kgpg - en to ro translation catalogue (275 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
ro: Nume (minim 5 caractere):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
ro: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
ro: Comentariu (opțional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
ro: Comandă personalizată pentru decriptare:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
ro: Criptare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
ro: Utilizează extensia *.pgp pentru fișierele criptate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
ro: Comandă personalizată pentru criptare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
ro: Criptează întotdeauna cu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
ro: Criptează fișierele cu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
ro: Permite criptarea cu chei fără încredere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
ro: Ascunde identificatorul utilizatorului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
ro: Compatibilitate PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
ro: <qt><b>Configurări globale:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
ro: Fișier de configurare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
ro: Modificare...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
ro: Binar GnuPG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
ro: Calea programului:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
ro: Utilizează agent GnuPG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
ro: Setări globale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
ro: Pornește KGpg automat la autentificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
ro: Utilizează selecția cu mausul în loc de clipboard

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
ro: Meniuri de serviciu Konqueror

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
ro: Dezactivează

en: I do not know
ro: Nu știu

en: I do NOT trust
ro: NU am încredere

en: Marginally
ro: Marginală

en: Fully
ro: Deplină

en: Ultimately
ro: Fără echivoc

en: Revoked
ro: Revocată

en: %1 subkey
ro: %1 subcheie

en: Photo id
ro: Fotografie

en: Info
ro: Informații

en: &Encrypt File...
ro: &Criptează fișier...

en: &Decrypt File...
ro: &Decriptează fișier...

en: &Open Key Manager
ro: &Deschide managerul de chei

en: &Generate Signature...
ro: &Generează semnătură...

en: &Verify Signature...
ro: &Verifică semnătură...

en: &Check MD5 Sum...
ro: &Verifică suma MD5...

en: En&crypt
ro: &Criptează

en: &Decrypt
ro: &Decriptează

en: *|All Files
ro: *|Toate fișierele

en: Save File
ro: Salvare fișier

en: File Already Exists
ro: Fișierul există deja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
ro: &Semnătură

en: MD5 Checksum
ro: Sumă MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
ro: Compară MD5 cu clipboard-ul

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
ro: Suma MD5 pentru <b>%1</b> este:

en: <b>Unknown status</b>
ro: <b>Stare necunoscută</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
ro: Conținutul clipboard-ului nu este o sumă MD5.

en: Could not download file.
ro: Nu pot transfera fișierul.

en: Decryption failed.
ro: Decriptarea a eșuat.

en: Encryption failed.
ro: Criptarea a eșuat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
ro: &Importă

en: Missing Key
ro: Cheia lipsește

en: Processing folder compression and encryption
ro: Procesez compresia și criptarea dosarului

en: Unable to create temporary file
ro: Nu am putut crea un fișier temporar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
ro: Caută:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
ro: Exportare cheie publică

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
ro: Fișier:

[ctx: no email address]
en: none
ro: niciuna

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
ro: Frază veche greșită, fraza de acces pentru cheie nu a fost modificată

en: Could not change passphrase
ro: Imposibil de schimbat fraza de acces

en: Changing key properties failed.
ro: Schimbarea proprietăților cheii a eșuat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
ro: Proprietăți cheie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
ro: Server de chei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
ro: Onorează proxy HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
ro: &Caută

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
ro: Exportă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
ro: Cheia de exportat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
ro: &Exportă

en: Key Server
ro: Server de chei

en: You must enter a search string.
ro: Trebuie să introduceți un șir de căutare.

en: Upload to keyserver finished without errors
ro: Încărcarea pe serverul de chei încheiată fără erori

en: Upload to keyserver failed
ro: Încărcarea pe serverul de chei a eșuat

en: Connecting to the server...
ro: Conectare la server...

en: You must choose a key.
ro: Trebuie să alegeți o cheie.

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
ro[0]: 1 cheie potrivită găsită
ro[1]: %1 chei potrivite găsite
ro[2]: %1 de chei potrivite găsite

en: Key Management
ro: Gestiune chei

en: &Open Editor
ro: &Deschide editorul

en: &Key Server Dialog
ro: Dialog &server de chei

en: &Go to Default Key
ro: &Sare la cheia implicită

en: Tip of the &Day
ro: &Sfatul zilei

en: View GnuPG Manual
ro: Afișează manualul GnuPG

en: &Refresh List
ro: &Actualizează lista

en: Edit Key in &Terminal
ro: Editează cheia în &terminal

en: &Generate Key Pair...
ro: &Generează o pereche de chei...

en: &Import Key...
ro: &Importă o cheie...

en: &Create New Contact in Address Book
ro: &Creează un nou contact în Cartea de Adrese

en: &Delete Group
ro: Ș&terge grupul

en: Set as De&fault Key
ro: Stabilește ca și cheie &implicită

en: Export Secret Key...
ro: Exportă cheia secretă...

en: Delete Key Pair
ro: Șterge perechea de chei

en: Revoke Key...
ro: Revocă cheia...

en: &Regenerate Public Key
ro: &Regenerează cheia publică

en: &Open Photo
ro: &Deschide fotografia

en: &Delete Photo
ro: Ș&terge fotografia

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
ro: Importă semnăturile &lipsă din serverul de chei

en: Trust
ro: Încredere

en: Size
ro: Dimensiune

en: Creation
ro: Creare

en: Expiration
ro: Expirare

en: &Photo ID's
ro: Identificatori &fotografie

[ctx: small picture]
en: Small
ro: Mică

[ctx: medium picture]
en: Medium
ro: Medie

[ctx: large picture]
en: Large
ro: Mare

en: Minimum &Trust
ro: Încre&dere minimă

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
ro: &Niciunul

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
ro: &Marginală

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
ro: &Deplină

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
ro: &Fără echivoc

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
ro: Focalizează linia de căutare

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
ro: Altă operație de generare a cheilor este încă în curs.
    Așteptați o clipă pînă se încheie această operație.

en: Generating new key pair
ro: Generez o pereche de chei nouă

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
ro: Imposibil de pornit aplicația „konsole” pentru regimul expert.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
ro: Gata

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
ro: Frază greșită. Nu pot genera o nouă pereche de chei.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
ro: Abandonat de către utilizator. Nu pot genera o nouă pereche de chei.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
ro: Adresa de poștă electronică nu este validă. Nu pot genera o nouă pereche de chei.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
ro: Numele nu este acceptat de gpg. Nu pot genera o nouă pereche de chei.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
ro: Pereche nouă de chei creată

en: backup copy
ro: copie de rezervă

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
ro: Procesul gpg nu s-a încheiat. Nu pot genera o nouă pereche de chei.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
ro: Altă operație este încă în curs.
    Așteptați o clipă pînă se încheie această operație.

en: Add New User Id
ro: Adaugă identificator de utilizator nou

en: Public Key
ro: Cheie publică

en: Sub Key
ro: Subcheie

en: Secret Key Pair
ro: Pereche de chei secrete

en: Key Group
ro: Grup de chei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
ro: Semnătură

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Revocation Signature
ro: Semnătură de revocare

en: Photo ID
ro: Fotografie

en: Orphaned Secret Key
ro: Cheie secretă orfană

en: Export PRIVATE KEY As
ro: Exportă CHEIA PRIVATĂ ca

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
ro: Nu am putut exporta cheia dumneavoastră secretă.
    Verificați cheia.

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
ro: Nu am putut exporta cheia dumneavoastră publică.
    Verificați cheia.

en: Generate
ro: Generează

en: Do Not Generate
ro: Nu genera

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
ro: <qt>Doriți într-adevăr să ștergeți grupul <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
ro: Șterge

[ctx: <Name> (<Email>) ID: <KeyId>]
en: %1 (%2) ID: %3
ro: %1 (%2) Id.: %3

en: Create New Group
ro: Creează un grup nou

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
ro: Introduceți numele noului grup:

en: Group Properties
ro: Proprietăți grup

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
ro: <qt>Cheia <b>%1 (%2)</b> este semnată deja.</qt>

en: Delete key
ro: Șterge cheie

en: Key Import
ro: Importare cheie

en: Open File
ro: Deschide fișier

en: Importing...
ro: Import...

en: KGpg - encryption tool
ro: KGpg - utilitar de criptare

en: &Encrypt Clipboard
ro: &Criptează clipboard-ul

en: &Decrypt Clipboard
ro: &Decriptează clipboard-ul

en: &Sign/Verify Clipboard
ro: &Semnează/verifică clipboard-ul

en: Clipboard is empty.
ro: Clipboard-ul este gol.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
ro: &Chei

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
ro: &Arată detalii

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
ro: &Grupuri

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
ro: <p>Doriți să importați fișierul <b>%1</b> în inelul dumneavoastră de chei?</p>

en: Cannot decrypt and show folder.
ro: Nu pot decripta și afișa dosarul.

en: Cannot sign folder.
ro: Nu pot semna dosarul.

en: Cannot verify folder.
ro: Nu pot verifica dosarul.

en: Encrypt file
ro: Criptează fișier

en: Open key manager
ro: Deschide managerul de chei

en: Show encrypted file
ro: Afișează fișierul criptat

en: Sign File
ro: Semnează fișierul

en: Verify signature
ro: Verifică semnătura

en: File to open
ro: Fișier de deschis

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
ro: Comandă personalizată pentru decriptare.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
ro: Opțiuni de criptare personalizate

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
ro: Permite opțiuni de criptare personalizate

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
ro: Criptează fișierele

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
ro: Permite criptarea cu chei fără încredere.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
ro: Ascunde identificatorul utilizatorului.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
ro: Activează compatibilitatea cu PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
ro: Utilizează extensia *.pgp pentru fișierele criptate.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
ro: Calea fișierului de configurare gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
ro: Calea binarei gpg utilizate de KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
ro: Dimesiunea ferestrei redactorului.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
ro: Arată valoarea de încredere în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
ro: Arată valoarea de expirare în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
ro: Arată valoarea dimansiunii în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
ro: Arată valoarea creării în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
ro: Arată numai cheile secrete în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
ro: Arată identificatorul de cheie lung în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
ro: Arată numai cheile cu cel puțin acel nivel de încredere în gestionarul de chei.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
ro: Utilizează selecția cu mausul în loc de clipboard.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
ro: Alege comportamentul implicit pentru clic-stînga

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
ro: Arată meniul de serviciu „semnare fișier”.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
ro: Arată meniul de serviciu „decriptare fișier”.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
ro: Arată pictograma în tava de sistem

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
ro: Arată sfatul zilei.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
ro: Culoarea utilizată pentru cheile de încredere.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
ro: Culoarea utilizată pentru cheile revocate.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
ro: Culoarea utilizată pentru cheile necunoscute.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
ro: Culoarea utilizată pentru cheile fără încredere.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
ro: Culoarea utilizată pentru cheile de încredere marginală.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
ro: Culoarea utilizată pentru cheile expirate.

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
ro: Servere de chei utilizate de KGpg. Primul server în listă este serverul implicit.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
ro: Utilizează proxy HTTP cînd este disponibil.

en: Temporary File Creation
ro: Creare fișier temporar

en: Compression method for archive:
ro: Metoda de compresie pentru arhivă:

en: Your default key:
ro: Cheia dumneavoastră implicită:

en: You must give a name.
ro: Trebuie să introduceți un nume.

en: Email address not valid
ro: Adresa de e-mail nu este validă

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
ro: Generare cheie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
ro: Expiră:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
ro: Zile

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
ro: Săptămîni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
ro: Luni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
ro: Ani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
ro: ID cheie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
ro: Comentariu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
ro: Creată:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
ro: Încredere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
ro: Încredere proprietar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
ro: Algoritm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
ro: Lungime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
ro: Fotografie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
ro: Nicio fotografie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
ro: Dezactivează cheia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
ro: Amprentă

en: Decryption
ro: Decriptare

en: Appearance
ro: Aspect

en: GnuPG Settings
ro: Setări GnuPG

en: Key Servers
ro: Servere de chei

en: Misc
ro: Diverse

en: No Configuration File Found
ro: Nu am găsit un fișier de configurare

en: Create
ro: Creează

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Add New Key Server
ro: Adaugă un nou server de chei

en: Server URL:
ro: URL server:

[ctx: no key available]
en: none
ro: niciuna

en: Decrypt File
ro: Decriptează fișierul

en: Create Revocation Certificate
ro: Creează certificat de revocare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
ro: Creează certificat de revocare pentru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
ro: id. cheie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
ro: Motiv pentru revocare:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
ro: Fără motiv

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
ro: Cheia a fost compromisă

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
ro: Cheia a fost înlocuită

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
ro: Cheia nu mai este folosită

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
ro: Descriere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
ro: Salvare certificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
ro: Tipărește certificatul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
ro: Importă în inelul de chei

en: Name
ro: Nume

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
ro: Cheie nouă creată

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
ro: Ați creat cu succes următoarea cheie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
ro: Nume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
ro: Amprentă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
ro: Stabilește ca cheie implicită

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
ro: Certificat de revocare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
ro: Salvează ca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
ro: Tipărește

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
ro: Cheie de importat:

en: Choose New Expiration
ro: Alege expirare nouă

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
ro: Nelimitată

en: Select Public Key
ro: Selectare cheie publică

en: Select Public Key for %1
ro: Alege cheia publică pentru %1

en: &Search:
ro: &Caută:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
ro: <b>Lista cheilor publice</b>: alegeți cheia ce va fi utilizată pentru criptare.

en: Symmetrical encryption
ro: Criptare simetrică

en: Custom option:
ro: Opțiune personalizată:

en: Private Key List
ro: Listă chei private

en: Choose secret key for signing:
ro: Alegeți cheia secretă pentru semnare:

en: I Will Not Answer
ro: Nu voi răspunde

en: I Have Not Checked at All
ro: Nu am verificat deloc

en: I Have Done Casual Checking
ro: Am făcut o verificare ocazională

en: I Have Done Very Careful Checking
ro: Am făcut o verificare atentă

en: Local signature (cannot be exported)
ro: Semnătură locală (nu poate fi exportată)

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
ro: Nicio cheie importată.<br />Verificați jurnalul detaliat pentru informații suplimentare.

en: <b>Connecting to the server...</b>
ro: <b>Conectare la server...</b>

en: Keyserver
ro: Server de chei

en:  or
ro:  sau
