kgpg - en to el translation catalogue (643 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
el: Όνομα (τουλάχιστον 5 χαρακτήρες):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
el: Ηλ. διεύθυνση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
el: Σχόλιο (προαιρετικό):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
el: Η λειτουργία αυτή δεν είναι διαθέσιμη σε αυτό το σύστημα. Αδυναμία δημιουργίας συμβολικού συνδέσμου για τα ιδιωτικά κλειδιά GnuPG.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
el[0]: Δεν εστάλη μήνυμα για την ακόλουθη ταυτότητα χρήστη επειδή ανήκει σε ένα κλειδί χωρίς δυνατότητα κρυπτογράφησης:
el[1]: Δεν εστάλη μήνυμα για τις ακόλουθες ταυτότητες χρηστών επειδή ανήκουν σε κλειδιά χωρίς δυνατότητα κρυπτογράφησης:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
el[0]: Δεν εστάλη μήνυμα για την ακόλουθη ταυτότητα χρήστη επειδή περιείχε ήδη υπογραφή:
el[1]: Δεν εστάλη μήνυμα για τις ακόλουθες ταυτότητες χρηστών επειδή περιείχαν ήδη υπογραφή:

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
el: Το κλειδί σας %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
el: <qt><b>Προσαρμοσμένη εντολή αποκρυπτογράφησης:</b> <br />
    <p>Αυτή η επιλογή επιτρέπει στο χρήστη να καθορίσει μία προσαρμοσμένη εντολή που θα εκτελείται από το GPG κατά την αποκρυπτογράφηση. (Αυτή η εντολή είναι μόνο για προχωρημένους χρήστες).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
el: Προσαρμοσμένη εντολή αποκρυπτογράφησης:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
el: <qt><b>Κρυπτογράφηση συμβατή με ASCII:</b> <br /> 
    <p>Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής η έξοδος όλων των κρυπτογραφημένων αρχείων είναι σε τέτοια μορφή που να μπορεί να ανοιχτεί σε έναν επεξεργαστή κειμένου και έτσι είναι δυνατόν να εισαχθεί ως κείμενο σε μηνύματα ηλ. αλληλογραφίας.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
el: Κρυπτογράφηση συμβατή με ASCII

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
el: <qt><b>Χρήση της κατάληξης *.pgp για τα κρυπτογραφημένα αρχεία:</b><br />
    <p>Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή θα προστίθεται η κατάληξη .pgp σε όλα τα κρυπτογραφημένα αρχεία αντί της κατάληξης .gpg. Αυτή η επιλογή θα διατηρήσει τη συμβατότητα με χρήστες του λογισμικού PGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
el: Χρήση της κατάληξης *.pgp για τα κρυπτογραφημένα αρχεία

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
el: <qt><b>Προσαρμοσμένη εντολή κρυπτογράφησης:</b> <br />
    <p>Όταν ενεργοποιηθεί, θα εμφανιστεί στο διάλογο επιλογής κλειδιού ένα πεδίο εισαγωγής στο οποίο θα μπορέσετε να εισάγετε μία προσαρμοσμένη εντολή για την κρυπτογράφηση. Αυτή η εντολή είναι μόνο για προχωρημένους χρήστες.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
el: Προσαρμοσμένη εντολή κρυπτογράφησης:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
el: <qt><b>Πάντα κρυπτογράφηση με:</b><br /> 
    <p>Αυτό διασφαλίζει ότι όλα τα αρχεία/μηνύματα θα κρυπτογραφούνται με το επιλεγμένο κλειδί. Αν όμως έχει καθοριστεί κάποιο κλειδί στην επιλογή «Κρυπτογράφηση αρχείων με:», θα χρησιμοποιηθεί εκείνο το κλειδί αντί αυτού που έχει καθοριστεί εδώ.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
el: Πάντα κρυπτογράφηση με:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
el: <qt><b>Κρυπτογράφηση αρχείων με:</b><br /> 
    <p>Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή και επιλέγοντας ένα κλειδί, αυτό θα χρησιμοποιείται για κάθε λειτουργία κρυπτογράφησης. Το KGpg δε θα ζητάει να καθοριστεί ο παραλήπτης και δε θα χρησιμοποιείται το προκαθορισμένο κλειδί.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
el: Κρυπτογράφηση αρχείων με:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
el: <qt><b>Να επιτρέπεται η κρυπτογράφηση με μη έμπιστα κλειδιά:</b><br />
    <p>Όταν εισάγετε ένα δημόσιο κλειδί, συνήθως θεωρείται μη έμπιστο και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι να υπογραφεί με το προκαθορισμένο κλειδί (κάνοντάς το έτσι 'έμπιστο'). Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή σας επιτρέπεται να χρησιμοποιείτε οποιοδήποτε κλειδί ακόμα κι αν δεν είναι έμπιστο.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
el: Να επιτρέπεται η κρυπτογράφηση με μη έμπιστα κλειδιά

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
el: <qt><b>Να επιτρέπονται μη έμπιστα κλειδιά ως μέλη ομάδας κλειδιών:</b><br /><p>Η ομαδοποίηση κλειδιών επιτρέπει την απλή κρυπτογράφηση για πολλαπλούς αποδέκτες με μία εντολή. Παρόμοια με την επιλογή <em>Να επιτρέπεται η κρυπτογράφηση με μη έμπιστα κλειδιά</em>, επιτρέπει σε μη έμπιστα κλειδιά να γίνουν μέλη μιας ομάδας κλειδιών.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
el: Να επιτρέπονται μη έμπιστα κλειδιά ως μέλη ομάδας κλειδιών

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
el: <qt><b>Απόκρυψη ταυτότητας χρήστη:</b><br /> 
    <p>Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή θα αφαιρείται η ταυτότητα του κλειδιού του παραλήπτη από όλα τα κρυπτογραφημένα πακέτα. Το πλεονέκτημα: η ανάλυση κυκλοφορίας για τα κρυπτογραφημένα πακέτα δε θα είναι εύκολη αφού δε θα είναι γνωστός ο παραλήπτης. Το μειονέκτημα: ο παραλήπτης των κρυπτογραφημένων πακέτων θα πρέπει να δοκιμάσει όλα τα κρυφά κλειδιά για να μπορέσει να τα αποκρυπτογραφήσει. Αυτή μπορεί να είναι μια χρονοβόρα διαδικασία αν ο παραλήπτης έχει μεγάλο αριθμό ιδιωτικών κλειδιών.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
el: Απόκρυψη ταυτότητας χρήστη

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
el: <qt><b>Συμβατότητα με PGP 6:</b><br /> 
    <p>Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής το GnuPG εξαναγκάζεται να παράγει πακέτα εξόδου που είναι όσο το δυνατόν συμβατά με τα πρότυπα του PGP (Pretty Good Privacy) 6 επιτρέποντας έτσι τη συνεργασία με χρήστες του PGP 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
el: Συμβατότητα με PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
el: <qt><b>Καθολικές ρυθμίσεις:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
el: Τοποθεσία του GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
el: <b>Τοποθεσία</b><p>Αυτός είναι ο κατάλογος όπου το GnuPG αποθηκεύει τη διαμόρφωσή του και τις λίστες κλειδιών. Αν δεν το έχετε αλλάξει, συνήθως είναι το <em>~/.gnupg/</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
el: Τοποθεσία:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
el: <b>Αρχείο διαμόρφωσης</b><p>Αυτό είναι το όνομα του αρχείου διαμόρφωσης το οποίο βρίσκεται στον κατάλογο που καθορίστηκε παραπάνω. Προκαθορισμένο είναι το <em>gnupg.conf</em> αλλά παλαιότερες εκδόσεις του GnuPG χρησιμοποιούσαν το <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
el: Αρχείο διαμόρφωσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
el: Αλλαγή...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
el: Εκτελέσιμο του GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
el: <b>Διαδρομή προγράμματος</b><p>Αυτό είναι το πρόγραμμα που θα καλείται για όλες τις λειτουργίες του GnuPG . Προκαθορισμένο είναι το <em>gpg</em>, το οποίο θα δουλεύει στα περισσότερα συστήματα.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
el: Διαδρομή προγράμματος:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
el: <b>Χρήση της υπηρεσίας λανθάνουσας μνήμης GnuPG</b><p>Η υπηρεσία λανθάνουσας μνήμης GnuPG αποθηκεύει τα συνθηματικά των ιδιωτικών σας κλειδιών στη μνήμη, για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Έτσι, αν χρησιμοποιήσετε το κρυφό κλειδί σας ενώ ο κωδικός πρόσβασης είναι αποθηκευμένος, δε θα χρειαστεί να τον εισάγετε. Αυτό είναι βέβαια λιγότερο ασφαλές από το να τον εισάγετε κάθε φορά.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
el: Χρήση της υπηρεσίας λανθάνουσας μνήμης GnuPG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
el: Καθολικές ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
el: <qt><b>Εκκίνηση του KGpg αυτόματα με την έναρξη του KDE:</b><br />
    <p>Αν ενεργοποιηθεί, το KGpg θα εκκινείται αυτόματα κάθε φορά που θα ξεκινάει το KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
el: Εκκίνηση του KGpg αυτόματα κατά τη σύνδεση

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
el: <qt><b>Χρήση της επιλογής του ποντικιού αντί του προχείρου:</b> <br />
    <p>Αν ενεργοποιηθεί, οι λειτουργίες προχείρου στο KGpg θα χρησιμοποιούν το πρόχειρο επιλογής, που σημαίνει επιλογή κειμένου για αντιγραφή και πάτημα του μεσαίου πλήκτρου (ή του δεξιού και αριστερού μαζί) για επικόλληση. Αν δεν ενεργοποιηθεί, το πρόχειρο θα δουλεύει με τα πλήκτρα συντόμευσης (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
el: Χρήση της επιλογής ποντικιού αντί του προχείρου

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
el: <qt><b>Εμφάνιση προειδοποίησης πριν τη δημιουργία προσωρινών αρχείων:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
el: Εμφάνιση προειδοποίησης πριν τη δημιουργία προσωρινών αρχείων 
    (συμβαίνει μόνο σε λειτουργίες με απομακρυσμένα αρχεία)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
el: Mικροεφαρμογή && Μενού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
el: Μενού υπηρεσιών του Konqueror

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
el: <qt><b>Επιλογή υπογραφής αρχείου στο μενού υπηρεσιών:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
el: Επιλογή υπογραφής αρχείου στο μενού υπηρεσιών:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
el: Απενεργοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
el: Ενεργοποίηση με όλα τα αρχεία

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
el: <qt><b>Αποκρυπτογράφηση αρχείου στο μενού υπηρεσιών:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
el: Αποκρυπτογράφηση αρχείου στο μενού υπηρεσιών:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
el: Ενεργοποίηση με κρυπτογραφημένα αρχεία

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
el: Mικροεφαρμογή πλαισίου συστήματος

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
el: <qt><b>Εμφάνιση εικονιδίου στο πλαίσιο συστήματος:</b><br />
    <p>Αν ενεργοποιηθεί, το KGpg θα ελαχιστοποιείται σε ένα εικονίδιο στο πλαίσιο συστήματος.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου πλαισίου συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
el: Το αριστερό κλικ του ποντικιού ανοίγει:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
el: Διαχειριστής κλειδιών

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
el: Επεξεργαστής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
el: Πρόσφατα αρχεία

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
el: Κατά την υπογραφή κλειδιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
el: Εδώ καθορίζετε πώς θα στέλνονται στον ιδιοκτήτη, ταυτότητες χρήστη που δεν περιέχουν ηλ. διεύθυνση (όπως φωτογραφίες ταυτοτήτων). Μπορείτε να επιλέξετε να τις στέλνετε μαζί με κάθε άλλη ταυτότητα χρήστη που υπογράψατε, μαζί μόνο με τη πρώτη ταυτότητα που υπογράψατε ή να μην τις στείλετε καθόλου.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
el: Αποστολή ταυτοτήτων χρήστη χωρίς ηλ. διεύθυνση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
el: Αποστολή με κάθε ηλ. μήνυμα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
el: Αποστολή μόνο με το πρώτο ηλ. μήνυμα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
el: Να μην αποσταλεί

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
el: Πρότυπο ηλ. μηνύματος

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
el: Αυτό είναι το κείμενο του ηλ. μηνύματος που στέλνεται με την επιλογή «Υπογραφή ταυτότητας χρήστη και αποστολή στην ηλ. διεύθυνσή»
    
    Οι δεσμευτές θέσης που περιβάλλονται από τα εκατοστιαία σύμβολα (όπως %KEYID%) θα αντικατασταθούν από το αντίστοιχο κείμενο για κάθε ξεχωριστό ηλ. μήνυμα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
el: <b>ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ</b>:
    Μόνο ο προκαθορισμένος εξυπηρετητής θα αποθηκευτεί στο αρχείο διαμόρφωσης του GnuPG,
    όλοι οι υπόλοιποι θα αποθηκευτούν για χρήση μόνο από το KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
el: Χρήση διαμεσολαβητή HTTP όταν είναι διαθέσιμος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
el: Ορισμός ως &προκαθορισμένο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
el: &Προσθήκη...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
el: &Διαγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
el: &Επεξεργασία...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
el: Χρώματα κλειδιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
el: Απολύτως έμπιστα κλειδιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
el: Έμπιστα κλειδιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
el: Οριακώς έμπιστα κλειδιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
el: Ληγμένα κλειδιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
el: Ακυρωμένα κλειδιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
el: Άγνωστα κλειδιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
el: Απενεργοποιημένα κλειδιά:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
el: Γραμματοσειρά επεξεργαστή

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
el: Λίστα κλειδιών

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
el: Σειρά ταξινόμησης

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
el: Αριστερά προς τα δεξιά, πρώτα ο λογαριασμός

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
el: Δεξιά προς αριστερά, πρώτα το TLD

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
el: Δεξιά προς αριστερά, πρώτα ο τομέας

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
el: Δεξιά προς αριστερά, πρώτα το FQDN

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: I do not know
el: Δε γνωρίζω

en: I do NOT trust
el: ΔΕΝ εμπιστεύομαι

en: Marginally
el: Οριακά

en: Fully
el: Πλήρως

en: Ultimately
el: Απόλυτα

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
el: Μη έγκυρο

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
el: Ανενεργό

en: Revoked
el: Ακυρωμένο

[ctx: Expired key]
en: Expired
el: Ληγμένο

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
el: Ακαθόριστο

[ctx: No trust in key]
en: None
el: Καθόλου

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
el: Οριακά

[ctx: Full trust in key]
en: Full
el: Πλήρως

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
el: Απόλυτα

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: key capability]
en: Signature
el: Υπογραφή

[ctx: key capability]
en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

[ctx: key capability]
en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

[ctx: key capability]
en: Certification
el: Πιστοποίηση

en: 1 key | %1 keys
el[0]: 1 κλειδί
el[1]: %1 κλειδιά

en: 1 signature | %1 signatures
el[0]: 1 υπογραφή
el[1]: %1 υπογραφές

en: [No user id found]
el: [Δε βρέθηκε ταυτότητα χρήστη]

en: %1 [local signature]
el: %1 [τοπική υπογραφή]

en: %1 subkey
el: %1 δευτερεύον κλειδί

en: Photo id
el: Φωτογραφία ταυτότητας

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Untitled
el: Άτιτλο

en: &Encrypt File...
el: &Κρυπτογράφηση αρχείου...

en: &Decrypt File...
el: &Αποκρυπτογράφηση αρχείου...

en: &Open Key Manager
el: Άνοι&γμα διαχειριστή κλειδιών

en: &Generate Signature...
el: &Δημιουργία υπογραφής...

en: &Verify Signature...
el: &Επαλήθευση υπογραφής...

en: &Check MD5 Sum...
el: Έ&λεγχος αθροίσματος MD5...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
el: Κωδικοποίηση &Unicode (utf-8)

en: En&crypt
el: &Κρυπτογράφηση

en: &Decrypt
el: &Αποκρυπτογράφηση

en: S&ign/Verify
el: &Υπογραφή/Επαλήθευση

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
el: Το έγγραφο «%1» έχει τροποποιηθεί.
    Θέλετε να το αποθηκεύσετε;

en: Close the document
el: Κλείσιμο του εγγράφου

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του εγγράφου, η επιλεγμένη κωδικοποίηση δεν υποστηρίζεται.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του εγγράφου. Παρακαλώ ελέγξτε τις άδειες σας και τον ελεύθερο χώρο του δίσκου.

en: Overwrite existing file %1?
el: Αντικατάσταση του υπάρχοντος αρχείου %1;

en: Open File to Encode
el: Άνοιγμα αρχείου για κωδικοποίηση

en: *|All Files
el: *|Όλα τα αρχεία

en: Open File to Decode
el: Άνοιγμα αρχείου για αποκωδικοποίηση

en: Decrypt File To
el: Αποκρυπτογράφηση αρχείου σε

en: Save File
el: Αποθήκευση αρχείου

en: File Already Exists
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη

en: Open File to Sign
el: Άνοιγμα αρχείου για υπογραφή

en: Open File to Verify
el: Άνοιγμα αρχείου για επαλήθευση

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
el: <qt><b>Λείπει υπογραφή:</b><br />ταυτότητα κλειδιού: %1<br /><br />Επιθυμείτε να εισάγετε αυτό το κλειδί από έναν εξυπηρετητή κλειδιών;</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
el: Εισαγωγή

en: Do Not Import
el: Να μη γίνει εισαγωγή

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
el: &Υπογραφή

en: MD5 Checksum
el: Άθροισμα ελέγχου MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
el: Σύγκριση MD5 με το πρόχειρο

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
el: Το άθροισμα MD5 για το <b>%1</b> είναι:

en: <b>Unknown status</b>
el: <b>Άγνωστη κατάσταση</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
el: Το περιεχόμενο του προχείρου δεν είναι ένα άθροισμα MD5.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
el: <b>Σωστό άθροισμα ελέγχου</b>, το αρχείο είναι εντάξει.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
el: <b>Λάθος άθροισμα ελέγχου, <em>κατεστραμμένο αρχείο</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
el: <qt><b>Το απομακρυσμένο αρχείο εναποτέθηκε</b>.<br />Το απομακρυσμένο αρχείο θα αντιγραφεί τώρα σε ένα προσωρινό αρχείο, ώστε να πραγματοποιηθεί η ζητούμενη λειτουργία. Το προσωρινό αρχείο θα διαγραφεί μετά την ολοκλήρωσή της.</qt>

en: Could not download file.
el: Αδυναμία λήψης του αρχείου.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
el: <qt>Αυτό το αρχείο είναι ένα <b>δημόσιο</b> κλειδί.<br />Θέλετε να το εισάγετε αντί να το ανοίξετε στον επεξεργαστή;</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
el: <qt>Αυτό το αρχείο είναι ένα <b>ιδιωτικό</b> κλειδί.<br /> Θέλετε να το εισάγετε αντί να το ανοίξετε στον επεξεργαστή;</qt>

en: Key file dropped on Editor
el: Το αρχείου κλειδιού εναποτέθηκε στον επεξεργαστή

en: Decryption failed.
el: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε.

en: The encryption failed with error code %1
el: Η κρυπτογράφηση απέτυχε με κωδικό σφάλματος %1

en: Encryption failed.
el: Η κρυπτογράφηση απέτυχε.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
el: Αδύνατη η υπογραφή: λάθος συνθηματικό ή το κλειδί λείπει

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
el: Η επαλήθευση ολοκληρώθηκε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
el: Ε&ισαγωγή

en: Import key in your list
el: Εισαγωγή του κλειδιού στη λίστα σας

en: Do &Not Import
el: Να μην ε&ισαχθεί

en: Will not import this key in your list
el: Το κλειδί δε θα εισαχθεί στη λίστα σας

en: Missing Key
el: Το κλειδί λείπει

en: Processing folder compression and encryption
el: Εκτέλεση συμπίεσης και κρυπτογράφησης φακέλου

[ctx: State of operation as in status]
en: State
el: Κατάσταση

[ctx: Job is started up]
en: Startup
el: Έναρξη

en: Unable to create temporary file
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία προσωρινού αρχείου

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
el: Κρυπτογράφηση του %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
el: Κρυπτογραφημένο %1

en: Available Keys
el: Διαθέσιμα κλειδιά

en: Available Trusted Keys
el: Διαθέσιμα έμπιστα κλειδιά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
el: Αναζήτηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
el: Κλειδιά στην ομάδα

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
el: Εξαγωγή δημοσίου κλειδιού

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
el: &Ηλ. διεύθυνση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
el: Πρό&χειρο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
el: Πρέπει να ορίσετε τουλάχιστον έναν εξυπηρετητή κλειδιών στις ρυθμίσεις πριν να κάνετε εξαγωγή σε κάποιον.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
el: Εξυπηρετητής &κλειδιών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
el: Αρχείο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
el: Εξαγωγή ρυθμίσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
el: Ε&ξαγωγή όλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
el: &Να μην εξαχθούν χαρακτηριστικά (φωτογραφίες ταυτοτήτων)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
el: Καθαρισμός κλειδιού

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
el: <qt>Το κλειδί που ζητήθηκε δεν υπάρχει στη λίστα των κλειδιών σας<br />Ίσος διαγράφηκε από κάποια άλλη εφαρμογή</qt>

en: Key not found
el: Δεν βρέθηκε το κλειδί

[ctx: no email address]
en: none
el: κανένα

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
el: <qt>Το αριστερό μέρος είναι ο αλγόριθμος που χρησιμοποιείται από το κλειδί <b>υπογραφής</b>. Το δεξί μέρος είναι ο αλγόριθμος που χρησιμοποιείται από το κλειδί <b>κρυπτογράφησης</b>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
el: Χωρίς όριο

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
el: <qt>Το αριστερό μέρος είναι το μέγεθος του κλειδιού <b>υπογραφής</b>. Το δεξί μέρος είναι το μέγεθος του κλειδιού <b>κρυπτογράφησης</b>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
el: <em>κανένα</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
el: Λάθος παλαιό συνθηματικό, το συνθηματικό του κλειδιού δεν τροποποιήθηκε

en: Could not change passphrase
el: Αδύνατη η αλλαγή του συνθηματικού

en: KGpg was unable to change the passphrase.
el: Το kgpg δεν κατάφερε να αλλάξει το συνθηματικό.

en: Changing key properties failed.
el: Η τροποποίηση των ιδιοτήτων του κλειδιού απέτυχε.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
el: Ιδιότητες κλειδιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
el: <qt><b>Εξυπηρετητής κλειδιών:</b><br /> <p>Ο εξυπηρετητής κλειδιών είναι ένας κεντρικός χώρος αποθήκευσης κλειδιών PGP/GnuPG που είναι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο και επιτρέπει εύκολη πρόσβαση για ανάκτηση ή αποθήκευση κλειδιών. Επιλέξτε από τη λίστα επιλογής τον εξυπηρετητή που θα χρησιμοποιηθεί.</p> <p>Συχνά αυτά τα κλειδιά τα κρατάνε άνθρωποι τους οποίους ο χρήστης δεν τους έχει συναντήσει ποτέ και έτσι η αυθεντικότητα είναι στη καλύτερη περίπτωση αμφίβολη. Αναφερθείτε στο εγχειρίδιο GnuPG που καλύπτει τις σχέσεις του «δικτύου εμπιστοσύνης» για να ανακαλύψετε πώς το GnuPG ξεπερνά το πρόβλημα της πιστοποίησης της αυθεντικότητας.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
el: Εξυπηρετητής κλειδιών:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
el: <b>Επιλογέας εξυπηρετητή κλειδιών:</b>
    Επιτρέπει στον χρήστη να επιλέξει τον εξυπηρετητή κλειδιών που θα χρησιμοποιήσει για την εισαγωγή PGP/GnuPG κλειδιών στη τοπική λίστα κλειδιών.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
el: <qt><b>Κείμενο για αναζήτηση ή ταυτότητα του κλειδιού που θα εισαχθεί:</b><br />
    <p>Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αναζητήσετε ένα κλειδί. Μπορείτε με αναζήτηση κειμένου (παράδειγμα: εισάγοντας Phil ή Zimmerman θα εμφανιστούν όλα τα κλειδιά στα οποία υπάρχει το Phil ή το Zimmerman) ή μπορείτε να αναζητήσετε με τη χρήση της ταυτότητας του κλειδιού. Οι ταυτότητες κλειδιών είναι συμβολοσειρές γραμμάτων και αριθμών που ορίζουν μοναδικά ένα κλειδί (παράδειγμα: αναζητώντας το 0xED7585F4 θα εμφανιστεί το κλειδί που σχετίζεται με αυτή τη ταυτότητα).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
el: Κείμενο για αναζήτηση ή ταυτότητα του κλειδιού που θα εισαχθεί:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
el: Χρήση διαμεσολαβητή HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
el: &Αναζήτηση

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
el: Εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
el: <qt><b>Κλειδί για εξαγωγή:</b><br />
    <p>Αυτό επιτρέπει στο χρήστη να επιλέξει, από τη λίστα επιλογής, το κλειδί που θα εξαχθεί στον καθορισμένο εξυπηρετητή κλειδιών.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
el: Κλειδί για εξαγωγή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
el: Εξαγωγή χαρακτηριστικών (φωτογραφία ταυτότητας)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
el: <qt><b>Εξαγωγή:</b><br />
    <p>Πατώντας αυτό το κουμπί θα εξάγετε το επιλεγμένο κλειδί στον καθορισμένο εξυπηρετητή.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
el: &Εξαγωγή

en: Key Server
el: Εξυπηρετητής κλειδιών

en: You must enter a search string.
el: Πρέπει να εισάγετε μια συμβολοσειρά αναζήτησης.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
el: Πρέπει να διαμορφώσετε εξυπηρετητές κλειδιών πριν προσπαθήσετε να λάβετε κλειδιά.

en: No keyservers defined
el: Δεν ορίστηκαν εξυπηρετητές κλειδιών

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
el: Η εισαγωγή του κλειδιού ολοκληρώθηκε

en: Upload to keyserver finished without errors
el: Η αποστολή στον εξυπηρετητή κλειδιών ολοκληρώθηκε χωρίς σφάλματα

en: Upload to keyserver failed
el: Η αποστολή στον εξυπηρετητή κλειδιών απέτυχε

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
el: Εισαγωγή κλειδιού από τον εξυπηρετητή κλειδιών

en: Connecting to the server...
el: Σύνδεση στον εξυπηρετητή...

en: You must choose a key.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα κλειδί.

en: No matching keys found
el: Δεν βρέθηκαν κλειδιά που ταιριάζουν

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
el[0]: Βρέθηκε 1 κλειδί που ταιριάζει
el[1]: Βρέθηκαν %1 κλειδιά που ταιριάζουν

en: Found 1 matching key (not shown)
el: Βρέθηκε 1 κλειδί που ταιριάζει(δεν εμφανίζεται)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
el: Βρέθηκε %1 κλειδί που ταιριάζει (%2 εμφανές)

en: Key Management
el: Διαχείριση κλειδιών

en: &Open Editor
el: Άν&οιγμα επεξεργαστή

en: &Key Server Dialog
el: Διάλογος εξυπηρετητή &κλειδιών

en: &Go to Default Key
el: &Μετάβαση στο προκαθορισμένο κλειδί

en: View GnuPG Manual
el: Προβολή του εγχειριδίου του GnuPG

en: &Refresh List
el: &Ανανέωση λίστας

en: Show &Long Key Id
el: Εμφάνιση ταυτότητας κλειδιού μεγά&λου μήκους

en: K&ey Properties
el: Ιδιότητες κλ&ειδιού

en: &Open Key URL
el: Άνοιγμα U&RL κλειδιού

en: Edit Key in &Terminal
el: Επεξεργασία κλειδιού στο &Τερματικό

en: &Generate Key Pair...
el: &Δημιουργία ζεύγους κλειδιών...

en: &Import Key...
el: Ε&ισαγωγή κλειδιού...

en: Send Ema&il
el: Αποστολή ηλ. αλ&ληλογραφίας

en: &Create New Contact in Address Book
el: &Δημιουργία νέας επαφής στο βιβλίο διευθύνσεων

en: &Edit Group...
el: &Επεξεργασία ομάδας...

en: &Delete Group
el: &Διαγραφή ομάδας

en: &Rename Group
el: &Μετονομασία ομάδας

en: Set as De&fault Key
el: Ορισμός ως &προκαθορισμένο κλειδί

en: &Add Photo...
el: Προσθήκη φωτογρ&αφίας...

en: &Add User Id...
el: Προσθήκη τ&αυτότητας χρήστη...

en: Export Secret Key...
el: Εξαγωγή ιδιωτικού κλειδιού...

en: Delete Key Pair
el: Διαγραφή ζεύγους κλειδιών

en: Revoke Key...
el: Ακύρωση κλειδιού...

en: &Regenerate Public Key
el: Αναδημιουργία δημοσίου κλειδιού

en: Set User Id as &Primary
el: Ορισμός ταυτότητας χρήστη ως &πρωταρχική

en: &Open Photo
el: Άν&οιγμα φωτογραφίας

en: &Delete Photo
el: &Διαγραφή φωτογραφίας

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
el: Εισαγωγή &υπογραφών που λείπουν από τον εξυπηρετητή κλειδιών

en: Trust
el: Εμπιστοσύνη

en: Size
el: Μέγεθος

en: Creation
el: Δημιουργία

en: Expiration
el: Λήξη

en: &Photo ID's
el: &Φωτογραφίες ταυτοτήτων

[ctx: small picture]
en: Small
el: Μικρή

[ctx: medium picture]
en: Medium
el: Μεσαία

[ctx: large picture]
en: Large
el: Μεγάλη

en: Minimum &Trust
el: Ελάχιστη εμπισ&τοσύνη

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
el: &Κανένα

[ctx: show only active keys]
en: &Active
el: &Ενεργό

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
el: &Οριακή

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
el: &Πλήρης

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
el: &Απόλυτη

en: &Show Only Secret Keys
el: Εμφάνι&ση μόνο των ιδιωτικών κλειδιών

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
el: Εστίαση γραμμής αναζήτησης

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
el: Μια άλλη διεργασία δημιουργίας κλειδιού βρίσκεται σε εξέλιξη.
    Παρακαλώ περιμένετε λίγο μέχρι να ολοκληρωθεί.

en: Generating new key pair
el: Δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
el: Αδυναμία εκκίνησης εφαρμογής «konsole» για τη λειτουργία για προχωρημένους.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
el: Έτοιμο

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
el: Λάθος συνθηματικό. Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
el: Ακυρώθηκε από το χρήστη. Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
el: Η ηλ. διεύθυνση δεν είναι έγκυρη. Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
el: Το όνομα δεν είναι αποδεκτό από το gpg. Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
el: Νέο ζεύγος κλειδιών δημιουργήθηκε

en: backup copy
el: αντίγραφο ασφαλείας

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
el: Η διεργασία gpg δεν ολοκληρώθηκε. Αδύνατη η δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
el: Μπορείτε να ανανεώσετε μόνο πρωτεύοντα κλειδιά. Παρακαλώ ελέγξτε την επιλογή σας.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
el: Μια άλλη εργασία είναι σε εξέλιξη.
    Παρακαλώ περιμένετε λίγο μέχρι να ολοκληρωθεί.

en: Add New User Id
el: Προσθήκη νέας ταυτότητας χρήστη

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
el: Η εικόνα θα πρέπει να είναι ένα αρχείο JPEG. Σημειώστε ότι η εικόνα αποθηκεύεται μέσα στο δημόσιο κλειδί σας. Έτσι αν χρησιμοποιήσετε μια πολύ μεγάλη εικόνα, θα μεγαλώσει πολύ και το μέγεθος του κλειδιού σας. Ένα καλό μέγεθος εικόνας είναι γύρω στα 240x288.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
el: <qt>Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε τη φωτογραφία ταυτότητας <b>%1</b><br/>από το κλειδί <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
el: Δημόσιο κλειδί

en: Sub Key
el: Δευτερεύον κλειδί

en: Secret Key Pair
el: Ζεύγος ιδιωτικών κλειδιών

en: Key Group
el: Ομάδα κλειδιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
el: Υπογραφή

en: User ID
el: Ταυτότητα χρήστη

en: Revocation Signature
el: Υπογραφή ανάκλησης

en: Photo ID
el: Φωτογραφία ταυτότητας

en: Orphaned Secret Key
el: Ορφανό ιδιωτικό κλειδί

en: Group member
el: Μέλος ομάδας

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
el[0]: &Υπογράψτε τη ταυτότητα του χρήστη...
el[1]: &Υπογράψτε τις ταυτότητες των χρηστών...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
el[0]: Υπογραφή ταυτότητας χρήστη και &αποστολή στην ηλ. διεύθυνσή του...
el[1]: Υπογραφή ταυτότητας χρηστών και &αποστολή στην ηλ. διεύθυνσή τους...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
el[0]: Ε&ξαγωγή δημοσίου κλειδιού...
el[1]: Ε&ξαγωγή δημοσίων κλειδιών...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
el[0]: &Ανανέωση κλειδιού από τον εξυπηρετητή κλειδιών
el[1]: &Ανανέωση κλειδιών από τον εξυπηρετητή κλειδιών

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
el[0]: &Δημιουργία ομάδας με το επιλεγμένο κλειδί...
el[1]: &Δημιουργία ομάδας με τα επιλεγμένα κλειδιά...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
el[0]: &Υπογράψτε το κλειδί...
el[1]: &Υπογράψτε τα κλειδιά...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
el[0]: &Διαγραφή ταυτότητας χρήστη
el[1]: &Διαγραφή ταυτότητας χρηστών

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
el[0]: Διαγραφή &υπογραφής
el[1]: Διαγραφή &υπογραφών

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
el[0]: Εισαγωγή κλειδιού από τον εξυπηρετητή κλειδιών
el[1]: Εισαγωγή κλειδιών από τον εξυπηρετητή κλειδιών

en: &Delete Key | &Delete Keys
el[0]: &Διαγραφή κλειδιού
el[1]: &Διαγραφή κλειδιών

en: Creation of the revocation certificate failed...
el: Η δημιουργία του πιστοποιητικού ακύρωσης απέτυχε...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
el: <qt>Τα ιδιωτικά κλειδιά<b>δεν</b> θα πρέπει να αποθηκεύονται σε ένα μη ασφαλές μέρος.<br/>Αν κάποιος άλλος αποκτήσει πρόσβαση στο αρχείο, η κρυπτογράφηση με αυτό το κλειδί θα είναι εκτεθειμένη<br/>Να συνεχιστεί η εξαγωγή του κλειδιού;</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
el: Εξαγωγή ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΚΛΕΙΔΙΟΥ ως

en: *.asc|*.asc Files
el: Αρχεία *.asc|*.asc

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
el: <qt>Το <b>ιδιωτικό</b> σας κλειδί "%1" εξήχθη με επιτυχία στο<br/>%2.<br/><b>Μην</b> το αφήσετε σε μη ασφαλές μέρος.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
el: Η εξαγωγή του μυστικού σας κλειδιού δεν ήταν δυνατό να γίνει.
    Ελέγξτε το κλειδί.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
el[0]: <qt>Η εξαγωγή του δημοσίου κλειδιού έγινε με επιτυχία στο <br/>%2</qt>
el[1]: <qt>Η εξαγωγή των %1 δημοσίων κλειδιών έγινε με επιτυχία στο <br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
el: Η εξαγωγή του δημοσίου κλειδιού σας δεν ήταν δυνατό να γίνει.
    Ελέγξτε το κλειδί.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
el: <p>Αυτό το κλειδί είναι ένα ορφανό ιδιωτικό κλειδί (ιδιωτικό κλειδί χωρίς δημόσιο κλειδί) και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.</p><p>Θέλετε να δημιουργήσετε ξανά το δημόσιο κλειδί;</p>

en: Generate
el: Δημιουργία

en: Do Not Generate
el: Να μη δημιουργηθεί

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
el: <qt>Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε την ομάδα <b>%1</b> ;</qt>

en: Delete
el: Διαγραφή

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
el: <qt>Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε μια ομάδα που να περιέχει υπογραφές, δευτερεύοντα κλειδιά ή άλλες ομάδες.</qt>

en: Create New Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
el: Εισάγετε το νέο όνομα της ομάδας:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
el: Τα ακόλουθα κλειδιά δεν είναι έγκυρα ή έμπιστα και δε θα προστεθούν στην ομάδα:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
el: <qt>Δεν επιλέχθηκε κανένα έγκυρο ή έμπιστο κλειδί. Η ομάδα <b>%1</b> δε θα δημιουργηθεί.</qt>

en: Group Properties
el: Ιδιότητες ομάδας

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
el: Μπορείτε να υπογράψετε μόνο πρωτεύοντα κλειδιά. Παρακαλώ ελέγξτε την επιλογή σας.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
el: <qt>Πρόκειται να υπογράψετε το κλειδί:<br /><br />%1<br />Ταυτότητα: %2<br />Αποτύπωμα: <br /><b>%3</b>.<br /><br/>Θα πρέπει να ελέγξετε το αποτύπωμα του κλειδιού τηλεφωνώντας ή συναντώντας τον ιδιοκτήτη του κλειδιού για να είστε σίγουροι ότι δεν προσπαθεί κάποιος να υποκλέψει την επικοινωνία σας.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
el: <qt>Πρόκειται να υπογράψετε το κλειδί:<br /><br />%1 (%2)<br />Ταυτότητα: %3<br />Αποτύπωμα: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Θα πρέπει να ελέγξετε το αποτύπωμα του κλειδιού τηλεφωνώντας ή συναντώντας τον ιδιοκτήτη του κλειδιού για να είστε σίγουροι ότι δεν προσπαθεί κάποιος να υποκλέψει την επικοινωνία σας.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
el: <qt>Πρόκειται να υπογράψετε τα ακόλουθα κλειδιά με ένα πέρασμα.<br /><b>Αν δεν έχετε ελέγξει με προσοχή όλα τα αποτυπώματα, η ασφάλεια των επικοινωνιών σας ίσως εκτεθεί σε κίνδυνο.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
el: Μπορείτε να υπογράψετε μόνο ταυτότητες χρηστών και φωτογραφίες ταυτοτήτων. Παρακαλώ ελέγξτε την επιλογή σας.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
el: <qt>Πρόκειται να υπογράψετε τη ταυτότητα χρήστη:<br /><br />%1<br />Ταυτότητα: %2<br />Αποτύπωμα: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Θα πρέπει να ελέγξετε το αποτύπωμα του κλειδιού τηλεφωνώντας ή συναντώντας τον ιδιοκτήτη του κλειδιού για να είστε σίγουροι ότι δεν προσπαθεί κάποιος να υποκλέψει την επικοινωνία σας.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
el: <qt>Πρόκειται να υπογράψετε τη ταυτότητα χρήστη:<br /><br />%1 (%2)<br />Ταυτότητα: %3<br />Αποτύπωμα: <br /><b>%4</b>.<br /><br />α πρέπει να ελέγξετε το αποτύπωμα του κλειδιού τηλεφωνώντας ή συναντώντας τον ιδιοκτήτη του κλειδιού για να είστε σίγουροι ότι δεν προσπαθεί κάποιος να υποκλέψει την επικοινωνία σας.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
el: <qt>Πρόκειται να υπογράψετε τις ακόλουθες ταυτότητες χρηστών με ένα πέρασμα.<br/><b>Αν δεν έχετε ελέγξει με προσοχή όλα τα αποτυπώματα, η ασφάλεια των επικοινωνιών σας ίσως εκτεθεί σε κίνδυνο.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
el: <qt>Λάθος συνθηματικό, το κλειδί <b>%1 (%2)</b> δεν υπογράφτηκε.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
el: <qt>Το κλειδί <b>%1 (%2)</b> είναι είδη υπογεγραμμένο.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
el: <qt>Η υπογραφή του κλειδιού <b>%1</b> με το κλειδί <b>%2</b> απέτυχε.<br />Επιθυμείτε να δοκιμάσετε να υπογράψετε το κλειδί σε λειτουργία κονσόλας;</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
el[0]: Όλες οι υπογραφές για αυτό το κλειδί βρίσκονται ήδη στη λίστα κλειδιών σας
el[1]: Όλες οι υπογραφές για αυτά τα κλειδιά βρίσκονται ήδη στη λίστα κλειδιών σας

en: Edit key manually to delete a self-signature.
el: Επεξεργαστείτε το κλειδί χειροκίνητα για να διαγράψετε μία αυτο-υπογραφή.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
el: <qt>Επιθυμείτε σίγουρα τη διαγραφή της υπογραφής<br /><b>%1</b><br />από τη ταυτότητα χρήστη <b>%2</b><br />του κλειδιού: <b>%3</b>;</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
el: Η ζητούμενη ενέργεια δεν ήταν επιτυχής, παρακαλώ επεξεργαστείτε το κλειδί με το χέρι.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
el[0]: <qt>Το κλειδί που διαγράφετε είναι μέλος της παρακάτω ομάδας κλειδιών. Επιθυμείτε τη διαγραφή του από την ομάδα αυτή;</qt>
el[1]: <qt>Το κλειδί που διαγράφετε είναι μέλος των παρακάτω ομάδων κλειδιών. Επιθυμείτε τη διαγραφή του από τις ομάδες αυτές;</qt>

en: Delete key
el: Διαγραφή κλειδιού

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
el: Αφαιρείτε το τελευταίο κλειδί από την ομάδα κλειδιών %1.<br/>Θέλετε να διαγράψετε και την ομάδα;

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
el: <p>Διαγραφή <b>ιδιωτικού</b> ζεύγους κλειδιών <b>%1</b>;</p>Η διαγραφή αυτού του ζεύγους κλειδιών σημαίνει ότι δεν θα μπορείτε ποτέ πια να αποκρυπτογραφείτε αρχεία που κρυπτογραφήθηκαν με αυτό το κλειδί.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
el: Μια άλλη διεργασία διαγραφής κλειδιού βρίσκεται σε εξέλιξη. 
    Παρακαλώ περιμένετε λίγο μέχρι να ολοκληρωθεί.

en: Key <b>%1</b> deleted.
el: Το κλειδί <b>%1</b> διαγράφηκε.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
el: Αποτυχία διαγραφής του κλειδιού <b>%1</b>.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
el: Αδυναμία διαγραφής του κλειδιού <b>%1</b> ενώ γίνεται επεξεργασία του στο τερματικό.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
el: Τα αντικείμενα που επιλέξατε δεν είναι κλειδιά. Δεν μπορούν να διαγραφούν με αυτήν την επιλογή από το μενού.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
el: <qt>Τα ακόλουθα είναι ζεύγη ιδιωτικών κλειδιών:<br/><b>%1</b><br/>Δεν θα διαγραφούν.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
el[0]: <qt><b>Διαγραφή του ακόλουθου δημοσίου κλειδιού;</b></qt>
el[1]: <qt><b>Διαγραφή των ακολούθων %1 δημοσίων κλειδιών;</b></qt>

en: Key Import
el: Εισαγωγή κλειδιού

en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
el: <qt>Το κείμενο στο πρόχειρο δεν μοιάζει με κλειδί, αλλά με κρυπτογραφημένο αρχείο.<br />Θέλετε να το αποκρυπτογραφήσετε πρώτα και μετά να προσπαθήσετε να το εισάγετε;</qt>

en: Import from Clipboard
el: Εισαγωγή από το πρόχειρο

en: Importing...
el: Εισαγωγή...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
el: Η εισαγωγή του κλειδιού απέτυχε. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

en: KGpg - encryption tool
el: KGpg - εργαλείο κρυπτογράφησης

en: Ke&y Manager
el: Διαχειριστής κ&λειδιών

en: &Encrypt Clipboard
el: &Κρυπτογράφηση προχείρου

en: &Decrypt Clipboard
el: &Αποκρυπτογράφηση προχείρου

en: &Sign/Verify Clipboard
el: &Υπογραφή/Επαλήθευση προχείρου

en: Clipboard is empty.
el: Το πρόχειρο είναι άδειο.

en: Text successfully encrypted.
el: Το κείμενο κρυπτογραφήθηκε με επιτυχία.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
el: &Κλειδιά

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
el: &Εμφάνιση λεπτομερειών

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
el: &Ομάδες

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
el: <p>Θέλετε να εισάγετε το αρχείο <b>%1</b> στη λίστα κλειδιών σας;</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
el: Το GnuPG απέτυχε να ξεκινήσει.<br />Πρέπει να διορθώσετε το σφάλμα του GnuPG πριν ξεκινήσετε το KGpg.

en: GnuPG error
el: Σφάλμα GnuPG

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
el: <qt>Η χρήση της <b>υπηρεσίας λανθάνουσας μνήμης GnuPG</b> είναι ενεργοποιημένη στο αρχείο διαμόρφωσης (%1).<br />Παρόλα αυτά, η υπηρεσία δε φαίνεται να εκτελείται. Αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα με την υπογραφή/κρυπτογράφηση.<br />Παρακαλώ απενεργοποιήστε την υπηρεσία από τις ρυθμίσεις του KGpg, ή διορθώστε την υπηρεσία.</qt>

en: No files given.
el: Δε δόθηκαν αρχεία.

en: Cannot decrypt and show folder.
el: Αδύνατη η αποκρυπτογράφηση και η εμφάνιση του φακέλου.

en: Cannot sign folder.
el: Αδύνατη η υπογραφή του φακέλου.

en: Cannot verify folder.
el: Αδύνατη η επαλήθευση του φακέλου.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
el: Αδύνατη η εκτέλεση της ζητούμενης λειτουργίας.
    Παρακαλώ επιλέξτε ένα φάκελο, ή μια σειρά αρχείων, αλλά όχι αρχεία και φακέλους μαζί.

en: Encrypt file
el: Κρυπτογράφηση αρχείου

en: Open key manager
el: Άνοιγμα διαχειριστή κλειδιών

en: Open editor
el: Άνοιγμα επεξεργαστή

en: Show encrypted file
el: Εμφάνιση κρυπτογραφημένου αρχείου

en: Sign File
el: Υπογράψτε το αρχείο

en: Verify signature
el: Επαλήθευση υπογραφής

en: File to open
el: Αρχείο για άνοιγμα

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
el: Γεια σας,
    
    επισυνάπτω την ταυτότητα χρήστη '%UIDNAME%' του κλειδιού σας %KEYID% υπογεγραμμένο από εμένα. Το μήνυμα αυτό είναι κρυπτογραφημένο με το κλειδί για να είστε βέβαιοι ότι ελέγχετε και τη διεύθυνση αλληλογραφίας και το κλειδί.
    
    Αν έχετε πολλές ταυτότητες χρήστη, έστειλα την υπογραφή για κάθε ταυτότητα χρήστη ξεχωριστά στη σχετική με την ταυτότητα χρήστη διεύθυνση αλληλογραφίας. Μπορείτε να εισάγετε τις υπογραφές εκτελώντας για καθεμία `gpg --import` αφού τις έχετε αποκρυπτογραφήσει με `gpg --decrypt`.
    
    Αν χρησιμοποιείτε KGpg αποθηκεύστε το συνημμένο στο δίσκο και κατόπιν εισαγάγετέ το. Απλά επιλέξτε `Εισαγωγή κλειδιού...` από το μενού `Κλειδιά` και ανοίξτε το αρχείο.
    
    Σημειώστε ότι δεν έχω στείλει το κλειδί σας σε κανέναν εξυπηρετητή κλειδιών. Αν θέλετε αυτή η νέα υπογραφή να είναι διαθέσιμη σε άλλους, στείλτε την εσείς. Με το GnuPG αυτό γίνεται με gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    Με το KGpg μπορείτε να κάνετε δεξί κλικ στο κλειδί αφού έχετε κάνει την εισαγωγή όλων των ταυτοτήτων χρήστη και επιλέξτε `Εξαγωγή δημόσιου κλειδιού...`.
    
    Αν έχετε ερωτήσεις, μη διστάσετε να ρωτήσετε.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
el: Προσαρμοσμένη εντολή αποκρυπτογράφησης.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
el: Προσαρμοσμένες επιλογές κρυπτογράφησης

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
el: Να επιτρέπονται προσαρμοσμένες επιλογές κρυπτογράφησης

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
el: Κλειδί κρυπτογράφησης αρχείου.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
el: Κρυπτογράφηση αρχείων

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
el: Χρήση κρυπτογράφησης συμβατής με ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
el: Να επιτρέπεται η κρυπτογράφηση με μη έμπιστα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
el: Να επιτρέπεται σε μη έμπιστα κλειδιά να γίνονται μέλη ομάδας κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
el: Απόκρυψη της ταυτότητας του χρήστη.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
el: Ενεργοποίηση συμβατότητας με PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
el: Χρήση της κατάληξης *.pgp για τα κρυπτογραφημένα αρχεία.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
el: Η διαδρομή για το αρχείο διαμόρφωσης του gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
el: Η διαδρομή για το εκτελέσιμο αρχείο του gpg που χρησιμοποιείται από το KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
el: Είναι η πρώτη φορά που εκτελείται η εφαρμογή.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
el: Το μέγεθος του παραθύρου του επεξεργαστή.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
el: Εμφάνιση της τιμής εμπιστοσύνης στο διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
el: Εμφάνιση της τιμής λήξης στο διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
el: Εμφάνιση της τιμής μεγέθους στο διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
el: Εμφάνιση της τιμής δημιουργίας στο διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
el: Εμφάνιση μόνο των ιδιωτικών κλειδιών στο διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
el: Εμφάνιση ταυτότητας κλειδιού μεγάλου μήκους στον διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
el: Εμφάνιση μόνο κλειδιών με τουλάχιστον αυτό το επίπεδο εμπιστοσύνης στο διαχειριστή κλειδιών.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
el: Χρήση της επιλογής του ποντικιού αντί του προχείρου.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
el: Εκκίνηση του KGpg αυτόματα κατά την έναρξη του KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
el: Εμφάνιση προειδοποίησης πριν τη δημιουργία προσωρινών αρχείων κατά τις λειτουργίες με απομακρυσμένα αρχεία.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
el: Επιλέξτε την προκαθορισμένη συμπεριφορά του αριστερού κλικ

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
el: Διαχείριση ρίψης κρυπτογραφημένων αρχείων

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
el: Διαχείριση ρίψης μη κρυπτογραφημένων αρχείων

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
el: Εμφάνιση του μενού «Υπογράψτε το αρχείο».

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
el: Εμφάνιση του μενού «Αποκρυπτογραφήστε το αρχείο».

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου στο πλαίσιο συστήματος

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
el: Ο αριθμός των πρόσφατα ανοιγμένων αρχείων που θα εμφανίζονται στο μενού του επεξεργαστή.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα έμπιστα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα ακυρωμένα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα άγνωστα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα μη έμπιστα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα απολύτως έμπιστα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα οριακώς έμπιστα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
el: Χρώμα που χρησιμοποιείται για τα ληγμένα κλειδιά.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
el: Γραμματοσειρά

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
el: Οι εξυπηρετητές κλειδιών σε χρήση από το KGpg. Ο πρώτος εξυπηρετητής της λίστας είναι και ο προκαθορισμένος.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
el: Οι λίστες των URL που παρουσιάζουν τις λεπτομέρειες και την ανάλυση του δοσμένου κλειδιού. Ο πρώτος διακομιστής στη λίστα είναι ο προκαθορισμένος.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
el: Χρήση διαμεσολαβητή HTTP όταν είναι διαθέσιμος.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
el: Αυτό είναι το κείμενο του ηλ. μηνύματος που στέλνεται από τη λειτουργία «Υπογραφή ταυτότητας χρήστη και &αποστολή στην ηλ. διεύθυνσή του»

en: Cannot create temporary file for folder compression.
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου για τη συμπίεση του φακέλου.

en: Temporary File Creation
el: Δημιουργία προσωρινού αρχείου

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
el: <qt>Το KGpg θα δημιουργήσει τώρα ένα προσωρινό αρχείο:<br /><b>%1</b> για να προχωρήσει με την κρυπτογράφηση. Το αρχείο θα διαγραφεί μετά το τέλος της κρυπτογράφησης.</qt>

en: Compression method for archive:
el: Μέθοδος συμπίεσης αρχειοθήκης:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
el[0]: Η αποκρυπτογράφηση του αρχείου απέτυχε:
el[1]: Η αποκρυπτογράφηση των αρχείων απέτυχε:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
el: <qt>Δεν ορίσατε τη διαδρομή του αρχείου ρυθμίσεων του GnuPG.<br />Αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα κατά την εκτέλεση του.<br />Επιθυμείτε να ξεκινήσετε τον βοηθό του KGpg για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα;</qt>

en: Start Assistant
el: Έναρξη βοηθού

en: Do Not Start
el: Να μην ξεκινήσει

en: KGpg Assistant
el: Βοηθός του KGpg

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
el: Αυτός ο βοηθός θα ρυθμίσει τη βασική διαμόρφωση των απαιτούμενων επιλογών για τη λειτουργία του KGpg. Στη συνέχεια, θα σας επιτρέψει να δημιουργήσετε το ζεύγος κλειδιών σας, ώστε να μπορείτε να κρυπτογραφείτε τα αρχεία και τα μηνύματά σας.

en: Welcome to the KGpg Assistant
el: Καλώς ήρθατε στο βοηθό του KGpg

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
el: Το KGpg πρέπει να γνωρίζει πιο εκτελέσιμο του GnuPG να χρησιμοποιήσει.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
el: Εκτός κι αν θέλετε να δοκιμάσετε κάποιες ασυνήθιστες ρυθμίσεις, κάντε απλώς κλικ στο κουμπί "Επόμενο".

[ctx: search filter name for gpg binary]
en: GnuPG binary
el: Εκτελέσιμο του GnuPG

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
el: Το KGpg πρέπει να ξέρει πού βρίσκεται το αρχείο διαμόρφωσής σας για το GnuPG.

en: Path to your GnuPG configuration file:
el: Διαδρομή για το αρχείο διαμόρφωσης του GnuPG:

en: Configuration File
el: Αρχείο διαμόρφωσης

en: Your default key:
el: Το προκαθορισμένο σας κλειδί:

en: Default Key
el: Προκαθορισμένο κλειδί

en: Generate new key
el: Δημιουργία νέου κλειδιού

en: Done
el: Έτοιμο

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
el: <qt><b>Δε βρέθηκε το αρχείο διαμόρφωσης του GnuPG</b>. Να προσπαθήσει το KGpg να δημιουργήσει ένα αρχείο διαμόρφωσης;</qt>

en: Create Config
el: Δημιουργία αρχείου διαμόρφωσης

en: Do Not Create
el: Να μη δημιουργηθεί

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
el: <qt><b>Δε βρέθηκε το αρχείο διαμόρφωσης του GnuPG</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
el: Το εκτελέσιμο του GnuPG είναι: %1

en: You have GnuPG version: %1
el: Έχετε την έκδοση GnuPG: %1

en: Your default key is: %1
el: Το προκαθορισμένο σας κλειδί: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
el: Η έκδοση του GnuPG (%1) μοιάζει να είναι υπερβολικά παλιά.<br />Η συμβατότητα με εκδόσεις πριν της 1.4.0 δεν είναι εγγυημένη.

en: An error occurred while scanning your keyring
el: Ένα σφάλμα συνέβη κατά τη σάρωση της λίστας κλειδιών σας

en: &Expert Mode
el: Λειτουργία &για ειδικούς

en: Go to Expert Mode
el: Μετάβαση σε λειτουργία για ειδικούς

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
el: Αν μεταβείτε στη λειτουργία για ειδικούς, θα χρησιμοποιήσετε τη γραμμή εντολών για να δημιουργήσετε το κλειδί σας.

en: You must give a name.
el: Πρέπει να δώσετε ένα όνομα.

en: The name must have at least 5 characters
el: Το όνομα πρέπει να έχει τουλάχιστον 5 χαρακτήρες

en: The name must not start with a digit
el: Το όνομα δεν πρέπει να ξεκινά με ένα ψηφίο

en: You are about to create a key with no email address
el: Πρόκειται να δημιουργήσετε ένα κλειδί χωρίς διεύθυνση email

en: Email address not valid
el: Η ηλ. διεύθυνση δεν είναι έγκυρη

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
el: Δημιουργία κλειδιού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
el: Δημιουργία ζεύγους κλειδιών

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
el: Ό&νομα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
el: Το όνομα πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον 5 χαρακτήρων και δεν πρέπει να ξεκινά με ψηφίο.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
el: Πραγματικό όνομα, τουλάχιστον 5 χαρακτήρες, όχι ψηφία στην αρχή

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
el: E&mail (προαιρετικό):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
el: Σ&χόλιο (προαιρετικό):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
el: Λήξη:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
el: Ποτέ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
el: Ημέρες

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
el: Εβδομάδες

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
el: Μήνες

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
el: Χρόνια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
el: Μέγεθος &κλειδιού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
el: Αλγόρι&θμος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
el: Δυνατότητες

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
el: Η πιστοποίηση είναι αυτόματα ενεργοποιημένη για όλα τα κλειδιά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
el: Πιστοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
el: Ταυτότητα κλειδιού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
el: Σχόλιο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
el: Δημιουργία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
el: Εμπιστοσύνη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
el: Εμπιστοσύνη στον ιδιοκτήτη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
el: Αλγόριθμος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
el: Μήκος:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
el: Φωτογραφία

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
el: <qt><b>Φωτογραφία:</b><p>Μία φωτογραφία μπορεί να συμπεριληφθεί στο δημόσιο κλειδί για περισσότερη ασφάλεια. Η φωτογραφία μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μέθοδος ταυτοποίησης του κλειδιού. Παρόλα αυτά, δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται ως η μοναδική μέθοδος ταυτοποίησης</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
el: Χωρίς φωτογραφία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
el: Απενεργοποίηση κλειδιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
el: Αλλαγή λήξης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
el: Αλλαγή συνθηματικού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
el: Αποτύπωμα

en: Decryption
el: Αποκρυπτογράφηση

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: GnuPG Settings
el: Ρυθμίσεις GnuPG

en: Key Servers
el: Εξυπηρετητές κλειδιών

en: Misc
el: Διάφορα

en: New GnuPG Home Location
el: Νέα τοποθεσία για το GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
el: Δε βρέθηκε αρχείο διαμόρφωσης στην επιλεγμένη τοποθεσία.
    Θέλετε να το δημιουργήσετε τώρα;
    
    Χωρίς αρχείο διαμόρφωσης, τα KGpg και GnuGP δε θα λειτουργούν σωστά.

en: No Configuration File Found
el: Δε βρέθηκε αρχείο διαμόρφωσης

en: Create
el: Δημιουργία

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
el: Αδύνατη η δημιουργία του αρχείου διαμόρφωσης. Παρακαλώ ελέγξτε ότι το μέσο προορισμού έχει προσαρτηθεί και ότι έχετε άδεια εγγραφής σε αυτό.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
el: Οι URL των εξυπηρετητών κλειδιών δεν πρέπει να περιέχουν κενά.

en: Key server already in the list.
el: Εξυπηρετητής κλειδιών ήδη στη λίστα.

en: Add New Key Server
el: Προσθήκη νέου εξυπηρετητή κλειδιών

en: Server URL:
el: URL εξυπηρετητή:

[ctx: no key available]
en: none
el: κανένα

en: Decrypt File
el: Αποκρυπτογράφηση αρχείου

en: Create Revocation Certificate
el: Δημιουργία πιστοποιητικού ακύρωσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
el: Δημιουργία πιστοποιητικού ακύρωσης για

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
el: ταυτότητα κλειδιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
el: Λόγος της ακύρωσης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
el: Χωρίς λόγο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
el: Το κλειδί έχει εκτεθεί

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
el: Το κλειδί έχει αντικατασταθεί

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
el: Το κλειδί δε χρησιμοποιείται πλέον

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
el: Περιγραφή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
el: Αποθήκευση πιστοποιητικού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
el: Εκτύπωση πιστοποιητικού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
el: Εισαγωγή στη λίστα κλειδιών

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
el: KGpg - απλό γραφικό για το GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
el: &copy; 2003-2016, Οι προγραμματιστές του KGpg

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
el: Συντηρητής

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
el: Συγγραφέας και πρώην συντηρητής

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
el: Μεταφορά στο KF5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
el: %1 (προκαθορισμένο)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
el: Εμπιστοσύνη: %1<br>Εμπιστοσύνη στον ιδιοκτήτη: %2

en: Trust: %1
el: Εμπιστοσύνη: %1

en: 1 Key | %1 Keys
el[0]: 1 κλειδί
el[1]: %1 κλειδιά

en: 1 Group | %1 Groups
el[0]: 1 ομάδα
el[1]: %1 ομάδες

en: Name
el: Όνομα

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
el: Ηλ. διεύθυνση

en: ID
el: Ταυτότητα

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
el: Ταυτότητα %1, %2-bit %3 κλειδί, δημιουργήθηκε %4, ακυρώθηκε

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
el: Ταυτότητα %1, %2-bit %3 κλειδί, δημιουργήθηκε %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
el[0]: Μία φωτογραφία ταυτότητας
el[1]: %1 φωτογραφίες ταυτοτήτων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
el: Το νέο κλειδί δημιουργήθηκε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
el: Δημιουργήσατε με επιτυχία το ακόλουθο κλειδί:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
el: Όνομα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
el: Αποτύπωμα:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
el: <qt><b>Ορισμός ως προκαθορισμένο κλειδί:</b><br />
    <p>Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή ορίζετε το νέο ζεύγος κλειδιών που δημιουργήθηκε, ως προκαθορισμένο.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
el: Ορισμός ως το προκαθορισμένο σας κλειδί

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
el: Πιστοποιητικό ακύρωσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
el: Συστήνεται να αποθηκευτεί ή να τυπωθεί ένα πιστοποιητικό ακύρωσης σε περίπτωση που το κλειδί σας εκτεθεί.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
el: Αποθήκευση ως:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
el: Εκτύπωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
el: Εμφάνιση μόνο των έγκυρων κλειδιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
el: Κλειδί για εισαγωγή:

en: Choose New Expiration
el: Επιλογή νέας λήξης

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
el: Χωρίς όριο

en: &Options
el: &Επιλογές

en: Select Public Key
el: Επιλογή δημόσιου κλειδιού

en: Select Public Key for %1
el: Επιλογή δημόσιου κλειδιού για το %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
el[0]: Επιλογή δημόσιου κλειδιού για το %2 και ένα ακόμα αρχείο
el[1]: Επιλογή δημόσιου κλειδιού για το %2 και %1 ακόμα αρχεία

en: &Search:
el: &Αναζήτηση:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
el: <b>Λίστα δημόσιων κλειδιών</b>: επιλέξτε το κλειδί που θα χρησιμοποιείται για κρυπτογράφηση.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
el: <b>Κρυπτογράφηση ASCII</b>: κάνει δυνατό το άνοιγμα του κρυπτογραφημένου μηνύματος/αρχείου σε έναν επεξεργαστή κειμένου

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
el: <b>Να επιτρέπεται η κρυπτογράφηση με μη έμπιστα κλειδιά</b>: όταν εισάγετε ένα δημόσιο κλειδί, συνήθως σημειώνεται ως μη έμπιστο και δεν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε μέχρι να το υπογράψετε για να γίνει 'έμπιστο'. Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε κλειδί, ακόμα κι αν δεν είναι υπογεγραμμένο.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
el: <b>Απόκρυψη ταυτότητας χρήστη</b>: Δεν συμπεριλαμβάνει τη ταυτότητα του κλειδιού στα κρυπτογραφημένα πακέτα. Αυτή η επιλογή αποκρύπτει τον παραλήπτη του μηνύματος και είναι ένα μέτρο κατά της ανάλυσης κυκλοφορίας. Μπορεί να κάνει πιο αργή τη διαδικασία αποκρυπτογράφησης αφού θα πρέπει να δοκιμαστούν όλα τα κρυφά κλειδιά.

en: Symmetrical encryption
el: Συμμετρική κρυπτογράφηση

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
el: <b>Συμμετρική κρυπτογράφηση</b>: η κρυπτογράφηση δε χρησιμοποιεί κλειδιά. Πρέπει απλώς να δώσετε έναν κωδικό πρόσβασης για να κρυπτογραφήσετε/αποκρυπτογραφήσετε το αρχείο

en: Custom option:
el: Προσαρμοσμένη επιλογή:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
el: <b>Προσαρμοσμένη επιλογή</b>: για προχωρημένους χρήστες μόνο. Σας επιτρέπει να εισάγετε μία επιλογή γραμμής εντολών του gpg, όπως: '--armor'

en: Private Key List
el: Λίστα ιδιωτικών κλειδιών

en: Choose secret key for signing:
el: Επιλέξτε ιδιωτικό κλειδί για υπογραφή:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
el[0]: Πόσο προσεκτικά ελέγξατε ότι το κλειδί ανήκει πραγματικά στο άτομο με το οποίο θέλετε να επικοινωνήσετε:
el[1]: Πόσο προσεκτικά ελέγξατε ότι τα %1 κλειδιά ανήκουν πραγματικά στα άτομα με τα οποία θέλετε να επικοινωνήσετε:

en: I Will Not Answer
el: Δε θα απαντήσω

en: I Have Not Checked at All
el: Δεν έχω ελέγξει καθόλου

en: I Have Done Casual Checking
el: Έκανα έναν τυπικό έλεγχο

en: I Have Done Very Careful Checking
el: Έκανα πολύ προσεκτικό έλεγχο

en: Local signature (cannot be exported)
el: Τοπική υπογραφή (δεν μπορεί να εξαχθεί)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
el: Να μην υπογραφούν όλες οι ταυτότητες χρήστη (άνοιγμα τερματικού)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
el: Εξυπηρετητής &κλειδιών:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
el: Εισάγετε τις ταυτότητες ή τα αποτυπώματα των κλειδιών για να εισαχθούν ως λίστα που χωρίζεται από κενά.

en: This image is very large. Use it anyway?
el: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη. Να χρησιμοποιηθεί έτσι κι αλλιώς;

en: Use Anyway
el: Χρήση έτσι κι αλλιώς

en: Do Not Use
el: Να μη χρησιμοποιηθεί

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
el: Δώστε το παλαιό συνθηματικό για το <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
el: <qt>Δώστε νέο συνθηματικό για το <b>%1</b><br />Αν ξεχάσετε αυτό το συνθηματικό τα κρυπτογραφημένα αρχεία και μηνύματα δεν θα είναι προσβάσιμα.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
el: Αποκρυπτογράφηση του %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
el: Αποκρυπτογραφημένο %1

en: Generating New Key for %1
el: Δημιουργία νέου κλειδιού για το %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
el: <p><b>Εισάγετε συνθηματικό για το %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Το συνθηματικό θα πρέπει να περιέχει μη αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και τυχαίες ακολουθίες.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
el: <p><b>Εισάγετε συνθηματικό για το %1</b>:<br />Το συνθηματικό θα πρέπει να περιέχει μη αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και τυχαίες ακολουθίες.</p>

en: Generating Key
el: Δημιουργία κλειδιού

en: Generating prime numbers
el: Δημιουργία πρώτων αριθμών

en: Generating DSA key
el: Δημιουργία κλειδιού DSA

en: Generating ElGamal key
el: Δημιουργία κλειδιού ElGamal

en: Waiting for entropy
el: Αναμονή εντροπίας

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
el: Η δεξαμενή εντροπίας άδειασε. Η διαδικασία δημιουργίας κλειδιού θα είναι σε παύση μέχρι να παραχθεί αρκετή εντροπία. Μπορείτε να παράγετε εντροπία π.χ. μετακινώντας το ποντίκι ή πληκτρολογώντας στο πληκτρολόγιο. Ο ευκολότερος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσετε μία άλλη εφαρμογή μέχρι η δημιουργία του κλειδιού συνεχιστεί.

en: Key %1 generated
el: Το κλειδί %1 δημιουργήθηκε

en: Generating Revocation Certificate for key %1
el: Δημιουργία πιστοποιητικού ακύρωσης για το κλειδί %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
el: Το αποτέλεσμα της εισαγωγής, η συμβολοσειρά, περιέχει μια μη υποστηριζόμενη μορφή στη γραμμή %1.<nl/>Παρακαλώ δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
el: Δεν εισήχθη κανένα κλειδί.<br />Ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
el[0]: <para>Έγινε επεξεργασία %1 κλειδιού.</para>
el[1]: <para>Έγινε επεξεργασία %1 κλειδιών.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
el[0]: <para>Ένα κλειδί χωρίς ταυτότητα.</para>
el[1]: <para>%1 κλειδιά χωρίς ταυτότητα.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
el[0]: <para><emphasis strong='true'>Έγινε εισαγωγή ενός κλειδιού:</emphasis></para>
el[1]: <para><emphasis strong='true'>Έγινε εισαγωγή %1 κλειδιών:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
el[0]: <para>Εισήχθη ένα κλειδί RSA.</para>
el[1]: <para>Εισήχθησαν %1 κλειδιά RSA.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
el[0]: <para>Ένα μη τροποποιημένο κλειδί.</para>
el[1]: <para>%1 μη τροποποιημένα κλειδιά.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
el[0]: <para>Εισήχθη μία ταυτότητα χρήστη.</para>
el[1]: <para>Εισήχθησαν %1 ταυτότητες χρήστη.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
el[0]: <para>Εισήχθη ένα δευτερεύον κλειδί.</para>
el[1]: <para>Εισήχθησαν %1 δευτερεύοντα κλειδιά.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
el[0]: <para>Εισήχθη μία υπογραφή.</para>
el[1]: <para>Εισήχθησαν %1 υπογραφές.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
el[0]: <para>Εισήχθη ένα πιστοποιητικό ακύρωσης.</para>
el[1]: <para>Εισήχθησαν %1 πιστοποιητικά ακύρωσης.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
el[0]: <para>Έγινε επεξεργασία σε ένα κρυφό κλειδί.</para>
el[1]: <para>Έγινε επεξεργασία σε %1 κρυφά κλειδιά.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
el[0]: <para><emphasis strong='true'>Εισήχθη ένα κρυφό κλειδί.</emphasis></para>
el[1]: <para><emphasis strong='true'>Εισήχθησαν %1 κρυφά κλειδιά.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
el[0]: <para>Δεν τροποποιήθηκε ένα ιδιωτικό κλειδί</para>
el[1]: <para>Δεν τροποποιήθηκαν %1 ιδιωτικά κλειδιά.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
el[0]: <para>Δεν εισήχθη ένα κρυφό κλειδί.</para>
el[1]: <para>Δεν εισήχθησαν %1 κρυφά κλειδιά.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
el: <para><emphasis strong='true'>Εισάγατε ένα ιδιωτικό κλειδί.</emphasis><nl/>Παρακαλώ σημειώστε ότι τα εισαγόμενα ιδιωτικά κλειδιά θεωρούνται μη έμπιστα.<nl/>Για να κάνετε πλήρη χρήση του ιδιωτικού κλειδιού για υπογραφή και κρυπτογράφηση, πρέπει να επεξεργαστείτε το κλειδί (κάνοντας διπλό κλικ πάνω του) και να δηλώσετε πλήρη ή απόλυτη εμπιστοσύνη σε αυτό.</para>

en: New Key | New Keys
el[0]: Νέο κλειδί
el[1]: Νέα κλειδιά

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
el[0]: Κλειδί με νέα ταυτότητα χρήστη
el[1]: Κλειδιά με νέες ταυτότητες χρηστών

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
el[0]: Κλειδί με νέες υπογραφές
el[1]: Κλειδιά με νέες υπογραφές

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
el[0]: Κλειδί με νέα δευτερεύοντα κλειδιά
el[1]: Κλειδιά με νέα δευτερεύοντα κλειδιά

en: New Private Key | New Private Keys
el[0]: Νέο ιδιωτικό κλειδί
el[1]: Νέα ιδιωτικά κλειδιά

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
el[0]: Μη αλλαγμένο κλειδί
el[1]: Μη αλλαγμένα κλειδιά

en: <b>Connecting to the server...</b>
el: <b>Σύνδεση στον εξυπηρετητή...</b>

en: Keyserver
el: Εξυπηρετητής κλειδιών

en: Requesting Passphrase
el: Απαίτηση συνθηματικού

en:  or
el:  ή

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
el: Δώστε το συνθηματικό για το <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
el[0]: <p><b>Λάθος συνθηματικό</b>. Έχετε 1 προσπάθεια ακόμη.</p>
el[1]: <p><b>Λάθος συνθηματικό</b>. Έχετε %1 προσπάθειες ακόμη.</p>

en: Got Passphrase
el: Παραλαβή συνθηματικού

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
el: <para>Η υπογραφή δημιουργήθηκε %1 %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
el: <para>Καλή υπογραφή από:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ταυτότητα κλειδιού: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
el: <para>Καλή υπογραφή από:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ταυτότητα κλειδιού: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
el: Δε βρέθηκε υπογραφή.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
el: <para>Καλή υπογραφή από:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ταυτότητα κλειδιού: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
el: <para>Καλή υπογραφή από:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ταυτότητα κλειδιού: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
el: <para><emphasis strong='true'>ΚΑΚΗ υπογραφή</emphasis> από:<nl/> %1<nl/>ταυτότητα κλειδιού: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Το αρχείο είναι κατεστραμμένο</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
el: <para>Η υπογραφή είναι έγκυρη, αλλά το κλειδί δεν είναι έμπιστο</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
el: <para>Η υπογραφή είναι έγκυρη και το κλειδί είναι απολύτως έμπιστο</para>
