kgpg - en to nds translation catalogue (616 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
nds: Naam (tominnst 5 Tekens):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
nds: Nettpost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
nds: Kommentar (wahlwies):

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
nds[0]: För de nakamen Bruker-ID wöör keen Nettbreef loosstüert, se höört en Slötel to, de sik nich för't Verslöteln bruken lett:
nds[1]: För de nakamen Bruker-IDs wöör keen Nettbreef loosstüert, se höört Slötels to, de sik nich för't Verslöteln bruken laat:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
nds[0]: För de nakamen Bruker-ID wöör keen Nettbreef loosstüert, se weer al ünnerschreven:
nds[1]: För de nakamen Bruker-IDs wöörn keen Nettbreven loosstüert, se weern al ünnerschreven:

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
nds: Slötel-ID

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
nds: Brukerkennen-Naam

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
nds: Dien Slötel %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
nds: <qt><b>Egen Opslötel-Befehl</b><br />
    <p>Mit disse Optschoon kannst Du en egen Befehl angeven, den GPG bi't Opslöteln utföhrt (bloots för Brukers mit mehr Könen anraadt).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
nds: Egen Opslötel-Befehl:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
nds: Verslöteln

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
nds: <qt><b>ASCII-inkleedt Verslöteln</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrt all verslötelte Dateien in en Formaat utgeven, dat mit en Texteditor opmaakt warrn kann. Du kannst de Utgaav also na den Textdeel vun en Nettbreef infögen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
nds: ASCII-inkleedt Verslöteln

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
nds: <qt><b>För verslötelte Dateien "*.pgp" as Verwiedern bruken</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrt all verslötelte Dateien de Verwiedern ".pgp" anhangt, un nich ".gpg". Dat is goot, wenn Du mit Lüüd tosamenarbeiden wullt, de PGP (Pretty Good Privacy) bruukt.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
nds: För verslötelte Dateien "*.pgp" as Verwiedern bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
nds: <qt><b>Egen Verslötel-Befehl:</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrst Du binnen den Slötelköör-Dialoog en Ingaavfeld hebben, mit dat Du en egen Befehl för't Verslöteln angeven kannst. Dat is bloots för Brukers mit mehr Könen anraadt.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
nds: Egen Verslötel-Befehl:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
nds: <qt><b>Jümmers verslöteln mit:</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrt all Dateien/Narichten ok mit den utsöchten Slötel verslötelt. Wenn Du aver en Slötel bi "Dateien verslöteln mit:" angeven hest, warrt de dore Slötel nahmen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
nds: Jümmers verslöteln mit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
nds: <qt><b>Dateien verslöteln mit:</b><br />
    <p>Wenn dit aktiveert un en Slötel utsöcht is, bruukt all Datei-Verslötelakschonen dissen Slötel. KGpg fraagt nich na en Adressaat, un de Standardslötel warrt övergahn.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
nds: Dateien verslöteln mit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
nds: <qt><b>Verslöteln mit nich trote Slötels tolaten:</b><br />
    <p>Wenn Du en Slötel importeerst, warrt em normalerwies nich troot; Du kannst em nich bruken, ehr Du den Hööftslötel nich ünnerschreven un dormit künnig maakt hest, dat Du em troost. Wenn dit aktiveert is, kannst Du all Slötels bruken, ok wenn Du se nich troost.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
nds: Verslöteln mit nich trote Slötels tolaten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
nds: <qt><b>Nich trote Slötels binnen Slötelkoppeln tolaten:</b><br /><p>En Slötelkoppel lett eenfach Verslöteln för mehr Adressaten op eenmaal to. Liek as bi de Optschoon <em>Verslöteln mit nich trote Slötels tolaten</em> warrt nich trote Slötels binnen en Slötelkoppel tolaten.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
nds: Nich trote Slötels binnen Slötelkoppeln tolaten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
nds: <qt><b>Bruker-ID versteken:</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrt de Slötel-ID vun den Adressaat ut all verslötelte Paketen wegmaakt. De Vördeel is, dat en Verkehranalyse för de verslötelten Paketen sik nich so eenfach dörföhren lett, wenn de Adressaat nich begäng is. De Nadeel is, dat de Adressaat bi't Opslöteln all Privaatslötels utproberen mutt. Wenn he en poor mehr Privaatslötels hett, kann dat en Tiet lang duern.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
nds: Bruker-ID versteken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
nds: <qt><b>Kompatibiliteet för PGP 6</b><br />
    <p>Disse Optschoon dwingt GnuPG, verslötelte Paketen uttogeven, de so kompatibel to den Standards vun PGP ("Pretty Good Privacy") 6 sünd, as dat mööglich is. So kannst Du ok mit Brukers vun PGP 6 tosamenarbeiden.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
nds: Kompatibiliteet för PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nds: <qt><b>Globale Instellen:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
nds: GnuPG sien Datenorner

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
nds: <b>Datenorner</b><p>Binnen dissen Orner wohrt GnuPG sien Instellen un Slötelbunnen. Dat is <em>~/.gnupg/</em>, wenn Du dat nich anners instellt hest.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
nds: Datenorner:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
nds: <b>Instellendatei</b><p>Dit is de Naam vun de Instellendatei binnen den baven angeven Orner. <em>gnupg.conf</em> is vörinstellt, öller GnuPG-Verschonen hebbt <em>options</em> bruukt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
nds: Instellendatei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
nds: Ännern...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
nds: GnuPG-Programm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
nds: <b>Programmpadd</b><p>Dit Programm warrt för all GnuPG-Akschonen opropen. De Vörinstellen (<em>gpg</em>) funkscheneert op de mehrsten Sytemen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
nds: Programmpadd:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
nds: <b>Bruuk den GnuPG-Hölper</b><p>De GnuPG-Hölper wohrt de Passwöör för Dien Privaatslötels för en wiss Tiet in den Spieker. Bruukst Du Dien Privaatslötel nochmaal, bides he noch twischenspiekert is, bruukst Du dat nich nochmaal ingeven. Dit is weniger seker, as wenn Du em jümmers nieg ingiffst.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
nds: GnuPG-Hölper bruken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
nds: Globale Instellen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
nds: <qt><b>KGpg automaatsch bi't Hoochfohren vun KDE starten</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, start KGpg jümmers tosamen mit KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
nds: KGpg automaatsch bi't Anmellen starten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
nds: <qt><b>Muusköör ansteed de Twischenaflaag bruken</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, bruukt KGpg bi Twischenaflaag-Akschonen de Muusköör-Twischenaflaag. Dat bedüüdt, dat Texten för't Koperen utsöcht un mit den Middel-Muusknoop (oder den rechten un linken Knoop tosamen) inföögt warrt. Is dit nich anmaakt, arbeidt KGpg mit de normale Twischenaflaag (Strg+C kopeert, Strg+V föögt in).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
nds: Muusköör ansteed de Twischenaflaag bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
nds: <qt><b>Ehr't Opstellen vun Temporeerdateien wohrschoen</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
nds: Ehr't Opstellen vun Temporeerdateien wohrschoen
    (kummt bloots bi Akschonen mit ferne Dateien vör)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
nds: Lüttprogramm && Menüs

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
nds: Konqueror Deenstmenüs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nds: <qt><b>Ünnerschriev-Deenstmenü:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
nds: Ünnerschriev-Deenstmenü:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
nds: Utmaken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
nds: För all Dateien anmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nds: <qt><b>Opslötel-Deenstmenü:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
nds: Opslötel-Deenstmenü:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
nds: För verslötelte Dateien anmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
nds: Systeemafsnitt-Lüttprogramm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
nds: <qt><b>Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen:</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrt KGpg as en Lüttbild binnen den Systeemafsnitt wiest.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
nds: Linksklick maakt op:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
nds: Slötelpleger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
nds: Verleden Dateien

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
nds: Ünnerschrieven vun Slötels

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
nds: Hier lett sik fastleggen, wodennig Brukerkennen ahn Nettpostadressen (liek as Photo-IDs) na den Slöteleegner loosstüert warrt. Se laat sik mit elk anner vun Di ünnerschreven Brukerkennen, bloots mit de eerst ünnerschreven Brukerkennen, oder ok överhööft nich loosstüern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
nds: Loosstüern vun Brukerkennen ahn Nettpostadressen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
nds: Mit elk Nettbreef loosstüern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
nds: Bloots mit den eersten Nettbreef loosstüern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
nds: Nich loosstüern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
nds: Nettpost-Vörlaag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
nds: Dit is de Nettbreeftext, de "Brukerkennen ünnerschrieven un loosstüern..." opstellt.
    
    De Platzhollers binnen Perzent-Tekens (liek as %Slötel-ID%) warrt binnen de Nettbreven mit den tohören Text utwesselt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
nds: <b>Informatschoon</b>:
    Bloots de Hööft-Slötelserver warrt binnen de Instellendatei vun GnuPG sekert,
    all anner warrt bloots för KGpg sekert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
nds: HTTP-Proxy bruken, wenn mööglich

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
nds: As Standard &fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
nds: &Tofögen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
nds: &Bewerken...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
nds: Slötelklören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
nds: Büterst troot Slötels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
nds: Troot Slötels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
nds: Deelwies troot Slötels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
nds: Aflopen Slötels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
nds: Torüchropen Slötels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
nds: Nich begäng Slötels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
nds: Utmaakt Slötels:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
nds: Editor-Schriftoort

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
nds: Slötellist

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
nds: Sorteerreeg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
nds: Links na rechts, Konto toeerst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
nds: Rechts na links, böverst Domään toeerst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
nds: Rechts na links, Domään toeerst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
nds: Rechts na links, heel Domään toeerst

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
nds: DSA un ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
nds: RSA un RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: I do not know
nds: Dat weet ik nich

en: I do NOT trust
nds: Ik troo NICH

en: Marginally
nds: Deelwies

en: Fully
nds: Vull

en: Ultimately
nds: Büterst

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
nds: Leeg

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
nds: Utmaakt

en: Revoked
nds: Torüchropen

[ctx: Expired key]
en: Expired
nds: Aflopen

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
nds: Nich fastleggt

[ctx: No trust in key]
en: None
nds: Keen

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
nds: Deelwies

[ctx: Full trust in key]
en: Full
nds: Vull

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
nds: Büterst

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: key capability]
en: Signature
nds: Ünnerschrieven

[ctx: key capability]
en: Encryption
nds: Verslöteln

[ctx: key capability]
en: Authentication
nds: Identiteet pröven

[ctx: key capability]
en: Certification
nds: Beglöven

en: 1 key | %1 keys
nds[0]: 1 Slötel
nds[1]: %1 Slötels

en: 1 signature | %1 signatures
nds[0]: 1 Ünnerschrift
nds[1]: %1 Ünnerschriften

en: [No user id found]
nds: [Keen Bruker-ID funnen]

en: %1 [local signature]
nds: %1 [lokaal Ünnerschrift]

en: %1 subkey
nds: %1-Ünnerslötel

en: Photo id
nds: Foto-ID

en: Untitled
nds: Ahn Titel

en: &Encrypt File...
nds: Datei &verslöteln...

en: &Decrypt File...
nds: Datei &opslöteln...

en: &Open Key Manager
nds: Slötelpleger &opmaken

en: &Generate Signature...
nds: Ünnerschrift opste&llen...

en: &Verify Signature...
nds: Ünnerschrift &pröven...

en: &Check MD5 Sum...
nds: MD&5-Summ pröven...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
nds: &Unicode (UTF-8)-Koderen

en: En&crypt
nds: &Verslöteln

en: &Decrypt
nds: &Opslöteln

en: S&ign/Verify
nds: Ünnerschr&ieven/Pröven

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
nds: Du hest dat Dokment "%1" ännert.
    Wullt Du dat sekern?

en: Close the document
nds: Dokment tomaken

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
nds: Dat Dokment lett sik nich sekern - de utsöcht Kodek warrt nich ünnerstütt.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
nds: Dat Dokment lett sik nich sekern - de utsöchte Koderen bargt nich all Unicode-Tekens ut dat Dokment.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
nds: Dat Dokment lett sik nich sekern, prööv bitte Dien Verlöven un den Platz op de Fastplaat.

en: Overwrite existing file %1?
nds: Vörhannen Datei "%1" överschrieven?

en: Open File to Encode
nds: Datei för't Verslöteln opmaken

en: *|All Files
nds: *|All Dateien

en: Open File to Decode
nds: Datei för't Opslöteln opmaken

en: Decrypt File To
nds: Datei opslöteln na

en: Save File
nds: Datei sekern

en: File Already Exists
nds: Gifft Datei al

en: Open File to Sign
nds: Datei för't Ünnerschrieven opmaken

en: Open File to Verify
nds: Datei för't Pröven opmaken

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
nds: <qt><b>Ünnerschrift fehlt:</b><br />Slötel-ID: %1<br /><br />Wullt Du dissen Slötel vun en Slötelserver importeren?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
nds: Importeren

en: Do Not Import
nds: Nich importeren

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
nds: Ü&nnerschrift

en: MD5 Checksum
nds: MD5-Pröövsumm

en: Compare MD5 with Clipboard
nds: MD5 mit Twischenaflaag verglieken

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
nds: MD5-Pröövumm för <b>%1</b> is:

en: <b>Unknown status</b>
nds: <b>Status nich begäng</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
nds: Twischenaflaag-Inholt is keen MD5-Pröövsumm.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
nds: <b>Richtige Pröövsumm</b>, Datei is goot.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
nds: <b>Leeg Pröövsumm, <em>Datei is schaadhaftig</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
nds: <qt><b>Feern Datei rintrocken</b><br />De feerne Datei warrt nu na en Temporeerdatei kopeert, mit disse warrt denn de Akschoon utföhrt. De Temporeerdatei warrt achteran wegdaan.</qt>

en: Could not download file.
nds: Datei lett sik nich daalladen.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
nds: <qt>Disse Datei is en <b>apen</b> Slötel.<br />Wullt Du em importeren un nich mit en Editor opmaken?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
nds: <qt>Disse Datei is en <b>Privaat</b>slötel.
    Wullt Du em importeren un nich mit en Editor opmaken?</qt>

en: Key file dropped on Editor
nds: Slöteldatei na Editor utschutert

en: Decryption failed.
nds: Opslöteln fehlslaan.

en: The encryption failed with error code %1
nds: Verslöteln mit Fehlerkode "%1" fehlslaan

en: Encryption failed.
nds: Verslöteln fehlslaan.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
nds: Ünnerschrieven nich mööglich, wiel de Slötelsatz leeg is oder en Slötel fehlt.

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
nds: Prööv afslaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
nds: &Importeren

en: Import key in your list
nds: Slötel op Dien List importeren

en: Do &Not Import
nds: &Nich importeren

en: Will not import this key in your list
nds: Disse Slötel op Dien List warrt nich importeert

en: Missing Key
nds: Slötel fehlt

en: Processing folder compression and encryption
nds: Orner warrt komprimeert un verslötelt

[ctx: State of operation as in status]
en: State
nds: Status

[ctx: Job is started up]
en: Startup
nds: Bi't Starten

en: Unable to create temporary file
nds: Temporeerdatei lett sik nich opstellen

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
nds: "%1" warrt verslötelt

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
nds: "%1" wöör verslötelt

en: Tar/Gzip
nds: Tar/GZip

en: Tar/Bzip2
nds: Tar/BZip2

en: Available Keys
nds: Verföögbor Slötels

en: Available Trusted Keys
nds: Verföögbore troot Slötels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
nds: Söken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
nds: Slötels binnen den Koppel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
nds: Apen Slötel exporteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
nds: Du muttst binnen de Instellen tominnst een Slötelserver angeven, ehr Du na een wat exporteren kannst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
nds: Datei:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
nds: Export-Instellen

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
nds: Slötel reenmaken

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
nds: <qt>Dat Slötelbund bargt den anfraagten Slötel nich mehr.<br />Villicht hett en anner Programm em wegdaan.</qt>

en: Key not found
nds: Slötel lett sik nich finnen.

[ctx: no email address]
en: none
nds: keen

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
nds: <qt>De linke Deel is de Algoritmus, den de <b>Ünnerschrift</b>-Slötel bruukt. De rechte Deel is de Algoritmus, den de <b>Verslötel</b>-Slötel bruukt.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
nds: Keen Grenz

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
nds: <qt>De linke Deel is den <b>Ünnerschrift</b>-Slötel sien Grött, de rechte Deel de Grött vun den <b>Verslötel</b>-Slötel.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
nds: <em>Keen</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
nds: Leeg oolt Slötelsatz. De Slötelsatz för den Slötel wöör nich ännert.

en: Could not change passphrase
nds: Slötelsatz lett sik nich ännern

en: KGpg was unable to change the passphrase.
nds: KGpg kann den Slötelsatz nich ännern.

en: Changing key properties failed.
nds: Ännern vun Slötelegenschappen fehlslaan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
nds: Slötel-Egenschappen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
nds: <qt><b>Slötelserver</b><br /><p>En Slötelserver is en zentraal Aflaag för PGP/GnuPG-Slötels, de na't Internet tokoppelt is. Du kannst eenfach op em togriepen, wenn Du Slötels importeren oder apen afleggen wullt. Binnen de Köör kannst Du den Server utsöken, den Du bruken wullt.</p><p>Faken höört de Slötels op en Server Lüüd to, de Du nienich drapen hest, so dat de Echtheit op't Best twiefelhaftig is. Kiek binnen dat GnuPG-Handbook ünner "Web-of-Trust", wenn Du weten wullt, wodennig GnuPG mit dat Problem vun de Echtheit-Prööv ümgeiht.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
nds: Slötelserver:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
nds: <b>Slötelserver-Köör:</b>
    Hier kannst Du den Slötelserver kören, vun den Du PGP/GnuPG Slötels na Dien lokaal Slötelbund importeren wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
nds: <qt><b>Sööktext oder Slötel-ID</b><br />
    <p>Du kannst op mehr as een Oort na en Slötel söken. Du kannst na en Text oder Deeltext (a.B. "Phil" oder "Zimmermann") oder na de ID vun den Slötel söken. IDs sünd Keden vun Bookstaven un Tallen, de en Slötel eenkennig maakt. (a.B. 0xED7585F4).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
nds: Sööktext oder ID vun den Slötel, de importeert warrn schall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
nds: HTTP-Proxy bruken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
nds: &Söken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
nds: Exporteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
nds: <qt><b>Slötel, den Du exporteren wullt:</b><br />
    <p>Hier kannst Du binnen de Utklapplist den Slötel kören, den Du na den utsöchten Slötelserver exporteren wullt.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
nds: Slötel, de exporteert warrn schall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
nds: Attributen exporteren (Foto-ID)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
nds: <qt><b>Exporteren:</b><br />
    <p>Mit dissen Knoop exporteerst Du den Slötel na den angeven Server.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
nds: &Exporteren

en: Key Server
nds: Slötelserver

en: You must enter a search string.
nds: Du muttst en Sööktext ingeven.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
nds: Du muttst toeerst Slötelservers fastleggen, ehr Du Slötels daalladen kannst.

en: No keyservers defined
nds: Keen Slötelserver angeven

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
nds: Slötel-Import afslaten

en: Upload to keyserver finished without errors
nds: Hoochladen na Slötelserver ahn Fehlers afslaten

en: Upload to keyserver failed
nds: Hoochladen na Slötelserver fehlslaan

en: Connecting to the server...
nds: An't Tokoppeln na den Server...

en: You must choose a key.
nds: Du muttst en Slötel kören.

en: No matching keys found
nds: Keen passen Slötels funnen

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
nds[0]: 1 passen Slötel funnen
nds[1]: %1 passen Slötels funnen

en: Key Management
nds: Slötelpleeg

en: &Open Editor
nds: Editor o&pmaken

en: &Key Server Dialog
nds: &Slötelserver-Dialoog

en: &Go to Default Key
nds: &Na Standardslötel gahn

en: Tip of the &Day
nds: Tipp för Vun&daag

en: View GnuPG Manual
nds: GnuPG-Handbook ankieken

en: &Refresh List
nds: List &opfrischen

en: Show &Long Key Id
nds: &Lang Slötel-ID wiesen

en: K&ey Properties
nds: Slötel-&Egenschappen

en: &Open Key URL
nds: Slötel-&URL opmaken

en: Edit Key in &Terminal
nds: Slötel op &Konsool bewerken

en: &Generate Key Pair...
nds: Slötel&poor opstellen...

en: &Import Key...
nds: Slötel &importeren...

en: Send Ema&il
nds: &Nettbreef loosstüern

en: &Create New Contact in Address Book
nds: Nieg Kontakt in't &Adressbook opstellen

en: &Edit Group...
nds: Koppel &bewerken...

en: &Delete Group
nds: Koppel weg&doon

en: &Rename Group
nds: Koppel ü&mnömen

en: Set as De&fault Key
nds: As Standarslötel &fastleggen

en: &Add Photo...
nds: Foto &tofögen...

en: &Add User Id...
nds: Bruker-ID &tofögen...

en: Export Secret Key...
nds: Privaatslötel exporteren...

en: Delete Key Pair
nds: Slötelpoor wegdoon

en: Revoke Key...
nds: Slötel torüchropen...

en: &Regenerate Public Key
nds: Apen Slötel &nieg opstellen

en: Set User Id as &Primary
nds: Bruker-ID as &Hööft-ID fastleggen

en: &Open Photo
nds: Foto &opmaken

en: &Delete Photo
nds: Foto weg&doon

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
nds: Fe&hlen Ünnerschriften vun Slötelserver importeren

en: Trust
nds: Vertroen

en: Size
nds: Grött

en: Creation
nds: Opstellt

en: Expiration
nds: Löppt af

en: &Photo ID's
nds: &Foto-IDs

[ctx: small picture]
en: Small
nds: Lütt

[ctx: medium picture]
en: Medium
nds: Middel

[ctx: large picture]
en: Large
nds: Groot

en: Minimum &Trust
nds: Lüttst &Totroen

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
nds: &Keen

[ctx: show only active keys]
en: &Active
nds: &Anmaakt

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
nds: &Deelwies

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
nds: &Vull

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
nds: &Büterst

en: &Show Only Secret Keys
nds: Bloots Privaatslötels &wiesen

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
nds: Fokus op Söökreeg

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nds: Opstunns warrt en anner Slötel opstellt.
    Tööv bitte en Momang, bet dat afslaten is.

en: Generating new key pair
nds: Nieg Slötelpoor warrt opstellt

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
nds: Programm "konsole" för den Fachlüüdbedrief lett sik nich opropen.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
nds: Praat

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
nds: Leeg Slötelsatz. Slötelpoor lett sik nich opstellen.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
nds: Vun Bruker afbraken. Slötelpoor lett sik nich opstellen.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
nds: De Nettpostadress is leeg. Slötelpoor lett sik nich opstellen.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
nds: "gpg" lett den Naam nich to. Slötelpoor lett sik nich opstellen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
nds: Nieg Slötelpoor opstellt

en: backup copy
nds: Sekerheitkopie

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
nds: De Perzess "gpg" holl nich op. Slötelpoor lett sik nich opstellen.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
nds: Du kannst bloots Hööftslötels opfrischen. Prööv bitte Dien Köör.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nds: Opstunns löppt noch en anner Akschoon.
    Tööv bitte en Momang, bet se afslaten is.

en: Add New User Id
nds: Niege Bruker-ID tofögen

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
nds: Dat Bild mutt en JPEG-Datei wesen. Beacht bitte, dat Bild warrt binnen Dien apen Slötel wohrt. Wenn Du en groot Bild bruukst, warrt ok de Slötel groot. Dat schall man nich grötter as 6 KiB wesen. En Grött vun üm un bi 240x288 Pixels is en goot Weert.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du de Foto-ID <b>%1</b><br/>ut den Slötel <b>%2 &lt;%3&gt;</b><br/>wegdoon wullt?</qt>

en: Public Key
nds: Apen Slötel

en: Sub Key
nds: Ünnerslötel

en: Secret Key Pair
nds: Privaat Slötelpoor

en: Key Group
nds: Slötelkoppel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
nds: Ünnerschrift

en: User ID
nds: Bruker-ID

en: Revocation Signature
nds: Torüchroop-Ünnerschrift

en: Photo ID
nds: Foto-ID

en: Orphaned Secret Key
nds: Alleenlaten Privaatslötel

en: Group member
nds: Koppelmaat

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
nds[0]: Bruker-ID ünner&schrieven...
nds[1]: Bruker-IDs ünner&schrieven...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
nds[0]: Brukerkennen ünnerschrieven un &loosstüern...
nds[1]: Brukerkennen ünnerschrieven un &loosstüern...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
nds[0]: Apen Slötel e&xporteren...
nds[1]: Apen Slötels e&xporteren...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
nds[0]: Slötel vun Slötelserver opf&rischen
nds[1]: Slötels vun Slötelserver opf&rischen

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
nds[0]: &Koppel mit utsöcht Slötel opstellen...
nds[1]: &Koppel mit utsöchte Slötels opstellen...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
nds[0]: Slötel ünner&schrieven...
nds[1]: Slötels ünner&schrieven...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
nds[0]: Bruker-ID weg&doon
nds[1]: Bruker-IDs weg&doon

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
nds[0]: Ünnerschrift &wegdoon
nds[1]: Ünnerschriften &wegdoon

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
nds[0]: Slötel vun Slötelserver importeren
nds[1]: Slötels vun Slötelserver importeren

en: &Delete Key | &Delete Keys
nds[0]: Slötel &wegdoon
nds[1]: Slötels &wegdoon

en: Creation of the revocation certificate failed...
nds: Opstellen vun dat Torüchroop-Zertifikaat fehlslaan...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
nds: <qt>Du schallst Privaatslötels <b>nich</b> an Steden wohren, de nich seker sünd.<br/>Wenn Jichtenseen disse Datei faatkriggt, is dat Verslöteln mit dissen Slötel nich mehr seker.<br/>Slötel liekers exporteren?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
nds: PRIVAATSLÖTEL exporteren as

en: *.asc|*.asc Files
nds: *.asc|*.asc-Dateien

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
nds: <qt>Dien <b>Privaatslötel</b> "%1" wöör exporteert as<br/>%2.<br/>Wohr em <b>nich</b> an en Steed, de nich seker is.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
nds: Dien Privaatslötel lett sik nich exporteren.
    Prööv bitte den Slötel.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
nds[0]: <qt>De apen Slötel wöör exporteert na<br/>%2</qt>
nds[1]: <qt>De %1 apen Slötels wöörn exporteert na<br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
nds: Dien apen Slötel lett sik nich exporteren.
    Prööv bitte den Slötel.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
nds: <p>Dit is en "verlaten" Privaatslötel (em höört keen apen Slötel to) un lett sik so nich bruken.</p><p>Wullt Du den apen Slötel nieg opstellen?</p>

en: Generate
nds: Opstellen

en: Do Not Generate
nds: Nich opstellen

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du den Koppel <b>%1</b> wegdoon wullt?</qt>

en: Delete
nds: Wegdoon

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
nds: <qt>Du kannst keen Koppel mit Ünnerschriften, Ünnerslötels oder anner Koppeln dor binnen opstellen.</qt>

en: Create New Group
nds: Nieg Koppel opstellen

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
nds: Naam för den niegen Koppel:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
nds: De nakamen Slötels sünd leeg oder se warrt nich troot; se warrt den Koppel nich toföögt:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
nds: <qt>Keen gellen Slötel utsöcht, un ok keen, den troot warrt. De Koppel <b>%1</b> warrt nich opstellt.</qt>

en: Group Properties
nds: Koppel-Egenschappen

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
nds: Du kannst bloots Hööftslötels ünnerschrieven. Prööv bitte Dien Köör.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nds: <qt>Du wullt dissen Slötel ünnerschrieven:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerafdruck: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Du schullst den Fingerafdruck vun den Slötel pröven. Dor kannst Du den Slötel-Eegner a.B. för anropen oder persöönlich drepen, so dat keeneen Jümehr Kommunikatschoon affangen kann.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nds: <qt>Du wullt dissen Slötel ünnerschrieven:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerafdruck: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Du schullst den Fingerafdruck vun den Slötel pröven. Dor kannst Du den Slötel-Eegner a.B. för anropen oder persöönlich drepen, so dat keeneen Jümehr Kommunikatschoon affangen kann.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
nds: <qt>Du wullt de nakamen Slötels op eenmaal ünnerschrieven.<br/><b>Wenn Du nich all Fingerafdrück nipp un nau pröövt hest, mag dat wesen, dat Dien Kommunikatschoon nich seker is.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
nds: Du kannst bloots Bruker-ID's un Foto-ID's ünnerschrieven. Prööv bitte Dien Köör.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nds: <qt>Du wullt dissen Slötel ünnerschrieven:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerafdruck: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Du schullst den Fingerafdruck vun den Slötel pröven. Dor kannst Du den Slötel-Eegner a.B. för anropen oder persöönlich drepen, so dat keeneen Jümehr Kommunikatschoon affangen kann.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nds: <qt>Du wullt disse Bruker-ID ünnerschrieven:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerafdruck: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Du schullst den l pröven. Dor kannst Du den Slötel-Eegner a.B. för anropen oder persöönlich drepen, so dat keeneen Jümehr Kommunikatschoon affangen kann.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
nds: <qt>Du wullt de nakamen Bruker-ID's op eenmaal ünnerschrieven.<br/><b>Wenn Du nich all Fingerafdrück nipp un nau pröövt hest, mag dat wesen, dat Dien Kommunikatschoon nich seker is.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
nds: <qt>Leeg Slötelsatz, Slötel <b>%1 (%2)</b> wöör nich ünnerschreven.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
nds: <qt>De Slötel <b>%1 (%2)</b> is al ünnerschreven.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
nds: <qt>Ünnerschrieven vun Slötel <b>%1</b> mit Slötel <b>%2</b> fehlslaan.<br />Wullt Du versöken, dat Du den Slötel op de Konsool ünnerschriffst?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
nds[0]: All Ünnerschriften för dissen Slötel sünd al binnen Dien Slötelbund
nds[1]: All Ünnerschriften för disse Slötels sünd al binnen Dien Slötelbund

en: Edit key manually to delete a self-signature.
nds: Slötel per Hand bewerken un en Egen-Ünnerschrift wegdoon

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du de Ünnerschrift<br /><b>%1</b><br />vun den Bruker mit de ID <b>%2</b><br />ut den Slötel <b>%3</b><br />redig wegmaken wullt?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
nds: Disse Akschoon lett sik nich utföhren, bewerk den Slötel bitte per Hand.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
nds[0]: <qt>De Slötel, den Du wegdoon wullt, höört een vun de nakamen Slötelkoppeln to. Wullt Du em ut dissen Koppel wegdoon?</qt>
nds[1]: <qt>De Slötel, den Du wegdoon wullt, höört een vun de nakamen Slötelkoppeln to. Wullt Du em ut disse Koppeln wegdoon?</qt>

en: Delete key
nds: Slötel wegdoon

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
nds: Du deist den lesten Slötel ut den Koppel %1 weg.<br/>Wullt Du den Koppel ok wegmaken?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
nds: <p><b>Privaat</b>-Slötelpoor <b>%1</b> wegdoon?</p>Wenn Du dit Slötelpoor wegdeist, kannst Du Dateien, de mit dissen Slötel verslötet wöörn, nienich wedder opslöteln.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nds: Opstunns warrt noch en anner Slötel wegdaan.
    Tööv bitte en Momang, bet dat afslaten is.

en: Key <b>%1</b> deleted.
nds: Slötel <b>%1</b> wegdaan.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
nds: Slötel <b>%1</b> lett sik nich wegdoon.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
nds: De Slötel <b>%1</b> lett sik nich wegdoon, bides Du em op de Konsool bewerken deist.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
nds: Du hest Indrääg utsöcht, de keen Slötels sünd. Se laat sik mit dissen Menü-Indrag nich wegdoon.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
nds: <qt>Dit sünd private Slötelporen:<br/><b>%1</b><br/>Se warrt nich wegdaan.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
nds[0]: <qt><b>Dissen apen Slötel wegdoon?</b></qt>
nds[1]: <qt><b>Disse %1 apen Slötels wegdoon?</b></qt>

en: Key Import
nds: Slötel importeren

en: Open File
nds: Datei opmaken

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
nds: <qt>As't lett bargt de Twischenaflaag keen Slötel, man en verslötelt Text.<br />Wullt Du em toeerst opslöteln un achteran importeren?</qt>

en: Import from Clipboard
nds: Ut Twischenaflaag importeren

en: Importing...
nds: An't importeren...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
nds: Slötel importeren fehlslaan. Mehr Informatschonen gifft dat binnen dat Logbook.

en: KGpg - encryption tool
nds: KGpg - Verslötelwarktüüch

en: Ke&y Manager
nds: Slötel&pleger

en: &Encrypt Clipboard
nds: Twischenaflaag &verslöteln

en: &Decrypt Clipboard
nds: Twischenaflaag &opslöteln

en: &Sign/Verify Clipboard
nds: Twischenaflaag ünner&schrieven/pröven

en: Clipboard is empty.
nds: Twischenaflaag is leddig.

en: Text successfully encrypted.
nds: Text mit Spood verslötelt.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
nds: &Slötels

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
nds: &Enkelheiten wiesen

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
nds: &Koppeln

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
nds: <p>Wullt Du de Datei <b>%1</b> na Dien Slötelbund importeren?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
nds: GnuPG lett sik nich starten.<br />Ehr KGpg opropen warrt mutt de GnuPG-Fehler richt wesen.

en: GnuPG error
nds: GnuPG-Fehler

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
nds: <qt>De Bruuk vun den <b>GnuPG-Hölper</b> is binnen de Instellendatei (%1) anmaakt.<br/>Man as't lett, löppt he nich, wat to Problemen bi't Ünnerschrieven/Verslöteln föhren kann.<br />Maak den GnuPG-Hölper binnen de Instellen ut, oder kiek, wat Du em an't Lopen kriggst.</qt>

en: No files given.
nds: Keen Dateien angeven.

en: Cannot decrypt and show folder.
nds: Orner lett sik nich opslöteln un wiesen.

en: Cannot sign folder.
nds: Orner lett sik nich ünnerschrieven.

en: Cannot verify folder.
nds: Orner lett sik nich pröven.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
nds: De anfraagte Akschoon lett sik nich utföhren.
    Söök bitte bloots een Orner ut, oder en Reeg Dateien, man misch bitte Dateien un Ornern nich.

en: Encrypt file
nds: Datei verslöteln

en: Open key manager
nds: Slötelpleger opmaken

en: Open editor
nds: Editor opmaken

en: Show encrypted file
nds: Verslötelte Datei wiesen

en: Sign File
nds: Datei ünnerschrieven

en: Verify signature
nds: Ünnerschrit pröven

en: File to open
nds: Datei, de opmaakt warrn schall

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
nds: Moin,
    
    bileggt de Bruker-ID '%UIDNAME%' vun Dien ünnerschreven Slötel %KEYID%. Disse Nettbreef is mit dissen Slötel verslötelt. Dat schall besekern, dat Du de Kuntrull över de Nettpostadress un ok den Slötel hest.
    
    Hest Du mehr as een Bruker-ID, warrt för elk Bruker-ID en egen Nettbreef mit de Ünnerschrift na de tohören Nettpostadress loosstüert. Na't Opslöteln mit "gpg --decrypt" laat sik de Ünnerschriften mit "gpg --import" importeren.
    
    Bruukst Du KGpg, denn seker de Bilaag na Fastplaat, importeer ehr dorna eenfach mit "Slötel importeren…" ut dat Menü "Slötels" un maak de Datei op.
    
    Beacht, betherto wöörn Dien Slötels noch na keen Slötelservers hoochlaadt. Wullt Du de niege Ünnerschrift för anner Brukers praatstellen, muttst Du ehr noch hoochladen. Mit GnuPG lett sik dat mit gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID% doon.
    
    Hest Du all Bruker-IDs importeert, lett sik mit KGpg de Slötel mit de rechte Muustast anklicken un "Apen Slötel exporteren…" utsöken.
    
    Wullt Du noch mehr weten, töger bitte nich un fraag eenfach.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
nds: Egen Opslötel-Befehl

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
nds: Egen Verslötel-Instellen

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
nds: Egen Verslötel-Instellen bruken

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
nds: Datei-Verslötelslötel

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
nds: Dateien verslöteln

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
nds: ASCII-inkleedt Verslöteln bruken

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
nds: Verslöteln mit nich trote Slötels tolaten

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
nds: Nich trote Slötels binnen Slötelkoppeln tolaten

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
nds: Bruker-ID versteken

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
nds: För PGP 6 verslöteln

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
nds: Verwiedern ".pgp" för verslötelte Dateien bruken

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
nds: De Padd na de GnuPG-Instellendatei

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
nds: De Padd na't Programm "gpg", dat KGpg bruukt

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
nds: Is dat eerste Maal, dat dat Programm löppt.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
nds: De Grött vun dat Editorfinster

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
nds: Vertroen-Weert binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
nds: Afloopdatum binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
nds: Grött binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
nds: Opstelldatum binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
nds: Bloots Privaatslötels binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
nds: Lang Slötel-IDs binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
nds: Bloots Slötels mit tominnst dissen Totroen-Weert binnen den Slötelpleger wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
nds: Muus-Köör ansteed de normale Twischenaflaag bruken

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
nds: KGpg automaatsch mit KDE starten

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
nds: Bi Akschonen mit feerne Dateien wohrschoen, ehr Temporeerdateien opstellt warrt

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
nds: Standard-Bedregen för Linksklick

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
nds: Verslötelte Dateien bi't Indroppen verarbeiden

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
nds: Normale Dateien bi't Indroppen verarbeiden

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
nds: Dat Ünnerschriev-Deenstmenü wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
nds: Dat Opslötel-Deenstmenü wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
nds: De Tall vun tolest opmaakte Dateien, de dat Bewerkenmenü wiest.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
nds: Tipp för Vundaag wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
nds: Klöör för Slötels, de troot warrt

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
nds: Klöör för torüchropen Slötels

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
nds: Klöör för nich begäng Slötels

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
nds: Klöör för Slötels, de nich troot warrt

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
nds: Klöör för büterst troot Slötels

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
nds: Klöör för deelwies troot Slötels

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
nds: Klöör för aflopen Slötels

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
nds: Schriftoort

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
nds: Vun KGpg bruukt Slötelservers. De eerste Server op de List is de Standardserver.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
nds: List vun URLs, de Enkelheiten un Oplösen to den angeven Slötel wiest. De eerste Server op de List is de Standardserver.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
nds: HTTP-Proxy bruken, wenn mööglich

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
nds: Dit is de Nettbreeftext, de "Brukerkennen ünnerschrieven un loosstüern..." opstellt.

en: Cannot create temporary file for folder compression.
nds: För't Komprimeren vun en Orner lett sik keen Temporeerdatei opstellen.

en: Temporary File Creation
nds: Opstellen vun Temporeerdatei

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
nds: <qt>KGpg stellt för't Verslöteln de temporere Archivdatei<br /><b>%1</b> op. Na't Verslöteln warrt de Datei wedder wegdaan.</qt>

en: Compression method for archive:
nds: Komprimeermetood för't Archiv:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
nds[0]: Opslöteln vun disse Datei is fehlslaan:
nds[1]: Opslöteln vun disse Dateien is fehlslaan:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
nds: <qt>Du hest keen Padd na Dien GnuPG-Instellendatei angeven.<br />Dat kann bi't Utföhren vun GnuPG to nich verwachte Resultaten föhren.<br />Wullt Du dit Problem mit den KGpg-Hölper lösen?</qt>

en: Start Assistant
nds: Hölper opropen

en: Do Not Start
nds: Nich starten

en: KGpg Assistant
nds: KGpg-Hölper

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
nds: Disse Inrichthölper leggt toeerst en Reeg Grundinstellen fast, so dat KGpg richtig funkscheneert. Achteran kannst Du Dien egen Slötelpoor opstellen, mit dat Du denn Dateien un Nettbreven verslöteln kannst.

en: Welcome to the KGpg Assistant
nds: Willkamen bi den KGpg-Hölper

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
nds: Du muttst KGpg dat GnuPG-Programm vertellen, wat dat bruken schall.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
nds: Wenn Du nich heel besünnere Instellen fastleggen wullt, kannst Du eenfach op "Nakamen" klicken.

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
nds: gpg|GnuPG-Programm
    *|All Dateien

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
nds: KGpg mutt weten, woneem Dien GnuPG-Instellendatei liggt.

en: Path to your GnuPG configuration file:
nds: Padd na Dien GnuPG-Instellendatei:

en: Configuration File
nds: Instellendatei

en: Your default key:
nds: Dien Standardslötel:

en: Default Key
nds: Standardslötel

en: Generate new key
nds: Nieg Slötel opstellen

en: Done
nds: Afslaten

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
nds: <qt><b>De GnuPG-Instellendatei lett sik nich finnen</b>. Schall KGpg en Instellendatei opstellen?</qt>

en: Create Config
nds: Instellendatei opstellen

en: Do Not Create
nds: Nich opstellen

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
nds: <qt><b>De GnuPG-Instellendatei lett sik nich finnen</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
nds: Dien GnuPG-Programm: %1

en: You have GnuPG version: %1
nds: Dien GnuPG-Verschoon: %1

en: Your default key is: %1
nds: Dien Standardslötel: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
nds: As't lett is Dien GnuPG-Verschoon (%1) to oolt.<br />Kompatibiliteet mit öller Verschonen as V. 1.4.0 warrt nich mehr tosekert.

en: An error occurred while scanning your keyring
nds: Bi't Dörkieken vun Dien Slötelbund hett dat en Fehler geven

en: &Expert Mode
nds: &Fachlüüd-Bedrief

en: Go to Expert Mode
nds: Na Fachlüüd-Bedrief wesseln

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
nds: In'n Fachlüüd-Bedrief muttst Du Dien Slötel op de Konsool opstellen.

en: You must give a name.
nds: Du muttst en Naam angeven.

en: The name must have at least 5 characters
nds: De Naam mutt tominnst 5 Tekens hebben

en: The name must not start with a digit
nds: De Naam mutt nich mit en Tall anfangen

en: You are about to create a key with no email address
nds: Du büst jüst bi un stellst en Slötel ahn Nettpostadress op

en: Email address not valid
nds: Nettpostadress is leeg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
nds: Slötelopstellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
nds: Slötelpoor opstellen

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nds: &Naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
nds: De Naam mutt tominnst 5 Tekens hebben un nich mit en Tall anfangen.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
nds: Rejell Naam,  tominnst 5 Tekens, keen Tall vörn

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
nds: N&ettpost (wahlwies):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
nds: &Kommentar (wahlwies):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
nds: Löppt af:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
nds: Nienich

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
nds: Daag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
nds: Weken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
nds: Maanden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
nds: Johren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
nds: &Slötelgrött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
nds: &Algoritmus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
nds: Könen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
nds: Beglöven is automaatsch för all Slötels anmaakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
nds: Beglöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
nds: Identiteet pröven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
nds: Slötel-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
nds: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
nds: Opstellt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
nds: Vertroen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
nds: Eegner-Vertroen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
nds: Algoritmus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
nds: Längde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
nds: Foto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
nds: <qt><b>Foto:</b><p>För höger Sekerheit laat sik Fotos na apen Slötels inbetten. En Foto lett sik denn as en Bito-Metood för de Identiteetprööv bruken, man Een schull sik dor nich alleen op verlaten un bloots dat Foto as Nawies för de Identiteet bruken.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
nds: Keen Foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
nds: Slötel utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
nds: Afloopdatum ännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
nds: Slötelsatz ännern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
nds: Fingerafdruck

en: Decryption
nds: Opslöteln

en: Appearance
nds: Utsehn

en: GnuPG Settings
nds: GnuPG-Instellen

en: Key Servers
nds: Slötelservers

en: Misc
nds: Anner Saken

en: New GnuPG Home Location
nds: Nieg Oort vun de GnuPG-Installatschoon

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
nds: An de angeven Steed wöör keen Instellendatei funnen.
    Wullt Du ehr nu opstellen?
    
    Ahn Instellendatei funkscheneert KGpg un GnuPG nich richtig.

en: No Configuration File Found
nds: Keen Instellendatei funnen

en: Create
nds: Opstellen

en: Ignore
nds: Övergahn

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
nds: Instellendatei lett sik nich opstellen. Prööv bitte, wat dat Teelmedium inhangt is un Du dor ok Schriefverlööf för hest.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
nds: Binnen de Slötelserver-Adress muttst Du keen Freetekens bruken.

en: Key server already in the list.
nds: Slötelserver is al op de List.

en: Add New Key Server
nds: Nieg Slötelserver tofögen

en: Server URL:
nds: Server-URL:

[ctx: no key available]
en: none
nds: keen

en: Decrypt File
nds: Datei opslöteln

en: Create Revocation Certificate
nds: Torüchroop-Zertifikaat opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
nds: Torüchroop-Zertifikaat opstellen för

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
nds: Slötel-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
nds: Grund för't Torüchropen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
nds: Keen Grund

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
nds: Slötel is nich länger seker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
nds: Slötel wöör utwesselt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
nds: Slötel is nich mehr in Bruuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
nds: Beschrieven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
nds: Zertifikaat sekern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
nds: Zertifikaat drucken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
nds: Na Slötelbund importeren

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
nds: %1 (Standard)

en: 1 Key | %1 Keys
nds[0]: Een Slötel
nds[1]: %1 Slötels

en: 1 Group | %1 Groups
nds[0]: Een Koppel
nds[1]: %1 Koppeln

en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
nds: Nettpost

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
nds: ID %1, %2-Bit %3-Slötel, opstellt den %4, torüchropen

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
nds: ID %1, %2-Bit %3-Slötel, opstellt den %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
nds[0]: Een Foto-ID
nds[1]: %1 Foto-IDs

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
nds: Nieg Slötel opstellt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
nds: Hier is de opstellte Slötel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
nds: Fingerafdruck:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
nds: <qt><b>As Standardslötel fastleggen:</b><br />
    <p>Wenn anmaakt, warrt dat nieg opstellte Slötelpoor Dien Standardpoor.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
nds: As Standardslötel fastleggen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
nds: Torüchroop-Zertifikaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
nds: Bitte seker en Torüchroop-Zertifikaat, oder druck dat ut, för den Fall, dat Dien Slötel schaadhaftig warrt oder nich länger seker is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
nds: Sekern as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
nds: Drucken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
nds: Slötel, de importeert warrn schall:

en: Choose New Expiration
nds: Nieg Afloopdatum kören

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
nds: Keen Grenz

en: Select Public Key
nds: Apen Slötel kören

en: Select Public Key for %1
nds: Apen Slötel för "%1" kören

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
nds[0]: Apen Slötel för "%2" un noch een Datei kören
nds[1]: Apen Slötel för "%2" un noch %1 Datei kören

en: &Search:
nds: &Söken:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
nds: <b>List vun apen Slötels</b>: Den Slötel för't Verslöteln kören.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
nds: <b>ASCII-Inkleden</b>: maakt dat mööglich, de verslötelte Datei oder Naricht mit en Texteditor optomaken

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
nds: <b>Verslöteln mit nich trote Slötels tolaten</b>: Wenn Du en Slötel importeerst, warrt em normalerwies nich troot; Du kannst em nich bruken, ehr Du em nich ünnerschreven un dormit künnig maakt hest, dat Du em troost. Wenn dit aktiveert is, kannst Du all Slötels bruken, ok wenn Du ehr nich ünnerschreven hest.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
nds: <b>Bruker-ID versteken</b>: De Slötel-ID warrt nich na de verslötelten Paketen rinpackt. Disse Optschoon verstickt den Adressaat vun de Naricht un maakt Verkehranalysen sworer. Se kann ok den Opslötel-Perzeß langsamer maken, wiel all veföögbore Privaatslötels utprobeert warrt.

en: Symmetrical encryption
nds: Symmetersch verslöteln

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
nds: <b>Symmetersch Verslöteln</b>: Disse Verslöteln bruukt keen Slötels, Du bruukst bloots en Passwoort för't Ver- un Opslöteln vun de Datei.

en: Custom option:
nds: Egen Optschoon:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
nds: <b>Egen Optschoon</b>: Bloots för Brukers mit mehr Könen. Hier kannst Du en Befehlsreegoptschoon för "gpg" angeven, as a.B. "--armor".

en: Private Key List
nds: List vun Privaatslötels

en: Choose secret key for signing:
nds: Privaatslötel för't Ünnerschrieven kören:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
nds[0]: Wo achtsom hest Du pröövt, wat de Slötel redig de Persoon tohöört, de Du Saken tostüern wullt?
nds[1]: Wo achtsom hest Du pröövt, wat de %1 Slötels redig de Lüüd tohöört, de Du Saken tostüern wullt?

en: I Will Not Answer
nds: Dor warr ik nich op antern

en: I Have Not Checked at All
nds: Ik heff gor nix pröövt

en: I Have Done Casual Checking
nds: Ik heff so düt un dat pröövt

en: I Have Done Very Careful Checking
nds: Ik heff allens nipp un nau pröövt

en: Local signature (cannot be exported)
nds: Lokaal Ünnerschrift (lett sik nich exporteren)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
nds: Nich all Bruker-IDs ünnerschrieven (Terminal opmaken)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
nds: De IDs oder Fingerafdrück vun de Slötels, de Du impoteren wullt, as kommascheedt List ingeven

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
nds: <p>Wenn Du en Textdatei opslöteln wullt, kannst Du ehr eenfach na dat Editor-Finster trecken, KGpg maakt denn den Rest. Du kannst dor sogor Dateien ut dat Nettwark hentrecken.</p>
    <p>Treckst Du en apen Slötel na't Editorfinster, importeert KGpg em automaatsch, wenn Du dat wullt.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
nds: <p>De eenfachste Metood, en Datei to verslöteln: dat gifft en Optschoon för't Verslöteln binnen dat Rechtsklickmenü.
    Dat funkscheneert in <strong>Konqueror</strong> un op den Schriefdisch!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
nds: <p>Wenn Du en Naricht för mehr Lüüd verslöteln wullt, kannst Du mit daalhollen Strg-Tast en Reeg Slötels för't Verslöteln kören.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
nds: <p><strong>Du bruukst keen Expert för Verslöteln wesen, wenn Du dat Warktüüch hier bruken wullt.</strong><br/>
    Stell eenfach Dien egen Slötelpoor binnen dat Slötelpleeg-Finster op, exporteer Dien apen Slötel un stüer em Dien Frünnen över Nettpost to.<br/>
    Se schöölt denn dat sülve doon, un Du importeerst denn se ehr apen Slötels. Wenn Du nu en verslötelt Naricht opstellen wullt, schriev ehr binnen dat KGpg-Editorfinster un klick op &quot;Verslöteln&quot;. Söök Dien Fründ sien
    Slötel ut un klick nochmaal op &quot;Verslöteln&quot;. De nu verslötelte Naricht kannst Du em denn per Nettbreef tostüern.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
nds: <p>Wenn Du en Slötel ännern oder annerswat dormit doon wullt, maak dat Slötelpleeg-Finster op un klick em mit de rechte Muustast an. Denn dukt en Menü mit all verföögbor Optschonen dor binnen op.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
nds: <p>Klick eenfach op en Datei, wenn Du ehr opslöteln wullt. Du warrst na't Passwoort fraagt, un dat weer dat denn ok al!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
nds: <p>Wenn Du bloots de Slötelpleeg opmaken wullt, kannst Du dat mit den Befehl <pre>kgpg -k</pre> op en Konsool doon.
    De Editor lett sik mit <pre>kgpg -d</pre> opmaken.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
nds: <p>Wenn Du en Datei binnen KGpgp sien Editor opmaken un fuurts verslöteln wullt, bruuk <pre>kgpg -s dateinaam</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
nds: <p>Wenn Du dat Passwoort oder Afloopdatum vun en Privaatslötel ännern wullt, kannst Du em eenfach dubbelt anklicken, denn dukt de Slötelegenschappen-Dialoog op.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
nds: <p>Du kannst binnen de Slötelpleeg mit »Strg+Pos1« na Dien Standardslötel gahn.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
nds: <p>De Tall vun Ünnerschriften warrt bi't Anrögen vun den Striep "Grött" binnen den Slötelpleger mit de Muus as Kortinfo wiest. Dormit dat klappt, mutt en Slötel vördem eenmaal utfooldt worrn ween.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
nds: Dat Bild is bannig groot. Liekers bruken?

en: Use Anyway
nds: Liekers bruken

en: Do Not Use
nds: Nich bruken

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
nds: Bitte oolt Slötelsatz för <b>%1</b> ingeven

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
nds: <qt>Nieg Slötelsatz för <b>%1</b> ingeven<br />Wenn Du dissen Slötelsatz vergeten deist, kannst Du nich mehr op de Dateien un Narichten togriepen, de Du dor mit verslötelt hest.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
nds: "%1" warrt opslötelt

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
nds: "%1" wöör opslötelt

en: Generating New Key for %1
nds: Nieg Slötel för %1 warrt opstellt.

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
nds: <p><b>Giff bitte den Slötelsatz för "%1" &lt;%2&gt; in</b>:<br />De Slötelsatz schull nich-alfabeetsch Tekens un Tofall-Afsnitten bargen.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
nds: <p><b>Giff bitte den Slötelsatz för "%1" in</b>:<br />De Slötelsatz schull nich-alfabeetsch Tekens un Tofall-Afsnitten bargen.</p>

en: Generating Key
nds: Slötel warrt opstellt.

en: Generating prime numbers
nds: Primtallen warrt opstellt

en: Generating DSA key
nds: DSA-Slötel warrt opstellt

en: Generating ElGamal key
nds: ElGamal-Slötel warrt opstellt

en: Waiting for entropy
nds: An't Töven op Entropie (tofällig Daten)

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
nds: De Bestand vun tofällig Daten is verbruukt. Bet wedder noog tofällig Daten verföögbor sünd, warrt dat Slötelopstellen anhollen. Du kannst tofällig Daten opstellen, wenn Du a.B. de Muus bewegen deist oder Tastatuuringaven maaks.  Der Vorrat an Zufallsdaten ist aufgebraucht. Die Erstellung des Schlüssels wird so lange angehalten bis wieder ausreichend Zufallsdaten zur Verfügung stehen. Sie können diese z.&nbsp;B. erzeugen, indem Sie die Maus bewegen oder auf der Tastatur tippen. Der einfachste Weg ist, so lange ein anderes Programm zu benutzen bis wieder genug Daten zur Verfügung stehen.

en: Key %1 generated
nds: Slötel »%1« opstellt

en: Generating Revocation Certificate for key %1
nds: Torüchroop-Zertifikaat för Slötel »%1« warrt opstellt.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
nds: Keen Slötel importeert.<br />Mehr Informatschonen gifft dat binnen dat Logbook.

en: New Key | New Keys
nds[0]: Nieg Slötel
nds[1]: Nieg Slötels

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
nds[0]: Slötel mit nieg Bruker-ID
nds[1]: Slötels mit nieg Bruker-ID

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
nds[0]: Slötel mit nieg Ünnerschriften
nds[1]: Slötels mit nieg Ünnerschriften

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
nds[0]: Slötel mit nieg Ünnerslötels
nds[1]: Slötels mit nieg Ünnerslötels

en: New Private Key | New Private Keys
nds[0]: Nieg Privaatslötel
nds[1]: Nieg Privaatslötels

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
nds[0]: Nich ännert Slötel
nds[1]: Nich ännert Slötels

en: <b>Connecting to the server...</b>
nds: <b>An't Tokoppeln na den Server...</b>

en: Keyserver
nds: Slötelserver

en: Requesting Passphrase
nds: Slötelsatz warrt anfraagt

en:  or
nds:  oder

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
nds: Bitte Slötelsatz för <b>%1</b> ingeven

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
nds[0]: <p><b>Leeg Slötelsatz</b>. Du hest noch 1 Versöök.</p>
nds[1]: <p><b>Leeg Slötelsatz</b>. Du hest noch %1 Versöök.</p>

en: Got Passphrase
nds: Slötelsatz ingeven
