kgpg - en to ca translation catalogue (658 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
ca: Nom (mínim 5 caràcters):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
ca: Correu-e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
ca: Comentari (opcional):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
ca: Aquesta funció no està disponible en aquest sistema. No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic a les claus privades del GnuPG.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
ca[0]: No s'ha enviat cap correu al següent ID d'usuari perquè pertany a una clau sense capacitat d'encriptatge:
ca[1]: No s'ha enviat cap correu als següents ID d'usuaris perquè pertanyen a claus sense capacitat d'encriptatge:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
ca[0]: No s'ha enviat cap correu al següent ID d'usuari perquè ja està signat:
ca[1]: No s'ha enviat cap correu als següents ID d'usuaris perquè ja estan signats:

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
ca: ID_CLAU

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
ca: NUM_UID

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
ca: La vostra clau %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
ca: <qt><b>Ordre a mida per a desencriptar:</b><br />
    <p>Aquesta opció permet a l'usurari especificar una ordre a mida a executar pel GPG quan es faci el desencriptatge (només es recomana a usuaris avançats).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
ca: Ordre a mida per al desencriptatge:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
ca: Encriptatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
ca: <qt><b>Encriptatge en armadura ASCII</b> <br /> 
    <p>Marcant aquesta opció s'encripten tots els fitxers en un format que es pot obrir en un editor de text i, per tant, la sortida és vàlida per a posar-la en el cos d'un missatge de correu electrònic.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
ca: Encriptatge en armadura ASCII

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
ca: <qt><b>Usa l'extensió *.pgp per als fitxers encriptats:</b><br />
    <p>Marcant aquesta opció afegirà una extensió .pgp a tots els fitxers encriptats en comptes d'una extensió .gpg. Aquesta opció mantindrà la compatibilitat amb els usuaris del programari PGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
ca: Usa l'extensió *.pgp per als fitxers encriptats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
ca: <qt><b>Ordre a mida per a encriptar:</b> <br />
    <p>Quan estigui activat, es mostrarà un camp d'entrada en el diàleg de selecció de claus que us permetrà introduir una ordre a mida per a l'encriptatge. Sols es recomana als usuaris amb experiència.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
ca: Ordre a mida per a l'encriptatge:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
ca: <qt><b>Encripta sempre amb:</b><br />
    <p>Això assegura que tots els fitxers i missatges seran encriptats amb la clau seleccionada. Malgrat això, si se selecciona l'opció «Encripta fitxers amb:», la clau seleccionada passarà per sobre a la indicada a «Encripta sempre amb:»</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
ca: Encripta sempre amb:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
ca: <qt><b>Encripta fitxers amb:</b><br />
    <p>En marcar aquesta opció i seleccionar una clau, es forçarà que qualsevol operació d'encriptatge de fitxers usi aquesta clau. El KGpg no demanarà un destinatari i la clau per omissió serà omesa.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
ca: Encripta fitxers amb:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
ca: <qt><b>Permet l'encriptatge amb claus que no siguin de confiança:</b> <br/>
    <p>Quan s'importa una clau pública es marca com que no és de confiança i no podreu usar-la a menys que la signeu amb la clau per omissió (per a fer-la «de confiança»). Si marqueu aquesta casella, podreu emprar qualsevol clau, encara que no sigui de confiança.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
ca: Permet l'encriptatge amb claus que no siguin de confiança

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
ca: <qt><b>Permet les claus sense confiança com a membres de grups de claus:</b><br /><p>Un grup de claus permet l'encriptació simple de múltiples destinataris a la vegada. És similar a l'opció <em>Permet l'encriptatge amb claus que no siguin de confiança</em>, aquesta permet que les claus sense confiança esdevinguin membres d'un grup de claus.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
ca: Permet les claus sense confiança com a membres de grups de claus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
ca: <qt><b>Oculta l'identificador d'usuari:</b><br />
    <p>Marcant aquesta opció s'eliminarà l'identificador de la clau del destinatari de tots els paquets encriptats. L'avantatge és que l'anàlisi del trànsit dels paquets encriptats no es pot realitzar fàcilment perquè el destinatari és desconegut. El desavantatge és que el destinatari dels paquets encriptats està obligat a provar totes les claus secretes abans de poder desencriptar els paquets. Això pot ser un procés molt llarg depenent del nombre de claus secretes que tingui el destinatari.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
ca: Oculta l'identificador d'usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
ca: <qt><b>Compatibilitat PGP 6:</b><br /> 
    <p>Marcant aquesta opció es força que el GnuPG retorni paquets encriptats que són tan compatibles com sigui possible amb l'estàndard PGP (Pretty Good Privacy) 6 i, per tant, permet als usuaris del GnuPG interoperar amb els del PGP 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
ca: Compatibilitat amb PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
ca: <qt><b>Paràmetres globals:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
ca: Base del GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
ca: <b>Ubicació inicial</b><p>Aquest és el directori on el GnuPG desa la seva configuració i els anells de claus. Si no l'heu canviat, normalment és <em>~/.gnupg/</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
ca: Ubicació del directori:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
ca: <b>Fitxer de configuració</b><p>Aquest és el nom del fitxer de configuració en el directori especificat més amunt. Per omissió és <em>gnupg.conf</em> mentre que les versions més antigues usaven <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
ca: Fitxer de configuració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
ca: Canvia...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
ca: Executable del GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
ca: <b>Camí al programa</b><p>Aquest és el programa que s'invocarà per a totes les operacions del GnuPG. Per defecte, <em>gpg</em> funcionarà a la majoria dels sistemes.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
ca: Camí al programa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
ca: <b>Usa l'agent del GnuPG</b><p>L'agent del GnuPG emmagatzema les contrasenyes de les claus secretes a la memòria durant una quantitat limitada de temps. Si useu la clau secreta un altre cop mentre està a la memòria cau, no haureu de tornar-la a introduir. Això és menys segur que teclejar-la cada vegada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
ca: Usa l'agent GnuPG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
ca: Opcions globals

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
ca: <qt><b>Inicia el KGpg automàticament en engegar el KDE:</b><br />
    <p>Si està marcat, el KGpg s'iniciarà automàticament cada vegada que s'engegui el KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
ca: Inicia KGpg automàticament en accedir al sistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
ca: <qt><b>Usa la selecció del ratolí en comptes del porta-retalls:</b> <br />
    <p>Si està marcada, les operacions del porta-retalls al KGpg usaran la selecció del porta-retalls, és a dir, es ressaltarà el text a copiar i amb el botó del mig del ratolí (o els botons dret+esquerre a la vegada) per a enganxar. Si aquesta opció no està marcada, el porta-retalls funcionarà amb les dreceres (Ctrl+c, Ctrl+v).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
ca: Usa la selecció del ratolí en comptes del porta-retalls

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
ca: <qt><b>Mostra un avís abans de crear fitxers temporals:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
ca: Mostra un avís abans de crear fitxers temporals
    (sols passa en operacions sobre fitxers remots)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
ca: Miniaplicació i menús

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
ca: Menús de servei del Konqueror

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
ca: <qt><b>Menú de servei de signatura de fitxers:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
ca: Menú de servei de signatura de fitxers:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
ca: Desactiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
ca: Habilita amb tots els fitxers

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
ca: <qt><b>Menú de servei de desencriptatge de fitxers:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
ca: Menú de servei de desencriptatge de fitxers:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
ca: Habilita amb els fitxers encriptats

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
ca: Miniaplicació de la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
ca: <qt><b>Mostra una icona a la safata del sistema:</b><br />
    <p>Si està marcat, el KGpg es minimitzarà en una icona a la safata del sistema.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
ca: Mostra una icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
ca: Un clic amb el botó esquerre obre:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
ca: Gestor de claus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
ca: Fitxers recents

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
ca: Signatura de clau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
ca: Aquí podeu definir com s'envien al propietari de la clau els ID d'usuari que no contenen cap adreça de correu (com les fotos identificadores). Podeu triar entre enviar-los amb cada altre ID d'usuari que hàgiu signat, només el primer ID que hàgiu signat, o no enviar-ne cap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
ca: Enviament d'ID d'usuari sense adreces de correu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
ca: Envia amb cada correu electrònic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
ca: Envia només amb el primer correu electrònic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
ca: No enviïs

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
ca: Plantilla de correu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
ca: Aquest és el text del correu enviat per l'acció «Signa i envia l'ID d'usuari».
    
    Les variables de substitució envoltades per signes de percentatge (com %ID_CLAU%) se substituiran pel text corresponent en cada correu individual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
ca: <b>INFORMACIÓ</b>:
    Sols el servidor per omissió serà desat en el fitxer de configuració
    del GnuPG, els altres sols seran usats pel KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
ca: Satisfer a l'intermediari HTTP quan estigui disponible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
ca: E&stableix com a omissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
ca: &Afegeix...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
ca: Su&primeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
ca: E&dita...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
ca: Colors de les claus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
ca: Claus de confiança absoluta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
ca: Claus de confiança:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
ca: Claus de confiança marginal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
ca: Claus expirades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
ca: Claus revocades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
ca: Claus desconegudes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
ca: Claus desactivades:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
ca: Tipus de lletra de l'editor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
ca: Llista de claus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
ca: Criteri d'ordenació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
ca: D'esquerra a dreta, primer el compte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
ca: De dreta a esquerra, primer el TLD

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
ca: De dreta a esquerra, primer el domini

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
ca: De dreta a esquerra, primer el FQDN

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
ca: DSA i ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
ca: RSA i RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: I do not know
ca: No es coneix

en: I do NOT trust
ca: NO és de confiança

en: Marginally
ca: Marginalment

en: Fully
ca: Completament

en: Ultimately
ca: Absolutament

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
ca: No vàlida

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
ca: Desactivada

en: Revoked
ca: Revocada

[ctx: Expired key]
en: Expired
ca: Expirada

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
ca: Sense definir

[ctx: No trust in key]
en: None
ca: Cap

[ctx: Full trust in key]
en: Full
ca: Completa

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
ca: Absolutament

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: key capability]
en: Signature
ca: Signatura

[ctx: key capability]
en: Encryption
ca: Encriptatge

[ctx: key capability]
en: Authentication
ca: Autenticació

[ctx: key capability]
en: Certification
ca: Certificació

en: 1 key | %1 keys
ca[0]: 1 clau
ca[1]: %1 claus

en: 1 signature | %1 signatures
ca[0]: 1 signatura
ca[1]: %1 signatures

en: [No user id found]
ca: [No s'ha trobat cap identificador d'usuari]

en: %1 [local signature]
ca: %1 [signatura local]

en: %1 subkey
ca: subclau %1

en: Photo id
ca: Foto identificadora

en: Info
ca: Informació

en: Untitled
ca: Sense títol

en: &Encrypt File...
ca: &Encripta fitxer...

en: &Decrypt File...
ca: &Desencripta fitxer...

en: &Open Key Manager
ca: &Obre el gestor de claus

en: &Generate Signature...
ca: &Genera signatura...

en: &Verify Signature...
ca: &Verifica signatura...

en: &Check MD5 Sum...
ca: &Comprova la suma MD5...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
ca: Codificació &Unicode (UTF-8)

en: En&crypt
ca: En&cripta

en: &Decrypt
ca: &Desencripta

en: S&ign/Verify
ca: S&igna/verifica

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
ca: El document «%1» ha canviat.
    Voleu desar-lo?

en: Close the document
ca: Tanca el document

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
ca: El document no es pot desar, ja que el còdec seleccionat no està admès.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
ca: El document no es pot desar, ja que la codificació seleccionada no pot codificar cadascun dels caràcters Unicode.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
ca: No s'ha pogut desar el document, si us plau, comprovi l'espai lliure a disc i els permisos.

en: Overwrite existing file %1?
ca: Sobreescriure el fitxer %1?

en: Open File to Encode
ca: Obre fitxer a codificar

en: *|All Files
ca: *|Tots els fitxers

en: Open File to Decode
ca: Obre fitxer a descodificar

en: Decrypt File To
ca: Desencripta el fitxer a

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: File Already Exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Open File to Sign
ca: Obre un fitxer a signar

en: Open File to Verify
ca: Obre un fitxer a verificar

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
ca: <qt><b>Falta la signatura:</b><br />Identificador de la clau: %1<br /><br />Voleu importar aquesta clau des d'un servidor de claus?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
ca: Importa

en: Do Not Import
ca: No importis

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
ca: Si&gnatura

en: MD5 Checksum
ca: Suma de verificació MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
ca: Compara MD5 amb el porta-retalls

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
ca: La suma MD5 de <b>%1</b> és:

en: <b>Unknown status</b>
ca: <b>Estat desconegut</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
ca: El contingut del porta-retalls no és una suma MD5.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
ca: <b>Suma de verificació correcta</b>, el fitxer és correcte.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
ca: <b>Suma de verificació incorrecta, <em>el fitxer està corrupte</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
ca: <qt><b>S'ha deixat anar un fitxer remot</b>.<br />El fitxer remot ara es copiarà en un fitxer temporal per a realitzar l'operació requerida. Aquest fitxer temporal se suprimirà després de l'operació.</qt>

en: Could not download file.
ca: No es pot descarregar el fitxer.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
ca: <qt>Aquest fitxer és una clau <b>pública</b>.<br />Voleu importar-la en lloc d'obrir-la amb un editor?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
ca: <qt>Aquest fitxer és una clau <b>privada</b>.<br />Voleu importar-la en lloc d'obrir-la amb un editor?</qt>

en: Key file dropped on Editor
ca: Fitxer de clau deixat anar en un editor

en: Decryption failed.
ca: Ha fallat el desencriptatge.

en: The encryption failed with error code %1
ca: L'encriptatge ha fallat amb el codi d'error %1

en: Encryption failed.
ca: L'encriptatge ha fallat.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
ca: No es pot signar: frase de pas incorrecta o falta la clau

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
ca: La verificació ha acabat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
ca: &Importa

en: Import key in your list
ca: Importa la clau de la vostra llista

en: Do &Not Import
ca: &No importis

en: Will not import this key in your list
ca: No importarà aquesta clau de la vostra llista

en: Missing Key
ca: Falta la clau

en: Processing folder compression and encryption
ca: S'està processant la compressió i l'encriptatge de la carpeta

[ctx: State of operation as in status]
en: State
ca: Estat

[ctx: Job is started up]
en: Startup
ca: Iniciat

en: Unable to create temporary file
ca: No es pot crear el fitxer temporal

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
ca: S'està encriptant %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
ca: S'ha encriptat %1

en: Available Keys
ca: Claus disponibles

en: Available Trusted Keys
ca: Claus de confiança disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
ca: Cerca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
ca: Claus en el grup

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
ca: Exportació de claus públiques

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
ca: Correu &electrònic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
ca: &Porta-retalls

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
ca: Com a mínim, cal definir un servidor de claus a l'arranjament abans que podeu exportar-hi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
ca: Servidor de &claus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
ca: Fitxer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
ca: Arranjaments d'exportació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
ca: E&xporta-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
ca: &No exportis els atributs (identificadors de foto)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
ca: Clau neta

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
ca: <qt>La clau sol·licitada ja no està present a l'anell de claus.<br />Potser una altra aplicació l'ha suprimit</qt>

en: Key not found
ca: No s'ha trobat la clau

[ctx: no email address]
en: none
ca: cap

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
ca: <qt>La part esquerra és l'algorisme usat per la clau de <b>signatura</b>. La part dreta és l'algorisme usat per la clau d'<b>encriptatge</b>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
ca: Sense límit

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
ca: <qt>La part esquerra és la mida de la clau de <b>signatura</b>. La part dreta és la mida de la clau d'<b>encriptatge</b>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
ca: <em>sense</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
ca: Frase de pas antiga incorrecta. No s'ha canviat la frase de pas per a la clau

en: Could not change passphrase
ca: No s'ha pogut canviar la frase de pas

en: KGpg was unable to change the passphrase.
ca: El KGpg no ha pogut canviar la frase de pas.

en: Changing key properties failed.
ca: El canvi de les propietats de la clau ha fallat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
ca: Propietats de la clau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
ca: <qt><b>Servidor de claus:</b><br /> <p>Un servidor de claus és un repositori de claus PGP/GnuPG connectat a Internet al qual es pot accedir a conveniència per a obtenir o dipositar claus. Escull de la llista quin servidor s'hauria d'usar.</p> <p>Sovint les claus són de persones que l'usuari mai ha conegut i la seva autenticitat és dubtosa en el millor dels casos. Consulteu la secció «Web-of-trust» del manual del GnuPG per a descobrir com treballa GnuPG amb el problema de verificar l'autenticitat.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
ca: Servidor de claus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
ca: <b>Diàleg de llista desplegable per al servidor de claus:</b>
    Permet a l'usuari seleccionar el servidor de claus que emprarà per a importar les claus PGP/GnuPG cap a l'anell de claus local.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
ca: <qt><b>Text a cercar o identificador de la clau a importar:</b><br />
    <p>Hi ha múltiples maneres de buscar una clau, podeu usar una cerca de text o de text parcial (exemple: en introduir Ernest o Montllor apareixeran les claus en què surti Ernest o Montllor) o podeu buscar per l'identificador de la clau. Els identificadors de la clau són cadenes de lletres i nombres que identifiquen unívocament una clau (exemple: en cercar 0xED7585F4 es mostrà la clau associada amb aquest identificador).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
ca: Text a cercar o identificador de la clau a importar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
ca: Satisfer a l'intermediari HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
ca: &Cerca

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
ca: Exporta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
ca: <qt><b>Clau a exportar:</b><br />
    <p>Permet a l'usuari escollir la clau d'una llista de selecció i que serà exportada al servidor de claus seleccionat.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
ca: Clau a exportar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
ca: Exporta els atributs (foto identificadora)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
ca: <qt><b>Exporta:</b><br />
    <p>En prémer aquest botó la clau s'exportarà al servidor especificat.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
ca: &Exporta

en: Key Server
ca: Servidor de claus

en: You must enter a search string.
ca: Heu d'introduir una cadena a cercar.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
ca: Heu de configurar els servidors de claus abans d'intentar baixar claus.

en: No keyservers defined
ca: No s'ha definit cap servidor de claus

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
ca: La importació de claus ha acabat

en: Upload to keyserver finished without errors
ca: La pujada al servidor de claus ha acabat sense errors

en: Upload to keyserver failed
ca: Ha fallat la pujada al servidor de claus

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
ca: Importació d'una clau des del servidor de claus

en: Connecting to the server...
ca: S'està connectant amb el servidor...

en: You must choose a key.
ca: Heu de seleccionar una clau.

en: No matching keys found
ca: No s'ha trobat cap clau coincident

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
ca[0]: S'ha trobat 1 clau coincident
ca[1]: S'han trobat %1 claus coincidents

en: Found 1 matching key (not shown)
ca: S'ha trobat 1 clau coincident (no es mostra)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
ca: S'han trobat %1 claus coincidents (es mostren %2)

en: Key Management
ca: Gestió de claus

en: &Open Editor
ca: &Obre l'editor

en: &Key Server Dialog
ca: &Diàleg del servidor de claus

en: &Go to Default Key
ca: &Ves a la clau per omissió

en: Tip of the &Day
ca: &Consell del dia

en: View GnuPG Manual
ca: Visualitza el manual del GnuPG

en: &Refresh List
ca: &Actualitza la llista

en: Show &Long Key Id
ca: Mostra l'identificador &llarg de la clau

en: K&ey Properties
ca: Propietats de la c&lau

en: &Open Key URL
ca: &Obre l'URL de la clau

en: Edit Key in &Terminal
ca: Edita la clau a un &terminal

en: &Generate Key Pair...
ca: &Genera el parell de claus...

en: &Import Key...
ca: &Importa una clau...

en: Send Ema&il
ca: Env&ia un correu electrònic

en: &Create New Contact in Address Book
ca: &Crea un contacte nou a la Llibreta d'adreces

en: &Edit Group...
ca: &Edita el grup...

en: &Delete Group
ca: Su&primeix el grup

en: &Rename Group
ca: &Reanomena grup

en: Set as De&fault Key
ca: Estableix com a clau per &omissió

en: &Add Photo...
ca: &Afegeix una foto...

en: &Add User Id...
ca: &Afegeix l'identificador d'usuari...

en: Export Secret Key...
ca: Exporta la clau secreta...

en: Delete Key Pair
ca: Suprimeix el parell de claus

en: Revoke Key...
ca: Clau de revocació...

en: &Regenerate Public Key
ca: &Regenera la clau pública

en: Set User Id as &Primary
ca: Estableix l'identificador d'usuari com a &primari

en: &Open Photo
ca: &Obre la foto

en: &Delete Photo
ca: Su&primeix la foto

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
ca: Importa les signatures que &faltin des del servidor de claus

en: Trust
ca: Confiança

en: Size
ca: Mida

en: Creation
ca: Creació

en: Expiration
ca: Venciment

en: &Photo ID's
ca: &Fotos identificadores

[ctx: small picture]
en: Small
ca: Petita

[ctx: medium picture]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: large picture]
en: Large
ca: Gran

en: Minimum &Trust
ca: Con&fiança mínima

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
ca: &Cap

[ctx: show only active keys]
en: &Active
ca: &Activa

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
ca: &Completa

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
ca: &Absolutament

en: &Show Only Secret Keys
ca: &Mostra només les claus secretes

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
ca: Estableix el focus a la línia de cerca

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
ca: Ja hi ha una altra operació de generació de clau en curs.
    Espereu fins que acabi aquesta operació.

en: Generating new key pair
ca: S'està generant un parell nou de claus

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
ca: No s'ha pogut engegar l'aplicació «konsole» en mode expert.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
ca: Llest

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
ca: Frase de pas incorrecta. No s'ha pogut generar un parell nou de claus.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
ca: Cancel·lat per l'usuari. No es pot generar un parell nou de claus.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida. No es pot generar un parell nou de claus.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
ca: El gpg no accepta el nom. No es pot generar un parell nou de claus.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
ca: S'ha creat un parell nou de claus

en: backup copy
ca: còpia de seguretat

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
ca: El procés gpg no ha finalitzat. No es pot generar un parell nou de claus.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
ca: Sols podeu actualitzar claus primàries. Si us plau, comproveu la vostra selecció.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
ca: Ja hi ha una altra operació en curs.
    Espereu fins que acabi aquesta operació.

en: Add New User Id
ca: Afegeix un identificador nou d'usuari

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
ca: La imatge hauria de ser un fitxer JPEG. Recordeu que la imatge es desarà amb la vostra clau pública, per tant, si empreu una fotografia molt gran, la vostra clau també es farà molt gran. La mida no hauria d'excedir els 6 KiB. Una mida d'imatge d'uns 240x288 és una bona opció.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir la foto identificadora <b>%1</b><br/>de la clau:<b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
ca: Clau pública

en: Sub Key
ca: Sub clau

en: Secret Key Pair
ca: Parell de claus secretes

en: Key Group
ca: Grup de claus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
ca: Signatura

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Revocation Signature
ca: Signatura de revocació

en: Photo ID
ca: Foto identificadora

en: Orphaned Secret Key
ca: Clau secreta òrfena

en: Group member
ca: Membre del grup

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
ca[0]: &Signa l'identificador de l'usuari...
ca[1]: &Signa els identificadors de l'usuari...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
ca[0]: Signa i e&nvia l'ID de l'usuari...
ca[1]: Signa i e&nvia els ID dels usuaris...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
ca[0]: E&xporta la clau pública...
ca[1]: E&xporta les claus públiques...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
ca[0]: &Actualitza la clau des del servidor de claus
ca[1]: &Actualitza les claus des del servidor de claus

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
ca[0]: &Crea un grup amb la clau seleccionada...
ca[1]: &Crea un grup amb les claus seleccionades...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
ca[0]: &Signa la clau...
ca[1]: &Signa les claus...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
ca[0]: Su&primeix l'identificador d'usuari
ca[1]: Su&primeix els identificadors d'usuari

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
ca[0]: Suprimeix la sign&atura
ca[1]: Suprimeix les sign&atures

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
ca[0]: Importa una clau des del servidor de claus
ca[1]: Importa algunes claus des del servidor de claus

en: &Delete Key | &Delete Keys
ca[0]: Su&primeix la clau
ca[1]: Su&primeix les claus

en: Creation of the revocation certificate failed...
ca: La creació del certificat de revocació ha fallat...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
ca: <qt>Les claus secretes <b>no s'han</b> de desar en un lloc insegur.<br/>Si algú aconsegueix accedir-hi, l'encriptatge amb aquesta clau estarà compromès.<br/>Continuo amb l'exportació de la clau?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
ca: Exporta CLAU PRIVADA com a

en: *.asc|*.asc Files
ca: *.asc|Fitxers *.asc

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
ca: <qt>La vostra clau <b>privada «%1»</b> ha estat exportada amb èxit a<br/> %2.<br/><b>No</b> la deixeu en un lloc insegur.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
ca: No es pot exportar la vostra clau secreta.
    Comproveu-la.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
ca[0]: <qt>La clau pública s'ha exportat amb èxit a<br/>%2</qt>
ca[1]: <qt>Les %1 claus públiques s'han exportat amb èxit a<br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
ca: No es pot exportar la vostra clau pública.
    Comproveu-la.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
ca: <p>Aquesta clau és una clau secreta òrfena (clau secreta sense clau pública). Actualment no és usable.</p><p>Voleu regenerar la clau pública?</p>

en: Generate
ca: Genera

en: Do Not Generate
ca: No generis

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir el grup <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
ca: Suprimeix

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
ca: <qt>No podeu crear un grup que contingui signatures, subclaus o d'altres grups.</qt>

[ctx: <Name> (<Email>) ID: <KeyId>]
en: %1 (%2) ID: %3
ca: %1 (%2) Identificador: %3

en: Create New Group
ca: Crea un grup nou

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
ca: Introduïu el nom del grup nou:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
ca: Les següents claus no són vàlides o no són de confiança i no s'haurien d'afegir al grup:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
ca: <qt>S'han seleccionat claus no vàlides o sense confiança. El grup <b>%1</b> no serà creat.</qt>

en: Group Properties
ca: Propietats de grup

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
ca: Sols podeu signar claus primàries. Si us plau, comproveu la vostra selecció.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
ca: <qt>Esteu a punt de signar la clau:<br /><br />%1<br />Identificador: %2<br />Empremta digital: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Hauríeu de comprovar l'empremta digital de la clau per telèfon o trobant-vos amb el seu propietari per a assegurar-vos que ningú està intentant interceptar les vostres comunicacions.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
ca: <qt>Esteu a punt de signar la clau:<br /><br />%1 (%2)<br />Identificador: %3<br />Empremta digital: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Hauríeu de comprovar l'empremta digital de la clau per telèfon o trobant-vos amb el seu propietari per a assegurar-vos que ningú està intentant interceptar les vostres comunicacions.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
ca: <qt>Esteu a punt de signar les següents claus en un pas.<br/><b>Si no heu comprovat amb molta cura totes les empremtes digitals, la seguretat de les vostres comunicacions es podria veure compromesa.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
ca: Només podeu signar identificadors d'usuari o fotos identificadores. Si us plau, comproveu la vostra selecció.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
ca: <qt>Esteu a punt de signar l'identificador d'usuari:<br /><br />%1<br />Identificador: %2<br />Empremta digital: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Hauríeu de comprovar l'empremta digital de la clau per telèfon o trobant-vos amb el seu propietari per a assegurar-vos que ningú està intentant interceptar les vostres comunicacions.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
ca: <qt>Esteu a punt de signar l'identificador d'usuari:<br /><br />%1 (%2)<br /> Identificador: %3<br />Empremta digital: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Hauríeu de comprovar l'empremta digital de la clau per telèfon o trobant-vos amb el seu propietari per a assegurar-vos que ningú està intentant interceptar les vostres comunicacions.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
ca: <qt>Esteu a punt de signar els següents identificadors d'usuari en un pas.<br/><b>Si no heu comprovat amb cura totes les empremtes digitals, la seguretat de les vostres comunicacions es podria veure compromesa.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
ca: <qt>Frase de pas incorrecta, la clau <b>%1 (%2)</b> no està signada.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
ca: <qt>La clau <b>%1 (%2)</b> ja està signada.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
ca: <qt>La signatura de la clau <b>%1</b> amb la clau <b>%2</b> ha fallat.<br />Desitgeu intentar la signatura de la clau en mode consola?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
ca[0]: Totes les signatures per a aquesta clau ja estan a l'anell de claus
ca[1]: Totes les signatures per a aquestes claus ja estan a l'anell de claus

en: Edit key manually to delete a self-signature.
ca: Editeu manualment la clau per a suprimir una autosignatura.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir la signatura<br /><b>%1</b><br />de l'identificador d'usuari <b>%2</b><br />de la clau: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
ca: L'operació requerida no ha estat completada amb èxit. Editeu la clau manualment.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
ca[0]: <qt>La clau que esteu suprimint és membre del grup de claus següent. Voleu suprimir-la d'aquest grup?</qt>
ca[1]: <qt>La clau que esteu suprimint és membre dels grups de claus següents. Voleu suprimir-la d'aquests grups?</qt>

en: Delete key
ca: Suprimeix la clau

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
ca: Esteu eliminant la darrera clau del grup de claus %1.<br/>També voleu suprimir el grup?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
ca: <p>Suprimeixo el parell de claus <b>secretes</b> <b>%1</b>?</p>Si suprimiu aquest parell de claus, no podreu tornar a desencriptar fitxers encriptats amb aquesta clau.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
ca: Ja hi ha una altra operació de supressió de clau en curs.
    Espereu fins que acabi aquesta operació.

en: Key <b>%1</b> deleted.
ca: S'ha suprimit la clau <b>%1</b>.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
ca: La supressió de la clau <b>%1</b> ha fallat.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
ca: No es pot suprimir la clau <b>%1</b> mentre s'edita en el terminal.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
ca: Heu seleccionat elements que no són claus. No es poden suprimir amb aquesta entrada del menú.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
ca: <qt>Els següents són parells de claus secretes:<br/><b>%1</b><br/>No se suprimiran.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
ca[0]: <qt><b>Suprimeixo la clau pública següent?</b></qt>
ca[1]: <qt><b>Suprimeixo les %1 claus públiques següents?</b></qt>

en: Key Import
ca: Importació de claus

en: Open File
ca: Obre fitxer

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
ca: <qt>El text del porta-retalls no sembla cap clau, sinó text encriptat.<br />Primer el voleu desencriptar, i després intentar-lo importar?</qt>

en: Import from Clipboard
ca: Importa des del porta-retalls

en: Importing...
ca: S'està important...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
ca: Ha fallat la importació de la clau. Comproveu el registre per a obtenir més informació.

en: KGpg - encryption tool
ca: KGpg - eina d'encriptatge

en: Ke&y Manager
ca: Gestor de &claus

en: &Encrypt Clipboard
ca: &Encripta el porta-retalls

en: &Decrypt Clipboard
ca: &Desencripta el porta-retalls

en: &Sign/Verify Clipboard
ca: &Signa/Verifica el porta-retalls

en: Clipboard is empty.
ca: El porta-retalls està buit.

en: Text successfully encrypted.
ca: El text s'ha encriptat correctament.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
ca: &Claus

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
ca: Mostra els &detalls

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
ca: &Grups

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
ca: <p>Desitgeu importar el fitxer <b>%1</b> cap a l'anell de claus?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
ca: Ha fallat en iniciar el GnuPG.<br />Primer cal solucionar l'error del GnuPG abans d'executar el KGpg.

en: GnuPG error
ca: Error del GnuPG

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
ca: <qt>L'ús de l'<b>Agent GnuPG</b> està activat en el fitxer de configuració del GnuPG (%1).<br />Però, sembla que l'agent no està funcionant. Això podria donar problemes en signar/desencriptar.<br />Si us plau, desactiveu l'agent GnuPG a l'arranjament del KGpg o esmeneu l'agent.</qt>

en: No files given.
ca: No s'ha donat cap fitxer.

en: Cannot decrypt and show folder.
ca: No es pot desencriptar i mostrar la carpeta.

en: Cannot sign folder.
ca: No es pot signar el directori.

en: Cannot verify folder.
ca: No es pot verificar el directori.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
ca: No s'ha pogut realitzar l'operació requerida.
    Si us plau, seleccioneu només una carpeta o diversos fitxers, però no barregeu fitxers i carpetes.

en: Encrypt file
ca: Encripta el fitxer

en: Open key manager
ca: Obre el gestor de claus

en: Open editor
ca: Obre editor

en: Show encrypted file
ca: Mostra el fitxer encriptat

en: Sign File
ca: Signa fitxer

en: Verify signature
ca: Verifica la signatura

en: File to open
ca: Fitxer a obrir

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
ca: Hola,
    
    adjunt trobareu l'ID de l'usuari «%NUM_UID%» de la vostra clau %ID_CLAU% signada per mi. Aquest correu està encriptat amb aquesta clau per a assegurar que controleu tant l'adreça de correu com la clau.
    
    Si teniu múltiples ID d'usuari, he enviat la signatura separada per a cada usuari a l'adreça de correu associada a l'ID d'usuari. Podeu importar les signatures executant-ne «gpg --import» per a cada una després de desencriptar-les amb «gpg --decrypt».
    
    Si esteu usant el KGpg, deseu l'adjunt al disc i després importeu-lo. Cal seleccionar «Importa una clau...» des del menú «Claus» i obrir el fitxer.
    
    Cal tenir en compte que no he actualitzat la clau a cap servidor de claus. Si voleu que aquesta signatura nova estigui disponible per a tercers, pugueu-la vós mateix. Podeu fer-ho amb el GnuPG usant gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %ID_CLAU%.
    
    Amb el KGpg podeu fer clic dret sobre la clau després d'haver importat tots els ID d'usuari i seleccionar «Exporta la clau pública...».
    
    Si cal qualsevol aclariment, no dubteu en preguntar.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
ca: Ordre a mida per al desencriptatge.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
ca: Opcions a mida per a l'encriptatge

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
ca: Permet opcions d'encriptatge a mida

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
ca: Clau d'encriptatge de fitxer.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
ca: Encripta fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
ca: Usa l'encriptatge en armadura ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
ca: Permet l'encriptatge amb claus que no siguin de confiança.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
ca: Permet que les claus sense confiança esdevinguin membres de grups de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
ca: Oculta l'identificador d'usuari.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
ca: Habilita la compatibilitat amb PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
ca: Usa l'extensió *.pgp per als fitxers encriptats.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
ca: El camí del fitxer de configuració gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
ca: El camí a l'executable de gpg usat pel KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
ca: És el primer cop que s'executa l'aplicació.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
ca: La mida de la finestra de l'editor.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
ca: Mostra el valor de confiança en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
ca: Mostra el valor del venciment en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
ca: Mostra el valor de la mida en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
ca: Mostra el valor de la creació en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
ca: Mostra només les claus secretes en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
ca: Mostra l'identificador llarg de clau en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
ca: Mostra només les claus amb aquest valor mínim de confiança en el gestor de claus.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
ca: Usa la selecció del ratolí en comptes del porta-retalls.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
ca: Inicia el KGpg automàticament en engegar el KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
ca: Mostra un avís abans de crear fitxers temporals durant operacions sobre fitxers remots.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
ca: Escolliu el comportament per defecte d'un clic esquerre

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
ca: Gestiona objectes encriptats

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
ca: Gestiona objectes sense encriptar

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
ca: Mostra el menú de servei «signa fitxer».

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
ca: Mostra el menú de servei «desencripta fitxer».

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
ca: Mostra la icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
ca: El nombre de fitxers oberts recentment es mostra en el menú de l'editor.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
ca: Mostra el consell del dia.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
ca: Color usat per a les claus de confiança.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
ca: Color usat per a les claus revocades.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
ca: Color usat per a les claus desconegudes.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
ca: Color usat per a les claus no de confiança.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
ca: Color usat per a les claus de confiança absoluta.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
ca: Color usat per a les claus de confiança marginal.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
ca: Color usat per a les claus expirades.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
ca: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
ca: Els servidors de claus usats pel KGpg. El primer servidor de la llista és el servidor per omissió.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
ca: Llista dels URL que mostren els detalls i l'anàlisi de la clau indicada. El primer servidor de la llista és el servidor per omissió.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
ca: Usa l'intermediari HTTP quan estigui disponible.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
ca: Aquest és el text del correu enviat per l'acció «Signa i envia l'ID d'usuari».

en: Cannot create temporary file for folder compression.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per a la compressió de la carpeta.

en: Temporary File Creation
ca: Creació del fitxer temporal

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
ca: <qt>Ara, el KGpg crearà un fitxer d'arxiu temporal:<br /><b>%1</b> per a fer l'encriptat. El fitxer se suprimirà després de finalitzar l'encriptatge.</qt>

en: Compression method for archive:
ca: Mètode de compressió per a l'arxiu:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
ca[0]: El desencriptatge d'aquest fitxer ha fallat:
ca[1]: El desencriptatge d'aquests fitxers ha fallat:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
ca: <qt>No heu indicat cap camí al fitxer de configuració del GnuPG.<br />Això pot donar resultats inesperats en executar el KGpg.<br />Voleu iniciar l'assistent del KGpg per a solucionar aquest problema?</qt>

en: Start Assistant
ca: Inicia l'assistent

en: Do Not Start
ca: No iniciïs

en: KGpg Assistant
ca: Assistent del KGpg

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
ca: En primer lloc, aquest assistent configurarà algunes opcions bàsiques requerides perquè el KGpg funcioni correctament. Després, us permetrà crear el vostre propi parell de claus, capacitant-vos per a encriptar els vostres fitxers i missatges de correu electrònic.

en: Welcome to the KGpg Assistant
ca: Us donem la benvinguda a l'assistent del KGpg

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
ca: El KGpg necessita saber a on està el fitxer executable del GnuPG a usar.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
ca: A menys que vulgueu provar algunes opcions poc usuals, simplement cliqueu a sobre del botó «següent».

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
ca: gpg|Executable del GnuPG
    *|Tots els fitxers

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
ca: El KGpg necessita saber a on està el vostre fitxer de configuració del GnuPG.

en: Path to your GnuPG configuration file:
ca: Camí al fitxer de configuració del GnuPG:

en: Configuration File
ca: Fitxer de configuració

en: Your default key:
ca: La vostra clau per omissió:

en: Default Key
ca: Clau per omissió

en: Generate new key
ca: Genera una clau nova

en: Done
ca: Fet

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
ca: <qt><b>No s'ha trobat el fitxer de configuració del GnuPG</b>. S'hauria d'intentar crear un fitxer de configuració del KGpg?</qt>

en: Create Config
ca: Crea la configuració

en: Do Not Create
ca: No creïs

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
ca: <qt><b>No s'ha trobat el fitxer de configuració del GnuPG</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
ca: L'executable del GnuPG és: %1

en: You have GnuPG version: %1
ca: Teniu la versió del GnuPG: %1

en: Your default key is: %1
ca: La vostra clau per omissió és: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
ca: Sembla que la versió del GnuPG (%1) és massa antiga.<br />La compatibilitat amb les versions anteriors a la 1.4.0 no està garantida.

en: An error occurred while scanning your keyring
ca: Hi ha hagut un error en escanejar l'anell de claus

en: &Expert Mode
ca: Mode &expert

en: Go to Expert Mode
ca: Ves al mode expert

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
ca: Si aneu al mode expert, usareu la línia d'ordres per a crear la vostra clau.

en: You must give a name.
ca: Haureu de proporcionar un nom.

en: The name must have at least 5 characters
ca: El nom ha de tenir 5 caràcters com a mínim

en: The name must not start with a digit
ca: El nom no pot començar amb un dígit

en: You are about to create a key with no email address
ca: Estàs a punt de crear una clau sense adreça de correu electrònic

en: Email address not valid
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
ca: Generació de claus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
ca: Genera el parell de claus

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ca: &Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
ca: El nom ha de tenir una longitud de 5 caràcters com a mínim i no pot començar amb un dígit.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
ca: Nom real, 5 caràcters com a mínim, sense dígit al començament

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
ca: &Correu electrònic (opcional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
ca: Comen&tari (opcional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
ca: Venciment:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
ca: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
ca: Dies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
ca: Setmanes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
ca: Mesos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
ca: Anys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
ca: Mida de la &clau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
ca: &Algorisme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
ca: Capacitats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
ca: La certificació està activada automàticament per a totes les claus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
ca: Certificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
ca: Autenticació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
ca: Identificador de la clau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
ca: Comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
ca: Creació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
ca: Confiança:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
ca: Confiança en el propietari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
ca: Algorisme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
ca: Longitud:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
ca: Foto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
ca: <qt><b>Foto:</b><p>Es pot incloure una foto en una clau pública per a una seguretat extra. La foto es pot usar com un mètode addicional d'autentificar la clau. No obstant això, no s'hauria de confiar-hi com l'única forma d'autenticació.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
ca: Sense foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
ca: Desactiva la clau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
ca: Canvia el venciment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
ca: Canvia la frase de pas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
ca: Empremta digital

en: Decryption
ca: Desencriptatge

en: Appearance
ca: Aparença

en: GnuPG Settings
ca: Opcions GnuPG

en: Key Servers
ca: Servidors de claus

en: Misc
ca: Varis

en: New GnuPG Home Location
ca: Ubicació nova de la base del GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
ca: No s'ha trobat cap fitxer de configuració a la ubicació seleccionada.
    Voleu crear-lo ara?
    
    Sense fitxer de configuració ni KGpg ni GnuPG funcionaran correctament.

en: No Configuration File Found
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració

en: Create
ca: Crea

en: Ignore
ca: Ignora

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de configuració. Si us plau, comproveu que el suport de destinació estigui muntat i que hi teniu accés d'escriptura.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
ca: Els URL dels servidors de claus no poden contenir espais en blanc.

en: Key server already in the list.
ca: El servidor de claus ja està a la llista.

en: Add New Key Server
ca: Afegeix un servidor de claus nou

en: Server URL:
ca: URL del servidor:

[ctx: no key available]
en: none
ca: cap

en: Decrypt File
ca: Desencripta fitxer

en: Create Revocation Certificate
ca: Creació del certificat de revocació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
ca: Crea un certificat de revocació per a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
ca: identificador de clau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
ca: Motiu per a la revocació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
ca: Cap motiu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
ca: La clau ha estat compromesa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
ca: La clau ha estat substituïda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
ca: La clau ja no serà emprada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
ca: Descripció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
ca: Desa certificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
ca: Imprimeix certificat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
ca: Importa cap a l'anell de claus

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
ca: KGpg - una IGU senzilla per al GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
ca: &copy; 2003-2016, Els desenvolupadors del KGpg

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ca: Mantenidor

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
ca: Autor i antic mantenidor

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
ca: Adaptació als KF5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
ca: %1 (per omissió)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
ca: Confiança: %1<br>Confiança en el propietari: %2

en: Trust: %1
ca: Confiança: %1

en: 1 Key | %1 Keys
ca[0]: 1 clau
ca[1]: %1 claus

en: 1 Group | %1 Groups
ca[0]: 1 grup
ca[1]: %1 grups

en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
ca: Correu electrònic

en: ID
ca: Identificador

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
ca: Identificador %1, %2 bits clau %3, creada %4, revocada

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
ca: Identificador %1, %2 bits clau %3, creada %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
ca[0]: Una foto identificadora
ca[1]: %1 fotos identificadores

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
ca: Creació de la clau nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
ca: Heu creat amb èxit la següent clau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
ca: Empremta digital:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
ca: <qt><b>Estableix com a clau per omissió:</b><br />
    <p>Marcant aquesta opció s'establirà el parell nou de claus com a parell de claus per omissió.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
ca: Estableix com a clau per omissió

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
ca: Certificat de revocació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
ca: Es recomana que deseu o imprimiu un certificat de revocació per al cas que la vostra clau es vegi compromesa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
ca: Desa com a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
ca: Imprimeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
ca: Mostra només les claus vàlides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
ca: Clau a importar:

en: Choose New Expiration
ca: Selecció del nou venciment

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
ca: Sense límit

en: &Options
ca: &Opcions

en: Select Public Key
ca: Selecciona clau pública

en: Select Public Key for %1
ca: Selecciona clau pública per a %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
ca[0]: Selecció de la clau pública per a %2 i un fitxer més
ca[1]: Selecció de la clau pública per a %2 i %1 fitxers més

en: &Search:
ca: &Cerca:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
ca: <b>Llista de claus públiques</b>: seleccionar la clau que s'usarà per a l'encriptatge.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
ca: <b>Encriptatge ASCII</b>: fa que es pugui obrir el fitxer o missatge encriptat en un editor de text

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
ca: <b>Permet l'encriptatge amb claus que no siguin de confiança</b>: quan s'importa una clau pública es marca com que no és de confiança i no podreu usar-la a menys que la signeu per a fer-la «de confiança». Si marqueu aquesta casella, podreu emprar qualsevol clau, encara que no hagi estat signada.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
ca: <b>Oculta l'identificador d'usuari</b>: No posa l'identificador de la clau en els paquets encriptats. Aquesta opció oculta el destinatari del missatge i és una contramesura per a l'anàlisi de trànsit. Això pot endarrerir el procés de desencriptatge perquè es provaran totes les claus secretes disponibles.

en: Symmetrical encryption
ca: Encriptatge simètric

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
ca: <b>Encriptatge simètric</b>: l'encriptatge no usarà claus. Sols necessitareu proporcionar una contrasenya per a encriptar o desencriptar el fitxer

en: Custom option:
ca: Opció a mida:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
ca: <b>Opció a mida</b>: sols per a usuaris experimentats, us permet introduir una opció a la línia d'ordres del gpg, com: «--armor»

en: Private Key List
ca: Llista de claus privades

en: Choose secret key for signing:
ca: Escolliu la clau secreta per a signar:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
ca[0]: Amb quanta cura heu comprovat que la clau realment pertany a la persona amb la qual voleu comunicar-vos:
ca[1]: Amb quanta cura heu comprovat que les %1 claus realment pertanyen a la persona amb la qual voleu comunicar-vos:

en: I Will Not Answer
ca: No respondré

en: I Have Not Checked at All
ca: No les he comprovat totes

en: I Have Done Casual Checking
ca: He fet una comprovació informal

en: I Have Done Very Careful Checking
ca: He fet una comprovació amb molta cura

en: Local signature (cannot be exported)
ca: Signatura local (no es pot exportar)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
ca: No signis tots els identificadors d'usuari (terminal oberta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
ca: Servidor de &claus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
ca: Introduïu com a llista separada per espais els identificadors o empremtes digitals de les claus a importar.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
ca: <p>Si desitgeu desencriptar un fitxer de text, sols haureu d'arrossegar-lo i amollar-lo a la finestra de l'editor. El KGpg farà la resta. Fins i tot podeu amollar fitxers remots.</p>
    <p>Arrossegueu una clau pública a l'editor, i si així ho voleu, el KGpg la importarà automàticament.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
ca: <p>El mètode més senzill per a encriptar un fitxer: simplement haureu de clicar a sobre seu amb el botó dret del ratolí i disposareu d'una opció en el menú contextual per a encriptar-lo.
    Això funciona tant al <strong>Konqueror</strong> com al vostre escriptori!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
ca: <p>Si desitgeu encriptar un missatge per a diverses persones, sols haureu de seleccionar diverses claus d'encriptatge mantenint premuda la tecla «Ctrl».</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
ca: <p><strong>Cal ser un expert en encriptatge per a usar aquesta eina?</strong><br>
    Només us cal crear un parell de claus a la finestra de gestió de claus. Després, exporteu la vostra clau pública i envieu-la als vostres amics.<br>
    Demaneu-los-hi que facin el mateix i importeu les seves claus públiques. Finalment, per a enviar un missatge encriptat, escriviu-lo a l'editor del KGpg i cliqueu &quot;encripta&quot;.
    Seleccioneu la clau del vostre amic i cliqueu &quot;encripta&quot; altra vegada. El missatge serà encriptat i a punt per a ser enviat per correu electrònic.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
ca: <p>Per a realitzar una operació sobre una clau, sols cal obrir la finestra del gestor de claus i clicar amb el botó dret del ratolí a sobre de la clau. Apareixerà un menú emergent amb totes les opcions disponibles.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
ca: <p>Desencripteu un fitxer amb un simple clic del ratolí a sobre seu. Se us demanarà una contrasenya i això és tot!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
ca: <p>Si sols voleu obrir el gestor de claus, teclegeu <pre>kgpg -k</pre> a l'indicatiu de la línia d'ordres.
    L'editor s'arribarà amb: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
ca: <p>Per a obrir un fitxer a l'editor del KGpg i desencriptar-lo immediatament, teclegeu: <pre>kgpg -s nomdefitxer</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
ca: <p>Si voleu canviar la contrasenya o el venciment d'una clau secreta, senzillament feu-hi doble clic a sobre per a obrir el diàleg de propietats de la clau.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
ca: <p>Podeu arribar a la vostra clau per omissió prement &quot;Ctrl+Inici&quot; en el gestor de claus.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
ca: <p>El nombre de signatures es visualitza com un indicador emergent quan passeu el ratolí per sobre de la columna mida en el gestor de claus. Perquè això funcioni, la clau s'ha d'haver expandit un cop.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
ca: La imatge és molt gran. Voleu usar-la igualment?

en: Use Anyway
ca: Usa-la igualment

en: Do Not Use
ca: No l'usis

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
ca: Introduïu la frase de pas antiga per a <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
ca: <qt>Introduïu la frase de pas nova per a <b>%1</b>:<br />Si l'oblideu, tots els fitxers i missatges encriptats seran inaccessibles.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
ca: S'està desencriptant %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
ca: S'ha desencriptat %1

en: Generating New Key for %1
ca: S'està generant una clau nova per a %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
ca: <p><b>Introduïu la frase de pas per a %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Aquesta ha d'incloure caràcters no alfanumèrics i seqüències aleatòries.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
ca: <p><b>Introduïu la frase de pas per a %1</b>:<br />Aquesta ha d'incloure caràcters no alfanumèrics i seqüències aleatòries.</p>

en: Generating Key
ca: S'està generant una clau

en: Generating prime numbers
ca: S'estan generant els nombres primers

en: Generating DSA key
ca: S'està generant la clau DSA

en: Generating ElGamal key
ca: S'està generant la clau ElGamal

en: Waiting for entropy
ca: S'està esperant entropia

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
ca: El pou d'entropia està buit. El procés de generació està interromput fins que hi hagi suficient entropia. Podeu generar entropia p. ex. movent el ratolí o teclejant en el teclat. La manera més senzilla és usar una altra aplicació fins que continuï la generació de la clau.

en: Key %1 generated
ca: S'ha generat la clau %1

en: Generating Revocation Certificate for key %1
ca: S'està generant un certificat de revocació per a la clau %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
ca: La cadena resultant importada té un format no admès en la línia %1.<nl/>Vegeu el registre detallat per a obtenir més informació.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
ca: No s'ha importat cap clau.<br />Comproveu el registre per a obtenir més informació.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
ca[0]: <para>S'ha processat %1 clau.</para>
ca[1]: <para>S'han processat %1 claus.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
ca[0]: <para>Una clau sense identificador.</para>
ca[1]: <para>%1 claus sense identificador.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
ca[0]: <para><emphasis strong='true'>S'ha importat una clau:</emphasis></para>
ca[1]: <para><emphasis strong='true'>S'han importat %1 claus:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
ca[0]: <para>S'ha importat una clau RSA.</para>
ca[1]: <para>S'han importat %1 claus RSA.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
ca[0]: <para>No s'ha canviat una clau.</para>
ca[1]: <para>No s'han canviat %1 claus.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
ca[0]: <para>S'ha importat un identificador d'usuari.</para>
ca[1]: <para>S'han importat %1 identificadors d'usuari.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
ca[0]: <para>S'ha importat una subclau.</para>
ca[1]: <para>S'han importat %1 subclaus.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
ca[0]: <para>S'ha importat una signatura.</para>
ca[1]: <para>S'han importat %1 signatures.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
ca[0]: <para>S'ha importat un certificat de revocació.</para>
ca[1]: <para>S'han importat %1 certificats de revocació.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
ca[0]: <para>S'ha processat una clau secreta.</para>
ca[1]: <para>S'han processat %1 claus secretes.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
ca[0]: <para><emphasis strong='true'>S'ha importat una clau secreta.</emphasis></para>
ca[1]: <para><emphasis strong='true'>S'han importat %1 claus secretes.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
ca[0]: <para>No s'ha canviat una clau secreta.</para>
ca[1]: <para>No s'han canviat %1 claus secretes.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
ca[0]: <para>No s'ha importat una clau secreta.</para>
ca[1]: <para>No s'han importat %1 claus secretes.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
ca: <para><emphasis strong='true'>Heu importat una clau secreta.</emphasis><nl/>Cal tenir en compte que per omissió les claus secretes importades no són de confiança.<nl/>Per a usar aquesta clau per a signar i encriptar, heu d'editar la clau (fent-hi doble clic) o establir la seva confiança a completa o absoluta.</para>

en: New Key | New Keys
ca[0]: Clau nova
ca[1]: Claus noves

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
ca[0]: Clau amb l'ID d'usuari nou
ca[1]: Claus amb els ID d'usuari nous

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
ca[0]: Clau amb signatures noves
ca[1]: Claus amb signatures noves

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
ca[0]: Clau amb subclaus noves
ca[1]: Claus amb subclaus noves

en: New Private Key | New Private Keys
ca[0]: Clau privada nova
ca[1]: Claus privades noves

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
ca[0]: Clau sense canvis
ca[1]: Claus sense canvis

en: <b>Connecting to the server...</b>
ca: <b>S'està connectant amb el servidor...</b>

en: Keyserver
ca: Servidor de claus

en: Requesting Passphrase
ca: S'està sol·licitant una frase de pas

en:  or
ca:  o

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
ca: Introduïu la frase de pas per a <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
ca[0]: <p><b>Frase de pas incorrecta</b>. Us resta 1 intent.</p>
ca[1]: <p><b>Frase de pas incorrecta</b>. Us resten %1 intents.</p>

en: Got Passphrase
ca: S'ha obtingut una frase de pas

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
ca: <para>La signatura es va crear el %1 %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
ca: <para>Signatura correcta de:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Identificador de la clau: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
ca: <para>Signatura correcta de:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Identificador de la clau: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
ca: No s'ha trobat cap signatura.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
ca: <para>Signatura correcta de:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Identificador de la clau: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
ca: <para>Signatura correcta de:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Identificador de la clau: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
ca: <para><emphasis strong='true'>Signatura dolenta</emphasis> de:<nl/> %1<nl/>Identificador de la clau: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>El fitxer està corrupte</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
ca: <para>La signatura és vàlida, però la clau no és de confiança</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
ca: <para>La signatura és vàlida i la clau és de confiança absoluta</para>
