kgoldrunner - en to hne translation catalogue (257 entries)

en: Pharaoh's Tomb
hne: फाराहो के मकबरा

en: Zero
hne: सून्य

en: Three
hne: तीन

en: Four
hne: चार

en: Seven
hne: सात

en: Eleven
hne: ग्यारा

en: Free Fall
hne: स्वतन्त्र गिरना

en: Impossible?
hne: असंभव?

en: Zig Zag
hne: टेढ़ा मेढ़ा

en: The Box
hne: डब्बा

en: Overcrowding
hne: भीड़भाड़

en: Entangled
hne: उलझे

en: Digging Hassle
hne: डिगिंग हेसल

en: KGoldrunner
hne: के-गोल्डरनर

en: Initiation
hne: सुरू

en: Don't Panic
hne: हड़बड़ी नइ करव

en: Lust for Gold
hne: सोने के लालसा

en: When you kill the enemies you can trap them permanently in the pit at top right.
hne: जब आप मन सत्रु ल मार देथें तहां आप मन ओ मन ल ऊपरी जेवनी कोना मं हमेसा बर फांस सकथो .

en: Ladders?  Trust me!
hne: सीढ़ियाँ?  मुझ मं भरोसा करव !

en: Drop In and Say Hello
hne: आव अउ नमस्कार करव

en: The Mask
hne: नकाब

en: Check for Traps
hne: फंदे बर जांचव

en: Take It Easy!
hne: जरा आसानी से !

en: Fall on a Fortune
hne: किसिमत खुल गई

en: The Lattice
hne: जाली

en: Shower of Gold
hne: सोने के बरसात

en: The Foundry
hne: ढलाई घर

en: Soft Landings
hne: सौम्य अवतरन

en: Unlucky for Some
hne: कुछ बर दुर्भाग्यसाली

en: The Balance
hne: बैलेन्स

en: Gold Bars
hne: सोने के छड़ें

en: Hard Row to Hoe
hne: खोदने मं कठिन कतार

en: Golden Maze
hne: स्वर्नमय भूलभुलैया

en: Delayed Trap
hne: विलम्बित फंदा

en: Nowhere to Hide
hne: कहीं घलोक छुप नइ सकहू

en: Watch the Centre
hne: केंद्र मं देखव

en: Where to Dig?
hne: कहां खुदाई करव?

en: Easy Stages
hne: आसान चरन

en: Gold Mesh
hne: स्वर्न जाल

en: Acrobat
hne: कलाबाज

en: Mongolian Horde
hne: मंगोलियन गिरोह

en: Rocky Terrain
hne: पथरीला मैदान

en: Down the Chimney
hne: चिमनी के नीचे

en: Space Invader
hne: अंतरिक्छ मं चढ़ाई करे वाले

en: Winding Road
hne: घुमावदार रास्ता

en: Light My Fire
hne: मोर लिए आग सुलगाव

en: Cockroach
hne: काकरोच

en: The Runaround
hne: गोल-गोल घूमने वाले

en: Speedy
hne: तेजी से

en: Dig Deep
hne: गहरा खोदें

en: Forgotten Gold
hne: भूला गिस स्वर्न

en: Two of Diamonds
hne: ईंट के दुक्की

en: Suicide Jump
hne: मौत के छलांग

en: Easy Access
hne: आसान पहुंच

en: Gold Braid
hne: स्वर्न वेनी

en: Cat's Eyes
hne: बिल्लौरी आंख

en: Keep Them Coming
hne: उनको आने दो

en: The Funnel
hne: फनल

en: Lattice Maze
hne: जालीदार भूलभुलैया

en: Hard Work for Poor Pay
hne: कम पैसे बर संकली मेहनत

en: Forked Ladders
hne: फार्क्ड लैडर्स

en: Snowing Gold
hne: स्वर्न बर्फबारी

en: Left or Right?
hne: डेरी या जेवनी?

en: Houndstooth
hne: कूकर-दंत

en: Five Levels
hne: पांच स्तर

en: Pitfalls
hne: पिटफाल्स

en: Get IN There!
hne: वहां जाओ !!

en: A Steady Climb
hne: स्थिर चढ़ाई

en: Fall-through Lattice
hne: जाली के पार गिरा

en: Get me OUT of Here!
hne: मोला इहां से निकालव!

en: Empty Cellar
hne: खाली तहखाना

en: The Rose
hne: गुलाब

en: Lotus Puzzle
hne: कमल पहेली

en: Long Drop
hne: लंबी छलांग

en: Party On!
hne: पार्टी चालू !

en: Cross-stitch
hne: आड़ा टांका

en: Cannot Get Up There
hne: वहां जा नइ सकहू

en: They Are Everywhere!
hne: वो तहां हर जगह हे!

en: Rooftops
hne: ऊपरी छत

en: Tricky Traps
hne: चालाक फन्दा

en: Make Them Work for You
hne: ओ मन ल आप मन काम करे होही

en: Get Going!
hne: चलते चलो !

en: Three Chimneys
hne: तीन चिमनी

en: The Archway
hne: तोरनद्वार

en: Starwave
hne: तारों के लहर

en: Amazing Finish
hne: आस्चर्यजनक समापन

en: Pillars
hne: खंभे

en: Hopeful Descent
hne: उम्मीद भरे अवतरन

en: The Rack
hne: रैक

en: Twists and Turns
hne: पेंचदार अउ घुमावदार

en: The Saucer
hne: तस्तरी

en: The Dotted Line
hne: बिंदुमय पंक्ति

en: Do Not Look Down (1)
hne: नीचे नइ देखव (१)

en: Getting Started
hne: सुरू करत हे

en: Easy Middle
hne: आसान मध्य

en: Do Not Look Down (2)
hne: नीचे नइ देखव (२)

en: Which Way?
hne: किस तरफ?

en: Do Not Look Down (3)
hne: नीचे नइ देखव (३)

en: Drop?
hne: छोड़व ?

en: Help!
hne: मदद!

en: Yorick's Skull
hne: योरिक के कपाल

en: No Mercy
hne: कोई दया नइ

en: Gold Sandwich
hne: स्वर्न सैंडविच

en: Golden Curtain
hne: स्वर्न परदा

en: Are you spider or fly?
hne: आप मसंकली हेया मक्खी?

en: Funny?
hne: मजेदार?

en: Hard Landings
hne: कठिन अवतरन

en: Golden Tower
hne: स्वर्नमय मीनार

en: Quick!  RUN!
hne: जल्दी !  भागो !

en: Surprise Ending
hne: आस्चर्यकारी आखरी

en: Diagonal Disaster
hne: तिर्यक विपत्ति

en: Vengeance of Peter W
hne: पीटर डब्ल्यू के प्रतिसोध

en: Gooood luck!
    Mwarrhh hwwarrrr haarrrr!
hne: सुभ कामना !
    गुर्र..हर्र्..हर्र् !

en: Short Cut?
hne: छोटे रास्ता?

en: Sky Walker
hne: आकास मं चले वाला

en: The Vault
hne: तिजोरी

en: Patchwork Quilt
hne: पैचवर्क रजाई

en: Do You Need Him?
hne: आप ओ मन ल चाहथो ?

en: Stuck in Storage
hne: भंडार मं फंसे

en: So Far for So Little
hne: इतने दूर अतीक कम

en: Flying Tower
hne: उड़ती मीनार

en: Pot Hole
hne: पाट होल

en: Sticky Ladders
hne: चिपचिपाती सीढ़ियाँ

en: The Laboratory
hne: परयोगसाला

en: Pete likes Ladders
hne: पीट जैसी सीढ़ियाँ

en: Where is the Roof?
hne: छत कहाँ हे?

en: Ninja Style
hne: निन्जा सैली

en: Cooperation?
hne: सहयोग?

en: Triple Trap
hne: तीन फंदे

en: State Of Terror
hne: आतंक के स्थिति

en: Easy Gold
hne: ईजी गोल्ड

en: Fear of Heights
hne: डर के ऊंचाई

en: The Spiral
hne: सर्पिल

en: Crags of Fire
hne: अग्नि ईंट

en: The Heist
hne: द हेइस्ट

en: Endless Enemies (1)
hne: आखरीहीन सत्रु (१)

en: Torture Chamber
hne: टार्चर चेम्बर

en: Endless Cascade
hne: आखरीहीन क्रम-प्रपात

en: Infiltration
hne: इनफिल्ट्रेसन

en: Endless Enemies (2)
hne: आखरीहीन सत्रु (२)

en: Tunnels (1) - The Monster
hne: टनल (१) - द मान्स्टर

en: Breaking and Entering
hne: तोड़ें अउ घुसें

en: Tunnels (2) - The Honeycomb
hne: टनल (२) - द हनीकम्ब

en: Four Chambers Suspended
hne: चार चेंबर सस्पेंड हुए

en: Ruins
hne: तबाह

en: Tutorial
hne: सिक्छन पाठ

en: Hi!
hne: नमस्ते !

en: Hi!  Welcome to KGoldrunner!  The idea of the game is to pick up all the gold nuggets, then climb to the top of the playing area and move up to the next level.  A hidden ladder will appear as you collect the last nugget.
    
    The hero, at the top left, is your deputy.  To collect the nuggets, just point the mouse where you want him to go.  At first gravity takes over and he falls ...
hne: नमस्ते !  के-गोल्डरनर मं आप मन के स्वागत हे! एखर खेल के भाव ए हे कि आप मन सब्बो सोने के डले चुन लें, फिर खेल छेत्र के सबसे ऊपरी हिस्सा मं पहुंचकर अगले स्तर मं जाव. एक लुकाए होइस सीढ़ी तब प्रकट होगी जब आप मन आखिरी डला चुन लेंगे.
    
    ऊपरी डेरी कोना के हीरो आप मन के सहायक हे. डले चुने बर बस अपन मुसुवा ल वहाँ इंगित करव जहाँ आप मन चाहथो कि वो वहां जाए. मं पहिली गुरूत्व अपन काम करथे  अउ वो नीचे गिर जात हे...

en: Navigation
hne: नेविगेसन

en: Digging
hne: खोदने में

en: You Have ENEMIES!
hne: आप मन के तहां सत्रु हे!

en: Bars
hne: छड़ें

en: False Bricks
hne: नकली ईंटें

en: Bye ...
hne: बाय ...

en: Advanced Tutorial
hne: विस्तृत सिक्छन पाठ

en: Bars and Ladders
hne: छड़ें अउ सीढ़ियाँ

en: To kill ...
hne: मारें...

en: ...  Or not to kill?
hne: या नइ मारें...

en: Traps
hne: फंदा

en: Challenge
hne: चुनौती

en: Easy Start
hne: आसान सुरू

en: Drop through the false brick under the bar.
hne: पट्टी के नीचे नकली ईंटों से टपकाव.

en: Mobile Bricks
hne: चलते फिरते ईंटें

en: Just run over the enemies' heads.
hne: सत्रुओं के सिर के ऊपर से चलें.

en: The Big Haul
hne: बड़ी घसीट

en: Quick Off The Mark
hne: निसान से जल्दी बाहिर

en: Who Needs Enemies?
hne: दुस्मन कोन चाहथे ?

en: Keep digging rows of three bricks next to the ladder.
hne: सीढ़ी के आगू से तीन ईंटों के लाइन खोदते रहें.

en: Asymmetrical
hne: विसम

en: Goldrunner Prophecy
hne: गोल्डरनर भविस्यवानी

en: The Rosette
hne: गुलाब

en: He Has The Gold
hne: उसे स्वर्न मिलिस

en: Towers of Gold
hne: स्वर्न मीनारें

en: Delayed Drop
hne: विलम्बित छोड़

en: Maze of Ladders
hne: सीढ़ियों के भूलभुलैया

en: Ride Them Down
hne: ओ मन ल नीचे उतारें

en: Hair's Breadth Timing
hne: बाल बराबर समय

en: The Three Musketeers
hne: द थ्री मस्केटियर्स

en: Rat Trap
hne: चूहा दानी

en: Head Case
hne: हेड केस

en: Under the Stairs
hne: सीढ़ियों के नीचे

en: Bertie Beetle
hne: बर्टी बीटल

en: Short Circuit
hne: सार्ट सर्किट

en: Synchronised Running
hne: समकालिक दौड़

en: Press "%1" to RESUME
hne: फिर से  चालू करे बर  "%1" ल दबाव

en: Press "%1" to PAUSE
hne: ठहरने बर "%1" ल दबाव

note: i18n: ectx: Menu (editor)
en: &Editor
hne: संपादक (&E)

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolbar)
en: Edit Toolbar
hne: औजार-पट्टी संपादित करव

en: 1 level | %1 levels
hne[0]: १ स्तर
hne[1]: %1 स्तर

en: 0 levels
hne: 0 स्तर

en: Game                       Level/Lives/Score   Day    Date     Time
hne: खेल             स्तर/जीवन/अंक      दिन   तारीक   समय

en: Do you want to insert a level and move existing levels up by one?
hne: का आप मन एक स्तर सामिल करना चाहू अउ अभी हाल के स्तर एक से ऊपर उठाना चाहू?

en: Cannot open file '%1' for output.
hne: फाइल '%1' आउटपुट बर खोल नइ सकिस.

en: You must first load a level to be moved. Use the "%1" or "%2" menu.
hne: खिसकाने बर आप मन ल पहिली स्तर लोड करना होही.  "%1" या "%2" मेन्यू के परयोग करव.

en: Sorry, you cannot move a system level.
hne: माफ करव, आप मन तंत्र स्तर खिसका नइ सकहू.

en: You must change the level or the game or both.
hne: आप मन ल स्तर या खेल या दुनों ही बदले होही.

en: Do you want to delete a level and move higher levels down by one?
hne: का आप मन कोनो स्तर मिटा कर जादा स्तर मं एक स्तर नीचे करना चाहथो

en: Cannot find file '%1' to be deleted.
hne: मेटाय बर फाइल '%1'  नइ मिलिस.

en: You must enter a name for the game.
hne: खेल बर आप मन ल एक नाम भरना होही.

en: You must enter a filename prefix for the game.
hne: खेल बर आप मन ल एक फाइलनाम पहिलीअक्छर भरना होही.

en: The filename prefix should not be more than 5 characters.
hne: फाइलनाम पहिलीअक्छर 5 अक्छर से जादा नइ होए चाही.

en: The filename prefix should be all alphabetic characters.
hne: फाइलनाम पहिलीअक्छर सब्बो अल्फाबेटिक होए चाही.

en: The filename prefix '%1' is already in use.
hne: फाइलनाम पहिलीअक्छर '%1' पहिली से ही उपयोग मं हे.

en: You have not saved your work. Do you want to save it now?
hne: आप मन अपन काम सहेजे नइ हे. का आप मन एला अभी सहेजना चाहथो ?

en: You can only modify user games.
hne: आप सिरिफ कमइया खेल सुधार सकथो.

en: New Level
hne: नवा स्तर

en: Inappropriate action: you are not editing a level.
hne: अनुपयुक्त कामः आप मन कोनो स्तर संपादित नइ कर रहे हे.

en: <b>CONGRATULATIONS !!!!</b><p>You have conquered the last level in the <b>"%1"</b> game !!</p>
hne: <b>गाड़ा गाड़ा बधाई !!!!</b><p>आप मन <b>"%1"</b> खेल के आखरी स्तर पार कर ले हो !!</p>

en: Sorry, there is no hint for this level.
hne: माफ करव,  ए स्तर बर कोनो संकेत नइ मिलत हे.

en: Keyboard Mode
hne: कुंजीपट मोड

en: Sorry, you cannot save your game play while you are editing. Please try menu item "%1".
hne: माफ करव, आप मन संपादन करत समय अपन खेल सहेज नइ सकहू. किरपा करके, मेन्यू आइटम "%1" आजमाव.

en: Cannot open file '%1' for read-only.
hne: फाइल '%1' सिरिफ लिखे बर खोल नइ सकिस.

en: Error: Failed to save your game.
hne: गलती: आप मन वाले खेल ल सहेजे मं फेल.

en: Sorry, there are no saved games.
hne: माफ करव, वहां कोनो सहेजे गिस खेल नइ मिलत हे.

en: Cannot find the game with prefix '%1'.
hne: पहिली अक्छर '%1' के साथ कोनो खेल नइ पा सकिस.

en: Unknown
hne: अग्यात

en: Error: Failed to save your high score.
hne: गलती: आप मन के सर्वोच्च अंक ल सहेजे मं गलती होइस.

en: Sorry, we do not keep high scores for tutorial games.
hne: माफ करव, हम सिक्छन खेलों बर सबसे अधिक अंक दर्ज कर नइ रखथें .

en: Sorry, there are no high scores for the "%1" game yet.
hne: माफ करव, खेल "%1" बर कोनो सबसे अधिक अंक अब तक नइ हे.

en: <center><h2>KGoldrunner Hall of Fame</h2></center><center><h3>"%1" Game</h3></center>
hne: <center><h2>के-गोल्डरनर हाल आफ फेम</h2></center><center><h3>"%1" खेल</h3></center>

en: Cannot find game info file '%1'.
hne: खेल जानकारी फाइल '%1' नइ पा सकिस.

en: Reached end of file '%1' before finding end of game-data.
hne: खेल डाटा प्राप्त करे बिना फाइल '%1' के आखरी आ गिस .

en: Cannot find file '%1'.
hne: फाइल '%1' खोज नइ सकिस.

en: Reached end of file '%1' without finding level data.
hne: स्तर डाटा बिना प्राप्त करे फाइल '%1' के आखरी आ गिस .

en: Cannot delete previous version of file '%1'.
hne: फाइल '%1' के पिछले संस्करन ल नइ मिटा सकिस.

en: Cannot rename file '%1' to '%2'.
hne: फाइल '%1' के नाम बदलकर '%2' नइ कर सकिस.

en: Sorry, you can only save or move into one of your own games.
hne: माफ करव, आप मन सिरिफ अपन ही खेलों ल सहेज या खिसका सकथो .

en: Sorry, you can only delete a level from one of your own games.
hne: माफ करव, आप मन सिरिफ अपन ही खेलों वाले खेल स्तर मं से कोनो स्तर मिटा सकथो .

en: Sorry, you can only edit the game information on your own games.
hne: माफ करव, आप मन सिरिफ अपन ही खेलों वाले खेल जानकारी मन संपादित कर सकथो .

en: <html><b>Please select a game:</b></html>
hne: <html><b>किरपा करके, कोनो खेल चुनव:</b></html>

en: Level 1 of the selected game is:
hne: चुने गे खेल के स्तर एक हेः

en: Please select a level:
hne: किरपा करके, कोनो स्तर चुनव:

[ctx: Rules]
en: KGoldrunner
hne: के-गोल्डरनर

[ctx: Rules]
en: Traditional
hne: पारम्परिक

[ctx: Skill Level]
en: Tutorial
hne: सिक्छन पाठ

[ctx: Skill Level]
en: Normal
hne: सामान्य

[ctx: Skill Level]
en: Championship
hne: चैम्पियनसिप

en: 1 level, uses KGoldrunner rules. | %1 levels, uses KGoldrunner rules.
hne[0]: 1 स्तर, के-गोल्ड-रनर नियम मन ल उपयोग करथे .
hne[1]: %1 स्तर, केगोल्डरनर नियम मन के उपयोग करथे

en: 1 level, uses Traditional rules. | %1 levels, uses Traditional rules.
hne[0]: स्तर १ पारंपरिक नियम परयोग करथे.
hne[1]: स्तर %1 पारंपरिक नियम परयोग करथे.

en: Sorry, there is no further information about this game.
hne: माफ करव, एखर खेल परिचय अउ अधिक जानकारी नइ मिलत हे.

en: This level number is not valid. It can not be used.
hne: ये स्तर नंबर वैध नइ हे. ए उपयोग नइ हो सके.

en: (C) 2003 Ian Wadham and Marco Krüger
hne: (C) 2003 इयान वाडम अउ मार्को क्रुगर

en: Ian Wadham
hne: इयान वाडम

en: Current author
hne: अभी हाल के लेखक

en: Marco Krüger
hne: मार्को क्रूगर

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Mauricio Piacentini
hne: मारिसियो पियासेन्टिनी

en: Port to KDE4, Qt4 and KGameCanvas classes
hne: केडीई४, क्यूटी४ अउ केगेमकेनवास बर पोर्ट

en: Maurizio Monge
hne: मारिजियो मोंगे

en: KGameCanvas classes for KDE4
hne: केडीई४ बर केगेमकेनवास क्लासेस

en: Artwork for runners and default theme
hne: धावकों अउ डिफाल्ट थीम बर कलाकृति

en: Johann Ollivier Lapeyre
hne: जोहान ओलिवर लापेरे

en: Artwork for bars and ladders
hne: पट्टी मन अउ सीढ़ियों बर कलाकृति

en: Eugene Trounev
hne: यूजीन ट्रोउनेव

en: Artwork for background of Geek City theme
hne: गीक सहर थीम के पिछोत अंगना बर कलाकृति

en: Luciano Montanaro
hne: लुसियानो मोंटानारो

en: Artwork for the Treasure of Egypt theme
hne: मिस्र थीम के खजाना बर कलाकृति
