kgpg - en to nn translation catalogue (658 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
nn: Namn (minst fem teikn):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
nn: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
nn: Merknad (valfritt):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
nn: Denne funksjonen er ikkje tilgjengeleg på systemet. Kan ikkje leggja til symbolsk lenkje til dei private GnuPG-nøklane.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
nn[0]: Sende ikkje e-post for denne brukar-ID-en, då han høyrer til ein nøkkel som ikkje kan brukast til kryptering:
nn[1]: Sende ikkje e-post for desse brukar-ID-ane, då han høyrer til ein nøkkel som ikkje kan brukast til kryptering:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
nn[0]: Sende ikkje e-post for denne brukar-ID-en, då han var signert frå før:
nn[1]: Sende ikkje e-post for desse brukar-ID-ane, då han var signert frå før:

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
nn: Nøkkelen din %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
nn: <qt><b>Sjølvvald dekrypteringskommando</b><br />
    <p>Vel kva dekrypteringskommando GPG skal køyra for å dekryptera dataa. (Dette er berre for avanserte brukarar).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
nn: Sjølvvald dekrypteringskommando:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
nn: Kryptering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
nn: <qt><b>ASCII-innpakka kryptering</b> <br /> 
    <p>Viss det er kryssa av her, vert alle krypterte filer i eit format som kan opnast i tekstbaserte skriveprogram og takast med i meldingsteksen i e-postar.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
nn: ASCII-innpakka kryptering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
nn: <qt><b>Bruk «.pgp»-etternamnet på krypterte filer</b><br />
    <p>Viss det er kryssa av her, vert «.pgp» (og ikkje «.gpg») lagt filnamna til alle krypterte filer. Dette valet er nyttig viss du ønskjer å vera kompatibel med GPG-brukarar (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
nn: Bruk «.pgp»-etternamnet på krypterte filer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
nn: <qt><b>Sjølvvald krypteringskommando</b><br />
    <p>Viss det er kryssa av her, vert det vist eit tekstfelt i vindauget der du vel nøkkelen, der du kan skriva inn kommandoen du vil bruka til å kryptera dataa.  (Dette er berre for avanserte brukarar).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
nn: Sjølvvald krypteringskommando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
nn: <qt><b>Krypter alltid med</b><br />
    <p>Kryss av her for å sørgja for at alle filer og meldingar vert krypterte med den valde nøkkelen. Men merk at viss du kryssar av for «Krypter filer med», vert nøkkelen der brukt i staden for nøkkelen du vel her.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
nn: Krypter alltid med:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
nn: <qt><b>Krypter filer med</b><br />
    <p>Kryss av her og vel ein nøkkel for å tvinga alle filkrypteringsoperasjonane til å bruka denne nøkkelen. KGpg vil ikkje spørja om mottakaren, og standardnøkkelen vert ikkje brukt.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
nn: Krypter filer med:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
nn: <qt><b>Tillat kryptering med ikkje-tiltrudde nøklar</b><br />
    <p>Når du importerer ein offentlegnøkkel, er han som regel merkt som ikkje tiltrudd og du kan bruka han med mindre han er signert med standardnøkkelen (og altså vert «tiltrudd»). Kryss av her for å tillata alle nøklar å brukast, sjølv om dei ikkje er tiltrudde.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
nn: Tillat kryptering med ikkje-tiltrudde nøklar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
nn: <qt><b>Tillat nøklar som ikkje er tiltrudde som medlemmar i nøkkelgrupper:</b><br /><p>Ei nøkkelgruppe gjer det mogleg å kryptera til fleire mottakarar samtidig. På same måte som valet <em>Tillat kryptering med ikkje-tiltrudde nøklar</em> gjer dette det mogleg for ikkje tiltrudde nøklar å verta medlem av ei nøkkelgruppe.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
nn: Tillat nøklar som ikkje er tiltrudde som medlemmar i nøkkelgrupper

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
nn: <qt><b>Gøym brukar-ID</b><br /> 
    <p>Viss det er kryssa av her, vert «keyid»-verdien til mottakaren fjerna frå alle krypterte pakkar. Fordelen med dette er at det vert vanskelegare å utføra trafikkanalyse på dei krypterte pakkane, då mottakaren er ukjend. Ulempa er at mottakaren må prøva alle dei hemmelege nøklane han kan dekryptera pakkane. Dette kan ta lang tid, avhengig av talet på nøklar som mottakaren har.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
nn: Gøym brukar-ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
nn: <qt><b>PGP 6-kompatibilitet</b><br /> 
    <p>Viss det er kryssa av her, vil GnuPG gje frå seg krypterte pakkar som følgjer GPG 6-standardane (Pretty Good Privacy) så godt som mogleg, slik at GnuPG-brukarar og PGP 6-brukarar kan utveksla informasjon.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
nn: PGP 6-kompatibilitet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nn: <qt><b>Globale innstillingar:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
nn: GnuPG-heim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
nn: <b>Heimeplassering</b><p>GnuPG lagrar oppsettet og nøkkelringane i denne mappa. Viss du ikkje har endra innstillingane, er dette vanlegvis <em>~/.gnupg/</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
nn: Heimeplassering:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
nn: <b>Oppsettfil</b><p>Dette er namnet på oppsettfila i mappa ovanfor. Som standard er dette <em>gnupg.conf</em>, men eldre versjonar av GnuPG brukte <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
nn: Oppsettfil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
nn: Endra …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
nn: GnuPG-programfil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
nn: <b>Programadresse</b><p>Dette er programmet som vert køyrt for å utføra GnuPG-operasjonane. Standardverdien <em>gpg</em> verkar hos dei fleste.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
nn: Programadresse:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
nn: <b>Bruk gpg-agent</b><p>Programmet gpg-agent lagrar passorda til dei hemmelege nøklane dine i minnet ei kort tid. Viss du brukar ein nøkkel på nytt før tida er ute, slepp du å skriva inn passordet på nytt. Dette er mindre trygt enn viss du må skriva inn passordet kvar gong.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
nn: Use gpg-agent

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
nn: Globale innstillingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
nn: <qt><b>Start KGpg ved innlogging</b><br />
    <p>Viss det er kryssa av her, vert KGpg starta automatisk når du loggar inn i KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
nn: Start KGpg ved innlogging

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
nn: <qt><b>Bruk musutvalet i staden for utklippstavla:</b><br />
    <p>Viss det er kryssa av her, vil utklippstavleoperasjonane i KGpg bruka utvals-utklippstala, der du merkjer tekst for å kopiera han, og midtklikkar (eller trykkjer på venstre og høgre museknapp samtidig) for å lima han inn. Viss det ikkje er kryssa av, vil utklippstavla fungera med tastesnarvegane («Ctrl + C» og «Ctrl + V»).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
nn: Bruk musutvalet i staden for utklippstavla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
nn: <qt><b>Vis åtvaring før oppretting av mellombelse filer</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
nn: Vis åtvaring før oppretting av mellombelse filer
    (berre aktuelt for operasjonar på filer over nettet)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
nn: Ikon og menyar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
nn: Konqueror-tenestemenyar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nn: <qt><b>Tenestemeny for filsignering</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
nn: Tenestemeny for filsignering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
nn: Ikkje vis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
nn: Vis for alle filer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
nn: <qt><b>Tenestemeny for fildekryptering</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
nn: Tenestemeny for fildekryptering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
nn: Vis for krypterte filer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
nn: Systemtrau-ikon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
nn: <qt><b>Vis ikon i systemtrauet</b><br />
    <p>Viss det er kryssa av her, vil minimering av KGpg gje eit ikon i systemtrauet.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
nn: Venstreklikk for å opna:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
nn: Nøkkelhandsamar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
nn: Skriveprogram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
nn: Nyleg brukte filer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
nn: Nøkkelsignering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
nn: Her kan du definera korleis brukar-ID-ar som ikkje inneheld e-postadresser (for eksempel foto-ID-ar) vert sende til nøkkeleigaren. Du kan velja å anten senda dei med alle andre brukar-ID-ar du har signert, berre den første ID-en du har signert eller ikkje i det heile teke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
nn: Sending av brukar-ID-ar utan e-postadresser

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
nn: Send med kvar e-post

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
nn: Send berre med første e-post

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
nn: Ikkje send

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
nn: E-postmal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
nn: Dette er teksten til e-posten som vert sendt med handlinga «Signer og send brukar-ID».
    
    Plasshaldarane med prosentteikn (for eksempel %NØKKEL-ID%) vert bytte ut med tilsvarande tekst i kvar e-post.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
nn: <b>Merk</b>
    Berre standardtenaren vert lagra i oppsettfila til GnuPG; 
    dei andre tenarane vert berre lagra for bruk av KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
nn: Bruk HTTP-mellomtenaren om mogleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
nn: &Bruk som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
nn: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
nn: &Slett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
nn: &Rediger …

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
nn: Nøkkelfargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
nn: Ultimat tiltrudde nøklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
nn: Tiltrudde nøklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
nn: Delvis tiltrudde nøklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
nn: Utgåtte nøklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
nn: Tilbakekalla nøklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
nn: Ukjende nøklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
nn: Nøklar ute av bruk:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
nn: Skriveskrift

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
nn: Nøkkelliste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
nn: Sortering

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
nn: Venstre til høgre, konto først

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
nn: Høgre til venstre, toppdomene først

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
nn: Høgre til venstre, toppdomene først

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
nn: Høgre til venstre, FQDN først

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
nn: DSA og ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
nn: RSA og RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: I do not know
nn: Eg veit ikkje

en: I do NOT trust
nn: IKKJE tiltrudd

en: Marginally
nn: Delvis

en: Fully
nn: Fullstendig

en: Ultimately
nn: Ultimat

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
nn: Ugyldig

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
nn: Ute av bruk

en: Revoked
nn: Tilbakekalla

[ctx: Expired key]
en: Expired
nn: Utgått

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
nn: Udefinert

[ctx: No trust in key]
en: None
nn: Inga

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
nn: Delvis

[ctx: Full trust in key]
en: Full
nn: Fullstendig

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
nn: Ultimat

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: key capability]
en: Signature
nn: Signatur

[ctx: key capability]
en: Encryption
nn: Kryptering

[ctx: key capability]
en: Authentication
nn: Autentisering

[ctx: key capability]
en: Certification
nn: Sertifisering

en: 1 key | %1 keys
nn[0]: 1 nøkkel
nn[1]: %1 nøklar

[ctx: size of signing key / size of encryption key]
en: %1 / %2
nn: %1/%2

en: 1 signature | %1 signatures
nn[0]: 1 signatur
nn[1]: %1 signaturar

en: [No user id found]
nn: (Fann ikkje nokon brukar-ID.)

en: %1 [local signature]
nn: %1 (lokal signatur)

en: %1 subkey
nn: %1 undernøkkel

en: Photo id
nn: Foto-ID

en: Info
nn: Informasjon

en: Untitled
nn: Namnlaus

en: &Encrypt File...
nn: &Krypter fil …

en: &Decrypt File...
nn: &Dekrypter fil …

en: &Open Key Manager
nn: &Opna nøkkelhandsamar

en: &Generate Signature...
nn: &Generer signatur …

en: &Verify Signature...
nn: &Sjekk signatur …

en: &Check MD5 Sum...
nn: &Sjekk MD5-sjekksummen …

en: &Unicode (utf-8) Encoding
nn: &Unicode-koding (UTF-8)

en: En&crypt
nn: &Krypter

en: &Decrypt
nn: &Dekrypter

en: S&ign/Verify
nn: &Signer/sjekk

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
nn: Dokumentet «%1» er endra.
    Ønskjer du å lagra det?

en: Close the document
nn: Lukk dokumentet

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
nn: Klarte ikkje lagra dokumentet, då den valde teiknkodinga ikkje er støtta.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
nn: Klarte ikkje lagra dokumentet, då den valde teiknkodinga ikkje støttar alle teikna som er brukte.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
nn: Klarte ikkje lagra dokumentet. Sjå til at du skriveløyve og nok ledig diskplass.

en: Overwrite existing file %1?
nn: Vil du skriva over fila %1?

en: Open File to Encode
nn: Opna fil som skal kodast

en: *|All Files
nn: *|Alle filer

en: Open File to Decode
nn: Opna fil som skal avkodast

en: Decrypt File To
nn: Dekrypter fila til

en: Save File
nn: Lagra fil

en: File Already Exists
nn: Fila finst frå før

en: Open File to Sign
nn: Opna fila som skal signerast

en: Open File to Verify
nn: Opna fila som skal sjekkast

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
nn: <qt><b>Manglar signatur</b><br />Nøkkel-ID: %1<br /><br />Ønskjer du å importera denne nøkkelen frå ein nøkkeltenar?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
nn: Importer

en: Do Not Import
nn: Ikkje importer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
nn: Si&gnatur

en: MD5 Checksum
nn: MD5-sjekksum

en: Compare MD5 with Clipboard
nn: Samanlikna MD5-summen med utklippstavla

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
nn: MD5-summen for <b>%1</b> er:

en: <b>Unknown status</b>
nn: <b>Ukjend status</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
nn: Innhaldet på utklippstavla er ikkje ein MD5-sum.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
nn: <b>Rett sjekksum</b>. Fila er OK.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
nn: <b>Feil sjekksum. <em>Fila er øydelagd.</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
nn: <qt><b>Fil frå nettet</b><br />Fila frå nettet vert no kopiert til ei mellombels fil for å utføra den førespurde operasjonen. Den mellombelse fila vert sletta etterpå.</qt>

en: Could not download file.
nn: Klarte ikkje lasta ned fila.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
nn: <qt>Fila er ein <b>offentlegnøkkel</b>.<br />Vil du importera han i staden for å opna han i skriveprogrammet?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
nn: <qt>Fila er ein <b>privatnøkkel</b>.<br />Vil du importera han i staden for å opna han i skriveprogrammet?</qt>

en: Key file dropped on Editor
nn: Nøkkelfil sleppt på skriveprogram

en: Decryption failed.
nn: Klarte ikkje dekryptera.

en: The encryption failed with error code %1
nn: Krypteringsfeil med feilkode %1

en: Encryption failed.
nn: Klarte ikkje kryptera.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
nn: Kan ikkje signera, då frasen er ugyldig eller nøkkelen manglar.

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
nn: Stadfesting fullført

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
nn: &Importer

en: Import key in your list
nn: Importer nøkkele i lista

en: Do &Not Import
nn: I&kkje importer

en: Will not import this key in your list
nn: Ikkje importer nøkkelen i lista

en: Missing Key
nn: Manglar nøkkel

en: Processing folder compression and encryption
nn: Handsamar komprimering og kryptering av mapper

[ctx: State of operation as in status]
en: State
nn: Tilstand

[ctx: Job is started up]
en: Startup
nn: Oppstart

en: Unable to create temporary file
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
nn: Krypterer %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
nn: Krypterte %1

en: Available Keys
nn: Tilgjengelege nøklar

en: Available Trusted Keys
nn: Tilgjengelege tiltrudde nøklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
nn: Søk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
nn: Nøklar i gruppa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
nn: Eksportering av offentlegnøkkel

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
nn: &E-postadresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
nn: &Utklippstavle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
nn: Du må definera minst éin nøkkeltenar i innstillingane før du kan eksportera til ein nøkkeltenar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
nn: &Nøkkeltenar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
nn: Fil:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
nn: Eksporteringsinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
nn: Eksporter &alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
nn: &Ikkje eksporter attributt (foto-ID-ar)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
nn: Rein nøkkel

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
nn: <qt>Den førespurde nøkkelen finst ikkje lenger på nøkkelringen.<br />Det kan vera han vart sletta av eit anna program.</qt>

en: Key not found
nn: Fann ikkje nøkkel

[ctx: no email address]
en: none
nn: inga

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
nn: <qt>Til venstre er algoritmen som <b>signaturnøkkelen</b> brukar, og til høgre er algoritmen som <b>krypteringsnøkkelen</b> brukar.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
nn: <qt>Til venstre er storleiken på <b>signaturnøkkelen</b>, og til høgre er storleiken på <b>krypteringsnøkkelen</b>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
nn: <em>inga</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
nn: Feil gammal passfrase. Passfrasen til nøkkelen vart ikkje endra.

en: Could not change passphrase
nn: Klarte ikkje endra passfrasen

en: KGpg was unable to change the passphrase.
nn: KGpg klarte ikkje endra passfrasen.

en: Changing key properties failed.
nn: Klarte ikkje endra nøkkeleigenskapar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
nn: Nøkkeleigenskapar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
nn: <qt><b>Nøkkeltenar</b><br /> <p>Ein nøkkeltenar er eit sentralisert lager med GPG- og GnuPG-nøklar. Lageret er kopla til Internett, slik at ein lett kan henta eller senda inn nøklar. Vel frå nedtrekkslista kva nøkkeltenar du vil bruka.</p> <p>Ofte er det folk som brukaren aldri har møtt som har nøklane, og det er særs uvisst om dei høyrer til rett person. Sjå GnuPG-handboka for informasjon om «Web-of-Trust», og om korleis GnuPG løyser problemet med nøklar av uvisst opphav.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
nn: Nøkkeltenar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
nn: <b>Nøkkeltenar</b>
    Vel nøkkeltenaren du vil bruka til å importera GPG- og GnuPG-nøklar til den lokale nøkkelringen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
nn: <qt><b>Søkjetekst eller ID-en til nøkkelen å importera:</b><br />
    <p>Du kan søkja etter nøklar på fleire måtar. For det første kan du bruka eit tekstsøk eller eit deltekst-søk. Skriv for eksempel «Kari» eller «Nordmann» for å finna alle nøklane der teksten «Kari» eller «Nordmann» er med. Du kan òg søkja etter nøkkel-ID-en. Nøkkel-ID-ar er bokstavar og tal som til saman identifiserer ein unik nøkkel. Søk for eksempel etter «0xED7585F4» for å finna nøkkelen som har denne ID-en.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
nn: Søkjetekst eller ID-en til nøkkelen å importera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
nn: Bruk HTTP-mellomtenaren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
nn: &Søk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
nn: Eksporter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
nn: <qt><b>Nøkkel som skal eksporterast</b><br />
    <p>Vel den nøkkelen som du vil eksportera til den valde nøkkeltenaren frå nedtrekkslista.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
nn: Nøkkel som skal eksporterast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
nn: Eksporter attributt (foto-ID)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
nn: <qt><b>Eksporter</b><br />
    <p>Eksporter den valde nøkkelen til den valde tenaren.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
nn: &Eksporter

en: Key Server
nn: Nøkkeltenar

en: You must enter a search string.
nn: Du må skriva noko å søkja etter.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
nn: Du må setja opp nøkkeltenarar før du kan lasta ned nøklar.

en: No keyservers defined
nn: Ingen nøkkeltenarar er definerte

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
nn: Nøkkelimporteringa er fullført

en: Upload to keyserver finished without errors
nn: Fullført opplasting til nøkkeltenaren.

en: Upload to keyserver failed
nn: Feil ved opplasting til nøkkeltenaren.

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
nn: Importer nøkkel frå nøkkeltenar

en: Connecting to the server...
nn: Koplar til tenaren …

en: You must choose a key.
nn: Du må velja ein nøkkel.

en: No matching keys found
nn: Fann ingen passande nøkkel

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
nn[0]: Fann 1 nøkkel
nn[1]: Fann %1 nøklar

en: Found 1 matching key (not shown)
nn: Fann 1 nøkkel som passar (ikkje vist)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
nn: Fann %1 nøklar som passar (%2 viste)

en: Key Management
nn: Nøkkelhandsaming

en: &Open Editor
nn: &Opna skriveprogram

en: &Key Server Dialog
nn: &Nøkkeltenar-vindauge

en: &Go to Default Key
nn: &Gå til standardnøkkelen

en: Tip of the &Day
nn: &Dagens tips

en: View GnuPG Manual
nn: Vis GnuPG-handboka

en: &Refresh List
nn: &Oppdater lista

en: Show &Long Key Id
nn: Vis &lang nøkkel-ID

en: K&ey Properties
nn: &Nøkkeleigenskapar

en: &Open Key URL
nn: &Opna nøkkeladresse

en: Edit Key in &Terminal
nn: Rediger nøkkelen i &terminalen

en: &Generate Key Pair...
nn: &Lag nøkkelpar …

en: &Import Key...
nn: &Importer nøkkel …

en: Send Ema&il
nn: Send &e-post

en: &Create New Contact in Address Book
nn: &Lag ny kontakt i adresseboka

en: &Edit Group...
nn: &Rediger gruppe …

en: &Delete Group
nn: &Slett gruppe

en: &Rename Group
nn: &Endra namn på gruppe

en: Set as De&fault Key
nn: &Bruk som standardnøkkel

en: &Add Photo...
nn: &Legg til foto …

en: &Add User Id...
nn: &Legg til brukar-ID …

en: Export Secret Key...
nn: Eksporter hemmeleg nøkkel …

en: Delete Key Pair
nn: Slett nøkkelpar

en: Revoke Key...
nn: Tilbakekall nøkkel …

en: &Regenerate Public Key
nn: &Lag ny offentlegnøkkel

en: Set User Id as &Primary
nn: &Bruk brukar-ID-en som hovud-ID

en: &Open Photo
nn: &Opna foto

en: &Delete Photo
nn: &Slett foto

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
nn: Importer &manglande signaturar frå nøkkeltenaren

en: Trust
nn: Tiltru

en: Size
nn: Storleik

en: Creation
nn: Oppretta

en: Expiration
nn: Utløpsdato

en: &Photo ID's
nn: &Foto-ID-ar

[ctx: small picture]
en: Small
nn: Liten

[ctx: medium picture]
en: Medium
nn: Middels

[ctx: large picture]
en: Large
nn: Stor

en: Minimum &Trust
nn: Minimal &tiltru

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
nn: &Ingen

[ctx: show only active keys]
en: &Active
nn: &Nøklar i bruk

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
nn: &Delvise

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
nn: &Fullstendig

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
nn: &Ultimat

en: &Show Only Secret Keys
nn: &Vis berre hemmelege nøklar

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
nn: Set fokus på søkjelinja

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nn: Ein annan nøkkelgenereringsoperasjon held på.
    Vent litt, til denne operasjonen er fullført.

en: Generating new key pair
nn: Lagar nytt nøkkelpar

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
nn: Klarte ikkje starta Konsoll-programmet for ekspertmodus.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
nn: Klar

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
nn: Feil passfrase. Kunne derfor ikkje laga nytt nøkkelpar.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
nn: Avbroten av brukaren. Kunne derfor ikkje laga nytt nøkkelpar.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
nn: E-postadressa er ikkje gyldig. Kunne derfor ikkje laga nytt nøkkelpar.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
nn: Namnet vert ikkje godteken av gpg. Kunne derfor ikkje laga nytt nøkkelpar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
nn: Nytt nøkkelpar klart

en: backup copy
nn: reservekopi

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
nn: gpg-prosessen vart ikkje fullført. Kunne derfor ikkje laga nytt nøkkelpar.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
nn: Du kan berre oppdatera primærnøklar. Kontroller utvalet.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nn: Ein annan operasjonen held på.
    Vent litt, til denne operasjonen er fullført.

en: Add New User Id
nn: Legg til ny brukar-ID

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
nn: Biletet må vera eit JPEG-bilete. Hugs at det vert lagra inni offentlegnøkkelen, og viss du brukar eit veldig stort bilete, vert nøkkelen veldig stor. Fila bør derfor ikkje vera større enn 6 KiB. Ein storleik på rundt 240 × 288 er bra.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta foto-ID-en <b>%1</b><br/>frå nøkkelen <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
nn: Offentlegnøkkel

en: Sub Key
nn: Undernøkkel

en: Secret Key Pair
nn: Hemmeleg nøkkelpar

en: Key Group
nn: Nøkkelgruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
nn: Signatur

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: Revocation Signature
nn: Tilbakekallingssignatur

en: Photo ID
nn: Foto-ID

en: Orphaned Secret Key
nn: Foreldrelaus hemmeleg nøkkel

en: Group member
nn: Gruppemedlem

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
nn[0]: &Signer brukar-ID …
nn[1]: &Signer brukar-ID-ar …

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
nn[0]: Signer og s&end brukar-ID …
nn[1]: Signer og s&end brukar-ID-ar …

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
nn[0]: &Eksporter offentlegnøkkel …
nn[1]: &Eksporter offentlegnøklar …

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
nn[0]: &Oppdater nøkkel frå nøkkeltenaren
nn[1]: &Oppdater nøklar frå nøkkeltenaren

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
nn[0]: &Lag gruppe med vald nøkkel …
nn[1]: &Lag gruppe med valde nøklar …

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
nn[0]: &Signer nøkkel …
nn[1]: &Signer nøklar …

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
nn[0]: &Slett brukar-ID-en
nn[1]: &Slett brukar-ID-ane

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
nn[0]: &Slett signatur
nn[1]: &Slett signaturane

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
nn[0]: Importer nøkkel frå nøkkeltenar
nn[1]: Importer nøklar frå nøkkeltenar

en: &Delete Key | &Delete Keys
nn[0]: &Slett nøkkel
nn[1]: &Slett nøklar

en: Creation of the revocation certificate failed...
nn: Klarte ikkje tilbakekallingssertifikat …

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
nn: <qt>Hemmelege nøklar <b>bør ikkje</b> lagrast på utrygge stadar.<br/>Viss nokon annan får tilgang til fila, vert kryptering med nøkkelen kompromittert.<br/>Vil du halda fram med å eksportera?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
nn: Eksporter privatnøkkel som

en: *.asc|*.asc Files
nn: *.asc|*.asc-filer

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
nn: <qt><b>Privatnøkkelen</b> «%1» vart eksportert til<br/>%2.<br/><b>Ikkje</b> lagra han på ein utrygg stad.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
nn: Klarte ikkje eksportera den hemmelege nøkkelen.
    Kontroller nøkkelen.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
nn[0]: <qt>Offentlegnøkkelen vart eksportert til<br/>%2</qt>
nn[1]: <qt>Dei %1 offentlegnøklane vart eksporterte til<br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
nn: Klarte ikkje eksportera offentlegnøkkelen
    Kontroller nøkkelen.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
nn: <p>Denne nøkkelen er foreldrelaus (hemmeleg nøkkel utan offentlegnøkkel), og kan såleis ikkje brukast no.</p><p>Vil du laga ein ny offentlegnøkkel?</p>

en: Generate
nn: Lag

en: Do Not Generate
nn: Ikkje lag

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta gruppa <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
nn: Slett

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
nn: <qt>Du kan ikkje laga ei gruppe som inneheld signaturar, undernøklar eller andre grupper.</qt>

en: Create New Group
nn: Lag ny gruppe

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
nn: Skriv inn namn på ny gruppe:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
nn: Desse nøklane er ikkje gyldige, eller ikkje tiltrudde, og vert ikkje lagde til gruppa:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
nn: <qt>Ingen gyldig eller tiltrudd nøkkel var valt. Gruppa <b>%1</b> vert ikkje oppretta.</qt>

en: Group Properties
nn: Gruppeeigenskapar

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
nn: Du kan berre signera primærnøklar. Kontroller utvalet.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å signera denne nøkkelen:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Du bør kontrollera fingeravtrykket til nøkkelen ved å ringja eller møta nøkkeleigaren, for å sikra at ingen prøver å avlytta sambandet dykkar.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å signera denne nøkkelen:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Du bør kontrollera fingeravtrykket til nøkkelen ved å ringja eller møta nøkkeleigaren, for å sikra at ingen prøver å avlytta sambandet dykkar.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å signera desse nøklane på éin gong.<br /><b>Viss du ikkje har kontrollert alle fingeravtrykka, er det ikkje sikkert at kommunikasjonen er trygg.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
nn: Du kan berre signera brukar-ID-ar og foto-ID-ar. Kontroller utvalet.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å signera denne brukar-ID-en:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Du bør kontrollera fingeravtrykket til nøkkelen ved å ringja eller møta nøkkeleigaren, for å sikra at ingen prøver å avlytta sambandet dykkar.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å signera denne brukar-ID-en:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingeravtrykk: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Du bør kontrollera fingeravtrykket til nøkkelen ved å ringja eller møta nøkkeleigaren, for å sikra at ingen prøver å avlytta sambandet dykkar.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
nn: <qt>Du er i ferd med å signera desse brukar-ID-ane på éin gong.<br /><b>Viss du ikkje har kontrollert alle fingeravtrykka, er det ikkje sikkert at kommunikasjonen er trygg.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
nn: <qt>Feil passfrase. Nøkkelen <b>%1 (%2)</b> vart ikkje signert.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
nn: <qt>Nøkkelen <b>%1 (%2)</b> er alt signert.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje signera nøkkelen <b>%1</b> med nøkkelen <b>%2</b>.<br />Ønskjer du å prøva å signera nøkkelen i konsollmodus?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
nn[0]: Alle signaturane for denne nøkkelen er alt i nøkkelringen.
nn[1]: Alle signaturane for desse nøklane er alt i nøkkelringen.

en: Edit key manually to delete a self-signature.
nn: Rediger nøkkelen manuelt for å sletta sjølvsignaturen.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta signaturen<br /><b>%1</b><br />frå brukar-ID-en <b>%2</b><br />til nøkkelen <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
nn: Klarte ikkje utføra den førespurde operasjonen. Du må redigera nøkkelen manuelt.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
nn[0]: <qt>Nøkkelen du slettar er medlem av denne nøkkelgruppa. Ønskjer du å fjerna han frå gruppa?</qt>
nn[1]: <qt>Nøkkelen du slettar er medlem av desse nøkkelgruppene. Ønskjer du å fjerna han frå gruppene?</qt>

en: Delete key
nn: Slett nøkkel

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
nn: Du fjernar no den siste nøkkelen frå nøkkelgruppa %1.<br/>Vil du òg sletta nøkkelgruppa?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
nn: <p>Vil du sletta det <b>hemmelege</b> nøkkelparet <b>%1</b>?</p>Viss du slettar nøkkelparet, vil du ikkje kunna dekryptera filer krypterte med denne nøkkelen seinare.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
nn: Ei anna nøkkelsletting held på.
    Vent litt, til denne slettinga er fullført.

en: Key <b>%1</b> deleted.
nn: Nøkkelen <b>%1</b> er sletta.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
nn: Klarte ikkje sletta nøkkelen <b>%1</b>.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
nn: Kan ikkje sletta nøkkelen <b>%1</b> mens han vert redigert i terminalen.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
nn: Du har valt element som ikkje er nøklar. Du kan ikkje sletta dei med dette menyvalet.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
nn: <qt>Dette er hemmelege nøkkelpar:<br/><b>%1</b><br/> Dei vert ikkje sletta.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
nn[0]: <qt><b>Vil du sletta denne offentlegnøkkelen?</b></qt>
nn[1]: <qt><b>Vil du sletta desse %1 offentlegnøklane?</b></qt>

en: Key Import
nn: Nøkkelimportering

en: Open File
nn: Opna fil

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
nn: <qt>Teksten på utklippstavla ser ikkje ut som ein nøkkel; han ser ut som kryptert tekst.<br />Vil du dekryptera han først og så forsøka å importera han?</qt>

en: Import from Clipboard
nn: Importer frå utklippstavle

en: Importing...
nn: Importerer …

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
nn: Klarte ikkje importera nøkkelen. Sjå i detaljloggen for meir informasjon.

en: KGpg - encryption tool
nn: KGpg – krypteringsverktøy

en: Ke&y Manager
nn: &Nøkkelhandsamar

en: &Encrypt Clipboard
nn: &Krypter utklippstavla

en: &Decrypt Clipboard
nn: &Dekrypter utklippstavla

en: &Sign/Verify Clipboard
nn: &Signer/kontroller utklippstavla

en: Clipboard is empty.
nn: Utklippstavla er tom.

en: Text successfully encrypted.
nn: Teksten er no kryptert.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
nn: &Nøklar

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
nn: &Vis detaljar

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
nn: &Grupper

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
nn: <p>Vil du importera fila <b>%1</b> til nøkkelringen?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
nn: Klarte ikkje starta GnuPG.<br />Du må retta opp i GnuPG-feilen før du startar KGpg.

en: GnuPG error
nn: GnuPG-feil

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
nn: <qt>Bruk av <b>gpg-agent</b> er slått på i oppsettfila til GnuPG (%1).<br />Men det ser ikkje ut til at agentprogrammet køyrer. Dette kan medføra problem med signering og dekryptering.<br />Du bør anten slå av gnupg-agent i KGpg-oppsettet, eller retta opp agentprogrammet.</qt>

en: No files given.
nn: Ingen filer er oppgjevne.

en: Cannot decrypt and show folder.
nn: Kan ikkje dekryptera og visa mappa.

en: Cannot sign folder.
nn: Kan ikkje signera mappa.

en: Cannot verify folder.
nn: Kan ikkje kontrollera mappa.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
nn: Klarte ikkje utføra den førespurde operasjonen.
    Vel berre éi mappe, eller fleire filer, men ikkje bland mapper og filer.

en: Encrypt file
nn: Krypter fil

en: Open key manager
nn: Opna nøkkelhandsamar

en: Open editor
nn: Opna skriveprogram

en: Show encrypted file
nn: Vis kryptert fil

en: Sign File
nn: Signer fil

en: Verify signature
nn: Kontroller signatur

en: File to open
nn: Fil som skal opnast

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
nn: Hei!
    
    Som vedlegg finn du brukar-ID-en «%UIDNAME%» til nøkkelen din %KEYID% signert av meg. Denne e-posten er kryptert med den nøkkelen for å sikra at du eig både e-postadressa og nøkkelen.
    
    Viss du har fleire brukar-ID-ar, har eg sendt signaturen til kvar brukar-ID i kvar sin e-post, til e-postadressa som tilhøyrer brukar-ID-en. Du kan importera signaturane ved å køyra dei gjennom «gpg --import» etter at du har dekryptert dei med «gpg --decrypt».
    
    Viss du brukar KGpg for å lagra vedlegga og importera dei, treng du berre velja «Importer nøkkel» frå «Nøklar»-menyen og så opna fila.
    
    Merk at eg ikkje har lasta opp nøkkelen din til nokon nøkkeltenarar. Viss du vil at denne nye signaturen skal vera tilgjengeleg for andre, kan du lasta han opp sjølv. Med GnuPG gjer du dette med «gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%».
    
    Med KGpg kan du høgreklikka på nøkkelen når du har importert alle brukar-ID-ane og så velja «Eksporter offentlegnøkkel».
    
    Viss du har spørsmål, ikkje nøl med å ta kontakt!

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
nn: Sjølvvald dekrypteringskommando.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
nn: Tilpassa krypteringsval

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
nn: Tillat tilpassa krypteringsval

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
nn: Nøkkel til filkryptering.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
nn: Krypter filer

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
nn: Bruk ASCII-innpakka kryptering.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
nn: Tillat kryptering med ikkje-tiltrudde nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
nn: Tillat nøklar som ikkje er tiltrudde som medlemmar i nøkkelgrupper.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
nn: Gøym brukar-ID-en.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
nn: Bruk PGP 6-kompatibilitet.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
nn: Bruk «.pgp»-etternamnet på krypterte filer.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
nn: Adressa til gpg-oppsettfila.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
nn: Adressa til gpg-programfila som KGpg skal bruka.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
nn: Er første gong programmet køyrer.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
nn: Storleiken på skrivevindauget.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
nn: Vis tiltruverdien i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
nn: Vis utløpsdatoen i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
nn: Vis storleikverdien i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
nn: Vis opprettingsverdien i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
nn: Vis berre hemmelege nøklar i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
nn: Vis lang nøkkel-ID i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
nn: Vis berre nøklar som oppfyler dette tiltrunivået i nøkkelhandsamaren.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
nn: Bruk musutvalet i staden for utklippstavla.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
nn: Start KGpg ved innlogging i KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
nn: Vis åtvaring før oppretting av mellombelse filer ved operasjonar på filer over nettet.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
nn: Vel standardåtferd for venstreklikking

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
nn: Handter krypterte slepp

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
nn: Handter ukrypterte slepp

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
nn: Vis tenestemenyen for filsignering.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
nn: Vis tenestemenyen for fildekryptering.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
nn: Talet på nyleg opna filer som skal visast i redigeringsmenyen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
nn: Vis dagens tips.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
nn: Farge brukt for tiltrudde nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
nn: Farge brukt for tilbakekalla nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
nn: Farge brukt for ukjende nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
nn: Farge brukt for ikkje tiltrudde nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
nn: Farge brukt for ultimat tiltrudde nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
nn: Farge brukt for delvis tiltrudde nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
nn: Farge brukt for utgåtte nøklar.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
nn: Skrift

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
nn: Nøkkeltenarar brukt av KGpg. Standardtenaren er den første tenaren i lista.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
nn: List over nettadresser som viser detaljar og analyse av nøkkelen. Standardtenaren er den første tenaren i lista.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
nn: Bruk om mogleg HTTP-mellomtenar.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
nn: Dette er teksten til e-posten som vert send med handlinga «Signer og send brukar-ID».

en: Cannot create temporary file for folder compression.
nn: Klarte ikkje oppretta mellombels fil for mappekomprimering.

en: Temporary File Creation
nn: Oppretting av mellombels fil

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
nn: <qt>KGpg vil no laga ei mellombels arkivfil,<br /><b>%1</b> for å handsama krypteringa. Fila vert sletta når krypteringa er fullført.</qt>

en: Compression method for archive:
nn: Komprimeringsmetode for arkiv:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
nn[0]: Klarte ikkje dekryptera fila:
nn[1]: Klarte ikkje dekryptera filene:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
nn: <qt>Du har ikkje sett opp adressa til oppsettfila til GnuPG.<br />Dette kan føra til overraskingar når KGpg køyrer.<br />Ønskjer du å starta KGpg-assistenten for å retta problemet?</qt>

en: Start Assistant
nn: Start vegvisaren

en: Do Not Start
nn: Ikkje start vegvisaren

en: KGpg Assistant
nn: KGpg-vegvisar

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
nn: Vegvisaren vil først setja opp nokre grunnleggjande val for at KGpg skal fungera skikkeleg. Han vil så la deg laga ditt eige nøkkelpar, slik at du kan kryptera filer og e-postar.

en: Welcome to the KGpg Assistant
nn: Velkommen til KGpg-vegvisaren

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
nn: KGpg må veta kva GnuPG-programfil å bruka.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
nn: Med mindre du vil prøva nokre uvanlege innstillingar, kan du trykkja «Neste».

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
nn: gpg|GnuPG-programfil
    *|Alle filer

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
nn: KGpg må veta kor oppsettfila til GnuPG er lagra.

en: Path to your GnuPG configuration file:
nn: Adresse til oppsettfila til GnuPG:

en: Configuration File
nn: Oppsettfil

en: Your default key:
nn: Standardnøkkel:

en: Default Key
nn: Standardnøkkel

en: Generate new key
nn: Lag ny nøkkel

en: Done
nn: Fullført

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
nn: <qt><b>Fann ikkje oppsettfila til GnuPG.</b> Ønskjer du å laga ei ny oppsetfil?</qt>

en: Create Config
nn: Lag oppsettfil

en: Do Not Create
nn: Ikkje lag oppsettfil

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
nn: <qt><b>Fann ikkje oppsettfila til GnuPG.</b></qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
nn: GnuPG-programfil: %1

en: You have GnuPG version: %1
nn: GnuPG-versjon: %1

en: Your default key is: %1
nn: Standardnøkkel: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
nn: Versjonen du har GnuPG (%1) er for gammal.<br />Det er ikkje lenger nokon garanti for kompatibilitet med versjonar før 1.4.0.

en: An error occurred while scanning your keyring
nn: Det oppstod ein feil ved lesing av nøkkelringen

en: &Expert Mode
nn: &Ekspertmodus

en: Go to Expert Mode
nn: Gå til ekspertmodus

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
nn: Dersom du brukar ekspertmodus, vil du bruka kommandolinja for å oppretta nøkkelen din.

en: You must give a name.
nn: Du må skriv inn eit namn.

en: The name must have at least 5 characters
nn: Namnet på ha minst fem teikn.

en: The name must not start with a digit
nn: Namnet kan ikkje starta med eit siffer.

en: You are about to create a key with no email address
nn: Du er i ferd med å laga ein nøkkel utan ei e-postadresse.

en: Email address not valid
nn: E-postadressa er ikkje gyldig.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
nn: Nøkkellaging

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
nn: Lag nøkkelpar

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
nn: Namnet må ha minst fem teikn og kan ikkje starta med eit siffer.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
nn: Ekte namn, minst 5 teikn og kan ikkje starta med eit siffer

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
nn: &E-postadresse (valfritt):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
nn: &Merknad (valfritt):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
nn: Utløpsdato:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
nn: Aldri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
nn: Dagar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
nn: Veker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
nn: Månadar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
nn: År

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
nn: &Nøkkelstorleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
nn: &Algoritme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
nn: Funksjonar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
nn: Sertifisering er automatisk slått på for alle nøklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
nn: Sertifisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
nn: Autentisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
nn: Nøkkel-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
nn: Merknad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
nn: Oppretta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
nn: Tiltrudd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
nn: Tiltru til eigar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
nn: Algoritme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
nn: Lengd:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
nn: Foto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
nn: <qt><b>Foto</b><p>Eit foto gjev ekstra tryggleik, og kan brukast til ein ekstra måte å autentisera nøkkelen. Men du bør ikkje bruka fotoet som den einaste autentiseringsforma.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
nn: Ikkje foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
nn: Set nøkkel ut av bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
nn: Endra utløpsdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
nn: Endra passfrase

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
nn: Fingeravtrykk

en: Decryption
nn: Dekryptering

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: GnuPG Settings
nn: GnuPG-innstillingar

en: Key Servers
nn: Nøkkeltenarar

en: Misc
nn: Ymse

en: New GnuPG Home Location
nn: Ny GnuPG-heim

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
nn: Fann ikkje noko oppsettfil på den valde staden.
    Ønskjer du å laga ei oppsettfil no?
    
    Utan oppsettfila vil verken KGpg eller GnuPG fungera skikkeleg.

en: No Configuration File Found
nn: Fann ikkje noko oppsetfil

en: Create
nn: Lag

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
nn: Klarte ikkje laga oppsettfila. Kontroller at lagringsmediet er montert, og at du har skriveløyve.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
nn: Nøkkeltenar-adresser kan ikkje innehalda mellomrom.

en: Key server already in the list.
nn: Nøkkeltenaren er alt med i lista.

en: Add New Key Server
nn: Legg til ny nøkkeltenar

en: Server URL:
nn: Tenaradresse:

[ctx: no key available]
en: none
nn: ingen

en: Decrypt File
nn: Dekrypter fil

en: Create Revocation Certificate
nn: Lag tilbakekallingssertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
nn: Lag tilbakekallingssertifikat for

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
nn: nøkkel-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
nn: Grunn til tilbakekallinga:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
nn: Ingen grunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
nn: Nøkkelen er kompromittert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
nn: Nøkkelen er bytt ut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
nn: Nøkkelen er ikkje lenger i bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
nn: Skildring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
nn: Lagra sertifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
nn: Skriv ut sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
nn: Importer til nøkkelringen

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
nn: KGpg – enkelt brukargrensesnitt for GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
nn: © 2003–2016 KGpg-utviklarane

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
nn: Opphavsperson og tidlegare vedlikehaldar

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
nn: Porting til KF5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
nn: %1 (standard)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
nn: Triltru: %1<br>Tiltru til eigar: %2

en: Trust: %1
nn: Tiltrudd: %1

en: 1 Key | %1 Keys
nn[0]: 1 nøkkel
nn[1]: %1 nøklar

en: 1 Group | %1 Groups
nn[0]: 1 gruppe
nn[1]: %1 grupper

en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
nn: E-postadresse

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
nn: ID %1, %2-bit %3-nøkkel, oppretta %4, tilbakekalla

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
nn: ID %1, %2-bit %3-nøkkel, oppretta %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
nn[0]: Éin foto-ID
nn[1]: %1 foto-ID-ar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
nn: Ny nøkkel laga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
nn: Du har laga denne nøkkelen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
nn: Fingeravtrykk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
nn: <qt><b>Bruk som standardnøkkel:</b><br />
    <p>Kryss av her for å bruka det nye nøkkelparet som standardpar.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
nn: Bruk som standardnøkkel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
nn: Tilbakekallingssertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
nn: Du bør lagra eller skriva ut eit tilbakekallingssertifikat, i tilfellet nøkkelen vert kompromittert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
nn: Lagra som:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
nn: Skriv ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
nn: Vis berre gyldige nøklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
nn: Nøkkel å importera:

en: Choose New Expiration
nn: Vel ny utløpsdato

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: &Options
nn: &Val

en: Select Public Key
nn: Vel offentlegnøkkel

en: Select Public Key for %1
nn: Vel offentlegnøkkel for %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
nn[0]: Vel offentlegnøkkel for %2 og éi fil til
nn[1]: Vel offentlegnøkkel for %2 og %1 filer til

en: &Search:
nn: &Søk:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
nn: <b>Oversikt over offentlegnøklar</b>: Vel nøkkelen du vil bruka til å kryptera.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
nn: <b>ASCII-kryptering</b>: Gjer det mogleg å opna den krypterte fila/meldinga i tekstbaserte skriveprogram.

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
nn: <b>Tillat kryptering med ikkje-tiltrudde nøklar</b>: Når du importerer ein offentlegnøkkel, er han som regel merkt som ikkje tiltrudd, og du kan ikkje bruka han med mindre du signerer han for å gjera han «tiltrudd». Kryss av her viss du ønskjer å kunna bruka alle nøklar, sjølv om dei ikkje er signerte.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
nn: <b>Gøym brukar-ID</b>: Ikkje putt nøkkel-ID-en i krypterte pakkar. Mottakaren vert då gøymd, og det vert vanskelegare å utføra trafikkanalyse, men mottakaren må prøva alle dei hemmelege nøklane for å dekrypter meldinga, noko som kan ta lang tid.

en: Symmetrical encryption
nn: Symmetrisk kryptering

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
nn: <b>Symmetrisk kryptering</b>: Krypteringa brukar ikkje nøklar. Du treng berre oppgje eit passord for å kryptera/dekryptera fila.

en: Custom option:
nn: Tilpassa val:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
nn: <b>Tilpassa val</b>: Berre for avanserte brukarar. Du kan her skriva inn kommandolinjeargument, som for eksempel «--armor».

en: Private Key List
nn: Privatnøkkel-liste

en: Choose secret key for signing:
nn: Vel hemmeleg nøkkel for signering:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
nn[0]: Kor nøye har du sjekka at nøkkelen verkeleg høyrer til personen du ønskjer å kommunisera med:
nn[1]: Kor nøye har du kontrollert at dei %1 nøklane verkeleg høyrer til personen du ønskjer å kommunisera med:

en: I Will Not Answer
nn: Eg vil ikkje svara

en: I Have Not Checked at All
nn: Eg har ikkje sjekka i det heile

en: I Have Done Casual Checking
nn: Eg har sjekka litt

en: I Have Done Very Careful Checking
nn: Eg har sjekka veldig nøye

en: Local signature (cannot be exported)
nn: Lokal signatur (kan ikkje eksporterast)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
nn: Ikkje signer alle brukar-ID-ane (open terminal)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
nn: &Nøkkeltenar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
nn: Skriv inn ID-ane eller fingeravtrykka til nøklant du vil importera, skilde med mellomrom.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
nn: <p>Viss du vil dekryptera ei tekstfil, kan du rett og slett dra og sleppa ho over skrivevindauget. KGpg tek seg av resten. Du kan til og med dra filer frå nettet.</p>
    <p>Du kan òg dra ein offentlegnøkkel til skrivevindauget for å importera han.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
nn: <p>Den lettaste måten å kryptera ei fil er å høgreklikka på fila og velja krypteringsvalet frå menyen som dukkar opp.
    Dette verkar i <strong>Konqueror</strong> og på skrivebordet.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
nn: <p>Viss du ønskjer å kryptera ei melding for fleire mottakarar, kan du velja fleire krypteringsnøklar ved å halda inne «Ctrl»-tasten.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
nn: <p><strong>Du treng ikkje vera krypteringsekspert for å kunna bruka dette verktøyet?</strong><br/>
    Det er ikkje noko problem: Berre lag eit nøkkelpar i nøkkelhandsamingsvindauget, eksporter offentlegnøkkelen, og send han som e-post til vennene dine.<br/>
    Be dei gjera det same, og importer så offentlegnøklane deira. For å senda ei kryptert melding til ein venn, kan du no skriva ho inn i skrivefeltet i KGpg, trykkja «Krypter», velja offentlegnøkkelen til vennen, og så trykkja «Krypter» på nytt. Meldinga vert då kryptert, og du kan senda ho til vennen din.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
nn: <p>For å utføra ein operasjon på ein nøkkel, kan du opna nøkkelhandsamingsvindauget og høgreklikka på nøkkelen. Du kan så velja mellom fleire val i menyen som då dukkar opp.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
nn: <p>Dekrypter filer med eitt enkelt museklikk. Du vert spurd etter passord, og vips er du ferdig!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
nn: <p>Viss du berre ønskjer å opna nøkkelhandsamaren, kan du skriva dette på kommandolinja: <pre>kgpg -k</pre>
    Tilsvarande kan du få opp skrivefeltet med: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
nn: <p>Viss du vil opna ei fil skrivefeltet i KGpg og så dekryptera ho, kan du skriva: <pre>kgpg -s filename</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
nn: <p>Viss du vil endra passord eller utløpsdato til ein hemmeleg nøkkel, treng du berre dobbeltklikka på han for å opna eigenskapsvindauget.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
nn: <p>Du finn standardnøkkelen din ved å trykkja «Ctrl + Home» i nøkkelhandsamaren.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
nn: <p>Talet på signaturar vert vist i ei hjelpeboble når du held peikaren over storleikskolonnen i nøkkelhandsamaren. Nøkkelen må vera utvida éin gong for at dette skal fungera.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
nn: Dette biletet er veldig stort. Vil du likevel bruka det?

en: Use Anyway
nn: Bruk

en: Do Not Use
nn: Ikkje bruk

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
nn: Skriv inn den gamle passfrasen til <b>%1</b>.

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
nn: <qt>Skriv inn den nye passfrasen til <b>%1</b>.<br />Viss du gløymer denne passfrasen, vil du ikkje lenger ha tilgang til nokon av dei krypterte filene og meldingane.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
nn: Dekrypterer %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
nn: Dekrypterte %1

en: Generating New Key for %1
nn: Lagar ny nøkkel for %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
nn: <p><b>Skriv inn passfrasen til %1 &lt;%2&gt;.</b><br />Passfrasen bør innehelda bokstavar, tal og andre teikn, i tilfeldig rekkjefølgje.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
nn: <p><b>Skriv inn passfrasen til %1.</b><br />Passfrasen bør innehelda bokstavar, tal og andre teikn, i tilfeldig rekkjefølgje.</p>

en: Generating Key
nn: Lagar nøkkel

en: Generating prime numbers
nn: Lagar primtal

en: Generating DSA key
nn: Lagar DSA-nøkkel

en: Generating ElGamal key
nn: Lagar ElGamal-nøkkel

en: Waiting for entropy
nn: Ventar på entropi

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
nn: Entropibrønnen gjekk tom. Nøkkelgenereringa er stogga og ventar på at det skal verta nok entropi. Du kan generera entropi for eksempel ved å flytta på musepeikaren eller skriva på tastaturet. Det enklaste er å bruka eit anna program fram til nøkkelgenereringa held fram.

en: Key %1 generated
nn: Nøkkelen %1 er ferdig

en: Generating Revocation Certificate for key %1
nn: Lagar tilbakekallingssertifikat for nøkkelen %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
nn: Den importerte resultatteksten har eit format som ikkje er støtta på linje %1.<nl/>Sjå i detaljloggen for meir informasjon.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
nn: Ingen nøkkel importert.<br />Sjå i detaljloggen for meir informasjon.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
nn[0]: <para>%1 nøkkel handsama.</para>
nn[1]: <para>%1 nøklar handsama.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
nn[0]: <para>Éin nøkkel utan ID.</para>
nn[1]: <para>%1 nøklar utan ID.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
nn[0]: <para><emphasis strong='true'>Éin importert:</emphasis></para>
nn[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 nøklar importerte:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
nn[0]: <para>Éin RSA-nøkkel vart importert.</para>
nn[1]: <para>%1 RSA-nøklar vart importerte.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
nn[0]: <para>Éin nøkkel uendra.</para>
nn[1]: <para>%1 nøklar uendra.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
nn[0]: <para>Éin brukar-ID vart importert.</para>
nn[1]: <para>%1 brukar-ID-ar vart importerte.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
nn[0]: <para>Éin undernøkkel vart importert.</para>
nn[1]: <para>%1 undernøklar vart importerte.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
nn[0]: <para>Éin signatur vart importert.</para>
nn[1]: <para>%1 signaturar vart importerte.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
nn[0]: <para>Eitt tilbakekallingssertifikat vart importert.</para>
nn[1]: <para>%1 tilbakekallingssertifikat vart importerte.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
nn[0]: <para>1 hemmeleg nøkkel handsama.</para>
nn[1]: <para>%1 hemmelege nøklar handsama.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
nn[0]: <para><emphasis strong='true'>1 hemmeleg nøkkel importert.</emphasis></para>
nn[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 hemmelege nøklar importerte.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
nn[0]: <para>1 hemmeleg nøkkel uendra.</para>
nn[1]: <para>%1 hemmelege nøklar uendra.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
nn[0]: <para>1 hemmeleg nøkkel vart ikkje importert.</para>
nn[1]: <para>%1 hemmelege nøklar vart ikkje importerte.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
nn: <para><emphasis strong='true'>Du har importert ein hemmeleg nøkkel.</emphasis><nl/>Merk at importerte hemmelege nøklar ikkje vert merkte som tiltrudde automatisk.<nl/>Viss du vil bruka denne hemmelege nøkkelen for signering og kryptering, bør du redigera han (dobbeltklikk på han) og endra tillitsnivået til «fullstendig» eller «ultimat».</para>

en: New Key | New Keys
nn[0]: Nytt nøkkel
nn[1]: Nye nøklar

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
nn[0]: Nøkkel med ny brukar-ID
nn[1]: Nøklar med nye brukar-ID-ar

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
nn[0]: Nøkkel med ny signatur
nn[1]: Nøklar med nye signaturar

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
nn[0]: Nøkkel med ny undernøkkel
nn[1]: Nøklar med nye undernøklar

en: New Private Key | New Private Keys
nn[0]: Ny privatnøkkel
nn[1]: Nye privatnøklar

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
nn[0]: Uendra nøkkel
nn[1]: Uendra nøklar

en: <b>Connecting to the server...</b>
nn: <b>Koplar til tenaren …</b>

en: Keyserver
nn: Nøkkeltenar

en: Requesting Passphrase
nn: Ber om passfrase

en:  or
nn:  eller

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
nn: Skriv inn passfrasen til <b>%1</b>.

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
nn[0]: <p><b>Feil passfrase</b>. Du har 1 forsøk att.</p>
nn[1]: <p><b>Feil passfrase</b>. Du har %1 forsøk att.</p>

en: Got Passphrase
nn: Fekk passfrase

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
nn: <para>Signaturen vart oppretta %1 %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
nn: <para>Gyldig signatur frå:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Nøkkel-ID: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
nn: <para>Gyldig signatur frå:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Nøkkel-ID: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
nn: Fann ikkje nokon signatur.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
nn: <para>Gyldig signatur frå:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Nøkkel-ID: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
nn: <para>Gyldig signatur frå:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Nøkkel-ID: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
nn: <para><emphasis strong='true'>UGYLDIG signatur</emphasis> frå:<nl/> %1<nl/>Nøkkel-ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Fila er øydelagd</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
nn: <para>Signaturen er gyldig, men nøkkelen er ikkje tiltrudd.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
nn: <para>Signaturen er gyldig og nøkkelen er ultimat tiltrudd.</para>
