tower
fa: برج پرواز

en: Pot Hole
fa: لوله قوری

en: Sticky Ladders
fa: نردبانهای چسبنده

en: The Laboratory
fa: آزمایشگاه

en: Pete likes Ladders
fa:  پتی نردبانها را دوست دارد

en: Where is the Roof?
fa: پشت‌بام کجاست؟

en: Ninja Style
fa: سبک نینجا

en: Cooperation?
fa: همکاری؟

en: Triple Trap
fa: تله سه‌گانه

en: State Of Terror
fa: ایالت ترور

en: Easy Gold
fa: طلای آسان

en: Fear of Heights
fa: ترس از ارتفاع

en: The Spiral
fa: مارپیچ

en: Crags of Fire
fa: پرتگاه آتش

en: The Heist
fa: سرقت

en: Endless Enemies (1)
fa: دشمنان بی‌پایان )۱(

en: Torture Chamber
fa: اتاق شکنجه

en: Endless Cascade
fa: آبشار بی‌پایان

en: Infiltration
fa: پالایش

en: Endless Enemies (2)
fa: دشمنان بی‌پایان )۲(

en: Tunnels (1) - The Monster
fa: تونلها )۱( - هیولا

en: Breaking and Entering
fa: شکست و ورود

en: Tunnels (2) - The Honeycomb
fa: تونلها )۲( - شانه عسل

en: Four Chambers Suspended
fa: چهار اتاق معلق

en: Ruins
fa: خرابه‌ها

en: Tutorial
fa: آموختار

en: This tutorial is a collection of easy levels that teaches you the rules of KGoldrunner and helps you develop the skills you need to get started.  It uses the Traditional set of rules, similar to those used on early home-computers.  Each level has a brief explanation, then you play ...
    
    When you move on to play more advanced levels, you will find that KGoldrunner combines action, strategy and puzzle solving --- all in one game.
fa: این آموختار، مجموعه‌ای از سطوح آسان است که به شما قواعد فرار با جواهرات  را آموزش می‌دهد، و به شما کمک می‌کند تا مهارتهایی را که برای آغاز بازی نیاز دارید، توسعه بدهید. هر سطح توضیح مختصری دارد، پس بازی کنید ...
    
    وقتی که برای اجرای سطوح پیشرفته به حرکت خود ادامه می‌دهید، می‌فهمید که KGoldrunner حاوی کنش، رزم‌آرایی و حل معما می باشد --- همه این موارد در یک بازی هستند.

en: Hi!
fa: سلام!

en: Hi!  Welcome to KGoldrunner!  The idea of the game is to pick up all the gold nuggets, then climb to the top of the playing area and move up to the next level.  A hidden ladder will appear as you collect the last nugget.
    
    The hero, at the top left, is your deputy.  To collect the nuggets, just point the mouse where you want him to go.  At first gravity takes over and he falls ...
fa: سلام!  به بازی فرار با جواهرات  خوش آمدید!  هدف از بازی، برداشتن تمام قطعه‌های طلا می‌باشد، بعد به فضای بالایی بازی صعود می‌کنید و به سطح بعدی می‌روید.  وقتی که آخرین قطعه را جمع می‌کنید، یک نردبان مخفی ظاهر می‌شود.
    
    قهرمان، در سمت چپ بالا، جانشین شماست.  برای جمع کردن قطعه‌ها، فقط موشی را به جایی حرکت بدهید که او می‌خواهد برود. در اولین وضع دشوار صدمه می‌بیند و می‌افتد...

en: Navigation
fa: کاوش

en: This is an exercise in moving around.  Follow the track of gold nuggets until the ladder pops up at the right.  The hero can only follow the mouse along simple paths (like _ | L or U), so be careful not to get too far ahead of him.
    
    DANGER: Try not to fall off the ladder or bar into the concrete pit at the bottom right.  If you do get trapped there, the only way out is to kill the hero (press key Q for quit) and start the level again.
fa: این تمرینی برای حرکت است. رد قطعه‌های طلا را دنبال کنید تا زمانی که نردبان در سمت راست پیدا شود. قهرمان فقط می‌تواند در امتداد مسیرهای ساده موشی را دنبال کند)مثل | L یا U(، پس مراقب باشید که زیاد از او جلو نزنید.
    
    خطر! سعی کنید از نردبان نیفتید، یا در گودال بتونی زیرتان محبوس نشوید. اگر در آنجا به دام بیفتید، تنها راه خارج شدن از آنجا کشتن قهرمان است )برای خلاصی، کلید Q را فشار دهید( و دوباره سطح را آغاز کنید.

en: Digging
fa: حفاری

en: You Have ENEMIES!
fa: دشمنانی دارید!

en: Well, it has been nice and easy up to now, but the game would be no fun without enemies.  They are after the gold too: worse still they are after you!  You die if they catch you, but maybe you will have a few lives left and can start again.
    
    You can handle enemies by running away, digging a hole or luring them into part of the playing area where they get stranded.
    
    If an enemy falls into a hole, he gives up any gold he is carrying, then gets stuck in the hole for a time and climbs out.  If the hole closes while he is in it, he dies and reappears somewhere else on the screen.  You can deliberately kill enemies by digging several holes in a row.
    
    More importantly, you can run over an enemy's head.  You should do that right at the start of this level.  Dig a hole, trap the enemy, wait for him to fall all the way in, then run over him, with the other enemy in hot pursuit ...
    
    If you are feeling stressed, you can hit the Pause key at any time (default P or Esc) and take a break.  Hit it again when you wish to continue.
fa: خوب، تا الان بازی خوب و راحت بوده، اما بازی بدون دشمن سرگرم‌کننده نیست. دشمنان هم به دنبال طلا هستند: بدتر این که آنها باز هم به دنبال شما هستند! اگر شما را بگیرند، می‌میرید؛ اما شاید کمی جان داشته باشید و دوباره بازی را آغاز کنید.
    
    می‌توانید با فرار، حفر یک گودال، یا با کشاندن دشمن به منطقه‌ای از بازی که گیر بیفتند، آنها را کنترل کنید.
    
    اگر دشمن به درون گودال بیفتد، همه طلاهایی که دارد را رها می‌کند، سپس مدتی در گودال گیر می‌‌‌‌کند و خارج می‌‌‌شود. اگر زمانی که در گودال است گودال مسدود بشود، می‌میرد و دوباره جای دیگر پرده ظاهر می‌‌‌‌شود. می‌توانید عمداً با حفر چندین گودال در یک ردیف، دشمنان را بکشید.
    
    مهم‌تر این که، می‌توانید سر دشمن را زیر بگیرید. این کار را باید دقیقاً در آغاز بازی انجام دهید. در تعقیب شدید یک دشمن دیگر، گودالی حفر کنید، دشمن را به دام بیاندازید؛ منتظر بمانید تا در تمام طول مسیر به گودال بیفتد بعد او را زیر بگیرید...
    
    اگر استرس دارید، می‌توانید کلید مکث )پیش‌فرض کلید P یا گریز( را هر زمانی که بخواهید زده و استراحت کنید. هنگامی که خواستید ادامه دهید، دوباره آن را بزنید.

en: Bars
fa: میله‌ها

en: You can move horizontally along bars (or poles), but if you move down you will let go and fall ...  Also, note that you can collect gold by falling onto it.
fa: می‌توانید به طور افقی در امتداد میله‌ها )یا دیرک( حرکت کنید، اما اگر به پایین حرکت کنید، آزادید که بروید و می‌افتید ...  همچنین، توجه داشته باشید که با افتادن در گودال  می‌توانید طلا جمع کنید.

en: False Bricks
fa: آجرهای بدلی

en: Some of the bricks in this level are not what they seem.  If you walk onto them you fall through.  The enemies fall through them too.
fa: برخی از آجرهای این سطح آنچه که به نظر می‌رسند، نمی‌باشند. اگر روی آنها بروید، می‌افتید. دشمن هم از روی آنها می‌افتد.

en: Bye ...
fa: خداحافظ ...

en: This is just a nice easy level to finish up with.  Have fun with the other games in KGoldrunner.
    
    Note that there is a game Editor in which you and your friends can make up levels and challenge each other.  And if you like action, the KGoldrunner rules used in some of the games are fast and furious.  There is also a KGoldrunner Handbook in the Help Menu, which contains more detail than this Tutorial.
    
    It has been a pleasure showing you around.  Bye!
fa: به پایان رساندن این سطح، آسان و خوب است. با بازیهای دیگر فرار با جواهرات سرگرم باشید.
    
    توجه داشته باشید که یک ویرایشگر بازی وجود دارد، که شما و دوستانتان می‌توانید در آن، سطوح را بسازید و با هم رقابت کنید. همچنین راهنمای فرار با جواهرات در گزینگان کمک وجود دارد؛ که نسبت به این آموختار، جزئیات بیشتری دارد.
    
    مایه دلخوشیتان بوده که اطراف به شما نشان داده بشود. خداحافظ!

en: Advanced Tutorial
fa: آموختار پیشرفته

en: This tutorial is preparation for some of the things you might find in the middle levels of the 'Initiation' game.  Enjoy ...
fa: این آموختار، آماده‌سازی برخی از مواردی است که ممکن است در سطوح میانی »شروع« بازی آنها را پیدا کنید.  لذت ببرید ...

en: Bars and Ladders
fa: میله‌ها و نردبانها

en: There is nowhere to dig, so you must dodge the enemies and avoid falling to the concrete at the wrong time.  Try to keep the enemies together.
    
    If an enemy has gold coloring, he is holding a nugget.  He might drop it as he runs over the concrete or maybe at the top of a ladder ... patience, patience!
fa:  برای حفر کردن جایی وجود ندارد، باید از چنگ دشمنان فرار کنید و از افتادن در گودال بتونی در زمان نامناسب اجتناب کنید. سعی کنید دشمنان پیش هم بمانند.
    
    اگر دشمنی یک طرح طلا دارد، در حال حمل یک قطعه است. ممکن است زمانی که از روی گودال بتونی می‌پرد، یا شاید زمانی که بالای نردبان است آن را بیندازد ... صبر داشته باشید، صبر داشته باشید!

en: To kill ...
fa: کشتن ...

en: You cannot get up to the gold, so you must get the enemies to bring it down to you.  But how do you get them to keep going back?
    
    If you are feeling stressed, you can hit the Pause key (default P or Esc) and take a break.  Also, you can use the Settings menu to slow down the action.
fa: نمی‌توانید به طلا برسید، پس باید دشمنان را وادار کنید آن را برایتان پایین بیاورند، اما چطور آنان را وادار می‌کنید که برگردند؟
    
    اگر احساس می‌کنید که استرس دارید، می‌توانید کلید گریز را بزنید )پیش‌فرض P یا گریز( و کمی استراحت بکنید. همچنین می‌توانید برای کم کردن سرعت، از گزینگان تنظیمات استفاده کنید.

en: ...  Or not to kill?
fa: ...یا نکشتن؟

en: It is best not to kill the enemy.  Try it and you will find out why ... Heh, heh, heh!
    
    If you do kill him unintentionally, before you have collected the gold at the top left, you can still finish the level by digging away the side of the pit he is in.
fa: بهترین کار این است که دشمن را نکشید. امتحان کنید و می‌فهمید چرا...هه، هه، هه!
    
    اگر قبل از اینکه طلا را در سمت چپ بالا جمع کنید، عمداً دشمن را بکشید؛ باز هم می‌توانید با حفر ‌گودالی که دشمن در آن است، سطح را به پایان برسانید.

en: Traps
fa: تله‌ها

en: Some of the bricks here are not what they seem.  They are known as false bricks, fall-through bricks or traps.  If you try to walk on them, you fall through.  If the enemies walk on them, they can descend on you without warning.  Sometimes you have to fall through a brick to get some gold.
    
    At the start, jump into the concrete pit, dig and drop through.  That will get one enemy tied up for a while ...
fa: برخی از آجرهای اینجا، آنچه به نظر می‌رسند نمی‌باشند. آنها به آجرهای بدلی، آجرها یا تله‌های سقوط معروفند. اگر سعی کنید از روی آنها رد بشوید، می‌افتید. اگر دشمن روی آنها برود، بدون اخطار روی شما می‌ریزند. مجبورید برای به دست آوردن مقداری طلا، گاهی اوقات به وسیله یک آجر بیفتید.
    
    در آغاز، درون گودال بتونی بپرید، حفر کنید و دشمن را آنجا بیندازید. این کار برای مدتی یک دشمن را گرفتار می‌‌کند ...

en: Challenge
fa: رقابت

en: These tricky little levels were composed by Peter, Simon, Genevieve and their father Ian Wadham.  They use traditional playing rules.  Enjoy!
fa: این سطوح کوچک نیرنگ‌آمیز توسط پیتر، سیمون، ژنویو و پدرشان، یان و ادهام، ساخته شدند.  آنها از قواعد سنتی بازی استفاده می‌کنند.  لذت ببرید!

en: Easy Start
fa: آغاز آسان

en: Mobile Bricks
fa: آجرهای قابل حرکت

en: Just run over the enemies' heads.
fa: فقط بر روی سر‌های دشمنان بدوید.

en: The Big Haul
fa: صید بزرگ

en: Quick Off The Mark
fa: سریع عمل کنید

en: Who Needs Enemies?
fa: چه کسی به دشمن نیاز دارد؟

en: Asymmetrical
fa: نامتقارن

en: Goldrunner Prophecy
fa: افسانه فراری با جواهرات

en: The Rosette
fa: گل و بوته

en: He Has The Gold
fa: او طلا دارد

en: Towers of Gold
fa: برجهای طلا

en: Delayed Drop
fa: سقوط تأخیری

en: Maze of Ladders
fa: شبکه نردبانها

en: Ride Them Down
fa: آنها را به زمین بیندازید

en: Hair's Breadth Timing
fa: متقارن ساختن زمان اندک

en: The Three Musketeers
fa: سه تفنگدار

en: Rat Trap
fa: تله موش )صحرایی(

en: Head Case
fa: وضعیت اصلی

en: Under the Stairs
fa: زیر پله‌ها

en: Bertie Beetle
fa: سوسک بِرتی

en: Short Circuit
fa: مدار کوتاه

en: Synchronised Running
fa: دونده همزمان

en: &New Game...
fa: بازی &جدید...‌

en: &Load Saved Game...
fa: &بارگذاری بازی ذخیره‌شده...‌

en: &Save Game...
fa: &ذخیره بازی...‌

en: &Kill Hero
fa: &کشتن قهرمان‌

en: &Create Level
fa: &ایجاد سطح‌

en: &Edit Level...
fa: &ویرایش سطح

en: Edit level...
fa: ویرایش سطح

en: Edit any level...
fa: &ویرایش هر سطح...‌

en: &Save Edits...
fa: &ذخیره ویرایشها...‌

en: Save edits...
fa: &ذخیره ویرایشها...‌

en: Save your level after editing...
fa: بعد از ویرایش مرحله، آن را ذخیره کنید...

en: &Move Level...
fa: &حرکت دادن سطح...‌

en: Move level...
fa: &حرکت دادن سطح...‌

en: Change a level's number or move it to another game...
fa: تغییر شماره مرحله و یا انتفال آن به یک بازی دیگر...

en: &Delete Level...
fa: &حذف سطح...‌

en: Delete level...
fa: &حذف سطح...‌

en: Delete a level...
fa: &حذف کردن یک سطح...‌

en: Create &Game...
fa: ایجاد &بازی...

en: Create game...
fa: ایجاد بازی...

en: Create a completely new game...
fa: ساختن بک بازی کاملا جدید...

en: Edit Game &Info...
fa: ویرایش &اطلاعات بازی...

en: Edit game info...
fa: ویرایش اطلاعات بازی...

en: Change the name, rules or description of a game...
fa: تغییر نام، قوانین و توضیحات یک بازی...

en: &Play Sounds
fa: &پخش صدا‌ها

en: &Mouse Controls Hero
fa: &موشی، قهرمان را هدایت می‌کند‌

en: &Keyboard Controls Hero
fa: &صفحه کلید، قهرمان را هدایت می‌کند‌

en: Normal Speed
fa: سرعت معمولی

en: Beginner Speed
fa: سرعت تازه‌کار

en: Champion Speed
fa: سرعت قهرمان

en: Increase Speed
fa: افزایش سرعت

en: Decrease Speed
fa: کاهش سرعت

en: Stop
fa: ایست

en: Move Right
fa: حرکت به راست

en: Move Left
fa: حرکت به چپ

en: Move Up
fa: حرکت به بالا

en: Move Down
fa: حرکت به پایین

en: Dig Right
fa: حفر سمت راست

en: Dig Left
fa: حفر سمت چپ

en: Test Bug Fix
fa: آزمایش رفع اشکال

en: Show Positions
fa: نمایش موقعیتها

en: Start Logging
fa: آغاز ورود

en: Show Hero
fa: نمایش قهرمان

en: Show Object
fa: نمایش شیء

en: Show Enemy
fa: نمایش دشمن

en: Press "%1" to RESUME
fa: فشار »%1« برای از سرگرفتن

en: Press "%1" to PAUSE
fa: فشار »%1 « برای مکث

en: Get Folders
fa: گرفتن پوشه‌ها

en: Edit Name/Hint
fa: ویرایش نام/اشاره

en: Hero
fa: قهرمان

en: Enemy
fa: دشمن

en: Ladder
fa: نردبان

note: i18n: ectx: Menu (editor)
en: &Editor
fa: &ویرایشگر

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolbar)
en: Edit Toolbar
fa: ویرایش نوار ابزار

en: Name of level:
fa: نام سطح:

en: Hint for level:
fa: اشاره برای سطح:

en: Name of game:
fa: نام بازی:

en: File name prefix:
fa: پیشوند نام پرونده:

en: Traditional rules
fa: قواعد سنتی

en: KGoldrunner rules
fa: قوانین فرار با جواهرات

en: 1 level | %1 levels
fa[0]: %1 سطح

en: About this game:
fa: درباره این بازی:

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: 0 levels
fa: ۰ سطح

en: Save New
fa: ذخیره جدید

en: Game                       Level/Lives/Score   Day    Date     Time
fa: بازی                            سطح/طول عمر/امتیاز   روز    تاریخ     زمان

en: Create Level
fa: ایجاد سطح

en: You cannot create and save a level until you have created a game to hold it. Try menu item "Create Game".
fa: نمی‌توانید یک سطح را تا زمانی که یک بازی برای نگه داشتن آن ایجاد نکرده‌اید، ایجاد یا ذخیره کنید. فقره »ایجاد بازی« گزینگان را امتحان کنید.

en: Edit Level
fa: ویرایش سطح

en: You cannot edit and save a level until you have created a game and a level. Try menu item "Create Game".
fa: تا زمانی که یک بازی و یک سطح ایجاد نکرده‌اید، نمی‌توانید یک سطح را ویرایش و ذخیره کنید. فقره »ایجاد بازی« را امتحان کنید.

en: Save Level
fa: ذخیره سطح

en: Do you want to insert a level and move existing levels up by one?
fa: می‌خواهید یک سطح را درج کنید و سطوح موجود را توسط یک سطح بالا ببرید؟

en: &Insert Level
fa: &درج سطح‌

en: &Cancel
fa: &لغو‌

en: Cannot open file '%1' for output.
fa: برای خروجی، پرونده »%1« را نمی‌توان باز کرد.

en: Move Level
fa: حرکت دادن سطح

en: You must first load a level to be moved. Use the "%1" or "%2" menu.
fa: ابتدا باید سطحی که حرکت داده شده را بار کنید. ازگزینگان »%1« یا »%2« استفاده کنید.

en: Game
fa: بازی

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: You cannot move a level until you have created a game and at least two levels. Try menu item "Create Game".
fa: تا زمانی که یک بازی و حداقل دو سطح ایجاد نکرده‌اید، نمی‌توانید یک سطح را حرکت بدهید. فقره » ایجاد بازی« گزینگان را امتحان کنید.

en: Sorry, you cannot move a system level.
fa: متأسفم، نمی‌توانید یک سطح سیستم را حرکت بدهید.

en: You must change the level or the game or both.
fa: نباید سطح یا بازی، یا هر دو را تغییر بدهید.

en: Delete Level
fa: حذف سطح

en: You cannot delete a level until you have created a game and a level. Try menu item "Create Game".
fa: تا زمانی که یک بازی و یک سطح ایجاد نکرده‌اید، نمی‌توانید یک سطح را حذف کنید. فقره » ایجاد بازی« گزینگان را امتحان کنید.

en: Do you want to delete a level and move higher levels down by one?
fa: می‌خواهید یک سطح را حذف کنید و سطوح بالاتر را با یک سطح به پایین حرکت دهید؟

en: &Delete Level
fa: &حذف سطح‌

en: Cannot find file '%1' to be deleted.
fa: نمی‌توانید پرونده »%1« را که حذف می‌شود، بیابید.

en: Save Game Info
fa: ذخیره اطلاعات بازی

en: You must enter a name for the game.
fa: باید یک نام برای بازی وارد کنید.

en: You must enter a filename prefix for the game.
fa: باید یک پیشوند نام پرونده، برای بازی وارد کنید.

en: The filename prefix should not be more than 5 characters.
fa: پیشوند نام پرونده نباید بیش از ۵ نویسه باشد.

en: The filename prefix should be all alphabetic characters.
fa: تمام نویسه‌های پیشوند نام پرونده باید الفبایی باشند.

en: The filename prefix '%1' is already in use.
fa: پیشوند نام پرونده »%1« تاکنون در حال استفاده است.

en: You have not saved your work. Do you want to save it now?
fa: کارتان را ذخیره نکرده‌اید. می‌خواهید الان آن را ذخیره کنید؟

en: &Save
fa: &ذخیره‌

en: &Do Not Save
fa: &ذخیره نشود‌

en: &Go on editing
fa: &ادامه ویرایش‌

en: You can only modify user games.
fa: فقط می‌توانید بازیهای کاربر را تغییر بدهید.

en: New Level
fa: سطح جدید

en: Inappropriate action: you are not editing a level.
fa: کنش نامناسب: در حال ویرایش یک سطح نیستید.

en: &Try Again
fa: &سعی مجدد‌

en: &Finish
fa: &پایان‌

en: <b>CONGRATULATIONS !!!!</b><p>You have conquered the last level in the <b>"%1"</b> game !!</p>
fa: <b>آفرین !!!!</b><p>آخرین سطح در بازی »%1« پیروز شدید !!</p>

en: Hint
fa: نکته

en: Sorry, there is no hint for this level.
fa: متأسفم، هیچ نکته‌ای برای این سطح وجود ندارد.

en: Switch to Keyboard Mode
fa: سودهی برای حالت صفحه کلید

en: Switch to &Keyboard Mode
fa: سودهی به حالت &صفحه کلید‌

en: Stay in &Mouse Mode
fa: باقی ماندن در حالت &موشی‌

en: Save Game
fa: ذخیره بازی

en: Sorry, you cannot save your game play while you are editing. Please try menu item "%1".
fa: متأسفم، در حال ویرایش نمی‌توانید اجرای بازیتان را ذخیره کنید. لطفاً، فقره «%1« گزینگان را امتحان کنید.

en: Cannot open file '%1' for read-only.
fa: پرونده »%1« را نمی‌توان فقط برای خواندن باز کرد.

en: Please note: for reasons of simplicity, your saved game position and score will be as they were at the start of this level, not as they are now.
fa: لطفاً، توجه کنید: به دلیل سادگی، موقعیت بازی ذخیره‌شده و امتیازتان به صورتی که در آغاز این سطح بود، می‌باشد؛ نه به صورتی که الان هستند.

en: Error: Failed to save your game.
fa: خطا: خرابی در ذخیره بازیتان.

en: Load Game
fa: بارگذاری بازی

en: Sorry, there are no saved games.
fa: متأسفم، هیچ بازی ذخیره‌شده‌ای وجود ندارد.

en: Cannot find the game with prefix '%1'.
fa: بازی با پیشوند »%1«‌ را نمی‌توان یافت.

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Check for High Score
fa: بررسی برای امتیاز بالا

en: Save High Score
fa: ذخیره امتیاز بالا

en: Error: Failed to save your high score.
fa: خطا: خرابی در ذخیره امتیاز بالای شما.

en: Show High Scores
fa: نمایش امتیازهای بالا

en: Sorry, we do not keep high scores for tutorial games.
fa: متأسفم، امتیازهای بالا را برای بازیهای آموختار نگه نمی‌داریم.

en: Sorry, there are no high scores for the "%1" game yet.
fa: متأسفم، هنوز برای بازی »%1« هیچ امتیاز بالایی وجود ندارد.

en: <center><h2>KGoldrunner Hall of Fame</h2></center><center><h3>"%1" Game</h3></center>
fa: <center><h2>تالار شهرت KGoldrunner</h2></center><center><h3>بازی «%1»</h3></center>

[ctx: Person]
en: Name
fa: نام

[ctx: Game level reached]
en: Level
fa: سطح

en: Score
fa: امتیاز

en: Date
fa: تاریخ

en: Load Game Info
fa: بارگذاری اطلاعات بازی

en: Cannot find game info file '%1'.
fa: پرونده اطلاعات بازی  »%1« را نمی‌‌‌‌‌توان یافت.

en: Reached end of file '%1' before finding end of game-data.
fa: قبل از یافتن انتهای داده بازی به انتهای پرونده »%1« رسید.

en: Read Level Data
fa: خواندن داده‌های سطح

en: Cannot find file '%1'.
fa: »%1« را نمی‌‌‌‌‌توان یافت.

en: Reached end of file '%1' without finding level data.
fa: بدون یافتن داده‌های سطح، به انتهای پرونده »%1« رسید.

en: Rename File
fa: تغییر نام پرونده

en: Cannot delete previous version of file '%1'.
fa: نسخه قبلی پرونده »%1« را نمی‌توان حذف کرد.

en: Cannot rename file '%1' to '%2'.
fa: نمی‌توانید پرونده »%1« را به »%2« تغییر نام بدهید.

en: Select Level
fa: برگزیدن سطح

en: Sorry, you can only save or move into one of your own games.
fa: متأسفم، فقط در یکی از بازیهایتان می‌توانید ذخیره‌سازی کنید، یا حرکت انجام بدهید.

en: Sorry, you can only delete a level from one of your own games.
fa: متأسفم، فقط می‌توانید یک سطح را از یکی از بازیهایتان حذف کنید.

en: Edit Game Info
fa: ویرایش اطلاعات بازی

en: Sorry, you can only edit the game information on your own games.
fa: متأسفم، فقط می‌توانید اطلاعات بازی موجود در بازیهایتان را ویرایش کنید.

en: <html><b>Please select a game:</b></html>
fa: <html><b>لطفاً، یک بازی انتخاب کنید:</b></html>

en: Name of Game
fa: نام بازی

en: Rules
fa: قواعد

en: Levels
fa: سطوح

en: Skill
fa: مهارت

en: Level 1 of the selected game is:
fa: سطح ۱ بازی برگزیده، عبارت است از:

en: Please select a level:
fa: لطفاً، سطحی را برگزینید:

en: Level number:
fa: شماره سطح:

en: Start Game
fa: آغاز بازی

en: Play Level
fa: بازی کردن سطح

en: Save Change
fa: ذخیره تغییر

en: Move To...
fa: حرکت به...

[ctx: Rules]
en: Traditional
fa: سنتی

[ctx: Skill Level]
en: Tutorial
fa: آموختار

[ctx: Skill Level]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: Skill Level]
en: Championship
fa: قهرمانی

en: 1 level, uses KGoldrunner rules. | %1 levels, uses KGoldrunner rules.
fa[0]: %1 سطح، از قواعد KGoldrunner استفاده می‌کند.

en: 1 level, uses Traditional rules. | %1 levels, uses Traditional rules.
fa[0]: %1 سطح، از قواعد سنتی استفاده می‌کند.

en: Sorry, there is no further information about this game.
fa: متأسفم، اطلاعات بیشتری راجع به این بازی وجود ندارد.

en: This level number is not valid. It can not be used.
fa: عدد این سطح معتبر نیست. نمی‌توان از آن استفاده کرد.

en: The main button at the bottom echoes the menu action you selected. Click it after choosing a game and level - or use "Cancel".
fa: دکمه اصلی در پایین، کنش گزینگانی که برگزیده‌‌‌اید را پژواک می‌دهد. آن دکمه را بعد از انتخاب یک بازی و سطح فشار دهید. یا از »لغو« استفاده کنید.

en: 
    
    You can add a name and hint to your new level here, but you must save the level you have created into one of your own games. By default your new level will go at the end of your game, but you can also select a level number and save into the middle of your game.
fa: 
    
    در اینجا می‌توانید نام یا نکته‌ای را به سطح جدیدتان اضافه کنید، اما باید سطحی که ایجاد کرده‌اید را در یکی از بازیهای خودتان ذخیره کنید. به طور قراردادی، سطح جدیدتان به انتهای بازیتان می‌رود، اما می‌توانید عدد یک سطح را هم برگزینید و در میان بازیتان ذخیره کنید.

en: 
    
    You can create or edit a name and hint here, before saving. If you change the game or level, you can do a copy or "Save As", but you must always save into one of your own games. If you save a level into the middle of a series, the other levels are automatically re-numbered.
fa: 
    
    در اینجا قبل از ذخیره‌‌‌سازی، می‌توانید یک نام ایجاد یا ویرایش کنید. اگر بازی یا سطح را تغییر بدهید، می‌توانید یک رونوشت یا »ذخیره به عنوان« را انجام دهید، اما همیشه باید در یکی از بازیهای خودتان ذخیره کنید. اگر یک سطح را در میان یک دنباله ذخیره کنید، سطوح دیگر به طور خودکار مجدداً شماره‌گذاری می‌شوند.

en: 
    
    You can only delete levels from one of your own games. If you delete a level from the middle of a series, the other levels are automatically re-numbered.
fa: 
    
    فقط می‌توانید سطوح را از یکی از بازیهای خودتان حذف کنید. اگر سطحی را از میانه یک دنباله حذف کنید، سطوح دیگر به طور خودکار مجدداً شماربه‌گذاری می‌شوند.

en: 
    
    When editing game info you only need to choose a game, then you can go to a dialog where you edit the details of the game.
fa: 
    
    وقتی که اطلاعات بازی را ویرایش می‌کنید، فقط نیاز به انتخاب یک بازی دارید، بعد می‌توانید به محاوره‌ای که در آن جزئیات بازی را ویرایش می‌کنید بروید.

en: Help: Select Game & Level
fa: کمک: برگزیدن بازی و سطح

en: Current author
fa: نویسنده جاری

en: Original author
fa: نویسنده اصلی

en: Port to KDE4, Qt4 and KGameCanvas classes
fa: انتقال به KDE4، Qt4 و رده‌های KGameCanvas

en: KGameCanvas classes for KDE4
fa: رده‌های KGameCanvas برای KDE4

en: Artwork for runners and default theme
fa: کار هنری برای برنده‌ها و چهره پیش‌فرض

en: Artwork for bars and ladders
fa: کار هنری برای میله‌ها و نردبانها

en: Artwork for background of Geek City theme
fa: کار هنری برای زمینه چهره Geek City

en: Artwork for the Treasure of Egypt theme
fa: کار هنری برای برنده‌ها و چهره پیش‌فرض
