kgoldrunner - en to ne translation catalogue (354 entries)

en: Pharaoh's Tomb
ne: फाराओको चिहान

note: i18n: NOTES: Files 'gamedata/game_*.txt' are KGoldrunner DATA files.  They are installed in $KDEDIR/share/apps/kgoldrunner/system and contain names and descriptions of games, plus names and hints for levels.  You may sometimes need to look at the corresponding game or level graphics to work out a go
en: TRANSLATORS: Please see the notes in the translation comment.
ne: TRANSLATORS: अनुवादक ज्यू: कृपया अनुवाद टिप्पणीका टिपोट हेर्नुहोस् ।

en: Free Fall
ne: स्वतन्त्र खस्ने

en: Impossible?
ne: असम्भव?

en: Zig Zag
ne: बाङ्गोटिङ्गो

en: The Box
ne: बाकस

en: Overcrowding
ne: भीडभाड

en: Entangled
ne: फसाइएको

en: Digging Hassle
ne: निहुँ खोज्दैछ

en: KGoldrunner
ne: केडीई गोल्ड रनर

en: Initiation
ne: प्रारम्भ

en: Don't Panic
ne: नआत्तिनुहोस्

en: Lust for Gold
ne: सुनका लागि लोभ

en: When you kill the enemies you can trap them permanently in the pit at top right.
ne: तपाईँले दुश्मनलाई मारेर सदाका लागि माथि दायाँतिरको खाडलमा तिनीहरूलाई बन्द गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Drop In and Say Hello
ne: भित्र जानुहोस् र नमस्कार भन्नुहोस्

en: The Mask
ne: मुकुण्डो

en: Check for Traps
ne: जालको जाँच गर्नुहोस्

en: Fall on a Fortune
ne: भविष्यमा खसाल्नुहोस्

en: The Lattice
ne: आँखीझ्याल

en: Shower of Gold
ne: सुनको धारा

en: The Foundry
ne: आरन

en: Soft Landings
ne: राम्रो अवतरण

en: Unlucky for Some
ne: कसैका लागि दुर्भाग्य

en: The Balance
ne: सन्तुलन

en: Gold Bars
ne: सुनको पट्टी

en: Hard Row to Hoe
ne: खन्नका लागि कडा पङ्क्ति

en: Golden Maze
ne: सुनौलो मेज

en: Delayed Trap
ne: बाध्न विलम्ब

en: Nowhere to Hide
ne: लुक्ने स्थान छैन

en: Watch the Centre
ne: केन्द्रमा निगरानी गर्नुहोस्

en: Where to Dig?
ne: कहाँ खन्ने हो?

en: Easy Stages
ne: सजिलो चरण

en: Gold Mesh
ne: सुनको जाल

en: Acrobat
ne: एक्रोब्याट

en: Mongolian Horde
ne: मङ्गोलियन सम्प्रदाय

en: Rocky Terrain
ne: चट्टानी भू-भाग

en: Down the Chimney
ne: चिम्नीको मुनि

en: Space Invader
ne: आक्रमणकारी स्थान

en: Winding Road
ne: हावा चल्ने बाटो

en: Light My Fire
ne: मेरो आगो बाल्नुहोस्

en: Cockroach
ne: साङ्गलो

en: The Runaround
ne: वरिपिर दौडनुहोस्

en: Speedy
ne: गति

en: Dig Deep
ne: गहिरो खन्नुहोस्

en: Forgotten Gold
ne: छुटेको सुन

en: Two of Diamonds
ne: दुईवटा हिरा

en: Suicide Jump
ne: आत्मघाती उफ्राइ

en: Easy Access
ne: सजिलो पहुँच

en: Gold Braid
ne: सुनको पेटी

en: Cat's Eyes
ne: बिरालोको आँखा

en: The Funnel
ne: टुकी

en: Lattice Maze
ne: आखीझ्याल मेज

en: Hard Work for Poor Pay
ne: कम भुक्तानीका लागि कठीन काम

en: Forked Ladders
ne: फूटेको भर्याङ

en: Snowing Gold
ne: स्नोइङ गोल्ड

en: Left or Right?
ne: दायाँ वा बायाँ?

en: Houndstooth
ne: हाउन्ड्सटुथ

en: Five Levels
ne: पाँच स्तर

en: Pitfalls
ne: पिटफल

en: A Steady Climb
ne: एकनासको चढाई

en: Fall-through Lattice
ne: आँखीझ्याल हुँदै झर्नुहोस्

en: Empty Cellar
ne: रित्तो भूइँबैठक

en: The Rose
ne: गुलाब

en: Lotus Puzzle
ne: कमल पजल

en: Long Drop
ne: लामो खसाई

en: Cross-stitch
ne: क्रस-स्टिज

en: Rooftops
ne: छत

en: Tricky Traps
ne: चलाखी जाल

en: Make Them Work for You
ne: तिनलाई तपाईँको काम गर्ने बनाउनुहोस्

en: Three Chimneys
ne: तिनवटा चिम्नी

en: The Archway
ne: चाप मार्ग

en: Starwave
ne: स्टारवेभ

en: Amazing Finish
ne: रमाइलो समाप्ति

en: Pillars
ne: खम्बा

en: Hopeful Descent
ne: आशावादी चढाई

en: The Rack
ne: दराज

en: Twists and Turns
ne: मडारिनुहोस्

en: The Saucer
ne: प्वाला

en: The Dotted Line
ne: थोप्लो रेखा

en: Getting Started
ne: सुरु हुदैँछ

en: Easy Middle
ne: सजिलो मध्यम

en: Which Way?
ne: कुन बाटो?

en: Yorick's Skull
ne: योरिकको खोपडी

en: No Mercy
ne: दया छैन

en: Gold Sandwich
ne: सुनको स्यान्डविच

en: Golden Curtain
ne: सुनौलो पर्दा

en: Are you spider or fly?
ne: तपाईँले माकुरो वा झिगा?

en: Funny?
ne: रमाइलो?

en: Hard Landings
ne: कठिन अवतरण

en: Golden Tower
ne: सुनौलो टावर

en: Surprise Ending
ne: अचम्मको अन्त्य

en: Diagonal Disaster
ne: विकर्ण विपत्ति

en: Vengeance of Peter W
ne: पिटर W को प्रतिहिंसा

en: Go up the left side to the top and across.  Drop down left of the bricks.  There is more than one route from these bars to the gold.
    
    When starting, wait on a short ladder while the enemy above falls past you on the left.
ne: माथिल्लो र वरिपरिको भागको बायाँ तिर चड्नुहोस् ।  बायाँको इट्टा खसाल्नुहोस् ।  यि पट्टीबाट सुनमा जानका लागि त्यहाँ एक भन्दा धेरै बाटा छन् ।
    
    प्रारम्भमा, पहिला तपाईँ माथिबाट बायाँ तिर खसेकोबाट शत्रु नखस्दासम्म छोटो भर्याङमा प्रतिक्षा गर्नुहोस् ।

en: Short Cut?
ne: छोटो?

en: Yes, you just have time to zip across the bottom, dodging all the enemies to get to the gold.
ne: हो, तपाईँले सुन प्राप्त गर्न बटम वरिपरि जिप गर्न, सबै शत्रुलाई हटाउन समय सीमा हुन्छ ।

en: Sky Walker
ne: आकाशमा हिड्ने

en: To get the gold in the cave, dig two bricks, wait till they start to re-appear, then quickly dig the third brick (your escape route).  Run back up, dig and drop onto the gold.
    
    You can JUST get past the fourth enemy if you wait on the bottom ladder as he falls to the floor next to you.  Finally, take a wandering route through the sky and emerge at the top left.
ne: सुरुङको सुन प्राप्त गर्न, दुइवटा इट्टा खन्नुहोस्, तिनीहरू पुन: देखा नपर्दासम्म कुर्नुहोस्, त्यसपछि तेस्रो इट्टा (तपाईँको भाग्ने बाटो) छिटो खन्नुहोस् ।  पछाडि दगुर्नुहोस्, खन्नुहोस् र सुनमा झर्नुहोस् ।
    
    तपाईँले यदि तपाईँको पछिल्लो भुईँमा खस्दासम्म पुछारको भर्याङमा प्रतिक्षा गरेमा मात्र चौथो शत्रुलाई पास गर्न सक्नुहुन्छ ।  अन्त्यमा, आकाशको रुमलिएको बाटोबाट माथि बायाँ तिर निस्कनुहोस् ।

en: The Vault
ne: गुम्बज

en: You can trap enemies in the bottom vault by waiting at the bottom of the long ladder.  To kill them, come out, dig one brick, then go back and wait again.
ne: तपाईँले लामो भर्याङको पुछारमा प्रतिक्षा गरेर पुछारको गुम्बचमा शत्रुलाई जालमा पार्न सक्नुहुन्छ ।  तिनीहरूलाई मार्न, बाहिर आउनुहोस्, एउटा इट्टा खन्नुहोस्, त्यसपछि पछाडि जानुहोस् र फेरि प्रतिक्षा गर्नुहोस् ।

en: Patchwork Quilt
ne: प्याचवर्क क्वुइल्ट

en: To get the gold in the top middle section, dig three bricks next to the trapped enemy, wait till they start to re-appear, dig once more, then run up and right to fall back to where the enemy was.
    
    Now you can dig and get onto the ladders before he gets back to you.
ne: माथिल्लो मध्य भागको सुनको खण्डमा जानका लागि, शत्रुलाई जालमा परेको पछिल्लो पट्टिका तीनवटा इट्टा खन्नुहोस्, तिनीहरू देखा पर्न सुरु नहुँदासम्म प्रतिक्षा गर्नुहोस्, एउटा अर्कोखन्नुहोस्, त्यसपछि दगुर्नुहोस् र शत्रु भएको ठाउँमा खस्नुहोस् ।
    
    अब तपाईँले शत्रु तपाईँसम्म आउनु पहिला खन्न र भर्याङमा जान सक्नुहुन्छ ।

en: Do You Need Him?
ne: तपाईँलाई उसको आवश्यकता पर्दछ?

en: Stuck in Storage
ne: भण्डारमा टाँसिएको

en: First clean out the cave by digging three bricks at the right.  Later you can kill enemies on the bottom bricks and trap them in the cave.
    
    At the right, get the vertical row of gold first, then go across and get the gold on the horizontal platforms.  Stay right, dig through the last platform, then dig and get the right hand nugget in the cave.  Finally pick up the left hand nugget.
ne: पहिला दायाँका तीनवटा इट्टा खनेर सुरुङ खुला गर्नुहोस् ।  पछि तपाईँले पुछारको इट्टामा शत्रुलाई मार्न र तिनीहरूलाई सुरुङमा थुन्न सक्नुहुन्छ ।
    
    दायाँको, पहिलो सुनको ठाडो लाइन लिनुहोस्, त्यसपछि पारिपट्टि जानुहोस् र तेर्सो स्थानको सुन लिनुहोस् ।  दायाँ बस्नुहोस्, अन्तिम स्थानबाट खन्नुहोस्, त्यसपछि खनेर सुरुङको दायाँपट्टिको सुनको टुक्रा लिनुहोस् ।  अन्त्यमा बायाँपट्टिको टुक्रा लिनुहोस् ।

en: So Far for So Little
ne: धेरै थोरैका लागि धेरै टाढा

en: At the start, go down and dig.  At the finish, approach the gold from below.
ne: प्रारम्भमा, तल जानुहोस् र खन्नुहोस् ।  अन्त्यमा, तलतिरबाट सुनमा पुग्नुहोस् ।

en: Finish by collecting the two nuggets either side of a ladder on the left, then the four at the very bottom of the tomb.  You need to get an enemy to fall onto the hanging nugget in the left side of the pyramid.  You need another to fill the pit at bottom left.
    
    The rest is several digging puzzles, often with limited time to get out before your escape route closes.  Enjoy!
ne: यात बायाँ भर्याङको छेउको दुइवटा सुनको टुक्रा, त्यसपछि चिहानको सबैभन्दा तलका चारवटा सुनको टुक्रा सङ्कलन गरेर अन्त्य गर्नुहोस् ।  तपाईँ पिरामिडको बायाँ भएको झुडिएको सुनको टुक्रामा खस्नका लागि एउटा शत्रु देख्नु पर्दछ । पुछारको बायाँको खाडल भर्न तपाईँलाई अर्को आवश्यक पर्दछ ।
    
    प्रयाजसो तपाईँलाई बाटो बन्द हुनुभन्दा पहिले भाग्नका लागि सिमित समय भएका, बाँकी बिभिन्न खन्ने पजल छन् ।  रमाइलो गर्नुहोस्!

en: Flying Tower
ne: उड्ने टावर

en: Pot Hole
ne: सडकको प्वाल

en: Sticky Ladders
ne: टाँसिने भर्याङ

en: Start by going about three quarters the way up the ladder.  The enemies run right.  Run to the top in time to get one to fall through a false brick while the others run towards you.  Go left, dig two holes to trap them, then run right, dig and fall to the bottom of the first small ladder on the right.  The enemies should come down the long ladder and fill up the two false bricks at its foot.
    
    Dig and catch the third enemy on top of the thick brick area, then run to the second space from the bottom of the long ladder, next to a row of bricks.  The enemy should run into the pits on the left.
ne: भर्याङको चौथाइको तेस्रो माथिल्लो भागको बाटोबाट जान सुरु गर्नुहोस् ।  शत्रु दायाँ दगुर्दछन् ।  एउटा झुटा इट्टाबाट तल खस्दा र अन्य तपाईँ तिर दगुर्दा माथितिर दगर्नुहोस् ।  बायाँ जानुहोस्, तिनीहरूलाई जालमा पार्नका लागि दुइवटा प्वाल खन्नुहोस्, त्यसपछि दायाँ दगुर्नुहोस्, खन्नुहोस् र दायाँको पहिलो सानो भर्याङको तल झर्नुहोस् ।  शत्रु लामो भर्याङको तल झर्नु पर्दछ र यसको पैतालामा दुइवटा बनावटी इट्टा भर्नुपर्दछ ।
    
    खन्नुहोस् र बाक्लो इट्टा भएको क्षेत्रको माथि तेस्रो शत्रुलाई समात्नुहोस्, त्यसपछि इट्टाको पङ्क्तिको पछिल्लो, लामो भर्याङको तलबाट दोस्रो खाली स्थानमा दगुर्नुहोस् ।  शत्रु सडककोबायाँ दगुर्नु पर्दछ ।

en: The Laboratory
ne: प्रयोगशाला

en: You have to go up the leftmost ladder to get to every nugget and then exit to the next level.  Come across from the right to collect the top centre nugget.
    
    Get past enemies on the 'bunsen burner' by killing them on the right of it, by dropping through the middle of it when they are nearly touching you and will fall after you OR by jumping left over their heads before they get to the top of the burner.
ne: तपाईँ प्रत्येक सुनको टुक्रा पाउन सबैभन्दा बायाँको भर्याङबाट माथि जानुपर्दछ र पछिल्लो स्तरमा बाहिरिनु पर्दछ ।  माथि बीचको सुनको टुक्रा सङ्कलन गर्न दायाँबाट पार गरेर आउनुहोस् ।
    
    शत्रुहरूलाई 'बन्सेन बर्नरको' दायाँपट्टी मारेर, तपाईँलाई छुनै लाग्दा र तपाईँ पछाडि खस्दा यसको बीचबाट झरेर वा तिनीहरू बर्नरको माथि पुग्दा टाउकोको बायाँ माथि उफ्रेर, 'बन्सेन बर्नरमा' मरेका शत्रु प्राप्त गर्नुहोस् ।

en: Pete likes Ladders
ne: पेट जस्तै भर्याङ

en: Ninja Style
ne: निन्जा शैली

en: After collecting all the gold on the left, stay over there, go up high, get the enemy to follow you, then drop to the floor.  If an enemy falls near the middle ladder on the right, quickly climb to a point higher than that ladder.  After a few tries, you should get all three enemies at the right onto the long rightmost ladder.  Now it is easy to clear out the first two areas of gold on the right.
    
    Attract three or maybe only two enemies onto the middle ladder at the right.  Go up near the hole in the concrete, drop, run right, go up the long ladder, drop left and collect the gold.
    
    If you get only two enemies onto the middle ladder, make sure the third one is dropping off the right ladder before you run across.  You will then have to go all the way up the long ladder and wait till it is safe to drop left and collect the gold.
    
    If the enemies are still carrying gold, keep them chasing you around on the middle ladder and falling to the concrete until they release it.
ne: बायाँका सबै सुन सुन सङ्कलन गरेपछि, माथितिर जानुहोस्, तपाईँलाई पछ्याएको शत्रु फेला पार्नुहोस्, त्यसपछि भुईँमा झर्नुहोस् ।  यदि कुनै शत्रु दायाँको बीचको भर्याङ नजिक खसेमा, छिटै त्यो भर्याङ भन्दा माथिल्लो बिन्दुमा चढ्नुहोस् ।  केही प्रयास पछि तपाईँले, सबै तीन शत्रुलाई सबैभन्दा दायाँको लामो भर्याङको दायाँ देख्नु पर्दछ ।  अब दायाँको सुनको क्षेत्र खाली गर्न सजिलो हुन्छ ।
    
    तीन वा दुइवटा मात्र हुनसक्ने शत्रुलाई दायाँको बीचको भर्याङमा लोभ्याउनुहोस् ।  ढलानको प्वाल नजिकै माथि जानुहोस्, खस्नुहोस्, दायाँ दगुर्नुहोस्, लामो भर्याङ माथि जानुहोस्, तल खस्नुहोस् र सुन सङ्कलन गर्नुहोस् ।
    
    यदि तपाईँले बीचको भर्याङमा दुइवटा मात्र शत्रु देखेमा, तेस्रो एक तपाईँ दुगर्नु भन्दा पहिला दायाँ भर्याङबाट तल झरिरहेको छ ।  तपाईँ त्यसपछि लामो भर्याङ हुँदै माथि जानु पर्दछ र बायाँ झर्नलाई सुरक्षित हुँदासम्म प्रतिक्षा गरेर सुन सङ्कलन गर्नु पर्दछ ।
    
    यदि शत्रुले अझै पनि सुन लिइराखेको भएमा, तिनीहरू सुनबाट मुक्त नहुँदासम्म,  बीचको भर्याङ वरिपरि तपाईँलाई खेदिरहने छन् र ढलानमा झरिरहने छन् ।

en: Cooperation?
ne: सहयोग?

en: Triple Trap
ne: तेब्बर धराप

en: State Of Terror
ne: त्रसको स् स्थिति

en: Easy Gold
ne: सजिलो सुन

en: Proceed downward from platform to platform to the third from lowest. Wait at the rightmost point to get the enemies to fall to the bottom.
    Fall onto the lowest platform, dig above the gold and then dig right, while falling, and escape back to the top of the platform. Head upward as quickly as you can.
ne: सबभन्दा तलबाट तेस्रो प्लेटफर्मबाट प्लेटफर्ममा तलतिर जानुहोस् । शत्रुलाई तल झार्न सबैभन्दा दायाँको बिन्दुमा प्रतिक्षा गर्नुहोस् ।
    सबैभन्दा तल्लो प्लेटफर्ममा झर्नुहोस्, झर्दा सुनको माथि खन्नुहोस् र त्यसपछि दायाँ खन्नुहोस् र प्लेटफर्मको माथितिर फर्कनुहोस् । तपाईँले सकेजति चाडो माथितिरको शीर्ष स्थानमा जानुहोस् ।

en: Fear of Heights
ne: त्राशको उचाइ

en: For each side of the terrace structure, run up the outside ladder from the bottom and fall onto the lowest platform. Run up the center ladder and wait at a gap for enemies from the outside ladders to fall. Fall after them to get to the gold.
    After collecting the gold, run right, across the top with enemies in tow, and fall to the right of the outside ladder. As the enemies fall after you, run back up the ladder and fall on top of the enemies to get to the pole.
ne: प्रत्येक छेउको अग्लो संरचनामा जानका लागि, तलदेखिको बहिरपट्टिको भर्याङमा माथितिर दगुर्नुहोस् र सबैभन्दा तल्लो प्लेटफर्माम झर्नुहोस् । बीचको भर्याङको माथितिर दगुर्नुहोस् र बाहिरि भर्याङबाट खस्ने दुश्मनसँग धेरै टाढा हुन केही समय प्रतिक्षा गर्नुहोस् । सुन प्राप्त गर्न तिनिहरू पछाडि झर्नुहोस् ।
    सुन सङ्कलन गरेपछि, शत्रुलाई आफ्नो पछि पार्न माथि दायाँ दगुर्नुहोस्, र बाहिरि भर्याङको दायाँ झर्नुहोस् । शत्रु तपाईँपछि झर्ने बित्तिकै, पोलमा जानका लागि, भर्याङको माथि फर्कनुहोस् र शत्रुको माथि झर्नुहोस् ।

en: The Spiral
ne: बक्र

en: Work your way out of the spiral, digging to trap enemies just before you emerge from the tunnels.
    Proceed up to the top left. As you run right, drop into the zig-zag area before the enemy does, so as to get to the top side at the right. After collecting the gold, dig to trap enemies at the bottom, then exit at the top left.
ne: बक्र बाहिरको तपाईँको बाटोमा कार्य गर्नुहोस्, सुरुङबाट तपाईँ अगाडि उत्पन्न हुने शत्रु थुन्न खन्नुहोस् ।
    माथि बायाँ तिर जानुहोस् । तपाईँ दायाँ दगुर्ने बित्तिकै, दायाँको माथिल्लो भागमा चाडो जान, असमतल क्षेत्रमा शत्रु झर्नभन्दा पहिला झर्नुहोस् । सुन सङ्कलन गरेपछि, तलतिर शत्रुलाई थुन्न खन्नुहोस्, त्यसपछि माथि बायाँबाट निस्कनुहोस् ।

en: Crags of Fire
ne: आगोको क्र्याग

en: Generally, dig down and go through to get the gold, then move right and up to the next crag.
    The top-mid crag, however, needs to be done before the second-from-left crag. Leave one piece of gold in the middle area for last. Then get out quick!
ne: साधारणतया, तल खन्नुहोस् र सुन प्राप्त गर्न त्यसबाट जानुहोस्, त्यसपछि दायाँ र माथिको पछिल्लो क्र्यागमा जानुहोस् ।
    माथिको बीचको क्र्याग, भएता पनि, बायाँबाट दोस्रो क्र्यागभन्दा पहिला गरेको हुनुपर्दछ । अन्तिमका लागि बीचको क्षेत्रमा एउटा सुनको टुक्रा छोड्नुहोस् । त्यसपछि छिटो बाहिर जानुहोस्!

en: The Heist
ne: चोरी

en: The safest way to enter the building is to go down the top-left ladder and wait on top of the short ladder to the right. As an enemy approaches, run over him to the pole. Now go right and fall onto the balcony, then dig out and fall.
    Run into the lobby and up the ladder sculpture to get gold. Fall off to the left onto the concrete block and wait for the enemies to bunch up. Fall left and run back outside to the concrete outcropping with the enemies following. Use the same ladder and pole to get back in. 
    Run to the very top of the building up the rightmost ladders. Stand at the leftmost point of the roof. Wait for an enemy to fall below you, then step back, dig and fall after him to the balcony, where you can collect three gold pieces. If you wait long enough on the roof before falling you can persuade several enemies to follow and become trapped on the balcony.
    Use the ladders on the right to collect the remaining gold and exit.
ne: भवनमा पस्ने उत्तम बाटो माथिल्लो बायाँ भर्याङमा जाने र दायाँको छोटो भर्याङको माथि प्रतिक्षा गर्नु हो । शत्रु आइपुग्न लाग्दा, खम्बामा उसको माथि दगुर्नुहोस् । अब दायाँ जानुहोस् र कौशिमा झर्नुहोस्, त्यसपछि खन्नुहोस् र झर्नुहोस् ।
    सुन प्राप्त गर्न लबिमा र भर्याङको मुर्तिको माथि दगुर्नुहोस् । ढलान खण्डको बायाँ झर्नुहोस् र एकै ठाउँमा पार्न केही समय प्रतिक्षा गर्नुहोस् । बायाँ झर्नुहोस् र शत्रुको पछ्याइबाट बाहिर निकल्न ढलान बाहिर फर्कनुहोस् ।पुन: भित्र फर्कन उही भर्याङ र खम्बा प्रयोग गर्नुहोस् । 
    भवनको ज्यादै माथितिर सबैभन्दा दायाँको भर्याङबाट दगुरेर जानुहोस् । छतको सबैभन्दा बायाँको बिन्दुमा उभिनुहोस् । तपाईँको तल एउटा शत्रु खस्दासम्म प्रतिक्षा गर्नुहोस्, त्यसपछि पछि फर्कनुहोस्, खन्नुहोर् र कौशिमा उ पछाडि झर्नुहोस् । त्यहाँ तपाईँले तीनवटा सुनका टुक्रा सङ्कलन गर्न सक्नुहुन्छ । तपाईँ झर्नुभन्दा पहिला यदि तपाईँले धेरै समय प्रतिक्षा गरेमा आफुलाई धेरै शत्रुद्वारा पछ्याउन प्रेरित गर्नुहुनेछ र कौशिमा जालमा पर्नुहुनेछ ।
    बाँकी सुन सङ्कल न गर्न बायाँको भर्याङ प्रयोग गर्नुहोस् र बाहिरिनुहोस् ।

en: Endless Enemies (1)
ne: नमर्ने शत्रु (१)

en: Collect the gold by working from top to bottom. Before the last gold, dig to the right of it and left of the enemy. Run up as fast as you can.
ne: माथिबाट तलसम्म कार्य गरेर सुन सङ्कलन गर्नुहोस् । अन्तिम सुन पहिला, यसको दायाँ र शत्रुको बायाँ खन्नुहोस् । तपाईँले सकेजति चाँडो दगुर्नुहोस् ।

en: Torture Chamber
ne: यातना कक्ष

en: Fall off the ledge, digging left to go left up the ladder. Continue left from the pole, then fall while digging left and collect some gold.  Go right, fall through the false brick below the ladder, continue right and fall through a brick tunnel to the pole below.
    Head right and fall through another brick tunnel while digging right. Dig and trap the enemy, next to the ladder, run up and left then dig and fall to collect the gold. Dig to trap the enemy again. When the first hole fills, run up to the top of the section with the enemy following. Dig at the left to collect gold and fall back onto the pole.
    Now head left and fall through a brick tunnel, digging left to trap the next enemy. Go to the upper left of the section, then fall and dig left and jump left to reach the platform at the bottom left.
    You can now navigate the spiral of ladders and brick tunnels to pick up four more gold pieces.
    After that, go back out to the right, fall and walk over the enemy trapped at the bottom, to return to the right hand half of the play area. Head up the ladders to the upper right, then fall, digging right twice, to gather the last piece of gold. Repeat falling in the brick tunnel to the right and digging right to trap the enemy. Finally, escape via the right hand side of the play area.
ne: तखतामा झर्नुहोस्, भर्याङको बायाँ जान बायाँ खन्नुहोस् । खम्बाको बायाँबाट जारी राख्नुहोस्, त्यसपछि बायाँ खन्दै झर्नुहोस् र केही सुन सङ्कलन गकर्नुहोस् ।  दायाँ जानुहोस्, भर्याङ तलको बनावटी इट्टाबाट तल झर्नुहोस्, दायाँ गइराख्नुहोस् र इट्टाको सुरुङहुँदै खम्बाको तल झर्नुहोस् ।
    दायाँ जानुहोस् र दायाँ खन्दै जाँदा अन्य इट्टा सुरुङ हुँदै झर्नुहोस् । खन्नुहोस् र शत्रुलाई थुन्नुहोस्, पछिल्लो भर्याङको, माथि र बायाँ दगुर्नुहोस् त्यसपछि सुन सङ्कलन गर्न खन्नुहोस् र झर्नुहोस् । शत्रुलाई फेरि थुन्न खन्नुहोस् । जब पहिलो प्वाल भरिन्छ, शत्रुलाई पछ्याएर माथिल्लो खण्डमा दगुर्नुहोस् । सुन सङ्कलन गर्न बायाँतिर खन्नुहोस् र प्वालमा झर्नुहोस् ।
    अब बायाँ जानुहोस् र इट्टा सुरुङबाट झर्नुहोस्, पछिल्लो शत्रुलाई थुन्न बायाँ खन्नुहोस् । खण्डको माथिल्लो बायाँ खण्डमा जानुहोस्, त्यसपछि बायाँ तलको प्लेटफर्ममा पुग्न झर्नुहोस् र बायाँ खन्नुहोस् र बायाँ उफ्रनुहोस् ।
    अब तपाईँले अरु सुनका टुक्रा टिप्न भर्याङको घुमाइ र इट्टाको सुरुङ नेभिगेट गर्न सक्नुहुन्छ ।
    त्यसपछि, खेल मैदानको दायाँतिर फर्कन, दायाँतिरबाट बाहिर फर्कनुहोस्, झर्नुहोस् र तल थुनिएको शत्रु माथि हिड्नुहोस् । सुनका अन्तिम टुक्रा जम्मा गर्न, माथि दायाँको भर्याङमा जानुहोस्, त्यसपछि झर्नुहोस्, दुइ पटक दायाँ खन्नुहोस् । दायाँको इट्टाको सुरङमा फेरि झर्नुहोस् र शत्रुलाई थुन्न दायाँ खन्नुहोस् । अन्त्यमा, दायाँ पट्टिको खेल मैदान हुँदै भाग्नुहोस् ।

en: Endless Cascade
ne: अन्त्य नहुने झरना

en: Infiltration
ne: इनफिल्ट्रेसन

en: Run fast and dig well ...
    At the innermost chamber, stand on the leftmost or rightmost brick on top and dig the next brick in towards the center. Fall onto the enemy and run right or left, then dig to trap him.  You will have to be quick!
ne: छिटो दगुर्नुहोस् र राम्रोसँग खन्नुहोस् ...
    सबैभन्दा भित्रको कोठाको, माथिको सबैभन्दा बायाँ वा दायाँको इट्टामा उभिनुहोस् र बीच तिरको पछिल्लो इट्टामा खन्नुहोस् । शत्रुतिर झर्नुहोस् र दायाँ वा बायाँ दगुर्नुहोस्, र उसलाई थुन्न खन्नुहोस् ।  तपाईँ छिटो हुनुपर्नेछ!

en: Endless Enemies (2)
ne: नमर्ने शत्रु (२)

en: Go left and fall on the gold, then go right to collect the next two pieces. Wait, high up on a pole at the far right of the play area, for the enemies to collect at the bottom right.
    Now go left and down and fall on the leftmost, bottom gold. Ignore the last gold for now, but go right and up along three poles and up three ladders. Step left off the third ladder while digging left, to prepare a trap for the enemy in the box on the left.
    Quickly go back down, fall on the last gold and prepare to move up and left in a hurry as a short hidden ladder appears below and to your left.  The enemies swarm after you, but keep going till you get back to where you set the trap. The enemy should be in it now.
    Continue up and left over a short ladder, then down and left over long poles and ladders to the next short ladder. Go up and left again, then up and right over more long ladders and poles to the top of the screen.
ne: बायाँ जानुहोर् सुनमा झर्नुहोस्, त्यसपछि अरु दुइ टुक्रा सङ्कलन गर्न दायाँ जानुहोस् । शत्रुहरूलाई तल दायाँ तिर जम्मा पार्नका लागि, प्रतिक्षा गर्नुहोस्, खेल मैदानको दायाँ टाढाको खम्बा माथि जानुहोस् ।
    अब बायाँ र तल जानुहोस् र सबैभन्दा बायाँको, तलको सुनमा झर्नुहोस् । अहिले अन्तिम सुनलाई उपेक्षा गर्नुहोस्, तर दायाँ जानुहोस् र सँगसँगै तीनवटा खम्बा र तीनवटा भर्याङ माथि जानुहोस् ।बायाँको बाकसको शत्रुलाई थुन्नका लागि जाल बनाउन, बायाँ तिर खन्दा तेस्रो भर्याङको बायाँ खन्नुहोस् ।
    छिटै तल फर्कनुहोस्, अन्तिम सुनमा झर्नुहोस् र लुकेको छोटो भर्याङ तपाईँको तल र बायाँ देखा पर्ने बित्तिकै माथि बायाँ जान तयारी गर्नुहोस् ।  शत्रु ताईँको पछाडि जम्मा हुन्छन्, तर तपाईँले पछाडि जाल सेट नगर्दासम्म अगाडि गइराख्नुहोस् । शत्रु अब यसमा परेको हुनुपर्दछ ।
    छोटो भर्याङको माथि र बायाँ जान, त्यसपछि तल र बायाँका लामा खम्बा र पछिल्ला छोटा भर्याङको तल र बायाँ जान जारी राख्नुहोस् । फेरि माथि र बायाँ, त्यसपछि माथि र अरु लामो भर्याङ र पर्दाका माथिका खम्बाका दायाँ जानुहोस् ।

en: Tunnels (1) - The Monster
ne: सुरुङ (१) - राक्षस

en: Breaking and Entering
ne: रोकिदै र पस्दै

en: Break into the bottom left room, then proceed to the top right. Head left, grab the gold and escape by digging down to the middle floor. Continue all the way down to the bottom right.
    Before collecting the second gold piece, hang from the top pole in the center room of the bottom floor and dig one brick from the two-brick wall at the right. Run left over the enemies' heads, grab the gold and escape back through the dug brick.
    Run up to the top right room, then to the lower left area via the center. Dodge the enemies any way you can and climb up to the top left room. To get out of the building, dig rapidly while falling next to the left wall.
ne: तलको बायाँ कोठमा रोकिनुहोस्, त्यसपछि माथि दायाँ जानुहोस् । बायाँ जानुहोस्, सुन खोस्नुहोस् र बीचको खणडमा तल खनेर भाग्नुहोस् । जसरी पनि तल दायाँ झरिरहनुहोस् ।
    दोस्रो सुनको टुक्रा सङ्कलन गर्नुभन्दा पहिला, तलको खण्डको बीचको कोठाको माथिको खम्बाबाट झुडिनुहोस् र दायाँको दुइ इट्टा भएको पर्खालबाट एउटा इट्टा खन्नुहोस् । शत्रुको टाउको माथिबाट बायाँ दगुर्नुहोस्, सुन खोस्नुहोस् र खनिएको इट्टाबाट पछाडि भाग्रनुहोस् ।
    माथिको दायाँ कोठासम्म दगुर्नुहोस्, त्यसपछि बिचहुँदै तल जानुहोस् ।जसरी भए पनि शत्रुलाई तल झार्नुहोस् र माथिल्लो बायाँ कोठामा उक्लनुहोस् । भवनबाट बाहिर जान, पछिल्लो बायाँ पर्खालमा झर्दा चाडैँ खन्नुहोस् ।

en: Tunnels (2) - The Honeycomb
ne: सुरुङ (२) - हनिकम्ब

en: Go to the top of the central ladder and work on the left side first.
    Fall onto ledge with gold. Outwit enemy to run through fake brick below ladder. While falling, dig left; run up ladder to gap and wait for enemy to fall in, escape, and fall in again to your dug brick; run up and left on pole, fall onto ledge while digging left, fall left, get gold, go right and fall into chamber while enemy spawns; get gold. You can dig into bottom chamber if you wish here.
    The other chambers are all accessible by dropping through fake brick tunnels. Dodge the enemies or fall on them to get the gold.
    To reach the right hand side, fall down the fake brick tunnel next to the central ladder and run fast to the right, digging behind you to trap the enemies. Collect the gold by going to the top and dropping through fake brick tunnels to the right of each piece.
ne: बीचको भर्याङको माथि जानुहोस् र बायाँ छेउमा कार्य गर्नुहोस् ।
    सुन भएको तखतामा झर्नुहोस् । बनावटी इट्टाबाट तलको भर्याङमा जान शत्रुलाई झुक्याउनुहोस् । झर्दा, बायाँ खन्नुहोस्, शत्रुबाट टाढा हुन माथि दगर्नुहोस् र शत्रु खस्दासम्म प्रतिक्षा गर्नुहोस्, भाग्नुहोस् र तपाईँले खनेको इट्टामा फेरि झर्नुहोस्; खम्बाको माथि र बायाँ दगुर्नुहोस्, बायाँ खन्दा तखतामा झर्नुहोस्, बायाँ झर्नुहोस्, सुन प्राप्त गर्नुहोस्, दायाँ जानुहोस् र शत्रुले सुन छोडेपछि कोठामा झर्नुहोस्; सुन प्राप्त गर्नुहोस् । यदि तपाईँले चाहेमा यहाँ तलको कोठामा खन्न सक्नुहुन्छ ।
    अन्य सबै कोठा बनावटी इट्टाको सुरुङबाट खसेर पहुँच गर्न सकिन्छ । सुन प्राप्त गर्न शत्रुलाई तल झार्नुहोस् वा तिनीहरू माथि झर्नुहोस् ।
    दायाँ छेउमा पुग्न, बीचको भर्याङ पछिको बनावटी इट्टाको सुरुङबाट झर्नुहोस् र शत्रुलाई थुन्न तपाईँको पछाडि खन्दै, दायाँतिर चाडो दगुर्नुहोस् । माथि गएर र बनावटी इट्टासुरुङबाट प्रत्येक सुनको टुक्राको दायाँ झरेर सुन सङ्कलन गर्नुहोस् ।

en: Four Chambers Suspended
ne: चारवटा कोठा हटाइयो

en: First Chamber. Dig down to collect the top left piece of gold. Fall onto the enemies to get the gold on the right. Dodge them to pick up the rest. Trap the enemies high on the right while you dig out through the bottom of the chamber.
    As you emerge, you must drop straight onto the ladder next to the concrete. Climb down that ladder, under the concrete to the right and then up to the top of the next chamber.
    Second Chamber. Proceed left to right with the shafts, using your digging skills to get the gold. On the rightmost shaft, dig left while falling, then fall left while digging both left and right. In the three-brick platform now remaining, dig the left brick, then the right and the center while falling right. Pick up the gold on the right and fall onto the last gold piece while digging left. Dig left again, fall onto the ladder next to the concrete, as before, and go on up to the next chamber.
    Third Chamber. Dig right, fall on the left gold piece and immediately dig right to trap the enemy, then dig and exit left. Repeat, one brick over, for the gold piece on the right. Now go back to the top and fall into the lower section, on top of the enemy. Take the short pole left and step across the falling enemy to grab the long pole going left. Fall on the gold, dig to trap the enemy, dig again and exit left. Repeat for the other hanging gold piece. This time dig down and out, onto the ladder next to the concrete, and so to the last chamber.
    Fourth Chamber. Trap the enemy, run to the top, dig through to the concrete on the left, wait for the enemy and fall on him to get at more gold on the left. When all the gold in this chamber is gone, run to the bottom and fall through to the floor.
    Now pick up the rest of the gold and get out quick.
ne: पहिलो कोठा । माथिल्ला बायाँका दुइवटा सुनका टुक्रा सङ्कलन गर्न खन्नुहोस् । दायाँका सुन प्राप्त गर्न शत्रु माथि झर्नुहोस् । बाँकीलाई लिन तिनीहरूलाई झार्नुहोस् । तपाईँले कोठाको तल खन्दा दायाँको उच्च भागमा शत्रुलाई थुन्नुहोस् ।
    तपाईँ निस्कने बित्तिकै, ढलान पछिको भर्याङमा सिधैँ झर्नुपर्दछ ।भर्याङबाट, ढलानको तल दायाँ झर्नुहोस् र त्यसपछि पछिल्लो कोठाको माथि उकल्नुहोस् ।
    दोस्रो कोठा । सुन प्राप्त गर्नलाई तपाईँको खन्ने क्षमता प्रयोग गरेर, बाटोहुँदै बायाँबाट दायाँ जानुहोस् । सबैभन्दा दायाँको बाटोमा, खस्दा बायाँ खन्नुहोस्, त्यसपछि दायाँ र बायाँ दुबैतिर खन्दा बायाँ झर्नुहोस् । अब तीन-इट्टा प्लेटफर्ममा बाँकी छन्, बायाँ इट्टा खन्नुहोस्, त्यसपछि दायाँ र दायाँ खस्दा बीचमा खन्नुहोस् । दायाँको सुन टिप्नुहोस् र बायाँ खन्दा अन्तिम सुन टुक्रामा झर्नुहोस् । पुन: बायाँ खन्नुहोस्, ढलान पछिको भर्याङमा झर्नुहोस्, र पछिल्लो कोठको माथि गइराख्नुहोस् ।
    तेस्रो कोठा । दायाँ खन्नुहोस्, बायाँ सुनको टुक्रामा झर्नुहोस् र शत्रुलाई थुन्न तत्काल दायाँ खन्नुहोस्, त्यसपछि खन्नुहोस् र बायाँ निस्कनुहोस् । दायाँको सुनको टुक्राका लागि, एउटा इट्टा माथि दोहोर्याउनुहोस् । अब माथि फर्कनुहोस् र त्यो भन्दा तल्लो खण्डमा, शत्रुको माथि झर्नुहोस् । बायाँको छोटो खम्बामा जानुहोस् र बायाँ गएको लामो खम्बा प्राप्त गर्न झरिरहेको शत्रुलाई पार गर्नुहोस् । सुनमा झर्नुहोस्, शत्रुलाई थुन्न खन्नुहोस्, फेरी खन्नुहोस् र बायाँ निस्कनुहोस् । अन्य झुडिएको सुनको टुक्रका लागि पुन: यस्तै गर्नुहोस् । यस पटक तल खन्नुहोस् र ढलान पछिको भर्याङमा बाहिरिनुहोस्, र अन्तिम कोठामा पनि त्यस्तै गर्नुहोस् ।
    चौथो कोठा । शत्रुलाई थुन्नुहोस्, माथितिर दगुर्नुहोस्, बायाँको ढलानमा खन्नुहोस्, शत्रुलाई प्रतिक्षा गर्नुहोस्, र बायाँ धेरै सुन प्राप्त गर्न उ माथि झर्नुहोस् । जब कोठका सबै सुन सकिन्छन्, तल तिर दगुर्नुहोस् र भुइमा झर्नुहोस् ।
    अब छुटेका सबै सुन टिप्नुहोस् र चाडै बाहिरिनुहोस् ।

en: Ruins
ne: नष्ट गर्दछ

en: Fall on the enemy, dig below the gap on the right, then quickly go right, over his head. Pick up the gold, fall through a false brick, run up the ladder to the right and go to the right along the lower pole. Dig to the right (which traps the second enemy), get the gold, fall, dig left, fall, collect two gold pieces and go up two ladders.
    Move to the left via a false brick - the second enemy should still be trapped below. Go left to the ladder, down, then left and down through a false brick. Collect one gold, dig on the right, get three gold, dig and go up all the ladders on the right.
    Go left on the pole again, but this time climb upwards. Get one gold and dig right to trap another enemy. Move up to the top, go right, fall and continue to the concrete area at top center.
    Outwit the enemy in the concrete area, then exit by falling on him and moving to the gap on the left and down through two false bricks. Hold onto the pole at center screen, go right and back on up to the top. Move left on the pole and wait for the other enemy to enter the concrete area. Pick up the top gold, fall and exit left again, leaving two enemies trapped in the concrete. Go back up to the top again, but this time continue left towards the top-left corner of the screen.
    When you get up there, dig, fall through onto some gold and dig left twice while falling further. Now fall down the leftmost shaft and dig the brick that blocks the shaft. Wait for the enemy below to step into the shaft, then fall on him in order to collect the gold encased in concrete. Drop onto the remaining gold and fall to the bottom-left corner.
    Run right and up, right again, fall on three gold pieces and move on to the mid-bottom section. Outwit the enemy, go to the topmost ladder on the right, dig twice and fall through one gold and three bricks while digging right. Exit right to get more gold, then climb the ladder, dig and fall to collect another two gold pieces. Climb the ladder again, take the pole left, go up and then right to claim four gold pieces. Dig at the right-hand end and fall through three false bricks.
    Fall into the chamber, going right and digging left. Dig on the lower left to get out, then go back up to the pole and fall to onto the gold in this chamber. Exit right this time, collect some gold and climb up, up, up. 
    Outwit the enemies in the upper-right area. It is possible to lure them into the chamber below by running ahead of them up the ladders. Collect the rightmost mid-level gold second to last and the gold at the bottom right last of all.
    Get out quick!
ne: शत्रु माथि झर्नुहोस्, दायाँको खाली स्थान तल खन्नुहोस्, त्यसपछि उसको टाउको माथिदायाँ तिर छिटो दायाँ जानुहोस् । सुन टिप्नुहोस्, झुक्याउने इट्टाबाट झर्नुहोस्, दायाँको भर्याङको माथि दगुर्नुहोस् र तल्लो पोलको दायाँ जानुहोस् । दायाँ तिर खन्नुहोस् (जसले दोस्रो शत्रुलाई जालमा पर्दछ), सुन प्राप्त गर्नुहोस्, झर्नुहोस्, बायाँ खन्नुहोस्, झर्नुहोस्, दुइ सुनका टुक्रा सङ्कलन गर्नुहोस् र दुइ भर्याङ माथि जानुहोस् ।
    झुक्याउने इट्टा हुँदै बायाँ जानुहोस् - दोस्रो शत्रु तल जालमा रहिरहेको हुनुपर्दछ । भर्याङको बायाँ, तल, जानुहोस्, त्यसपछि झुक्याउने इट्टा हुँदै बायाँ र तल जानुहोस् । एउटा सुन सङ्कलन गर्नुहोस्, दायाँ खन्नुहोस्, तीनवटा सुन लिनुहोस्, खन्नुहोस् र दायाँका सबै भर्याङ माथि जानुहोस् ।
    पोलको बायाँ फेरि जानुहोस्, तर यस पाली माथ तिर उक्लनुहोस् । एउटा सुन लिनुहोस् र अर्को शत्रुलाई जालमा पार्न दायाँ खन्नुहोस् । माथि तिर जानुहोस्, दायाँ जानुहोस्, झर्नुहोस् र माथि बीचको ढलान क्षेत्रमा गइराख्नुहोस् ।
    ढलान क्षेत्रमा शत्रुलाई झुक्याउनुहोस्, त्यसपछि उसमाथि झर्नुहोस् र दुइ झुक्याउने इट्टाबाट बायाँ तलको खाली स्थानमा गएर बाहिरिनुहोस् । पर्दा बीचको पोलमा अडिनुहोस्, दायाँ जानुहोस्, दायाँ जानुहोस् र पछाडि तिरको माथि जानुहोस् । ढलान क्षेत्रमा प्रवेश गर्न पोलको बायाँ जानुहोस् र अन्य शत्रुलाई प्रतिक्षा गर्नुहोस् । ढलानमा जालमा परेका दुइ शत्रुलाई छोडेर, माथिको सुनको टिप्नुहोस्, झर्नुहोस् र फेरि बायाँ बाहिरिनुहोस् । फेरि माथि फर्कनुहोस्, तर यस पटक पर्दाको माथिल्लो बायाँ कुना तिर गरइराख्नुहोस् ।
    तपाईँ त्यहाँ पुगेपछि, खन्नुहोस्, त्यसबाट सुनका टुक्रमा माथि झर्नुहोस् र अगाडि झर्दै गर्दा दुइ पटक बायाँ खन्नुहोस् । सबैभन्दा बायाँको डण्डीमा झर्नुहोस् र डण्डीलाई रोकेको इट्टालाई खन्नुहोस् । डण्डीमा अगाडि बढ्न शत्रुलाई तल प्रतिक्षा गर्नुहोस्, त्यसपछि ढलान भित्रको सुन सङ्कलन गर्न उ माथि झर्नुहोस् । बाँकी सुनमाथि झर्नुहोस् र तलको बायाँ कुनामा झर्नुहोस् .
    दायाँ र माथि, फेरी दायाँ, दगुर्नुहोस्, तीनवटा सुनका टुक्रा माथि झर्नुहोस् र तलको बीच खण्डमा झर्नुहोस् । शत्रुलाई झुक्याउनुहोस्, दायाँको सबैभन्दा माथिल्लो भर्याङमा जानुहोस्, दुइ पटक खन्नुहोस् र दायाँ खन्दै गर्दा एउटा सुन र तीनवटा इट्टाबाट झर्नुहोस् ।अरु सुन प्राप्त गर्न दायाँ बाहिरिनुहोस्, त्यसपछि भर्याङ उक्लनुहोस्, अन्य दुइ टुक्रा सुन सङ्कलन गर्न खन्नुहोस् र झर्नुहोस् । भर्याङ फेरि उक्लनुहोस्, बायाँको पोलमा जानुहोस्, चारवटा सुनका टुक्रमा लिनका लागि माथि र त्यसपछि दायाँ जानुहोस् । दायाँतिरको अन्त्यमा खन्नुहोस् र तीनवाट झुक्याउने इट्टाबाट झर्नुहोस् ।
    दायाँ जाँदै र बायाँ खन्दै, च्याम्बरमा झर्नुहोस् । बाहिरिनका लागि तलको बायाँ तिर खन्नुहोस्, त्यसपछि पोलमा फर्नुहोस् र  यो कोठाका ससुनमाथि झर्नुहोस् । यसपाली दायाँ बाहिरनुहोस्, केही सुन सङ्कलन गर्नुहोस् र माथि, माथि, माथि उक्लनुहोस् ।
    दायाँको माथिल्लो क्षेत्रमा शत्रुलाई झुक्याउनुहोस् । भर्याङको माथितिर शत्रुको अगाडि दगुरेर तिनीहरूलाई च्याम्बरमा लोभ्याउन सम्भव हुन्छ । सबैभन्दा दायाँको अन्तिमबाट दोस्रो मध्यम स्तरको र सबैभन्दा तलको दायाँ बटनको सुन सङ्कलन गर्नुहोस् ।
    चाँडै बाहिरिनुहोस्!

en: Tutorial
ne: अभ्यास

en: Navigation
ne: नेभिगेसन

en: This is an exercise in moving around.  Follow the track of gold nuggets until the ladder pops up at the right.  The hero can only follow the mouse along simple paths (like _ | L or U), so be careful not to get too far ahead of him.
    
    DANGER: Try not to fall off the ladder or bar into the concrete pit at the bottom right.  If you do get trapped there, the only way out is to kill the hero (press key Q for quit) and start the level again.
ne: यो यताउता चलाउने अभ्यास हो । भर्याङले दायाँ पपअप नगरेसम्म सुनको टुक्राको पादचिन्ह अनुसरण गर्नुहोस् ।  त्यो नायकले मात्र साधारण मार्ग (जस्तै _ | L वा U) सँग माउसको अनुशरण गर्न सक्दछ, त्यसैले उ बाट धेरै टाढा जानमा सावधान रहनुहोस् ।
    
    खतरा: भर्याङलाई दायाँ मुनितिरको ढलानको खाडलमा नखसाल्न प्रयास गर्नुहोस् ।  यदि तपाईँ त्यहाँ फस्नु भयो भने, बाहिर निस्कने एक मात्र उपाय भनेको नायकलाई (अन्त्य गर्न Q कुञ्जी थिच्नुहोस्) मार्नु मात्र हुन्छ र स्तर फेरि सुरु गर्नुहोस् ।

en: Digging
ne: खनाइ

en: Bars
ne: पट्टी

en: False Bricks
ne: गलत इट्टा

en: Some of the bricks in this level are not what they seem.  If you walk onto them you fall through.  The enemies fall through them too.
ne: यो स्तरमा देखिने केही इट्टाहरू देखिए जस्तो छैनन् ।  यदि तपाईँ तिनमा हिड्नु भयो भने तपाईँ त्यसबाट खस्नुहुन्छ ।  दुश्मनहरू पनि त्यहाँबाट खस्नेछन् ।

en: Advanced Tutorial
ne: उन्नत अभ्यास

en: Bars and Ladders
ne: पट्टी र भर्याङ

en: ...  Or not to kill?
ne: ...  वा नमार्ने?

en: Traps
ne: धराप

en: Challenge
ne: चुनौती

en: Easy Start
ne: सजिलो सुरु

en: Drop through the false brick under the bar.
ne: पट्टी तलको गलत इट्टाबाट झर्नुहोस् ।

en: Mobile Bricks
ne: चलायमान इट्टा

en: Just run over the enemies' heads.
ne: केवल शत्रुको टाउको माथि दगुर्नुहोस् ।

en: The Big Haul
ne: ठूलो तनाई

en: Advance to the right and trap the oncoming enemies.  Now retreat under the enemies who are falling behind you, then dig, dig, dig and kill all the enemies.
    
    Now go right and clear out all the brick and ladder structures in right-to-left order.
ne: अगाडि जानुहोस् र पछि आउने शत्रुलाई धरापमा पार्नुहोस् ।  अब तपाईँको पछि झरेका शत्रुलाई हटाउनुहोस्, त्यसपछि, खन्नुहोस्, खन्नुहोस् र सबै शत्रुलाई नष्ट गर्नुहोस् ।
    
    अब दायाँ जानुहोस् र बायाँ देखि दायाँ क्रमका सबै इट्टा र भर्याङ संरचना खाली गर्नुहोस् ।

en: Quick Off The Mark
ne: चिनो छिटो हटाउनुहोस्

en: Move very quickly to the left to start.  Keep digging until the enemies have brought down all the gold.  Retreat to higher ground and dig there, if necessary.
ne: सुरु गर्नका लागि बायाँ तिर ज्यादै छिटो जानुहोस् ।  शत्रुले सबै सुन तल नल्याउदासम्म खनिराख्नुहोस् ।  यदि आवश्यक भएमा माथिल्लो मैदानमा जानुहोस् र आवश्यक भएमा खनिरहनुहोस् ।

en: Who Needs Enemies?
ne: कसलाई दुश्मन आवश्यक पर्दछ?

en: Keep digging rows of three bricks next to the ladder.
ne: भर्याङ पछिका तिन इट्टाको पङ्क्ति खनिरहनुहोस् ।

en: Asymmetrical
ne: अमिल्दो

en: Leave the bottom left nugget till last.  False bricks give you access to most of the nuggets, but they are not symmetrically placed.
ne: अन्त्यसम्म तल बायाँको सुनको टुक्रा छोड्नुहोस् । बनावटी इट्टाले तपाईँलाई धेरैजसो सुनका टुक्रामा पहुँच गर्न दिन्छ, तर तिनीहरू क्रमागत रुपमा राखिएका हुँदैनन् ।

en: Goldrunner Prophecy
ne: गोल्ड रनर भविष्यवाणी

en: The Rosette
ne: गहना

en: Try to get all the enemies together, by going to the middle then down.  Now trap them in the trough at the bottom, ignoring the gold there for now.  Stand on one side just above the trough, then drop down one square as the enemies get above the trough.
    
    Collect all the gold not in the trough, then release the enemies and lead them around over the tops of ladders, until they drop their gold.
ne: बीचमा र त्यसपछि तल गएर, सबै शत्रुलाई एकैसाथ प्राप्त गर्ने प्रयास गर्नुहोस् ।  अहिले तिनको सुनको उपेक्षा गरी, तिनीहरूलाई तलको भाडोको धरापमा पार्नुहोस् ।  भाडो माथिको एक छेउमा उभिनुहोस्, त्यसपछि शत्रु भाडो माथि आउँदा एउटा वर्ग खसाल्नुहोस् ।
    
    भाडो बाहिर सुन सङ्कलन गर्नुहोस्, त्यसपछि शत्रुलाई मुक्त गर्नुहोस् र माथिको भर्याङ वरिपरि तिनीहरूले सुन नछोड्दासम्म अगाडि जानुहोस् ।

en: The right hand enemy gets trapped holding some gold.
    
    You can kill him and destroy the gold by digging to the left of the small ladder.  You may need to kill the other enemy and trap him in there too.
ne: दायाँ धरापमा पारिएको शत्रुसँग केही सुन छ
    
    तपाईँले उसलाई मार्न सक्नुहुन्छ र सानो भर्याङको बायाँ खनेर सुन नष्ट गर्नस सक्नुहुन्छ ।  तपाईँले अन्य शत्रु पनि मार्न आवश्यक हुन्छ र तिनीहरूलाई पनि त्यहाँ धरापमा पार्नु पर्दछ ।

en: Towers of Gold
ne: सुनको टावर

en: Before you kill any enemies, you must collect all the gold in the tops of the towers and above the bars.
    
    One place to get started is just under the second tower from the left.  Dig once to trap the first enemy that comes towards you, run right to clear some gold, step back and trap the second enemy just to the left of the third tower.  Now run right, with three enemies in hot pursuit and very much alive!
ne: कुनै पनि दुश्मन मार्नुभन्दा पहिला, तपाईँले टावरको माथिको र पट्टी माथिको सबै सुन सङ्कलन गर्नु पर्दछ ।
    
    बायाँबाट दोस्रो टावरको तल सुरु गरिने एउटा स्थान हो ।  तपाईँतिर आउने एउटा शत्रुलाई जालमा पार्न एक पटक खन्नुहोस्, केही सुन लिनका लागि दायाँ जानुहोस्, पछाडि फर्कनुहोस् र तेस्रो टावरको बायाँको दोस्रो शत्रुलाई जालमा पार्नुहोस् ।  अव दायाँ दगुर्नुहोस्, तीनवटा शत्रुलाई खेद्नुहोस् र धेरै समय जिवित रहनुहोस्!

en: Dig the two bricks next to a ladder, then look for fall-through bricks.
ne: भर्याङ पछिका दुइवटा इट्टा खन्नुहोस्, त्यसपछि इट्टा हुँदै खस्नका लागि हेर्नुहोस् ।

en: Delayed Drop
ne: खसाइमा विलम्ब

en: The enemy on the left falls before you can get past the one on the right.
    
    So stay up there with him, repeatedly digging one hole and trapping him, until the second enemy gets back up the ladders and well clear of the concrete.
ne: तपाईँले दायाँको एकलाई जित्नु भन्दा पहिला बायाँको शत्रु झर्दछ ।
    
    त्यसैले त्यहाँ उसैसँग रहनुहोस्, दोस्रो शत्रु भर्याङबाट माथि फर्केर ढलान पार नगर्दासम्म, बारम्बार एउटा प्वाल खन्नुहोस् र उसलाई जालमा पार्नुहोस् ।

en: Maze of Ladders
ne: भर्याङको मेज

en: Move to left of centre and go high, then you can drop and move left or right to get all the gold.
    
    Leave the nugget in the U-shaped space till last.
    
    Ignore the enemy.  Let him stay trapped.
ne: केन्द्रबाट बायाँ र माथि जानुहोस्, त्यसपछि तपाईँ सबै सुन प्राप्त गर्न झरेर बायाँ वा दायाँ जान सक्नुहुन्छ ।
    
    अन्तिमसम्म U आकारको खालीस्थानको टुक्रा छोड्नुहोस् ।
    
    शत्रुलाई उपेक्षा गर्नुहोस् ।  उसलाई जालमा रहन दिनुहोस् ।

en: Quickly get the first two enemies into the double pit to the left of the gold.  First get both of them into the little box, then release them left.
    
    Now fall onto them and collect the gold, then ride the third enemy down and use him to get across to the ladder.
ne: छिटो सुनको बायाँ तिरका डबल खाडलमा पहिला दुई शत्रुलाई पार्नुहोस् ।  पहिला तिनीहरू दुबैलाई सानो बाकसमा पार्नुहोस्, त्यसपछि तिनीहरूलाई बायाँ छोड्नुहोस् ।
    
    अब तिनीहरू माथि झर्नुहोस् र सुन सङ्कलन गर्नुहोस्, त्यसपछि तेस्रो शत्रुलाई तल झार्नुहोस् र भर्याङ पार गर्न उसलाई प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: Hair's Breadth Timing
ne: कपाल बढ्ने समय

en: At top centre dig two bricks.  As they re-appear, dig two more, run across the top and dig next to the short ladder.  Drop in and collect the gold.  You have no time to spare!
    
    Clear the bottom left last.  To go right, fall into a false brick under a short ladder, then climb along just under the concrete.
    
    In the middle of the right hand side, stand under the right hand bar next to the hole, dig left, drop into a false brick, then dig twice more, moving down and left.  Lastly, stand on the short ladder, dig your escape brick on the right, run like mad round to the hole, drop in, collect the gold, fall through some bricks and dig again to escape.
ne: माथि बीचको दुइवाट इट्टा खन्नुहोस् ।  तिनीहरू फेरि देखिने वित्तिकै, अरू दुइवटा इट्टा खन्नुहोस्, माथि दगुर्नुहोस् र छोटो भर्याङ पछिकालाई खन्नुहोस् ।  तल झर्नुहोस् र सुन सङ्कलन गर्नुहोस् ।  तपाईँसँग विलम्ब गर्ने समय छैन!
    
    तलको बायाँ अन्तिममा खाली गर्नुहोस् ।  दायाँ जान, छोटो भर्याङ तलको झुक्याउने इट्टामा झर्नुहोस्, त्यसपछि केवल ढलान तल उक्लनुहोस् ।
    
    दायाँ छेउको बीचमा, प्वाल पछिको दायाँ पट्टीको तल उभिनुहोस्, बायाँ खन्नुहोस्, झुक्याउने इट्टामा झर्नुहोस्, त्यसपछि तल बायाँ झर्दै, अझै दुइपटक खन्नुहोस् ।  अन्त्यमा, छोटो भर्याङमा उभिनुहोस्, तपाईँ भाग्ने दायाँको इट्टा खन्नुहोस्, प्वालतिर बेसुरले दौडनुहोस्, भित्र झर्नुहोस्, सुन सङ्कलन गर्नुहोस्, केही इट्टाबाट झर्नुहोस् र भाग्नलाई फेरि खन्नुहोस् ।

en: The Three Musketeers
ne: तिन जना सशस्त्र सिपाही

en: You have to kill all three Musketeers, so that they fill the false bricks under the gap in the bars at the top.  Ignore d'Artagnan at the bottom right.  You only walk over him to get a nugget.
    
    Collect the gold left to right across the bottom of the play area, then right to left across the top.  Be sure to leave the nugget left of centre on the concrete.  Collect that one last.
    
    Before you do so, dig away a row of three bricks above and to the left of it, then exit to the next level along roughly the same route as you used earlier.
ne: तपाईँले सबै तीनवटा सिपाही मार्नु पर्दछ, किनकी तिनीहरूले माथिको पट्टीको खाली स्थानमा झुक्याउने इट्टा भर्दछन् ।  तल दायाँ तिरका सिपाहीलाई उपेक्षा गर्नुहोस् ।  तपाईँ सुनको टुक्रा प्राप्त गर्न उ माथि हुड्नु मात्र पर्दछ ।
    
    खेल मैदानको तलको बायाँ देखि दायाँसम्मका, त्यसपछि माथिको दायाँ देखि बायाँसम्मका सुन सङ्कलन गर्नुहोस् ।  ढलानको बीचको बायाँ रहेका सुनको टुक्र छोड्न निश्चित हुनुहोस् ।  त्यो एकलाई अन्त्यमा सङ्कलन गर्नुहोस् ।
    
    त्यस्तो गर्नुभन्दा पहिला, माथि र यसको बायाँ तिरको तीनवटा इट्टाको पङ्क्ति खन्नुहोस्, त्यसपछि तपाईँले पहिला प्रयोग गरेको जस्तै कच्चा बाटो प्रयोग गरेर पछिल्लो चरणमा बाहिरिनुहोस् ।

en: Rat Trap
ne: मुसो जाल

en: Move ultra-quickly to trap the two enemies and run over them.  If you wait till they are almost touching you, they may both survive, then you can run up and around to the bottom right, descend the ladder to the concrete and trap them permanently in the nearby pit.
    
    If one gets stuck in the tower structure, use the same trick.  There are false bricks in the bottom of the tower.  If one is trapped and still has some gold, dig one hole at the right hand end of the pit, go back down the ladder and lead the enemy to his death, whereupon the gold will be destroyed.
ne: दुइवटा शत्रुलाई जालमा पार्न अति छिटो जानुहोस् र तिनीहरू माथि दगुर्नुहोस् ।  तपाईँले शत्रुलाई अति नजिक आउदासम्म प्रतिक्षा गरेमा, तिनीहरू दुवै जिवित हुन्छन्, त्यसपछि माथि र दायाँ तल वरिपरि दगुर्न सक्नुहुन्छ, ढलान तिरको भर्याङमा झर्नुहोस् र तिनीहरूलाई नजिकको खाडलमा सधैँका लागि जालमा पार्नुहोस् ।
    
    यदि एउटा टावर संरचनामा टाँसिएर रहेमा, यही तरीका प्रयोग गर्नुहोस् ।  टावरको तल झुक्याउने इट्टा छन् ।  यदि एउटा जालमा परेमा र अझै सुन भएमा, खालडलको दायाँपट्टि अन्त्यमा एउटा प्वाल खन्नुहोस्, उसलाई मार्न भर्याङबाट तल झर्नुहोस् र शत्रुको नतृत्व गर्नुहोस्, जहाँ सुन नष्ट हुनेछ ।

en: Head Case
ne: मुख्य केस

en: This is a warmup for a later level.  To get the gold at the right, descend onto the enemy's head, release him to the left, move left after him and, as you ride down on his head, dig right.  You can then run in, get the gold and exit before the brick closes.
    
    If you move to the bottom right corner, you can get the enemy to fall into the hole containing gold.
ne: यो पछिल्लो स्तरका लागि अभ्यास हो ।  दायाँको सुन प्राप्त गर्न, शत्रुको टाउकोमा झर्नुहोस्, उसलाई दायाँ छोड्नुहोस्, बायाँतिर उसको पछाडि जानुहोस्, तपाईँ उसको टाउकोबाट झरेपछि, दायाँ खन्नुहोस् ।  त्यसपछि तपाईँ भित्र तिर दगुरेर, सुन प्राप्त गर्न र इट्टा बन्द हुनुभन्दा पहिला बाहिरिनुहोस् ।
    
    तपाईँ तलको दायाँ कुनातिर गएमा, सुन रहेको प्वालमा झर्ने शत्रुलाई फेला पार्नुहुनेछ ।

en: Under the Stairs
ne: सिडिको मुनि

en: Bertie Beetle
ne: बेर्टि बेटल

en: Short Circuit
ne: छोटो सर्किट

en: Synchronised Running
ne: समक्रमित दौड

en: Yes, you must run on the enemy's head --- all the way across!  All it takes is a steady hand.
ne: हो, तपाइँ दुश्मनको टाउकोमा दगुर्नु पर्दछ --- बाटो पार गर्दासम्म!  एकनासले यो गर्न सकिन्छ ।

en: &New Game...
ne: नयाँ खेल...

en: &Load Saved Game...
ne: बचत गरिएको खेल लोड गर्नुहोस्...

en: &Save Game...
ne: खेल बचत गर्नुहोस्...

en: &Kill Hero
ne: नायकलाई मार्नुहोस्

en: &Create Level
ne: स्तर सिर्जना गर्नुहोस्

en: &Save Edits...
ne: सम्पादन बचत गर्नुहोस्...

en: &Move Level...
ne: चाल स्तर...

en: &Delete Level...
ne: स्तर मेट्नुहोस्...

en: &Mouse Controls Hero
ne: माउसले नायक नियन्त्रण गर्छ

en: &Keyboard Controls Hero
ne: कुञ्जीपाटीले नायक नियन्त्रण गर्छ

en: Normal Speed
ne: सामान्य गति

en: Beginner Speed
ne: सुरुआत गति

en: Champion Speed
ne: बिजेताको गति

en: Increase Speed
ne: गति बढाउनुहोस्

en: Decrease Speed
ne: गति घटाउनुहोस्

en: Stop
ne: रोक्नुहोस्

en: Move Right
ne: दायाँ सार्नुहोस्

en: Move Left
ne: बायाँ सार्नुहोस्

en: Move Up
ne: माथि सार्नुहोस्

en: Move Down
ne: तल सार्नुहोस्

en: Dig Right
ne: दायाँ खन्नुहोस्

en: Dig Left
ne: बायाँ खन्नुहोस्

en: Test Bug Fix
ne: परीक्षण बग समाधान

en: Show Positions
ne: स्थिति देखाउनुहोस्

en: Start Logging
ne: लगइन गर्न सुरु गर्नुहोस्

en: Show Hero
ne: नायक देखाउनुहोस्

en: Show Object
ne: वस्तु देखाउनुहोस्

en: Show Enemy
ne: दुश्मन देखाउनुहोस्

en: Press "%1" to RESUME
ne: पुन: निरन्तरता दिन "%1" थिच्नुहोस्

en: Press "%1" to PAUSE
ne: पज गर्न "%1" थिच्नुहोस्

en: Get Folders
ne: फोल्डर प्राप्त गर्नुहोस्

en: Edit Name/Hint
ne: नाम/सङ्केत सम्पादन गर्नुहोस्

en: Hero
ne: नायक

en: Enemy
ne: दुश्मन

en: Ladder
ne: भर्याङ

en: Name of level:
ne: स्तरको नाम:

en: Hint for level:
ne: स्तरको सङ्केत:

en: Name of game:
ne: खेलको नाम:

en: File name prefix:
ne: फाइलनाम उपसर्ग:

en: Traditional rules
ne: परम्परागत नियम

en: KGoldrunner rules
ne: केडीई गोल्ड रनर नियम

en: 1 level | %1 levels
ne[0]: १ स्तर
ne[1]: %1 स्तर

en: About this game:
ne: यस खेलका बारेमा:

en: Save Changes
ne: परिवर्तन बचत गर्नुहोस्

en: 0 levels
ne: ० स्तर

en: Save New
ne: नयाँ बचत गर्नुहोस्

en: Game                       Level/Lives/Score   Day    Date     Time
ne: खेल                       स्तर/जीवन/प्राप्ताङ्क   दिन    मिति     समय

en: Create Level
ne: स्तर सिर्जना गर्नुहोस्

en: You cannot create and save a level until you have created a game to hold it. Try menu item "Create Game".
ne: तपाईँले राख्नका लागि कुनै खेलको सिर्जना नगरेसम्म तपाईँले स्तर सिर्जना र बचत गर्न सक्नुहुन्न । मेनु वस्तु "खेल सिर्जना गर्नुहोस्" प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Edit Level
ne: सम्पादन स्तर

en: You cannot edit and save a level until you have created a game and a level. Try menu item "Create Game".
ne: तपाईँले खेल र स्तर सिर्जना नगरेसम्म स्तर सम्पादन गर्न र बचत गर्न सक्नुहुन्न । मेनु वस्तु "खेल सिर्जना गर्नुहोस्" प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Save Level
ne: स्तर बचत गर्नुहोस्

en: Do you want to insert a level and move existing levels up by one?
ne: तपाईँ एक स्तर घुसाउन र अवस्थित भन्दा एक स्तर माथि सार्न चाहनुहुन्छ?

en: &Insert Level
ne: स्तर घुसाउनुहोस्

en: &Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Cannot open file '%1' for output.
ne: निर्गतका लागि '%1' फाइल खोल्न सकिँदैन ।

en: Move Level
ne: चाल स्तर

en: You must first load a level to be moved. Use the "%1" or "%2" menu.
ne: तपाईँले पहिला सारिने स्तर लोड गर्नु पर्दछ । %1 वा %2 मेनु प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: Game
ne: खेल

en: Editor
ne: सम्पादक

en: You cannot move a level until you have created a game and at least two levels. Try menu item "Create Game".
ne: तपाईँले कम्तिमा पनि दुई स्तर र खेल सिर्जना नगरेसम्म स्तर सार्न सक्नुहुन्न । मेनु वस्तु "खेल सिर्जना गर्नुहोस्" प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Sorry, you cannot move a system level.
ne: माफ गर्नुहोस्, तपाईँले प्रणाली स्तर सार्न सक्नुहुन्न ।

en: You must change the level or the game or both.
ne: तपाईँले स्तर वा खेल वा दुबै परिवर्तन गर्नु पर्दछ ।

en: Delete Level
ne: स्तर मेट्नुहोस्

en: You cannot delete a level until you have created a game and a level. Try menu item "Create Game".
ne: तपाईँले खेल र स्तर सिर्जना नगरेसम्म स्तर मेट्न सक्नुहुदैन । मेनु वस्तु "खेल सिर्जना गर्नुहोस्" प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Do you want to delete a level and move higher levels down by one?
ne: के तपाईँले एक स्तर मेटेर उच्च स्तर एक स्तर तल सार्न चाहनुहुन्छ?

en: &Delete Level
ne: स्तर मेट्नुहोस्

en: Cannot find file '%1' to be deleted.
ne: मेटिने '%1' फाइल फेला पार्न सकिँदैन ।

en: Save Game Info
ne: खेल जानकारी बचत गर्नुहोस्

en: You must enter a name for the game.
ne: तपाईँले खेलका लागि नाम प्रविष्ट गर्नु पर्दछ ।

en: You must enter a filename prefix for the game.
ne: तपाईँले खेलका लागि फाइलनाम उपसर्ग प्रविष्ट गर्नु पर्दछ ।

en: The filename prefix should not be more than 5 characters.
ne: फाइलनाम उपसर्ग ५ क्यारेक्टर भन्दा लामो हुनु हुदैन ।

en: The filename prefix should be all alphabetic characters.
ne: फाइलनाम उपसर्ग सबै वर्णानुक्रमिक क्यारेक्टरमा हुनु पर्दछ ।

en: The filename prefix '%1' is already in use.
ne: '%1' फाइलनाम उपसर्ग पहिले नै प्रयोगमा छ ।

en: You have not saved your work. Do you want to save it now?
ne: तपाईँले आफ्नो काम बचत गर्नुभएको छैन । के तपाईँले अहिले बचत गर्न चाहनुहुन्छ?

en: &Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: &Do Not Save
ne: बचत नगर्नुहोस्

en: &Go on editing
ne: सम्पादनमा जानुहोस्

en: You can only modify user games.
ne: तपाईँले प्रयोगकर्ता खेल मात्र परिमार्जन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: New Level
ne: नयाँ स्तर

en: Inappropriate action: you are not editing a level.
ne: अनुपयुक्त कार्य: तपाईँले स्तर सम्पादन गर्नु भएको छैन ।

en: <b>CONGRATULATIONS !!!!</b><p>You have conquered the last level in the <b>"%1"</b> game !!</p>
ne: <b>बधाइ छ !!!!</b><p>तपाईँले अन्तिम स्तरलाई <b>"%1"</b> खेलमा जित्नु भयो !!</p>

en: Hint
ne: सङ्केत

en: &OK
ne: ठीक छ

en: Sorry, there is no hint for this level.
ne: माफ गर्नुहोस, यो स्तरका लागि कुनै सङ्केत छैन ।

en: Switch to Keyboard Mode
ne: कुञ्जीपाटी मोडमा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to &Keyboard Mode
ne: कुञ्जीपाटी मोडमा स्विच गर्नुहोस्

en: Stay in &Mouse Mode
ne: माउस मोडमा रहनुहोस्

en: Save Game
ne: खेल बचत गर्नुहोस्

en: Sorry, you cannot save your game play while you are editing. Please try menu item "%1".
ne: माफ गर्नुहोस्, तपाईँले सम्पादन गर्दा खेल खेलेको बचत गर्न सक्नुहुन्न । कृपया मेनु वस्तु "%1" प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Cannot open file '%1' for read-only.
ne: पढ्नका लागि मात्र '%1' फाइल खोल्न सकिँदैन ।

en: Please note: for reasons of simplicity, your saved game position and score will be as they were at the start of this level, not as they are now.
ne: कृपया याद गर्नुहोस्: सरलताको कारणले, तपाईँले बचत गर्नु भएको खेल स्थान र प्राप्ताङ्क अहिले भएको जस्तो नभएर, यो स्तरको सुरुमा भएको जस्तै हुनेछन् ।

en: Error: Failed to save your game.
ne: त्रुटि: तपाईँको खेल बचत गर्न असफल ।

en: Load Game
ne: खेल लोड गर्नुहोस्

en: Sorry, there are no saved games.
ne: माफ गर्नुहोस्, त्यहाँ बचत गरिएका खेल छैनन् ।

en: Cannot find the game with prefix '%1'.
ne: '%1' उपसर्ग भएको खेल फेला पार्न सकिँदैन ।

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Check for High Score
ne: उच्च प्राप्ताङ्कका लागि जाँच गर्नुहोस्

en: Save High Score
ne: उच्च प्राप्ताङ्क बचत गर्नुहोस्

en: Error: Failed to save your high score.
ne: त्रुटि: तपाईँको उच्च प्राप्ताङ्क बचत गर्न असफल ।

en: Show High Scores
ne: उच्च प्राप्ताङ्क देखाउनुहोस्

en: Sorry, we do not keep high scores for tutorial games.
ne: माफ गर्नुहोस्, हामिले अभ्यास खेलका लागि उच्च प्राप्ताङ्क राख्ने छैनौ ।

en: Sorry, there are no high scores for the "%1" game yet.
ne: माफ गर्नुहोस्, त्यहाँ हालसम्म "%1" खेलका लागि उच्च प्राप्ताङ्क छैनन् ।

en: <center><h2>KGoldrunner Hall of Fame</h2></center><center><h3>"%1" Game</h3></center>
ne: <center><h2>केडीई गोल्ड रनरको प्रसिद्धि सूची</h2></center><center><h3>"%1" खेल</h3></center>

en: Load Game Info
ne: खेल जानकारी लोड गर्नुहोस्

en: Cannot find game info file '%1'.
ne: '%1' खेल जानकारी फाइल फेला पार्न सकिँदैन ।

en: Reached end of file '%1' before finding end of game-data.
ne: अन्तिम खेल डेटा फेला पार्नुभन्दा पहिला फाइल '%1' को अन्त्यमा पुग्यो ।

en: Read Level Data
ne: स्तर डेटा पढ्नुहोस्

en: Cannot find file '%1'.
ne: '%1' फाइल फेला पार्न सकिँदैन ।

en: Reached end of file '%1' without finding level data.
ne: स्तर डेटा फेला नपारिकन फाइल '%1' को अन्त्यमा पुगियो ।

en: Rename File
ne: फाइल पुन: नामकरण गर्नुहोस्

en: Cannot delete previous version of file '%1'.
ne: '%1' फाइलको अघिल्लो संस्करण मेट्न सकिँदैन ।

en: Cannot rename file '%1' to '%2'.
ne: '%1' फाइललाई '%2' मा पुन: नामकरण गर्न सकिँदैन ।

en: Select Level
ne: स्तर चयन गर्नुहोस्

en: Sorry, you can only save or move into one of your own games.
ne: माफ गर्नुहोस्, तपाईँले केवल आफ्नै कुनै खेलमा मात्र सार्न र बचत गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Sorry, you can only delete a level from one of your own games.
ne: माफ गर्नुहोस, तपाईँले आफ्नै कुनै खेलबाट मात्र स्तर मेट्न सक्नुहुन्छ ।

en: Edit Game Info
ne: खेल जानकारी सम्पादन गर्नुहोस्

en: Sorry, you can only edit the game information on your own games.
ne: माफ गर्नुहोस्, तपाईँले आफ्नै कुनै खेलमा मात्र खेल जानकारी सम्पादन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Name of Game
ne: खेलको नाम:

en: Rules
ne: नियम

en: Levels
ne: स्तर

en: Skill
ne: दक्षता

en: Level 1 of the selected game is:
ne: चयन गरिएको खेलको स्तर १:

en: Level number:
ne: स्तर नम्बर:

en: Start Game
ne: खेल सुरु गर्नुहोस्

en: Play Level
ne: खेल स्तर

en: Save Change
ne: परिवर्तन बचत गर्नुहोस्

en: Move To...
ne: यसमा जानुहोस्...

[ctx: Rules]
en: KGoldrunner
ne: केडीई गोल्ड रनर

[ctx: Rules]
en: Traditional
ne: परम्परागत

[ctx: Skill Level]
en: Tutorial
ne: अभ्यास

[ctx: Skill Level]
en: Normal
ne: सामान्य

[ctx: Skill Level]
en: Championship
ne: बिजेता

en: 1 level, uses KGoldrunner rules. | %1 levels, uses KGoldrunner rules.
ne[0]: १ स्तर, केडीई गोल्ड रनर नियमहरू प्रयोग गर्दछ ।
ne[1]: %1 स्तर, केडीई गोल्ड रनर नियम प्रयोग गर्दछ ।

en: 1 level, uses Traditional rules. | %1 levels, uses Traditional rules.
ne[0]: १ स्तर, परम्परागत नियम प्रयोग गर्दछ ।
ne[1]: %1 स्तर, परम्परागत नियम प्रयोग गर्दछ ।

en: Sorry, there is no further information about this game.
ne: माफ गर्नुहोस्, त्यहाँ यो खेलका बारेमा बढी जानकारी छैन ।

en: This level number is not valid. It can not be used.
ne: यो स्तर नम्बर वैध छैन । यसलाई प्रयोग गर्न सकिँदैन ।

en: The main button at the bottom echoes the menu action you selected. Click it after choosing a game and level - or use "Cancel".
ne: तलको मुख्य बटनले तपाईँले चयन गर्नु भएको मेनु कार्यको अनुकरण गर्दछ । खेल र स्तर छनोट गरेपछि यसलाई क्लिक गर्नुहोस् - वा "रद्द गर्नुहोस्" प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: 
    
    You can add a name and hint to your new level here, but you must save the level you have created into one of your own games. By default your new level will go at the end of your game, but you can also select a level number and save into the middle of your game.
ne: 
    
    तपाईँले यहाँ तपाईँको नयाँ स्तरको नाम सङ्केत थप्न सक्नुहुन्छ, तर तपाईँले आफ्नै खेल मध्येको कुनै एउटामा सिर्जना गरिएको स्तर बचत गर्नु पर्दछ । पूर्वनिर्धारित अनुसार नयाँ स्तर तपाईँको खेलको अन्त्यमा जान्छ, तर तपाईँले खेलको मध्यतिर बचत गर्न र स्तर नम्बर चयन गर्न पनि सक्नुहुन्छ ।

en: 
    
    You can create or edit a name and hint here, before saving. If you change the game or level, you can do a copy or "Save As", but you must always save into one of your own games. If you save a level into the middle of a series, the other levels are automatically re-numbered.
ne: 
    
    तपाईँले यहाँ बचत गर्नु अगाडि नाम र सङ्केतलाई सिर्जना गर्न वा सम्पादन गर्न सक्नुहुन्छ । यदि तपाईँले खेल वा स्तर परिर्तन गर्नु भएमा, तपाईँले प्रतिलिपि वा "यस रुपमा बचत गर्नुहोस्" गर्न सक्नुहुन्छ, तर तपाईँले सधैँ तपाईँको आफ्नै खेलमा बचत गर्नु पर्दछ । यदि तपाईँले श्रृङ्खलाको मध्यमा स्तर बचत गर्नुभयो भने, अन्य स्तर स्वचालित रुपमा पुन: क्रमाङ्कन हुन्छन् ।

en: 
    
    You can only delete levels from one of your own games. If you delete a level from the middle of a series, the other levels are automatically re-numbered.
ne: 
    
    तपाईँको खेल मध्ये कुनै एउटामा मात्र स्तर मेट्न सक्नुहुन्छ । यदि तपाईँले श्रृङ्खलाको मध्यमा कुनै स्तर मेट्नु भएमा, अन्य स्तर स्वचालित रुपमा पुन: क्रमाङ्कन हुन्छन् ।

en: 
    
    When editing game info you only need to choose a game, then you can go to a dialog where you edit the details of the game.
ne: 
    
    खेल जानकारी सम्पादन गर्न तपाईँले केवल खेल मात्र छनोट गर्नु पर्दछ त्यसपछि खेलको वर्णन सम्पादन गर्ने संवादमा जान सक्नुहुन्छ ।

en: Help: Select Game & Level
ne: मद्दत: खेल र स्तर चयन गर्नुहोस्

en: (C) 2003 Ian Wadham and Marco Krüger
ne: (C) 2003 इयान वाडह्यम र मार्को क्रुगर

en: Ian Wadham
ne: इयान वाडह्याम

en: Current author
ne: हालको लेखक

en: Marco Krüger
ne: मार्को क्रुगर

en: Original author
ne: मौलिक लेखक

en: Mauricio Piacentini
ne: माउरिसिओ पियासेन्टिटनि

en: Port to KDE4, Qt4 and KGameCanvas classes
ne: केडीई४, क्यूटी४ र केडीई खेल क्यान्भास वर्गमा पोर्ट गर्नुहोस्

en: Maurizio Monge
ne: माउरिजिओ मोङ्ग

en: KGameCanvas classes for KDE4
ne: केडीई४ का लागि केडीई खेल क्यान्भास वर्ग

en: Artwork for runners and default theme
ne: रनर र पूर्वनिर्धारित विषयवस्तुका लागि कलाकार्य

en: Johann Ollivier Lapeyre
ne: जोहान ओलिभर लापेरी

en: Artwork for bars and ladders
ne: पट्टी र भर्याङका लागि कलाकार्य

en: Eugene Trounev
ne: युगेने ट्रुनेभ

en: Artwork for background of Geek City theme
ne: गीक शहर पृष्ठभूमिका लागि कलाकार्य
