kgpg - en to nb translation catalogue (615 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
nb: Navn (minst 5 tegn):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
nb: Kommentar (valgfritt):

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
nb[0]: Ingen e-post ble sendt for følgende bruker-id fordi den tilhører en nøkkel som ikke kan brukes til kryptering.
nb[1]: Ingen e-post ble sendt for følgende bruker-ider fordi de tilhører nøkler som ikke kan brukes til kryptering.

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
nb[0]: Ingen e-post ble sendt for følgende bruker-id fordi den var signert fra før.
nb[1]: Ingen e-post ble sendt for følgende bruker-ider fordi de var signert fra før.

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
nb: NØKKEL-ID

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
nb: UID-NAVN

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
nb: Din nøkkel %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
nb: <qt><b>Selvvalgt dekrypteringskommando:</b><br />
     <p> Med denne kan en bruker oppgi en selvvalgt kommando som GPG skal utføre ved dekryptering. (Anbefales bare for avanserte brukere)</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
nb: Selvvalgt dekrypteringskommando:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
nb: Kryptering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
nb: <qt><b>ASCII-kodet kryptering:</b><br />
    <p>Dette sender ut alle krypterte filer i et format som kan åpnes i en tekstbehandler, og de kan derfor plasseres i meldingskroppen i en e-postmelding.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
nb: ASCII-kodet kryptering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
nb: <qt><b>Bruk *.pgp-etternavn for krypterte filer:</b><br />
    <p>Om dette er krysset av vil alle krypterte filer få navn som slutter på .pgp i stedet for .gpg. Dette sørger for kompatibilitet med dem som bruker PGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
nb: Bruk .pgp-etternavn for krypterte filer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
nb: <qt><b>Selvvalgt krypteringskommando:</b><br />
    <p> Når dette er skrudd på blir det vist et tekstfelt i dialogvinduet for nøkkelvalg der du kan oppgi din egen kommando for kryptering. Dette anbefales bare for erfarne brukere.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
nb: Tilpasset krypteringskommando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
nb: <qt><b>Krypter alltid med:</b><br /> 
    <p>Dette sikrer at alle filer/meldinger også blir kryptert med den valgte nøkkelen. Men hvis «Krypter med» er valgt, så vil den nøkkelen som er valgt der overstyre valget i «Krypter alltid med».</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
nb: Krypter alltid med:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
nb: <qt><b>Krypter filer med:</b><br /> 
    <p>Om dette er valget er på vil valg av en nøkkel gjøre at all filkryptering bruker denne nøkkelen. KGpg spør ikke etter en mottaker, og standardnøkkelen blir ikke brukt.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
nb: Krypter filer med:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
nb: <qt><b>Tillat kryptering med ikke tiltrodde nøkler:</b><br />
    <p> Når en offentlig nøkkel importeres, blir den som regel merket som upålitelig og den kan ikke brukes uten signatur med standardnøkkelen (som gjør den «tiltrodd».) Krysser du av her kan du bruke alle offentlige nøkler, selv om de ikke er tiltrodd.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
nb: Tillat kryptering med ikke tiltrodde nøkler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
nb: <qt><b>TIllat nøkler som ikke er tiltrodd som medlemmer i nøkkelgrupper:</b><br /> <p>En nøkkelgruppe gjør det enkelt å kryptere til flere mottakere på én gang. Dette tillater at ikke tiltrodde nøkler blir medlemmer i en nøkkelgruppe, slik som <em>Tillat kryptering med ikke tiltrodde nøkler</em>.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
nb: Tillat nøkler som ikke er tiltrodd som medlemmer i nøkkelgrupper

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
nb: <qt><b>Skjul bruker-ID:</b><br /> 
    <p> Når dette er krysset av blir mottakerens nøkkel-id fjernet fra alle krypterte datapakker. Fordel: Trafikkanalyse av krypterte pakker blir ikke så lett fordi mottakeren er ukjent. Ulempe: Mottakeren må prøve alle sine hemmelige nøkler for å kunne dekryptere pakkene. Dette kan ta lang tid, avhengig av hvor mange hemmelige nøkler mottakeren har.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
nb: Skjul bruker-id

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
nb: <qt><b>Kompatibilitet med PGP 6:</b><br />
    <p> Dette tvinger GnuPG til å sende ut krypterte datapakker som er så nær opp til PGP 6- standarden som mulig (Pretty Good Privacy), slik at GnuPG-brukere kan kommunisere med PGP 6-brukere.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
nb: Kompatibilitet med PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nb: <qt><b>Globale innstillinger:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
nb: GnuPG hjemsted

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
nb: <b>Hjemsted</b><p>Dette er mappa der GnuPG lagrer sin oppsettsfil og nøkkelringene. Hvis du ikke har endret ette er det som regel <em>~.gnupg</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
nb: Hjemsted:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
nb: <b>Oppsettsfil</b><p>Dette er navnet på oppsettsfila i mappa oppgitt ovenfor. Standard er <em>gnupg.conf</em> mens eldre utgaver av GnuPG brukte <em>options</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
nb: Oppsettsfil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
nb: Endre …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
nb: GnuPG binær

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
nb: <b>Programsti</b><p>Dette er programmet som blir kalt for alle GnuPG-handlinger. Standarden som er <em>gpg</em> virker på de fleste systemer.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
nb: Programsti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
nb: <b>Bruk GnuPG-agent</b><p>GnuPG-agenten lagrer passordet for dine hemmelige nøkler i minnet i begrenset tid. Hvis du bruker den hemmelige nøkkelen igjen mens det ennå er mellomlagret trenger du ikke oppgi passordet igjen. Dette er mindre sikkert enn å oppgi passordet hver gang.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
nb: Bruk GnuPG-agent

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
nb: Globale innstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
nb: <qt><b>Start KGpg automatisk ved innlogging:</b><br />
    <p>Hvis dette er krysset av starter KGpg automatisk hver gang KDE startes.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
nb: Start KGpg automatisk ved innlogging

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
nb: <qt><b>Bruk musemarkering i stedet for utklippstavle:</b><br />
    <p> Når dette er krysset av vil handlinger i KGpg som bruker utklippstavla bruke utvalgstavla, dvs. markering av tekst som skal kopieres, og midtre museknapp (eller høyre og venstre samtidig) for å lime inn. Hvis det ikke er krysset av, så virker utklippstavla med snarveistaster (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
nb: Bruk musemarkering i stedet for utklippstavle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
nb: <qt><b>Vis advarsel før det opprettes midlertidige filer:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
nb: Vis advarsel før det opprettes midlertidige filer
    (Hender bare ved bruk av fjernfiler)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
nb: Miniprogram && menyer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
nb: Tjenestemenyer for Konqueror

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nb: <qt><b>Tjenestemeny for signering av filer:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
nb: Tjenestemeny for signering av filer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
nb: Slå av

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
nb: Slå på for alle filer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nb: <qt><b>Tjenestemeny for dekryptering av filer:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
nb: Tjenestemeny for dekryptering av filer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
nb: Slå på for krypterte filer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
nb: Miniprogram for systemkurven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
nb: <qt><b>Vis ikon i systemkurven:</b><br />
    <p>Hvis dette er krysset avi vil KGpg minimeres til et ikon i systemkurven.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
nb: Vis ikon i systemkurven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
nb: Venstreklikk åpner:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
nb: Nøkkelhåndtering

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
nb: Redigerer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
nb: Nylig brukte filer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
nb: Nøkkelsignering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
nb: Her kan du definere hvordan Bruker-ID-er sendes til nøkkeleieren når ID-en ikke inneholder en e-postadresse (slik som foto-ID-er). Du kan velge å enten sende dem sammen med alle andre Bruker-ID-er du signerer, bare med den første du signerte eller ikke sende dem i det hele tatt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
nb: Sending av Bruker-ID-er uten e-postadresser

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
nb: Send med hver e-post

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
nb: Send bare med første e-post

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
nb: Ikke send

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
nb: E-postmal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
nb: Dette er teksten til e-posten som sendes med handlingen «Signer og send Bruker-ID".
    
    Plassholderne inni prosent-tegn (slik som %NØKKEL-ID%) blir erstattet med tilsvarende tekst for hver enkelt e-post.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
nb: <b>INFORMASJON</b>:
    Bare den første tjeneren lagres i GnuPGs oppsettsfil, alle andre 
    lagres for bruk bare i KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
nb: Adlyd HTTP-mellomtjener når tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
nb: &Sett som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
nb: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
nb: &Slett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
nb: &Rediger …

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
nb: Nøkkelfarger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
nb: Ytterst tiltrodde nøkler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
nb: Tiltrodde nøkler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
nb: Såvidt tiltrodde nøkler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
nb: Utgåtte nøkler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
nb: Tilbakekalte nøkler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
nb: Ukjente nøkler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
nb: Avslåtte nøkler:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
nb: Skrifttype for redigerer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
nb: Nøkkelliste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
nb: Sorteringsrekkefølge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
nb: Venstre mor høyre, konto først

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
nb: Fra høyre mot venstre, TLD først

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
nb: Fra høyre mot venstre, domene først

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
nb: Fra høyre mot venstre, FDQN først

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
nb: DSA + ElGamal

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: I do not know
nb: Jeg vet ikke

en: I do NOT trust
nb: Jeg stoler IKKE på

en: Marginally
nb: Så vidt

en: Fully
nb: Fullstendig

en: Ultimately
nb: Ytterst

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
nb: Ugyldig

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
nb: Slått av

en: Revoked
nb: Tilbakekalt

[ctx: Expired key]
en: Expired
nb: Utgått

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
nb: Udefinert

[ctx: No trust in key]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
nb: Så vidt

[ctx: Full trust in key]
en: Full
nb: Fullstendig

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
nb: Ytterst

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: key capability]
en: Signature
nb: Signatur

[ctx: key capability]
en: Encryption
nb: Kryptering

[ctx: key capability]
en: Authentication
nb: Autentisering:

[ctx: key capability]
en: Certification
nb: Sertifisering

en: 1 key | %1 keys
nb[0]: 1 nøkkel
nb[1]: %1 nøkler

en: 1 signature | %1 signatures
nb[0]: 1 signatur
nb[1]: %1 signaturer

en: [No user id found]
nb: [Fant ingen bruker-id]

en: %1 [local signature]
nb: %1 [lokal signatur]

en: %1 subkey
nb: %1 under-nøkkel

en: Photo id
nb: Foto-id

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: &Encrypt File...
nb: Krypt&er fil …

en: &Decrypt File...
nb: &Dekrypter fil …

en: &Open Key Manager
nb: &Åpne nøkkelhåndtering

en: &Generate Signature...
nb: &Generer signatur …

en: &Verify Signature...
nb: &Verifiser signatur …

en: &Check MD5 Sum...
nb: &Sjekk MD5-sum …

en: &Unicode (utf-8) Encoding
nb: &Unicode (utf-8)-koding

en: En&crypt
nb: &Krypter

en: &Decrypt
nb: &Dekrypter

en: S&ign/Verify
nb: S&igner/verifiser

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
nb: Dokumentet «%1» er endret.
    Vil du lagre det?

en: Close the document
nb: Lukk dokumentet

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
nb: Dokumentet kunne ikke lagres, fordi den valgte kodeken ikke er støttet.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
nb: Dokumentet kunne ikke lagres, fordi den valgte kodingen ikke kan kode alle unicode-tegnene i det.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
nb: Klarte ikke lagre dokumentet, sjekk rettigheter og diskplass.

en: Overwrite existing file %1?
nb: Skrive over eksisterende fil %1?

en: Open File to Encode
nb: Åpne fil som skal kodes

en: *|All Files
nb: *|Alle filer

en: Open File to Decode
nb: Åpne fil som skal dekodes

en: Decrypt File To
nb: Dekrypter fil til

en: Save File
nb: Lagre fil

en: File Already Exists
nb: Fila finnes fra før

en: Open File to Sign
nb: Åpne fil som skal signeres

en: Open File to Verify
nb: Åpne fil for å verifisere

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
nb: <qt><b>Manglende signatur:</b> <br />Nøkkel-ID: %1<br /><br />Vil du importere denne nøkkelen fra en nøkkeltjener?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
nb: Importer

en: Do Not Import
nb: Ikke importer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
nb: Si&gnatur

en: MD5 Checksum
nb: MD5 sjekksum

en: Compare MD5 with Clipboard
nb: Sammenlikne MD5 med utklippstavla

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
nb: MD5-sum for <b>%1</b> er:

en: <b>Unknown status</b>
nb: <b>Ukjent status</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
nb: Innholdet i utklippstavla er ikke en MD5-sum.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
nb: <b>Riktig sjekksum</b>, fila er i orden.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
nb: <b>Feil sjekksum, <em>fila er ødelagt</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
nb: <qt><b>Nett-fil sluppet.</b> <br />Fila fra nettstedet blir nå kopiert til en midlertidig fil for å utføre den handlinga det spørres etter. Denne mellomfila blir slettet etter handlinga.</qt>

en: Could not download file.
nb: Klarte ikke laste ned fil.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
nb: <p>Denne fila er en <b>offentlig</b> nøkkel. <br /> Vil du importere den i stedet for å åpne den i en redigering?</p>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
nb: <p>Denne fila er en <b>privat</b> nøkkel. <br /> Vil du importere den i stedet for å åpne den i en redigering?</p>

en: Key file dropped on Editor
nb: Nøkkelfil sluppet på en tekstredigering

en: Decryption failed.
nb: Dekryptering mislykket.

en: The encryption failed with error code %1
nb: Krypteringen mislyktes med feilkode %1

en: Encryption failed.
nb: Kryptering mislyktes.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
nb: Signering ikke mulig: dårlig passord eller manglende nøkkel

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
nb: Verifisering fullført

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
nb: &Importer

en: Import key in your list
nb: Importer nøkkel i din liste

en: Do &Not Import
nb: &Ikke importer

en: Will not import this key in your list
nb: VIl ikke importere denne nøkkelen i din liste

en: Missing Key
nb: Manglende nøkkel

en: Processing folder compression and encryption
nb: Behandler mappekompresjon og kryptering

[ctx: State of operation as in status]
en: State
nb: Tilstand

[ctx: Job is started up]
en: Startup
nb: Oppstart

en: Unable to create temporary file
nb: Klarte ikke opprette midlertidig fil

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
nb: Krypterer %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
nb: Krypterte %1

en: Available Keys
nb: Tilgjengelige nøkler

en: Available Trusted Keys
nb: Tilgjengelige tiltrodde nøkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
nb: Søk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
nb: Nøkler i gruppa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
nb: Eksport av offentlig nøkkel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
nb: Du må oppgi minst én nøkkeltjener i innstillingene før du kan eksportere til en.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
nb: Fil:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
nb: Eksport-innstillinger

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
nb: Ren nøkkel

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
nb: <qt>Den søkte nøkkelen finnes ikke på nøkkelringen lenger.<br /> Kanskje den ble slettet av et annet program.</qt>

en: Key not found
nb: Fant ikke nøkkel

[ctx: no email address]
en: none
nb: ingen

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
nb: <qt>Den venstre delen er algoritmen som <b>signatur</b>-nøkkelen bruker. Den høyre delen er algoritmen som <b>krypterings</b>-nøkkelen bruker.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
nb: <qt>Den venstre delen er størrelsen på <b>signatur</b>-nøkkelen. Den høyre delen er størrelsen på <b>krypterings</b>-nøkkelen.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
nb: <em>ingen</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
nb: Feil gammelt passord, passord for nøkkelen ble ikke endret

en: Could not change passphrase
nb: Klarte ikke endre passord

en: KGpg was unable to change the passphrase.
nb: KGpg kunne  ikke endre pass-setningen.

en: Changing key properties failed.
nb: Det lyktes ikke å endre nøkkelegenskaper.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
nb: Nøkkelegenskaper

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
nb: <qt><b>Nøkkeltjener:</b><br /> <p>En nøkkeltjener er et sentralt lager for PGP/GnuPG-nøkler som er tilgjengelig på Internett, som kan brukes til å hente eller publisere nøkler på en enkel måte. Velg i nedtrekkslista den nøkkeltjeneren som skal brukes.</p> <p>Disse nøklene tilhører ofte folk som brukeren aldri har møtt, og nøklene har derfor tvilsom autentitet. Se GnuPG-håndboka om «Web of Trust»-forhold for å se hvordan GnuPG omgås problemet med å verifisere ektheten.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
nb: Nøkkeltjener:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
nb: <b>Dialog for nøkkeltjenere:</b>
    Her kan det velges hvilken nøkkeltjener som skal brukes til å importere PGP/GnuPG-nøkler til det lokale nøkkelknippet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
nb: <qt><b>Tekst å søke etter, eller ID for nøkkelen som skal importeres:</b><br />
    <p>En nøkkel kan søkes etter på mange måter, du kan bruke en tekst eller sel av en tekst (eksempel: Phil eller Zimmerman henter alle nøkler der Phil eller Zimmerman vises) eller du kan søke på nøkkelens identifikasjon. En nøkkel-id er en streng bokstaver og tall som er entydig for nøkkelen (eksempel: søk etter 0xED7585F4 finner nøkkelen som har den nøkkel-ID-en.)</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
nb: Tekst å søke etter, eller ID for nøkkelen som skal importeres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
nb: Bruk HTTP-proxy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
nb: &Søk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
nb: Eksporter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
nb: <qt><b>Nøkkel som skal eksporteres:</b><br />
    <p> Bruk nedtrekslista til å velge hvilken nøkkel som skal eksporteres til den valgte nøkkeltjeneren.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
nb: Nøkkel som skal eksporteres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
nb: Eksporter attributter (foto-id)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
nb: <qt><b>Eksporter:</b><br />
    <p> Trykk her for å eksportere oppgitt nøkkel til oppgitt nøkkeltjener.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
nb: &Eksporter

en: Key Server
nb: Nøkkeltjener

en: You must enter a search string.
nb: Du må oppgi en søkestreng.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
nb: Du må sette opp nøkkeltjenere før du forsøker å laste ned nøkler.

en: No keyservers defined
nb: Ingen nøkkeltjenere definert.

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
nb: Nøkkelimport fullført

en: Upload to keyserver finished without errors
nb: Opplasting til nøkkeltjener fullført uten feil

en: Upload to keyserver failed
nb: Opplasting til nøkkeltjener mislyktes

en: Connecting to the server...
nb: Kobler til tjeneren …

en: You must choose a key.
nb: Du må velge en nøkkel.

en: No matching keys found
nb: Fant ingen nøkkel som passet

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
nb[0]: Fant 1 nøkkel som passet
nb[1]: Fant %1 nøkler som passet

en: Key Management
nb: Nøkkelhåndtering

en: &Open Editor
nb: Å&pne redigering

en: &Key Server Dialog
nb: &Nøkkeltjenerdialog

en: &Go to Default Key
nb: &Gå til standardnøkkel

en: Tip of the &Day
nb: &Dagens tips

en: View GnuPG Manual
nb: Vis GnuPG-håndboka

en: &Refresh List
nb: &Oppfrisk liste

en: Show &Long Key Id
nb: Vis &lang nøkkel-ID

en: K&ey Properties
nb: Nøkk&elegenskaper

en: &Open Key URL
nb: Å&pne nøkkel-URL

en: Edit Key in &Terminal
nb: Rediger nøkkel i &terminalvindu

en: &Generate Key Pair...
nb: &Generer nøkkelpar …

en: &Import Key...
nb: &Importer nøkkel …

en: Send Ema&il
nb: Send &e-post

en: &Create New Contact in Address Book
nb: Opprett ny &kontakt i adresseboka

en: &Edit Group...
nb: R&ediger gruppe …

en: &Delete Group
nb: S&lett gruppe

en: &Rename Group
nb: &Endre navn på gruppe

en: Set as De&fault Key
nb: Sett som s&tandardnøkkel

en: &Add Photo...
nb: &Legg til foto …

en: &Add User Id...
nb: &Legg til bruker-id …

en: Export Secret Key...
nb: Eksporter hemmelig nøkkel …

en: Delete Key Pair
nb: Slett nøkkelpar

en: Revoke Key...
nb: Tilbakekall nøkkel …

en: &Regenerate Public Key
nb: &Gjenskap offentlig nøkkel

en: Set User Id as &Primary
nb: Sett bruker-ID som &primær

en: &Open Photo
nb: Å&pne foto

en: &Delete Photo
nb: &Slett foto

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
nb: Importer &manglende signaturer fra nøkkeltjener

en: Trust
nb: Tillit

en: Size
nb: Størrelse

en: Creation
nb: Opprettet

en: Expiration
nb: Utløper

en: &Photo ID's
nb: &Foto-id-er

[ctx: small picture]
en: Small
nb: Lite

[ctx: medium picture]
en: Medium
nb: Middels

[ctx: large picture]
en: Large
nb: Stort

en: Minimum &Trust
nb: Minimal &tillit

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
nb: &Ingen

[ctx: show only active keys]
en: &Active
nb: &Aktiv

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
nb: &Så vidt

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
nb: &Fullstendig

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
nb: &Ytterst

en: &Show Only Secret Keys
nb: Vi&s bare hemmelige nøkler

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
nb: Fokus på søkelinje

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nb: En annen nøkkelgenerering pågår ennå.
    Vent litt til denne handlinga er fullført.

en: Generating new key pair
nb: Lager nytt nøkkelpar

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
nb: Kan ikke starte «konsole»-programmet for ekspertbruk.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
nb: Klar

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
nb: Feil passord. Kan ikke lage et nytt nøkkelpar.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
nb: Avbrutt av bruker. Kan ikke lage et nytt nøkkelpar.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
nb: E-postadressen er ikke gyldig. Kan ikke lage et nytt nøkkelpar.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
nb: gpg godtar ikke navnet. Kan ikke lage et nytt nøkkelpar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
nb: Nytt nøkkelpar laget

en: backup copy
nb: sikkerhetskopi

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
nb: gpg-prosessen avsluttet ikke. Kan ikke lage et nytt nøkkelpar.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
nb: Du kan bare friske opp primærnøkler. Sjekk utvalget.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nb: En annen handling pågår ennå.
    Vent litt til denne handlinga er fullført.

en: Add New User Id
nb: Legg til ny bruker-id

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
nb: Bildet må være en JPEG-fil. Husk at bildet blir lagret inne i din offentlige nøkkel. Hvis du bruker et stort bilde, så blir nøkkelen din også svært stor.  Størrelsen bør ikke være over 6 KiB. En bildestørrelse på omnkring 240x288 piksler er passe.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette foto-id <b>%1</b> <br/> fra nøkkel <b>%2&lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
nb: Offentlig nøkkel

en: Sub Key
nb: Undernøkkel

en: Secret Key Pair
nb: Hemmelig nøkkelpar

en: Key Group
nb: Nøkkelgruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
nb: Signatur

en: User ID
nb: Bruker-id

en: Revocation Signature
nb: Tilbakekallingssignatur

en: Photo ID
nb: Foto-id

en: Orphaned Secret Key
nb: Eierløs hemmelig nøkkel

en: Group member
nb: Gruppemedlem

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
nb[0]: &Signer bruker-ID …
nb[1]: &Signer bruker-IDer …

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
nb[0]: Signer og &send bruker-ID …
nb[1]: &Signer og send bruker-IDer …

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
nb[0]: E&ksporter offentlig nøkkel …
nb[1]: E&ksporter offentlige nøkler …

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
nb[0]: F&risk opp nøkkel fra nøkkeltjener
nb[1]: F&risk opp nøkler fra nøkkeltjener

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
nb[0]: &Opprett gruppe med valgt nøkkel …
nb[1]: &Opprett gruppe med valgte nøkler …

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
nb[0]: &Signer nøkkel …
nb[1]: &Signer nøkler …

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
nb[0]: &Slett bruker-ID
nb[1]: &Slett bruker-IDer

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
nb[0]: Slett sign&atur
nb[1]: Slett sign&aturer

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
nb[0]: Importer nøkkel fra nøkkeltjener
nb[1]: Importer nøkler fra nøkkeltjener

en: &Delete Key | &Delete Keys
nb[0]: &Slett nøkkel
nb[1]: &Slett nøkler

en: Creation of the revocation certificate failed...
nb: Det lyktes ikke å lage et sertifikat for tilbakekalling …

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
nb: <qt>Hemmelige nøkler <b>bør ikke</b> lagres på utrygge steder.<br/>Hvis noen annen kan få tak i denne fila, så er kryptering med denne nøkkelen kompromittert.<br/>Fortsette nøkkeleksport?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
nb: Eksporter PRIVAT NØKKEL som

en: *.asc|*.asc Files
nb: *.asc|*.asc filer

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
nb: <qt>Din <b>private</b> nøkkel «%1» ble vellykket eksportert til <br/>%2.<br/><b>Ikke etterlat den</b> på et utrygt sted.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
nb: Din hemmelige nøkkel kunne ikke eksporteres.
    Sjekk nøkkelen.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
nb[0]: <qt>Den offentlige nøkkelen ble eksportert som den skulle til <br/>%2</qt>
nb[1]: <qt>De %1 offentlige nøklene ble eksportert som de skulle til <br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
nb: Din offentlige nøkkel kunne ikke eksporteres
    Sjekk nøkkelen.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
nb: <p>Denne nøkkelen er en eierløs hemmelig nøkkel (hemmelig nøkkel uten offentlig nøkkel). Den kan for tiden ikke brukes.</p><p>Vil du gjenskape den offentlige nøkkelen?</p>

en: Generate
nb: Lag

en: Do Not Generate
nb: Ikke lag

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette gruppe <b>%1</b> ?</qt>

en: Delete
nb: Slett

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
nb: <qt>Du kan ikke opprette en gruppe som inneholder signaturer, undernøkler eller andre grupper.</qt>

en: Create New Group
nb: Opprett ny gruppe

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
nb: Oppgi navn på ny gruppe:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
nb: Følgende nøkler er ikke gyldige eller ikke tiltrodde, og blir ikke lagt til gruppa:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
nb: <qt>Ingen tiltrodde eller gyldige nøkler ble valgt. Gruppa <b>%1</b> blir ikke opprettet.</qt>

en: Group Properties
nb: Gruppeegenskaper

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
nb: Du kan bare signere primærnøkler. Sjekk utvalget.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nb: <qt>Du skal til å signere nøkkelen:<br/><br/>%1<br/>ID: %2<br/>Fingeravtrykk: <br/><b>%3</b>.<br/><br/>Du bør sjekke fingeravtrykket ved å ringe til eller møte nøkkelens eier for å forsikre deg om at det ikke er noen som forsøker å fange opp meldingene dine.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nb: <qt>Du skal til å signere nøkkelen:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%4</b>.<br /><br/>Du bør sjekke fingeravtrykket ved å ringe til eller møte nøkkelens eier for å forsikre deg om at det ikke er noen som forsøker å fange opp meldingene dine.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
nb: <qt>Du skal til å signere følgende nøkler på én gang. <br/><b>Hvis du ikke har nøye undersøkt alle fingeravtrykkene, kan sikkerheten i meldingene dine stå på spill.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
nb: Du kan bare signere bruker-ID-er og foto-ID-er. Kontroller hva du har valgt.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nb: <qt>Du skal til å signere bruker-ID:<br/><br />%1<br />ID: %2<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Du bør sjekke fingeravtrykket ved å ringe til eller møte nøkkelens eier for å forsikre deg om at det ikke er noen som forsøker å fange opp meldingene dine.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nb: <qt>Du skal til å signere bruker-ID:<br/><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Du bør sjekke fingeravtrykket ved å ringe til eller møte nøkkelens eier for å forsikre deg om at det ikke er noen som forsøker å fange opp meldingene dine.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
nb: <qt>Du skal til å signere følgende bruker-ID-er på én gang. <br/><b>Hvis du ikke har nøye undersøkt alle fingeravtrykkene, kan sikkerheten i meldingene dine stå på spill</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
nb: <qt>Dårlig passord, nøkkel <b>%1 (%2)</b> ikke signert.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
nb: <qt>Nøkkelen <b>%1 (%2)</b> er allerede signert.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
nb: <qt>Det lyktes ikke å signere nøkkel <b>%1</b> med nøkkel <b>%2</b>. <br />Vil du forsøke å signere nøkkelen i konsollmodus? </qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
nb[0]: Alle signaturer for denne nøkkelen er alt på nøkkelknippet ditt
nb[1]: Alle signaturer for disse nøklene er alt på nøkkelknippet ditt

en: Edit key manually to delete a self-signature.
nb: Rediger nøkkelen manuelt for å slette en egen-signaturen.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette signaturen <br/><b>%1</b> <br /> fra bruker-id: <b>%2</b><br />i nøkkel: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
nb: Etterspurt operasjon var mislykket, rediger nøkkelen manuelt.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
nb[0]: <qt>Nøkkelen du sletter er et medlem i følgende nøkkelgruppe. Vil du fjerne den fra denne gruppa?</qt>
nb[1]: <qt>Nøkkelen du sletter er et medlem i følgende nøkkelgrupper. Vil du fjerne den fra disse gruppene?</qt>

en: Delete key
nb: Slett nøkkel

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
nb: Du sletter nå  den siste nøkkelen fra nøkkelgruppe %1.
    Vil du slette gruppa også?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
nb: <p>Slett <b>hemmelig</b> nøkkelpar <b>%1</b> ?</p> Sletter du dette nøkkelparet vil du aldri mer kunne dekryptere filer som er kryptert med denne nøkkelen.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nb: En annen nøkkelsletting pågår ennå.
    Vent litt til denne handlinga er fullført.

en: Key <b>%1</b> deleted.
nb: Nøkkel <b>%1</b> slettet.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
nb: Klarte ikke å slette nøkkel <b>%1</b>.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
nb: Kan ikke slette nøkkel <b>%1</b> mens den blir redigert i et terminalvindu.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
nb: Du har valgt elementer som ikke er nøkler. De kan ikke slettes med denne menyoppføringa.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
nb: <qt>Følgende er hemmelige nøkkelpar: <br/><b>%1</b> <br />De vil ikke bli slettet.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
nb[0]: <qt><b>Slette den følgende offentlige nøkkelen?</b></qt>
nb[1]: <qt><b>Slette de følgende %1 offentlige nøklene?</b></qt>

en: Key Import
nb: Nøkkelimport

en: Open File
nb: Åpne fil

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
nb: <qt>Teksten på utklippstavla ser ikke ut som en nøkkel, men som kryptert tekst.<br /> Vil du dekryptere den først, og så forsøke å importere den?</qt>

en: Import from Clipboard
nb: Importer fra utklippstavla

en: Importing...
nb: Importerer …

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
nb: Nøkkelimportering lyktes ikke, Se detaljert log for mer informasjon.

en: KGpg - encryption tool
nb: KGpg – krypteringsverktøy

en: Ke&y Manager
nb: Nø&kkelhåndtering

en: &Encrypt Clipboard
nb: Krypt&er utklippstavla

en: &Decrypt Clipboard
nb: &Dekrypter utklippstavla

en: &Sign/Verify Clipboard
nb: &Signer/verifiser utklippstavla

en: Clipboard is empty.
nb: Utklippstavla er tom.

en: Text successfully encrypted.
nb: Teksten er kryptert uten feil.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
nb: Nø&kler

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
nb: Vi&s detaljer

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
nb: &Grupper

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
nb: <p>Vil du importere fila <b>%1</b> til nøkkelringen?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
nb: GnuPG startet ikke.<br /> Du må rette GnuPG-feilen først før du kjører KGpg,

en: GnuPG error
nb: GnuPG-feil

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
nb: <qt>I GnuPGs oppsettsfil (%1) er bruk av <b>GnuPG Agent</b> slått på. <br/>Imidlertid ser det ut til at agenten ikke kjører. Dette kan føre til problemer med signering og dekryptering. <br/>Rett opp agenten, eller slå av bruk av agenten i KGpg-innstillingene.</qt>

en: No files given.
nb: Ingen filer oppgitt.

en: Cannot decrypt and show folder.
nb: Kan ikke dekryptere og vise mappe.

en: Cannot sign folder.
nb: Kan ikke signere mappe.

en: Cannot verify folder.
nb: Kan ikke verifisere mappe.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
nb: Kan ikke utføre den etterspurte handlinga.
    Velg bare en mappe, eller flere filer, men ikke bland filer og mapper.

en: Encrypt file
nb: Krypter fil

en: Open key manager
nb: Åpne nøkkelhåndtering

en: Open editor
nb: Åpne redigering

en: Show encrypted file
nb: Vis kryptert fil

en: Sign File
nb: Signer fil

en: Verify signature
nb: Verifiser signatur

en: File to open
nb: Fil å åpne

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
nb: Hei,
    
    Jeg har signert brukeridentiteten «%UIDNAME%» i din nøkkel %KEYID% og lagt den ved. Denne e-posten er kryptert med den nøkkelen for å være sikker på at du eier både e-postadressen og nøkkelen.
    
    Hvis du har flere brukeridentiteter, så har jeg sendt signatur for hver identitet separat til den e-postadressen som gjelder den identiteten. Du kan importere signaturene ved å kjøre dem gjennom «gpg --import» etter at du har dekryptert dem med «gpg --decrypt».
    
    Hvis du bruker KGpg, så lagre vedlegget på disk og importer det. Bare velg «Importer nøkkel …» fra «Nøkkel»-menyen og åpne fila.
    
    Merk at jeg ikke har lastet opp nøkkelen din til noen nøkkeltjener, du må laste den opp selv hvis du vil at andre skal få tilgang til denne nye signaturen. Med GnuPG kan du gjøre dette med gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    Med KGpg kan du høyreklikke på nøkkelen etter at du har importert alle brukeridenteter pg velge «Eksporter offentlig nøkkel …».
    
    Ikke nøl med å spørre om du har noen spørsmål.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
nb: Selvvalgt kommando for dekryptering.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
nb: Selvvalgt oppsett for kryptering

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
nb: Tillat selvvalgt oppsett for kryptering

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
nb: Krypteringsnøkkel for fil.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
nb: Krypter filer

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
nb: Bruk ASCII-kodet kryptering.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
nb: Tillat kryptering med ikke tiltrodde nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
nb: Tillat nøkler som ikke er tiltrodd som medlemmer i nøkkelgrupper.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
nb: Skjul bruker-ID.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
nb: Slå på kompatibilitet med PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
nb: Bruk *.pgp-etternavn for krypterte filer.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
nb: Stien til GPGs oppsettsfil.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
nb: Stien til gpg-programmet som KGpg bruker.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
nb: Det er første gang programmet kjøres.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
nb: Størrelsen på redigeringsvinduet.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
nb: Vis tillitsmålet i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
nb: Vis utløpsdato i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
nb: Vis størrelsen i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
nb: Vis opprettelsesdato i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
nb: Vis bare hemmelige nøkler i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
nb: Vis lang nøkkel-ID i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
nb: Vis bare nøkler med minst det tillitsnivået i nøkkelbehandleren.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
nb: Bruk musevalg i stedet for utklippstavla.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
nb: Start KGpg automatisk ved innlogging.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
nb: Vis advarsel før det opprettes midlertidige filer under arbeid med fjernfiler.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
nb: Velg standard oppførsel ved venstre-klikk

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
nb: Håndter krypterte slipp

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
nb: Håndter ukrypterte slipp

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
nb: Vis tjenestemenyen «Signer fil».

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
nb: Vis tjenestemenyen «Dekrypter fil».

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
nb: Vis ikonet i systemkurven

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
nb: Antall nylig åpnede filer vist i redigeringsmenyen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
nb: Vis dagens tips.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
nb: Farge brukt på tiltrodde nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
nb: Farge brukt på tilbakekalte nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
nb: Farge brukt på ukjente nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
nb: Farge brukt på ikke tiltrodde nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
nb: Farge brukt på ytterst tiltrodde nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
nb: Farge brukt på såvidt tiltrodde nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
nb: Farge brukt på utløpte nøkler.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
nb: Skrift

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
nb: Nøkkeltjenere som KGpg bruker. Den første tjeneren i lista er standardtjeneren.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
nb: Liste over URL-er som viser detaljer og analyse av den oppgitte nøkkelen. Den første tjeneren i lista er standardtjeneren.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
nb: Bruk HTTP-mellomtjener når tilgjengelig.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
nb: Dette er teksten i e-posten som sendes med handlingen «Signer og send Bruker-ID».

en: Cannot create temporary file for folder compression.
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig fil for mappekomprimering.

en: Temporary File Creation
nb: Opprettelse av midlertidig fil

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
nb: <qt>KGpg lager nå en midlertidig arkivfil:<br /><b>%1</b> for å behandle krypteringa. Fila blir slettet etter at krypteringa er ferdig.</qt>

en: Compression method for archive:
nb: Kompresjonsmetode for arkiv:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
nb[0]: Det lyktes ikke å dekryptere denne fila:
nb[1]: Det lyktes ikke å dekryptere disse filene:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
nb: <qt>Du har ikke  valgt en sti til GnuPGs oppsettsfil. <br />Dette vil føre til noen overraskende resultater når KGpg kjøres. <br />Vil du starte KGpg-veiviseren slik at problemet kan bli rettet?</qt>

en: Start Assistant
nb: Start assistent-veiviser

en: Do Not Start
nb: Ikke start

en: KGpg Assistant
nb: KGpg-assistent

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
nb: Denne assistenten definerer først noen elementære oppsett som trengs for at KGpg skal fungere. Deretter viser den hvordan du lager ditt eget nøkkelpar, slik at du kan kryptere filer og e-post.

en: Welcome to the KGpg Assistant
nb: Dette er KGpg-assistenten

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
nb: KGpg må vite hvilken kjørbar fil  for GnuPG som skal brukes.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
nb: Hvis du ikke vil forsøke noen uvanlige innstillinger, så bare trykk på «neste»-knappen.

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
nb: gpg|GnuPG-program
    *|All files

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
nb: KGpg må vite hvor oppsettsfila for GnuPG er lagret.

en: Path to your GnuPG configuration file:
nb: Sti til GnuPG oppsettsfil:

en: Configuration File
nb: Oppsettsfil

en: Your default key:
nb: Din standard nøkkel:

en: Default Key
nb: Standardnøkkel

en: Generate new key
nb: Lag ny nøkkel

en: Done
nb: Ferdig

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
nb: <qt><b>Fant ikke oppsettsfila for GnuPG.</b>Skal KGpg prøve å opprette en oppsettsfil ?</qt>

en: Create Config
nb: Lag oppsett

en: Do Not Create
nb: Ikke lag

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
nb: <qt><b>Fant ikke oppsettsfila for GnuPG</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
nb: Ditt GnuPG-program er: %1

en: You have GnuPG version: %1
nb: Du har GnuPG versjon: %1

en: Your default key is: %1
nb: Din standard nøkkel er: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
nb: Det ser ut til at denne GnuPG-versjonen (%1) er for gammel.<br /> Det er ikke lenger noen garanti for kompatibilitet med versjoner før 1.4.0.

en: An error occurred while scanning your keyring
nb: Det oppsto en feil mens nøkkelringen din ble skannet

en: &Expert Mode
nb: &Ekspertmodus

en: Go to Expert Mode
nb: Gå til ekspertmodus

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
nb: Hvis du bruker ekspertmodus skal du bruke kommandolinja til å opprette nøkkelen din.

en: You must give a name.
nb: Du må oppgi et navn.

en: The name must have at least 5 characters
nb: Navnet må ha minst 5 tegn

en: The name must not start with a digit
nb: Navnet må ikke begynne med et siffer

en: You are about to create a key with no email address
nb: Du er i ferd med å lage en nøkkel som ikke har en e-postadresse

en: Email address not valid
nb: Ugyldig e-postadresse

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
nb: Nøkkelgenerering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
nb: Generer nøkkelpar

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
nb: Navnet må ha minst 5 tegn og må ikke begynne med et siffer.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
nb: Navnet må ha minst 5 tegn, ingen sifre i begynnelsen

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
nb: E-p&ost (valgfri):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
nb: Kommen&tar (valgfritt):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
nb: Utløper:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
nb: Aldri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
nb: Dager

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
nb: Uker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
nb: Måneder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
nb: År

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
nb: Nø&kkellengde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
nb: &Algoritme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
nb: Muligheter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
nb: Sertifisering er automatisk slått på for alle nøkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
nb: Sertifisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
nb: Autentisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
nb: Nøkkel-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
nb: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
nb: Opprettet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
nb: Tiltrodd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
nb: Tillit til eier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
nb: Algoritme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
nb: Lengde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
nb: Foto-id

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
nb: <qt><b>Foto:</b> <p>Et foto kan legges ved en offentlig nøkkel for ekstra sikkerhet. Fotoet kan brukes som en ekstra metode til å autentisere nøkkelen, men bør ikke være den eneste metoden til autentisering.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
nb: Ikke foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
nb: Slå av nøkkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
nb: Endre utløpsdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
nb: Endre passord

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Decryption
nb: Dekryptering

en: Appearance
nb: Utseende

en: GnuPG Settings
nb: GnuPG-innstillinger

en: Key Servers
nb: Nøkkeltjenere

en: Misc
nb: Div

en: New GnuPG Home Location
nb: Ny hjemmeadresse for GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
nb: Ingen oppsettsfil ble funnet på det valgte stedet.
    Vil du lage en nå?
    
    Verken KGpg eller GnuPG virker ordentlig uten en oppsettsfil.

en: No Configuration File Found
nb: Fant ingen oppsettsfil

en: Create
nb: Opprett

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
nb: Klarer ikke å opprette en oppsettsfil. Se etter om målmediet er montert og at du har skrivetilgang.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
nb: Det kan ikke være tomrom i URL-er for nøkkeltjenere.

en: Key server already in the list.
nb: Nøkkeltjener er allerede på lista.

en: Add New Key Server
nb: Legg til ny nøkkeltjener

en: Server URL:
nb: Tjener-URL:

[ctx: no key available]
en: none
nb: ingen

en: Decrypt File
nb: Dekrypter fil

en: Create Revocation Certificate
nb: Opprett sertifikat for tilbakekalling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
nb: Opprett tilbakekallingssertifikat for

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
nb: nøkkel-id

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
nb: Grunn til tilbakekalling:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
nb: Ingen grunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
nb: Nøkkelen er kompromittert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
nb: Nøkkelen er erstattet av en annen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
nb: Nøkkelen er ikke lenger i bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
nb: Beskrivelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
nb: Lagre sertifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
nb: Skriv ut sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
nb: Importer til nøkkelring

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
nb: %1 (Standard)

en: 1 Key | %1 Keys
nb[0]: 1 nøkkel
nb[1]: %1 nøkler

en: 1 Group | %1 Groups
nb[0]: 1 gruppe
nb[1]: %1 grupper

en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
nb: E-post

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
nb: ID %1, %2-bit %3 nøkkel, opprettet %4, tilbakekalt

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
nb: ID %1, %2-bit %3 nøkkel, opprettet %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
nb[0]: En foto-id
nb[1]: %1 foto-id-er

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
nb: Ny nøkkel laget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
nb: Du har – vellykket – opprettet følgende nøkkel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
nb: <qt><b>Sett som standardnøkkel:</b><br />
    <p>Når dette er krysset av blir det nylagede nøkkelparet definert som standardparet.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
nb: Sett denne som din standardnøkkel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
nb: Sertifikat for tilbakekalling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
nb: Det anbefales å lagre eller skrive ut et sertifikat for tilbakekalling i tilfelle nøkkelen blir kompromittert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
nb: Lagre som:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
nb: Skriv ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
nb: Nøkkel som skal importeres:

en: Choose New Expiration
nb: Velg ny utløpsdato

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Select Public Key
nb: Velg offentlig nøkkel

en: Select Public Key for %1
nb: Velg offentlig nøkkel for %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
nb[0]: Velg offentlig nøkkel for %2 og en fil til
nb[1]: Velg offentlig nøkkel for %2 og %1 filer til

en: &Search:
nb: &Søk:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
nb: <b>Liste over offentlige nøkler</b>: velg nøkkel som skal brukes til kryptering.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
nb: <b>ASCII-kodet kryptering</b>: gjør det mulig å åpne den krypterte fila/meldinga i en tekstredigering

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
nb: <b>Tillat kryptering med ikke tiltrodde nøkler</b>: Når en offentlig nøkkel importeres, blir den som regel merket som upålitelig og den kan ikke brukes uten din signatur som gjør den «tiltrodd». Krysser du av her kan du bruke alle offentlige nøkler, selv om de ikke er signert.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
nb: <b>Skjul bruker-id</b>: Ikke lagre nøkkel-id inni krypterte datapakker. Dette skjuler identiteten til mottakeren og er et mottiltak mot trafikkanalyse. Det kan gjøre dekrypteringa langsommere fordi alle tilgjengelige hemmelige nøkler prøves.

en: Symmetrical encryption
nb: Symmetrisk kryptering

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
nb: <b>Symmetrisk kryptering</b>: krypteringa bruker ikke nøkler. Du må bare oppgi et passord for å kryptere/dekryptere fila

en: Custom option:
nb: Tilpasset innstilling:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
nb: <b>Tilpasset innstilling</b>: bare for erfarne brukere, brukes til å oppgi et kommandovalg for gpg, slik som «--armor»

en: Private Key List
nb: Privat nøkkelliste

en: Choose secret key for signing:
nb: Velg hemmelig nøkkel for signering:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
nb[0]: Hvor nøye har du undersøkt at nøkkelen virkelig tilhører den personen som du vil kommunisere med:
nb[1]: Hvor nøye har du undersøkt at de %1 nøklene virkelig tilhører de personene som du vil kommunisere med:

en: I Will Not Answer
nb: Jeg vil ikke svare

en: I Have Not Checked at All
nb: Jeg har ikke sjekket i det hele tatt

en: I Have Done Casual Checking
nb: Jeg har sjekket litt tilfeldig

en: I Have Done Very Careful Checking
nb: Jeg har undersøkt meget grundig

en: Local signature (cannot be exported)
nb: Lokal signatur (kan ikke eksporteres)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
nb: Ikke signer alle bruker-id-er (åpen terminal)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
nb: Oppgi ID-er eller fingeravtrykk til nøklene som skal importeres, som en liste atskilt med mellomrom.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
nb: <p>Hvis du vil dekryptere en fil, så kan du ganske enkelt dra den og slippe den i redigeringsvinduet. KGpg gjør resten. Selv filer på andre verter kan slippes.</p>
    <p>Dra en offentlig nøkkel inn i redigeringsvinduet, så vil KGpg automatisk importere den om du vil.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
nb: <p>Den letteste måten å kryptere en fil: bare trykk høyre museknapp på fila, så har du et valg for kryptering i sprettoppmenyen.
    Dette virker i <strong>konqueror</strong> eller på skrivebordet.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
nb: <p> Hvis du vil kryptere en melding til flere mottakere, så velg flere nøkler ved å trykke «Ctrl»-tasten.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
nb: <p><strong>Du trenger ikke være en ekspert i kryptering for å bruke dette verktøyet.</strong><br/>
    Bare opprett et nøkkelpar i vinduet for nøkkelhåndtering. Eksporter den offentlige nøkkelen og send den til vennene dine.<br/>
    Be dem gjøre det samme, og importer deres offentlige nøkler. Nå kan du sende en kryptert melding ved å taste den inn i KGpgs redigering og trykke «krypter». 
     Velg vennens nøkkel og trykk «krypter» igjen. Meldinga er nå kryptert og klar til å sendes med e-post.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
nb: <p>Du kan utføre en handling på en nøkkel ved å åpne nøkkelbehandleren og trykke høyre musetast på nøkkelen. Det vises en sprettoppmeny med alle tilgjengelige handlinger.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
nb: <p> Dekrypter en fil med ett trykk på museknappen. Du blir spurt om passord, og det var det!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
nb: <p> Hvis du bare vil åpne nøkkelbehandleren kan du taste <pre>kgpg -k</pre> i en kommandolinje.
    Redigeringen kan åpnes med <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
nb: <p>For å åpne en fil i KGpgs redigering og dekryptere den med en gang, skriv: <pre>kgpg -s filnavn</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
nb: <p>Hvis du vil endre passord eller utløpsdato for en hemmelig nøkkel, så bare dobbelttrykk på den, så åpnes dialogen for nøkkelegenskaper.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
nb: <p>Du får tak i standardnøkkelen din ved å trykke «CTRL+Home» i nøkkelhåndteringa.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
nb: <p>Antall signaturer blir vist som et verktøytips hvis du legger musepekeren over størrelseskolonnen i nøkkelbehandleren. For at dette skal virke må en nøkkel være foldet ut en gang.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
nb: Dette bildet er svært stort. Vil du bruke det likevel?

en: Use Anyway
nb: Bruk likevel

en: Do Not Use
nb: Ikke bruk

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
nb: Oppgi gammelt passord for <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
nb: <qt>Oppgi nytt passord for <b>%1</b> <br />Hvis du glemmer dette passordet, så blir alle krypterte filer og meldinger utilgjengelige-</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
nb: Dekrypterer %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
nb: Dekrypterte %1

en: Generating New Key for %1
nb: Lager ny nøkkel for %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
nb: <p><b>Oppgi passord for %1 &lt;%2&gt;</b>: <br />Passordet bør inneholde ikke-alfanumeriske tegn og tilfeldige tegnfølger</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
nb: <p><b>Oppgi passord for %1</b>: <br />Passordet bør inneholde ikke-alfanumeriske tegn og tilfeldige tegnfølger.</p>

en: Generating Key
nb: Lager nøkkel

en: Generating prime numbers
nb: Lager primtall

en: Generating DSA key
nb: Lager DSA-nøkkel

en: Generating ElGamal key
nb: Lager ElGamal-nøkkel

en: Waiting for entropy
nb: Venter på entropi

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
nb: Entropibrønnen ble tom. Prosessen med å lage nøkkel stanser opp til det er nok entropi til stede. Du kan lage entropi med f.eks. å bevege musa eller bruke tastaturet. Det enkleste er å bruke et annet program inntil nøkkelprosessen fortsetter.

en: Key %1 generated
nb: Nøkkel %1 generert

en: Generating Revocation Certificate for key %1
nb: Oppretter tilbakekallingssertifikat for nøkkel %1

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
nb: Ingen nøkkel importert.<br />Se detaljert log for mer informasjon

en: New Key | New Keys
nb[0]: Ny nøkkel
nb[1]: Nye nøkler

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
nb[0]: Nøkkel med ny bruker-ID
nb[1]: Nøkler med nye bruker-ID-er

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
nb[0]: Nøkkel med nye signaturer
nb[1]: Nøkler med nye signaturer

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
nb[0]: Nøkkel med nye undernøkler
nb[1]: Nøkler med nye undernøkler

en: New Private Key | New Private Keys
nb[0]: Ny privat nøkkel
nb[1]: Nye private nøkler

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
nb[0]: Uendret nøkkel
nb[1]: Uendrede nøkler

en: <b>Connecting to the server...</b>
nb: <b>Kobler til tjeneren …</b>

en: Keyserver
nb: Nøkkeltjener

en: Requesting Passphrase
nb: Ber om passord

en:  or
nb:  eller

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
nb: Oppgi passord for <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
nb[0]: <p><b>Feil passord</b>. Du har 1 forsøk igjen.</p>
nb[1]: <p><b>Feil passord</b>. Du har %1 forsøk igjen.</p>

en: Got Passphrase
nb: Fikk passfrase
