kdegames - en to sq translation catalogue (23 entries)

note: i18n: NOTES: Files 'gamedata/game_*.txt' are KGoldrunner DATA files.  They are installed in $KDEDIR/share/apps/kgoldrunner/system and contain names and descriptions of games, plus names and hints for levels.  You may sometimes need to look at the corresponding game or level graphics to work out a go
en: TRANSLATORS: Please see the notes in the translation comment.
sq: PËRKTHYESIT: Ju lutemi shikoni shënimet në komentin e përkthimit.

en: Initiation
sq: Nisja

en: Don't Panic
sq: Mos u Frikësoni

en: Lust for Gold
sq: Lakmi për Arin

en: When you kill the enemies you can trap them permanently in the pit at top right.
sq: Kur i vrisni armiqtë ju mund t'i bllokoni ata përherë në poçen në pjesën e sipërme djathtas.

en: Ladders?  Trust me!
sq: Djelmosha? Më besoni!

en: Drop In and Say Hello
sq: Hidhu dhe thuaj Ç' Kemi

en: The Mask
sq: Maska

en: Check for Traps
sq: Kërko për Kurthe

en: Take It Easy!
sq: Merre Shtruar!

en: Fall on a Fortune
sq: Vjen Fati

en: The Lattice
sq: Mbajtësja

en: Shower of Gold
sq: Dush me Ar

en: The Foundry
sq: Furrnalta

en: Soft Landings
sq: Vende të Buta

en: Unlucky for Some
sq: Pa Fat Për Disa

en: The Balance
sq: Balanca

en: Gold Bars
sq: Shufra të Arta

en: Hard Row to Hoe
sq: Rresht i Vështirë për tu Mbajtur

en: Golden Maze
sq: Muri i Artë

en: Delayed Trap
sq: Kurth i Devijuar

note: i18n: ectx: Menu (editor)
en: &Editor
sq: &Editori

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolbar)
en: Edit Toolbar
sq: Modifiko Shiritin e Mjeteve
