kgpg - en to sk translation catalogue (653 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
sk: Názo (minimálne 5 znakov):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
sk: E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
sk: Komentár (nepovinné):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
sk: Táto funkcia nie je dostupná na tomto systéme. Symbolický odkaz na súkromné GnuPG kľúče nie je možné vytvoriť.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
sk[0]: Žiadny mail sa neposlal nasledovnému používateľskému id, pretože patrí kľúču bez schopnosti šifrovania:
sk[1]: Žiadny mail sa neposlal nasledovným používateľským id, pretože patria kľúču bez schopnosti šifrovania:
sk[2]: Žiadny mail sa neposlal nasledovným používateľským id, pretože patria kľúču bez schopnosti šifrovania:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
sk[0]: Žiadny mail sa neposlal nasledovnému používateľskému id, pretože už bol podpísaný:
sk[1]: Žiadny mail sa neposlal nasledovným používateľským id, pretože už boli podpísané:
sk[2]: Žiadny mail sa neposlal nasledovným používateľským id, pretože už boli podpísané:

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
sk: Váš kľúč %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
sk: <qt><b>Vlastný dešifrovací príkaz:</b><br />
    <p>Táto možnosť povolí užívateľom zmeniť vlastný príkaz spustený cez GPG na dešifrovanie. (Toto sa odporúča len pre skúsených používateľov).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
sk: Vlastný príkaz pre dešifrovanie:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
sk: Šifrovanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
sk: <qt><b>ASCII šifrovanie:</b> <br /> 
    <p>Označením tejto možnosti sa uložia všetky súbory vo formáte, ktorý sa dá otvoriť v textovom editore a je vhodný na umiestnenie do tela e-mailovej správy.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
sk: Šifrovanie do armored ASCII

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
sk: <qt><b>Použiť príponu *.pgp pre šifrované súbory:</b><br />
    <p>Označením tejto voľby sa pridá koncovka .pgp ku všetkým šifrovaným súborom namiesto prípony .gpg. Táto možnosť zaistí kompatibilitu s používateľmi softvéruPGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
sk: Použiť príponu *.pgp pre zašifrované súbory

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
sk: <qt><b>Vlastný šifrovací príkaz:</b><br />
    <p>Ak je aktivované, zobrazí sa zadávacie pole v dialógu výberu kľúčov, umožňujúce zadanie vlastného príkazu na šifrovanie. Táto možnosť sa odporúča iba pre skúsených používateľov.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
sk: Vlastný príkaz pre šifrovanie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
sk: <qt><b>Vždy šifrovať s:</b><br />
    <p>Toto zabezpečí, že všetky súbory/správy sa tiež budú šifrovať zvoleným kľúčom. Avšak, ak možnosť "Šifrovať súbory s:" je označená, tak vybraný kľúč prepíše výber "Vždy šifrovať s:".</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
sk: Vždy šifrovať s:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
sk: <qt><b>Šifrovať súbory s:</b><br />
    <p>Označením tejto možnosti a vybraním kľúča prinúti operáciu šifrovania súborov použiť vybraný kľúč. KGpg sa nebude pýtať na prijímateľa a predvolený kľúč sa obíde.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
sk: Zašifrovať súbory s:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
sk: <qt><b>Povoliť šifrovanie pomocou nedôveryhodných kľúčov:</b><br />
    <p>Pri importe verejného kľúča sa tento obvykle označí ako nedôveryhodný a nie je možné ho používať, pokým ho nepodpíšete predvoleným kľúčom, čím sa stane 'dôveryhodným'. Zapnutie tejto voľby vám umožní používať aj nedôveryhodné kľúče, takže ich nemusíte podpisovať.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
sk: Povoliť šifrovanie pomocou nedôveryhodných kľúčov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
sk: <qt><b>Povoliť nedôveryhodné kľúče ako členov skupiny kľúčov:</b><br /><p>Skupina kľúčov umožní jednoduché šifrovanie pre viacerých prijímateľov naraz. Podobne ako možnosť <em>Povoliť šifrovanie s nedôveryhodnými kľúčmi</em> to umožní nedôveryhodným kľúčom stať sa členmi skupiny kľúčov.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
sk: Povoliť nedôveryhodné kľúče ako členov skupín kľúčov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
sk: <qt><b>Skryť ID používateľa:</b><br /> 
    <p>Označením tejto možnosti sa odstráni keyid prijímateľa zo všetkých šifrovaných paketov. Výhoda: analýza prevádzky šifrovaných paketov sa nedá uskutočniť tak ľahko, pretože prijímateľ je neznámy. Nevýhoda: prijímateľ šifrovaných paketov musí vyskúšať všetky tajné kľúče predtým, ako môže dešifrovať pakety. Toto môže trvať dosť dlho v závislosti od toho, koľko tajných kľúčov prijímateľ má.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
sk: Skryť ID užívateľa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
sk: <qt><b>PGP 6 kompatibilita:</b><br /> 
    <p>Označenie tejto možnosti prinúti GnuPG generovať šifrované pakety, ktorú sú kompatibilné so štandardmi PGP (Pretty Good Privacy) 6 ako je to možné, teda povolí používateľom GnuPG spolupracovať s používateľmi PGP 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
sk: PGP 6 kompatibilita

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sk: <qt><b>Globálne nastavenia:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
sk: GnuPG domov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
sk: <b>Domovské umiestnenie</b><p>Toto je adresár, kde GnuPG ukladá konfiguráciu a zväzky kľúčov. Ak ste to nezmenili, je to obyčajne <em>~/.gnupg/</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
sk: Domovské umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
sk: <b>Konfiguračný súbor</b><p>Toto je názov konfiguračného súboru v hore uvedenom adresári. Predvolené je <em>gnupg.conf</em> zatiaľ čo staršie verzie GnuPG používali <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
sk: Konfiguračný súbor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
sk: Zmeniť...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
sk: Binárka BiGnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
sk: <b>Cesta programu</b><p>Toto je program, ktorý sa bude volať pre všetky operácie GnuPG. Predvolené <em>gpg</em> funguje na väčšine systémov.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
sk: Cesta programu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
sk: <b>Použiť GnuPG agent</b><p>GnuPG agent ukladá heslá pre vaše tajné kľúče v pamäti po určitý obmedzený čas. Ak použijete tajný kľúč znova pokiaľ je v pamäte, nemusíte ho zadávať znova. Je to menej bezpečné, ako jeho zadávanie zakaždým.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
sk: Použiť GnuPG agent

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
sk: Globálne nastavenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
sk: <qt><b>Spustiť KGpg automaticky po štarte KDE:</b><br />
    <p>Ak je voľba zapnutá, KGpg sa automaticky spustí pri každom štarte KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
sk: Spustiť KGpg automaticky po prihlásení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
sk: <qt><b>Použiť výber myšou namiesto klávesnice:</b><br />
    <p>Ak je označené, schránkové operácie v KGpg budú používať výber klávesnicou, to znamená zvýraznenie textu na kopírovanie, a stredné tlačidlo (alebo pravé+ľavé spolu) na vloženie. Ak nie je označené, schránka bude pracovať s klávesovými skratkami (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
sk: Použiť výber myšou namiesto schránky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
sk: <qt><b>Zobraziť varovanie pred vytvorením dočasných súborov:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
sk: Zobraziť varovanie pred vytvorením dočasných súborov
    (Iba pre operácie so vzdialenými súbormi)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
sk: Applet && Ponuky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
sk: Servisné ponuky Konquerora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sk: <qt><b>Ponuka služby podpisu súboru:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
sk: Ponuka služby podpisu súboru:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
sk: Zakázať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
sk: Povoliť so všetkými súbormi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sk: <qt><b>Ponuka služby dešifrovania súboru:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
sk: Ponuka služby dešifrovania súboru:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
sk: Povoliť so zašifrovanými súbormi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
sk: Applet v systémovej lište

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
sk: <qt><b>Zobraziť system tray ikonu:</b><br />
    <p>Ak je označené, KGpg sa minimalizuje ako ikona do system tray.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
sk: Zobraziť ikonu v systémovej lište

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
sk: Ľavé tlačidlo myši otvorí:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
sk: Správca kľúčov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
sk: Nedávne súbory

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
sk: Podpisovanie kľúča

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
sk: Tu môžete definovať ako sa ID používateľov bez e-mailovej adresy (ako ID fotky) pošlú vlastníkovi kľúča. Môžete vybrať buď poslať im s každým iným ID používateľa s vašim podpisom, iba prvé vaše podpísané ID alebo neposielať im vôbec.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
sk: Posielanie používateľských ID bez e-mailových adries

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
sk: Poslať každým e-mailom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
sk: Poslať iba prvým e-mailom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
sk: Neposielať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
sk: Šablóna e-mailu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
sk: Toto je text e-mailu poslaného cez akciu "Podpísať a poslať ID používateľa".
    
    Zástupné znaky obklopené znakmi percent (ako %KEYID%) budú nahradené korešpondujúcim textom v každej správe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
sk: <b>INFORMÁCIA</b>:
    Iba štandardný server sa uloží do konfiguračného súboru GnuPG.
    Ostatné bude používať iba KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
sk: Používať proxy HTTP, ak je dostupné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
sk: Nastaviť ako predvolené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
sk: &Editovať...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
sk: Farby kľúča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
sk: Dokonale dôveryhodné kľúče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
sk: Dôveryhodné kľúče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
sk: Minimálne dôveryhodné kľúče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
sk: Expirované kľúče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
sk: Zrušené kľúče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
sk: Neznáme kľúče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
sk: Zakázané kľúče:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
sk: Písmo editora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
sk: Zoznam kľúčov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
sk: Poradie triedenia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
sk: Zľava doprava, najprv účet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
sk: Sprava doľava, TDL najprv

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
sk: Sprava doľava, najprv doména

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
sk: Sprava doľava, FQDN najprv

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: I do not know
sk: Neviem

en: I do NOT trust
sk: Nedôverujem

en: Marginally
sk: Okrajovo

en: Fully
sk: Plne

en: Ultimately
sk: Dokonale

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
sk: Neplatné

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Revoked
sk: Zrušená platnosť

[ctx: Expired key]
en: Expired
sk: Vypršané

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
sk: Nedefinované

[ctx: No trust in key]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
sk: Okrajová

[ctx: Full trust in key]
en: Full
sk: Plné

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
sk: Dokonalé

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: key capability]
en: Signature
sk: Podpis

[ctx: key capability]
en: Encryption
sk: Šifrovanie

[ctx: key capability]
en: Authentication
sk: Overenie

[ctx: key capability]
en: Certification
sk: Certifikácia

en: 1 key | %1 keys
sk[0]: 1 kľúč
sk[1]: %1 kľúče
sk[2]: %1 kľúčov

en: 1 signature | %1 signatures
sk[0]: 1 podpis
sk[1]: %1 podpisy
sk[2]: %1 podpisov

en: [No user id found]
sk: [Nenájdené ID užívateľa]

en: %1 [local signature]
sk: %1 [miestny podpis]

en: %1 subkey
sk: %1 podkľúč

en: Photo id
sk: Fotka

en: Info
sk: Informácie

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: &Encrypt File...
sk: Zaš&ifrovať súbor...

en: &Decrypt File...
sk: &Dešifrovať súbor...

en: &Open Key Manager
sk: &Otvoriť správcu kľúčov

en: &Generate Signature...
sk: &Generovať podpis...

en: &Verify Signature...
sk: O&veriť podpis...

en: &Check MD5 Sum...
sk: &Kontrolovať súčet MD5...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
sk: Kódovanie &Unicode (utf-8)

en: En&crypt
sk: Zaši&frovať

en: &Decrypt
sk: &Dešifrovať

en: S&ign/Verify
sk: P&odpísať/overiť

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
sk: Dokument s menom "%1" je zmenený.
    Chcete ho uložiť?

en: Close the document
sk: Zavrieť dokument

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
sk: Dokument nie je možné uložiť, pretože vybraný kodek nie je podporovaný.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
sk: Dokument nie je možné uložiť, pretože vybrané kódovanie nedokáže zapísať všetky znaky v dokumente.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
sk: Dokument nie je možné uložiť, overte prístupové práva a miesto na disku.

en: Overwrite existing file %1?
sk: Prepísať existujúci súbor %1?

en: Open File to Encode
sk: Otvoriť súbor na zašifrovanie

en: *|All Files
sk: *|Všetky súbory

en: Open File to Decode
sk: Otvoriť súbor na dešifrovanie

en: Decrypt File To
sk: Dešifrovať súbor do

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: File Already Exists
sk: Súbor už existuje

en: Open File to Sign
sk: Otvoriť súbor pre podpis

en: Open File to Verify
sk: Otvoriť súbor pre overenie

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
sk: <qt><b>Chýbajúci podpis:</b><br />ID kľúča: %1<br /><br />Chcete tento kľúč naimportovať zo serveru kľúčov?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
sk: Importovať

en: Do Not Import
sk: Neimportovať

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
sk: Podpis

en: MD5 Checksum
sk: Kontrolný súčet MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
sk: Porovnať MD5 so schránkou

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
sk: Kontrolný súčet MD5 pre <b>%1</b> je:

en: <b>Unknown status</b>
sk: <b>Neznámy stav</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
sk: Obsah schránky nie je kontrolný súčet MD5.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
sk: <b>Správny kontrolný súčet</b>, súbor je v poriadku.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
sk: <b>Nesprávny kontrolný súčet, <em>súbor poškodený</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
sk: <qt><b>Pustený vzdialený súbor</b>.<br />Tento súbor sa teraz skopíruje do dočasného súboru, aby sa vykonala požadovaná operácia. Potom sa dočasný súbor odstráni.</qt>

en: Could not download file.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť súbor.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sk: <qt>Tento súbor je <b>verejný</b> kľúč.<br />Chcete ho importovať namiesto otvorenia v editore?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sk: <qt>Tento súbor je <b>súkromný</b> kľúč.<br />Chcete ho importovať namiesto otvorenia v editore?</qt>

en: Key file dropped on Editor
sk: Súbor kľúča pustený na editor

en: Decryption failed.
sk: Dešifrovanie zlyhalo.

en: The encryption failed with error code %1
sk: Šifrovanie zlyhalo s chybovým kódom %1

en: Encryption failed.
sk: Zašifrovanie zlyhalo.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
sk: Podpis nie je možný: nesprávne heslo alebo chýbajúci kľúč

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
sk: Verifikácia ukončená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
sk: &Importovať

en: Import key in your list
sk: Importovať kľúč vo vašom zozname

en: Do &Not Import
sk: Neimportovať

en: Will not import this key in your list
sk: Nenaimportuje tento kľúč vo vašom zozname

en: Missing Key
sk: Chýbajúci kľúč

en: Processing folder compression and encryption
sk: Spracovávam kompresiu priečinku a jeho zašifrovanie

[ctx: State of operation as in status]
en: State
sk: Stav

[ctx: Job is started up]
en: Startup
sk: Spustenie

en: Unable to create temporary file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
sk: Šifrovanie %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
sk: Šifrované %1

en: Available Keys
sk: Dostupné kľúče

en: Available Trusted Keys
sk: Dostupné dôveryhodné kľúče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
sk: Hľadať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
sk: Kľúče v skupine

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
sk: Export verejného kľúča

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
sk: E-mail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
sk: Schránka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
sk: Musíte definovať najmenej jeden server kľúčov v nastaveniach predtým, ako budete môcť exportovať do jedného.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
sk: Server kľúča:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
sk: Súbor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
sk: Nastavenia exportu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
sk: Exportovať všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
sk: Neexportovať atribúty (id fotiek)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
sk: Vyčistiť kľúč

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
sk: <qt>Požadovaný kľúč nie už nie je prítomný v zväzku kľúčov.<br />Možno ho vymazala iná aplikácia</qt>

en: Key not found
sk: Kľúč nenájdený

[ctx: no email address]
en: none
sk: žiadne

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
sk: <qt>Ľavá strana je algoritmus použitý kľúčom <b>podpisu</b>. Pravá časť je alrogitmus použitý kľúčom <b>šifrovania</b>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
sk: <qt>Ľavá časť je veľkosť kľúča <b>podpisu</b>. Pravá časť je veľkosť kľúča <b>šifrovania</b>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
sk: <em>žiadne</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
sk: Zlé staré heslo, heslo pre kľúč sa nezmenilo

en: Could not change passphrase
sk: Nemôžem zmeniť heslo

en: KGpg was unable to change the passphrase.
sk: KGpg nemohol zmeniť heslo.

en: Changing key properties failed.
sk: Zmena vlastností kľúča zlyhala.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
sk: Vlastnosti kľúča

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
sk: <qt><b>Server kľúčov:</b><br /> <p>Server kľúčov je centralizovaný sklad kľúčov PGP/GnuPG, ktorý je pripojený na Internet a umožňuje jednoduchý prístup pre získanie uložených kľúčov. Vyberte zo zoznamu, ktorý server sa má používať.</p> <p>Tieto kľúče často patria ľuďom, ktorí sa nikdy nestretli a preto je jejich pravosť minimálne neistá. V manuáli GnuPG si prečítajte vzťahy "Web-of-Trust", kde je popísané, ako GnuPG obchádza problém overenia pravosti.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
sk: Server kľúča:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
sk: <b>Dialóg so zoznamom serverov kľúčov:</b>
    Umožňuje vybrať server kľúčov, ktorý sa bude používať pre import kľúčov PGP/GnuPG do lokálneho kruhu kľúčov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
sk: <qt><b>Text na hľadanie alebo ID kľúča na import:</b><br />
    <p>Sú rôzne spôsoby, ako hľadať kľúč, môžete použiť textové alebo čiastočne textové hľadanie (príklad: zadaním Phil alebo Zimmerman sa zobrazia všetky kľúče, v ktorých figuruje Phil alebo Zimmerman) alebo môžete hľadať podľa ID kľúča. ID kľúčov sú reťazce písmen a číslic, ktoré jednoznačne identifikujú kľúč (príklad: hľadaním 0xED7585F4 sa zobrazí kľúč asociovaný s týmto ID).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
sk: Hľadaný text alebo ID kľúča, ktorý sa má importovať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
sk: Použiť HTTP proxy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
sk: &Hľadať

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
sk: Exportovať

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
sk: <qt><b>Kľúč na exportovanie:</b><br />
    <p>Toto povoľuje používateľovi určiť kľúč zo zoznamu, ktorý bude exportovaný na vybraný server kľúčov.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
sk: Kľúč na exportovanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
sk: Exportovať atribúty (id fotky)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
sk: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Stlačením tohto tlačidla sa exportuje vybraný kľúč na určený server.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
sk: &Exportovať

en: Key Server
sk: Server kľúčov

en: You must enter a search string.
sk: Musíte zadať hľadaný reťazec.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
sk: Musíte nastaviť servery kľúčov pred pokusom o stiahnutie kľúčov.

en: No keyservers defined
sk: Nedefinovaná žiadne servery kľúčov

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
sk: Import kľúča ukončený

en: Upload to keyserver finished without errors
sk: Nahrávanie na server kľúčov ukončené bez chýb

en: Upload to keyserver failed
sk: Nahrávanie na server kľúčov zlyhalo

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
sk: Importovať kľúč zo servera kľúčov

en: Connecting to the server...
sk: Pripájam sa na server...

en: You must choose a key.
sk: Musíte vybrať kľúč.

en: No matching keys found
sk: Nenájdený žiadny zodpovedajúci kľúč

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
sk[0]: Nájdený 1 zodpovedajúci kľúč
sk[1]: Nájdené %1 zodpovedajúce kľúče
sk[2]: Nájdených %1 zodpovedajúcich kľúčov

en: Found 1 matching key (not shown)
sk: Nájdený 1 zodpovedajúci kľúč (nezobrazený)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
sk: Nájdené %1 zodpovedajúce kľúče (%2 zobrazené)

en: Key Management
sk: Správa kľúčov

en: &Open Editor
sk: &Otvoriť editor

en: &Key Server Dialog
sk: Dialóg &serverov kľúčov

en: &Go to Default Key
sk: &Prejsť na štandardný kľúč

en: Tip of the &Day
sk: Tip &dňa

en: View GnuPG Manual
sk: Zobraziť manuál GnuGP

en: &Refresh List
sk: &Aktualizovať zoznam

en: Show &Long Key Id
sk: Zobraziť dlhé ID kľúča

en: K&ey Properties
sk: Vlastnosti kľúča

en: &Open Key URL
sk: &Otvoriť URL kľúča

en: Edit Key in &Terminal
sk: Upraviť kľúč v &termináli

en: &Generate Key Pair...
sk: &Generovať pár kľúčov...

en: &Import Key...
sk: &Importovať kľúč...

en: Send Ema&il
sk: &Poslať e-mail

en: &Create New Contact in Address Book
sk: &Vytvoriť nový kontakt v adresári

en: &Edit Group...
sk: &Upraviť skupinu...

en: &Delete Group
sk: O&dstrániť skupinu

en: &Rename Group
sk: Premenovať skupinu

en: Set as De&fault Key
sk: Nastaviť ako š&tandardný kľúč

en: &Add Photo...
sk: Pridať fotogtafiu...

en: &Add User Id...
sk: Pridať ID užívateľa...

en: Export Secret Key...
sk: Exportovať tajný kľúč...

en: Delete Key Pair
sk: Odstrániť pár kľúčov

en: Revoke Key...
sk: Zrušiť platnosť kľúča...

en: &Regenerate Public Key
sk: Z&novu vygenerovať verejný kľúč

en: Set User Id as &Primary
sk: Nastaviť ID používateľa ako primárne

en: &Open Photo
sk: &Otvoriť fotku

en: &Delete Photo
sk: O&dstrániť fotku

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
sk: Importovať &chýbajúce podpisy zo serveru kľúčov

en: Trust
sk: Dôveryhodnosť

en: Size
sk: Veľkosť

en: Creation
sk: Vytvorenie

en: Expiration
sk: Platnosť

en: &Photo ID's
sk: Fo&tky

[ctx: small picture]
en: Small
sk: Malé

[ctx: medium picture]
en: Medium
sk: Stredné

[ctx: large picture]
en: Large
sk: Veľké

en: Minimum &Trust
sk: Minimálna dôvera

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
sk: Ži&adne

[ctx: show only active keys]
en: &Active
sk: Aktívne

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
sk: Okrajové

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
sk: Plné

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
sk: Dokonalé

en: &Show Only Secret Keys
sk: Zobraziť iba tajné kľúče

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
sk: Zamerať riadok rýchleho hľadania

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sk: Stále beží iná operácia generovania kľúčov.
    Prosím počkajte na ukončenie tejto operácie.

en: Generating new key pair
sk: Generujem nový pár kľúčov

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
sk: Nemôžem spustiť aplikáciu "konsole" pre expertný režim.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
sk: Pripravený

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
sk: Nesprávne heslo. Nemôžem vygenerovať nový pár kľúčov.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
sk: Zrušené používateľom. Nemôžem vygenerovať nový pár kľúčov.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
sk: E-mailová adresa nie je správna. Nemôžem vygenerovať nový pár kľúčov.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
sk: Názov nie je akceptovaný gpg. Nemôžem vygenerovať nový pár kľúčov.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
sk: Vytvorený nový pár kľúčov

en: backup copy
sk: záložná kópia

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
sk: gpg proces sa neukončil. Nemôžem vygenerovať nový pár kľúčov.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
sk: Aktualizovať môžete iba primárne kľúče. Prosím, skontrolujte výber.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sk: Iná operácia stále beží.
    Prosím počkajte, kým sa táto operácia skončí.

en: Add New User Id
sk: Pridať nové ID užívateľa

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
sk: Obrázok musí byť typu JPEG. Uvedomte si, že je uložený vo vašom verejnom kľúči. Ak použijete veľmi veľký obrázok, váš kľúč bude tiež veľmi veľký. Veľkosť by nemala byť väčšia ako 6 KiB. Vhodná veľkosť je okolo 240x288 bodov.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť fotku <b>%1</b><br />z kľúča <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
sk: Verejný kľúč

en: Sub Key
sk: Podkľúč

en: Secret Key Pair
sk: Pár tajných kľúčov

en: Key Group
sk: Skupina kľúčov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
sk: Podpis

en: User ID
sk: ID užívateľa

en: Revocation Signature
sk: [Podpis zrušenia platnosti

en: Photo ID
sk: Fotka

en: Orphaned Secret Key
sk: Opustený tajný kľúč

en: Group member
sk: Člen skupiny

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
sk[0]: Podpísať ID užívateľa...
sk[1]: Podpísať ID užívateľov...
sk[2]: Podpísať ID užívateľov...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
sk[0]: &Podpísať a odoslať ID používateľa...
sk[1]: &Podpísať a odoslať ID používateľov...
sk[2]: &Podpísať a odoslať ID používateľov...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
sk[0]: Exportovať verejný kľúč...
sk[1]: E&xportovať verejné kľúče...
sk[2]: E&xportovať verejné kľúče...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
sk[0]: &Aktualizovať kľúč zo serveru kľúčov
sk[1]: &Aktualizovať kľúče zo serveru kľúčov
sk[2]: &Aktualizovať kľúče zo serveru kľúčov

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
sk[0]: Vytvoriť skupinu s vybraným kľúčom...
sk[1]: Vytvoriť skupinu s vybranými kľúčmi...
sk[2]: Vytvoriť skupinu s vybranými kľúčmi...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
sk[0]: Podpísať kľúč...
sk[1]: &Podpísať kľúče...
sk[2]: &Podpísať kľúče...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
sk[0]: O&dstrániť ID užívateľa
sk[1]: O&dstrániť ID užívateľov
sk[2]: O&dstrániť ID užívateľov

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
sk[0]: Odstrániť podpis
sk[1]: Odstrániť &podpisy
sk[2]: Odstrániť &podpisy

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
sk[0]: Importovať kľúč zo servera kľúčov
sk[1]: Importovať kľúče zo servera kľúčov
sk[2]: Importovať kľúče zo servera kľúčov

en: &Delete Key | &Delete Keys
sk[0]: Vymazať kľúč
sk[1]: O&dstrániť kľúče
sk[2]: O&dstrániť kľúče

en: Creation of the revocation certificate failed...
sk: Vytvorenie certifikátu pre zrušenie platnosti zlyhalo...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
sk: <qt>Tajné kľúče <b>by ste nemali</b> ukladať na nezabezpečené miesta.<br/>Ak sa k tomuto súboru dostane niekto iný, môže ho použiť na šifrovanie miesto vás.<br/>Pokračovať v exporte?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
sk: Exportovať SÚKROMNÝ KĽÚČ ako

en: *.asc|*.asc Files
sk: *.asc|*.asc súbory

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
sk: <qt>Váš <b>súkromný</b> kľúč "%1" bol úspešne exportovaný do <br/>%2.<br/><b>Nenechávajte</b> ho na nezabezpečenom mieste.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
sk: Váš tajný kľúč sa nepodarilo exportovať.
    Skontrolujte ho.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
sk[0]: <qt>Verejný kľúč bol úspešne exportovaný do<br/>%2</qt>
sk[1]: <qt>%1 verejné kľúče boli úspešne exportované do<br/>%2</qt>
sk[2]: <qt>%1 verejných kľúčov bolo úspešne exportovaných do<br/>%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
sk: Váš verejný kľúč sa nepodarilo vyexportovať.
    Skontrolujte ho.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
sk: <p>Tento kľúč je opustený tajný kľúč (je bez verejného kľúča). Preto nie je momentálne použiteľný.</p><p>Chcete znovu vygenerovať verejný kľúč?</p>

en: Generate
sk: Generovať

en: Do Not Generate
sk: Negenerovať

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť skupinu <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
sk: Odstrániť

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
sk: <qt>Nie je možné vytvoriť skupinu obsahujúcu podpisy, podkľúče alebo iné skupiny.</qt>

en: Create New Group
sk: Vytvoriť novú skupinu

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
sk: Zadajte názov novej skupiny:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
sk: Tieto kľúče nie sú platné alebo dôveryhodné a preto do skupiny nebudú pridané:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
sk: <qt>Nevybrali ste platný alebo dôveryhodný kľúč. Skupina <b>%1</b> nebude vytvorená.</qt>

en: Group Properties
sk: Vlastnosti skupiny

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
sk: Podpisovať môžete iba primárne kľúče. Prosím, skontrolujte výber.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sk: <qt>Chystáte sa podpísať kľúč:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Odtlačok: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Mali by ste overiť otlačok kľúča (fingerprint) pomocou telefónu alebo osobným stretnutím s vlastníkom kľúča, aby ste overili, že sa niekto iný nesnaží zachytiť vašu komunikáciu.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sk: <qt>Chystáte sa podpísať kľúč:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Odtlačok: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Mali by ste overiť otlačok kľúča (fingerprint) pomocou telefónu alebo osobným stretnutím s vlastníkom kľúča, aby ste overili, že sa niekto iný nesnaží zachytiť vašu komunikáciu.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sk: <qt>Chystáte sa podpísať niekoľko kľúčov naraz.<br/><b>Ak ste starostlivo neoverili všetky ich otlačky, zabezpečenie komunikácie nemusí byť zaručené.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
sk: Podpisovať môžete iba ID používateľov a fotiek. Prosím, skontrolujte výber.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sk: <qt>Chystáte sa podpísať kľúč:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Odtlačok: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Mali by ste overiť otlačok kľúča (fingerprint) pomocou telefónu alebo osobným stretnutím s vlastníkom kľúča, aby ste overili, že sa niekto iný nesnaží zachytiť vašu komunikáciu.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sk: <qt>Chystáte sa podpísať kľúč:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Odtlačok: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Mali by ste overiť otlačok kľúča (fingerprint) pomocou telefónu alebo osobným stretnutím s vlastníkom kľúča, aby ste overili, že sa niekto iný nesnaží zachytiť vašu komunikáciu.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sk: <qt>Chystáte sa podpísať niekoľko kľúčov naraz.<br/><b>Ak ste starostlivo neoverili všetky ich otlačky, zabezpečenie komunikácie nemusí byť zaručené.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
sk: <qt>Zlé heslo, kľúč <b>%1 (%2)</b> nepodpísaný.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
sk: <qt>Kľúč <b>%1 (%2)</b> je už podpísaný.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
sk: <qt>Podpis kľúča <b>%1</b> kľúčom <b>%2</b> zlyhal.<br />Chcete sa pokúsiť podpísať kľúč pomocou terminálu?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
sk[0]: Všetky podpisy pre tento kľúč už sú vo vašom kruhu kľúčov
sk[1]: Všetky podpisy pre tieto kľúče už sú vo vašom kruhu kľúčov
sk[2]: Všetky podpisy pre tieto kľúče už sú vo vašom kruhu kľúčov

en: Edit key manually to delete a self-signature.
sk: Vlastný podpis odstráňte z kľúča ručne.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť podpis<br /><b>%1</b><br />z ID používateľa <b>%2</b><br />kľúča: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
sk: Požadovaná operácia nebola úspešná. Prosím, upravte kľúč ručne.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
sk[0]: <qt>Kľúč, ktorý mažete, je členom nasledovnej skupiny kľúčov. Chcete ho vymazať z tejto skupiny?</qt>
sk[1]: <qt>Kľúč, ktorý mažete, je členom nasledovných skupín kľúčov. Chcete ho vymazať z týchto skupín?</qt>
sk[2]: <qt>Kľúč, ktorý mažete, je členom nasledovnej skupiny kľúčov. Chcete ho vymazať z tejto skupiny?</qt>

en: Delete key
sk: Vymazať kľúč

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
sk: Odstraňujete posledný kľúč zo skupiny kľúčov %1.<br/>Chcete vymazať aj skupinu?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
sk: <p>Odstrániť <b>tajný</b> pár kľúčov <b>%1</b> ?</p>Odstránenie tohto kľúča znamená, že už nebudete môcť dešifrovať súbory, ktoré sú pomocou neho zašifrované.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sk: Stále beží iná operácia mazania kľúčov.
    Prosím počkajte na ukončenie tejto operácie.

en: Key <b>%1</b> deleted.
sk: Kľúč <b>%1</b> zmazaný.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
sk: Vymazanie kľúča <b>%1</b> zlyhalo.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
sk: Nemôžem vymazať kľúč <b>%1</b> kým sa edituje v termináli.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
sk: Máte vybrané položky, ktoré nie sú kľúče. Tieto sa nemôžu vymazať touto položkou ponuky.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
sk: <qt>Toto sú páry tajných kľúčov:<br/><b>%1</b><br/>Nebudú odstránené.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
sk[0]: <qt><b>Odstrániť tento verejný kľúč?</b></qt>
sk[1]: <qt><b>Odstrániť tieto %1 verejné kľúče?</b></qt>
sk[2]: <qt><b>Odstrániť týchto %1 verejných kľúčov?</b></qt>

en: Key Import
sk: Import kľúčov

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
sk: <qt>Text v schránke nevyzerá ako kľúč, ale ako šifrovaný text.<br />Chcete ho najprv dešifrovať a potom ho skúsiť otvoriť?</qt>

en: Import from Clipboard
sk: Importovať zo schránky

en: Importing...
sk: Importujem...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
sk: Importovanie kľúča zlyhalo. Prosím overte detaily v podrobnom zázname.

en: KGpg - encryption tool
sk: KGpg - nástroj prešifrovanie

en: Ke&y Manager
sk: Správca kľúčov

en: &Encrypt Clipboard
sk: Zaši&frovať schránku

en: &Decrypt Clipboard
sk: &Dešifrovať schránku

en: &Sign/Verify Clipboard
sk: Ši&frovať/Overiť schránku

en: Clipboard is empty.
sk: Schránka je prázdna.

en: Text successfully encrypted.
sk: Text úspešne zašifrovaný.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
sk: &Kľúče

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
sk: Zobraziť &detaily

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
sk: &Skupiny

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
sk: <p>Chcete importovať súbor <b>%1</b> do vašeho kruhu kľúčov?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
sk: Zlyhalo spustenie GnuPG.<br />Pred spustením KGpg musíte opraviť chybu GnuPG.

en: GnuPG error
sk: Chyba GnuPG

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
sk: <qt>V konfiguračnom súbore GnuPG (%1) je povolené používanie <b>GnuPG Agenta</b>.<br />Tento agent ale asi nebeží. To môže spôsobiť chyby pri šifrovaní a dešifrovaní.<br />Prosím, vypnite používanie agenta v nastavení KGpg, alebo agenta opravte.</qt>

en: No files given.
sk: Nezadané súbory.

en: Cannot decrypt and show folder.
sk: Nie je možné dešifrovať a zobraziť priečinok.

en: Cannot sign folder.
sk: Nie je možné podpísať priečinok.

en: Cannot verify folder.
sk: Nie je možné overiť priečinok.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
sk: Požadovanú operácie nie je možné vykonať.
    Vyberte, prosím, iba jeden priečinok alebo niekoľko súborov, ale nie je možné miešať súbory a priečinky.

en: Encrypt file
sk: Zašifrovať súbor

en: Open key manager
sk: Otvoriť správcu kľúčov

en: Open editor
sk: Otvoriť editor

en: Show encrypted file
sk: Zobraziť zašifrovaný súbor

en: Sign File
sk: Podpísať súbor

en: Verify signature
sk: Overiť podpis

en: File to open
sk: Otváraný súbor

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
sk: Ahoj,
    
    prosím vyhľadaj priložené ID používateľa '%UIDNAME%' tvojho kľúča %KEYID% podpísané mnou. Tento mail je šifrovaný týmto kľúčom na uistenie, že máš danú e-mailovú adresu aj kľúč.
    
    Ak máš viac ID používateľa, posielam podpis pre každé ID oddelene pre dané asociované e-mailové adresy. Podpisy môžeš importovať spustením každého cez `gpg --import` potom, ako ho dešifruješ cez `gpg --decrypt`.
    
    Ak používaš KGpg, ulož prílohu na disk a potom ju importuj. Vyber len `Importovať kľúč...` z ponuky `Kľúče` a otvor súbor.
    
    Pripomínam, že som nenahral tvoj kľúč na žiadny server kľúčov. Ak chceš, aby tento nový podpis bol dostupný ostatným, prosím nahraj ho sám. Cez GnuPG sa to dá pomocou gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    S KGpg môžeš kliknúť pravým tlačidlom na kľúč po importe všetkých ID používateľov a vybrať `Exportovať verejný kľúč...`.
    
    Ak máš nejaké otázky, neváhaj sa opýtať.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
sk: Vlastný príkaz na dešifrovanie.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
sk: Vlastné nastavenia šifrovania

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
sk: Povoliť vlastné možnosti šifrovania

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
sk: Kľúč šifrovania súborov.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
sk: Zašifrovať súbory

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
sk: Použiť ASCII šifrovanie.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
sk: Povoliť šifrovanie pomocou nedôveryhodných kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
sk: Povoliť nedôveryhodné kľúče ako členov skupín kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
sk: Skryť ID užívateľa.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
sk: Povoliť PGP 6 kompatibilitu.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
sk: Použiť príponu *.pgp pre zašifrované súbory.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
sk: Cesta konfiguračného súboru gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
sk: Cesta gpg binárky použitej KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
sk: Toto je prvé spustenie aplikácie.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
sk: Veľkosť okna editora.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
sk: Zobraziť hodnotu dôvery v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
sk: Zobraziť hodnotu platnosti v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
sk: Zobraziť hodnotu veľkosti v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
sk: Zobraziť hodnotu vytvorenia v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
sk: Zobraziť iba tajné kľúče v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
sk: Zobraziť dlhé ID kľúča v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
sk: Ukázať iba kľúče s danou dôveryhodnosťou v správcovi kľúčov.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
sk: Použiť výber myšou namiesto schránky.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
sk: Spustiť KGpg automaticky po štarte KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
sk: Zobraziť varovanie pred vytvorením dočasných súborov počas operácií so vzdialenými súbormi.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
sk: Vyberte štandardné správanie pre kliknutie ľavým tlačidlom

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
sk: Spracovať šifrované pretiahnutia

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
sk: Spracovať nešifrované pretiahnutia

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
sk: Zobraziť ponuku služby "podpísať súbor".

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
sk: Zobraziť ponuku služby "dešifrovať súbor".

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
sk: Zobraziť ikonu v oznamovacej oblasti

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
sk: Počet nedávno otvorených súborov zobrazených v ponuke editora.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
sk: Zobraziť tip dňa.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
sk: Farba použitá pre dôveryhodné kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
sk: Farba použitá pre zrušené kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
sk: Farba použitá pre neznáme kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
sk: Farba použitá pre nedôveryhodné kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
sk: Farba použitá pre dokonale dôveryhodné kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
sk: Farba použitá pre minimálne dôveryhodné kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
sk: Farba použitá pre expirované kľúče.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
sk: Písmo

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
sk: Servery kľúčov, ktoré používa KGpg. prvý server v zozname je predvolený server.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
sk: Zoznam URL, ktoré zobrazujú podrobnosti daného kľúča. Prvý server v zozname je predvolený server.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
sk: Používať proxy HTTP, ak je dostupné.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
sk: Toto je text e-mailu poslaného cez akciu "Podpísať a poslať ID používateľa".

en: Cannot create temporary file for folder compression.
sk: Nemôžem vytvoriť dočasný súbor na kompresiu priečinku.

en: Temporary File Creation
sk: Vytvorenie dočasného súboru

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
sk: <qt>KGpg teraz vytvorí dočasný archív:<br /><b>%1</b>, aby ho mohol zašifrovať. Súbor sa po dokončení šifrovania odstráni.</qt>

en: Compression method for archive:
sk: Metóda kompresie pre archív:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
sk[0]: Dešifrovanie tohto súboru zlyhalo:
sk[1]: Dešifrovanie týchto súborov zlyhalo:
sk[2]: Dešifrovanie týchto súborov zlyhalo:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
sk: <qt>Nezadali ste cestu ku konfiguračnému súboru GnuPG. <br />Toto môže mať nečakané dopady pri spustení KGpg. <br />Prajete si spustiť sprievodcu KGpg a opraviť tento problém?</qt>

en: Start Assistant
sk: Spustiť asistenta

en: Do Not Start
sk: Nespúšťať

en: KGpg Assistant
sk: Asistent KGpg

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
sk: Tento sprievodca vám nastaví niektoré základné voľby pre správne fungovanie KGpg. Okrem toho vám umožní vytvoriť váš vlastný pár kľúčov, aby ste mohli šifrovať svoje súbory a e-mailové správy.

en: Welcome to the KGpg Assistant
sk: Víta vás asistent KGpg

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
sk: KGpg potrebuje vedieť, akú binárku GnuPG má použiť.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
sk: Ak nechcete použiť nejaké neobvyklé nastavenie, môžete jednoducho použiť "Dopredu".

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
sk: gpg|Binárka GnuPG
    *|Všetky súbory

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
sk: KGpg potrebuje vedieť, kde máte uložený konfiguračný súbor GnuPG.

en: Path to your GnuPG configuration file:
sk: Cesta k vášmu konfiguračnému súboru GnuPG:

en: Configuration File
sk: Konfiguračný súbor

en: Your default key:
sk: Váš štandardný kľúč:

en: Default Key
sk: Predvolený kľúč

en: Generate new key
sk: Generovať nový kľúč

en: Done
sk: Hotovo

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
sk: <qt><b>Nepodarilo sa nájsť konfiguračný súbor GnuPG.</b>. Má sa KGpg pokúsiť konfiguračný súbor vytvoriť?</qt>

en: Create Config
sk: Vytvoriť konfiguráciu

en: Do Not Create
sk: Nevytvárať

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
sk: <qt><b>Konfigurácia GnuPG nebola nájdená</b>.</qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
sk: Vaša GnuPG binárka je: %1

en: You have GnuPG version: %1
sk: Máte verziu GnuPG: %1

en: Your default key is: %1
sk: Váš predvolený kľúč je: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
sk: Vaša verzia GnuPG (%1) sa zdá byť dosť stará.<br />Kompatibilita s verziami pred 1.4.0 už nie je garantovaná.

en: An error occurred while scanning your keyring
sk: Nastala chyba počas skenovania vášho zväzku kľúčov

en: &Expert Mode
sk: Expertný režim

en: Go to Expert Mode
sk: Prejsť na expertný režim

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
sk: Ak prejdete do expertného režimu, použijete príkazový riadok na vytvorenie vášho kľúča.

en: You must give a name.
sk: Musíte zadať meno.

en: The name must have at least 5 characters
sk: Meno musí obsahovať minimálne 5 znakov

en: The name must not start with a digit
sk: Meno nemôže začínať číslicou

en: You are about to create a key with no email address
sk: Chystáte sa vytvoriť kľúč bez e-mailovej adresy

en: Email address not valid
sk: E-mailová adresa nie je platná

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
sk: Generovanie kľúča

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
sk: Generovať pár kľúčov

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sk: &Názov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
sk: Meno musí mať dĺžku najmenej 5 znakov a nesmie začínať číslicou.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
sk: Skutočné meno, minimálne 5 znakov, bez úvodných čísel

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
sk: E-mail (nepovinné):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
sk: Komentár (voliteľné):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
sk: Platnosť:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
sk: Dni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
sk: Týždne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
sk: Mesiace

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
sk: Roky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
sk: Veľkosť kľúča:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
sk: Algoritmus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
sk: Schopnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
sk: Certifikácia je automaticky povolená pre všetky kľúče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
sk: Certifikácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
sk: Overenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
sk: ID kľúča:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
sk: Vytvorenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
sk: Dôveryhodnosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
sk: Dôveryhodnosť vlastníka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
sk: Algoritmus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
sk: Dĺžka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
sk: Fotka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
sk: <qt><b>Fotka:</b><p>Fotka môže byť zahrnutá vo verejnom kľúči na zvýšenú bezpečnosť. Fotka sa dá použiť ako prídavná metóda overenia kľúča. Avšak, nemala by sa používať ako jediná forma overenia.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
sk: Žiadna fotka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
sk: Zakázať kľúč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
sk: Zmeniť expiráciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
sk: Zmeniť heslo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
sk: Odtlačok

en: Decryption
sk: Dešifrovanie

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: GnuPG Settings
sk: Nastavenie GnuPG

en: Key Servers
sk: Servery kľúčov

en: Misc
sk: Rôzne

en: New GnuPG Home Location
sk: Nové domovské umiestnenie GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
sk: Na zadanom mieste nebol nájdený žiadny konfiguračný súbor.
    Chcete ho vytvoriť?
    
    Bez konfiguračného súboru nefunguje správne KGpg ani GnuPG.

en: No Configuration File Found
sk: Nenájdený konfiguračný súbor

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť konfiguračný súbor. Prosím, overte, že cieľový priečinok je pripojený a máte k nemu práva pre zápis.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
sk: URL servera kľúčov nesmie obsahovať medzery.

en: Key server already in the list.
sk: Server kľúčov je už v zozname.

en: Add New Key Server
sk: Pridať nový server kľúčov

en: Server URL:
sk: URL serveru:

[ctx: no key available]
en: none
sk: žiadne

en: Decrypt File
sk: Dešifrovať súbor

en: Create Revocation Certificate
sk: Vytvoriť certifikát pre zrušenie platnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
sk: Vytvoriť odvolací certifikát pre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
sk: ID kľúča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
sk: Dôvod zrušenia platnosti:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
sk: Bez dôvodu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
sk: Kľúč bol odmaskovaný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
sk: Kľúč je nahradený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
sk: Kľúč sa už nepoužíva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
sk: Uložiť certifikát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
sk: Vytlačiť vertifikát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
sk: Importovať do zväzku kľúčov

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
sk: KGpg - jednoduché GUI pre GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
sk: &copy; 2003-2016, Vývojári KGpg

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sk: Správca

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
sk: Autor a bývalý správca

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
sk: %1 (Štandardné)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
sk: Dôvera: %1<br>Dôvera vlastníka: %2

en: Trust: %1
sk: Dôvera: %1

en: 1 Key | %1 Keys
sk[0]: 1 kľúč
sk[1]: %1 kľúče
sk[2]: %1 kľúčov

en: 1 Group | %1 Groups
sk[0]: 1 skupina
sk[1]: %1 skupiny
sk[2]: %1 skupín

en: Name
sk: Meno

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
sk: E-mail

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
sk: ID %1, %2-bit %3 kľúč, vytvorený %4, zrušený

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
sk: ID %1, %2-bit %3 kľúč, vytvorený %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
sk[0]: Jedno ID fotky
sk[1]: %1 ID fotiek
sk[2]: %1 ID fotiek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
sk: Nový kľúč vytvorený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
sk: Úspešne ste vytvorili tento kľúč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
sk: Odtlačok:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
sk: <qt><b>Nastaviť ako váš predvolený kľúč:</b><br />
    <p>Označenie tejto možnosti nastaví novovytvorený pár kľúčov ako predvolený pár kľúčov.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
sk: Nastaviť ako štandardný kľúč

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
sk: Certifikát pre zrušenie platnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
sk: Odporúčame uložiť alebo vytlačiť certifikát pre zrušenie platnosti kľúča v prípade, že by sa kľúč prezradil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
sk: Uložiť ako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
sk: Tlačiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
sk: Zobraziť iba platné kľúče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
sk: Kľúč na importovanie:

en: Choose New Expiration
sk: Vyberte novú platnosť

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: &Options
sk: &Možnosti

en: Select Public Key
sk: Vyberte verejný kľúč

en: Select Public Key for %1
sk: Vyberte verejný kľúč pre %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
sk[0]: Vyberte verejný kľúč pre %2 a ešte jeden súbor
sk[1]: Vyberte verejný kľúč pre %2 a ešte %1 súbory
sk[2]: Vyberte verejný kľúč pre %2 a ešte %1 súborov

en: &Search:
sk: Hľadať:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
sk: <b>Zoznam verejných kľúčov</b>: vyberte kľúč, ktorý sa má použiť pre šifrovanie.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
sk: <b>ASCII šifrovanie</b>: umožní zobrazenie zašifrovaného súboru/správy v textovom editore

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
sk: <b>Povoliť šifrovanie pomocou nedôveryhodných kľúčov</b>: pri importe verejného kľúča sa tento obvykle označí ako nedôveryhodný a nie je možné ho používať, pokým ho nepodpíšete, čím sa stane 'dôveryhodným'. Zapnutie tejto voľby vám umožní používať aj nedôveryhodné kľúče, takže ich nemusíte podpisovať.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
sk: <b>Skryť ID užívateľa</b>: Do zašifrovaných dát nevkladať ID kľúča. Táto voľba skryje príjemcu správy a je to obrana proti analýze prenesených dát. Môže to spomaliť dešifrovanie, pretože sa musia vyskúšať všetky tajné kľúče, ktoré sú k dispozícii.

en: Symmetrical encryption
sk: Symetrické šifrovanie

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
sk: <b>Symetrické šifrovanie</b>: šifrovanie nepoužíva kľúče. Musíte iba zadať heslo pre zašifrovanie a dešifrovanie súboru

en: Custom option:
sk: Vlastné voľby:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
sk: <b>Vlastné voľby</b>: iba pre pokročilých užívateľov. Umožňuje zadať voľby príkazového riadku pre gpg, napríklad '--armor'

en: Private Key List
sk: Zoznam súkromných kľúčov

en: Choose secret key for signing:
sk: Vybrať tajný kľúč na podpis:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
sk[0]: Ako starostlivo ste overili, že kľúč naozaj patrí osobe, s ktorou chcete komunikovať:
sk[1]: Ako starostlivo ste overili, že %1 kľúče naozaj patria osobám, s ktorými chcete komunikovať:
sk[2]: Ako starostlivo ste overili, že %1 kľúčov naozaj patria osobám, s ktorými chcete komunikovať:

en: I Will Not Answer
sk: Bez odpovede

en: I Have Not Checked at All
sk: Nekontrolované

en: I Have Done Casual Checking
sk: Podrobne vykonaná kontrola

en: I Have Done Very Careful Checking
sk: Veľmi podrobne vykonaná kontrola

en: Local signature (cannot be exported)
sk: Lokálny podpis (nie je možný export)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
sk: Nepodpisovať všetky ID užívateľov (otvoriť terminál)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
sk: Server kľúčov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
sk: Zadajte ID alebo odtlačky kľúčov na importovanie ako zoznam oddelený medzerami.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
sk: <p>Ak chcete dešifrovať textový súbor, jednoducho ho ťahajte myšou a pustite do okna editora. KGpg urobí zvyšok. Podporuje dokonca aj vzdialené súbory.</p>
    <p>Ak do okna editora pustíte verejný kľúč, KGpg ho automaticky naimportuje.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
sk: <p>Najjednoduchší spôsob, ako zašifrovať súbor je kliknúť naň pravým tlačidlom a z ponuky vybrať zašifrovanie.
    To funguje v <strong>konquerorovi</strong> aj na ploche.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
sk: <p>Ak chcete zašifrovať správu pre niekoľkých ľudí, vyberte pomocou "Ctrl" viac šifrovacích kľúčov.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
sk: <p><strong>Nie ste expert v šifrovaní, aby ste používali tento nástroj?</strong><br>
    Jednoducho si vytvorte pár kľúčov v okne správy kľúčov. Potom svoj verejný kľúč vyexportujte a pošlite ho svojim priateľom.<br>
    Nech oni urobia to isté a ich verejné kľúče si naimportujte. Nakoniec pošlite zašifrovanú správu - napíšte ju v editore KGpg a stlačte &quot;zašifrovať&quot;.
    Vyberte kľúč vášho priateľa s znovu stlačte &quot;zašifrovať&quot;. Správa sa zašifruje a bude možné ju poslať e-mailom.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
sk: <p>Ak chcete niečo urobiť s kľúčom, otvorte okno správy kľúčov a kliknite pravým tlačidlom na kľúči. V kontextovej ponuke budú činnosti, ktoré môžete vykonať.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
sk: <p>Ak chcete súbor dešifrovať, kliknite naň myšou. Zadáte heslo a je to.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
sk: <p>Ak chcete otvoriť iba správcu kľúčov, zadajte príkaz: <pre>kgpg -k</pre>
    Editor dosiahnete pomocou: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
sk: <p>Na otvorenie súboru v KGpg editore okamžité dešifrovanie napíšte: <pre>kgpg -s filename</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
sk: <p>Ak chcete zmeniť heslo alebo expiráciu tajného kľúča, jednoducho dvakrát kliknite naň na otvorenie dialógu vlastnosti kľúča.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
sk: <p>Váš predvolený kľúč môžete dosiahnuť stlačením &quot;Ctrl+Home&quot; v správcovi kľúčov.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
sk: <p>Počet podpisov sa zobrauje ako bublina, ak presuniete myš na stĺpec veľkosti v správcovi kľúčov. Kľúč musí byť rozvinutý, ako to fungovalo.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
sk: Tento obrázok je veľmi veľký. Aj tak ho použiť?

en: Use Anyway
sk: Použiť aj tak

en: Do Not Use
sk: Nepoužívať

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
sk: Zadajte staré heslo pre <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
sk: <qt>Zadajte nové heslo pre <b>%1</b><br />Ak ste ho zabudli, všetky vaše zašifrované súbory a správy budú stratené.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
sk: Dešifrujem %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
sk: Dešifrované %1

en: Generating New Key for %1
sk: Generujem nový kľúč pre %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sk: <p><b>Zadajte heslo pre %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Heslo by malo obsahovať aj iné znaky než písmená a číslice a pridajte aj náhodné postupnosti znakov.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sk: <p><b>Zadajte heslo pre %1</b>:<br />Heslo by malo obsahovať aj iné znaky než písmená a číslice a pridajte aj náhodné postupnosti znakov.</p>

en: Generating Key
sk: Generujem kľúč

en: Generating prime numbers
sk: Generovanie prvočísel

en: Generating DSA key
sk: Generujem kľúč DSA

en: Generating ElGamal key
sk: Generujem kľúč EIGamal

en: Waiting for entropy
sk: Čakanie na entropiu

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
sk: Entropia bežala naprázdno. Proces generovania kľúča je zastavený, kým nie je dostupný dostatok entropie. Môžete generovať entropiu napr. pohybom myši alebo písaním na klávesnici. Najjednoduchší spôsob je používanie inej aplikácie kým, pokračuje generovanie kľúča.

en: Key %1 generated
sk: Kľúč %1 vygenerovaný

en: Generating Revocation Certificate for key %1
sk: Generujem odvolací certifikát pre kľúč %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
sk: Reťazec výsledku importu má nepodporovaný formát v riadku %1.<nl/>Prosím, pozrite si detailný záznam pre viac informácií.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
sk: Nenaimportovaný žiadny kľúč.<br />Overte detaily v zázname.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
sk[0]: <para>Spracovaný %1 kľúč.</para>
sk[1]: <para>Spracované %1 kľúče.</para>
sk[2]: <para>Spracovaných %1 kľúčov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
sk[0]: <para>%1 kľúč bez ID.</para>
sk[1]: <para>%1 kľúče bez ID.</para>
sk[2]: <para>%1 kľúčov bez ID.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
sk[0]: <para><emphasis strong='true'>Importovaný jeden kľúč.</emphasis></para>
sk[1]: <para><emphasis strong='true'>Importované %1 kľúče.</emphasis></para>
sk[2]: <para><emphasis strong='true'>Importovaných %1 kľúčov.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
sk[0]: <para>Importovaný 1 RSA kľúč.</para>
sk[1]: <para>Importované %1 RSA kľúče.</para>
sk[2]: <para>Importovaných %1 RSA kľúčov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
sk[0]: <para>Nezmenený 1 kľúč.</para>
sk[1]: <para>Nezmenené %1 kľúče.</para>
sk[2]: <para>Nezmenených %1 kľúčov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
sk[0]: <para>Importované 1 užívateľské ID.</para>
sk[1]: <para>Importované %1 užívateľské ID.</para>
sk[2]: <para>Importovaných %1 užívateľských ID.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
sk[0]: <para>Importovaný jeden podkľúč.</para>
sk[1]: <para>Importované %1 podkľúče.</para>
sk[2]: <para>Importovaných %1 podkľúčov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
sk[0]: <para>Importovaný jeden podpis.</para>
sk[1]: <para>Importované %1 podpisy.</para>
sk[2]: <para>Importovaných %1 podpisov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
sk[0]: <para>Importovaný jeden certifikát pre zrušenie platnosti.</para>
sk[1]: <para>Importované %1 certifikáty pre zrušenie platnosti.</para>
sk[2]: <para>Importovaných %1 certifikátov pre zrušenie platnosti.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
sk[0]: <para>Spracovaný 1 tajný kľúč.</para>
sk[1]: <para>Spracované %1 tajné kľúče.</para>
sk[2]: <para>Spracovaných %1 tajných kľúčov.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
sk[0]: <para><emphasis strong='true'>Importovaný 1 tajný kľúč.</emphasis></para>
sk[1]: <para><emphasis strong='true'>Importované %1 tajné kľúče.</emphasis></para>
sk[2]: <para><emphasis strong='true'>Importovaných %1 tajných kľúčov.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
sk[0]: <para>Jeden tajný kľúč nezmenený.</para>
sk[1]: <para>%1 tajné kľúče nezmenené.</para>
sk[2]: <para>%1 tajných kľúčov nezmenených.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
sk[0]: <para>Jeden tajný kľúč nenaimportovaný.</para>
sk[1]: <para>%1 tajné kľúče nenaimportované.</para>
sk[2]: <para>%1 tajných kľúčov nenaimportovaných.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
sk: <para><emphasis strong='true'>Máte naimportovaný tajný kľúč.</emphasis><nl/> Uvedomte si, že naimportované tajné kľúče nie sú štandardne považované za dôveryhodné.<nl/> Aby ste tento tajný kľúč mohli používať pre podpisy a šifrovanie, musíte kľúč upraviť (dvakrát naň kliknite) a nastaviť jeho dôveryhodnosť na úplnú alebo dokonalú.</para>

en: New Key | New Keys
sk[0]: Nový kľúč
sk[1]: Nové kľúče
sk[2]: Nové kľúče

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
sk[0]: Kľúč s novým ID používateľa
sk[1]: Kľúče s novým ID používateľa
sk[2]: Kľúče s novým ID používateľas

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
sk[0]: Kľúč s novými podpismi
sk[1]: Kľúče s novými podpismi
sk[2]: Kľúče s novými podpismi

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
sk[0]: Kľúč s novými podkľúčmi
sk[1]: Kľúče s novými podkľúčmi
sk[2]: Kľúče s novými podkľúčmi

en: New Private Key | New Private Keys
sk[0]: Nový súkromný kľúč
sk[1]: Nové súkromné kľúče
sk[2]: Nové súkromné kľúče

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
sk[0]: Nezmenený kľúč
sk[1]: Nezmenené kľúče
sk[2]: Nezmenené kľúče

en: <b>Connecting to the server...</b>
sk: <b>Pripájam sa na server...</b>

en: Keyserver
sk: Server kľúčov

en: Requesting Passphrase
sk: Vyžadovanie hesla

en:  or
sk:  alebo

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
sk: Zadajte heslo pre <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
sk[0]: <p><b>Nesprávne heslo</b>. Máte ešte %1 pokus.</p>
sk[1]: <p><b>Nesprávne heslo</b>. Máte ešte %1 pokusy.</p>
sk[2]: <p><b>Nesprávne heslo</b>. Máte ešte %1 pokusov.</p>

en: Got Passphrase
sk: Získané heslo

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
sk: <para>Podpis bol vytvorený %1 %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sk: <para>Správny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID kľúča: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
sk: <para>Správny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID kľúča: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
sk: Nenájdený žiadny podpis.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sk: <para>Správny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID kľúča: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
sk: <para>Správny podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID kľúča: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
sk: <para><emphasis strong='true'>NESPRÁVNY podpis</emphasis> od: <nl/>%1<nl/> ID kľúča: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Súbor je poškodený!</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
sk: <para>Podpis je platný, ale kľúč nie je považovaný za bezpečný.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
sk: <para>Podpis je platný a kľúč je nekonečne bezpečný.</para>
