kgpg - en to eu translation catalogue (661 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
eu: Izena (gutxienez 5 karaktere):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
eu: Posta elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
eu: Iruzkina (hautazkoa):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
eu: Funtzio hau ez dago erabilgarri sistema honetan. Ezin da sortu esteka sinbolikoa GnuPG gako pribatuetara.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
eu[0]: Ez da e-postarik bidali ondoko erabiltzaile IDra zifratzeko gaitasunik gabeko gako bati dagokiolako:
eu[1]: Ez da e-postarik bidali ondoko erabiltzaile IDetara zifratzeko gaitasunik gabeko gakoei dagozkielako:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
eu[0]: Ez da e-postarik bidali ondoko erabiltzaile IDra dagoeneko sinatuta zegoelako:
eu[1]: Ez da e-postarik bidali ondoko erabiltzaile IDetara dagoeneko sinatuta zeudelako:

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
eu: GAKOID

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
eu: UIDIZENA

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
eu: Zure gakoa %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
eu: <qt><b>Deszifratzeko komando pertsonalizatua:</b><br />
    <p>Aukera honen bidez, deszifratzean GPGk zer komando pertsonalizatu exekutatu behar duen zehaztu dezake erabiltzaileak. (Erabiltzaile aurreratuentzako baino ez da gomendagarria).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
eu: Deszifratzeko komando pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
eu: Zifratzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
eu: <qt><b>ASCII zifratze blindatua:</b><br />
    <p>Aukera hau hautatuz gero, zifratutako fitxategi guztiak testu-editore batekin ireki daitekeen formatu batean sortuko dira, hala mezu elektroniko baten gorputzean jartzeko egokia izango da.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
eu: ASCII zifratze blindatua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
eu: <qt><b>Erabili *.pgp luzapena zifratutako fitxategiekin:</b><br />
    <p>Aukera hau markatuz gero, .pgp luzapena erantsiko zaie zifratutako fitxategi guztiei .gpg luzapenaren ordez. Aukera hau bateragarria da PGP (Pretty Good Privacy) softwarearen erabiltzaileekin.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
eu: Erabili *.pgp luzapena zifratutako fitxategiekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
eu: <qt><b>Zifratzeko komando pertsonalizatua:</b><br />
    <p>Aktibatutakoan, sarrera-eremu bat erakutsiko da gakoak aukeratzeko elkarrizketa-koadroan, zifratzeko komando pertsonalizatu bat sartzeko aukera emanez. Aukera hau erabiltzaile trebatuentzako baino ez da gomendagarria.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
eu: zifratzeko komando pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
eu: <qt><b>Beti honekin zifratu:</b><br /> 
    <p>Honek ziurtatzen du fitxategi/mezu guztiak ere hautatutako gakoarekin zifratzea. Hala ere, "Fitxategiak honekin zifratu:" aukera hautatzen bada, hautatutako gako horrek "Beti honekin zifratu:" hautaketa ordeztuko du.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
eu: Beti honekin zifratu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
eu: <qt><b>Fitxategiak honekin zifratu:</b><br />
    <p>Aukera hau markatu eta gako bat hautatuz gero, fitxategiak zifratzeko edozein eragiketatan hautatutako gakoa erabiltzera behartuko du. KGpg-k ez du hartzailerik eskatuko eta lehenetsitako gakoa ez da kontuan hartuko.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
eu: Zifratu fitxategiak honekin:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
eu: <qt><b>Baimendu fidantziarik gabeko gakoekin zifratzea:</b><br />
    <p>Gako publiko bat inportatzean, gakoa fidantzarik gabe gisa markatzen da, eta horregatik ezin da erabili baldin eta gako lehenetsiarekin sinatzen ez bada (beraz, 'fidantziazko' eginez). Kontrol-lauki hau hautatuz gero, edozein gako erabili ahalko da, baita fidantziarik ez duenean ere.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
eu: Baimendu fidantziarik gabeko gakoekin zifratzea.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
eu: <qt><b>Onartu fidantziarik gabeko gakoak gako-taldeetako partaide gisa:</b><br /><p>Gako talde batek hartzaile askorentzako batera zifratzea errazten du. <em>Baimendu fidantziarik gabeko gakoekin zifratzea</em> aukeraren antzekoa, honek fidantzarik gabeko gakoak gako-taldeko partaide izatea baimentzen du.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
eu: Baimendu fidantziarik gabeko gakoak gako-taldeetako partaide gisa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
eu: <qt><b>Ezkutatu erabiltzaile-IDa:</b><br />
    <p>Aukera hau hautatuz gero, hartzailearen gako-identifikatzailea kenduko da zifratutako pakete guztietatik. Abantaila: zifratutako paketeen analisia ezingo da hain erraz egin hartzailea ezezaguna delako. Eragozpena: zifratutako paketeen hartzaileak gako sekretu guztiak probatu beharko ditu paketeak deszifratu ahal izateko. Prozesu hori luzea izan daiteke hartzaileak dituen gako sekretuen kopuruaren arabera.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
eu: Ezkutatu erabiltzaile-IDa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
eu: <qt><b>PGP 6 bateragarritasuna:</b><br /> 
    <p>Aukera hau hautatuz gero, GnuPG-k PGP-ren (Pretty Good Privacy) 6 estandarrekin ahalik eta bateragarrienak diren pakete zifratuak sortuko ditu, eta, hala, GnuPG-ren erabiltzaileek PGP 6 erabiltzaileekin jarduteko aukera izango dute.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
eu: PGP 6 bateragarritasuna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
eu: <qt><b>Ezarpen orokorrak:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
eu: GnuPG-ren kokapena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
eu: <b>Kokapen nagusia</b><p>GnuPG-k bere ezarpenak eta gako-sortak gordetzen dituen direktorioa da. Hura aldatu ez baduzu, normalean <em>~/.gnupg/</em> da.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
eu: Kokapen nagusia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
eu: <b>Konfigurazio-fitxategia</b><p>Izen hori du goian zehaztutako direktorioko konfigurazio-fitxategiak. Lehenetsia <em>gnupg.conf</em> da, baina GnuPG-ren bertsio zaharragoek <em>options</em> erabiltzen zuten.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
eu: Konfigurazio-fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
eu: Aldatu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
eu: GnuPG bitarra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
eu: <b>Programaren bide-izena</b><p>Programa honi deituko zaio GnuPG-ren eragiketa guztietarako. Balio lehenetsiak (<em>gpg</em>) funtzionatuko du sistema gehienetan.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
eu: Programaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
eu: <b>Erabili GnuPG agentea</b><p>GnuPG agenteak gako sekretuentzako pasahitzak memorian gordetzen ditu denbora-tarte mugatu batean. Cachean dagoen bitartean gako sekretua berriro erabiltzen baduzu, ez duzu berriro sartu beharko. Hau ez da behar duzun guztietan idaztea bezain segurua.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
eu: Erabili GnuPG agentea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
eu: Ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
eu: <qt><b>Abiatu KGpg automatikoki KDE abiaraztean:</b><br />
    <p>Aukera hau hautatuta badago, KGpg automatikoki abiatuko da KDE abiarazten den bakoitzean.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
eu: Abiatu KGpg automatikoki saioa hastean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
eu: <qt><b>Erabili sagu-hautapena arbelaren ordez:</b><br />
    <p>Aukera hau hautatuta badago, KGpg-ren arbel-eragiketek hautapen-arbela erabiliko dute; hau da, kopiatu beharreko testua nabarmendu, eta erdiko botoia (edo eskuinekoa eta ezkerrekoa batera) itsasteko. Aukera hau ez badago hautatuta, arbela laster-teklekin erabiliko da (Ktrl-c, Ktrl-v).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
eu: Erabili sagu-hautapena arbelaren ordez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
eu: <qt><b>Abisua bistaratu aldi baterako fitxategiak sortu aurretik:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
eu: Abisua bistaratu aldi baterako fitxategiak sortu aurretik
    (urruneko fitxategi-eragiketetan gertatzen da soilik)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
eu: Appletak eta menuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
eu: Konqueror-ren zerbitzu-menuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
eu: <qt><b>Fitxategiak sinatzeko zerbitzu-menua:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
eu: Fitxategiak sinatzeko zerbitzu-menua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
eu: Desgaitu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
eu: Gaitu fitxategi guztiekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
eu: <qt><b>Fitxategiak deszifratzeko zerbitzu-menua:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
eu: Fitxategiak deszifratzeko zerbitzu-menua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
eu: Gaitu fitxategi zifratuekin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
eu: Sistemaren erretiluaren appleta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
eu: <qt><b>Erakutsi ikonoa sistemaren erretiluan:</b><br />
    <p>Aukera hau hautatuta badago, KGpg ikono gisa agertuko da sistemaren erretiluan.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
eu: Erakutsi ikonoa sistemaren erretiluan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
eu: Saguaren ezkerreko botoiari klik eginda, irekitzen da:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
eu: Gako-kudeatzailea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
eu: Editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
eu: Azken fitxategiak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
eu: Gako-sinadura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
eu: Hemen definitu dezakezu helbide elektronikorik ez daukaten erabiltzaile-identifikatzaileak (identifikazio-argazkien modukoak) nola bidaltzen zaizkien gakoaren jabeari. Aukeratu dezakezu sinatu dituzun gainerako erabiltzaile-identifikatzaileekin bidaltzea, sinatu zenuen lehenengo identifikatzailearekin soilik bidaltzea edo ez bidaltzea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
eu: Helbide elektronikorik gabeko erabiltzaile-identifikatzaileak postaz bidaltzea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
eu: Mezu elektroniko guztiekin bidali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
eu: Lehenengo mezu elektronikoarekin soilik bidali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
eu: Ez bidali

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
eu: Mezu elektronikoaren txantiloia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
eu: Hau da "Sinatu eta posta elektronikoz bidali erabiltzaile-identifikatzailea" ekintzaren bidez bidalitako mezu elektronikoaren testua.
    
    Ehunekoaren ikurrez inguratutako leku-markak (%GAKOID% modukoak) dagokien testuarekin ordeztuko dira mezu bakoitzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
eu: <b>INFORMAZIOA</b>:
    zerbitzari lehenetsia baino ez da gordeko GnuPG-ren konfigurazio-fitxategian,
    beste guztiak KGpg-k soilik erabiltzeko gordeko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
eu: Erabili HTTP proxya erabilgarri dagoenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
eu: &Ezarri lehenetsi gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
eu: Ge&hitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
eu: &Ezabatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
eu: E&ditatu...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
eu: Gakoen koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
eu: Erabateko fidantzia duten gakoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
eu: Fidantzia duten gakoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
eu: Fidantzia txikiko gakoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
eu: Iraungitako gakoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
eu: Indargabetutako gakoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
eu: Gako ezezagunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
eu: Desgaitutako gakoak:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
eu: Editorearen letra-tipoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
eu: Gako-zerrenda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
eu: Sailkatzeko ordena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
eu: Ezkerretik eskuinera, kontua lehenengo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
eu: Eskuinetik ezkerrera, TLD lehenengo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
eu: Eskuinetik ezkerrera, domeinua lehenengo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
eu: Eskuinetik ezkerrera, FQDN lehenengo

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
eu: DSA eta ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
eu: RSA eta RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: I do not know
eu: Ez dakit

en: I do NOT trust
eu: EZ naiz fidatzen

en: Marginally
eu: Txikia

en: Fully
eu: Osoa

en: Ultimately
eu: Erabatekoa

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
eu: Baliogabea

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Revoked
eu: Indargabetuta

[ctx: Expired key]
en: Expired
eu: Iraungita

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
eu: Definitu gabe

[ctx: No trust in key]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
eu: Txikia

[ctx: Full trust in key]
en: Full
eu: Osoa

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
eu: Erabatekoa

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: key capability]
en: Signature
eu: Sinadura

[ctx: key capability]
en: Encryption
eu: Zifratzea

[ctx: key capability]
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

[ctx: key capability]
en: Certification
eu: Ziurtapena

en: 1 key | %1 keys
eu[0]: Gako 1
eu[1]: %1 gako

en: 1 signature | %1 signatures
eu[0]: Sinadura 1
eu[1]: %1 sinadura

en: [No user id found]
eu: [Ez da erabiltzaile-identifikatzailerik aurkitu]

en: %1 [local signature]
eu: %1 [sinadura lokala]

en: %1 subkey
eu: %1 azpigakoa

en: Photo id
eu: Identifikazio-argazkia

en: Info
eu: Informazioa

en: Untitled
eu: Izengabea

en: &Encrypt File...
eu: Fitxategia &zifratu...

en: &Decrypt File...
eu: Fitxategia &Deszifratu...

en: &Open Key Manager
eu: &Ireki gako-kudeatzailea

en: &Generate Signature...
eu: &Sinadura sortu...

en: &Verify Signature...
eu: &Sinadura egiaztatu...

en: &Check MD5 Sum...
eu: &MD5 batura egiaztatu...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
eu: &Unicode (utf-8) kodeketa

en: En&crypt
eu: Zi&fratu

en: &Decrypt
eu: &Deszifratu

en: S&ign/Verify
eu: S&inatu/Egiaztatu

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
eu: "%1" dokumentua aldatu egin da.
    Gorde nahi duzu?

en: Close the document
eu: Itxi dokumentua

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
eu: Dokumentua ezin izan da gorde, hautatuko kodeketa ez baita onartzen.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
eu: Dokumentua ezin izan da gorde, hautatuko kodeketak ezin baititu kodetu dituen unicode karaktere guztiak.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
eu: Dokumentua ezin izan da gorde. Begiratu baimenak eta diskoan dagoen lekua.

en: Overwrite existing file %1?
eu: Lehendik dagoen %1 fitxategia gainidatzi nahi duzu?

en: Open File to Encode
eu: Ireki kodetu beharreko fitxategia

en: *|All Files
eu: *|Fitxategi guztiak

en: Open File to Decode
eu: Ireki deskodetu beharreko fitxategia

en: Decrypt File To
eu: Deszifratu fitxategia hona

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: File Already Exists
eu: Lehendik badago fitxategi hori

en: Open File to Sign
eu: Ireki sinatu beharreko fitxategia

en: Open File to Verify
eu: Ireki egiaztatu beharreko fitxategia

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
eu: <qt><b>Sinadura falta da:</b><br />Gako-identifikatzailea: %1<br /><br />Gako hori gako-zerbitzari batetik inportatu nahi duzu?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
eu: Inportatu

en: Do Not Import
eu: Ez inportatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
eu: &Sinadura

en: MD5 Checksum
eu: MD5 egiaztapen-batura

en: Compare MD5 with Clipboard
eu: Konparatu MD5 arbelarekin

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
eu: <b>%1</b>(r)en MD5 batura hau da:

en: <b>Unknown status</b>
eu: <b>Egoera ezezaguna</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
eu: Arbelaren edukia ez da MD5 batura bat.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
eu: <b>Egiaztapen-batura zuzena</b>; fitxategia baliozkoa da.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
eu: <b>Egiaztapen-batura okerra<em>; fitxategia hondatuta dago</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
eu: <qt><b>Urruneko fitxategia jaregin da</b>. <br />Urruneko fitxategia orain aldi baterako fitxategi batean kopiatuko da eskatutako eragiketa prozesatzeko. Aldi baterako fitxategi hori ezabatu egingo da eragiketa egin ondoren.</qt>

en: Could not download file.
eu: Ezin izan da fitxategia deskargatu.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
eu: <qt>Fitxategi hau gako <b>publiko</b> bat da.<br />Editorean irekitzea baino nahiago duzu inportatzea?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
eu: <qt>Fitxategi hau gako <b>pribatu</b> bat da.<br />Editorean irekitzea baino nahiago duzu inportatzea?</qt>

en: Key file dropped on Editor
eu: Gako-fitxategia editorean jaregin da

en: Decryption failed.
eu: Deszifratzeak huts egin du.

en: The encryption failed with error code %1
eu: Zifratzeak huts egin du, eta %1 errore-kodea eman du.

en: Encryption failed.
eu: Zifratzeak huts egin du.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
eu: Ezin da sinatu: pasaesaldi okerra edo gakoa falta da

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
eu: Egiaztapena amaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
eu: &Inportatu

en: Import key in your list
eu: Inportatu gakoa zure zerrendara

en: Do &Not Import
eu: Ez &inportatu

en: Will not import this key in your list
eu: Ez da gako hau zure zerrendara inportatuko

en: Missing Key
eu: Gakoa falta da

en: Processing folder compression and encryption
eu: Karpeta konprimatzen eta zifratzen

[ctx: State of operation as in status]
en: State
eu: Egoera

[ctx: Job is started up]
en: Startup
eu: Abioa

en: Unable to create temporary file
eu: Ezin da sortu aldi baterako fitxategia

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
eu: %1 zifratzen

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
eu: %1 zifratuta

en: Available Keys
eu: Gako eskuragarriak

en: Available Trusted Keys
eu: Fidantzia duten gako erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
eu: Bilatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
eu: Taldeko gakoak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
eu: Gako publikoa esportatu

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
eu: E&posta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
eu: Arbe&la

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
eu: Gutxienez gako-zerbitzari bat definitu behar duzu ezarpenetan batera esportatu ahal izateko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
eu: Ga&ko zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
eu: Fitxategia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
eu: Esportatzeko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
eu: Guztia e&sportatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
eu: Ez esportatu atributuak (argazki IDak)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
eu: Garbitu gakoa

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
eu: <qt>Eskatutako gakoa jada ez dago gako-sortan.<br />Baliteke beste aplikazio batek ezabatu izana.</qt>

en: Key not found
eu: Gakoa ez da aurkitu

[ctx: no email address]
en: none
eu: bat ere ez

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
eu: <qt>Ezkerreko zatia <b>sinadura</b> gakoak erabiltzen duen algoritmoa da. Eskuineko zatia <b>zifratzea</b> gakoak erabiltzen duen algoritmoa da.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
eu: <qt>Ezkerreko zatia <b>sinadura</b> gakoaren neurria da. Eskuineko zatia <b>zifratzea</b> gakoaren neurria da.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
eu: <em>bat ere ez</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
eu: Pasaesaldi zaharra okerra da.Gakoaren pasaesaldia ez da aldatu.

en: Could not change passphrase
eu: Ezin izan da pasaesaldia aldatu

en: KGpg was unable to change the passphrase.
eu: KGpg-k ezin izan du pasaesaldia aldatu.

en: Changing key properties failed.
eu: Huts egin du gakoaren propietateak aldatzean.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
eu: Gakoaren propietateak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
eu: <qt><b>Gako zerbitzaria:</b><br /> <p>Gako-zerbitzari bat Internetera konektatutako PGP/GnuPG gakoen biltegi zentralizatu bat da, erraz atzi daitekeena gakoak lortzeko edo gordetzeko. Hautatu goitibeherako zerrendan zein gako-zerbitzari erabili behar den.</p> <p>Sarritan gako horiek erabiltzaileak ezagutzen ez duen jendearenak dira, eta, beraz, autentikotasuna zalantzazkoa da. Jo GnuPG eskuliburuaren "Fidantzia-sarea" atalera, GnuPG-k kautotasunari buruz nola jokatzen duen jakiteko.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
eu: Gako-zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
eu: <b>Gako-zerbitzariaren goitibeherako elkarrizketa-koadroa:</b>
    PGP/GnuPG gakoak gako sorta lokalera inportatzeko erabiliko den gako-zerbitzaria aukeratu dezake erabiltzaileak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
eu: <qt><b>Bilatu beharreko testua edo inportatu beharreko gakoaren identifikatzailea:</b><br />
    <p>Gako bat bilatzeko era asko daude: testu bat edo testu zati bat bila dezakezu (adibidez, Phil edo Zimmerman sartuta, Phil edo Zimmerman duten gako guztiak agertuko dira) edo gako-identifikatzailea. Gako-identifikatzaileak gako bakar bat identifikatzen duten letra eta zenbakien kateak dira (adibidez, 0xED7585F4 bilatuz gero, identifikatzaile horrekin erlazionatutako gakoa bistaratuko litzateke).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
eu: Bilatu beharreko testua edo inportatu beharreko gakoaren identifikatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
eu: Erabili HTTP proxya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
eu: Bilat&u

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
eu: Esportatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
eu: <qt><b>Esportatu beharreko gakoa:</b><br />
    <p>Hautatutako gako-zerbitzarira zer gako esportatuko den zehatz dezake erabiltzaileak goitibeherako zerrendan.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
eu: Esportatu beharreko gakoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
eu: Esportatu atributuak (identifikazio-argazkia)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
eu: <qt><b>Esportatu:</b><br />
    <p>Botoi hau sakatuz gero, zehaztutako gakoa zehaztutako zerbitzarira esportatuko da.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
eu: &Esportatu

en: Key Server
eu: Gako-zerbitzaria

en: You must enter a search string.
eu: Bilaketa-kate bat idatzi behar duzu.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
eu: Gako-zerbitzariak konfiguratu behar dituzu gakoak deskargatzen saiatu aurretik.

en: No keyservers defined
eu: Ez da gako-zerbitzaririk definitu

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
eu: Gako-inportatzea amaituta

en: Upload to keyserver finished without errors
eu: Gako-zerbitzarian errorerik gabe kargatu dira

en: Upload to keyserver failed
eu: Huts egin du gako-zerbitzarian kargatzean

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
eu: Inportatu gakoa gako zerbitzaritik

en: Connecting to the server...
eu: Zerbitzarira konektatzen...

en: You must choose a key.
eu: Gako bat aukeratu behar duzu.

en: No matching keys found
eu: Ez da bat datorren gakorik aurkitu

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
eu[0]: Bat datorren gako 1 aurkitu da
eu[1]: Bat datozen %1 gako aurkitu dira

en: Found 1 matching key (not shown)
eu: Bat datorren gako 1 aurkitu da (ez da erakusten)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
eu: Bat datozen %1 gako aurkitu dira (%2 erakusten dira)

en: Key Management
eu: Gako-kudeaketa

en: &Open Editor
eu: &Ireki editorea

en: &Key Server Dialog
eu: &Gako-zerbitzariaren elkarrizketa-koadroa

en: &Go to Default Key
eu: &Joan gako lehenetsira

en: Tip of the &Day
eu: &Eguneko aholkua

en: View GnuPG Manual
eu: Ikusi GnuPG eskuliburua

en: &Refresh List
eu: &Freskatu zerrenda

en: Show &Long Key Id
eu: Erakutsi gako-identifikatzaile &luzea

en: K&ey Properties
eu: &Gakoaren propietateak

en: &Open Key URL
eu: &Ireki gakoaren URLa

en: Edit Key in &Terminal
eu: Editatu gakoa &terminalean

en: &Generate Key Pair...
eu: Gako &parea sortu...

en: &Import Key...
eu: Gakoa &inportatu...

en: Send Ema&il
eu: Bidali &posta elektronikoa

en: &Create New Contact in Address Book
eu: &Kontaktu berria sortu helbide-liburuan

en: &Edit Group...
eu: &Taldea editatu...

en: &Delete Group
eu: E&zabatu taldea

en: &Rename Group
eu: Aldatu izena taldea&ri

en: Set as De&fault Key
eu: Ezarri gako &lehenetsi gisa

en: &Add Photo...
eu: Gehitu &argazkia...

en: &Add User Id...
eu: &Gehitu erabiltzaile-identifikatzailea...

en: Export Secret Key...
eu: Gako sekretua esportatu...

en: Delete Key Pair
eu: Ezabatu gako parea

en: Revoke Key...
eu: Gakoa indargabetu...

en: &Regenerate Public Key
eu: Gako publikoa &berriro sortu

en: Set User Id as &Primary
eu: Ezarri erabiltzaile-identifikatzailea &lehen mailako gisa

en: &Open Photo
eu: &Ireki argazkia

en: &Delete Photo
eu: &Ezabatu argazkia

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
eu: Inportatu &falta diren sinadurak gako-zerbitzaritik.

en: Trust
eu: Fidantzia

en: Size
eu: Neurria

en: Creation
eu: Sorrera

en: Expiration
eu: Iraungitze-data

en: &Photo ID's
eu: &Identifikazio-argazkiak

[ctx: small picture]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: medium picture]
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: large picture]
en: Large
eu: Handia

en: Minimum &Trust
eu: Gutxieneko &Fidantzia

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
eu: &Bat ere ez

[ctx: show only active keys]
en: &Active
eu: &Aktiboak

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
eu: &Txikia

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
eu: &Osoa

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
eu: &Erabatekoa

en: &Show Only Secret Keys
eu: Erakutsi &soilik gako sekretuak

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
eu: Bilaketa-lerroa nabarmendu

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
eu: Gakoak sortzeko beste eragiketa bat martxan dago oraindik.
    Itxaron eragiketa hori bukatu arte.

en: Generating new key pair
eu: Gako pare berri bat sortzea

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
eu: Ezin da "konsole" aplikazioa aditu moduan abiarazi.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
eu: Prest

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
eu: Pasaesaldi okerra. Ezin da gako pare berri bat sortu.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
eu: Erabiltzaileak bertan behera utzita. Ezin da gako pare berri bat sortu.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
eu: Helbide elektronikoa ez da baliozkoa. Ezin da gako pare berri bat sortu.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
eu: Gpg-k ez du izena onartzen. Ezin da gako pare berri bat sortu.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
eu: Gako pare berria sortu da

en: backup copy
eu: babeskopia

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
eu: Gpg prozesua ez da amaitu. Ezin da gako pare berria sortu.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
eu: Lehen mailako gakoak baino ezin dira freskatu. Egiaztatu hautapena.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
eu: Beste eragiketa bat oraindik martxan dago.
    Itxaron pixka bat eragiketa hori bukatu arte.

en: Add New User Id
eu: Gehitu beste erabiltzaile-identifikatzaile bat

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
eu: Irudiak JPEG fitxategi bat izan behar du. Gogoratu irudia zure gako publikoan gordetzen dela; beraz, oso irudi handia erabiltzen baduzu, zure gakoa ere asko handituko da. Ez lituzke 6 KiB baino gehiago izan behar. 240x288 inguruko irudi bat neurri egokia da.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> identifikazio-argazkia<br/><b>%2 &lt;%3&gt;</b> gakotik ezabatu nahi duzula?</qt>

en: Public Key
eu: Gako publikoa

en: Sub Key
eu: Azpigakoa

en: Secret Key Pair
eu: Gako pare sekretua

en: Key Group
eu: Gako taldea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
eu: Sinadura

en: User ID
eu: Erabiltzaile-identifikatzailea

en: Revocation Signature
eu: Indargabetzeko sinadura

en: Photo ID
eu: Identifikazio-argazkia

en: Orphaned Secret Key
eu: Gako sekretu umezurtza

en: Group member
eu: Taldeko kidea

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
eu[0]: &Sinatu erabiltzaile-identifikatzailea...
eu[1]: &Sinatu erabiltzaile-identifikatzaileak...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
eu[0]: Sinatu eta &postaz bidali erabiltzaile-identifikatzailea...
eu[1]: Sinatu eta &postaz bidali erabiltzaile-identifikatzaileak...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
eu[0]: E&sportatu gako publikoa...
eu[1]: E&sportatu gako publikoak...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
eu[0]: &Freskatu gakoa gako-zerbitzaritik
eu[1]: &Freskatu gakoak gako-zerbitzaritik

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
eu[0]: &Sortu taldea hautatutako gakoarekin...
eu[1]: &Sortu taldea hautatutako gakoekin...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
eu[0]: &Sinatu gakoa...
eu[1]: &Sinatu gakoak...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
eu[0]: &Ezabatu erabiltzaile-identifikatzailea
eu[1]: &Ezabatu erabiltzaile-identifikatzaileak

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
eu[0]: Ezabatu sin&adura
eu[1]: Ezabatu sin&adurak

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
eu[0]: Inportatu gakoa gako zerbitzaritik
eu[1]: Inportatu gakoak gako zerbitzaritik

en: &Delete Key | &Delete Keys
eu[0]: &Ezabatu gakoa
eu[1]: &Ezabatu gakoak

en: Creation of the revocation certificate failed...
eu: Huts egin du Indargabetze-ziurtagiria sortzean...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
eu: <qt>Gako sekretuak <b>ez lirateke</b> segurua ez den toki batean gorde behar.<br/>Beste norbaitek fitxategi hori atzi badezake, gako horren bidezko zifratzeak arriskuan jarriko da.<br/>Gakoa esportatzen jarraitu nahi duzu?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
eu: Esportatu GAKO PRIBATUA honela

en: *.asc|*.asc Files
eu: *.asc|*.asc fitxategiak

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
eu: <qt>Zure gako <b>pribatua</b>, "%1", behar bezala esportatu da<br/>%2-(e)ra.<br/><b> Ez utzi</b> segurua ez den leku batean.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
eu: Zure gako sekretua ezin izan da esportatu.
    Egiaztatu gakoa.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
eu[0]: <qt>Gako publikoa behar bezala esportatu da <br/>%2-(e)ra</qt>
eu[1]: <qt>%1 gako publikoak behar bezala esportatu dira <br/>%2-(e)ra</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
eu: Zure gako publikoa ezin izan da esportatu.
    Egiaztatu gakoa.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
eu: <p>Gako hau gako sekretu umezurtza da (gako publikorik gabeko gako sekretua). Une honetan ezin da erabili.</p><p>Berriz sortu nahi duzu gako publikoa?</p>

en: Generate
eu: Sortu

en: Do Not Generate
eu: Ez sortu

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> taldea ezabatu nahi duzula?</qt>

en: Delete
eu: Ezabatu

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
eu: <qt>Ezin duzu sinadurak, azpigakoak edo beste taldeak dituen talderik sortu.</qt>

[ctx: <Name> (<Email>) ID: <KeyId>]
en: %1 (%2) ID: %3
eu: %1 (%2) IDa: %3

en: Create New Group
eu: Sortu talde berria

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
eu: Idatzi talde berriaren izena:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
eu: Ondoko gakoak ez dira baliozkoak edo ez dute fidantziarik, eta ez zaizkio taldeari gehituko:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
eu: <qt>Ez da balio edo fidantzia duen gakorik hautatu. <b>%1</b> taldea ez da sortuko.</qt>

en: Group Properties
eu: Taldearen propietateak

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
eu: Lehen mailako gakoak baino ezin dira sinatu. Egiaztatu hautapena.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
eu: <qt>Gako hau sinatzera zoaz:<br /><br />%1<br />Identifikatzailea: %2<br />Hatz-marka: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Gakoaren hatz-marka egiaztatu beharko zenuke gakoaren jabeari deituta edo harekin elkartuta, ziurtatzeko inor ez dabilela zure komunikazioak atzitu nahian.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
eu: <qt>Gako hau sinatzera zoaz:<br /><br />%1 (%2)<br />Identifikatzailea: %3<br />Hatz-marka: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Gakoaren hatz-marka egiaztatu beharko zenuke gakoaren jabeari deituta edo harekin elkartuta, ziurtatzeko inor ez dabilela zure komunikazioak atzitu nahian.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
eu: <qt>Gako hauek urrats bakar batean sinatzera zoaz.<br/><b>Hatz-marka guztiak arretaz egiaztatu ez badituzu, zure komunikazioen segurtasuna arriskuan egon daiteke.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
eu: Erabiltzaile-identifikatzaileak eta identifikazio-argazkiak baino ezin dituzu sinatu. Egiaztatu hautapena.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
eu: <qt>Erabiltzaile-identifikatzaile hau sinatzera zoaz:<br /><br />%1<br />Identifikatzailea: %2<br />Hatz-marka: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Gakoaren hatz-marka egiaztatu beharko zenuke gakoaren jabeari deituta edo harekin elkartuta, ziurtatzeko inor ez dabilela zure komunikazioak atzitu nahian.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
eu: <qt>Erabiltzaile-identifikatzaile hau sinatzera zoaz:<br /><br />%1 (%2)<br />Identifikatzailea: %3<br />Hatz-marka: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Gakoaren hatz-marka egiaztatu beharko zenuke gakoaren jabeari deituta edo harekin elkartuta, ziurtatzeko inor ez dabilela zure komunikazioak atzitu nahian.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
eu: <qt>Erabiltzaile-identifikatzaile hauek urrats bakar batean sinatzera zoaz.<br/><b>Hatz-marka guztiak arretaz egiaztatu ez badituzu, zure komunikazioen segurtasuna arriskuan egon daiteke.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
eu: <qt>Pasaesaldi okerra, <b>%1 (%2)</b> gakoa ez da sinatu.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
eu: <qt><b>%1 (%2)</b> gakoa dagoeneko sinatuta dago.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
eu: <qt><b>%1</b> gakoa <b>%2</b> gakoarekin sinatzeak huts egin du.<br />Gakoa sinatzea kontsola moduan egiten saiatu nahi duzu?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
eu[0]: Gako honentzako sinadura guztiak zure gako-sortan daude dagoeneko
eu[1]: Gako hauentzako sinadura guztiak zure gako-sortan daude dagoeneko

en: Edit key manually to delete a self-signature.
eu: Editatu gakoa eskuz autosinadura bat ezabatzeko.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%3</b> gakoaren<br /><b>%2</b> erabiltzaile-identifikatzailearen<br /><b>%1</b><br />sinadura ezabatu nahi duzula?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
eu: Eskatutako eragiketak huts egin du. Gakoa eskuz editatu.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
eu[0]: <qt>Ezabatzen ari zaren gakoa ondorengo gako taldeako partaidea da. Taldetik ezabatu nahi duzu?</qt>
eu[1]: <qt>Ezabatzen ari zaren gakoa ondorengo gako taldeetako partaidea da. Taldeetatik ezabatu nahi duzu?</qt>

en: Delete key
eu: Ezabatu gakoa

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
eu: %1 gako taldeko azken gakoa kentzen ari zara.<br/>Taldea ere ezabatu nahi duzu?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
eu: <p><b>%1</b> gako pare <b>sekretua</b> ezabatu nahi duzu?</p>Gako pare hori ezabatuz gero, ezingo duzu gehiago gako horrekin zifratutako fitxategirik deszifratu.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
eu: Gakoak ezabatzeko beste eragiketa bat martxan dago oraindik.
    Itxaron eragiketa hori bukatu arte.

en: Key <b>%1</b> deleted.
eu: <b>%1</b> gakoa ezabatuta.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
eu: Huts egin du <b>%1</b> gakoa ezabatzean.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
eu: Ezin da <b>%1</b> gakoa ezabatu terminal batean editatzen ari den bitartean.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
eu: Gakoak ez diren elementuak hautatu dituzu. Ezin dira menu-sarrera honekin ezabatu.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
eu: <qt>Hauek gako pare sekretuak dira:<br/><b>%1</b><br/>Ez dira ezabatuko.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
eu[0]: <qt><b>Ondorengo gako publikoa ezabatu?</b></qt>
eu[1]: <qt><b>Ondorengo %1 gako publikoak ezabatu?</b></qt>

en: Key Import
eu: Gako-inportatzea

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
eu: <qt>Arbeleko testuak ez du gako baten itxurarik, testu zifratu batena baizik.<br />Lehenbizi hori deszifratu nahi duzu eta gero inportatzen saiatu?</qt>

en: Import from Clipboard
eu: Inportatu arbeletik

en: Importing...
eu: Inportatzen...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
eu: Gako-inportatzeak huts egin du. Ikus egunkari xehatua, informazio gehiago eskuratzeko.

en: KGpg - encryption tool
eu: KGpg - zifratzeko tresna

en: Ke&y Manager
eu: &Gako-kudeatzailea

en: &Encrypt Clipboard
eu: &Zifratu arbela

en: &Decrypt Clipboard
eu: &Deszifratu arbela

en: &Sign/Verify Clipboard
eu: &Sinatu/egiaztatu arbela

en: Clipboard is empty.
eu: Arbela hutsik dago.

en: Text successfully encrypted.
eu: Testua behar bezala zifratu da.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
eu: &Gakoak

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
eu: &Erakutsi xehetasunak

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
eu: &Taldeak

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategia zure gako sortara inportatu nahi duzu?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
eu: GnuPG-k huts egin du abiaraztean.<br />GnuPG-ren akatsa konpondu behar da KGpg exekutatu aurretik.

en: GnuPG error
eu: GnuPG-ren errorea

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
eu: <qt><b>GnuPG agentea</b>ren erabilera gaituta dago GnuPG-ren konfigurazio-fitxategian (%1).<br />Hala ere, ez dirudi agentea martxan dagoenik. Horrek arazoak sor ditzake sinadurarekin/deszifratzearekin.<br />Desgaitu GnuPG agentea KGpg ezarpenetan, edo konpondu agentea.</qt>

en: No files given.
eu: Ez da fitxategirik eman.

en: Cannot decrypt and show folder.
eu: Ezin da karpeta deszifratu eta erakutsi.

en: Cannot sign folder.
eu: Ezin da karpeta sinatu.

en: Cannot verify folder.
eu: Ezin da karpeta egiaztatu.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
eu: Ezin da egin eskatutako eragiketa.
    Hautatu karpeta bakar bat edo hainbat fitxategi, baina ez nahasi fitxategiak eta karpetak.

en: Encrypt file
eu: Zifratu fitxategia

en: Open key manager
eu: Ireki gako-kudeatzailea

en: Open editor
eu: Ireki editorea

en: Show encrypted file
eu: Erkutsi zifratutako fitxategia

en: Sign File
eu: Fitxategia sinatu

en: Verify signature
eu: Egiaztatu sinadura

en: File to open
eu: Ireki beharreko fitxategia

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
eu: Kaixo:
    Atxikita daukazu %KEYID% gakoaren '%UIDNAME%' erabiltzaile-identifikatzailea, nik sinatua. Mezu hau gako horrekin zifratuta dago ziurtatzeko helbide elektronikoa eta gakoa, biak, kontrolpean dituzula.
    Erabiltzaile-identifikatzaile bat baino gehiago badituzu, erabiltzaile-identifikatzaile bakoitzaren sinadura banaka bidali dizut erabiltzaile-identifikatzaile horrekin erlazionatutako helbidera. Sinadurak inportatzeko, sinadura bakoitza `gpg --import`ekin exekutatu dezakezu aurrez `gpg --decrypt`ekin deszifratuta.
    
    KGpg erabiltzen ari bazara, biltegiratu eranskina diskoan, eta, gero inportatu. Nahikoa duzu `Gakoa inportatu...` hautatzea `Gakoak` menuan, eta fitxategia irekitzea.
    
    Kontuan izan zure gakoa ez dudala kargatu gako-zerbitzari batean ere. Sinadura berri hau beste batzuentzat erabilgarri egotea nahi baduzu, zeuk kargatu. GnuPG erabiltzen ari bazara, horretarako, exekutatu gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    KGpg erabiltzen ari bazara, gako gainean jarrita egin klik eskuineko botoiarekin erabiltzaile-identifikatzaile guztiak inportatu eta gero, eta aukeratu `Gako publikoa esportatu...`.
    
    Zalantzarik izanez gero, galdetu lasai.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
eu: Deszifratzeko komando pertsonalizatua.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
eu: Zifratzeko aukera pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
eu: Onartu zifratzeko aukera pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
eu: Fitxategiak zifratzeko gakoa.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
eu: Zifratu fitxategiak

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
eu: Erabili ASCII zifratze blindatua.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
eu: Baimendu fidantziarik gabeko gakoekin zifratzea.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
eu: Baimendu fidantziarik gabeko gakoak gako-taldeetako partaide izatea.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
eu: Ezkutatu erabiltzaile-identifikatzailea.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
eu: Gaitu PGP 6 bateragarritasuna.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
eu: Erabili *.pgp luzapena zifratutako fitxategiekin.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
eu: gpg konfigurazio-fitxategiaren bide-izena.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
eu: KGpg-ek erabiltzen duen gpg bitarraren bidea-izena.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
eu: Aplikazioa exekutatzen den lehen aldia da.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
eu: Editore-leihoaren neurria.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
eu: Erakutsi fidantzia-balioa gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
eu: Erakutsi iraungitze-balioa gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
eu: Erakutsi neurri-balioa gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
eu: Erakutsi sorrera-balioa gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
eu: Erakutsi soilik gako-sekretuak gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
eu: Erakutsi gako-identifikatzaile luzea gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
eu: Erakutsi soilik fidantzia maila hori duten gakoak gako-kudeatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
eu: Erabili sagu-hautapena arbelaren ordez.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
eu: Abiatu KGpg automatikoki KDE abiaraztean.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
eu: Bistaratu abisu bat aldi baterako fitxategiak sortu aurretik urruneko fitxategien eragiketetan.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
eu: Aukeratu ezkerreko botoiaren portaera lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
eu: Zifratuak jaregitean egin beharrekoa kudeatu

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
eu: Zifratuak jaregitean egin beharrekoa kudeatu

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
eu: bErakutsi "sinatu fitxategia" zerbitzu-menua.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
eu: Erakutsi "deszifratu fitxategia" zerbitzu-menua.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
eu: Erakutsi ikonoa sistemaren erretiluan

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
eu: Editore-menuan erakusten den azkena irekitako fitxategien kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
eu: Erakutsi eguneko aholkua.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
eu: Fidantzia duten gakoekin erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
eu: Indargabetutako gakoentzat erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
eu: Gako ezezagunentzat erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
eu: Fidantziarik gabeko gakoekin erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
eu: Fidantzia erabatekoa duten gakoekin erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
eu: Fidantzia txikiko gakoekin erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
eu: Iraungitako gakoentzat erabiltzen den kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
eu: Letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
eu: KGpg-k erabiltzen dituen gako-zerbitzariak. Zerrendako lehen zerbitzaria zerbitzari lehenetsia da.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
eu: Adierazitako gakoaren xehetasun eta analisia erakusten duten URLak. Zerrendako lehen zerbitzaria zerbitzari lehenetsia da.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
eu: Erabili HTTP proxya erabilgarri dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
eu: Hau da "Sinatu eta postaz bidali erabiltzaile-IDa" ekintzaren bidez bidalitako mezuaren testua.

en: Cannot create temporary file for folder compression.
eu: Ezin da sortu karpeta konprimatzeko aldi baterako fitxategia.

en: Temporary File Creation
eu: Aldi baterako fitxategia sortzea

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
eu: <qt>KGpg-k aldi baterako artxibo fitxategi hau sortuko du zifratzea prozesatzeko: <br /><b>%1</b>. Fitxategia ezabatu egingo da zifratzea amaitutakoan.</qt>

en: Compression method for archive:
eu: Artxiboarentzako konpresio-metodoa:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
eu[0]: Fitxategi hau deszifratzeak huts egin du:
eu[1]: Fitxategi hauek deszifratzeak huts egin du:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
eu: <qt>Ez duzu GnuPG-ren konfigurazio-fitxategirako bide-izenik ezarri.<br />Baliteke horrek ustekabeko emaitzak ematea KGpg exekutatzean.<br />Nahi duzu KGpg-ren morroia abiarazi arazo hori konpontzeko?</qt>

en: Start Assistant
eu: Morroia abiarazi

en: Do Not Start
eu: Ez abiarazi

en: KGpg Assistant
eu: KGpg-ren morroia

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
eu: Morroi honek KGpg behar bezala ibiltzeko ezarri behar diren oinarrizko konfigurazio-aukerak ezarriko ditu lehenbizi. Gero, zeure gako parea sortzeko aukera emango dizu, hala fitxategiak eta mezu elektronikoak zifratzeko aukera emanez.

en: Welcome to the KGpg Assistant
eu: Ongi etorri KGpg-ren morroira

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
eu: KGpg-k jakin behar du zein GnuPG bitar erabili behar duen.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
eu: Ohikoak ez diren ezarpenak ezarri nahi ez badituzu, egin klik "Hurrengoa" botoian.

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
eu: gpg|GnuPG bitarra
    *|Fitxategi guztiak

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
eu: KGpg-k jakin behar du GnuPG-ren konfigurazio-fitxategia non dagoen.

en: Path to your GnuPG configuration file:
eu: GnuPG-ren konfigurazio-fitxategirako bide-izena:

en: Configuration File
eu: Konfigurazio-fitxategia

en: Your default key:
eu: Zure gako lehenetsia:

en: Default Key
eu: Gako lehenetsia

en: Generate new key
eu: Sortu gako berria

en: Done
eu: Eginda

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
eu: <qt><b>GnuPG-ren konfigurazio-fitxategia ez da aurkitu</b>. KGpg konfigurazio-fitxategi berria sortzen saiatzea nahi duzu?</qt>

en: Create Config
eu: Sortu konfigurazioa

en: Do Not Create
eu: Ez sortu

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
eu: <qt><b>GnuPG-ren konfigurazio-fitxategia ez da aurkitu</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
eu: Zure GnuPG bitarra: %1

en: You have GnuPG version: %1
eu: Zure GnuPG bertsioa: %1

en: Your default key is: %1
eu: Zure gako lehenetsia: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
eu: Badirudi zure GnuPG bertsioa (%1) zaharregia dela.<br />1.4.0 bertsioaren aurrekoekiko bateragarritasuna ez dago bermatuta.

en: An error occurred while scanning your keyring
eu: Errorea gertatu da gako sorta aztertzean

en: &Expert Mode
eu: &Aditu modua

en: Go to Expert Mode
eu: Joan aditu modura

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
eu: Aditu modura joanez gero, komando-lerroa erabili beharko duzu gakoa sortzeko.

en: You must give a name.
eu: Izen bat eman behar duzu.

en: The name must have at least 5 characters
eu: Izenak gutxienez 5 karaktere izan behar ditu

en: The name must not start with a digit
eu: Izenak ez du digitu batekin hasi behar

en: You are about to create a key with no email address
eu: Helbide elektronikorik gabeko gako bat sortzera zoaz

en: Email address not valid
eu: Helbide elektronikoa ez da baliozkoa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
eu: Gakoak sortzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
eu: Gako parea sortu

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
eu: I&zena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
eu: Izenak gutxienez 5 karaktereko luzera izan behar du eta ez du digitu batekin hasi behar.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
eu: Benetako izena, gutxienez 5 karaktere, aurrenekoa digitua ez

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
eu: P&osta elektronikoa (hautazkoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
eu: Iruz&kina (hautazkoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
eu: Iraungitze-data:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
eu: egun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
eu: aste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
eu: hilabete

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
eu: urte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
eu: &Gakoaren neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
eu: &Algoritmoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
eu: Gaitasunak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
eu: Ziurtapena automatikoki gaitzen da gako guztientzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
eu: Ziurtapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
eu: Gakoaren IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
eu: Sorrera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
eu: Fidantzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
eu: Jabearen fidantzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
eu: Algoritmoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
eu: Luzera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
eu: Argazkia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
eu: <qt><b>Argazkia:</b><p>Argazki bat erants dakioke gako publiko bati, segurtasun handiagoa izateko. Argazkia gakoa autentifikatzeko beste modu bat izan daiteke. Hala ere, ez litzateke autentifikatzeko modu bakar gisa erabili beharko.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
eu: Argazkirik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
eu: Gakoa desgaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
eu: Aldatu iraungitze-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
eu: Aldatu pasaesaldia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

en: Decryption
eu: Deszifratzea

en: Appearance
eu: Itxura

en: GnuPG Settings
eu: GnuPG-ren ezarpenak

en: Key Servers
eu: Gako-zerbitzariak

en: Misc
eu: Hainbat

en: New GnuPG Home Location
eu: GnuPG-ren kokapen nagusi berria

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
eu: Ez da konfigurazio-fitxategirik aurkitu hautatutako kokalekuan.
    Orain sortu nahi duzu?
    
    Konfigurazio-fitxategirik gabe, ez KGpg, ez GnuPG, ez dira ondo ibiliko.

en: No Configuration File Found
eu: Ez da konfigurazio-fitxategirik aurkitu

en: Create
eu: Sortu

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
eu: Ezin da konfigurazio-fitxategia sortu. Egiaztatu helburuko euskarria muntatuta dagoela eta idazteko baimena duzula.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
eu: Gako-zerbitzarien URLek ezin dituzte zuriuneak izan.

en: Key server already in the list.
eu: Gako zerbitzaria-dagoeneko zerrendan dago.

en: Add New Key Server
eu: Beste gako-zerbitzari bat gehitu

en: Server URL:
eu: Zerbitzariaren URLa:

[ctx: no key available]
en: none
eu: bat ere ez

en: Decrypt File
eu: Deszifratu fitxategia

en: Create Revocation Certificate
eu: Sortu indargabetze-ziurtagiria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
eu: Sortu indargabetze-ziurtagiria honentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
eu: gako IDa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
eu: Indargabetzeko arrazoia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
eu: Ez dago arrazoirik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
eu: Gakoa arriskuan jarri da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
eu: Gakoa ordeztu egin da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
eu: Gakoa ez da gehiago erabiliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
eu: Deskribapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
eu: Gorde ziurtagiria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
eu: Inprimatu ziurtagiria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
eu: Inportatu gako sortara

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
eu: KGpg - GnuPG erabiltzeko erabiltzailearen interfaze grafiko erraza

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
eu: &copy; 2003-2016, KGpg-ren garatzaileak

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
eu: Arduraduna

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
eu: Egilea eta arduradun ohia

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
eu: KF5 eratorpena

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
eu: %1 (lehenetsia)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
eu: Fidantzia: %1<br>Jabearekiko fidantzia: %2

en: Trust: %1
eu: Fidantzia: %1

en: 1 Key | %1 Keys
eu[0]: Gako 1
eu[1]: %1 gako

en: 1 Group | %1 Groups
eu[0]: Taldea 1
eu[1]: %1 talde

en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
eu: Helbide elektronikoa

en: ID
eu: IDa

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
eu: IDa %1, %2 biteko %3 gakoa, %4(e)(a)n sortua, indargabetua

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
eu: IDa %1, %2 biteko %3 gakoa, %4(e)(a)n sortua

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
eu[0]: Argazki ID bat
eu[1]: %1 argazki ID

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
eu: Gako berria sortu da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
eu: Behar bezala sortu duzu gako hau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
eu: <qt><b>Ezarri zure gako lehenetsi gisa:</b><br />
    <p>Aukera hau hautatuz gero, gako pare sortu berria gako pare lehenetsi gisa ezartzen da.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
eu: Ezarri zure gako lehenetsi gisa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
eu: Baliogabetze-ziurtagiria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
eu: Baliogabetze-ziurtagiri bat gordetzea edo inprimatzea gomendatzen da gakoa arriskuan jarriko balitz ere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
eu: Gorde honela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
eu: Inprimatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
eu: Erakutsi soilik baliozko gakoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
eu: Inportatu beharreko gakoa:

en: Choose New Expiration
eu: Beste iraungitze-data bat ezarri

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: &Options
eu: &Aukerak

en: Select Public Key
eu: Hautatu gako publikoa

en: Select Public Key for %1
eu: Hautatu %1-(r)en gako publikoa

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
eu[0]: Hautatu %2-(r)en gako publikoa eta beste fitxategi bat gehiago
eu[1]: Hautatu %2-(r)en gako publikoa eta beste %1 fitxategi gehiago

en: &Search:
eu: Bilat&u:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
eu: <b>Gako publikoen zerrenda</b>: hautatu zifratzeko erabiliko den gakoa.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
eu: <b>ASCII zifratzea</b>: aukera ematen du zifratutako fitxategia edo mezua testu-editore batekin irekitzeko

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
eu: <b>Onartu zifratzea fidantziarik gabeko gakoekin</b>: gako publiko bat inportatzen duzunean, fidantzarik gabe gisa markatu ohi da, eta ezin da erabili 'fidantziazko' egiteko sinatu ezean. Lauki hau markatuz gero, edozein gako erabili ahalko duzu, baita sinatu gabe dagoena ere.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
eu: <b>Ezkutatu erabiltzaile-IDa</b>: Ez jarri gako-identifikatzailea zifratutako paketeetan. Aukera honek mezuaren hartzailea ezkutatzen du, eta trafikoaren analisien aurkako neurria bat da. Deszifratze prozesua moteldu dezake, ezkutuko gako erabilgarri guztiekin saiatzen delako.

en: Symmetrical encryption
eu: Zifratze simetrikoa

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
eu: <b>Zifratze simetrikoa</b>: Zifratzea gakorik gabe egiten da. Fitxategia zifratu/deszifratzeko nahikoa izango duzu pasahitz bat ematea

en: Custom option:
eu: Aukera pertsonalizatua:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
eu: <b>Aukera pertsonalizatua</b>: trebatutako erabiltzaileentzat soilik, aukera ematen du gpg komando-lerroko aukera bat sartzeko, hala nola: '--armor'

en: Private Key List
eu: Gako pribatuen zerrenda

en: Choose secret key for signing:
eu: Hautatu sinatzeko gako sekretua:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
eu[0]: Nolako arretaz egiaztatu duzu gakoa benetan komunikatu nahi duzun pertsonarena dela:
eu[1]: Nolako arretaz egiaztatu duzu %1 gakoak benetan komunikatu nahi duzun pertsonenak direla:

en: I Will Not Answer
eu: Ez dut erantzungo

en: I Have Not Checked at All
eu: Ez dut egiaztatu ere egin

en: I Have Done Casual Checking
eu: Gainetik egiaztatu dut

en: I Have Done Very Careful Checking
eu: Zehatz-mehatz egiaztatu du

en: Local signature (cannot be exported)
eu: Sinadura lokala (ezin da esportatu)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
eu: Ez sinatu erabiltzaile guztien identifikatzaileak (terminal irekia)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
eu: Ga&ko-zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
eu: Sartu inportatu beharreko gakoen identifikatzaileak edo hatz-markak zuriunez bereizitako zerrenda gisa.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
eu: <p>Testu-fitxategi bat deszifratu nahi baduzu, arrastatu eta jaregin editore-leihoan. KGpg-k egingo du gainerakoa. Urruneko fitxategiak ere jaregin daitezke.</p>
    <p>Arrastatu gako publiko bat editore-leihoan, eta kgpg-k automatikoki inportatuko du hala nahi baduzu.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
eu: <p>Fitxategi bat enkriptatzeko erarik errazena: fitxategian eskuineko botoiaz klik egin, eta zifratzeko aukera bat agertuko da laster-menuan.
    Honek <strong>konqueror</strong>-erako eta mahaigainerako balio du!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
eu: <p>Mezu bat hainbat pertsonentzako zifratu nahi baduzu, horrenbeste zifratze-gako &quot;Ktrl&quot; tekla sakatuz.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
eu: <p><strong>Ez duzu zifratzean aditua izan behar tresna hau erabiltzeko?</strong><br>
    Sortu zuretzako gako parea gakoak kudeatzeko leihoan, besterik ez. Ondoren, esportatu zure gako publikoa eta bidali postaz zure lagunei.<br>
    Eskatu beraiek berdina egin dezaten eta inportatu beraien gako publikoak. Amaitzeko, mezu  zifratua bidaltzeko, idatzi ezazu KGpg-ren editorean, eta ondoren klikatu &quot;zifratu&quot;.
    Hautatu zure lagunen gakoak eta klikatu berriz &quot;zifratu&quot;. Mezua zifratu egingo da, posta elektronikoz bidaltzeko prest.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
eu: <p>Gako batean eragiketa bat egiteko, ireki gakoak kudeatzeko leihoa, eta egin klik eskuineko botoiaz gakoan. Erabilgarri dauden aukera guztiak dituen menu bat agertuko da.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
eu: <p>Deszifratu fitxategi bat haren gainean saguaren klik bakarra eginez. Ondoren pasahitza eskatuko zaizu, eta hori da dena!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
eu: <p>Gako-kudeatzailea ireki besterik nahi ez baduzu, idatzi hau komando-lerroan: <pre>kgpg -k</pre>
    Editorera heltzeko: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
eu: <p>Fitxategi bat KGpg-ren editorean ireki eta berehala deszifratzeko, idatzi: <pre>kgpg -s fitxategi-izena</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
eu: <p>Gako sekretu baten pasahitza edo iraungitze-data aldatu nahi baduzu, egin klik bikoitza bere gainean gakoaren propietateen elkarrizketa-koadroa erakusteko.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
eu: <p>Zure gako lehenetsia eskuratu dezakezu gako-kudeatzailean &quot;Ktrl+Hasi&quot; sakatuz.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
eu: <p>Sinadura kopurua argibide gisa agertzen da sagua gako-kudeatzaileko neurria zutabearen gainetik igarotakoan. Gakoa aurrez zabaldu behar izan da hori gertatu dadin.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
eu: Irudi hau oso handia da. Erabili nahi duzu hala ere?

en: Use Anyway
eu: Erabili hala ere

en: Do Not Use
eu: Ez erabili

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
eu: Sartu honen pasaesaldi zaharra: <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
eu: <qt>Sartu <b>%1</b>-(r)en pasaesaldi berria.<br />Pasaesaldi hori ahazten baduzu, ezingo duzu atzitu zifratutako zure fitxategi eta mezurik.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
eu: %1 deszifratzen

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
eu: %1 deszifratuta

en: Generating New Key for %1
eu: %1-(r)entzat gako berria sortzea

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
eu: <p><b>Sartu honen pasaesaldia: %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Pasaesaldiak alfazenbakizko ez diren karaktereak eta ausazko segidak izan beharko lituzke.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
eu: <p><b>Sartu honen pasaesaldia: %1</b>:<br />Pasaesaldiak alfazenbakizko ez diren karaktereak eta ausazko segidak izan beharko lituzke.</p>

en: Generating Key
eu: Gakoa sortzen

en: Generating prime numbers
eu: Zenbaki lehenak sortzen

en: Generating DSA key
eu: DSA gakoa sortzen

en: Generating ElGamal key
eu: ElGamal gakoa sortzen

en: Waiting for entropy
eu: Entropiaren zain

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
eu: Entropia hustu egin da. Gakoak sortzeko prozesua gelditu egin da behar adina entropia izan arte. Entropia sor dezakezu, adib., sagua mugituz edo teklatuan idatziz. Modurik errazena beste aplikazioren bat erabiltzea da gakoak sortzeko prozesuak jarraitu arte.

en: Key %1 generated
eu: %1 gakoa sortu da

en: Generating Revocation Certificate for key %1
eu: %1 gakoarentzat indargabetzeko-ziurtagiria sortzen

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
eu: Inportazioko emaitza kateak onartzen ez den formatua du %1 lerroan.<nl/> Ikus egunkari xehatua informazio zabaltzeko.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
eu: Ez da gakorik inportatu<br />Ikus egunkari xehatua informazio gehiago eskuratzeko.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
eu[0]: <para>Gako %1 prozesatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 gako prozesatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
eu[0]: <para>IDrik gabeko gako bat.</para>
eu[1]: <para>IDrik gabeko %1 gako.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
eu[0]: <para><emphasis strong='true'>Gako bat inportatu da:</emphasis></para>
eu[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 gako inportatu dira:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
eu[0]: <para>RSA gako bat inportatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 RSA gako inportatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
eu[0]: <para>Gako bat ez da aldatu.</para>
eu[1]: <para>%1 gako ez dira aldatu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
eu[0]: <para>Erabiltzaile ID bat inportatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 erabiltzaile ID inportatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
eu[0]: <para>Azpigako bat inportatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 azpigako inportatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
eu[0]: <para>Sinadura bat inportatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 sinadura inportatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
eu[0]: <para>Indargabetze-ziurtagiri bat inportatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 indargabetze-ziurtagiri inportatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
eu[0]: <para>Gako sekretu bat prozesatu da.</para>
eu[1]: <para>%1 gako sekretu prozesatu dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
eu[0]: <para><emphasis strong='true'>Gako sekretu bat inportatu da.</emphasis></para>
eu[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 gako sekretu inportatu dira.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
eu[0]: <para>Gako sekretu bat ez da aldatu.</para>
eu[1]: <para>%1 gako sekretu ez dira aldatu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
eu[0]: <para>Gako sekretu bat ez da inportatu.</para>
eu[1]: <para>%1 gako sekretu ez dira inportatu.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
eu: <para><emphasis strong='true'>Gako sekretu bat inportatu duzu.</emphasis> <nl/>Kontuan izan inportatuko gako sekretuei ez zaiela modu lehenetsian fidantziarik ematen.<nl/>Gako sekretu hori sinatzeko eta zifratzeko erabiltzeko, gakoa editatu behar duzu (gainean klik bikoitza egin) eta ezarri bere fidantzia «Osoa» edo «Erabatekoa».</para>

en: New Key | New Keys
eu[0]: Gako berria
eu[1]: Gako berriak

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
eu[0]: Erabiltzaile-ID berria duen gakoa
eu[1]: Erabiltzaile-ID berriak dituzten gakoak

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
eu[0]: Sinadura berriak dituen gakoa
eu[1]: Sinadura berriak dituzten gakoak

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
eu[0]: Azpigako berriak dituen gakoa
eu[1]: Azpigako berriak dituzten gakoak

en: New Private Key | New Private Keys
eu[0]: Gako pribatu berria
eu[1]: Gako pribatu berriak

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
eu[0]: Aldatu gabeko gakoa
eu[1]: Aldatu gabeko gakoak

en: <b>Connecting to the server...</b>
eu: <b>Zerbitzarira konektatzen...</b>

en: Keyserver
eu: Gako-zerbitzaria

en: Requesting Passphrase
eu: Pasaesaldi eskatzen

en:  or
eu:  edo

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
eu: Sartu <b>%1</b>-(r)en pasaesaldia

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
eu[0]: <p><b>Pasaesaldi okerra</b>. Beste saiakera 1 duzu.</p>
eu[1]: <p><b>Pasaesaldi okerra</b>. Beste %1 saiakera dituzu.</p>

en: Got Passphrase
eu: Pasaesaldia eskuratu da

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
eu: <para>Sinaduraren sortze-data: %1, %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
eu: <para>Honen sinadura zuzena:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis> <nl/>Gako ID: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
eu: <para>Honen sinadura zuzena:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Gako ID: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
eu: Ez da sinadurarik aurkitu.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
eu: <para>Honen sinadura zuzena:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Gako ID: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
eu: <para>Honen sinadura zuzena:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Gako ID: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
eu: <para>Honen <emphasis strong='true'>sinadura OKERRA</emphasis>:<nl/> %1<nl/>Gako ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Fitxategia hondatuta dago</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
eu: <para>Sinadura baliozkoa da, baina gakoak ez du fidantziarik</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
eu: <para>Sinadura baliozkoa da, eta gakoaren fidantzia erabatekoa da</para>
