kgpg - en to bg translation catalogue (655 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
bg: Име (мин. 5 знака):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
bg: Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
bg: Коментар (незадължителен):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
bg: Тази функция не е налична в тази система. Символичната връзка към частните ключове на GnuPG не може да бъде създадена.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
bg[0]: Не е изпратена поща за следния потребителски идентификатор, защото принадлежи на ключ без възможност за криптиране:
bg[1]: Не е изпратена поща за следните потребителски идентификатори, защото принадлежат на ключове без възможност за криптиране:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
bg[0]: Не е изпратена поща за следния идентификатор на потребител, защото вече е подписан:
bg[1]: Не е изпратена поща за следните потребителски идентификатори, защото вече са подписани:

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
bg: Вашият ключ %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
bg: <qt><b>Потребителска команда за разшифроване</b><br />
    <p>От тук може да зададете команда, която да бъде изпълнена от GPG, когато се разшифрова файла. (Препоръчва се само за напреднали потребители.)</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
bg: Потребителска команда за разшифроване:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
bg: Шифроване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
bg: <qt><b>ASCII усилено криптиране:</b> <br /> 
    <p>Активирането на тази опция извежда всички криптирани файлове във формат, който може да бъде отворен от текстов редактор и в този смисъл изходът е подходящ за поставяне в в тялото на съобщение на електронна поща.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
bg: Представяне на шифъра само със знаци ASCII

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
bg: <qt><b>Използване на разширението *.pgp за шифрованите файлове</b><br />
    <p>Ако отметката е включена, всички шифровани файлове ще получават разширението ".pgp", а не ".gpg". По този начин файловете ще бъдат съвместими с програмата PGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
bg: Използване на разширението *.pgp за шифрованите файлове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
bg: <qt><b>Потребителска команда за шифроване</b> <br />
    			<p>Ако отметката е включена, при диалога за избор на ключ ще се появи и поле, в което може да зададете команда, която да бъде изпълнена от GPG, когато се шифрова файла. Препоръчва се само за напреднали потребители.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
bg: Потребителска команда за шифроване:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
bg: <qt><b>Винаги да се криптира с:</b><br /> 
    <p>Това гарантира, че всички файлове/съобщения също ще бъдат криптирани с избрания ключ. Ако обаче е избрана опцията "Криптиране на файлове с:", избраният ключ ще отмени избора "Винаги да се криптира с:".</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
bg: Винаги да се шифрова с:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
bg: <qt><b>Шифроване на файлове с:</b><br /> 
    <p>Поставянето на тази опция и избирането на ключ ще наложи криптирането на всички файлове. да използва избрания ключ. KGpg няма да направи запитване за получател и ключът по подразбиране ще бъде заобиколен.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
bg: Шифроване на файлове с:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
bg: <qt><b>Шифроване с непроверени ключове:</b> <br />
    		<p>Когато импортирате публичен ключ той обикновено се отбелязва като непроверен и не може да бъде използван освен, докато не го подпишете, за да докажете, че сте го проверили. Настройката ви дава възможност да шифровате файлове с неподписани и непроверени ключове.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
bg: Разрешаване на шифроването с непроверени ключове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
bg: <qt> <b> Разрешаване на ненадеждни ключове като членове на групи ключове: </b> <br /> <p> Група ключове позволява просто криптиране на множество получатели едновременно. Подобно на опцията <em> Разрешаване на криптиране с ненадеждни ключове </em>, това позволява на ненадеждните ключове да станат членове на група ключове. </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
bg: Позволяване на ненадеждни ключове като членове на ключови групи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
bg: <qt><b>Скриване на номера на потребителя</b><br /> 
    		<p>По този начин шифрованият файл няма да носи информация за това за кого е предназначен. Настройката може да ви помогне да запазите секретността на информацията в случай, че връзката ви се подслушва. Недостатъкът в случая е, че разшифроването от получателя отнема повече време, защото той ще трябва да пробва с всички налични частни ключове.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
bg: Скриване на номера на потребителя

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
bg: <qt><b>Съвместимост с PGP 6</b><br /> 
    		<p>Генериране на шифровани пакети, съвместими със стандарта PGP 6 (Pretty Good Privacy). Това ще ви позволи да комуникирате с потребители използващи този стандарт.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
bg: Съвместимост с PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
bg: <qt><b>Общи настройки</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
bg: Местоположение на GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
bg: <b>Основна папка</b><p>Това е папката, където GnuPG съхранява конфигурацията и ключове. Ако не сте я променяли стандартно е <em>~/.gnupg/</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
bg: Местоположение на домашната директория:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
bg: <b>Конфигурационен файл</b><p>Това е името на конфигурационния файл в директорията, посочена по-горе. По подразбиране е <em>gnupg.conf</em> докато по-старите версии на GnuPG използваха <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
bg: Файл с настройки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
bg: Промяна...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
bg: Двоичен код  на GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
bg: <b> Път на програмата </b> <p> Това е програмата, която ще бъде извикана за всички операции на GnuPG. По подразбиране <em> gpg </em> ще работи на повечето системи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
bg: Път на програмата:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
bg: <b> Използване на агент GnuPG </b> <p> Агентът GnuPG съхранява паролите за вашите секретни ключове в паметта за ограничен период от време. Ако използвате секретния си ключ отново, докато е кеширан, не е необходимо го да въвеждате  отново. Това е по-малко сигурно, отколкото да го пишете всеки път.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
bg: Използване на &агент GnuPG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
bg: Общи настройки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
bg: <qt><b>Автоматично стартиране на KGpg при включване в системата</b><br />
    <p>По този начин програмата KGpg ще се стартира автоматично от системата всеки път когато се включите.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
bg: Автоматично стартиране на KGpg при включване в системата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
bg: <qt><b>Използване на маркирания текст вместо системния буфер</b> <br />
    <p>Ако отметката е включена, програмата KGpg ще използва маркирания текст, вместо съдържанието на системния буфер. Това означава, че е достатъчно да маркирате текст и да щракнете със средния бутон на мишката, за да го поставите. Ако отметката е изключена, системния буфер ще работи и можете да използвате клавишните комбинации Ctrl-C и Ctrl-V.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
bg: Използване на маркирания текст вместо системния буфер

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
bg: <qt><b>Показване на предупреждения преди създаване на временни файлове</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
bg: Показване на предупреждения преди създаване на временни файлове 
    (отнася се само до операции върху отдалечени файлове)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
bg: Аплет и менюта

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
bg: Контекстни менюта в Konqueror

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
bg: <qt><b>Меню за подписване на файлове</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
bg: Подписване на файл:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
bg: Включено за всички файлове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
bg: <qt><b>Меню за разшифроване на файлове</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
bg: Разшифроване на файл:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
bg: Включване само за шифровани файлове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
bg: Аплет в системния панел

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
bg: <qt><b>Показване на икона в системната лента:</b><br />
    <p>Ако е маркирано, KGpg ще се минимизира до икона в системната лента.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
bg: Показване на иконата на системната област

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
bg: Левият бутон на мишката отваря:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
bg: Администриране на ключове

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
bg: Редактор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
bg: Скоро отваряни файлове

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
bg: Подписване на ключ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
bg: Тук можете да определите как идентификаторите на потребители, които не съдържат имейл адрес (като Идентификаторите на снимки) се изпращат на собственика на ключа. Можете да изберете да ги изпращате с всеки друг подписан от вас идентификатор на потребител, само с първия подписан от вас идентификатор или да да не ги изпращате изобщо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
bg: Изпращане на потребителски идентификатори без имейл адреси

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
bg: Изпращане с всеки имейл

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
bg: Изпращане само с първия имейл

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
bg: Да не се изпраща

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
bg: Шаблон на е-поща

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
bg: Това е текстът на имейла, изпратен от действието "Подписване и изпращане на потребителския идентификатор".
    
    Заместващите символи, заобиколени от знаци за процент (като %KEYID%), ще бъдат заменени със съответния текст за всяко отделно писмо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
bg: <b>ВАЖНО</b>: Само сървърът по подразбиране ще бъде записан в конфигурационния файла на програмата GnuPG. Всички останали сървъри за ключове ще бъдат записани само в програмата KGpg и ще се използват само от нея.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
bg: Използване на прокси сървър, ако е възможно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
bg: &Задаване по подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
bg: До&бавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
bg: &Изтриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
bg: Цветове на ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
bg: Напълно надеждни ключове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
bg: Надеждни ключове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
bg: Ограничено надеждни ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
bg: Изтекли ключове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
bg: Невалидни ключове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
bg: Непознати ключове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
bg: Деактивирани ключове

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
bg: Шрифт на редактора

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
bg: Списък с ключове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
bg: Подреждане:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
bg: От ляво на дясно, първо акаунтите

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
bg: От дясно наляво, първо TLD

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
bg: От дясно наляво, първо домейна

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
bg: От дясно наляво, първо FQDN

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: I do not know
bg: Не знам

en: I do NOT trust
bg: Нямам доверие

en: Marginally
bg: Ограничено

en: Fully
bg: Пълно

en: Ultimately
bg: Ултимативно

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
bg: Невалиден

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Revoked
bg: Отменен

[ctx: Expired key]
en: Expired
bg: Изтекъл

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
bg: Неопределен

[ctx: No trust in key]
en: None
bg: Без

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
bg: Ограничено

[ctx: Full trust in key]
en: Full
bg: Пълно

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
bg: Ултимативно

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: key capability]
en: Signature
bg: Подпис

[ctx: key capability]
en: Encryption
bg: Шифроване

[ctx: key capability]
en: Authentication
bg: Удостоверяване

[ctx: key capability]
en: Certification
bg: Сертифициране

en: 1 key | %1 keys
bg[0]: 1 ключ
bg[1]: %1 ключове

en: 1 signature | %1 signatures
bg[0]: 1 подпис
bg[1]: %1 подписа

en: [No user id found]
bg: [Няма открит потребител]

en: %1 [local signature]
bg: %1 [локален подпис]

en: %1 subkey
bg: вторичен ключ %1

en: Photo id
bg: Снимка

en: Info
bg: Информация

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: &Encrypt File...
bg: &Шифроване на файл...

en: &Decrypt File...
bg: &Разшифроване на файл...

en: &Open Key Manager
bg: &Администриране на ключове

en: &Generate Signature...
bg: &Генериране на подпис...

en: &Verify Signature...
bg: &Проверка на подпис...

en: &Check MD5 Sum...
bg: Про&верка на контролна сума MD5...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
bg: &Unicode (utf-8) кодиране

en: En&crypt
bg: &Шифроване

en: &Decrypt
bg: &Разшифроване

en: S&ign/Verify
bg: &Подписване/проверка

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
bg: Документът "%1" е променен
    Искате ли да се запише?

en: Close the document
bg: Затваряне на документа

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
bg: Документът не може да бъде записан, защото избраната кодек не се поддържа

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
bg: Документът не може да бъде записан, защото избраната кодова таблица не поддържа всички Уникод знаци, които се намира в документа.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
bg: Документът не може да бъде записан. Моля, проверете правата си за достъп и свободното място на диска.

en: Overwrite existing file %1?
bg: Искате ли съществуващия файл %1 да бъде презаписан?

en: Open File to Encode
bg: Отваряне на файл за шифроване

en: *|All Files
bg: *|Всички файлове

en: Open File to Decode
bg: Отваряне на файл за разшифроване

en: Decrypt File To
bg: Разшифроване на файл в

en: Save File
bg: Запис на файл

en: File Already Exists
bg: Вече има такъв файл

en: Open File to Sign
bg: Отваряне на файл за подписване

en: Open File to Verify
bg: Отваряне на файл за проверка

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
bg: <qt><b>Липсващ подпис:</b><br>Номер на ключ: %1<br><br>Искате ли да ключът да бъде импортиран от keyserver?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
bg: Импортиране

en: Do Not Import
bg: Да не се импортира

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
bg: Подпи&с

en: MD5 Checksum
bg: Контролна сума MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
bg: Сравнение със системния буфер

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
bg: Контролната сума за <b>%1</b> е:

en: <b>Unknown status</b>
bg: <b>Неизвестно състояние</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
bg: Системният буфер не съдържа валидна контролна сума.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
bg: <b>Контролната сума е правилна</b>. Файлът е наред.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
bg: <b>Грешна контролна сума, <em>файлът е повреден</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
bg: <qt><b>Изтеглен и пуснат е отдалечен файл</b>.<br>Отдалеченият файл ще бъде копиран във временен файл, за да бъде изпълнена заявената операция. Временният файл ще бъде изтрит след завършването на операцията.</qt>

en: Could not download file.
bg: Файлът не може да бъде изтеглен.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
bg: <qt>Този файл </b> съдържа публичен ключ.<br />Искате ли ключът да бъде импортиран вместо файлът да бъде отворен в редактор?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
bg: <qt>Този файл </b> съдържа частен ключ.<br />Искате ли ключът да бъде импортиран вместо файлът да бъде отворен в редактор?</qt>

en: Key file dropped on Editor
bg: Файл с ключове е завлечен в редактора

en: Decryption failed.
bg: Разшифроването се провали.

en: The encryption failed with error code %1
bg: Разшифроването се провали с код за грешка %1

en: Encryption failed.
bg: Разшифроването се провали.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
bg: Подписването е невъзможно поради грешна парола или липсващ ключ.

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
bg: Проверката завърши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
bg: И&мпортиране

en: Import key in your list
bg: Импортиране на ключа във вашия списък

en: Do &Not Import
bg: Да &не се импортира

en: Will not import this key in your list
bg: Този ключ няма да се импортира в списъка

en: Missing Key
bg: Липсващ ключ

en: Processing folder compression and encryption
bg: Компресиране и шифроване на директория

[ctx: State of operation as in status]
en: State
bg: Състояние

[ctx: Job is started up]
en: Startup
bg: Стартиране

en: Unable to create temporary file
bg: Не може да бъде създаден временен файл

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
bg: Шифроване %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
bg: Шифровано %1

en: Available Keys
bg: Налични ключове

en: Available Trusted Keys
bg: Налични надеждни ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
bg: Търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
bg: Ключове в групата

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
bg: Експортиране на публичен ключ

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
bg: Е-поща

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
bg: К&липборд

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
bg: Трябва да зададете поне един ключов сървър в настройките, за да можете да експортирате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
bg: &Сървър за ключове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
bg: Файл:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
bg: Експортиране на настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
bg: &Експортиране на всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
bg: Да не се експортират &атрибути (идентификатори на снимки)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
bg: Изчистване на ключа

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
bg: <qt> Заявеният ключ вече не присъства в ключодържателя. <br /> Може би е бил изтрит от друго приложение </qt>

en: Key not found
bg: Ключът не е намерен

[ctx: no email address]
en: none
bg: няма

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
bg: <qt> Лявата част е алгоритъмът, използван от  <b> подписващия </b> ключ. Дясната част е алгоритъмът, използван от  <b> криптиращия </b> ключ. </qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
bg: Неограничено

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
bg: <qt> Лявата част е размерът на  <b> подписващия </b> ключ. Дясната част е размерът на <b> криптиращия </b> ключ. </qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
bg: <em>без</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
bg: Лоша стара парола, паролата за ключа не беше променена

en: Could not change passphrase
bg: Неуспешна промяна на парола

en: KGpg was unable to change the passphrase.
bg: KGpg не успя да промени паролата.

en: Changing key properties failed.
bg: Неуспех при промяна на свойствата на ключа.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
bg: Данни за ключа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
bg: <qt><b>Сървър за ключове.</b><br /> <p>Сървърите за ключове осигуряват удобен достъп до база данни с ключове PGP/GnuPG през Интернет. Изберете сървър от списъка за използване.</p> <p>Твърде вероятно е някои ключовете, които се намират там да са невалидни или подправени. За повече информация, прочетете ръководството за работа с GnuPG и по специално частта, в която се описва как работи така наречените отношения "Web-of-Trust". Това ще ви помогне разберете как GnuPG се опитва да реши проблемите с автентичността на ключовете.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
bg: Сървър за ключове:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
bg: <b>Списък от сървъри за ключове.</b>
    Позволява де се избере сървър, от който да импортирате ключове GnuPG списъка с ключове.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
bg: <qt><b> Текст за търсене или идентификатор на ключа за импортиране: </b><br />
    <p>Има няколко начина за търсене на ключове, можете да използвате текстово или частично текстово търсене (пример: въвеждането на Фил или Цимерман ще изведе всички ключове, в които се появява Фил или Цимерман) или можете да търсите по ID на ключа. Идентификаторите на ключове са низове от букви и цифри, които идентифицират уникално даден ключ (например: при търсене на 0xED7585F4 ще се появи ключът, свързан с този идентификатор).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
bg: Текст или номер на ключ за търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
bg: Прокси сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
bg: Т&ърсене

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
bg: Експортиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
bg: <qt><b>Ключ за експортиране</b><br />
    <p>Това позволява на потребителя да посочи ключа от падащия списък, който ще ще бъде експортиран към избрания ключов сървър.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
bg: Ключ за експортиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
bg: Експортиране на снимка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
bg: <qt><b>Експортиране</b><br />
    <p>Експортиране на избрания ключ към избран сървър за ключове.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
bg: &Експортиране

en: Key Server
bg: Сървър за ключове

en: You must enter a search string.
bg: Трябва да въведете текст за търсене.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
bg: Трябва да конфигурирате сървър за ключове, преди да се опитате да изтеглите ключове.

en: No keyservers defined
bg: Няма зададен сървър за ключове

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
bg: Импортирането на ключа завърши

en: Upload to keyserver finished without errors
bg: Качването в сървъра за ключове завърши без грешки

en: Upload to keyserver failed
bg: Качването в сървъра за ключове е неуспешно

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
bg: Импортиране на ключ от сървър за ключове

en: Connecting to the server...
bg: Свързване със сървър...

en: You must choose a key.
bg: Трябва да изберете ключ.

en: No matching keys found
bg: Открити са несъвпадащи ключове

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
bg[0]: Открит е 1 съвпадащ ключ
bg[1]: Открити са %1 съвпадащи ключа

en: Found 1 matching key (not shown)
bg: Открит е 1 съвпадащ ключ (не е показан)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
bg: Открити са %1 съвпадащи ключа (показани са %2)

en: Key Management
bg: Администриране на ключове

en: &Open Editor
bg: &Отваряне на редактора

en: &Key Server Dialog
bg: &Сървъри за ключове

en: &Go to Default Key
bg: Отиване до &подразбиращ се

en: Tip of the &Day
bg: Съвет за &деня

en: View GnuPG Manual
bg: Ръководство за GnuPG

en: &Refresh List
bg: Об&новяване

en: Show &Long Key Id
bg: Показване на пълния идентиф. номер на  ключ

en: K&ey Properties
bg: Данни за &ключа

en: &Open Key URL
bg: &Отваряне на адрес (URL) на ключ

en: Edit Key in &Terminal
bg: &Редактиране на ключ в конзолата

en: &Generate Key Pair...
bg: &Генериране на нова двойка ключове...

en: &Import Key...
bg: И&мпортиране на ключ...

en: Send Ema&il
bg: Изпращане на &имейл

en: &Create New Contact in Address Book
bg: &Добавяне на нов контакт в адресника

en: &Edit Group...
bg: &Редактиране на група...

en: &Delete Group
bg: &Изтриване на група

en: &Rename Group
bg: Преимен&уване на група

en: Set as De&fault Key
bg: &Установяване по подразбиране

en: &Add Photo...
bg: До&бавяне на снимка...

en: &Add User Id...
bg: &Добавяне на идентификатор на потребител

en: Export Secret Key...
bg: Експортиране на частен ключ...

en: Delete Key Pair
bg: Изтриване на двойка ключове

en: Revoke Key...
bg: Анулиране на ключ...

en: &Regenerate Public Key
bg: &Регенериране на публичен ключ

en: Set User Id as &Primary
bg: Задаване на  идентификатор на потребителя като &Основен

en: &Open Photo
bg: Отв&аряне на снимка

en: &Delete Photo
bg: Из&триване на снимка

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
bg: &Импортиране на липсващи подписи от Интернет

en: Trust
bg: Надеждност

en: Size
bg: Дължина

en: Creation
bg: Създаден на

en: Expiration
bg: Валиден до

en: &Photo ID's
bg: &Показване на снимки

[ctx: small picture]
en: Small
bg: Малки

[ctx: medium picture]
en: Medium
bg: Средни

[ctx: large picture]
en: Large
bg: Големи

en: Minimum &Trust
bg: Минимално доверие

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
bg: &Без

[ctx: show only active keys]
en: &Active
bg: &Активни

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
bg: &Ограничено

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
bg: &Пълно

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
bg: &Ултимативно

en: &Show Only Secret Keys
bg: &Само на секретните ключове

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
bg: Фокусиране на реда на търсене

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
bg: Друга операция за генериране на ключове все още е в ход.
    Моля, изчакайте малко, докато тази операция приключи.

en: Generating new key pair
bg: Генериране на нова двойка ключове

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
bg: Не може да се стартира " konsole " за експертен режим.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
bg: Готово

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
bg: Лоша парола. Не може да се генерират нова двойка ключове.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
bg: Отменено от потребителя. Не може да се генерира нова ключова двойка.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
bg: Имейл адресът не е валиден. Не може да се генерира нова ключова двойка.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
bg: Името не се приема от gpg. Не може да се генерира нова ключова двойка.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
bg: Новата двойка ключове е генерирана успешно

en: backup copy
bg: резервно копие

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
bg: Процесът на gpg не завърши. Не може да се генерира нова двойка ключове.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
bg: Само основни ключове могат да бъдат обновявани. Моля, изберете друг ключ.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
bg: Друга операция все още е в ход. 
    Моля, изчакайте малко, докато тази операция приключи.

en: Add New User Id
bg: Добавяне на нов номер на потребител

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
bg: Снимката трябва да е във формат JPEG. Имайте предвид, че тя ще бъде запазена заедно с публичния ви ключ. Това означава, че ако използвате голяма снимка, публичния ви ключ също ще е голям. Опитайте се да използвате снимки не по-големи от 240x288 пиксела.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате снимката <b>%1</b> <br>да бъде изтрита от ключ <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
bg: Публичен ключ

en: Sub Key
bg: Подключ

en: Secret Key Pair
bg: Секретна двойка ключове

en: Key Group
bg: Група от ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
bg: Подпис

en: User ID
bg: Номер на потребител

en: Revocation Signature
bg: Подпис за анулиране

en: Photo ID
bg: Номер на снимка

en: Orphaned Secret Key
bg: Единичен частен ключ

en: Group member
bg: Член на група

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
bg[0]: &Подписване на потребителски идентификатор ...
bg[1]: &Подписване на потребителски идентификатори ...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
bg[0]: Подписване на потребителски идентификатор и изпращане по по&ща...
bg[1]: Подписване на потребителски идентификатори и изпращане по по&ща...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
bg[0]: &Експортиране на публичен ключ...
bg[1]: &Експортиране на публични ключове...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
bg[0]: &Обновяване на ключ от сървър за ключове
bg[1]: &Обновяване на ключове от сървър за ключове

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
bg[0]: &Създаване на група с избрания ключ...
bg[1]: &Създаване на група с избраните ключове...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
bg[0]: &Подписване на ключ...
bg[1]: &Подписване на ключове...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
bg[0]: Из&триване на потребителски идентификатор
bg[1]: Из&триване на потребителски идентификатори

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
bg[0]: Изтрив&ане на подпис
bg[1]: Изтрив&ане на подписи

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
bg[0]: Импортиране на ключ от сървър за ключове
bg[1]: Импортиране на ключ от Интернет

en: &Delete Key | &Delete Keys
bg[0]: &Изтриване на ключ
bg[1]: &Изтриване на ключове

en: Creation of the revocation certificate failed...
bg: Грешка при създаването на удостоверение за анулиране...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
bg: <qt>Секретните ключове <b> не трябва</b> да се съхраняват на несигурно място. <br/> Аконякой получи достъп до този файл, криптирането с този ключ ще бъдекомпрометирано. <br/> Да се продължи ли експортирането на ключа? </qt>

en: Export PRIVATE KEY As
bg: Експортиране на частен ключ като

en: *.asc|*.asc Files
bg: *.asc|Файлове *.asc

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
bg: <qt> Вашият <b>частен</b> ключ "%1" беше успешно експортиран в <br/>%2. <br/><b> Не </b> го оставяйте на несигурно място.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
bg: Частният ключ не може да бъде експортиран.
    Проверете неговата цялост.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
bg[0]: <qt>Публичният ключ е успешно експортиран в <br/>%2</qt>
bg[1]: <qt>%1 публични ключове са успешно експортирани в <br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
bg: Публичният ключ не може да бъде експортиран.
    Проверете неговата цялост.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
bg: <p> Този секретен ключ е останал без публичен ключ. В момента този частен ключ е неизползваем.</p><p>Искате ли публичният ключ да бъде генериран отново?</p>

en: Generate
bg: Генериране

en: Do Not Generate
bg: Без генериране

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате групата <b>%1</b> да бъде изтрита?</qt>

en: Delete
bg: Изтриване

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
bg: <qt>Не може да бъде създадена група, която съдържа подписи, вторични ключове или други групи.</qt>

en: Create New Group
bg: Създаване на нова група

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
bg: Въведете ново име на група:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
bg: Следните ключове или не са валидни, или не са достатъчно надеждни и няма да бъдат добавени към групата:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
bg: <qt>Няма избрани валидни и/или надеждни ключове. Групата <b>%1</b> няма да бъде създадена.</qt>

en: Group Properties
bg: Информация за групата

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
bg: Само основни ключове могат да бъдат подписвани. Моля, изберете друг ключ.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
bg: <qt>На път сте да подпишете ключа:<br /><br>%1<br />Идент. номер: %2<br>Отпечатък: <br /><b>%3</b>.<br><br>Препоръчително е да проверите автентичността на отпечатъка на ключа, като се свържете по телефона или се срещнете на живо с неговия собственик.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
bg: <qt>На път сте да подпишете ключа:<br /><br />%1 (%2)<br />Идент. номер: %3<br />Отпечатък: <br><b>%4</b>.<br><br>Препоръчително е да проверите автентичността на отпечатъка на ключа, като се свържете по телефона или се срещнете на живо с неговия собственик.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
bg: <qt>На път сте да подпишете няколко ключа наведнъж.<br /><b>Ако не сте проверили внимателно всички отпечатъци, много е възможно да изложите на сериозен риск комуникации си.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
bg: Можете да подпишете само идентификационни номера на потребителите и идентификационни номера на снимките. Моля, проверете избора си.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
bg: <qt>На път сте да подпишете потребителски идентификатор:<br /><br />%1<br />Номер: %2<br />Отпечатък: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Препоръчително е да проверите автентичността на отпечатъка на ключа, като се свържете по телефона или се срещнете на живо с неговия собственик.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
bg: <qt>На път сте да подпишете потребителски идентификатор:<br /><br />%1 (%2)<br />Номер: %3<br />Отпечатък: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Препоръчително е да проверите автентичността на отпечатъка на ключа, като се свържете по телефона или се срещнете на живо с неговия собственик.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
bg: <qt>На път сте да подпишете няколко потребителски идентификатора наведнъж.<br /><b>Ако не сте проверили внимателно всички отпечатъци, много е възможно да изложите на сериозен риск комуникации си.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
bg: <qt>Грешна парола. Ключът <b>%1 (%2)</b> не е подписан.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
bg: <qt>Ключът <b>%1 (%2)</b> не е подписан.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
bg: <qt>Грешка при подписването на ключа <b>%1</b> с ключа <b>%2</b>.<br />Искате ли да се опитате да подпишете ключа в конзолен режим?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
bg[0]: Всички подписи на този ключ са вече във списъка с ключове
bg[1]: Всички подписи на тези ключове са вече във списъка с ключове

en: Edit key manually to delete a self-signature.
bg: Редактирайте ключа с текстов редактор, за да изтриете подпис гарантиран от самия себе си.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрит подписа <br /><b>%1</b><br />от потреб,  идентификатор <b>%2</b><br />на ключ: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
bg: Заявената операция не може да бъде изпълнена. Моля, редактирайте ръчно ключа.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
bg[0]: <qt> Ключът, който изтривате, е член на следната група ключове. Искате ли да го премахнете от тази група? </qt>
bg[1]: <qt> Ключът, който изтривате, е член на следните групи ключове. Искате ли да го премахнете от тези групи?</qt>

en: Delete key
bg: Изтриване на ключ

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
bg: Премахвате последния ключ от група ключове %1. <br/> Искате ли да изтриете и групата?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
bg: <p>Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита двойката ключове <b>%1</b>?</p>Ако тази двойка ключове бъде изтрита, никога повече няма да можете да разшифровате файлове, шифровани с нея!

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
bg: Друга операция за изтриване на ключове все още е в ход. 
    Моля, изчакайте малко, докато тази операция приключи.

en: Key <b>%1</b> deleted.
bg: Ключът <b>%1</b> е изтрит.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
bg: Изтриване на ключ <b>%1 </b> не успя.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
bg: Не може да се изтрие ключ <b>%1 </b>, докато се редактира в терминал.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
bg: Избрали сте елементи, които не са ключове. Те не могат да бъдат изтрити с този елемент на менюто.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
bg: <qt>Следните ключове:<br/><b>%1</b><br/> са секретни двойки ключове. Те няма да бъдат изтрити.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
bg[0]: <qt><b>Да се изтрие ли следният публичен ключ?</b></qt>
bg[1]: <qt><b>Да се изтрият ли следните %1 публични ключа?</b></qt>

en: Key Import
bg: Импортиране на ключ

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
bg: <qt> Текстът в клипборда не изглежда като ключ, а като шифрован текст. <br /> Искате ли първо да го дешифрирате и след това да опитате да го импортирате? </qt>

en: Import from Clipboard
bg: Импортиране от системния буфер

en: Importing...
bg: Импортиране...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
bg: Импортирането на ключове е неуспешно. Проверете журналния файл за повече информация.

en: KGpg - encryption tool
bg: Програма за шифроване - KGpg

en: Ke&y Manager
bg: Администриране на &ключове

en: &Encrypt Clipboard
bg: &Шифроване на системния буфер

en: &Decrypt Clipboard
bg: &Разшифроване на системния буфер

en: &Sign/Verify Clipboard
bg: &Подпис/проверка на системния буфер

en: Clipboard is empty.
bg: Системният буфер е празен.

en: Text successfully encrypted.
bg: Текстът е успешно шифриран.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
bg: &Ключове

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
bg: &Колони за показване

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
bg: &Групи

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
bg: <p>Искате ли файла <b>%1</b> да бъде импортиран в списък с ключове?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
bg: GnuPG не успя да стартира. <br /> Първо трябва да коригирате грешката GnuPG, преди да стартирате KGpg.

en: GnuPG error
bg: Грешка на GnuPG

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
bg: <qt>Използването на агента <b>GnuPG</b> е включено в конфигурационния файл на GnuPG (%1). <br />Изглежда обаче, че агентът не е стартиран. Това може да създаде проблеми при подписване и/или (раз)шифроване.<br />Изключете използването на агента от настройките на програмата или се опитайте да го стартирате.</qt>

en: No files given.
bg: Няма зададени файлове.

en: Cannot decrypt and show folder.
bg: Разшифроването и показването на директория е невъзможно.

en: Cannot sign folder.
bg: Подписването на директория е невъзможно.

en: Cannot verify folder.
bg: Проверката на директория е невъзможно.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
bg: Заявената операция не може да бъде изпълнена.
    Моля, изберете или само една директория, или няколко файла, но не смесвайте файлове и директории.

en: Encrypt file
bg: Шифроване на файл

en: Open key manager
bg: Администриране на ключове

en: Open editor
bg: Отваряне на редактора

en: Show encrypted file
bg: Показване на шифрования файл

en: Sign File
bg: Подписване на файл

en: Verify signature
bg: Проверка на подпис

en: File to open
bg: Файл за отваряне

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
bg: Здравей,
    
    
    
    
    
    
    Ако имате някакви въпроси, не се колебайте да зададете.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
bg: Потребителска команда за разшифроване.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
bg: Потребителска команда за шифроване

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
bg: Потребителска команда за шифроване

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
bg: Ключ за разшифроване на файл.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
bg: Шифроване на файлове

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
bg: Представяне на шифъра само със знаци ASCII

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
bg: Разрешаване на шифроването с непроверени ключове

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
bg: Позволяване на ненадеждни ключове да станат членове на ключови групи.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
bg: Скриване на номера на потребителя.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
bg: Съвместимост с PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
bg: Използване на разширението *.pgp за шифрованите файлове.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
bg: Път към конфигурационния файл на gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
bg: Път към gpg двоичен код, използван от KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
bg: За първи път ли се стартира програмата?

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
bg: Големина на прозореца с редактора.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
bg: Показване на надеждността на ключа.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
bg: Показване на датата на валидност на ключа.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
bg: Показване на размера на ключа.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
bg: Показване на датата на създаден на ключа.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
bg: Показване само на секретни ключове в мениджъра на ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
bg: Показване на пълния идентиф. номер на  ключовете в мениджъра на ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
bg: Показване само на ключове с поне това ниво на доверие в администратора на ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
bg: Използване на маркирания текст вместо системния буфер.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
bg: Автоматично стартиране на KGpg при включване в системата.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
bg: Показване на грешки преди създаване на временни файлове. Операцията се отнася се само върху отдалечени файлове.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
bg: Избор на поведение при натискане на левия бутон на мишката

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
bg: Обработка при влачене и пускане на шифрована информация

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
bg: Обработка при влачене и пускане на нешифрована информация

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
bg: Показване на менюто "Подписване на файл".

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
bg: Показване на менюто "Разшифроване на файл".

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
bg: Показване на иконата в системната лента

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
bg: Броят на наскоро отворените файлове, показани в менюто на редактора.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
bg: Показване на съвет за деня.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
bg: Цветове използвани за надеждните ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
bg: Цветове използвани за невалидните ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
bg: Цветове използвани за неизвестните ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
bg: Цветове използвани за ненадеждните ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
bg: Цветове използвани за ултимативно надеждни ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
bg: Цветове използвани за ограничено надеждни ключове.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
bg: Цвят за ключове с изтекъл срок.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
bg: Шрифт

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
bg: Ключови сървъри, използвани от KGPG. Първият сървър в списъка е сървърът по подразбиране.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
bg: Списък на URL адресите, които показват подробности и анализ на дадения ключ. Първият сървър в списъка е сървърът по подразбиране.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
bg: Използване на прокси сървър, ако е възможно.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
bg: Това е текстът на имейла, изпратен от действието " Идентификатор на потребителя за подпис и поща ".

en: Cannot create temporary file for folder compression.
bg: Не може да се създаде временен файл за компресия на папки.

en: Temporary File Creation
bg: Създаване на временен файл

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
bg: <qt>За да продължи с шифроването, KGpg ще създаде временен файл <br /><b>%1</b>. Файлът ще бъде изтрит, след като процесът завърши.</qt>

en: Compression method for archive:
bg: Метод за компресиране на архива:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
bg[0]:  Дешифрирането на този файл е неуспешно:
bg[1]:  Дешифрирането на тези файлове е неуспешно:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
bg: <qt>Не сте задали път до вашия конфигурационен файл на GnuPG.<br />Това може да доведе до странни резултати при изпълнението на програмата KGpg.<br />Искате ли да бъде стартиран помощникът на KGpg, за да оправите проблема?</qt>

en: Start Assistant
bg: Стартиране на помощник

en: Do Not Start
bg: Без стартиране

en: KGpg Assistant
bg: Помощник на KGpg

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
bg: Този помощник първо ще извърши някои основни настройки, необходими за да работи KGpg правилно. След това ще ви позволи да създадете свои собствени двойка ключове, което ще ви позволи да криптирате вашите файлове и имейли.

en: Welcome to the KGpg Assistant
bg: Добре дошли в помощника на KGpg

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
bg: KGpg се нуждае от информация, кой GnuPG двоичен код да използва.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
bg: Ако не искате да експериментирате с нестандартни настройки на програмата, се препоръчва просто да натиснете бутона "Напред".

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
bg: gpg|GnuPG двоичен код
    *|Всички файлове

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
bg: Програмата изисква пътя към конфигурационния файл на GnuPG.

en: Path to your GnuPG configuration file:
bg: Път до конфигурационния файл на GnuPG:

en: Configuration File
bg: Конфигурационен файл

en: Your default key:
bg: Ключ по подразбиране:

en: Default Key
bg: Ключ по подразбиране

en: Generate new key
bg: Генериране на нов ключ

en: Done
bg: Готово

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
bg: <qt><b>Конфигурационният файл на GnuPG не може да бъде открит</b>. Искате ли да бъде създаден конфигурационен файл с помощта на програмата KGpg?</qt>

en: Create Config
bg: Създаване

en: Do Not Create
bg: Без създаване

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
bg: <qt><b> Конфигурационният файл на GnuPG не е намерен </b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
bg: Вашият GnuPG двоичен код е: %1

en: You have GnuPG version: %1
bg: Вие имате GnuPG версия: %1

en: Your default key is: %1
bg: Ключ по подразбиране: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
bg: Вашата версия на GnuPG (%1) изглежда твърде стара. <br /> Съвместимостта с версии преди 1.4.0 вече не е гарантирана.

en: An error occurred while scanning your keyring
bg: Възникна грешка при сканирането на вашия ключодържател

en: &Expert Mode
bg: &Експертен режим

en: Go to Expert Mode
bg: Влизане в експертен режим

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
bg: Ако отидете в режим на експерт, ще използвате командния ред, за да създадете своя ключ.

en: You must give a name.
bg: Трябва да въведете име.

en: The name must have at least 5 characters
bg: Името трябва да има поне 5 знака

en: The name must not start with a digit
bg: Името не трябва да започва с цифра

en: You are about to create a key with no email address
bg: На път сте да създадете ключ без адрес за е-поща

en: Email address not valid
bg: Невалиден адрес за е-поща

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
bg: Генериране на нов ключ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
bg: Генериране на двойка ключове

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
bg: Името трябва да има дължина най-малко 5 знака и не трябва да започва с цифра.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
bg: Истинско име, поне 5 знака, без водещи цифри

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
bg: Е-поща (незадължително):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
bg: &Коментар (незадължително):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
bg: Валиден до:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
bg: Никога

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
bg: Дни

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
bg: Седмици

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
bg: Месеца

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
bg: Години

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
bg: &Размер на ключ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
bg: &Алгоритъм:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
bg: Възможности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
bg: Сертифицирането се активира автоматично за всички ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
bg: Сертифициране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
bg: Удостоверяване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyInfo)
en: Kgpg
bg: KGpg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
bg: Номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
bg: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
bg: Създаден на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
bg: Надеждност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
bg: Надеждност на собственика:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
bg: Алгоритъм:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
bg: Дължина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
bg: Снимка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
bg: <qt><b> Снимка: </b><p>Снимка може да бъде включена с публичен ключ за допълнителна сигурност. Снимката може да се използва като допълнителен метод за удостоверяване на ключа. На нея обаче не трябва да се разчита като на единствената форма за удостоверяване.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
bg: Няма снимка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
bg: Изключване на ключа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
bg: Промяна на срока на валидност...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
bg: Промяна на пропуск

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
bg: Отпечатък

en: Decryption
bg: Разшифроване

en: Appearance
bg: Външен вид

en: GnuPG Settings
bg: Програма GnuPG

en: Key Servers
bg: Сървъри за ключове

en: Misc
bg: Разни

en: New GnuPG Home Location
bg: Ново местоположение на GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
bg: Няма намерен конфигурационен файл в избраната директория.
    Искате ли да бъде създаден сега?
    
    Без конфигурационен файл нито KGpg, нито Gnupg ще работят правилно.

en: No Configuration File Found
bg: Липсва конфигурационен файл

en: Create
bg: Създаване

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
bg: Грешка при създаване на конфигурационен файл. Моля, проверете правата си за достъп и дали устройството е монтирано.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
bg: Адреси на сървъра за ключове може да не съдържат празни полета.

en: Key server already in the list.
bg: Ключов сървър вече е в списъка.

en: Add New Key Server
bg: Добавян на сървър за ключове

en: Server URL:
bg: Адрес на сървър:

[ctx: no key available]
en: none
bg: без

en: Decrypt File
bg: Разшифроване на файл

en: Create Revocation Certificate
bg: Създаване на удостоверение за анулиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
bg: Анулиране на ключа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
bg: ключ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
bg: Причина за анулирането:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
bg: Без причина

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
bg: Сигурността на ключа е нарушена

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
bg: Ключът е заменен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
bg: Ключът не се използва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
bg: Описание:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
bg: Запис на удостоверението:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
bg: Печат на удостоверението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
bg: Добавяне към списъка с ключове

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
bg: KGpg - прост графичен интерфейс за GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
bg: Поддръжка

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
bg: KF5 порт

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
bg: %1 (По подразбиране)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
bg: Надеждност: %1<br>Надеждност на собственика: %2

en: Trust: %1
bg: Надеждност: %1

en: 1 Key | %1 Keys
bg[0]: 1 ключ
bg[1]: %1 ключове

en: 1 Group | %1 Groups
bg[0]: 1 Група
bg[1]: %1 Групи

en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
bg: Е-поща

en: ID
bg: Номер

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
bg: ID %1, %2-битов %3 ключ, създаден %4, отменен

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
bg: ID %1, %2-битов %3 ключ, създаден %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
bg[0]: Един идентификатор на снимка
bg[1]: %1 идентификатори на снимка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
bg: Успешно е генериран нов ключ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
bg: Следният ключ е успешно генериран:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
bg: <qt><b>Установяване на ключа като подразбиращ се</b><br />
    <p>Ако включите отметката, новосъздадената двойка ключове ще бъде използвана по подразбиране.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
bg: Установяване на ключа като подразбиращ се

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
bg: Удостоверение за анулиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
bg: <qt>Препоръчително е да запазите във файл или отпечатате удостоверението за анулиране в случай, че някой се добере до частния ви ключ.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
bg: Запис като:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
bg: Отпечатване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
bg: Показване само на валидните ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
bg: Ключ за импортиране:

en: Choose New Expiration
bg: Нов срок на валидност

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
bg: Неограничено

en: &Options
bg: &Опции

en: Select Public Key
bg: Избор на публичен ключ

en: Select Public Key for %1
bg: Изберете публичен ключ за %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
bg[0]: Изберете публичен ключ за %2 и още един файл
bg[1]: Изберете публичен ключ за %2 и още %1 файла

en: &Search:
bg: &Търсене:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
bg: <b>Списък с публични ключове</b>. Изберете ключ, който ще се използва за шифроване.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
bg: <b>Представяне на шифъра само със знаци ASCII</b>. Това прави възможно отварянето на шифрования файл в текстов редактор.

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
bg: <b>Шифроване с непроверени ключове</b>. Когато импортирате публичен ключ той обикновено се отбелязва като непроверен и не може да бъде използван, освен докато не го подпишете, за да докажете, че сте го проверили. Настройката ви дава възможност да шифровате файлове с неподписани и непроверени ключове.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
bg: <b>Скриване на номера на потребителя</b>. По този начин шифрования файл няма да носи информация за това за кого е предназначен. Настройката може да ви помогне да запазите секретността на информацията в случай, че връзката ви се подслушва. Недостатъкът в случая е, че разшифроването от получателя отнема повече време, защото той ще трябва да пробва с всички налични частни ключове.

en: Symmetrical encryption
bg: Симетрично шифроване

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
bg: <b>Симетрично шифроване</b>. Този алгоритъм за шифроване не използва ключове. Шифроването и разшифроването става посредством парола.

en: Custom option:
bg: Допълнителни параметри на командата GnuPG:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
bg: <b>Допълнителни параметри на командата GnuPG</b>. От тук може да зададете допълнителни параметри при извикването на командата gpg, като например "--armor".

en: Private Key List
bg: Списък с частни ключове

en: Choose secret key for signing:
bg: Изберете секретен ключ за подпис:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
bg[0]: Проверихте ли добре, дали ключът принадлежи на човека, с който искате да комуникирате:
bg[1]: Проверихте ли добре, дали тези %1 ключове принадлежат на хората, с които искате да комуникирате:

en: I Will Not Answer
bg: Няма да отговоря

en: I Have Not Checked at All
bg: Не съм проверил въобще

en: I Have Done Casual Checking
bg: Проверих отгоре-отгоре

en: I Have Done Very Careful Checking
bg: Проверих много старателно

en: Local signature (cannot be exported)
bg: Локален подпис (не може да бъде експортиран)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
bg: Без подписване на всички потребители (отваряне на терминала)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
bg: &Сървър за ключове:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
bg: Въведете идентификатори или пръстовите отпечатъци на ключовете, за да импортирате като списък, разделени с празни полета.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
bg: <p>Ако искате да разшифровате текстов файл, просто го довлечете с мишката до прозореца на програмата и той ще бъде разшифрован. Това важи и за файлове, който не са в локалната файлова система.</p>
    <p>Довлечете с мишката и пуснете в прозореца на програмата публичен ключ и той ще бъде импортиран.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
bg: <p>За да шифровате даден файл във файловия браузър <strong>Konqueror</strong> или на работния плот, щракнете с десния бутон на мишката върху него и изберете от менюто "Шифроване на файл...".</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
bg: <p>Ако искате да шифровате дадено съобщение, така че няколко човека едновременно да могат да го разшифроват, просто изберете няколко ключа с помощта на клавиша  &quot;Ctrl&quot; . </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
bg: <p><strong>Все още не знаете нищо за шифроването?</strong><br>
    Няма проблем. Създайте си двойка ключове в прозореца за администриране на ключове. После експортирайте публичния ключ и го изпратете по електронна поща на приятелите си. Помолете ги и те да направят същото и импортирайте техните публични ключове. Сега вече може да пратите първото си шифровано съобщение. Отворете редактора на програмата Kgpg и напишете нещо. После натиснете бутона "Шифроване". После изберете ключа на човека за когото е предназначено съобщението и натиснете "Шифроване" отново. Съобщението е вече шифровано и чака да бъде изпратено по електронната поща.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
bg: <p>За да извършите действие над даден ключ, отворете прозореца за администриране на ключовете и щракнете с десния бутон на мишката върху желания ключ. Ще се появи контекстно меню с всички възможности.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
bg: <p>За да разшифровате даден файл, просто щракнете върху него с мишката и въведете паролата.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
bg: <p>Ако искате да отворите само прозореца за администриране на ключове, изпълнете командата <pre>kgpg -k</pre> в конзолата.</p>
    Редакторът може да се извика с <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
bg: <p>За да отворите файл в редактора на KGpg и незабавно да го дешифрирате, въведете: <pre> kgpg -s име на файла </pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
bg: <p>Ако искате да промените паролата или срокът на валидност на секретния ключ, просто щракнете два пъти върху него, за да отворите прозореца за свойствата на ключа.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
bg: <p>Можете да достигнете до вашия ключ по подразбиране, като натиснете &quot; Ctrl+Home &quot; в мениджъра на ключове.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
bg: <p>Броят на подписите се показва като подсказка, ако задържите мишката върху колоната за размера в мениджъра на ключове. Ключът трябва да бъде разширен веднъж, за да работи това. </p>

en: This image is very large. Use it anyway?
bg: Изображението е много голямо. Искате ли да бъде използвано въпреки това?

en: Use Anyway
bg: Използване въпреки това

en: Do Not Use
bg: Да не се използва

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
bg: Въведете старата парола за <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
bg: <qt>Въведете нова парола за <b>%1</b><br />Ако забравите паролата, няма да може да отворите файловете и съобщенията шифровани с нея!</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
bg: Разшифроване: %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
bg: Разшифрован %1

en: Generating New Key for %1
bg: Генериране на нов ключ за: %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
bg: <p><b>Въведете парола за %1.&lt;%2&gt;</b>:<br />Паролата трябва да съдържа знаци, различни от букви и цифри и случайни последователности.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
bg: <p><b>Въведете парола за %1</b>:<br />Паролата трябва да съдържа знаци, различни от букви и цифри и случайни последователности.</p>

en: Generating Key
bg: Генериране на ключ

en: Generating prime numbers
bg: Генериране на прости числа

en: Generating DSA key
bg: Генериране на DSA ключ

en: Generating ElGamal key
bg: Генериране на ElGamal ключ

en: Waiting for entropy
bg: В очакване на ентропия

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
bg: Пулът на ентропията се  изпразни. Процесът на генериране на ключове е спрян, докато не е налице достатъчно ентропия. Можете да генерирате ентропия, например чрез преместване на мишката или въвеждане на клавиатурата. Най-лесният начин е да използвате друго приложение, докато генерирането на ключове продължи.

en: Key %1 generated
bg: Генериран е ключ %1

en: Generating Revocation Certificate for key %1
bg: Генериране на сертификат за отмяна за ключ %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
bg: Низът на резултатите за импортиране има неподдържан формат в ред %1.<nl/>Проверете журналния файл за повече информация.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
bg: Не бяха добавени ключове.<br />Проверете журналния файл за повече информация.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
bg[0]: <para>Обработен е %1 ключ.</para>
bg[1]: <para>Обработени са %1 ключа.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
bg[0]: <para>Без идент. номер е един ключ.</para>
bg[1]: <para>Без идент. номера са %1 ключа.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
bg[0]: <para><emphasis strong='true'> Един ключ е импортиран:</emphasis></para>
bg[1]: <para><emphasis strong='true'> %1 ключа са импортирани:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
bg[0]: <para>Импортиран е един RSA ключ.</para>
bg[1]: <para>Импортирани са %1 RSA ключа.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
bg[0]: <para>Един ключ е непроменен.</para>
bg[1]: <para>%1 ключа са  непроменени.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
bg[0]: <para>Импортиран е един потребителски идентификатор.</para>
bg[1]: <para>Импортирани са %1 потребителски идентификатора.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
bg[0]: <para>Импортиран е един подключ.</para>
bg[1]: <para>Импортирани са %1 подключа.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
bg[0]: <para>Импортиран е един подпис.</para>
bg[1]: <para>Импортирани са %1 подписа.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
bg[0]: <para>Импортиран е 1 сертификат за отмяна.</para>
bg[1]: <para>Импортирани са %1 сертификат за отмяна.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
bg[0]: <para>Обработен е един секретен ключ.</para>
bg[1]: <para>Обработени са %1 секретни ключа.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
bg[0]: <para><emphasis strong='true'>Импортиран е един секретен ключ.</emphasis></para>
bg[1]: <para><emphasis strong='true'>Импортирани са %1 секретни ключа.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
bg[0]: <para>Един секретен ключ е непроменен.</para>
bg[1]: <para>%1 секретни ключа са  непроменени.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
bg[0]: <para>Един секретен ключ е импортиран.</para>
bg[1]: <para>%1 секретни ключа са импортирани.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
bg: <para><emphasis strong='true'>Внесохте секретен ключ.</emphasis><nl/>Моля, имайте предвид, че импортираните секретни ключове на са надеждни по подразбиране.<nl/>За да използвате този ключ, трябва да го редактирате, като използвате двойно щракване и да зададете  ниво на надеждност пълно или ултимативно.</para>

en: New Key | New Keys
bg[0]: Нов ключ
bg[1]: Нови ключове

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
bg[0]: Ключ с нов потребителски идент. номер
bg[1]: Ключове с нови потребителски идент. номера

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
bg[0]: Ключ с нови подписи
bg[1]: Ключове с нови подписи

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
bg[0]: Ключ с нови подключове
bg[1]: Ключове с нови подключове

en: New Private Key | New Private Keys
bg[0]: Нов частен ключ
bg[1]: Нови частни ключове

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
bg[0]: Непроменен ключ
bg[1]: Непроменени ключове

en: <b>Connecting to the server...</b>
bg: <b>Свързване със сървъра...</b>

en: Keyserver
bg: Сървър за ключове

en: Requesting Passphrase
bg: Изискване на парола

en:  or
bg:  или

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
bg: Въведете парола за <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
bg[0]: <p><b>Грешна парола</b>. Имате още 1 опит.</p>
bg[1]: <p><b>Грешна парола</b>. Имате още %1 опита.</p>

en: Got Passphrase
bg: Имам парола

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
bg: <para> Подписът е създаден на %1 %2 </para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
bg: <para>Добър подпис от:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Ключов идентификатор ID: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
bg: <para> Добър подпис от:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Идентификатор на ключ:%3 </para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
bg: Не е открит подпис

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
bg: <para>Добър подпис от:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Ключов идентификатор ID: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
bg: <para>Добър подпис от:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Ключов идентификатор: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
bg: <para><emphasis strong='true'>ЛОШ подпис</emphasis> от:<nl/> %1<nl/>Идентификатор на ключ: %2 <nl/><nl/><emphasis strong='true'>Файлът е повреден </emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
bg: <para>Подписът е валиден, но ключът не е надежден</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
bg: <para>Подписът е валиден и ключът е ултимативно надежден</para>
