kgpg 0 - en to hr translation catalogue (563 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
hr: Ime (najmanje 5 znakova):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
hr: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
hr: Komentar (opciono):

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
hr: IDKLJUČA

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
hr: IMEUID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
hr: <qt><b>Prilagođena naredba dekriptiranja:</b><br />
    <p>Ova opcija korisniku omogućuje navođenje prilagođene naredbe koju će izvršiti GPG pri dekriptiranju. (Ovo se preporuča samo naprednim korisnicima).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
hr: Prilagođena naredba dekriptiranja:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
hr: Kriptiranje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
hr: <qt><b>Kriptiranje ASCII-oklopom:</b> <br /> 
    <p>Označavanje ove opcije ispisuje sve kriptirane datoteke u obliku u kojem se može otvoriti u tekstualnom uređivaču pa je zbog toga ispis pogodan za stavljanje u tijelo poruke e-pošte.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
hr: Kriptiranje ASCII oklopom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
hr: <qt><b>Koristi nastavak *.pgp za kriptirane datoteke:</b><br />
    <p>Označavanje ove opcije će dodati nastavak .pgp na sve kriptirane datoteke umjesto nastavka .gpg. Ova opcija održava kompatibilnost s korisnicima PGP-softvera (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
hr: Koristi ekstenziju *.pgp za kriptirane datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
hr: <qt><b>Prilagođena naredba kriptiranja:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
hr: Prilagođena naredba za kriptiranje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
hr: <qt><b>Uvijek kriptiraj s:</b><br />
    <p>Ovo osigurava da će sve datoteke/poruke također biti kriptirane odabranim ključem. Međutim, ako je označena opcija "Kriptiraj datoteke s:", taj odabrani ključ će nadvladati opciju "Uvijek kriptiraj s".</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
hr: Uvijek kriptiraj s:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
hr: <qt><b>Kriptiraj datoteke s:</b><br />
    <p>Označavanjem ove opcije i odabirom ključa će se u operaciji kriptiranja datoteka koristiti taj ključ. KGpg neće pitati za primatelja te će zadani ključ biti zaobiđen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
hr: Kriptiraj datoteke s:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
hr: <qt><b>Dozvoli kriptiranje ključevima kojima se ne vjeruje:</b><br />
    <p>Pri uvezu javnog ključa ključ se obično označi kao onaj kojem se ne vjeruje pa se kao takav ne može koristiti osim ako ako nije potpisan zadanim ključem (i time mu se vjeruje). Označavanjem ovog okvira omogućujete korištenje bilo kojeg ključa čak ako mu se ne vjeruje.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
hr: Dopusti kriptiranje ključevima kojima se ne vjeruje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
hr: <qt><b>Dopusti ključeve kojima se ne vjeruje kao članove grupa ključeva:</b><br /><p>Grupa ključeva omogućuje jednostavno kriptiranje za više istovremenih primatelja. Slično opciji <em>Dopusti kriptiranje ključevima kojima se ne vjeruje</em>, ovo omogućuje ulazak ključeva kojima se ne vjeruje u grupu ključeva.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
hr: Dopusti ključeve kojima se ne vjeruje kao članove grupa ključeva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
hr: <qt><b>Sakrij korisnički ID:</b><br /> 
    <p>Označavanjem ove opcije će se ukloniti primateljev id ključa iz svih kriptiranih paketa. Prednost: teže će se vršiti analiza prometa kriptiranih paketa zbog nepoznatog primatelja. Nedostatak: primatelj kriptiranih paketa je primoran isprobati sve tajne ključeve kako bi mogao dekriptirati pakete. Ova obrada može potrajati ovisno o broju tajnih ključeva koje ima primatelj.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
hr: Sakrij korisnički id

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
hr: <qt><b>Kompatibilnost s PGP-om 6:</b><br /> 
    <p>Označavanje ove opcije primorava GnuPG da stvara kriptirane pakete koji su što više usuglašeni sa standardima PGP-a 6 (Pretty Good Privacy) što omogućava korisnicima GnuPG-a interoperabilnost s korisnicima PGP-a 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
hr: Kompatibilnost s PGP-om 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
hr: <qt><b>Globalne postavke:</b><br />
    	<p></p>
    	</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
hr: Početak GnuPG-a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
hr: <b>Početna lokacija</b><p>Ovo je direktorij gdje GnuPG sprema svoju konfiguraciju i prstene ključeva. Uglavnom je to <em>~/.gnupg/</em> ukoliko ga niste mijenjali</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
hr: Početna lokacija:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
hr: <b>Konfiguracijska datoteka</b><p>Ovo je ime konfiguracijske datoteke u gore navedenom direktoriju. Zadano je <em>gnupg.conf</em> dok su starije inačice GnuPG-a koristile <em>opcije</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
hr: Datoteka s postavkama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
hr: Promijeni …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
hr: Izvršna datoteka GnuPG-a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
hr: <b>Putanja programa</b><p>Ovo je program koji će biti pozvan za sve operacije GnuPG-a. Zadana vrijednost <em>gpg</em> će raditi na većini sustava.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
hr: Putanja programa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
hr: <b>Koristi GnuPG-ovog agenta</b><p>GnuPG-ov agent pohranjuje zaporke za vaše tajne ključeve u memoriju na ograničeno vrijeme. Ako ponovno koristite tajni ključ dok je uskladišten, ne morate ga ponovno unositi. Ovo je manje sigurno od unošenja zaporke svaki put.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
hr: Koristi GnuPG-ovog agenta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
hr: Globalne postavke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
hr: <qt><b>Automatski pokreni KGpg pri pokretanju KDE-a:</b><br />
    <p>Ako je označeno, KGpg će se automatski pokrenuti pri svakom pokretanju KDE-a.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
hr: Automatski pokreni KGpg nakon prijave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
hr: <qt><b>Koristi označeno mišem umjesto odlagališta:</b><br />
    <p>Ako je označeno, operacije odlagališta u KGpg-u će koristiti odlagalište označenog što znači da za kopiranje teksta treba istaknuti tekst, a srednji gumb (ili istovremeno lijevi i desni gumb) za zalijepiti. Ako je ova opcija označena, odlagalište će raditi s tipkovničkim prečacima (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
hr: Koristi selekciju miša umjesto odlagališta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
hr: <qt><b>Pokaži upozorenje prije stvaranja privremenih datoteka:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
hr: Pokaži upozorenje prije stvaranja privremenih datoteka
    (javlja se samo pri radu s udaljenim datotekama)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
hr: Applet i izbornici

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
hr: Servisni izbornici Konquerora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
hr: <qt><b>Servisni izbornik za potpisivanje datoteka:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
hr: Servisni izbornik za potpisivanje datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
hr: Onemogući

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
hr: Omogući sa svim datotekama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
hr: <qt><b>Uslužni izbornik za dekriptiranje datoteka:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
hr: Uslužni izbornik za dekriptiranje datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
hr: Omogući s kriptiranim datotekama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
hr: Applet sistemskog bloka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
hr: <qt><b>Prikaži ikonu sistemskom bloku:</b><br />
    <p>Ako je označeno, KGpg će se spustiti u ikonu u sistemskom bloku.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
hr: Prikaži ikonu u sistemskom bloku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
hr: Klik lijevog gumba miša otvara:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
hr: Upravitelj ključevima

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
hr: Uređivač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
hr: Nedavne datoteke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
hr: Potpisivanje ključa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
hr: Ovdje možete definirati kako se korisnički Idovi koji ne sadrže adresu e-pošte (kao fotografski Id) šalju vlasniku ključa. Možete odabrati da se šalju sa svakim drugim korisničkim Idom koji ste potpisali, samo s prvim Idom koji ste potpisali ili da se se uopće ne šalju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
hr: Slanje korisničkih ID-ova bez adresa e-pošte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
hr: Šalji sa svakom e-poštom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
hr: Šalji samo s prvom e-poštom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
hr: Ne šalji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
hr: Predložak e-pošte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
hr: Ovo je tekst e-pošte poslane akcijom "Potpiši i pošalji e-poštom korisnički ID".
    
    Zamjenski simbol okružen znacima postotka (kao %IDKLJUČA%) bit će zamijenjen pripadnim tekstom za svaku pojedinu e-poštu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
hr: <b>INFORMACIJE</b>:
    Samo će zadani poslužitelj biti pohranjen u GnuPG-ovu konfiguracijsku datoteku,
    a svi ostali će biti pohranjeni samo za upotrebu u KGpg-u.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
hr: Prihvati HTTP-proxy kad je dostupan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
hr: Po&stavi kao zadano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
hr: Dod&aj …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
hr: O&briši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
hr: Ur&edi …

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
hr: Boje ključa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
hr: Ključevi s bezuvjetnim povjerenjem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
hr: Pouzdani ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
hr: Ključevi s marginalnim povjerenjem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
hr: Ključevi koji su istekli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
hr: Opozvani ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
hr: Nepoznati ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
hr: Onemogućeni ključevi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
hr: Pismo uređivača

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
hr: DSA i ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
hr: RSA i RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
hr: Napoznati

en: I do not know
hr: Ne znam

en: I do NOT trust
hr: NE vjerujem

en: Marginally
hr: Marginalno

en: Fully
hr: Potpuno

en: Ultimately
hr: Bezuvjetno

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
hr: Neispravan

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
hr: Onemogućen

en: Revoked
hr: Opozvano

[ctx: Expired key]
en: Expired
hr: Istekao

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
hr: Neodređeno

[ctx: No trust in key]
en: None
hr: Nema

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
hr: Marginalno

[ctx: Full trust in key]
en: Full
hr: Potpuno

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
hr: Bezuvjetno

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: 1 key | %1 keys
hr[0]: %1 ključ
hr[1]: %1 ključa
hr[2]: %1 ključeva

en: 1 signature | %1 signatures
hr[0]: %1 potpis
hr[1]: %1 potpisa
hr[2]: %1 potpisa

en: [No user id found]
hr: [Nije pronađen korisnički id]

en: %1 [local signature]
hr: %1 [lokalni potpis]

en: %1 subkey
hr: %1 podključ

en: Photo id
hr: Fotografski id

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: &Encrypt File...
hr: Kriptiraj datot&eku

en: &Decrypt File...
hr: &Dekriptiraj datoteku …

en: &Open Key Manager
hr: &Otvori upravitelja ključeva

en: &Generate Signature...
hr: &Stvori potpis…

en: &Verify Signature...
hr: &Ovjeri potpis …

en: &Check MD5 Sum...
hr: &Provjeri MD5 sumu …

en: &Unicode (utf-8) Encoding
hr: Uznačivanje &Unicode (utf-8)

en: En&crypt
hr: &Kriptiraj

en: &Decrypt
hr: &Dekriptiraj

en: S&ign/Verify
hr: Potp&iši/provjeri

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
hr: Promijenjen je dokument "%1".
    Želite li ga spremiti?

en: Close the document
hr: Zatvori dokument

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
hr: Dokument nije mogao biti spremljen jer odabrano uznačivanje nije podržano.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
hr: Dokument nije mogao biti spremljen, provjerite dozvole i prostor na disku.

en: Overwrite existing file %1?
hr: Prepisati preko postojeće datoteke %1?

en: Open File to Encode
hr: Otvori datoteku koju treba kodirati

en: *|All Files
hr: *|Sve datoteke

en: Open File to Decode
hr: Otvori datoteku koju treba dekodirati

en: Decrypt File To
hr: Dekriptiraj datoteku u

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: File Already Exists
hr: Datoteka već postoji

en: Open File to Sign
hr: Otvori datoteku koju treba potpisati

en: Open File to Verify
hr: Otvori datoteku koju treba provjeriti

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
hr: <qt><b>Nedostaje potpis:</b><br />Id ključa: %1<br /><br />Želite li uvesti ovaj ključ s poslužitelja za ključeve?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
hr: Uvoz

en: Do Not Import
hr: Ne uvezuj

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hr: P&ogled

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
hr: &Potpis

en: MD5 Checksum
hr: Kontrolna suma MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
hr: Usporedi MD5 sa odlagalištem

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
hr: Suma MD5 za <b>%1</b> je:

en: <b>Unknown status</b>
hr: <b>Nepoznati status</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
hr: Sadržaj odlagališta nije MD5 suma.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
hr: <b>Ispravna kontrolna suma</b>, datoteka je u redu.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
hr: <b>Neispravna kontrolna suma, <em>datoteka oštećena</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
hr: <qt><b>Ispuštena udaljena datoteka</b>.<br />Sada će udaljena datoteka biti kopirana u privremenu datoteku radi obrade zahtjevane operacije. Ova privremena datoteka bit će izbrisana nakon operacije.</qt>

en: Could not download file.
hr: Preuzimanje datoteke se nije moglo izvršiti.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
hr: <qt>Ova je datoteka <b>javni</b> ključ.<br />Želite li ga uvesti umjesto otvoriti u uređivaču?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
hr: <qt>Ova je datoteka <b>privatni</b> ključ.<br />Želite li ga uvesti umjesto otvoriti u uređivaču?</qt>

en: Key file dropped on Editor
hr: Datoteka ključa ubačena je u uređivač

en: Decryption failed.
hr: Neuspjelo dekriptiranje.

en: Encryption failed.
hr: Kriptiranje nije uspjelo.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
hr: Potpisivanje nije moguće: tajni izraz je neispravan ili nedostaje ključ

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
hr: Provjera završena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
hr: &Uvoz

en: Import key in your list
hr: Uvezi ključ u vašu listu

en: Do &Not Import
hr: &Ne uvezuj

en: Will not import this key in your list
hr: Neću uvesti ovaj ključ u vašu listu

en: Missing Key
hr: Nedostajući ključ

en: Processing folder compression and encryption
hr: Obrađuju se kompresija i kriptiranje mape

[ctx: State of operation as in status]
en: State
hr: Stanje

[ctx: Job is started up]
en: Startup
hr: Pokretanje

en: Unable to create temporary file
hr: Ne mogu napraviti privremenu datoteku

en: Zip
hr: Poštanski broj

en: Available Keys
hr: Dostupni ključevi

en: Available Trusted Keys
hr: Dostupni ključevi kojima se vjeruje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
hr: Pretraživanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
hr: Ključevi u grupi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
hr: Izvoz javnog ključa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
hr: Datoteka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
hr: Izvezi postavke

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
hr: Jasan ključ

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
hr: <qt>Traženi ključ više nije prisutan u prstenu ključeva.<br />Moguće je da ga je izbrisala neka druga aplikacija</qt>

en: Key not found
hr: Nije pronađen ključ

[ctx: no email address]
en: none
hr: ništa

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
hr: <qt>Lijevi dio je algoritam kojeg koristi ključ za <b>potpisivanje</b>. Desni dio je algoritam kojeg koristi ključ za <b>kriptiranje</b>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
hr: <qt>Lijevi dio je veličina ključa za <b>potpisivanje</b>. Desni dio je veličina ključa za <b>kriptiranje</b>.</qt>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
hr: Neispravan stari tajni izraz, tajni izraz za ključ nije promijenjen

en: Could not change passphrase
hr: Neuspjela promjena tajnog izraza

en: Changing key properties failed.
hr: Neuspjelo mijenjanje svojstava ključa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
hr: Svojstva ključa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
hr: <qt><b>Poslužitelj ključeva:</b><br /> <p>Poslužitelj ključeva je središnji repozitorij PGP/GnuPG-ključeva spojen na Internet, a kojem se može pristupiti radi dobivanja ili deponiranja ključeva. Odaberite jedan od poslužitelja ključeva za tu svrhu iz padajuće liste.</p> <p>Često te ključeve drže ljudi koje korisnik nikada nije upoznao pa je vjerodostojnost, u najmanju ruku, dvojbena. Konzultirajte se s priručnikom za GnuPG koji pokriva odnose u "Mreži povjerenja" kako biste saznali kako se GnuPG nosi s problemom provjere vjerodostojnosti.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
hr: Poslužitelj za ključ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
hr: <b>Padajući dijalog s poslužiteljima za ključeve:</b>
    Korisniku omogućuje odabir poslužitelja za ključeve koji će se koristiti za uvoz PGP/GnuPG-ključeva u lokalni prsten ključeva.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
hr: <qt><b>Tekst koji treba tražiti ili ID ključa kojeg treba uvesti:</b><br />
    <p>Postoji više načina za pretraživanje ključa pa tako možete koristiti tekst ili dio teksta (primjer: unošenjem niza Ivan ili Horvat ispisat će se svi ključevi u kojima se pojavljuje Ivan ili Horvat) ili možete pretraživati po ID-u ključa. ID-jevi ključeva su nizovi slova i brojki koji jedinstveno određuju ključ (primjer: unošenjem niza 0xED7585F4 ispisat će se ključ vezan uz taj ID).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
hr: Tekst koji treba pronaći ili ID ključa kojeg treba uvesti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
hr: Prihvati HTTP-proxy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
hr: &Traži

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
hr: Izvoz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
hr: <qt><b>Ključ koji treba izvesti:</b><br />
    <p>Ovo korisniku omogućuje određivanje ključa iz padajuće liste koji će biti izvezen na odabrani poslužitelj za ključeve.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
hr: Ključ kojeg treba izvesti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
hr: Izvezi atribute (fotografski Id)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
hr: <qt><b>Izvoz:</b><br />
    <p>Pritiskom ovog gumba izvest ćete navedeni ključ na navedeni poslužitelj.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
hr: &Izvoz

en: Key Server
hr: Poslužitelj za ključeve

en: You must enter a search string.
hr: Morate unijeti znakovni niz za pretragu.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
hr: Trebate podesiti poslužitelje za ključeve prije nego pokušate preuzeti ključeve.

en: No keyservers defined
hr: Nema definiranih poslužitelja za ključeve

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
hr: Uvoz ključa je završen

en: Upload to keyserver finished without errors
hr: Slanje na poslužitelj za ključeve je završeno bez greški

en: Upload to keyserver failed
hr: Neuspjelo slanje na poslužitelj za ključeve

en: Connecting to the server...
hr: Povezujem se sa poslužiteljem …

en: You must choose a key.
hr: Morate odabrati ključ.

en: No matching keys found
hr: Nema podudaranja ni sa jednim ključem

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
hr[0]: Pronađen je %1 podudarni ključ
hr[1]: Pronađena su %1 podudarna ključa
hr[2]: Pronađeno je %1 podudarnih ključeva

en: Key Management
hr: Upravljanje ključevima

en: &Open Editor
hr: &Otvori uređivač

en: &Key Server Dialog
hr: Dijalog za poslužitelja za &ključeve

en: &Go to Default Key
hr: &Idi na zadani ključ

en: View GnuPG Manual
hr: Pokaži uputstvo GnuPG-a

en: &Refresh List
hr: &Osvježi popis

en: Show &Long Key Id
hr: Prikaži &dugi Id ključa

en: K&ey Properties
hr: Svojstva &ključa

en: Edit Key in &Terminal
hr: Uredi ključ u &Terminalu

en: &Generate Key Pair...
hr: Stvori par &ključeva …

en: &Import Key...
hr: U&vezi ključ …

en: &Create New Contact in Address Book
hr: &Napravi novi kontakt u adresaru

en: &Edit Group...
hr: &Uredi grupu …

en: &Delete Group
hr: O&briši grupu

en: &Rename Group
hr: P&reimenuj grupu

en: Set as De&fault Key
hr: Posta&vi kao zadani ključ

en: &Add Photo...
hr: Dod&aj fotografiju …

en: &Add User Id...
hr: Dod&aj Id korisnika

en: Export Secret Key...
hr: Izvezi tajni ključ …

en: Delete Key Pair
hr: Izbriši par ključeva

en: Revoke Key...
hr: Opozovi ključ …

en: &Regenerate Public Key
hr: Ponovno stvo&ri javni ključ

en: Set User Id as &Primary
hr: Postavi korisnički Id kao &primarni

en: &Open Photo
hr: &Otvori fotografiju

en: &Delete Photo
hr: O&briši fotografiju

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
hr: Uvezi &nedostajuće potpise s poslužitelja za ključeve

en: Trust
hr: Povjerenje

en: Size
hr: Veličina

en: Creation
hr: Stvoreno

en: Expiration
hr: Ističe

en: &Photo ID's
hr: &Fotografski ID-ovi

[ctx: small picture]
en: Small
hr: Malena

[ctx: medium picture]
en: Medium
hr: Srednja

[ctx: large picture]
en: Large
hr: Velika

en: Minimum &Trust
hr: Najmanje &povjerenje

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
hr: &Ništa

[ctx: show only active keys]
en: &Active
hr: &Aktivni

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
hr: &Marginalno

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
hr: &Potpuno

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
hr: Bez&uvjetno

en: &Show Only Secret Keys
hr: Pokaži &samo tajne ključeve

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
hr: Fokusiraj traku za pretraživanje

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
hr: Još jedna operacija stvaranja ključa je u tijeku.
    Pričekajte trenutak da operacija završi.

en: Generating new key pair
hr: Stvaram novi par ključeva

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
hr: Ne mogu pokrenuti aplikaciju "konsole" za napredni način.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
hr: Spremna

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
hr: Neispravan tajni izraz. Nije moguće stvoriti novi par ključeva.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
hr: Prekinuto od strane korisnika. Nije moguće stvoriti novi par ključeva.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
hr: Adresa e-pošte nije valjajuća. Nije moguće stvoriti novi par ključeva.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
hr: Ime nije prihvaćeno od strane gpg-a. Ne mogu stvoriti novi par ključeva.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
hr: Stvoren novi par ključeva

en: backup copy
hr: rezervna kopija

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
hr: Proces gpg-a nije završio. Nije moguće stvoriti novi par ključeva.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
hr: Možete osvježiti samo primarne ključeve. Provjerite vaš odabir.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
hr: Još jedna operacija je u tijeku.
    Pričekajte trenutak da operacija završi.

en: Add New User Id
hr: Dodaj novi korisnički Id

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
hr: Slika mora biti datoteka u formatu JPEG. Zapamtite da je slika spremljena unutar vašeg javnog ključa pa će, ukoliko koristite veliku sliku, veličina vašeg ključa također biti pozamašna. Veličina ne bi trebala prelaziti 6 KiB. Preporuča se slika veličine oko 240x288.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
hr: <qt>Jeste li sigurni da želite izbrisati fotografski id <b>%1</b><br/>iz ključa <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
hr: Javni ključ

en: Sub Key
hr: Podključ

en: Secret Key Pair
hr: Tajni par ključeva

en: Key Group
hr: Grupa ključeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
hr: Potpis

en: User ID
hr: Broj korisnika

en: Revocation Signature
hr: Opozivajući potpis

en: Photo ID
hr: Fotografski ID

en: Orphaned Secret Key
hr: Tajni ključ bez javnog ključa

en: Group member
hr: Član grupe

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
hr[0]: Potpiši kori&snički ID …
hr[1]: Potpiši kori&sničke ID-ove …
hr[2]: Potpiši kori&sničke ID-ove …

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
hr[0]: Potpiši i pošalji e-pošto&m korisnički ID …
hr[1]: Potpiši i pošalji e-pošto&m korisničke ID-ove …
hr[2]: Potpiši i pošalji e-pošto&m korisničke ID-ove …

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
hr[0]: I&zvezi javni ključ …
hr[1]: I&zvezi javne ključeve …
hr[2]: I&zvezi javne ključeve …

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
hr[0]: &Osvježi ključ s poslužitelja za ključeve
hr[1]: &Osvježi ključeve s poslužitelja za ključeve
hr[2]: &Osvježi ključeve s poslužitelja za ključeve

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
hr[0]: Stvori gr&upu s odabranim ključem …
hr[1]: Stvori gr&upu s odabranim ključevima …
hr[2]: Stvori gr&upu s odabranim ključevima …

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
hr[0]: Po&tpiši ključ …
hr[1]: Po&tpiši ključeve …
hr[2]: Po&tpiši ključeve …

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
hr[0]: Izbriši I&D korisnika
hr[1]: Izbriši I&D-ove korisnika
hr[2]: Izbriši I&D-ove korisnika

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
hr[0]: Izbriši po&tpis
hr[1]: Izbriši po&tpise
hr[2]: Izbriši po&tpise

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
hr[0]: Uvezi ključ sa poslužitelja za ključeve
hr[1]: Uvezi ključeve sa poslužitelja za ključeve
hr[2]: Uvezi ključeve sa poslužitelja za ključeve

en: &Delete Key | &Delete Keys
hr[0]: O&briši ključ
hr[1]: O&briši ključeve
hr[2]: O&briši ključeve

en: Creation of the revocation certificate failed...
hr: Stvaranje opozivajućeg certifikata nije uspjelo …

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
hr: <qt>Tajni ključevi <b>ne bi trebalo</b> spremati na nesigurno mjesto.<br/>Kriptiranje ovim ključem bit će kompromitirano ako netko drugi može pristupiti ovoj datoteci.<br/>Nastaviti s izvozom ključa?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
hr: Izvezi PRIVATNI KLJUČ kao

en: *.asc|*.asc Files
hr: *.asc|*.asc datoteke

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
hr: <qt>Vaš <b>privatni</b> ključ "%1" je uspješno izvezen u<br/>%2.<br/><b>Ne ostavljajte</b> ga na nesigurnim mjestima.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
hr: Vaš tajni ključ nije moguće izvesti.
    Provjerite ključ.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
hr[0]: <qt>%1 javni ključ je uspješno izvezen u<br/>%2</qt>
hr[1]: <qt>%1 javna ključa su uspješno izvezena u<br/>%2</qt>
hr[2]: <qt>%1 javnih ključeva je uspješno izvezeno u<br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
hr: Vaš javni ključ se nije mogao izvesti
    Provjerite ključ.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
hr: <p>Ovaj ključ je tajni ključ bez javnog ključa. Trenutno nije upotrebljiv.</p><p>Želite li ponovno stvoriti javni ključ?</p>

en: Generate
hr: Stvori

en: Do Not Generate
hr: Nemoj stvoriti

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
hr: <qt>Jeste li sigurni da želite izbrisati grupu <b>%1</b> ?</qt>

en: Delete
hr: Izbriši

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
hr: <qt>Ne možete stvoriti grupu koja sadrži potpise, podključeve ili druge grupe.</qt>

en: Create New Group
hr: Stvori novu grupu

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
hr: Unesite ime nove grupe:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
hr: Sljedeći ključevi nisu važeći ili im se ne vjeruje te stoga neće biti dodani u grupu:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
hr: <qt>Nije odabran nijedan važeći ili ključ od povjerenja. Grupa <b>%1</b> neće biti stvorena.</qt>

en: Group Properties
hr: Svojstva grupe

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
hr: Možete potpisivati samo primarne ključeve. Provjerite svoj odabir.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
hr: <qt>Potpisat ćete ključ:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Otisak: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Preporuča se provjeriti otisak ključa telefoniranjem ili sastajanjem s vlasnikom ključa kako biste se uvjerili da netko ne pokušava presresti vašu komunikaciju.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
hr: <qt>Potpisat ćete ključ:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Otisak: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Preporuča se provjeriti otisak ključa telefoniranjem ili sastajanjem s vlasnikom ključa kako biste se uvjerili da netko ne pokušava presresti vašu komunikaciju.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
hr: <qt>Potpisat ćete sljedeće ključeve u jednom prolazu.<br/><b>Ako niste pažljivo provjerili sve otiske, sigurnost vaše komunikacije može biti kompromitirana.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
hr: Možete potpisati samo korisničke id-ove i fotografske id-ove. Provjerite svoj odabir.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
hr: <qt>Potpisat ćete korisnički id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Otisak: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Preporuča se provjeriti otisak ključa telefoniranjem ili sastajanjem s vlasnikom ključa kako biste se uvjerili da netko ne pokušava presresti vašu komunikaciju.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
hr: <qt>Potpisat ćete korisnički id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Otisak: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Preporuča se provjeriti otisak ključa telefoniranjem ili sastajanjem s vlasnikom ključa kako biste se uvjerili da netko ne pokušava presresti vašu komunikaciju.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
hr: <qt>Potpisat ćete sljedeće korisničke id-ove u jednom prolazu.<br/><b>Ako niste pažljivo provjerili sve otiske, sigurnost vaše komunikacije može biti kompromitirana.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
hr: <qt>Neispravan tajni izraz, ključ <b>%1 (%2)</b> nije potpisan.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
hr: <qt>Ključ <b>%1 (%2)</b> je već potpisan.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
hr: <qt>Potpisivanje ključa <b>%1</b> ključem <b>%2</b> nije uspjelo.<br />Želite li pokušati potpisati ključ u konzolnom načinu?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
hr[0]: Svi potpisi za ovaj ključ već su u vašem prstenu ključeva
hr[1]: Svi potpisi za ove ključeve već su u vašem prstenu ključeva
hr[2]: Svi potpisi za ove ključeve već su u vašem prstenu ključeva

en: Edit key manually to delete a self-signature.
hr: Uredite ključ ručno kako biste izbrisali samopotpis.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
hr: <qt>Jeste li sigurni da želite izbrisati potpis<br /><b>%1</b><br />iz korisničkog id-a <b>%2</b><br />ključa: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
hr: Tražena operacija nije uspjela pa ručno uredite ključ.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
hr[0]: <qt>Ključ koji brišete član je sljedeće grupe ključeva. Želite li ga ukloniti iz ove grupe?</qt>
hr[1]: <qt>Ključ koji brišete član je sljedećih grupa ključeva. Želite li ga ukloniti iz ovih grupa?</qt>
hr[2]: <qt>Ključ koji brišete član je sljedećih grupa ključeva. Želite li ga ukloniti iz ovih grupa?</qt>

en: Delete key
hr: O&briši ključ

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
hr: <p>Izbrisati <b>tajni</b> par ključeva <b>%1</b>?</p>Brisanjem ovog para ključeva više nikada nećete moći dekriptirati datoteke kriptirane ovim ključem.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
hr: Još jedna operacija brisanja ključeva je u tijeku.
    Pričekajte trenutak da operacija završi.

en: Key <b>%1</b> deleted.
hr: Izbrisan je ključ<b>%1</b>.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
hr: Neuspješno brisanje ključa <b>%1</b>.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
hr: Nije moguće izbrisati ključ <b>%1</b> dok traje njegovo uređivanje u terminalu.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
hr: Odabrali ste stavke koje nisu ključevi. One se ne mogu izbrisati ovim unosom izbornika.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
hr: <qt>Ovo su tajni parovi ključeva:<br/><b>%1</b><br/>Oni neće biti izbrisani.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
hr[0]: <qt><b>Izbrisati sljedeći %1 javni ključ?</b></qt>
hr[1]: <qt><b>Izbrisati sljedeća %1 javna ključa?</b></qt>
hr[2]: <qt><b>Izbrisati sljedećih %1 javnih ključeva?</b></qt>

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
hr: <qt>Tekst u odlagalištu ne izgleda kao ključ, već kao kriptirani tekst.<br />Želite li ga prvo dekriptirati pa ga onda pokušati uvesti?</qt>

en: Import from Clipboard
hr: Uvezi iz odlagališta

en: Importing...
hr: Obrađujem

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
hr: Uvoz ključeva nije uspio. Provjerite detaljan dnevnik za više informacija.

en: KGpg - encryption tool
hr: KGpg – alat za kriptiranje

en: Ke&y Manager
hr: Upra&vitelj ključevima

en: &Encrypt Clipboard
hr: E&nkriptiraj odlagalište

en: &Decrypt Clipboard
hr: &Dekriptiraj odlagalište

en: &Sign/Verify Clipboard
hr: Po&tpiši/provjeri odlagalište

en: Clipboard is empty.
hr: Odlagalište je prazno.

en: Text successfully encrypted.
hr: Tekst uspješno kriptiran.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
hr: &Ključevi

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
hr: &Prikaži detalje

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
hr: &Grupe

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
hr: <p>Želite li uvesti datoteku <b>%1</b> u vaš prsten ključeva?</p>

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
hr: <qt>Korištenje <b>GnuPG-ovog agenta</b> je omogućeno u GnuPG-ovoj konfiguracijskoj datoteci (%1).<br />Međutim, čini se da agent nije pokrenut. To može prouzročiti probleme u potpisivanju/dekriptiranju.<br />Onemogućite GnuPG-ovog agenta iz from postavki KGpg-a ili popravite agenta.</qt>

en: Cannot decrypt and show folder.
hr: Mapa se ne može dekriptirati i prikazati.

en: Cannot sign folder.
hr: Mapa se ne može potpisati.

en: Cannot verify folder.
hr: Mapa se ne može provjeriti.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
hr: Nije moguće izvesti traženu operaciju.
    Odaberite samo jednu mapu ili nekoliko datoteka, no ne miješajte datoteke i mape.

en: Encrypt file
hr: Kriptiraj datoteku

en: Open key manager
hr: Otvori upravitelj ključeva

en: Open editor
hr: Otvori uređivač

en: Show encrypted file
hr: Prikaži kriptiranu datoteku

en: Sign File
hr: Potpiši datoteku

en: Verify signature
hr: Provjeri potpis

en: File to open
hr: Datoteka koju treba otvoriti

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
hr: Prilagođena naredba dekriptiranja.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
hr: Posebne opcije za kriptiranje

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
hr: Dopusti posebne opcije za kriptiranje

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
hr: Ključ za kriptiranje datoteka.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
hr: Kriptiraj datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
hr: Koristi kriptiranje ASCII-oklopom.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
hr: Dopusti kriptiranje ključevima kojima se ne vjeruje.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
hr: Dopusti ključeve kojima se ne vjeruje da postanu članovi grupa ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
hr: Sakrij korisnički ID.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
hr: Uključi kompatibilnost sa PGP-om 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
hr: Koristi ekstenziju *.pgp za kriptirane datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
hr: Putanja do konfiguracijske datoteke gpg-a.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
hr: Putanja izvršne datoteke gpg-a koju koristi KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
hr: Prvi put da je program pokrenut.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
hr: Veličina prozora uređivača.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
hr: Prikaži vrijednost povjerenja u upravitelju ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
hr: Prikaži vrijednost isticanja u upravitelju ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
hr: Prikaži vrijednost veličine u upravitelju ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
hr: Prikaži vrijednost stvaranja u upravitelju ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
hr: Prikaži samo tajne ključeve u upravitelju ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
hr: Pokaži dugu vrijednost id-a ključa u upravitelju ključevima.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
hr: Prikaži samo ključeve s barem tom razinom povjerenja u upravitelju ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
hr: Koristi biranje mišem umjesto klipborda.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
hr: Automatski pokreni KGpg pri pokretanju KDE-a.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
hr: Prikaži upozorenje prije pravljenja privremene datoteke za vrijeme rada sa udaljenim datotekama

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
hr: Odaberite zadano ponašanje za lijevi klik

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
hr: Obradi kriptirane ispade

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
hr: Obradi nekriptirane ispade

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
hr: Prikaži uslužni izbornik "potpiši datoteku".

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
hr: Prikaži uslužni izbornik „dekriptiraj datoteku“.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
hr: Prikaži ikonu u sistemskom bloku

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
hr: Broj nedavno otvorenih datoteka prikazanih u izborniku uređivača.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
hr: Boja za ključeve od povjerenja.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
hr: Boja za opozvane ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
hr: Boja za nepoznate ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
hr: Boja za ključeve kojima se ne vjeruje.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
hr: Boja koja se koristi za ključeve s bezuvjetnim povjerenjem:

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
hr: Boja za ključeve s marginalnim povjerenjem.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
hr: Boja za ključeve koji su istekli.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
hr: Pismo

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
hr: Poslužitelji za ključeve koje koristi KGpg. Prvi poslužitelj u listi je zadani poslužitelj.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
hr: Koristi HTTP-proxy kad je dostupan.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
hr: Ovo je tekst e-pošte poslane akcijom "Potpiši i pošalji e-poštom korisnički ID".

en: Temporary File Creation
hr: Privremeno stvaranje datoteka

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
hr: <qt>KGpg će stvoriti privremenu arhivnu datoteku:<br /><b>%1</b> kako bi obradio kriptiranje. Datoteka će biti izbrisana nakon što kriptiranje završi.</qt>

en: Compression method for archive:
hr: Metoda kompresije za arhivu:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
hr[0]: Dekriptiranje datoteke nije uspjelo:
hr[1]: Dekriptiranje ovih datoteka nije uspjelo:
hr[2]: Dekriptiranje ovih datoteka nije uspjelo:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
hr: <qt>Niste postavili putanju do vaše konfiguracijske datoteke GnuPG-a.<br />To može prouzrokovati neočekivane rezultate u izvršavanju KGpg-a.<br />Želite li pokrenuti KGpg-ovog pomoćnika kako biste riješili ovaj problem?</qt>

en: Start Assistant
hr: Pokreni pomoćnika

en: Do Not Start
hr: Ne pokreći

en: KGpg Assistant
hr: Pomoćnik KGpg-a

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
hr: Pomoćnik će prvo postaviti osnovne konfiguracijske opcije potrebne za pravilni rad KGpg-a. Nadalje će vam omogućiti stvaranje vašeg para ključeva za kriptiranje vaših datoteka i e-pošte.

en: Welcome to the KGpg Assistant
hr: Dobrodošli u Pomoćnika KGpg-a

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
hr: KGpg treba znati koju izvršnu datoteku GnuPG-a treba koristiti.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
hr: Ukoliko ne želite isprobati neuobičajene postavke, kliknite na gumb "sljedeće".

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
hr: KGpg treba znati gdje je pohranjena vaša konfiguracijska datoteka GnuPG-a.

en: Path to your GnuPG configuration file:
hr: Putanja do konfiguracijske datoteke GnuPG-a:

en: Configuration File
hr: Konfiguracijska datoteka

en: Your default key:
hr: Vaš zadan ključ:

en: Default Key
hr: Zadani ključ

en: Generate new key
hr: Stvori novi ključ

en: Done
hr: Završeno

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
hr: <qt><b>Nije pronađena konfiguracijska datoteka GnuPG-a</b>. Treba li KGpg pokušati stvoriti konfiguracijsku datoteku?</qt>

en: Create Config
hr: Stvori konfiguraciju

en: Do Not Create
hr: Nemoj stvoriti

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
hr: <qt><b>Konfiguracijska datoteka GnuPG-a nije pronađena</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
hr: Vaša izvršna datoteka GnuPG-a je: %1

en: You have GnuPG version: %1
hr: Imate GnuPG inačice: %1

en: Your default key is: %1
hr: Vaš zadan ključ je: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
hr: Vaša inačica GnuPG-a (%1) čini se prestarom.<br /> Više se ne garantira kompatibilnost s inačicama prije 1.4.0.

en: An error occurred while scanning your keyring
hr: Pojavila se greška pri čitanju vašeg prstena ključeva

en: &Expert Mode
hr: &Ekspertni mod

en: Go to Expert Mode
hr: Idi u napredni način

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
hr: Ako pređe u napredni način, koristit ćete komadnu liniju za stvaranje Vašeg ključa.

en: You must give a name.
hr: Morate navesti ime.

en: The name must have at least 5 characters
hr: Ime mora imati barem 5 znakova

en: The name must not start with a digit
hr: Ime ne smije počinjati znamenkom

en: You are about to create a key with no email address
hr: Upravo ćete napraviti ključ bez e-adrese

en: Email address not valid
hr: Adresa e-pošte nije valjana

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
hr: Stvaranje ključa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
hr: Stvori par ključeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
hr: Komen&tar (opcionalno):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
hr: Istječe:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
hr: Nikada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
hr: dani

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
hr: Tjedni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
hr: Mjeseci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
hr: Godine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
hr: Veličina &ključa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
hr: &Algoritam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
hr: ID ključa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
hr: Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
hr: Stvoreno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
hr: Povjerenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
hr: Povjerenje u vlasnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
hr: Algoritam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
hr: Duljina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
hr: Fotografija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
hr: <qt><b>Fotografija:</b><p>Fotografija može biti uvrštena u javni ključ radi dodatne sigurnosti. Ona se može koristiti kao dodatna metoda u autentifikaciji ključa. Međutim, ne treba se oslanjati na fotografiju kao jedini oblik autentifikacije.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
hr: Nema fotografije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
hr: Onemogući ključ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
hr: Promijeni istjecanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
hr: Promijeni tajni izraz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
hr: Otisak prsta

en: Decryption
hr: Dekriptiranje

en: Appearance
hr: Izgled

en: GnuPG Settings
hr: Postavke GnuPG-a

en: Key Servers
hr: Poslužitelji za ključeve

en: Misc
hr: Razno

en: New GnuPG Home Location
hr: Nova početna lokacija GnuPG-a

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
hr: Nije pronađena konfiguracijska datoteka u odabranoj lokaciji.
    Želite li ju sada stvoriti?
    
    Ni KGpg ni Gnupg neće raditi ispravno bez konfiguracijske datoteke.

en: No Configuration File Found
hr: Nije pronađena konfiguracijska datoteka

en: Create
hr: Stvori

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
hr: Nije moguće stvoriti konfiguracijsku datoteku. Provjerite je li odredišni medij povezan i imate li prava pisanja.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
hr: URL-ovi poslužitelja za ključeve ne smiju sadržavati praznine.

en: Key server already in the list.
hr: Poslužitelj za ključeve već je u listi.

en: Add New Key Server
hr: Dodaj novog poslužitelja za ključeve

en: Server URL:
hr: URL poslužitelja:

[ctx: no key available]
en: none
hr: ništa

en: Decrypt File
hr: Dekriptiraj datoteku

en: Create Revocation Certificate
hr: Napravi opozivni certifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
hr: Napravi opozivni certifikat za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
hr: Id ključa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
hr: Razlog opozivanja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
hr: Nema razloga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
hr: Ključ je kompromitiran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
hr: Ključ je izmijenjen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
hr: Ključ se više ne koristi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
hr: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
hr: Spremi certifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
hr: Ispiši certifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
hr: Uvezi u prsten ključeva

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
hr: %1 (Zadano)

en: 1 Key | %1 Keys
hr[0]: %1 ključ
hr[1]: %1 ključa
hr[2]: %1 ključeva

en: 1 Group | %1 Groups
hr[0]: %1 grupa
hr[1]: %1 grupe
hr[2]: %1 grupa

en: Name
hr: Ime

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
hr: E-pošta

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
hr: ID %1, ključ %2-bitni %3, stvoren %4, opozvan

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
hr: ID %1, ključ %2-bitni %3, stvoren %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
hr[0]: %1 fotografski ID
hr[1]: %1 fotografska ID-a
hr[2]: %1 fotografskih ID-ova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
hr: Stvoren je novi ključ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
hr: Uspješno ste napravili sljedeći ključ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
hr: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
hr: Otisak prsta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
hr: <qt><b>Postavi kao zadani ključ:</b><br />
    <p>Označavanje ove opcije postavlja novostvoreni par  ključeva kao zadani par kjučeva.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
hr: Postavi kao moj zadani ključ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
hr: Opozivajući certifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
hr: Proporučuje se da spremite ili ispišete certifikat za opoziv za slučaj ako vam ključ bude kompromitiran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
hr: Spremi kao:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
hr: Ispis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
hr: Ključ koji treba uvesti:

en: Choose New Expiration
hr: Odaberite novi datum istjecanja

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Select Public Key
hr: Odaberite javni ključ

en: Select Public Key for %1
hr: Odaberite javni ključ za %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
hr[0]: Odaberite javni ključ za %2 i još %1 datoteku
hr[1]: Odaberite javni ključ za %2 i još %1 datoteke
hr[2]: Odaberite javni ključ za %2 i još %1 datoteka

en: &Search:
hr: &Traži:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
hr: <b>Lista javnih ključeva</b>: odaberite ključ koji će se koristiti za kriptiranje.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
hr: <b>ASCII-kriptiranje</b>: omogućuje otvaranje kriptirane datoteke/poruke u tekstualnom uređivaču

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
hr: <b>Dozvoli kriptiranje ključevima kojima se ne vjeruje</b>: Kada uvezete javni ključ, on je obično označen da mu se ne vjeruje i ne možete ga koristiti prije nego ga potpišite (i time ga učinite da mu se vjeruje). Ako označite ovu kućicu, moći ćete koristiti bilo koji ključ, čak i ako nije potpisan.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
hr: <b>Sakrij korisnički ID</b>: Ne stavljajte id ključa u kriptirane pakete. Ova opcija skriva identitet primatelja poruke što je protumjera analizi prometa. Može usporiti proces dekriptiranja jer se isprobavaju svi tajni ključevi.

en: Symmetrical encryption
hr: Simetrično kriptiranje

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
hr: <b>Simetrično kriptiranje</b>: kriptiranje ne koristi ključeve. Samo trebate navesti zaporku za kriptiranje/dekriptiranje datoteke

en: Custom option:
hr: Posebna opcija:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
hr: <b>Posebna opcija</b>: Ovo je za iskusnije korisnike, dozvoljava unos opcije za naredbenu liniju gpg, npr. „--armor“

en: Private Key List
hr: Lista privatnih ključeva

en: Choose secret key for signing:
hr: Odaberite tajni ključ za potpisivanje:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
hr[0]: Koliko pažljivo ste provjerili da %1 ključ zbilja pripada osobi s kojom želite komunicirati:
hr[1]: Koliko pažljivo ste provjerili da %1 ključa zbilja pripadaju osobi s kojom želite komunicirati:
hr[2]: Koliko pažljivo ste provjerili da %1 ključeva zbilja pripadaju osobi s kojom želite komunicirati:

en: I Will Not Answer
hr: Neću odgovoriti

en: I Have Not Checked at All
hr: Nisam uopće provjerio

en: I Have Done Casual Checking
hr: Provjerio sam površno

en: I Have Done Very Careful Checking
hr: Provjerio sam vrlo pažljivo

en: Local signature (cannot be exported)
hr: Lokalni potpis (ne može se izvesti)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
hr: Ne potpisuj sve korisničke id-ove (otvori terminal)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
hr: Unesite id-ove ili otiske ključeva kako biste ih uvezli kao listu razmakom razdvojenih ključeva.

en: This image is very large. Use it anyway?
hr: Ova slika je vrlo velika. Želite li ju svejedno koristiti?

en: Use Anyway
hr: Svejedno koristi

en: Do Not Use
hr: Ne koristi

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
hr: Unesite stari tajni izraz za <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
hr: <qt>Unesite novi tajni izraz za <b>%1</b><br />Sve vaše kriptirane datoteke i poruke će biti nepristupačne ukoliko zaboravite ovaj tajni izraz.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
hr: Dekriptiram: %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
hr: Dekriptirano: %1

en: Generating New Key for %1
hr: Stvaram novi ključ za %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
hr: <p><b>Unesite tajni izraz za %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />tajni izraz bi trebao imati i druge znakove osim alfanumeričkih kao i slučajne nizove.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
hr: <p><b>Unesite tajni izraz za %1</b>:<br />tajni izraz bi trebao imati i druge znakove osim alfanumeričkih kao i slučajne nizove.</p>

en: Generating Key
hr: Stvaram ključ

en: Generating prime numbers
hr: Stvaram proste brojeve

en: Generating DSA key
hr: Stvaram DSA-ključ

en: Generating ElGamal key
hr: Stvaram ElGamal-ključ

en: Waiting for entropy
hr: Čekam entropiju

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
hr: Ispražnjen je bazen za entropiju. Proces stvaranja ključeva je u zastoju dok god nema dovoljno entropije. Možete stvoriti entropiju micanjem miša ili tipkanjem. Najlakši način je da koristite drugu aplikaciju dok se ne nastavi proces stvaranja ključeva.

en: Key %1 generated
hr: Stvoren ključ %1

en: Generating Revocation Certificate for key %1
hr: Stvaram opozivni certifikat za ključ %1

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
hr: Nijedan ključ nije uvezen.<br />Provjerite detaljan dnevnik za više informacija.

en: New Key | New Keys
hr[0]: Novi ključ
hr[1]: Novi ključevi
hr[2]: Novi ključevi

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
hr[0]: Ključ s novim korisničkim Id-om
hr[1]: Ključevi s novim korisničkim Id-ovima
hr[2]: Ključevi s novim korisničkim Id-ovima

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
hr[0]: Ključ s novim potpisima
hr[1]: Ključevi s novim potpisima
hr[2]: Ključevi s novim potpisima

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
hr[0]: Ključ s novim podključevima
hr[1]: Ključa s novim podključevima
hr[2]: Ključeva s novim podključevima

en: New Private Key | New Private Keys
hr[0]: Novi privatni klljuč
hr[1]: Novi privatni klljučevi
hr[2]: Novi privatni klljučevi

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
hr[0]: Nepromijenjen ključ
hr[1]: Nepromijenjeni ključevi
hr[2]: Nepromijenjen ključevi

en: <b>Connecting to the server...</b>
hr: <b>Povezivanje s poslužiteljem…</b>

en: Keyserver
hr: Poslužitelj za ključeve

en: Requesting Passphrase
hr: Zahtijevam tajni izraz

en:  or
hr:  ili

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
hr: Unesite tajni izraz za <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
hr[0]: <p><b>Neispravan tajni izraz</b>. Imate još %1 pokušaj.</p>
hr[1]: <p><b>Neispravan tajni izraz</b>. Imate još %1 pokušaja.</p>
hr[2]: <p><b>Neispravan tajni izraz</b>. Imate još %1 pokušaja.</p>
