kgpg - en to pl translation catalogue (657 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
pl: Nazwa (minimum 5 znaków):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
pl: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
pl: Komentarz (opcjonalnie):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
pl: Ta funkcja nie jest dostępna w tym systemie. Nie można utworzyć dowiązania symbolicznego do prywatnych kluczy GnuPG.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
pl[0]: Nie wysłano poczty użytkownika o następującym identyfikatorze, bo należy do klucza bez możliwości szyfrowania:
pl[1]: Nie wysłano poczty użytkowników o następujących identyfikatorach, bo należą do klucza bez możliwości szyfrowania:
pl[2]: Nie wysłano poczty użytkowników o następujących identyfikatorach, bo należą do klucza bez możliwości szyfrowania:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
pl[0]: Nie wysłano poczty użytkownika o następującym identyfikatorze, bo został już podpisany:
pl[1]: Nie wysłano poczty użytkownika o następujących identyfikatorach, bo zostały już podpisane:
pl[2]: Nie wysłano poczty użytkownika o następujących identyfikatorach, bo zostały już podpisane:

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
pl: Twój klucz %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
pl: <qt><b>Własne polecenie odszyfrowania:</b><br />
    <p>Ta opcja pozwala użytkownikowi zdefiniować niestandardowe polecenie odszyfrowywania, wykonywane przez GPG przy odszyfrowywaniu. (Zalecane tylko dla zaawansowanych użytkowników).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
pl: Własne polecenie odszyfrowania:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
pl: Szyfrowanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
pl: <qt><b>Szyfrowanie z opakowaniem ASCII:</b> <br /> 
    <p>Zaznaczenie tej opcji powoduje zapisanie zaszyfrowanych plików w formacie obsługiwanym przez edytor tekstu. Umożliwia to umieszczenie ich w treści wiadomości e-mail.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
pl: Szyfrowanie z opakowaniem ASCII

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
pl: <qt><b>Rozszerzenie *.pgp dla zaszyfrowanych plików:</b><br />
    <p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje dopisywanie do szyfrowanych plików rozszerzenia .pgp  zamiast .gpg. Opcja ta utrzymuje zgodność z użytkownikami oprogramowania PGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
pl: Rozszerzenie *.pgp dla zaszyfrowanych plików

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
pl: <qt><b>Własne polecenie szyfrowania:</b> <br />
    <p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje wyświetlanie pola w oknie wyboru klucza, w którym będziesz mógł wpisać własne polecenie szyfrowania. Ta opcja jest zalecana tylko dla zaawansowanych użytkowników.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
pl: Własne polecenie szyfrowania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
pl: <qt><b>Szyfrowanie zawsze za pomocą:</b><br /> 
    <p>Ta opcja zapewnia, że wszystkie pliki/wiadomości będą zaszyfrowywane również wybranym kluczem. Jednak w przypadku zaznaczenia opcji "Szyfrowanie plików za pomocą:" wybrany w niej klucz zastąpi klucz wybrany w "Szyfrowanie zawsze za pomocą:".</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
pl: Szyfrowanie zawsze za pomocą:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
pl: <qt><b>Szyfrowanie plików za pomocą:</b><br /> 
    <p>Zaznaczenie tej opcji i wybranie klucza powoduje, że każda operacja szyfrowania używa wybranego klucza. KGpg nie będzie pytał o odbiorcę, a domyślny klucz będzie pominięty.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
pl: Szyfrowanie plików za pomocą:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
pl: <qt><b>Pozwolenie na szyfrowanie niezaufanym kluczem:</b> <br />
    <p>Klucz publiczny po zaimportowaniu jest zwykle zaznaczany jako niezaufany jako takiego nie można go używać, dopóki nie zostanie podpisany kluczem domyślnym w celu uczynienia go "zaufanym". Zaznaczenie tego pola umożliwia używanie każdego, nawet niezaufanego klucza.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
pl: Pozwól na szyfrowanie niezaufanymi kluczami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
pl: <qt><b>Pozwól niezaufanym kluczom należeć do grup kluczy:</b><br /><p>Grupa kluczy umożliwia proste szyfrowanie do wielu odbiorców naraz. Opcja ta jest podobna do opcji <em>Pozwól na szyfrowanie niezaufanymi kluczami</em> i zezwala niezaufanym kluczom stać się składnikami grupy kluczy.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
pl: Pozwól niezaufanym kluczom należeć do grup kluczy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
pl: <qt><b>Ukrywaj identyfikator użytkownika:</b><br /> 
    <p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje usunięcie identyfikatora klucza odbiorcy wiadomości ze wszystkich szyfrowanych pakietów. Zaleta: ponieważ odbiorca pakietu jest nieznany, nie można przeprowadzić analizy ruchu zaszyfrowanych pakietów. Wada: odbiorca zaszyfrowanych pakietów zmuszony będzie do próbowania wszystkich tajnych kluczy w celu odszyfrowania pakietów. Proces ten może być długotrwały, w zależności od ilości kluczy tajnych, jakie posiada odbiorca.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
pl: Ukrywaj identyfikator użytkownika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
pl: <qt><b>Zgodność z PGP 6:</b><br /> 
    <p>Zaznaczenie tej opcji zmusza GnuPG do szyfrowania pakietów zgodnie ze standardem PGP (Pretty Good Privacy) 6, pozwalając w ten sposób użytkownikom GnuPG na wymianę wiadomości z użytkownikami PGP 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
pl: Zgodność z PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
pl: <qt><b>Ustawienia globalne:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
pl: Katalog domowy GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
pl: <b>Katalog domowy:</b><p>Jest to katalog, w którym GnuPG przechowuje swoje ustawienia oraz zbiory kluczy. Zazwyczaj jest to <em>~/.gnupg/</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
pl: Katalog domowy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
pl: <b>Plik ustawień:</b><p>Jest to nazwa pliku ustawień w podanym wyżej pliku. Domyślna wartość to <em>gnupg.conf</em>, a starsze wersje GnuPG używały <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
pl: Plik ustawień:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
pl: Zmień...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
pl: Program GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
pl: <b>Ścieżka do programu</b><p>Jest to program używany do wszystkich operacji GnuPG. Domyślna wartość <em>gpg</em> jest właściwa dla większości systemów.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
pl: Ścieżka do programu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
pl: <b>Użyj usługi GnuPG</b><p>Usługa GnuPG przechowuje w pamięci, przez ograniczony czas, hasła do twoich kluczy tajnych. Jeśli używasz klucza ponownie i znajduje się on w pamięci podręcznej, nie trzeba wpisywać hasła. Jest to mniej bezpieczna metoda niż wpisywanie hasła za każdym razem.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
pl: Użyj usługi GnuPG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
pl: Ustawienia globalne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
pl: <qt><b>Uruchom KGpg po zalogowaniu:</b><br />
    <p>Zaznaczenie tego pola spowoduje samoczynne uruchomienie KGpg po uruchomieniu KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
pl: Uruchom KGpg po zalogowaniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
pl: <qt><b>Używaj zaznaczania myszą zamiast schowka:</b> <br />
    <p>Zaznacznie tego pola spowoduje, że operacje na schowku KGpg będą wykonywane przez zaznaczenie tekstu myszą w celu skopiowania oraz kliknięcie środkowym przyciskiem myszy (lub lewym i prawym naraz) w celu wklejenia. Jeśli to pole nie jest zaznaczone, operacje na schowku będą wykonywane za pomocą skrótów klawiszowych (Ctrl+C, Ctrl+V).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
pl: Używaj zaznaczania myszą zamiast schowka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
pl: <qt><b>Wyświetlanie ostrzeżenia przed tworzeniem plików tymczasowych:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
pl: Wyświetlaj ostrzeżenie przed tworzeniem plików tymczasowych
    (pliki tymczasowe tworzone są tylko przy operacjach na plikach zdalnych)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
pl: Aplet i menu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
pl: Menu usług Konquerora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
pl: <qt><b>Menu usługi podpisywania pliku:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
pl: Menu usługi podpisywania pliku:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
pl: Wyłączone

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
pl: Włączone dla wszystkich plików

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
pl: <qt><b>Menu usługi odszyfrowania pliku:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
pl: Menu usługi odszyfrowania pliku:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
pl: Włączone dla plików zaszyfrowanych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
pl: Tacka systemowa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
pl: <qt><b>Pokaż ikonę w tacce systemowej:</b><br />
    <p>Zaznaczenie tego pola spowoduje minimalizację KGpg do ikony na tacce systemowej.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
pl: Kliknięcie lewym przyciskiem myszy otwiera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
pl: Menadżer kluczy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
pl: Edytor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
pl: Ostatnio używane pliki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
pl: Podpisywanie kluczy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
pl: Można tutaj zdefiniować, w jaki sposób identyfikatory użytkownika które nie zawierają adresu e-mail (takie jak np. identyfikatory fotografii) są wysyłane do właściciela klucza. Możesz wybrać czy wysyłać je z każdym innym identyfikatorem użytkownika podpisanym przez Ciebie, tylko z pierwszym podpisanym przez Ciebie lub też nie wysyłać ich wcale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
pl: Wysyłanie identyfikatorów użytkownika bez adresów e-mail

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
pl: Wyślij z każdą wiadomością

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
pl: Wyślij tylko z pierwszą wiadomością

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
pl: Nie wysyłaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
pl: Szablon wiadomości

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
pl: To jest tekst e-maila wysyłany przez działanie "Podpisz i wyślij pocztą identyfikator użytkownika".
    
    Symbole zastępcze otoczone przez znaki procentów (np. %KEYID%) będą zastąpione odpowiednim tekstem w każdej wiadomości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
pl: <b>INFORMACJA</b>:
    Tylko domyślny serwer zostanie zapamiętany w pliku ustawień GnuPG. 
    Pozostałe serwery kluczy będą używane tylko przez KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
pl: Używaj pośrednika HTTP, jeśli jest dostępny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
pl: U&staw jako domyślny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
pl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
pl: &Edycja...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
pl: Kolory kluczy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
pl: Całkowicie zaufane klucze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
pl: Zaufane klucze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
pl: Częściowo zaufane klucze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
pl: Wygasłe/zablokowane klucze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
pl: Unieważnione klucze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
pl: Nieznane klucze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
pl: Wyłączone klucze:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
pl: Czcionka edytora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
pl: Lista kluczy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
pl: Porządek sortowania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
pl: Od lewej do prawej, konta pierwsze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
pl: Od prawej do lewej, TLD pierwsze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
pl: Od prawej do lewej, domeny pierwsze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
pl: Od prawej do lewej, FQDN pierwsze

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
pl: DSA i ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
pl: RSA i RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: I do not know
pl: Nie wiem

en: I do NOT trust
pl: NIE ufam

en: Marginally
pl: Marginalne

en: Fully
pl: Pełne

en: Ultimately
pl: Absolutne

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
pl: Błędny

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Revoked
pl: Unieważniony

[ctx: Expired key]
en: Expired
pl: Wygasły

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

[ctx: No trust in key]
en: None
pl: Brak

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
pl: Marginalne

[ctx: Full trust in key]
en: Full
pl: Pełne

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
pl: Całkowite

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: key capability]
en: Signature
pl: Podpis

[ctx: key capability]
en: Encryption
pl: Szyfrowanie

[ctx: key capability]
en: Authentication
pl: Uwierzytelnienie

[ctx: key capability]
en: Certification
pl: Certyfikowanie

en: 1 key | %1 keys
pl[0]: 1 klucz
pl[1]: %1 klucze
pl[2]: %1 kluczy

en: 1 signature | %1 signatures
pl[0]: 1 podpis
pl[1]: %1 podpisy
pl[2]: %1 podpisów

en: [No user id found]
pl: [Nie znaleziono identyfikatora użytkownika]

en: %1 [local signature]
pl: %1 [lokalny podpis]

en: %1 subkey
pl: %1 podklucz

en: Photo id
pl: ID zdjęcia

en: Info
pl: Informacja

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: &Encrypt File...
pl: &Zaszyfruj plik...

en: &Decrypt File...
pl: &Odszyfruj plik...

en: &Open Key Manager
pl: Przejdź d&o zarządzania kluczami

en: &Generate Signature...
pl: &Utwórz podpis...

en: &Verify Signature...
pl: &Sprawdź podpis...

en: &Check MD5 Sum...
pl: Sprawdź sumę &MD5...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
pl: Kodowanie &Unicode (utf-8)

en: En&crypt
pl: &Zaszyfruj

en: &Decrypt
pl: &Odszyfruj

en: S&ign/Verify
pl: Podp&isz/Sprawdź

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
pl: Dokument "%1" został zmieniony.
    Czy chcesz go zapisać?

en: Close the document
pl: Zamknij dokument

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
pl: Nie można było zapisać dokumentu, ponieważ wybrane kodowanie nie obejmuje wszystkich znaków znajdujących się w tym dokumencie.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
pl: Nie można zapisać dokumentu, ponieważ wybrane kodowanie nie obejmuje wszystkich znaków znajdujących się w tym dokumencie.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
pl: Nie można zapisać dokumentu, sprawdź prawa dostępu i miejsce na dysku.

en: Overwrite existing file %1?
pl: Zastąpić istniejący plik %1?

en: Open File to Encode
pl: Otwarcie pliku do zaszyfrowania

en: *|All Files
pl: *|Wszystkie pliki

en: Open File to Decode
pl: Otwarcie pliku do odszyfrowania

en: Decrypt File To
pl: Odszyfruj plik do

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

en: Open File to Sign
pl: Otwarcie pliku do podpisania

en: Open File to Verify
pl: Otwarcie pliku do sprawdzenia

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
pl: <qt><b>Brak podpisu:</b><br />ID klucza: %1<br /><br />Czy chcesz zaimportować ten klucz z serwera kluczy?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
pl: Zaimportuj

en: Do Not Import
pl: Nie importuj

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
pl: &Podpis

en: MD5 Checksum
pl: Suma kontrolna MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
pl: Porównaj sumę MD5 z zawartością schowka

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
pl: Suma MD5 pliku <b>%1</b>:

en: <b>Unknown status</b>
pl: <b>Stan nieznany</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
pl: Zawartość schowka nie jest sumą MD5.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
pl: <b>Suma kontrolna poprawna</b>, plik jest nienaruszony.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
pl: <b>Błędna suma sprawdzająca, <em>plik jest uszkodzony</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
pl: <qt><b>Upuszczono plik zdalny</b>.<br />Plik zdalny zostanie skopiowany do pliku tymczasowego na czas wykonania żądanej operacji. Po wykonaniu operacji plik tymczasowy zostanie usunięty.</qt>

en: Could not download file.
pl: Nie można pobrać pliku.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
pl: <qt>Ten plik jest kluczem <b>publicznym</b>.<br />Czy chcesz go zaimportować zamiast otworzyć w edytorze?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
pl: <qt>Ten plik jest kluczem <b>prywatnym</b>.<br />Czy chcesz go zaimportować zamiast otworzyć w edytorze?</qt>

en: Key file dropped on Editor
pl: Plik klucza upuszczony w edytorze

en: Decryption failed.
pl: Odszyfrowanie nie powiodło się.

en: The encryption failed with error code %1
pl: Szyfrowanie zawiodło z kodem błędu %1

en: Encryption failed.
pl: Zaszyfrowanie nie powiodło się.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
pl: Podpisanie niemożliwe: błędne hasło lub brak klucza

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
pl: Weryfikacja zakończona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
pl: Za&importuj

en: Import key in your list
pl: Zaimportuj do zbioru kluczy

en: Do &Not Import
pl: &Nie importuj

en: Will not import this key in your list
pl: Nie nastąpi import klucza na Twoją listę

en: Missing Key
pl: Brak klucza

en: Processing folder compression and encryption
pl: Kompresja i szyfrowanie katalogu

[ctx: State of operation as in status]
en: State
pl: Stan

[ctx: Job is started up]
en: Startup
pl: Rozpoczęto

en: Unable to create temporary file
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
pl: Szyfrowanie %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
pl: Zaszyfrowany %1

en: Available Keys
pl: Dostępne klucze

en: Available Trusted Keys
pl: Dostępne zaufane klucze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
pl: Szukaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
pl: Klucze należące do grupy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
pl: Wyeksportuj klucz publiczny

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
pl: E-&mail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
pl: &Schowek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
pl: Musisz określić co najmniej jeden serwer kluczy w ustawieniach zanim będziesz mógł eksportować do jakiegokolwiek serwera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
pl: Serwer &kluczy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
pl: Plik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
pl: Ustawienia eksportu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
pl: Wye&ksportuj wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
pl: Bez eksportu atrybutów (ide&ntyfikatorów fotografii)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
pl: Najkrótszy klucz

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
pl: <qt>Żądany klucz nie jest już obecny w zbiorze kluczy.<br />Możliwe że został z niego usunięty przez inny program</qt>

en: Key not found
pl: Nie znaleziono klucza

[ctx: no email address]
en: none
pl: brak

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
pl: <qt>Lewa część to algorytm użyty przez klucz <b>podpisu</b>. Prawa strona to algorytm użyty przez klucz <b>szyfrowania</b>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
pl: Nieograniczony

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
pl: <qt>Lewa część to rozmiar klucza <b>podpisu</b>. Prawa strona to rozmiar klucza <b>szyfrowania</b>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
pl: <em>brak</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
pl: Błędne stare hasło, hasło dla klucza nie zostało zmienione

en: Could not change passphrase
pl: Nie można zmienić hasła

en: KGpg was unable to change the passphrase.
pl: KGpg nie był w stanie zmienić hasła.

en: Changing key properties failed.
pl: Zmiana właściwości klucza nie powiodła się.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
pl: Właściwości klucza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
pl: <qt><b>Serwer kluczy:</b><br /> <p>Serwer kluczy to połączone z internetem scentralizowane repozytorium kluczy PGP/GnuPG, z którego można pobierać oraz na którym można przechowywać klucze. Wybierz z listy serwer kluczy, którego chcesz użyć.</p> <p>Często właścicielami tych kluczy są osoby, których użytkownik nigdy nie spotkał, co sprawia, że ich autentyczność jest co najmniej wątpliwa. Przeczytaj w podręczniku GnuPG o "Sieci zaufania" ("Web of Trust"), aby dowiedzieć się jak GnuPG radzi sobie z tym problemem.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
pl: Serwer kluczy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
pl: <b>Pole wyboru serwera kluczy:</b>
    Pozwala na wybranie serwera kluczy , z którego klucze PGP/GnuPG zostaną zaimportowane do lokalnego zbioru kluczy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
pl: <qt><b>Szukany tekst lub identyfikator klucza do zaimportowania:</b><br />
    <p>Jest kilka metod wyszukiwania klucza. Możesz szukać według tekstu lub fragmentu tekstu (np. wpisanie Jan lub Kowalski wyświetli wszystkie klucze, w których występuje słowo Jan lub Kowalski). Możesz też szukać według identyfikatora klucza. Identyfikator klucza to ciąg znaków i liczb, jednoznacznie identyfikujący klucz (np. wpisanie 0xED7585F4 wyświetli klucz o takim identyfikatorze).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
pl: Szukany tekst lub identyfikator klucza do zaimportowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
pl: Pośrednik HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
pl: &Szukaj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
pl: Wyeksportuj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
pl: <qt><b>Klucz do eksportowania:</b><br />
    <p>Pozwala na wybranie z listy klucza, który zostanie wyeksportowany na wybrany serwer kluczy.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
pl: Klucz do eksportowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
pl: Eksport atrybutów (fotografii)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
pl: <qt><b>Wyeksportuj:</b><br />
    <p>Naciśnięcie tego klawisza wyeksportuje wybrany klucz na wybrany serwer.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
pl: Wy&eksportuj

en: Key Server
pl: Serwer kluczy

en: You must enter a search string.
pl: Musisz wprowadzić szukany tekst.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
pl: Zanim będzie można pobrać klucze należy ustawić serwery kluczy.

en: No keyservers defined
pl: Nie zdefiniowano żadnych serwerów kluczy

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
pl: Zakończono importowanie klucza

en: Upload to keyserver finished without errors
pl: Przesyłanie na serwer kluczy zakończyło się powodzeniem

en: Upload to keyserver failed
pl: Przesyłanie na serwer kluczy zakończyło się niepowodzeniem

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
pl: Zaimportuj klucz z serwera kluczy

en: Connecting to the server...
pl: Łączenie z serwerem...

en: You must choose a key.
pl: Musisz wybrać klucz.

en: No matching keys found
pl: Nie znaleziono żadnych pasujących kluczy

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
pl[0]: Znaleziono 1 pasujący klucz
pl[1]: Znaleziono %1 pasujące klucze
pl[2]: Znaleziono %1 pasujących kluczy

en: Found 1 matching key (not shown)
pl: Znaleziono 1 pasujący klucz (niepokazywany)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
pl: Znaleziono %1 pasujący klucz (%2 pokazywane)

en: Key Management
pl: Zarządzanie kluczami

en: &Open Editor
pl: Otwórz &edytor

en: &Key Server Dialog
pl: Okno dialogowe serwera &kluczy

en: &Go to Default Key
pl: &Przejdź do domyślnego klucza

en: Tip of the &Day
pl: Porada &dnia

en: View GnuPG Manual
pl: Pokaż podręcznik GnuPG

en: &Refresh List
pl: &Odśwież listę

en: Show &Long Key Id
pl: Pokaż &długi identyfikator klucza

en: K&ey Properties
pl: &Właściwości klucza

en: &Open Key URL
pl: &Otwórz adres URL klucza

en: Edit Key in &Terminal
pl: Edytuj klucz w oknie &terminala

en: &Generate Key Pair...
pl: Wy&generuj parę kluczy...

en: &Import Key...
pl: Za&importuj klucz...

en: Send Ema&il
pl: Wyśl&ij pocztę

en: &Create New Contact in Address Book
pl: &Utwórz nowy kontakt w książce adresowej

en: &Edit Group...
pl: &Edytuj grupę...

en: &Delete Group
pl: &Usuń grupę

en: &Rename Group
pl: &Zmień nazwę grupy

en: Set as De&fault Key
pl: Ustaw jako klucz &domyślny

en: &Add Photo...
pl: &Dodaj zdjęcie...

en: &Add User Id...
pl: &Dodaj identyfikator użytkownika...

en: Export Secret Key...
pl: Wyeksportuj klucz tajny...

en: Delete Key Pair
pl: Usuń parę kluczy

en: Revoke Key...
pl: Unieważnij klucz...

en: &Regenerate Public Key
pl: &Wygeneruj ponownie klucz publiczny

en: Set User Id as &Primary
pl: Ustaw identyfikator użytkownika jako &główny

en: &Open Photo
pl: &Otwórz zdjęcie

en: &Delete Photo
pl: &Usuń zdjęcie

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
pl: &Importuj brakujące podpisy z serwera kluczy

en: Trust
pl: Zaufanie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Creation
pl: Data utworzenia

en: Expiration
pl: Ważność

en: &Photo ID's
pl: ID &zdjęcia

[ctx: small picture]
en: Small
pl: Małe

[ctx: medium picture]
en: Medium
pl: Średnie

[ctx: large picture]
en: Large
pl: Duże

en: Minimum &Trust
pl: Mi&nimalne zaufanie

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
pl: &Brak

[ctx: show only active keys]
en: &Active
pl: &Aktywne

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
pl: &Marginalne

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
pl: &Pełne

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
pl: &Całkowite

en: &Show Only Secret Keys
pl: Pokaż tylko klucze &tajne

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
pl: Aktywacja wiersza wyszukiwania

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
pl: Obecnie jest generowany inny klucz.
    Proszę poczekać aż ta operacja zostanie zakończona.

en: Generating new key pair
pl: Tworzenie nowej pary kluczy

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
pl: Nie można uruchomić programu "Konsola" w trybie eksperta.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
pl: Gotowe

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
pl: Niepoprawne hasło, nie utworzono nowej pary kluczy.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
pl: Przerwane przez użytkownika. Nie można utworzyć nowej pary kluczy.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
pl: Adres e-mail jest niepoprawny, nie można utworzyć nowej pary kluczy.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
pl: Nazwa nie jest akceptowana przez gpg, nie można utworzyć nowej pary kluczy.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
pl: Utworzono nową parę kluczy

en: backup copy
pl: kopia zapasowa

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
pl: Proces gpg nie zakończył się, nie można utworzyć nowej pary kluczy.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
pl: Możesz odświeżyć tylko klucze główne. Proszę sprawdzić swój wybór.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
pl: Obecnie realizowana jest inna operacja.
    Proszę poczekać aż zostanie ona zakończona.

en: Add New User Id
pl: Dodaj nowy identyfikator użytkownika

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
pl: Zdjęcie musi być plikiem JPEG. Pamiętaj, że zdjęcie jest przechowywane razem z twoim kluczem publicznym. Jeśli więc wybierzesz bardzo duży plik zdjęcia, twój klucz stanie się również bardzo duży! Dobrym wyborem jest rozmiar około 240x288 pikseli.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć fotografię <b>%1</b><br />z klucza <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
pl: Klucz publiczny

en: Sub Key
pl: Podklucz

en: Secret Key Pair
pl: Para kluczy tajnych

en: Key Group
pl: Grupa kluczy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
pl: Podpis

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Revocation Signature
pl: Podpis unieważnienia

en: Photo ID
pl: Identyfikator fotografii

en: Orphaned Secret Key
pl: Osierocony klucz tajny

en: Group member
pl: Członek grupy

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
pl[0]: &Podpisz identyfikator użytkownika...
pl[1]: &Podpisz identyfikatory użytkownika...
pl[2]: &Podpisz identyfikatory użytkownika...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
pl[0]: &Podpisz i wyślij pocztą identyfikator użytkownika...
pl[1]: &Podpisz i wyślij pocztą identyfikatory użytkownika...
pl[2]: &Podpisz i wyślij pozctą identyfikatory użytkownika...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
pl[0]: Wy&eksportuj klucz publiczny...
pl[1]: Wy&eksportuj klucze publiczne...
pl[2]: Wy&eksportuj klucze publiczne...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
pl[0]: O&dśwież klucz z serwera kluczy
pl[1]: O&dśwież klucze z serwera kluczy
pl[2]: O&dśwież klucze z serwera kluczy

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
pl[0]: Utwórz &grupę z zaznaczonym kluczem...
pl[1]: Utwórz &grupę z zaznaczonymi kluczami...
pl[2]: Utwórz &grupę z zaznaczonymi kluczami...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
pl[0]: &Podpisz klucz...
pl[1]: &Podpisz klucze...
pl[2]: &Podpisz klucze...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
pl[0]: &Usuń identyfikator użytkownika
pl[1]: &Usuń identyfikatory użytkownika
pl[2]: &Usuń identyfikatory użytkownika

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
pl[0]: Usuń p&odpis
pl[1]: Usuń p&odpisy
pl[2]: Usuń p&odpisy

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
pl[0]: Zaimportuj klucz z serwera kluczy
pl[1]: Zaimportuj klucze z serwera kluczy
pl[2]: Zaimportuj klucze z serwera kluczy

en: &Delete Key | &Delete Keys
pl[0]: &Usuń klucz
pl[1]: &Usuń klucze
pl[2]: &Usuń klucze

en: Creation of the revocation certificate failed...
pl: Utworzenie certyfikatu unieważnienia nie powiodło się...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
pl: <qt>Klucze tajne <b>nie powinny</b> być zapisywane w niezabezpieczonym miejscu.<br/> Jeśli ktoś inny może mieć dostęp do tego pliku, to bezpieczeństwo szyfrowania tym kluczem będzie naruszone!<br/>Czy kontynuować eksport klucza?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
pl: Wyeksportuj KLUCZ TAJNY jako

en: *.asc|*.asc Files
pl: Pliki *.asc|*.asc

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
pl: <qt>Twój klucz <b>tajny</b> "%1" został pomyślnie wyeksportowany do <br/>%2 .<br/><b>Nie</b> pozostawiaj go w niezabezpieczonym miejscu.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
pl: Nie można eksportować twojego klucza tajnego.
    Sprawdź swój klucz.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
pl[0]: <qt>Twój klucz publiczny został pomyślnie wyeksportowany do <br/>%2</qt>
pl[1]: <qt>%1 twoje klucze publiczne zostały pomyślnie wyeksportowane do <br/>%2</qt>
pl[2]: <qt>%1 twoich kluczy publicznych zostało pomyślnie wyeksportowanych do <br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
pl: Nie można eksportować twojego klucza publicznego.
    Sprawdź swój klucz.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
pl: <p>Ten klucz to osierocony klucz tajny (klucz tajny bez klucza publicznego). W obecnym stanie jest bezużyteczny.</p><p>Czy chcesz wygenerować ponownie dla niego klucz publiczny?</p>

en: Generate
pl: Generuj

en: Do Not Generate
pl: Nie generuj

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
pl: <qt>Na pewno chcesz usunąć grupę <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
pl: Usuń

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
pl: <qt>Nie możesz utworzyć grupy zawierającej podpisy, podklucze lub inne podgrupy.</qt>

en: Create New Group
pl: Tworzenie nowej grupy

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
pl: Wprowadź nową nazwę grupy:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
pl: Następujące klucze są niepoprawne lub nie zaufane i nie zostaną dodane do grupy:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
pl: <qt>Nie wybrano żadnego poprawnego ani zaufanego klucza. Grupa <b>%1</b> nie zostanie utworzona.</qt>

en: Group Properties
pl: Właściwości grupy

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
pl: Możesz podpisać tylko klucz główny. Sprawdź swój wybór.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
pl: <qt>Zamierzasz podpisać klucz:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Odcisk klucza to: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Powinieneś sprawdzić odcisk klucza dzwoniąc lub spotykając się z właścicielem klucza, aby uzyskać pewność że nikt nie próbuje przechwycić Twoich informacji.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
pl: <qt>Zamierzasz podpisać klucz:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Odcisk klucza to: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Powinieneś sprawdzić odcisk klucza dzwoniąc lub spotykając się z właścicielem klucza, aby uzyskać pewność że nikt nie próbuje przechwycić Twoich informacji.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
pl: <qt>Zamierzasz podpisać następujące klucze naraz.<br /><b>Jeśli nie sprawdziłeś dokładnie wszystkich odcisków kluczy, to bezpieczeństwo Twojego kanału komunikacji może zostać naruszone.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
pl: Możesz podpisać tylko klucz główny. Sprawdź swój wybór.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
pl: <qt>Zamierzasz podpisać identyfikator użytkownika:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Odcisk klucza to: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Należy sprawdzić odcisk klucza dzwoniąc lub spotykając się z właścicielem klucza, aby uzyskać pewność, że nikt nie próbuje przechwycić Twoich informacji.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
pl: <qt>Zamierzasz podpisać identyfikator użytkownika:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Odcisk klucza to: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Należy sprawdzić odcisk klucza dzwoniąc lub spotykając się z właścicielem klucza, aby uzyskać pewność że nikt nie próbuje przechwycić Twojego kanału komunikacji.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
pl: <qt>Zamierzasz podpisać następujące identyfikatory użytkownika naraz.<br /><b>Jeśli nie sprawdzisz dokładnie wszystkich odcisków kluczy, bezpieczeństwo Twojego kanału komunikacji może zostać naruszone.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
pl: <qt>Niepoprawne hasło, klucz <b>%1 (%2)</b> nie został podpisany.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
pl: <qt>Klucz <b>%1 (%2)</b> jest już podpisany.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
pl: <qt>Podpisanie klucza <b>%1</b> kluczem <b>%2</b> nie powiodło się.<br /> Czy chcesz spróbować podpisać ten klucz w oknie terminala?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
pl[0]: Wszystkie podpisy dla tego klucza są już w twoim zbiorze kluczy
pl[1]: Wszystkie podpisy dla tych kluczy są już w twoim zbiorze kluczy
pl[2]: Wszystkie podpisy dla tych kluczy są już w twoim zbiorze kluczy

en: Edit key manually to delete a self-signature.
pl: Aby usunąć podpis właściciela klucza, musisz zmodyfikować klucz ręcznie.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
pl: <qt>Na pewno chcesz usunąć podpis<br /><b>%1</b><br /> od użytkownika <b>%2</b><br /> z klucza: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
pl: Żądana operacja nie powiodła się, zmodyfikuj klucz ręcznie.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
pl[0]: <qt>Klucz który usuwasz należy do następującej grupy kluczy. Czy chcesz go usunąć z tej grupy?</qt>
pl[1]: <qt>Klucz który usuwasz należy do następujących grup kluczy. Czy chcesz go usunąć z tych grup?</qt>
pl[2]: <qt>Klucz który usuwasz należy do następujących grup kluczy. Czy chcesz go usunąć z tych grup?</qt>

en: Delete key
pl: Usuń klucz

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
pl: Usuwasz ostatni klucz z grupy kluczy %1.<br/>Czy chcesz usunąć również grupę?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
pl: <p>Usunąć parę <b>kluczy tajnych</b> <b>%1</b>? </p>Usunięcie tej pary kluczy oznacza, że już nigdy nie będzie można odszyfrować plików zaszyfrowanych tym kluczem.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
pl: Obecnie jest usuwany inny klucz. Proszę poczekać, aż ta operacja zostanie zakończona.

en: Key <b>%1</b> deleted.
pl: Klucz <b>%1</b> został usunięty.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
pl: Nie udało się usunąć klucza <b>%1</b>.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
pl: Nie można usunąć klucza <b>%1</b> kiedy jest modyfikowany w terminalu.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
pl: Wybrane zostały elementy, które nie są kluczami. Nie mogą one być usunięte za pomocą tego polecenia menu.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
pl: <qt>Następujące pary kluczy są kluczami tajnymi:<br /><b>%1</b><br/>Nie zostaną one usunięte.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
pl[0]: <qt><b>Czy usunąć następujący klucz publiczny?</b></qt>
pl[1]: <qt><b>Czy usunąć następujące %1 klucze publiczne?</b></qt>
pl[2]: <qt><b>Czy usunąć następujących %1 kluczy publicznych?</b></qt>

en: Key Import
pl: Zaimportuj klucz

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
pl: <qt>Tekst w schowku nie wygląda na klucz, ale na tekst zaszyfrowany.<br />Czy chcesz go odszyfrować, a następnie spóbować go zaimportować?</qt>

en: Import from Clipboard
pl: Zaimportuj zawartość schowka

en: Importing...
pl: Importowanie...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
pl: Importowanie kluczy nie powiodło się. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj szczegółowy dziennik.

en: KGpg - encryption tool
pl: KGpg - narzędzie do szyfrowania

en: Ke&y Manager
pl: Zarządzanie &kluczami

en: &Encrypt Clipboard
pl: &Zaszyfruj zawartość schowka

en: &Decrypt Clipboard
pl: &Odszyfruj zawartość schowka

en: &Sign/Verify Clipboard
pl: &Podpisz/sprawdź zawartość schowka

en: Clipboard is empty.
pl: Schowek jest pusty.

en: Text successfully encrypted.
pl: Tekst zaszyfrowano pomyślnie.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
pl: &Klucze

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
pl: Po&każ szczegóły

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
pl: &Grupy

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
pl: <p>Czy chcesz zaimportować plik <b>%1</b> do swojego zbioru kluczy?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
pl: Nieudane uruchomienie GnuPG.<br />Musisz naprawić błąd GnuPG przed uruchomieniem KGpg.

en: GnuPG error
pl: Błąd GnuPG

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
pl: <qt>W pliku ustawień GnuPG (%1) włączone jest użycie <b>Usługi GnuPG</b>.<br />Usługa ta zdaje się jednak nie pracować, co może powodować problemy z podpisywaniem/odszyfrowywaniem.<br />Wyłącz usługę GnuPG w ustawieniach KGpg albo ją popraw.</qt>

en: No files given.
pl: Nie podano plików.

en: Cannot decrypt and show folder.
pl: Nie można odszyfrować i pokazać katalogu.

en: Cannot sign folder.
pl: Nie można podpisać katalogu.

en: Cannot verify folder.
pl: Nie można sprawdzić katalogu.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
pl: Niestety, nie można wykonać żądanej operacji.
    Proszę zaznaczyć tylko jeden katalog lub kilka plików, proszę nie zaznaczać jednocześnie plików i katalogów.

en: Encrypt file
pl: Zaszyfruj plik

en: Open key manager
pl: Przejdź do zarządzania kluczami

en: Open editor
pl: Otwórz edytor

en: Show encrypted file
pl: Pokaż zaszyfrowany plik

en: Sign File
pl: Podpisz plik

en: Verify signature
pl: Sprawdź podpis

en: File to open
pl: Plik do otwarcia

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
pl: Cześć,
    
    proszę odnaleźć dołączony identyfikator użytkownika '%UIDNAME%' twojego klucza %KEYID% podpisany przeze mnie. Ta wiadomość jest zaszyfrowana tym kluczem, aby upewnić się, że kontrolujesz zarówno adres e-mail jaki i klucz.
    
    Jeżeli masz wiele identyfikatorów użytkowników, to zostanie wysłany podpis, osobno dla każdego identyfikatora użytkownika, na adres e-mailowy skojarzony z identyfikatorem użytkownika. Możesz zaimportować podpisy uruchamiając każdy przez `gpg --import` po ich odszyfrowaniu przy użyciu `gpg --decrypt`.
    
    Jeżeli używasz KGpg, to zachowaj załącznik na dysku i zaimportuj go później. Wybierz tylko `Importuj klucz...` z menu `Klucze` i otwórz plik.
    
    Zauważ, że nie wysłano twojego klucza do żadnego serwera kluczy. Jeśli chcesz, aby ten nowy podpis stał się aktywny dla innych, proszę wysłać go samodzielnie. Można to zrobić przez GnuPG w następujący sposób gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    Przy użyciu KGpg możesz kliknąć prawym przyciskiem na klucz po zaimportowaniu identyfikatorów wszystkich użytkowników i wybrać `Eksportuj klucz publiczny...`.
    
    Jeśli masz wątpliwości, nie wahaj się zapytać.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
pl: Własne polecenie odszyfrowywania.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
pl: Własne opcje szyfrowania

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
pl: Pozwolenie na własne opcje szyfrowania

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
pl: Klucz szyfrowania pliku.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
pl: Zaszyfruj pliki

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
pl: Szyfrowanie z opakowaniem ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
pl: Pozwól na szyfrowanie niezaufanymi kluczami.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
pl: Pozwól niezaufanym kluczom stać się członkami grup kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
pl: Ukrywaj identyfikator użytkownika.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
pl: Zgodność z PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
pl: Rozszerzenie *.pgp dla zaszyfrowanych plików.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
pl: Ścieżka do pliku ustawień gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego gpg używanego przez KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
pl: Czy program jest uruchomiony pierwszy raz.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
pl: Rozmiar okna edytora.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
pl: Wyświetlanie zaufania klucza w oknie zarządzania kluczami.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
pl: Wyświetlanie daty ważności klucza w oknie zarządzania kluczami.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
pl: Wyświetlanie rozmiaru klucza w oknie zarządzania kluczami.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
pl: Wyświetlanie daty utworzenia klucza w oknie zarządzania kluczami.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
pl: Wyświetlanie tylko kluczy tajnych w menadżerze kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
pl: Wyświetlanie tylko długich identyfikatorów kluczy w menadżerze kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
pl: Wyświetlanie tylko kluczy z co najmniej takim poziomem zaufania w oknie zarządzania kluczami.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
pl: Używaj zaznaczania myszą zamiast schowka.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
pl: Uruchom KGpg po uruchomieniu KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
pl: Wyświetlanie ostrzeżenia przed tworzeniem plików tymczasowych podczas operacji na plikach zdalnych.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
pl: Proszę wybrać domyślne zachowanie przy naciśnięciu lewego przycisku myszy

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
pl: Operacja na upuszczonych zaszyfrowanych plikach

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
pl: Operacja na upuszczonych niezaszyfrowanych plikach

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
pl: Wyświetlanie menu usługi "podpisz plik".

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
pl: Wyświetlanie menu usługi "odszyfruj plik".

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
pl: Pokazuj ikonę tacki systemowej

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
pl: Liczba ostatnio otwieranych plików pokazywana w menu edytora.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
pl: Wyświetlanie porady dnia.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
pl: Kolor używany dla zaufanych kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
pl: Kolor używany dla unieważnionych kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
pl: Kolor używany dla nieznanych kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
pl: Kolor używany dla nie zaufanych kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
pl: Kolor używany dla całkowicie zaufanych kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
pl: Kolor używany dla częściowo zaufanych kluczy.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
pl: Kolor używany kluczy, które wygasły.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
pl: Czcionka

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
pl: Serwery kluczy używane przez KGpg. Pierwszy serwer na liście jest serwerem domyślnym.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
pl: Wykaz adresów URL, które pokazują szczegóły i analizę danych kluczy. Pierwszy serwer na wykazie jest domyślnym serwerem.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
pl: Używaj pośrednika HTTP, jeśli jest dostępny.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
pl: To jest tekst wiadomości wysyłanej przez polecenie "Podpisz i wyślij pocztą identyfikator użytkownika".

en: Cannot create temporary file for folder compression.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego dla kompresji katalogu.

en: Temporary File Creation
pl: Tworzenie pliku tymczasowego

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
pl: <qt>KGpg utworzy teraz tymczasowy plik archiwum:<br /><b>%1</b> aby przeprowadzić proces szyfrowania. Po zakończeniu szyfrowania plik zostanie usunięty.</qt>

en: Compression method for archive:
pl: Metoda kompresji archiwum:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
pl[0]: Odszyfrowanie tego pliku nie powiodło się:
pl[1]: Odszyfrowanie tych plików nie powiodło się:
pl[2]: Odszyfrowanie tych plików nie powiodło się:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
pl: <qt>Nie została ustawiona ścieżka do pliku ustawień GnuPG.<br />Może to spowodować niespodziewane zachowanie KGpg.<br />Czy chcesz wywołać Pomocnika KGpg, aby rozwiązać ten problem?</qt>

en: Start Assistant
pl: Wywołaj pomocnika

en: Do Not Start
pl: Nie uruchamiaj

en: KGpg Assistant
pl: Pomocnik KGpg

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
pl: Na początku, zostanie nadanych kilka podstawowych ustawień KGpg, potrzebnych do prawidłowego działania KGpg. Następnie będziesz mógł utworzyć swoją własną parę kluczy do szyfrowania twoich plików i poczty.

en: Welcome to the KGpg Assistant
pl: Witaj w Pomocniku KGpg

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
pl: Wskaż położenie pliku wykonywalnego KGpg.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
pl: Aby pozostawić ustawienia domyślne, po prostu naciśnij "Dalej".

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
pl: gpg|Program GnuPG
    *|Wszystkie pliki

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
pl: Wskaż położenie pliku ustawień KGpg.

en: Path to your GnuPG configuration file:
pl: Ścieżka do twojego pliku ustawień GnuPG:

en: Configuration File
pl: Plik ustawień

en: Your default key:
pl: Twój domyślny klucz:

en: Default Key
pl: Domyślny klucz

en: Generate new key
pl: Stwórz nowy klucz

en: Done
pl: Ukończono

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
pl: <qt><b>Nie znaleziono pliku ustawień GnuPG</b>. Czy KGpg ma spróbować utworzyć plik ustawień?</qt>

en: Create Config
pl: Utwórz ustawienia

en: Do Not Create
pl: Nie twórz

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
pl: <qt><b>Nie znaleziono pliku ustawień GnuPG</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
pl: Plik wykonywalny GnuPG to: %1

en: You have GnuPG version: %1
pl: Wersja GnuPG to: %1

en: Your default key is: %1
pl: Twój domyślny klucz: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
pl: Twoja wersja GnuPG (%1) wygląda na zbyt starą.<br />Zgodność z wersjami poniżej 1.4.0 nie jest już dłużej gwarantowana.

en: An error occurred while scanning your keyring
pl: Podczas skanowania twojego zbioru kluczy wystąpił błąd

en: &Expert Mode
pl: Tryb &eksperta

en: Go to Expert Mode
pl: Przejście do trybu eksperckiego

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
pl: Jeśli przejdziesz do trybu eksperckiego, do utworzenia twojego klucza zostanie użyta linia poleceń.

en: You must give a name.
pl: Musisz nadać kluczowi jakąś nazwę.

en: The name must have at least 5 characters
pl: Nazwa musi zawierać co najmniej 5 znaków

en: The name must not start with a digit
pl: Nazwa nie może zaczynać się od cyfry

en: You are about to create a key with no email address
pl: Masz zamiar utworzyć klucz bez przypisanego adresu e-mail

en: Email address not valid
pl: Niepoprawny adres e-mail

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
pl: Tworzenie klucza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
pl: Tworzenie pary kluczy

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
pl: Nazwa musi zawierać co najmniej 5 znaków i nie może rozpoczynać się od cyfry.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
pl: Rzeczywista nazwa, co najmniej 5 znaków, bez poprzedzających cyfr

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
pl: E&mail (opcjonalnie):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
pl: Komen&tarz (opcjonalnie):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
pl: Data ważności:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
pl: Nigdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
pl: Dni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
pl: Tygodni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
pl: Miesięcy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
pl: Lat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
pl: Rozmiar &klucza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
pl: &Algorytm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
pl: Możliwości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
pl: Certyfikowanie zostało samoczynnie włączone dla wszystkich kluczy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
pl: Certyfikowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
pl: Uwierzytelnienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
pl: ID klucza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
pl: Komentarz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
pl: Utworzony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
pl: Zaufanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
pl: Zaufanie właściciela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
pl: Algorytm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
pl: Długość:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
pl: Zdjęcie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
pl: <qt><b>Zdjęcie:</b><p>Dla dodatkowego zabezpieczenia w kluczu może być zawarta zdjęcie. Może być ona użyta jako dodatkowa metoda uwierzytelnienia klucza. Pamiętaj jednak, że nie można polegać na zdjęciu jako na jedynej postaci uwierzytelnienia.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
pl: Brak zdjęcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
pl: Klucz wyłączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
pl: Zmień datę ważności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
pl: Zmień hasło

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
pl: Odcisk

en: Decryption
pl: Odszyfrowanie

en: Appearance
pl: Wygląd

en: GnuPG Settings
pl: Ustawienia GnuPG

en: Key Servers
pl: Serwery kluczy

en: Misc
pl: Różne

en: New GnuPG Home Location
pl: Nowy katalog domowy GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
pl: W podanym miejscu nie znaleziono pliku ustawień.
    Czy chcesz go teraz utworzyć?
    
    Bez pliku ustawień ani KGpg, ani GnuPG nie będą działały poprawnie.

en: No Configuration File Found
pl: Nie znaleziono pliku ustawień

en: Create
pl: Utwórz

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
pl: Nie można utworzyć pliku ustawień. Proszę sprawdzić, czy nośnik z katalogiem docelowym jest zamontowany i czy masz prawo zapisu w tym katalogu.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
pl: Adres URL serwera kluczy nie może zawierać białych znaków.

en: Key server already in the list.
pl: Serwer kluczy już znajduje się na liście.

en: Add New Key Server
pl: Dodaj nowy serwer kluczy

en: Server URL:
pl: Adres URL serwera:

[ctx: no key available]
en: none
pl: brak

en: Decrypt File
pl: Odszyfruj plik

en: Create Revocation Certificate
pl: Tworzenie certyfikatu unieważnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
pl: Tworzenie certyfikatu unieważnienia dla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
pl: ID klucza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
pl: Powód unieważnienia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
pl: Bez powodu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
pl: Bezpieczeństwo klucza zostało naruszone

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
pl: Klucz został zastąpiony innym

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
pl: Klucz został wycofany z użycia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
pl: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
pl: Zapisanie certyfikatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
pl: Wydrukowanie certyfikatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
pl: Import do zbioru kluczy

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
pl: KGpg - prosty interfejs dla GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
pl: &copy; 2003-2016, Programiści KGpg

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
pl: Opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
pl: Autor i poprzedni opiekun

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
pl: Przeniósł na KF5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
pl: %1 (Domyślny)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
pl: Zaufanie: %1<br>Zaufanie właściciela: %2

en: Trust: %1
pl: Zaufanie: %1

en: 1 Key | %1 Keys
pl[0]: 1 klucz
pl[1]: %1 klucze
pl[2]: %1 kluczy

en: 1 Group | %1 Groups
pl[0]: 1 grupa
pl[1]: %1 grupy
pl[2]: %1 grup

en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
pl: E-mail

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
pl: ID %1, klucz %3 %2 bitowy, utworzono %4, unieważniony

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
pl: ID %1, klucz %3 %2 bitowy, utworzono %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
pl[0]: Jeden identyfikator fotografii
pl[1]: %1 identyfikatory fotografii
pl[2]: %1 identyfikatorów fotografii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
pl: Utworzono nowy klucz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
pl: Utworzyłeś z powodzeniem następujący klucz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
pl: <qt><b>Ustaw jako klucz domyślny:</b><br />
    <p>Zaznaczenie tego pola ustawia nowo utworzoną parę kluczy jako domyślną.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
pl: Ustaw jako klucz domyślny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
pl: Certyfikat unieważnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
pl: Zaleca się zapisać lub wydrukować certyfikat unieważnienia na wypadek gdyby klucz został skompromitowany.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
pl: Zapisz jako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
pl: Drukuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
pl: Pokaż tylko prawidłowe klucze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
pl: Klucz do zaimportowania:

en: Choose New Expiration
pl: Wybór nowej daty ważności

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
pl: Nieograniczony

en: &Options
pl: &Opcje

en: Select Public Key
pl: Wybór klucza publicznego

en: Select Public Key for %1
pl: Wybierz klucz publiczny dla %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
pl[0]: Wybierz klucz publiczny dla %2 i jeszcze jeden plik
pl[1]: Wybierz klucz publiczny dla %2 i jeszcze %1 pliki
pl[2]: Wybierz klucz publiczny dla %2 i jeszcze %1 plików

en: &Search:
pl: &Znajdź:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
pl: <b>Lista kluczy publicznych</b>: wybierz klucz, który zostanie użyty do szyfrowania.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
pl: <b>Opakowanie ASCII</b>: umożliwia otwarcie zaszyfrowanego pliku/wiadomości w edytorze tekstów

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
pl: <b>Pozwolenie na szyfrowanie niezaufanym kluczem</b>: klucz publiczny po zaimportowaniu jest zwykle zaznaczany jako niezaufany i nie można go używać dopóki nie zostanie podpisany w celu uczynienia go "zaufanym". Zaznaczenie tego pola umożliwia używanie każdego, nawet nie podpisanego klucza.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
pl: <b>Ukrywaj identyfikator użytkownika</b>: nie dodaje identyfikatora klucza do zaszyfrowanych pakietów. Opcja ta ukrywa odbiorcę wiadomości i jest środkiem przeciwko analizie ruchu danych. Może to spowolnić odszyfrowywanie, ponieważ próbowane są wszystkie dostępne klucze.

en: Symmetrical encryption
pl: Szyfrowanie symetryczne

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
pl: <b>Szyfrowanie symetryczne</b>: szyfrowanie bez użycia kluczy. Aby zaszyfrować/odszyfrować plik należy tylko podać hasło

en: Custom option:
pl: Dodatkowa opcja:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
pl: <b>Dodatkowa opcja</b>: tylko dla doświadczonych użytkowników, pozwala na wpisanie opcji linii komend gpg, na przykład "--armor"

en: Private Key List
pl: Lista kluczy prywatnych

en: Choose secret key for signing:
pl: Wybierz klucz tajny do podpisywania:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
pl[0]: Jak dokładnie sprawdziłeś czy ten klucz rzeczywiście należy do osoby, z którą chcesz się komunikować:
pl[1]: Jak dokładnie sprawdziłeś czy te %1 klucze rzeczywiście należą do osób, z którymi chcesz się komunikować:
pl[2]: Jak dokładnie sprawdziłeś czy te %1 kluczy rzeczywiście należy do osób, z którymi chcesz się komunikować:

en: I Will Not Answer
pl: Nie odpowiem

en: I Have Not Checked at All
pl: Wcale nie sprawdziłem

en: I Have Done Casual Checking
pl: Wykonałem standardowe sprawdzenie

en: I Have Done Very Careful Checking
pl: Sprawdziłem bardzo dokładnie

en: Local signature (cannot be exported)
pl: Podpis lokalny (nie można go eksportować)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
pl: Nie podpisuj wszystkich identyfikatorów użytkownika (otwórz okno terminala)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
pl: Serwer &kluczy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
pl: Podaj identyfikatory kluczy do zaimportowania oddzielone spacjami.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
pl: <p>Aby odszyfrować plik tekstowy, po prostu przeciągnij go i upuść w oknie edytora, a KGpg zajmie się resztą. Możesz przeciągać też pliki zdalne.</p>
    <p>Przeciągnij i upuść klucz publiczny w oknie edytora a KGpg automatycznie go zaimportuje, jeśli sobie tego zażyczysz.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
pl: <p>Najprostszy sposób na zaszyfrowanie pliku: kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku i wybierz opcję zaszyfrowania pliku z menu kontekstowego.
    Ten sposób działa zarówno w <strong>Konquerorze</strong> jak i na pulpicie!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
pl: <p>Jeśli chcesz zaszyfrować wiadomość dla kilku osób, po prostu wybierz kilka kluczy szyfrujących przytrzymując klawisz &quot;Ctrl&quot;.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
pl: <p><strong>Nie musisz być znawcą szyfrowania, aby używać tego narzędzia.</strong><br>
    Po prostu utwórz sobie parę kluczy w oknie zarządzania kluczami. Następnie eksportuj swój klucz publiczny i wyślij go swoim znajomym pocztą. <br>
    Poproś ich o zrobienie tego samego i zaimportuj ich klucze publiczne. Wreszcie, aby wysłać zaszyfrowaną wiadomość, wpisz ją w edytorze KGpg i kliknij &quot;zaszyfruj&quot;. Wybierz
    klucz osoby, do której chcesz ją wysłać i ponownie kliknij &quot;zaszyfruj&quot;. Wiadomość będzie zaszyfrowana i gotowa do wysłania pocztą.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
pl: <p>Aby wykonać operację na kluczu, otwórz okno zarządzania kluczami i kliknij prawym przyciskiem myszy na kluczu. Pojawi się podręczne menu ze wszystkimi dostępnymi opcjami.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
pl: <p>Możesz odszyfrować plik jednym kliknięciem myszy na tym pliku. Pojawi się pytanie o hasło i to wszystko!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
pl: <p>Jeśli chcesz otworzyć tylko okno zarządzania kluczami, w wierszu poleceń wpisz <pre>kgpg -k</pre>.
    Edytor możesz wywołać za pomocą <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
pl: <p>Aby otworzyć plik w edytorze KGpg i go odszyfrować wpisz: <pre>kgpg -s nazwapliku</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
pl: <p>Jeśli chcesz zmienić hasło lub datę wygaśnięcia klucza tajnego po prostu kliknij dwa razy na kluczu aby uzyskać okno właściwości klucza.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
pl: <p>Do domyślnego klucza możesz wrócić po wciśnięciu &quot;Ctrl+Home&quot; w menadżera kluczy.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
pl: <p>Liczba podpisów jest pokazywana w podpowiedzi po najechaniu kursorem na kolumnę rozmiaru w oknie zarządzania kluczami. Aby to zadziałało trzeba jeden raz rozwinąć klucz.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
pl: Ten obraz jest bardzo duży. Czy użyć go mimo wszystko?

en: Use Anyway
pl: Użyj mimo wszystko

en: Do Not Use
pl: Nie używaj

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
pl: Wprowadź stare hasło dla <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
pl: <qt>Wprowadź nowe hasło dla <b>%1</b><br />Jeśli zapomnisz tego hasła wszystkie twoje zaszyfrowane pliki i wiadomości będą niedostępne.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
pl: Odszyfrowywanie %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
pl: Odszyfrowano %1

en: Generating New Key for %1
pl: Stwórz nowy klucz dla %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
pl: <p><b>Wprowadź hasło dla %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Hasło powinno zawierać nie tylko znaki alfanumeryczne oraz sekwencje losowe.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
pl: <p><b>Wprowadź hasło dla %1</b>:<br />Hasło powinno zawierać nie tylko znaki alfanumeryczne oraz sekwencje losowe.</p>

en: Generating Key
pl: Generowanie klucza

en: Generating prime numbers
pl: Generowanie liczb pierwszych

en: Generating DSA key
pl: Generowanie klucza DSA

en: Generating ElGamal key
pl: Generowanie klucza ElGamal

en: Waiting for entropy
pl: Oczekiwanie na entropię

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
pl: Zbiór entropii wyczerpał się. Proces generowania klucza został wstrzymany dopóki system nie zbierze odpowiedniej ilości entropii. Możesz wytworzyć entropię np. poruszając myszą lub pisząc losowo na klawiaturze. Najłatwiejszym sposobem jest używanie innego programu dopóki trwa generowanie kluczy.

en: Key %1 generated
pl: Utworzono klucz %1

en: Generating Revocation Certificate for key %1
pl: Tworzenie certyfikatu unieważnienia dla klucza %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
pl: Nieobsługiwany format w linii %1 łańcucha wynikowego importu.<nl/>Więcej informacji znajduje się w dzienniku.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
pl: Nie importowano żadnego klucza.<br />Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj szczegółowy dziennik.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
pl[0]: <para>Przetworzono %1 klucz.</para>
pl[1]: <para>Przetworzono %1 klucze.</para>
pl[2]: <para>Przetworzono %1 kluczy.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
pl[0]: <para>Jeden klucz bez identyfikatora.</para>
pl[1]: <para>%1 klucze bez identyfikatora.</para>
pl[2]: <para>%1 kluczy bez identyfikatora.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
pl[0]: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano jeden klucz:</emphasis></para>
pl[1]: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano %1 klucze:</emphasis></para>
pl[2]: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano %1 kluczy:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
pl[0]: <para>Zaimportowano jeden klucz RSA.</para>
pl[1]: <para>Zaimportowano %1 klucze RSA.</para>
pl[2]: <para>Zaimportowano %1 kluczy RSA.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
pl[0]: <para>Jeden klucz niezmieniony.</para>
pl[1]: <para>%1 klucze niezmienione.</para>
pl[2]: <para>%1 kluczy niezmienionych.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
pl[0]: <para>Zaimportowano jeden identyfikator użytkownika.</para>
pl[1]: <para>Zaimportowano %1 identyfikatory użytkownika.</para>
pl[2]: <para>Zaimportowano %1 identyfikatorów użytkownika.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
pl[0]: <para>Zaimportowano jeden podklucz.</para>
pl[1]: <para>Zaimportowano %1 podklucze.</para>
pl[2]: <para>Zaimportowano %1 podkluczy.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
pl[0]: <para>Zaimportowano jeden podpis.</para>
pl[1]: <para>Zaimportowano %1 podpisy.</para>
pl[2]: <para>Zaimportowano %1 podpisów.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
pl[0]: <para>Zaimportowano jeden certyfikat unieważnienia.</para>
pl[1]: <para>Zaimportowano %1 certyfikaty unieważnienia.</para>
pl[2]: <para>Zaimportowano %1 certyfikatów unieważnienia.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
pl[0]: <para>Przetworzono jeden klucz tajny.</para>
pl[1]: <para>Przetworzono %1 klucze tajne.</para>
pl[2]: <para>Przetworzono %1 kluczy tajnych.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
pl[0]: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano jeden klucz tajny.</emphasis></para>
pl[1]: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano %1 klucze tajne.</emphasis></para>
pl[2]: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano %1 kluczy tajnych.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
pl[0]: <para>Jeden klucz tajny niezmieniony.</para>
pl[1]: <para>%1 klucze tajne niezmienione.</para>
pl[2]: <para>%1 kluczy tajnych niezmienionych.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
pl[0]: <para>Jeden klucz tajny niezaimportowany.</para>
pl[1]: <para>%1 klucze tajne niezaimportowane.</para>
pl[2]: <para>%1 kluczy tajnych niezaimportowanych.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
pl: <para><emphasis strong='true'>Zaimportowano klucz tajny.</emphasis><nl/>Należy zauważyć, że zaimportowane klucze nie są domyślnie zaufane.<nl/>Aby w pełni używać tego klucza tajnego do podpisywania i szyfrowania, trzeba zmienić klucz (klikając na nim podwójnie) i zmienić zaufanie do klucza na pełne lub absolutne.</para>

en: New Key | New Keys
pl[0]: Nowy klucz
pl[1]: Nowe klucze
pl[2]: Nowe klucze

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
pl[0]: Klucz z nowym identyfikatorem użytkownika
pl[1]: Klucze z nowymi identyfikatorami użytkownika
pl[2]: Klucze z nowymi identyfikatorami użytkownika

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
pl[0]: Klucz z nowymi podpisami
pl[1]: Klucze z nowymi podpisami
pl[2]: Klucze z nowymi podpisami

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
pl[0]: Klucz z nowymi podkluczami
pl[1]: Klucze z nowymi podkluczami
pl[2]: Klucze z nowymi podkluczami

en: New Private Key | New Private Keys
pl[0]: Nowy klucz prywatny
pl[1]: Nowe klucze prywatne
pl[2]: Nowe klucze prywatne

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
pl[0]: Niezmieniony klucz
pl[1]: Niezmienione klucze
pl[2]: Niezmienione klucze

en: <b>Connecting to the server...</b>
pl: <b>Łączenie z serwerem...</b>

en: Keyserver
pl: Serwer kluczy

en: Requesting Passphrase
pl: Żądanie hasła

en:  or
pl:  lub

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
pl: Wprowadź hasło użytkownika <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
pl[0]: <p><b>Niepoprawne hasło</b>. Pozostała 1 próba.</p>
pl[1]: <p><b>Niepoprawne hasło</b>. Pozostały %1 próby.</p>
pl[2]: <p><b>Niepoprawne hasło</b>. Pozostało %1 prób.</p>

en: Got Passphrase
pl: Uzyskaj hasło

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
pl: <para>Podpis został utworzony dnia %1 %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
pl: <para>Poprawny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID klucza: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
pl: <para>Poprawny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1<email>%2</email></emphasis><nl/>ID klucza: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
pl: Nie znaleziono podpisu.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
pl: <para>Poprawny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID klucza: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
pl: <para>Poprawny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID klucza: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
pl: <para><emphasis strong='true'>ZŁY podpis</emphasis> od:<nl/> %1<nl/>ID klucza: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Plik jest uszkodzony</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
pl: <para>Podpis jest poprawny, ale klucz nie jest bezpieczny.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
pl: <para>Podpis jest poprawny, a klucz bezpieczny.</para>
