kgoldrunner - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: Getting Started
oc: Per començar

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Bars
oc: Barras

en: Stop
oc: Arrestar

en: Move Up
oc: Montar

en: Move Down
oc: Davalar

en: Erase
oc: Suprimir

en: Concrete
oc: Concret

en: Bar
oc: Barra

en: Gold
oc: Aur

en: &Cancel
oc: &Anullar

en: Game
oc: Jòc

en: &Save
oc: &Enregistrar

en: &Do Not Save
oc: &Enregistrar pas

en: &Quit
oc: &Sortir

en: &Try Again
oc: Tornar &ensajar

en: &Finish
oc: &Acabar

en: Unknown
oc: Desconegut

[ctx: Person]
en: Name
oc: Nom

[ctx: Game level reached]
en: Level
oc: Nivèl

en: Score
oc: Marca

en: Date
oc: Data

en: Rules
oc: Règlas

en: Start Game
oc: Començar lo jòc

[ctx: Rules]
en: Traditional
oc: Tradicional
