kgoldrunner - en to mai translation catalogue (40 entries)

en: Count
mai: गिनती

en: Thirteen
mai: तेरह

en: Fourteen
mai: चौदह

en: Vertical
mai: लम्बवत

en: Depth
mai: गहिराइ

en: Sleepy
mai: औंघाएल

en: Happy
mai: सुखी

en: Navigation
mai: नेविगेशन

en: Bars
mai: पट्टिसभ

en: Create
mai: बनाबू

en: Edit
mai: संपादन

en: Save
mai: सहेजू

en: Stop
mai: रोकू

en: Move Right
mai: दाहिना तरफ घसकाबू

en: Move Left
mai: बम्माँ ओर घसकाबू

en: Move Up
mai: उप्पर जाउ

en: Move Down
mai: नीच्चाँ जाउ

en: Erase
mai: मेटाबू

en: Concrete
mai: कन्क्रीट

en: Bar
mai: पट्टी

en: Gold
mai: सोना

en: Save Changes
mai: बदलाव सहेजू

en: &Cancel
mai: रद्द करू (&C)

en: Game
mai: खेल

en: Editor
mai: संपादक

en: &Save
mai: सहेजू (&S)

en: &Do Not Save
mai: सहेजू नहि (&D)

en: &Quit
mai: छोड़ू (&Q)

en: Game Over
mai: खेल खत्म

en: &Finish
mai: समाप्त (&F)

en: Unknown
mai: अज्ञात

[ctx: Person]
en: Name
mai: नाम

[ctx: Game level reached]
en: Level
mai: स्तर

en: Score
mai: अंक

en: Date
mai: दिनांक

en: Rename File
mai: फाइलनाम बदलू

en: Rules
mai: नियम

en: Levels
mai: स्तर

[ctx: Skill Level]
en: Normal
mai: सामान्य

en: Original author
mai: मूल लेखक
