kgoldrunner - en to tg translation catalogue (254 entries)

en: Pharaoh's Tomb
tg: Гӯри Фиравн

en: Free Fall
tg: Афтиши Озод

en: Impossible?
tg: Ғайриимкон?

en: Zig Zag
tg: Каҷукилеб

en: The Box
tg: Қуттӣ

en: Overcrowding
tg: Саршоркунӣ

en: Entangled
tg: Чигил кардан

en: Digging Hassle
tg: Ҷанҷоли Кофтан

en: KGoldrunner
tg: KҶӯяндаи Тилло

en: Initiation
tg: Ангезиши ибтидоӣ

en: Don't Panic
tg: Оромиро Нигоҳ доред

en: Lust for Gold
tg: Рағбати Тилло

en: When you kill the enemies you can trap them permanently in the pit at top right.
tg: Вақте, ки шумо рақибонро мекушед, шумо метавонед онҳоро бо домҳои дар ростбудаи чуқуриҳо ҷойгир кунед.

en: Drop In and Say Hello
tg: Партоед ва Салом Гӯед

en: The Mask
tg: Ниқоб

en: Check for Traps
tg: Санҷидани Домҳо

en: Fall on a Fortune
tg: Аздастдиҳии Муваффақият

en: The Lattice
tg: Панҷара

en: Shower of Gold
tg: Намоиши Тилло

en: The Foundry
tg: Заводи Рехтагарӣ

en: Soft Landings
tg: Фурудоии Сабук

en: Unlucky for Some
tg: Ба баъзеҳо Бемуваффақият

en: The Balance
tg: Мувозинат

en: Gold Bars
tg: Сутунҳои Тиллоӣ

en: Hard Row to Hoe
tg: Қатори Душвор барои Каландзанӣ

en: Golden Maze
tg: Лабиринти Тиллоӣ

en: Delayed Trap
tg: Доми Сустшуда

en: Nowhere to Hide
tg: Барои Пинҳоншавӣ ҳеҷ Ҷой нест

en: Watch the Centre
tg: Ба Марказ Нигаред

en: Where to Dig?
tg: Куҷоро Кобам?

en: Easy Stages
tg: Зинаи Осон

en: Gold Mesh
tg: Холи Тиллоӣ

en: Acrobat
tg: Дорбоз

en: Mongolian Horde
tg: Ӯрдаи Муғулӣ

en: Rocky Terrain
tg: Маҳалли Серхарсанг

en: Down the Chimney
tg: Поёни Қубур

en: Space Invader
tg: Истилогарони Кайҳонӣ

en: Winding Road
tg: Роҳи Сершамол

en: Light My Fire
tg: Оташи Маро Даргирон

en: Cockroach
tg: Нонхӯрак

en: The Runaround
tg: Гирддавиш

en: Speedy
tg: Суратнок

en: Dig Deep
tg: Чуқур Кофтан

en: Forgotten Gold
tg: Тиллои Фаромӯшшуда

en: Two of Diamonds
tg: Дутои Алмосҳо

en: Suicide Jump
tg: Ҷаҳиши Марговар

en: Easy Access
tg: Дастрасии Осон

en: Gold Braid
tg: Тасмаи Тилло

en: Cat's Eyes
tg: Чашмони Гурба

en: The Funnel
tg: Чуқурӣ

en: Lattice Maze
tg: Панҷараи Лабиринт

en: Hard Work for Poor Pay
tg: Кори Мушкил барои Пардохти Бад

en: Forked Ladders
tg: Нардбонҳои Каҷукилеб

en: Snowing Gold
tg: Барфрезии Тилло

en: Left or Right?
tg: Чап ё Рост?

en: Houndstooth
tg: Тақиб

en: Five Levels
tg: Панҷ Сатҳҳо

en: Pitfalls
tg: Сангҳои Зериобӣ

en: A Steady Climb
tg: Часпида баромадани Устувор

en: Fall-through Lattice
tg: Аз байни Лабиринтҳо афтидан

en: Empty Cellar
tg: Заминкани Холӣ

en: The Rose
tg: Садбарг

en: Lotus Puzzle
tg: Муаммои Нилуфар

en: Long Drop
tg: Партофтани Дароз

en: Cross-stitch
tg: Чоки мутақобила

en: Rooftops
tg: Болои Бом

en: Tricky Traps
tg: Домҳои Айёр

en: Make Them Work for You
tg: Онҳоро Маҷбур Кунед, ки ба Шумо Кор Кунанд

en: Three Chimneys
tg: Се Қубурҳо

en: The Archway
tg: Гузаргоҳи Гумбазшакл

en: Starwave
tg: Мавҷи Ситора

en: Amazing Finish
tg: Интиҳои Шавқовар

en: Pillars
tg: Сутунҳо

en: Hopeful Descent
tg: Афтиши Умедвор

en: The Rack
tg: Сутуни Қирадор

en: Twists and Turns
tg: Чархишҳо ва Гардишҳо

en: The Saucer
tg: Табақча

en: The Dotted Line
tg: Хати Нуқтадир

en: Getting Started
tg: Оғозёфта

en: Easy Middle
tg: Миёнаи Осон

en: Which Way?
tg: Бо Кадом Роҳ?

en: Yorick's Skull
tg: Косахонаи Сари Йорик

en: No Mercy
tg: Бераҳмона

en: Gold Sandwich
tg: Сендвичи Тилло

en: Golden Curtain
tg: Пардаи Тиллоӣ

en: Are you spider or fly?
tg: Шумо тортанак ё магас ҳастед?

en: Funny?
tg: Хандаовар?

en: Hard Landings
tg: Фурудоиҳои Душвор

en: Golden Tower
tg: Манораи Тиллоӣ

en: Surprise Ending
tg: Интиҳои Ҳайратовар

en: Diagonal Disaster
tg: Бӯҳрони Диагоналӣ

en: Vengeance of Peter W
tg: Қасди Peter W

en: Short Cut?
tg: Бурриши Хурд?

en: Sky Walker
tg: Гардонандаи Осмонӣ

en: The Vault
tg: Ҷаҳиш

en: Patchwork Quilt
tg: Кӯрпаи Лаганда

en: Do You Need Him?
tg: Шумо ба Ӯ Эҳтиёҷ доред?

en: Stuck in Storage
tg: Дармонӣ дар Анбор

en: So Far for So Little
tg: Хеле Дур барои Чунон Хурд

en: Flying Tower
tg: Манораи Парвозкунанда

en: Pot Hole
tg: Сӯрохии Тӯбак

en: Sticky Ladders
tg: Нардбонҳо Часбанда

en: The Laboratory
tg: Лаборатория

en: Pete likes Ladders
tg: Пит нардбонҳоро Дӯст медорад

en: Ninja Style
tg: Намуди Нинзя

en: Cooperation?
tg: Ҳамкорӣ?

en: Triple Trap
tg: Доми Секарата

en: Tutorial
tg: Воситаҳои ёдгирӣ

en: Navigation
tg: Гардиш

en: This is an exercise in moving around.  Follow the track of gold nuggets until the ladder pops up at the right.  The hero can only follow the mouse along simple paths (like _ | L or U), so be careful not to get too far ahead of him.
    
    DANGER: Try not to fall off the ladder or bar into the concrete pit at the bottom right.  If you do get trapped there, the only way out is to kill the hero (press key Q for quit) and start the level again.
tg: Ин машқ барои ҳаракат дар гирдаш.  Аз паси порчаҳои тиллоӣ пойгарди кунед, то он замоне, ки аз чап нардбон пайдо мешавад. Қаҳрамон танҳо дар роҳҳои осон аз паси муш рафта метавонад (ба монанди _ | L ё U), бинобар ин эҳтиёт бошед, ки аз он дур наравед.
    
    ХАТАРНОК: Кӯшиш кунед, ки аз нардбон наафтед. Агар ки шумо ба дом афтед роҳи ягонаи халосӣ ин куштани қаҳрамон (барои хориҷшавӣ калиди Q-ро пахш кунед) ва аз нав оғоз намудани сатҳ мебошад.

en: Digging
tg: Кофтан

en: Bars
tg: Сутунҳо

en: False Bricks
tg: Хиштҳо Қалбакӣ

en: Some of the bricks in this level are not what they seem.  If you walk onto them you fall through.  The enemies fall through them too.
tg: Баъзе хиштҳо дар ин сатҳ на ҳама вақт он чизеанд, ки ба назар мерасад. Агар шумо аз болои он гардед, шумо ба он меафтед.  Рақибон низ ба он меафтанд.

en: Advanced Tutorial
tg: Воситаҳои Ёдгирии Пешрафта

en: Bars and Ladders
tg: Сутунҳо ва нардбонҳо

en: ...  Or not to kill?
tg: ...  Ё накуштан?

en: Traps
tg: Дамҳо

en: Challenge
tg: Даъват

en: Easy Start
tg: Оғозёбии Осон

en: Mobile Bricks
tg: Хиштҳои Мутаҳаррик

en: The Big Haul
tg: Ғанимати Калон

en: Quick Off The Mark
tg: Нишонаи Тез

en: Who Needs Enemies?
tg: Ба Кӣ Рақибон Лозиманд?

en: Asymmetrical
tg: Ассиметрӣ

en: Goldrunner Prophecy
tg: Тахассуси Васвасаи Тилло

en: The Rosette
tg: Васлан

en: Towers of Gold
tg: Манорҳои Тиллоӣ

en: Delayed Drop
tg: Партофтани Сустгашта

en: Maze of Ladders
tg: Лабиринти Нардбонҳо

en: Hair's Breadth Timing
tg: Вақти Вазиши Мӯйҳо

en: The Three Musketeers
tg: Се Туфангдорон

en: Rat Trap
tg: Доми Калонмуш

en: Head Case
tg: Кори Асосӣ

en: Under the Stairs
tg: Зери Зинапояҳо

en: Bertie Beetle
tg: Гамбусак

en: Short Circuit
tg: Гардиши Хурд

en: Synchronised Running
tg: Ҳамзамонсозии Давиш

en: &New Game...
tg: &Бозии Нав...

en: &Load Saved Game...
tg: &Боркунии Бозии Захирашуда...

en: &Save Game...
tg: &Захиракунии Бозӣ...

en: &Kill Hero
tg: &Куштани Қаҳрамон

en: &Create Level
tg: &Офаридани Сатҳ

en: &Save Edits...
tg: &Захиракунии Таҳрирҳо...

en: &Move Level...
tg: &Ҷойивазкунии Сатҳ...

en: &Delete Level...
tg: &Хориҷкунии Сатҳ...

en: &Mouse Controls Hero
tg: Идоракунии Қаҳрамон бо &Муш

en: &Keyboard Controls Hero
tg: Идоракунии Қаҳрамон бо &Забонак

en: Normal Speed
tg: Суръати Муқаррарӣ

en: Beginner Speed
tg: Суръати Саркунанда

en: Champion Speed
tg: Суръати Чемпион

en: Increase Speed
tg: Афзудани Суръат

en: Decrease Speed
tg: Камкунии Суръат

en: Move Right
tg: Ҳаракат ба Рост

en: Move Left
tg: Ҳаракат ба Чап

en: Move Up
tg: Ҳаракат ба Боло

en: Move Down
tg: Ҳаракат ба Поён

en: Dig Right
tg: Кофтан ба Рост

en: Dig Left
tg: Кофтан ба Чап

en: Test Bug Fix
tg: Санҷиши Ислоҳи Хатогӣ

en: Show Positions
tg: Нишон додани Мавқеъият

en: Start Logging
tg: Оғози Номнависӣ

en: Show Hero
tg: Нишон додани Қаҳрамон

en: Show Object
tg: Нишон додани Объект

en: Show Enemy
tg: Нишон додани Рақиб

en: Press "%1" to RESUME
tg: Барои ХУЛОСА "%1"-ро пахш кунед

en: Press "%1" to PAUSE
tg: Барои ТАВАҚҚУФ "%1"-ро пахш кунед

en: Get Folders
tg: Дастрасии Феҳрист

en: Edit Name/Hint
tg: Таҳрири Ном/Маслиҳат

en: Hero
tg: Қаҳрамон

en: Enemy
tg: Рақиб

en: Ladder
tg: Нардбон

note: i18n: ectx: Menu (editor)
en: &Editor
tg: &Муҳаррир

en: Name of level:
tg: Номи сатҳ:

en: Hint for level:
tg: Маслиҳат барои сатҳ:

en: Name of game:
tg: Номи бозӣ:

en: File name prefix:
tg: Пешванди номи файл:

en: Traditional rules
tg: Қоидаҳои Анъанавӣ

en: KGoldrunner rules
tg: Қоидаҳои KҶӯяндаи Тилло

en: About this game:
tg: Дар бораи ин бозӣ:

en: Save Changes
tg: Захиракунии Тағиротҳо

en: 0 levels
tg: 0 сатҳҳо

en: Save New
tg: Захиракунии Нав

en: Game                       Level/Lives/Score   Day    Date     Time
tg: Бозӣ                       Сатҳ/Ҷонҳо/Холҳо   Рӯз    Сана     Вақт

en: Create Level
tg: Офаридани Сатҳ

en: You cannot create and save a level until you have created a game to hold it. Try menu item "Create Game".
tg: То он даме, ки бозиро офарида нигоҳ надоред, шумо сатҳро офарида ва захира карда наметавонед. Пункти менюи "Офаридани Бозӣ"-ро истифода баред.

en: Edit Level
tg: Таҳрири Сатҳ

en: You cannot edit and save a level until you have created a game and a level. Try menu item "Create Game".
tg: То он даме, ки бозӣ ва сатҳро наофаред, шумо сатҳро захира ва таҳрир карда наметавонед. Пункти менюи "Офаридани Бозӣ"-ро истифода баред.

en: Save Level
tg: Захиракунии Сатҳ

en: Do you want to insert a level and move existing levels up by one?
tg: Мехоҳед, ки сатҳро дар миёнҷо дохил карда, сатҳҳои мавҷударо ба боло ҷойиваз кунед?

en: &Insert Level
tg: &Дохилкунии Сатҳ

en: Cannot open file '%1' for output.
tg: Барои ҳосилкунӣ файли '%1' кушода нашуда итодааст.

en: Move Level
tg: Ҷойивазкунии Сатҳ

en: Game
tg: Бозӣ

en: Editor
tg: Муҳаррир

en: You cannot move a level until you have created a game and at least two levels. Try menu item "Create Game".
tg: То он даме, ки бозиро наофаред, ки ақалан ду сатҳ дошта бошад, шумо сатҳро ҷойиваз карда наметавонед. Пункти менюи "Офаридани Бозӣ"-ро истифода баред.

en: Sorry, you cannot move a system level.
tg: Бубахшед, шумо сатҳи низомиро ҷойиваз карда наметавонед.

en: You must change the level or the game or both.
tg: Шумо бояд ё сатҳ ё бозӣ ва ё ҳардуро иваз куне.

en: Delete Level
tg: Нобудкунии Сатҳ

en: You cannot delete a level until you have created a game and a level. Try menu item "Create Game".
tg: То он даме, ки бозӣ ё сатҳ наофарида шуда бошад, шумо сатҳро нобуд карда наметавонед. Пункти менюи "Офаридани Бозӣ"-ро истифода баред.

en: Do you want to delete a level and move higher levels down by one?
tg: Дар ҳақиқат мехоҳед, ки сатҳро нобуд карда сатҳҳои болотарро ба як фароред?

en: &Delete Level
tg: &Нобудкунии Сатҳ

en: Cannot find file '%1' to be deleted.
tg: Барои нобудкунӣ файли '%1' пайдо нагардид.

en: Save Game Info
tg: Захиракунии Додаҳои Бозӣ

en: You must enter a name for the game.
tg: Шумо бояд номи бозиро ворид кунед.

en: You must enter a filename prefix for the game.
tg: Шумо бояд пешванди номи файлро ворид кунед.

en: The filename prefix should not be more than 5 characters.
tg: Пешванди номи файл набояд аз 5 аломат зиёд бошад.

en: The filename prefix should be all alphabetic characters.
tg: Пешванди номи файл бояд аз ҳарфҳои алифбоӣ иборат бошад.

en: The filename prefix '%1' is already in use.
tg: Пешванди '%1'-и номи файл аллакай дар истифода аст.

en: You have not saved your work. Do you want to save it now?
tg: Шумо кори худро захира накардед. Мехоҳед, айни замон онро захира кунед?

en: &Go on editing
tg: &Идомадиҳии таҳриркунӣ

en: You can only modify user games.
tg: Шумо танҳо бозиҳои корвандонро тағир дода метавонед.

en: New Level
tg: Сатҳи Нав

en: Inappropriate action: you are not editing a level.
tg: Амали номувофиқ: шумо сатҳро таҳрир карда наистодаед.

en: Hint
tg: Маслиҳат

en: Sorry, there is no hint for this level.
tg: Бубахшед, барои ин сатҳ маслиҳат мавҷуд нест.

en: Switch to Keyboard Mode
tg: Гузариш ба Усули Забонак

en: Switch to &Keyboard Mode
tg: Гузариш ба Усули &Забонак

en: Stay in &Mouse Mode
tg: Истодан дар Усули &Муш

en: Save Game
tg: Захиракунии Бозӣ

en: Cannot open file '%1' for read-only.
tg: Кушодани файли '%1' танҳо барои хониш, нашуда истоааст.

en: Please note: for reasons of simplicity, your saved game position and score will be as they were at the start of this level, not as they are now.
tg: Дар хотир доред: бо мақсади осоннамоӣ, мавқеъи бозии захиракардаи муш ва холҳои бозӣ дар ҳолати оғозёбии бозӣ боқӣ мемонанд, на он ҳолате, ки ҳозир доранд.

en: Load Game
tg: Боркунии Бозӣ

en: Sorry, there are no saved games.
tg: Бубахшед,бозиҳои захирашуда нестанд.

en: Cannot find the game with prefix '%1'.
tg: Бозӣ бо пешванди '%1' пайдо карда нашуд.

en: Unknown
tg: Номаълум

en: Check for High Score
tg: Тафтиши Холи Баланд

en: Save High Score
tg: Захиракунии Ҳисоби Баланд

en: Show High Scores
tg: Нишон додани Ҳисоби Баландтарин

en: Sorry, we do not keep high scores for tutorial games.
tg: Бубахшед, мо ҳисоби баландро дар бозиҳои ёдгирӣ захира намекунем.

en: Load Game Info
tg: Боркунии Додаҳои Бозӣ

en: Cannot find game info file '%1'.
tg: Файли додаҳои бозии '%1' пайдо нагардид.

en: Cannot rename file '%1' to '%2'.
tg: Бозномгузории файли '%1' ба '%2' нашуд.

en: Select Level
tg: Интихоби Сатҳ

en: Sorry, you can only save or move into one of your own games.
tg: Бубахшед, шумо сатҳҳоро танҳо ба яке аз бозиҳои шахсии худ захира ё ҷойиваз карда метавонед.

en: Sorry, you can only delete a level from one of your own games.
tg: Бубахшед, шумо сатҳҳоро танҳо аз яке бозиҳои шахсии худ хориҷ карда метавонед.

en: Edit Game Info
tg: Таҳрири Додаҳои Бозӣ

en: Sorry, you can only edit the game information on your own games.
tg: Бубахшед, шумо додаҳои бозиро танҳо дар бозии шахсии худ таҳрир карда метавонед.

en: Level 1 of the selected game is:
tg: Сатҳи 1-уми бозии интихобшуда:

en: Level number:
tg: Рақами Сатҳ:

en: Start Game
tg: Оғози Бозӣ

en: Play Level
tg: Сатҳи Бозӣ

en: Save Change
tg: Захиракунии Тағиротҳо

en: Move To...
tg: Ҷойивазкунӣ ба...

en: Sorry, there is no further information about this game.
tg: Бубахшед, маълумоти иловагӣ оиди ин бозӣ нест.

en: This level number is not valid. It can not be used.
tg: Ин рақами сатҳ нодуруст аст. Он истифода шуда наметавонад.

en: The main button at the bottom echoes the menu action you selected. Click it after choosing a game and level - or use "Cancel".
tg: Тугмаи асосии дар болобуда амалҳои менюи интихобкардаи шуморо инъикос мекунад. Баъди интихоби бозӣ ва сатҳ ба он ангушт занед - ё "Бекоркунӣ"-ро истифода баред.

en: 
    
    You can add a name and hint to your new level here, but you must save the level you have created into one of your own games. By default your new level will go at the end of your game, but you can also select a level number and save into the middle of your game.
tg: 
    
    Дар ин ҷо шумо метавонед ба сатҳи нави худ ном ё маслиҳатҳоро илова кунед, лекин шумо бояд сатҳеро, ки офаридаед дар яке аз бозиҳои шахсии худ захира кунед. Бо нобаёнӣ сатҳи нави шумо ба охири бозии шумо меравад, шумо метавонед рақами сатҳро интихоб карда онро ба миёнаҷои бозии худ захира кунед.

en: 
    
    You can create or edit a name and hint here, before saving. If you change the game or level, you can do a copy or "Save As", but you must always save into one of your own games. If you save a level into the middle of a series, the other levels are automatically re-numbered.
tg: 
    
    Дар ин ҷо шумо метавонед пеш аз захиракунӣ ном ва маслиҳатҳоро офаред ва таҳрир кунед. Агар шумо бозӣ ё сатҳро тағир диҳед, шумо онро ду нусха бардошта ё "Захиракунӣ Ҳамчун" карда метавонед, лекин ҳама вақт онро дар яке аз бозиҳои шахсии худ бояд захира кунед. Агар сатҳҳоро дар миёнаҷои қатор захира кунед, дигар сатҳҳо ба таври худкор аз нав рақамгузорӣ карда мешаванд.

en: 
    
    You can only delete levels from one of your own games. If you delete a level from the middle of a series, the other levels are automatically re-numbered.
tg: 
    
    Шумо танҳо сатҳҳоро дар яке аз бозиҳои шахсии худ нобуд карда метавонед. Агар шумо сатҳеро аз миёнаҷои қатор нобуд кунед, дигра сатҳҳо ба таври худкор аз нав рақамгузорӣ карда мешаванд.

en: 
    
    When editing game info you only need to choose a game, then you can go to a dialog where you edit the details of the game.
tg: 
    
    Барои таҳрири додаҳои бозӣ ба шумо лозим аст, ки бозиро интихоб кунед ва баъд ба муколамае, ки дорои ҷузъҳои бозиро таҳрир карда метавонад, гузаред.

en: Help: Select Game & Level
tg: Ёрӣ: Интихоби Бозӣ & Сатҳ

en: Current author
tg: Ҳамроҳии ҷорӣ

en: Original author
tg: Муаллифи ибтидоӣ
