kgpg - en to oc translation catalogue (47 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
oc: Adreça electronica :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
oc: Modificar...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
oc: Desactivar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
oc: &Apondre...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
oc: &Suprimir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
oc: Poliça del editor

en: Untitled
oc: Sens nom

en: Save File
oc: Enregistrar lo fichièr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
oc: Importar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: &Visualizacion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
oc: Fichièr :

[ctx: no email address]
en: none
oc: pas cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
oc: &Recercar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
oc: Exportar

en: Connecting to the server...
oc: Connexion al servidor...

en: Size
oc: Talha

[ctx: small picture]
en: Small
oc: Pichon

[ctx: medium picture]
en: Medium
oc: Mejan

[ctx: large picture]
en: Large
oc: Grand

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
oc: Prèst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
oc: Signatura

en: Generate
oc: Générer

en: Delete
oc: Suprimir

en: Create New Group
oc: Crear un grop novèl

en: Group Properties
oc: Propietats del grop

en: Open File
oc: Dobrir fichièr

en: Importing...
oc: Importacion...

en: File to open
oc: Fichièr de dobrir

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
oc: Poliça

en: Do Not Start
oc: Aviar pas

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
oc: Jamai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
oc: Jorns

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
oc: Setmanas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
oc: Comentari :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
oc: Longor :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
oc: Fotografia

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Key Servers
oc: Servidors de clau

en: Create
oc: Crear

en: Ignore
oc: Ignorar

[ctx: no key available]
en: none
oc: pas cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
oc: Descripcion :

en: Name
oc: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
oc: Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
oc: Estampar

en: Do Not Use
oc: Utilizar pas

en:  or
oc:  o
