kgpg - en to sl translation catalogue (660 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
sl: Ime (vsaj 5 znakov):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
sl: Opomba (izbirno):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
sl: Ta zmožnost ni na voljo na tem sistemu. Simbolne povezave do zasebnih ključev GnuPG ni mogoče ustvariti.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
sl[0]: E-pošta ni bila poslana za naslednji uporabniški id, saj vsebuje ključ brez šifrirnih zmožnosti:
sl[1]: E-pošta ni bila poslana za naslednja uporabniški id-ja, saj vsebuje ključa brez šifrirnih zmožnosti:
sl[2]: E-pošta ni bila poslana za naslednje uporabniška id-je, saj vsebujejo ključe brez šifrirnih zmožnosti:
sl[3]: E-pošta ni bila poslana za naslednje uporabniške id-je, saj vsebujejo ključe brez šifrirnih zmožnosti:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
sl[0]: E-pošta ni bila poslana za naslednji uporabniški id, saj je bila že podpisana:
sl[1]: E-pošta ni bila poslana za naslednja uporabniška id-ja, saj je bila že podpisana:
sl[2]: E-pošta ni bila poslana za naslednje uporabniška id-je, saj je bila že podpisana:
sl[3]: E-pošta ni bila poslana za naslednje uporabniške id-je, saj je bila že podpisana:

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
sl: IDKLJUČA

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
sl: IMEUID

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
sl: Vaš ključ %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
sl: <qt><b>Ukaz dešifriranja po meri:</b><br />
    <p>Ta možnost omogoča uporabniku, da poda ukaz po meri, ki ga izvede GPG ob dešifriranju. (To je priporočljivo samo za izkušene uporabnike).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
sl: Ukaz dešifriranja po meri:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
sl: Šifriranje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
sl: <qt><b>Šifriranje na podlagi ASCII:</b> <br /> 
    <p>Izbor te možnosti bo vse datoteke šifriral v obliko, ki jo lahko odpre urejevalnik besedila, zato je to primerno za uporabo v telesu e-poštnih sporočil.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
sl: Šifriranje na podlagi ASCII

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
sl: <qt><b>Uporabi pripono *.pgp za šifrirane datoteke</b><br />
    <p>Izbor te možnosti bo dodal pripono .pgp vsem šifriranim datotekam namesto pripone .gpg . Ta možnost omogoča združljivost z uporabniki programske opreme PGP (Pretty Good Privacy).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
sl: Uporabi pripono *.pgp za šifrirane datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
sl: <qt><b>Ukaz šifriranja po meri:</b> <br />
    <p>Ko je omogočeno, se pokaže vnosno polje v oknu za izbiro ključa, v katerem vnesete ukaz za šifriranje po meri. Ta možnost je priporočena samo za izkušene uporabnike.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
sl: Ukaz šifriranja po meri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
sl: <qt><b>Vedno šifriraj z:</b><br />
    <p>To zagotavlja, da bodo tudi vse datoteke in sporočila šifrirana z izbranim ključem. Če pa je izbrana možnost »Šifriraj datoteke z:«, bo slednji ključ prepisal izbiro pri »Vedno šifriraj z:«.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
sl: Vedno šifriraj z:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
sl: <qt><b>Šifriraj datoteke z:</b><br />
    <p>Izbor te možnosti in izbor ključa bo prisilil vsako opravilo šifriranja datotek, da uporabi izbrani ključ. KGpg ne bo poizvedel po prejemniku, privzeti ključ pa bo prezrt.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
sl: Šifriraj datoteke z:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
sl: <qt><b>Dovoli šifriranje s ključi, ki niso zaupanja vredni:</b><br />
    <p>Ko uvažate javen ključ, se ključ običajno označi, da ni vreden zaupanja in tako ne more biti uporabljen, razen če ga podpišete s privzetim ključem (postane »zaupanja vreden«). Izbor te možnosti omogoča uporabo kateregakoli ključa, tudi če ni zaupanja vreden.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
sl: Dovoli šifriranje s ključi, ki niso zaupanja vredni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
sl: <qt><b>Ključem, ki niso zaupanja vredni, dovoli, da so del skupin ključev</b><br /><p>Skupina ključev omogoča preprosto šifriranje za več prejemnikov hkrati. Podobno kot <em>Dovoli šifriranje s ključi, ki niso zaupanja vredni</em> ta možnost omogoča, da ključi, ki niso zaupanja vredni, postanejo del skupine ključev.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
sl: Ključem, ki niso zaupanja vredni, dovoli, da so del skupin ključev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
sl: <qt><b>Skrij uporabniški ID:</b><br /> 
    <p>Izbor te možnosti bo odstranil ID ključa pošiljatelja iz vseh šifriranih paketov. Prednost: ni mogoče preučiti prometa na šifriranih paketih tako zlahka, saj pošiljatelj ni znan. Slabost: prejemnik šifriranih paketov mora preizkusiti vse skrivne ključe pred dešifriranjem paketov. To je lahko dolgotrajno opravilo, odvisno od števila skrivnih ključev, ki jih ima prejemnik.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
sl: Skrij uporabniški ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
sl: <qt><b>Združljivost s PGP 6:</b><br />
    <p>Izbor te možnosti prisili GnuPG, da izdaja šifrirane pakete, ki so čimbolj združljivi s standardi PGP (Pretty Good Privacy) 6, da lahko uporabniki GnuPG sodelujejo z uporabniki PGP 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
sl: Združljivost s PGP 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sl: <qt><b>Splošne nastavitve:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
sl: Domača mapa GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
sl: <b>Domače mesto</b><p>To je mapa v katerega GnuPG shranjuje svoje nastavitve in zbirke ključev. Ponavadi je to <em>~/.gnupg/</em></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
sl: Domače mesto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
sl: <b>Nastavitvena datoteka</b><p>To je ime nastavitvene datoteke v zgoraj navedeni mapi. Privzeto je to <em>gnupg.conf</em>, starejše različice GnuPG pa so uporabljale <em>options</em>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
sl: Nastavitvena datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
sl: Spremeni ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
sl: Program GnuPG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
sl: <b>Pot do programa</b><p>To je program, ki bo zagnan za vsa opravila GnuPG. Privzeta vrednost <em>gpg</em> bo delovala na večini sistemov.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
sl: Pot do programa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
sl: <b>Uporabi posrednika GnuPG</b><p>Posrednik GnuPG v pomnilnik začasno shrani gesla vaših skrivnih ključev. Če skrivni ključ, medtem ko je ta shranjen, ponovno uporabite, vam ne bo treba še enkrat vpisovati gesla. To je manj varno, kot pa če bi ga vpisali vsakič znova.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
sl: Uporabi posrednik GnuPG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
sl: Splošne nastavitve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
sl: <qt><b>Ob prijavi samodejno zaženi KGpg:</b><br />
    <p>Če je to označeno, se KGpg samodejno zažene ob vsakem zagonu KDE.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
sl: Ob prijavi samodejno zaženi KGpg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
sl: <qt><b>Uporabi miškino izbiro namesto odložišča:</b><br />
    <p>Če je označeno, bodo dejanja odložišča v KGpg uporabila izbirno odložišče, kar pomeni, da izbor besedila z miško kopira, srednji gumb (ali pa skupaj levi in desni) pa prilepi besedilo. Če ta možnost ni označena, odložišče deluje z bližnjicami (Ctrl-C, Ctrl-V).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
sl: Uporabi miškino izbiro namesto odložišča

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
sl: <qt><b>Prikaži opozorilo pred ustvaritvijo začasnih datotek:</b><br />
    <p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
sl: Prikaži opozorilo pred ustvarjanjem začasnih datotek 
    (samo pri opravilih z oddaljenimi datotekami)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
sl: Aplet in meniji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
sl: Storitveni meniji Konquerorja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sl: <qt><b>Meni storitve podpisovanja datotek:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
sl: Meni storitve podpisovanja datotek:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
sl: Onemogoči

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
sl: Omogoči z vsemi datotekami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sl: <qt><b>Meni storitve dešifriranja datotek:</b><br />
    <p></p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
sl: Meni storitve dešifriranja datotek:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
sl: Omogoči s šifriranimi datotekami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
sl: Aplet sistemske vrstice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
sl: <qt><b>Pokaži ikono v sistemski vrstici:</b><br />
    <p>Če je to označeno, se bo KGpg skrčil v ikono v sistemski vrstici.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
sl: Levi miškin klik odpre:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
sl: Upravljalnik ključev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
sl: Urejevalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
sl: Nedavne datoteke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
sl: Podpisovanje ključev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
sl: Tu lahko določite, kako se lastnikom ključev pošiljajo uporabniški ID-ji, ki ne vsebujejo e-poštnega naslova (npr. fotografski ID). Izberete lahko med pošiljanjem z vsakim drugim uporabniškim ID-jem, s katerim ste podpisali; samo s prvim podpisanim uporabniškim ID-jem ali pa jih sploh ne pošljete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
sl: Pošiljanje uporabniških ID-jev brez e-poštnega naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
sl: Pošlji z vsako e-pošto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
sl: Pošlji samo s prvo e-pošto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
sl: Ne pošlji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
sl: Predloga e-pošte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
sl: To je besedilo e-pošte, ki je poslana z dejanjem »Podpiši in pošlji uporabniški ID.
    
    Vsebniki, ki so obdani z znakoma za odstotek (npr. %IDKLJUČA%), bodo za vsako posamezno e-pošto zamenjani z ustreznim besedilom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
sl: <b>PODROBNOSTI</b>:
    Samo privzeti strežnik bo shranjen v nastavitveno datoteko GnuPG, 
    vsi ostali pa bodo shranjeni samo za uporabo v KGpg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
sl: Upoštevaj posredniški strežnik HTTP, ko je na voljo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
sl: &Nastavi kot privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
sl: &Dodaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
sl: I&zbriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
sl: &Uredi ...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
sl: Barve ključev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
sl: Ključi, ki jim povsem zaupate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
sl: Zaupanja vredni ključi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
sl: Ključi, ki jim delno zaupate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
sl: Pretečeni ključi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
sl: Preklicani ključi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
sl: Neznani ključi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
sl: Onemogočeni ključi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
sl: Pisava urejevalnika

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
sl: Seznam ključev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
sl: Vrstni red razvrščanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
sl: Od leve proti desni, najprej račun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
sl: Od desne proti levi, najprej vrhnja internetna domena (TLD)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
sl: Od desne proti levi, najprej domena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
sl: Od desne proti levi, najprej absolutno ime domene (FQDN)

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
sl: DSA in ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
sl: RSA in RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
sl: Neznan

en: I do not know
sl: Ne vem

en: I do NOT trust
sl: NE zaupam

en: Marginally
sl: Delno

en: Fully
sl: Polno

en: Ultimately
sl: Popolno

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
sl: Neveljaven

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
sl: Onemogočen

en: Revoked
sl: Preklican

[ctx: Expired key]
en: Expired
sl: Pretečen

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
sl: Nedoločeno

[ctx: No trust in key]
en: None
sl: Brez

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
sl: Delno

[ctx: Full trust in key]
en: Full
sl: Polno

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
sl: Popolno

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: key capability]
en: Signature
sl: Podpis

[ctx: key capability]
en: Encryption
sl: Šifriranje

[ctx: key capability]
en: Authentication
sl: Overitev

[ctx: key capability]
en: Certification
sl: Potrjevanje

en: 1 key | %1 keys
sl[0]: %1 ključ
sl[1]: %1 ključa
sl[2]: %1 ključi
sl[3]: %1 ključev

en: 1 signature | %1 signatures
sl[0]: %1 podpis
sl[1]: %1 podpisa
sl[2]: %1 podpisi
sl[3]: %1 podpisov

en: [No user id found]
sl: [Ni najdenega uporabniškega ID]

en: %1 [local signature]
sl: %1 [krajevni podpis]

en: %1 subkey
sl: Podključ %1

en: Photo id
sl: Fotografski ID

en: Info
sl: Podrobnosti

en: Untitled
sl: Neimenovan

en: &Encrypt File...
sl: &Šifriraj datoteko ...

en: &Decrypt File...
sl: O&dšifriraj datoteko ...

en: &Open Key Manager
sl: &Odpri upravljalnik ključev

en: &Generate Signature...
sl: &Ustvari podpis ...

en: &Verify Signature...
sl: &Preveri podpis ...

en: &Check MD5 Sum...
sl: P&reveri vsoto MD5 ...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
sl: Kodiranje &Unicode (utf-8)

en: En&crypt
sl: &Šifriraj

en: &Decrypt
sl: O&dšifriraj

en: S&ign/Verify
sl: Podp&iši/preveri

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
sl: Dokument »%1« je spremenjen.
    Ali ga želite shraniti?

en: Close the document
sl: Zapri dokument

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
sl: Dokumenta ni bilo mogoče shraniti, saj izbrani kodek ni podprt.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
sl: Dokumenta ni bilo mogoče shraniti, saj izbrano kodiranje ne more šifrirati vsakega znaka unicode v njem.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
sl: Dokumenta ni bilo mogoče shraniti. Preverite vaša dovoljenja in prostor na disku.

en: Overwrite existing file %1?
sl: Prepišem obstoječo datoteko %1?

en: Open File to Encode
sl: Odpri datoteko za šifriranje

en: *|All Files
sl: *|Vse datoteke

en: Open File to Decode
sl: Odpri datoteko za dešifriranje

en: Decrypt File To
sl: Dešifriraj datoteko v

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

en: Open File to Sign
sl: Odpri datoteko za podpis

en: Open File to Verify
sl: Odpri datoteko za preverjanje

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
sl: <qt><b>Manjkajoč podpis:</b><br />ID ključa: %1<br /><br />Ali želite uvoziti ta ključ s strežnika s ključi?</qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
sl: Uvozi

en: Do Not Import
sl: Ne uvozi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
sl: Po&dpis

en: MD5 Checksum
sl: Nadzorna vsota MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
sl: Primerjaj MD5 z odložiščem

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
sl: Vsota MD5 za <b>%1</b> je:

en: <b>Unknown status</b>
sl: <b>Neznano stanje</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
sl: Vsebina odložišča ni vsota MD5.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
sl: <b>Pravilna vsota</b>, datoteka je v redu.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
sl: <b>Napačna nadzorna vsota, <em>datoteka je pokvarjena</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
sl: <qt><b>Oddaljena datoteka spuščena</b>.<br />Oddaljena datoteka bo sedaj kopirana v začasno, da se izvede zahtevano opravilo. Ta začasna datoteka bo po koncu opravila izbrisana.</qt>

en: Could not download file.
sl: Ni bilo mogoče prejeti datoteke.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sl: <qt>Ta datoteka je <b>javni</b> ključ.<br />Ali jo želite uvoziti namesto odprtja v urejevalniku?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sl: <qt>Ta datoteka je <b>zasebni</b> ključ.<br />Ali jo želite uvoziti namesto odprtja v urejevalniku?</qt>

en: Key file dropped on Editor
sl: Datoteka s ključem spuščena v urejevalnik

en: Decryption failed.
sl: Dešifriranje ni uspelo.

en: The encryption failed with error code %1
sl: Šifriranje je spodletelo s kodo napake %1

en: Encryption failed.
sl: Šifriranje ni uspelo.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
sl: Podpisovanje ni mogoče: slaba šifrirna fraza ali manjkajoč ključ

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
sl: Preverjanje zaključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
sl: &Uvozi

en: Import key in your list
sl: Uvozi ključ v vaš seznam

en: Do &Not Import
sl: &Ne uvozi

en: Will not import this key in your list
sl: Ta ključ ne bo uvožen v vaš seznam

en: Missing Key
sl: Manjkajoč ključ

en: Processing folder compression and encryption
sl: Izvajanje stiskanja in šifriranja mape

[ctx: State of operation as in status]
en: State
sl: Stanje

[ctx: Job is started up]
en: Startup
sl: Zagon

en: Unable to create temporary file
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
sl: Šifriranje %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
sl: %1 šifrirana

en: Available Keys
sl: Razpoložljivi ključi

en: Available Trusted Keys
sl: Razpoložljivi ključi, ki so zaupanja vredni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
sl: Poišči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
sl: Ključi v skupini

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
sl: Izvoz javnega ključa

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
sl: &E-pošta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
sl: Od&ložišče

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
sl: V nastavitvah morate vsaj en strežnik s ključi, preden lahko vanj izvažate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
sl: Strežnik s &ključi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
sl: V datoteko:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
sl: Nastavitve izvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
sl: Iz&vozi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
sl: &Ne izvozi atributov (fotografskih ID-jev)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
sl: Čist ključ

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
sl: <qt>Zahtevani ključ ni več na voljo v zbirki ključev.<br />Morda ga je izbrisal nek drug program</qt>

en: Key not found
sl: Ključ ni najden

[ctx: no email address]
en: none
sl: brez

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
sl: <qt>Levi del je algoritem, ki ga uporablja <b>podpisovalni</b> ključ. Desni del je algoritem, ki ga uporablja <b>šifrirni</b> ključ.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
sl: Nikoli

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
sl: <qt>Levi del je velikost <b>podpisovalnega</b> ključa. Desni del je velikost <b>šifrirnega</b> ključa.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
sl: <em>brez</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
sl: Napačna stara šifrirna fraza. Šifrirna fraza ključa ni bila spremenjena

en: Could not change passphrase
sl: Ni bilo mogoče spremeniti šifrirne fraze

en: KGpg was unable to change the passphrase.
sl: KGpg ni mogel spremeniti šifrirne fraze.

en: Changing key properties failed.
sl: Spreminjanje lastnosti ključa ni uspelo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
sl: Lastnosti ključa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
sl: <qt><b>Strežnik s ključi:</b><br /> <p>Strežnik s ključi je glavno skladišče ključev PGP/GnuPG, ki je povezano na internet in lahko dosegljivo za pridobivanje ali odlaganje ključev. Iz spustnega seznama izberite, kateri strežnik s ključi naj se uporablja.</p> <p>Pogosto te ključe zadržujejo osebe, ki jih uporabnik ni nikoli srečal, zato je njihova pristnost lahko dvomljiva. Poglejte v priročnik GnuPG, ki obravnava odnose »Spletnega zaupanja« (Web-of-Trust), da ugotovite kako GnuPG rešuje težavo preverjanja pristnosti.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
sl: Strežnik s ključi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
sl: <b>Spustni seznam strežnika ključev:</b>
    Uporabniku omogoča izbiro strežnika ključev, ki se bo uporabljal za uvoz ključev PGP/GnuPG v krajevno zbirko ključev.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
sl: <qt><b>Iskano besedilo ali ID ključa za uvoz:</b><br />
    <p>Na voljo so številni načini, kako poiskati ključ. Uporabite lahko iskanje besedila ali dela besedila (primer: če vnesete Janez ali Novak, boste poiskali vse ključe, kjer se pojavljata Janez in Novak), iščete pa lahko tudi po ID-jih ključev. ID-ji ključev so nizi črk in številk, ki enolično predstavljajo ključ (primer: če vnesete 0xED7585F4, boste poiskali ključ, ki mu pripada ta ID).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
sl: Besedilo za iskanje ali ID ključa za uvoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
sl: Upoštevaj posredniški strežnik HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
sl: Po&išči

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
sl: Izvozi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
sl: <qt><b>Ključ za izvoz:</b><br />
    <p>To omogoča uporabniku, da navede ključ iz spustnega seznama, ki bo izvožen na izbran strežnik s ključi.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
sl: Ključ za izvoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
sl: Izvozi atribute (fotografski ID)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
sl: <qt><b>Izvozi:</b><br />
    <p>Pritisk na ta gumb bo izvozil navedeni ključ na navedeni strežnik.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
sl: &Izvozi

en: Key Server
sl: Strežnik s ključi

en: You must enter a search string.
sl: Vnesti morate iskani niz.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
sl: Preden lahko prejemate ključe morate nastaviti strežnike s ključi.

en: No keyservers defined
sl: Nastavljenega ni nobenega strežnika s ključi

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
sl: Uvoz ključa je zaključen

en: Upload to keyserver finished without errors
sl: Pošiljanje na strežnik s ključi se je končalo brez napak

en: Upload to keyserver failed
sl: Pošiljanje na strežnik s ključi ni uspelo

[ctx: Window title]
en: Import Key From Keyserver
sl: Uvozi ključ s strežnika s ključi

en: Connecting to the server...
sl: Povezovanje s strežnikom ...

en: You must choose a key.
sl: Izbrati morate ključ.

en: No matching keys found
sl: Najdenega ni nobenega ustreznega ključa

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
sl[0]: Najden %1 ustrezen ključ
sl[1]: Najdena %1 ustrezna ključa
sl[2]: Najdeni %1 ustrezni ključi
sl[3]: Najdenih %1 ustreznih ključev

en: Found 1 matching key (not shown)
sl: Najden 1 ustrezni ključ (ni prikazan)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
sl: Najdenih %1 ustreznih ključev (%2 prikazanih)

en: Key Management
sl: Upravljanje s ključi

en: &Open Editor
sl: &Odpri urejevalnik

en: &Key Server Dialog
sl: Pogovorno okno za strežnike s &ključi

en: &Go to Default Key
sl: Po&jdi k privzetemu ključu

en: Tip of the &Day
sl: Namig &dneva

en: View GnuPG Manual
sl: Poglej priročnik GnuPG

en: &Refresh List
sl: O&sveži seznam

en: Show &Long Key Id
sl: Pokaži &dolg ID ključa

en: K&ey Properties
sl: &Lastnosti ključa

en: &Open Key URL
sl: &Odpri naslov URL ključa

en: Edit Key in &Terminal
sl: Uredi ključ v &terminalu

en: &Generate Key Pair...
sl: &Ustvari par ključev ...

en: &Import Key...
sl: U&vozi ključ ...

en: Send Ema&il
sl: Pošlj&i e-pošto

en: &Create New Contact in Address Book
sl: &Ustvari nov stik v Imeniku

en: &Edit Group...
sl: &Uredi skupino ...

en: &Delete Group
sl: I&zbriši skupino

en: &Rename Group
sl: &Preimenuj skupino

en: Set as De&fault Key
sl: Nastavi kot p&rivzeti ključ

en: &Add Photo...
sl: &Dodaj fotografijo ...

en: &Add User Id...
sl: &Dodaj uporabniški ID ...

en: Export Secret Key...
sl: Izvozi skrivni ključ ...

en: Delete Key Pair
sl: Izbriši par ključev

en: Revoke Key...
sl: Prekliči ključ ...

en: &Regenerate Public Key
sl: &Znova ustvari javni ključ

en: Set User Id as &Primary
sl: Nastavi uporabniški ID kot g&lavni

en: &Open Photo
sl: &Odpri fotografijo

en: &Delete Photo
sl: I&zbriši fotografijo

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
sl: Uvozi &manjkajoče podpise s strežnika s ključi

en: Trust
sl: Zaupanje

en: Size
sl: Velikost

en: Creation
sl: Ustvarjen

en: Expiration
sl: Preteče

en: &Photo ID's
sl: &Fotografski ID

[ctx: small picture]
en: Small
sl: Majhna

[ctx: medium picture]
en: Medium
sl: Srednja

[ctx: large picture]
en: Large
sl: Velika

en: Minimum &Trust
sl: Najmanjše &zaupanje

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
sl: &Brez

[ctx: show only active keys]
en: &Active
sl: Dej&avni

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
sl: &Delno

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
sl: &Polno

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
sl: P&opolno

en: &Show Only Secret Keys
sl: Po&kaži samo skrivne ključe

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
sl: Iskalna vrstica v žarišče

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sl: Trenutno že poteka ustvarjanje drugega ključa.
    Počakajte trenutek, da se opravilo zaključi.

en: Generating new key pair
sl: Ustvarjanje novega para ključev

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
sl: Ni mogoče zagnati programa »konsole« za napredni način.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
sl: Pripravljen

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
sl: Slaba šifrirna fraza. Ni mogoče ustvariti novega para ključev.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
sl: Uporabniška prekinitev. Ni mogoče ustvariti novega para ključev.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
sl: E-poštni naslov ni veljaven. Ni mogoče ustvariti novega para ključev.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
sl: GPG zavrača ime. Ni mogoče ustvariti novega para ključev.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
sl: Ustvarjen nov par ključev

en: backup copy
sl: varnostna kopija

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
sl: Opravilo GPG ni dokončalo dela. Ni mogoče ustvariti novega para ključev.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
sl: Osvežite lahko le glavne ključe. Preverite vašo izbiro.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sl: Trenutno že poteka drugo opravilo.
    Počakajte trenutek, da se opravilo zaključi.

en: Add New User Id
sl: Dodaj nov uporabniški ID

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
sl: Slika mora biti datoteka JPEG. Zapomnite si, da bo slika shranjena znotraj vašega javnega ključa. Če boste uporabili zelo veliko sliko, bo velik tudi vaš ključ. Velikost naj ne bi presegla 6 KiB. Dovolj dobro je, če uporabite sliko velikosti 240×288.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati fotografski ID <b>%1</b><br/>iz ključa <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
sl: Javni ključ

en: Sub Key
sl: Podključ

en: Secret Key Pair
sl: Skrivni par ključev

en: Key Group
sl: Skupina ključev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
sl: Podpis

en: User ID
sl: Uporabniški ID

en: Revocation Signature
sl: Podpis za preklic

en: Photo ID
sl: Fotografski ID

en: Orphaned Secret Key
sl: Osirotel skrivni ključ

en: Group member
sl: Član skupine

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
sl[0]: &Podpiši uporabniški ID...
sl[1]: &Podpiši uporabniška ID-ja...
sl[2]: &Podpiši uporabniške ID-je...
sl[3]: &Podpiši uporabniške ID-je...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
sl[0]: &Podpiši in pošlji uporabniški ID...
sl[1]: &Podpiši in pošlji uporabniška ID-ja...
sl[2]: &Podpiši in pošlji uporabniške ID-je...
sl[3]: &Podpiši in pošlji uporabniške ID-je...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
sl[0]: I&zvozi javni ključ...
sl[1]: I&zvozi javna ključa...
sl[2]: I&zvozi javne ključe...
sl[3]: I&zvozi javne ključe...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
sl[0]: Os&veži ključ s strežnika s ključi
sl[1]: Os&veži ključa s strežnika s ključi
sl[2]: Os&veži ključe s strežnika s ključi
sl[3]: Os&veži ključe s strežnika s ključi

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
sl[0]: &Ustvari skupino z izbranim ključem...
sl[1]: &Ustvari skupino z izbranima ključema...
sl[2]: &Ustvari skupino z izbranimi ključi...
sl[3]: &Ustvari skupino z izbranimi ključi...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
sl[0]: &Podpiši ključ...
sl[1]: &Podpiši ključa...
sl[2]: &Podpiši ključe...
sl[3]: &Podpiši ključe...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
sl[0]: &Izbriši uporabniški ID
sl[1]: &Izbriši uporabniška ID-ja
sl[2]: &Izbriši uporabniške ID-je
sl[3]: &Izbriši uporabniške ID-je

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
sl[0]: Izbriši po&dpis
sl[1]: Izbriši po&dpisa
sl[2]: Izbriši po&dpise
sl[3]: Izbriši po&dpise

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
sl[0]: Uvozi ključ s strežnika s ključi
sl[1]: Uvozi ključa s strežnika s ključi
sl[2]: Uvozi ključe s strežnika s ključi
sl[3]: Uvozi ključe s strežnika s ključi

en: &Delete Key | &Delete Keys
sl[0]: &Izbriši ključ
sl[1]: &Izbriši ključa
sl[2]: &Izbriši ključe
sl[3]: &Izbriši ključe

en: Creation of the revocation certificate failed...
sl: Ustvaritev potrdila za preklic ni uspela ...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
sl: <qt>Skrivni ključi <b>ne bi smeli</b> biti shranjeni na mestih, ki niso varna.<br />Če lahko kdo drug dostopa do te datoteke, bo šifriranje s tem ključem ogroženo.<br />Ali nadaljujem z izvozom ključa?</qt>

en: Export PRIVATE KEY As
sl: Izvozi ZASEBNI KLJUČ kot

en: *.asc|*.asc Files
sl: *.asc|Datoteke *.asc

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
sl: <qt>Vaš <b>zasebni</b> ključ »%1« je bil uspešno izvožen v <br/>%2.<br /><b>ne pustite</b> ga na nezanesljivem mestu.</qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
sl: Vašega skrivnega ključa ni bilo mogoče izvoziti.
    Preverite ključ.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
sl[0]: <qt>%1 javni ključ je bil uspešno izvožen v <br />%2</qt>
sl[1]: <qt>%1 javna ključa sta bila uspešno izvožena v <br />%2</qt>
sl[2]: <qt>%1 javni ključi so bili uspešno izvoženi v <br />%2</qt>
sl[3]: <qt>%1 javnih ključev je bilo uspešno izvoženih v <br />%2</qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
sl: Vašega javnega ključa ni bilo mogoče izvoziti.
    Preverite ključ.

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
sl: <p>Ta ključ je osirotel skrivni ključ (skrivni ključ brez javnega ključa). Trenutno ni uporaben.</p><p>Ali želite znova ustvariti javni ključ?</p>

en: Generate
sl: Ustvari

en: Do Not Generate
sl: Ne ustvari

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da bi radi izbrisali skupino <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
sl: Izbriši

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
sl: <qt>Ne morete ustvariti skupine, ki vsebuje podpise, podključe ali druge skupine.</qt>

en: Create New Group
sl: Ustvari novo skupino

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
sl: Vnesite ime nove skupine:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
sl: Naslednji ključi niso veljavni ali zaupanja vredni, zato ne bodo dodani v skupino:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
sl: <qt>Ni bilo izbranega veljavnega ali zaupanja vrednega ključa. Skupina <b>%1</b> ne bo ustvarjena.</qt>

en: Group Properties
sl: Lastnosti skupine

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
sl: Podpišete lahko le glavne ključe. Preverite vašo izbiro.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sl: <qt>Pravkar boste podpisali ključ:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Prstni odtis: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Prstni odtis morate preveriti s telefoniranjem lastniku ključa ali pa z osebnim srečanjem, saj lahko kdo prestreza vašo komunikacijo.</qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sl: <qt>Pravkar boste podpisali ključ:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Prstni odtis: <br /><b>%4</b>.<br /><br />Prstni odtis morate preveriti s telefoniranjem lastniku ključa ali pa z osebnim srečanjem, saj lahko kdo prestreza vašo komunikacijo.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sl: <qt>Naslednje ključe boste pravkar podpisali naenkrat.<br /><b>Če niste pazljivo preverili vseh prstnih odtisov, potem bo varnost vaše komunikacije lahko ogrožena.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
sl: Podpišete lahko le uporabniške in fotografske ID-je. Preverite svojo izbiro.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sl: <qt>Pravkar boste podpisali uporabniški ID:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Prstni odtis: <br /><b>%3</b>.<br /><br />Prstni odtis bi morali preveriti s telefoniranjem lastniku ključa ali pa z osebnim srečanjem, saj lahko kdo prestreza vašo komunikacijo.</qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sl: <qt>Pravkar boste podpisali uporabniški ID:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Prstni odtis:<br /><b>%4</b>.<br /><br />Prstni odtis bi morali preveriti s telefoniranjem lastniku ključa ali pa z osebnim srečanjem, saj lahko kdo prestreza vašo komunikacijo.</qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sl: <qt>Naslednje uporabniške ID-je boste pravkar podpisali naenkrat.<br /><b>Če niste pazljivo preverili vseh prstnih odtisov, bo varnost vaše komunikacije lahko ogrožena.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
sl: <qt>Slaba šifrirna fraza, ključ <b>%1 (%2)</b> ni podpisan.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
sl: <qt>Ključ <b>%1 (%2)</b> je že podpisan.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
sl: <qt>Podpisovanje ključa <b>%1</b> s ključem <b>%2</b> ni uspelo.<br />Ali želite podpisati ključ v konzolnem načinu?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
sl[0]: Vsi podpisi za ta ključ so že v vaši zbirki ključev
sl[1]: Vsi podpisi za ta ključa so že v vaši zbirki ključev
sl[2]: Vsi podpisi za te ključe so že v vaši zbirki ključev
sl[3]: Vsi podpisi za te ključe so že v vaši zbirki ključev

en: Edit key manually to delete a self-signature.
sl: Uredite ključ ročno, da izbrišete samodejni podpis.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da bi radi izbrisali podpis<br /><b>%1</b><br />uporabniškega ID-ja <b>%2</b><br /> ključa: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
sl: Zahtevano opravilo je bilo neuspešno, zato uredite ključ ročno.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
sl[0]: <qt>Ključ, ki ga želite izbrisati, je del naslednje skupine ključev. Ali ga želite odstraniti iz te skupine?</qt>
sl[1]: <qt>Ključ, ki ga želite izbrisati, je del naslednjih skupin ključev. Ali ga želite odstraniti iz teh skupin?</qt>
sl[2]: <qt>Ključ, ki ga želite izbrisati, je del naslednjih skupin ključev. Ali ga želite odstraniti iz teh skupin?</qt>
sl[3]: <qt>Ključ, ki ga želite izbrisati, je del naslednjih skupin ključev. Ali ga želite odstraniti iz teh skupin?</qt>

en: Delete key
sl: Izbriši ključ

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
sl: Odstranjujete zadnji ključ iz skupine %1.<br/>Ali želite izbrisati tudi skupino?

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
sl: <p>Izbrišem <b>skrivni</b> par ključev <b>%1</b>?</p>Brisanje tega para pomeni, da ne boste mogli nikoli več dešifrirati datotek šifriranih s tem ključem.

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sl: Trenutno že poteka drugo opravilo brisanja ključa.
    Počakajte trenutek, da se opravilo zaključi.

en: Key <b>%1</b> deleted.
sl: Ključ <b>%1</b> je bil izbrisan.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
sl: Brisanje ključa <b>%1</b> je spodletelo.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
sl: Ni mogoče izbrisati ključa <b>%1</b>, dokler ga urejate v terminalu.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
sl: Izbrali ste predmete, ki niso ključi. Teh se ne da izbrisati preko tega vnosa v meniju.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
sl: <qt>To so skrivni pari ključev:<br/><b>%1</b><br/>Ne bodo izbrisani.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
sl[0]: <qt><b>Izbrišem naslednji %1 javni ključ?</b></qt>
sl[1]: <qt><b>Izbrišem naslednja %1 javna ključa?</b></qt>
sl[2]: <qt><b>Izbrišem naslednji %1 javni ključi?</b></qt>
sl[3]: <qt><b>Izbrišem naslednjih %1 javnih ključev?</b></qt>

en: Key Import
sl: Uvoz ključa

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
sl: <qt>Besedilo na odložišču ne izgleda kot ključ, ampak kot šifrirano besedilo.<br />Ali ga želite najprej dešifrirati in nato poskusiti uvoziti?</qt>

en: Import from Clipboard
sl: Uvozi iz odložišča

en: Importing...
sl: Uvažanje ...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
sl: Uvažanje ključev ni uspelo. Za več podrobnosti si oglejte dnevnik.

en: KGpg - encryption tool
sl: KGpg - orodje za šifriranje

en: Ke&y Manager
sl: Upra&vljalnik ključev

en: &Encrypt Clipboard
sl: &Šifriraj odložišče

en: &Decrypt Clipboard
sl: O&dšifriraj odložišče

en: &Sign/Verify Clipboard
sl: &Podpiši/Preveri odložišče

en: Clipboard is empty.
sl: Odložišče je prazno.

en: Text successfully encrypted.
sl: Besedilo je bilo uspešno šifrirano.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
sl: &Ključi

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
sl: &Prikaži podrobnosti

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
sl: &Skupine

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
sl: <p>Ali želite uvoziti datoteko <b>%1</b> v vašo zbirko ključev?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
sl: Ni bilo mogoče zagnati GnuPG.<br />Pred uporabo KGpg-ja morate to napako odpraviti.

en: GnuPG error
sl: Napaka GnuPG

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
sl: <qt>Uporaba <b>posrednika GnuPG</b> je omogočena v nastavitveni datoteki GnuPG (%1),<br />vendar kaže, da posrednik ne teče. To lahko povzroči težave pri podpisovanju ali šifriranju.<br />Onemogočite posrednik GnuPG iz nastavitev KGpg ali pa ga popravite.</qt>

en: No files given.
sl: Ni podanih datotek.

en: Cannot decrypt and show folder.
sl: Ni mogoče dešifrirati in prikazati mape.

en: Cannot sign folder.
sl: Ni mogoče podpisati mape.

en: Cannot verify folder.
sl: Ni mogoče preveriti mape.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
sl: Žal ni mogoče izvesti zahtevanega opravila.
    Izberite le eno mapo ali pa več datotek, vendar ne mešajte datotek in map.

en: Encrypt file
sl: Šifriraj datoteko

en: Open key manager
sl: Odpri upravljalnik ključev

en: Open editor
sl: Odpri urejevalnik

en: Show encrypted file
sl: Prikaži šifrirano datoteko

en: Sign File
sl: Podpiši datoteko

en: Verify signature
sl: Preveri podpis

en: File to open
sl: Datoteka za odprtje

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
sl: Pozdravljeni
    
    Priložen je uporabniški ID »%IMEUID%« vašega ključa %IDKLJUČA%, ki je podpisan z moje strani. Ta pošta je šifrirana s tem ključem, da se prepričam v vaš nadzor nad e-poštnim naslovom in ključem.
    
    Če imate več uporabniških ID-jev, sem podpis za vsakega od njih ločeno poslal na e-poštni naslov, ki je povezan z njim. Podpise lahko uvozite, tako da po dešifriranju z ukazom »gpg --decrypt« zaženete še »gpg --import«.
    
    Če uporabljate KGpg, shranite prilogo na disk in jo nato uvozite. Iz menija »Ključi« izberite »Uvozi ključ ...« in odprite shranjeno datoteko.
    
    Zapomnite si, da vašega ključa nisem poslal na noben strežnik s ključi. Če želite, da je novi podpis na voljo drugim, ga na strežnik pošljite sami. Z GnuPG to lahko storite z ukazom »gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%«.
    
    S KGpg lahko po uvozu vseh uporabniških ID-jev kliknete z desno tipko miške na ključ in iz menija izberete »Izvozi javni ključ ...«.
    
    Če imate nadaljnja vprašanja, me kar pogumno vprašajte.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
sl: Ukaz dešifriranja po meri.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
sl: Možnosti šifriranja po meri

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
sl: Dovoli možnosti šifriranja po meri

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
sl: Ključ šifriranja datotek.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
sl: Šifriraj datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
sl: Uporabi šifriranje na podlagi ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
sl: Dovoli šifriranje s ključi, ki niso zaupanja vredni.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
sl: Ključem, ki niso zaupanja vredni, dovoli, da postanejo člani skupin ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
sl: Skrij uporabniški ID.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
sl: Omogoči združljivost s PGP 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
sl: Uporabi pripono *.pgp za šifrirane datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
sl: Pot do nastavitvene datoteke gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
sl: Pot do programa gpg za uporabo v KGpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
sl: To je prvič, ko program teče.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
sl: Velikost urejevalnega okna.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
sl: Pokaži vrednost zaupanja v upravljalniku ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
sl: Pokaži vrednost preteka v upravljalniku ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
sl: Pokaži velikost v upravljalniku ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
sl: Pokaži datum ustvaritve v upravljalniku ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
sl: Pokaži samo skrivne ključe v upravljalniku ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
sl: Pokaži dolg ID ključa v upravljalniku ključev.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
sl: V upravljalniku ključev pokaži samo ključe z zaupanjem, ki je višje od navedenega.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
sl: Uporabi miškino izbiro namesto odložišča.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
sl: Samodejno zaženi KGpg ob zagonu KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
sl: Prikaži opozorilo pred ustvarjanjem začasnih datotek med opravili z oddaljenimi datotekami.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
sl: Izberite privzeto obnašanje levega klika

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
sl: Obravnavaj šifrirane spuste

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
sl: Obravnavaj nešifrirane spuste

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
sl: Prikaži meni storitve »podpiši datoteko«.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
sl: Prikaži meni storitve "dešifriraj datoteko".

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
sl: Število nedavno odprtih datotek, prikazanih v meniju urejevalnika.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
sl: Prikaži namig dneva.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
sl: Barva za zaupanja vredne ključe.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
sl: Barva za preklicane ključe.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
sl: Barva za neznane ključe.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
sl: Barva za ključe, ki niso zaupanja vredni.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
sl: Barva za ključe, ki jim popolnoma zaupate.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
sl: Barva za ključe, ki jim delno zaupate.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
sl: Barva za pretekle ključe.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
sl: Pisava

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
sl: Strežniki s ključi, ki jih uporablja KGpg. Prvi strežnik s seznama je privzeti strežnik.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
sl: Seznam naslovo URL, ki prikazujejo podrobnosti preučevanja podanega ključa. Prvi strežnik s seznama je privzeti strežnik.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
sl: Uporabi posredniški strežnik HTTP, ko je na voljo.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
sl: To je besedilo e-pošte, ki je poslana z dejanjem »Podpiši in pošlji uporabniški ID«.

en: Cannot create temporary file for folder compression.
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke za stiskanje mape.

en: Temporary File Creation
sl: Ustvarjanje začasne datoteke

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
sl: <qt>KGpg bo sedaj ustvaril začasno datoteko arhiva: <br /><b>%1</b> za izvajanje šifriranja. Datoteka bo po končanem šifriranju izbrisana.</qt>

en: Compression method for archive:
sl: Metoda stiskanja za arhiv:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
sl[0]: Dešifriranje te datoteke ni uspelo:
sl[1]: Dešifriranje teh datotek ni uspelo:
sl[2]: Dešifriranje teh datotek ni uspelo:
sl[3]: Dešifriranje teh datotek ni uspelo:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
sl: <qt>Niste nastavili poti do nastavitvene datoteke za GnuPG.<br /> To lahko med izvajanjem KGpg povzroči nekatere presenetljive rezultate.<br /> Ali želite zagnati KGpg-jevega pomočnika in odpraviti težavo?</qt>

en: Start Assistant
sl: Zaženi pomočnika

en: Do Not Start
sl: Ne zaženi

en: KGpg Assistant
sl: KGpg-jev pomočnik

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
sl: Ta pomočnik bo najprej nastavil nekaj osnovnih možnosti, ki jih KGpg potrebuje za pravilno delovanje. Potem vam bo omogočil ustvariti vaš osebni par ključev, da boste lahko šifrirali datoteke in e-pošto.

en: Welcome to the KGpg Assistant
sl: Dobrodošli v KGpg-jevem pomočniku

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
sl: KGpg mora vedeti, kateri program GnuPG naj uporabi.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
sl: Kliknite na gumb »Naprej«, razen če bi radi preizkusili neobičajne nastavitve.

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
sl: gpg|Program GnuPG
    *|Vse datoteke

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
sl: KGpg mora vedeti, kje je shranjena nastavitvena datoteka GnuPG.

en: Path to your GnuPG configuration file:
sl: Pot do nastavitvene datoteke GnuPG:

en: Configuration File
sl: Nastavitvena datoteka

en: Your default key:
sl: Vaš privzeti ključ:

en: Default Key
sl: Privzeti ključ

en: Generate new key
sl: Ustvari nov ključ

en: Done
sl: Končano

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
sl: <qt><b>Nastavitvena datoteka za GnuPG ni bila najdena.</b> Ali naj KGpg poskusi ustvariti nastavitveno datoteko?</qt>

en: Create Config
sl: Ustvari nastavitve

en: Do Not Create
sl: Ne ustvari

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
sl: <qt><b>Nastavitvena datoteka za GnuPG ni bila najdena.</b></qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
sl: Program GnuPG je: %1

en: You have GnuPG version: %1
sl: Imate GnuPG različice: %1

en: Your default key is: %1
sl: Vaš privzeti ključ je: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
sl: Kot kaže je različica GnuPG-ja (%1) prestara.<br />Združljivost z različicami starejšimi od 1.4.0 ni zagotovljena.

en: An error occurred while scanning your keyring
sl: Med pregledovanjem vaše zbirke ključev je prišlo do napake

en: &Expert Mode
sl: &Napredni način

en: Go to Expert Mode
sl: Preklopi v napredni način

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
sl: Če preklopite v napredni način, boste za ustvarjanje ključa uporabljali ukazno vrstico.

en: You must give a name.
sl: Podati morate ime.

en: The name must have at least 5 characters
sl: Ime mora imeti vsaj pet znakov

en: The name must not start with a digit
sl: Ime se ne sme začeti s števko

en: You are about to create a key with no email address
sl: Ustvariti nameravate ključ brez e-poštnega naslova

en: Email address not valid
sl: E-poštni naslov ni veljaven

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
sl: Ustvarjanje ključa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
sl: Ustvari par ključev

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sl: I&me:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
sl: Ime mora imeti vsaj pet znakov in se ne sme začeti s števko.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
sl: Pravo ime,  vsaj pet znakov, brez vodilnih števk

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
sl: &E-pošta (izbirno):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
sl: &Opomba (izbirno):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
sl: Preteče:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
sl: Dnevi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
sl: Tedni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
sl: Meseci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
sl: Leta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
sl: &Velikost ključa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
sl: &Algoritem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities)
en: Capabilities
sl: Zmožnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
sl: Potrjevanje je samodejno omogočeno za vse ključe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
sl: Potrjevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
sl: Overitev

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyInfo)
en: Kgpg
sl: KGpg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
sl: ID ključa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
sl: Ustvaritev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
sl: Zaupanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
sl: Zaupanje lastniku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
sl: Algoritem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
sl: Dolžina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
sl: Fotografija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
sl: <qt><b>Fotografija:</b><p>Fotografija se lahko doda javnemu ključu za dodatno varnost. Fotografija se lahko uporablja kot dodatna metoda overitve ključa. Vendar pa naj se ne bi smela uporabljati kot edina oblika overitve.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
sl: Brez fotografije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
sl: Onemogoči ključ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
sl: Spremeni pretek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
sl: Spremeni šifrirno frazo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

en: Decryption
sl: Dešifriranje

en: Appearance
sl: Videz

en: GnuPG Settings
sl: Nastavitve GnuPG

en: Key Servers
sl: Strežniki s ključi

en: Misc
sl: Razno

en: New GnuPG Home Location
sl: Novo domače mesto GnuPG

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
sl: Na izbranem mestu ni bilo najdene nastavitvene datoteke.
    Ali jo želite ustvariti sedaj?
    
    Brez nastavitvene datoteke ne bosta pravilno delovala niti KGpg niti GnuPG.

en: No Configuration File Found
sl: Ni bilo najdene nastavitvene datoteke

en: Create
sl: Ustvari

en: Ignore
sl: Prezri

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
sl: Ni mogoče ustvariti nastavitvene datoteke. Preverite, če je ciljni nosilec priklopljen in da imate dostop za pisanje.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
sl: URL do strežnika s ključi ne sme vsebovati preslednih znakov.

en: Key server already in the list.
sl: Strežnik s ključi je že na seznamu.

en: Add New Key Server
sl: Dodaj nov strežnik s ključi

en: Server URL:
sl: URL strežnika:

[ctx: no key available]
en: none
sl: brez

en: Decrypt File
sl: Dešifriraj datoteko

en: Create Revocation Certificate
sl: Ustvari potrdilo za preklic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
sl: Ustvari potrdilo za preklic za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
sl: ID ključa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
sl: Vzrok za preklic:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
sl: Brez vzroka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
sl: Ključ je bil ogrožen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
sl: Ključ je bil zamenjan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
sl: Ključ ni več v uporabi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
sl: Shrani potrdilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
sl: Natisni potrdilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
sl: Uvozi v zbirko ključev

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
sl: KGpg - preprost grafični vmesnik za GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
sl: &copy; 2003-2016, razvijalci KGpg

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
sl: Avtor in prejšnji vzdrževalec

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
sl: Predelava za KF5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
sl: %1 (privzeti)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
sl: Zaupanje: %1<br>Zaupanje lastniku: %2

en: Trust: %1
sl: Zaupanje: %1

en: 1 Key | %1 Keys
sl[0]: %1 ključ
sl[1]: %1 ključa
sl[2]: %1 ključi
sl[3]: %1 ključev

en: 1 Group | %1 Groups
sl[0]: %1 skupina
sl[1]: %1 skupini
sl[2]: %1 skupine
sl[3]: %1 skupin

en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
sl: ID %1, %2-biten ključ %3, ustvarjen %4, preklican

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
sl: ID %1, %2-biten ključ %3, ustvarjen %4

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
sl[0]: %1 fotografski ID
sl[1]: %1 fotografska ID-ja
sl[2]: %1 fotografski ID-ji
sl[3]: %1 fotografskih ID-jev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
sl: Nov ključ ustvarjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
sl: Uspešno ste ustvarili naslednji ključ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
sl: Prstni odtis:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
sl: <qt><b>Nastavi kot privzeti ključ:</b><br />
    <p>Če označite to možnost, bo novo ustvarjen par ključev nastavljen kot privzet par ključev.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
sl: Nastavi kot privzeti ključ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
sl: Potrdilo za preklic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
sl: Priporočeno je, da shranite ali natisnete potrdilo za preklic, če bi bil slučajno vaš ključ ogrožen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
sl: Shrani kot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
sl: Natisni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
sl: Pokaži samo veljavne ključe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
sl: Ključ za uvoz:

en: Choose New Expiration
sl: Izberite nov pretek

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
sl: Nikoli

en: &Options
sl: M&ožnosti

en: Select Public Key
sl: Izberite javni ključ

en: Select Public Key for %1
sl: Izberite javni ključ za %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
sl[0]: Izberite javni ključ za %2 in še %1 datoteko
sl[1]: Izberite javni ključ za %2 in še %1 datoteki
sl[2]: Izberite javni ključ za %2 in še %1 datoteke
sl[3]: Izberite javni ključ za %2 in še %1 datotek

en: &Search:
sl: Po&išči:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
sl: <b>Seznam javnih ključev</b>: izberite ključ, ki bo uporabljen za šifriranje.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
sl: <b>Šifriranje ASCII</b>: šifrirano datoteko/sporočilo je mogoče odpreti v urejevalniku besedil

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
sl: <b>Dovoli šifriranje s ključi, ki niso zaupanja vredni</b>: ko uvozite javen ključ, se ključ običajno označi, da ni vreden zaupanja in ga ne more uporabiti, razen če ga podpišete, da postane »zaupanja vreden«. Če označite to polje, boste lahko uporabili katerikoli ključ, tudi take, ki niso podpisani.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
sl: <b>Skrij uporabnikov ID</b>: Ne postavi ID ključa v šifrirane pakete. Ta možnost skrije prejemnika sporočila in je ukrep proti preučevanju prometa. Lahko upočasni dešifriranje, ker morajo biti preizkušeni vsi razpoložljivi skrivni ključi.

en: Symmetrical encryption
sl: Simetrično šifriranje

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
sl: <b>Simetrično šifriranje</b>: šifriranje ne uporablja ključev. Za šifriranje ali dešifriranje datoteke morate samo podatki geslo

en: Custom option:
sl: Možnost po meri:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
sl: <b>Možnost po meri</b>: samo za izkušene uporabnike; omogoča vam vnesti možnost gpg v ukazno vrstico, npr. »--armor«

en: Private Key List
sl: Seznam zasebnih ključev

en: Choose secret key for signing:
sl: Izberite skrivni ključ za podpisovanje:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
sl[0]: Kako pazljivo ste preverili, da %1 ključ zares pripada osebi, s katero želite komunicirati:
sl[1]: Kako pazljivo ste preverili, da %1 ključa zares pripadata osebi, s katero se želite sporazumevati:
sl[2]: Kako pazljivo ste preverili, da %1 ključi zares pripadajo osebi, s katero se želite sporazumevati:
sl[3]: Kako pazljivo ste preverili, da %1 ključi zares pripadajo osebi, s katero se želite sporazumevati:

en: I Will Not Answer
sl: Ne bom odgovoril(a)

en: I Have Not Checked at All
sl: Sploh nisem preveril(a)

en: I Have Done Casual Checking
sl: Občasno sem preveril(a)

en: I Have Done Very Careful Checking
sl: Zelo podrobno sem preveril(a)

en: Local signature (cannot be exported)
sl: Krajevni podpis (ne more biti izvožen)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
sl: Ne podpiši vseh uporabniških ID-jev (odpri terminal)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
sl: Strežnik s &ključi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
sl: ID-je ali prstne odtise ključev, ki jih želite uvoziti, vnesite kot seznam, ločite jih s presledkom.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
sl: <p>Če želite dešifrirati besedilno datoteko, jo preprosto povlecite in spustite na okno urejevalnika. KGpg opravil ostalo. Spustite lahko celo oddaljene datoteke.</p>
    <p>Če spustite javen ključ v okno urejevalnika, ga bo kgpg samodejno uvozil, če to želite.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
sl: <p>Najpreprostejši način šifriranja datoteke: preprosto kliknite na datoteko z desnim miškinim gumbom, kjer boste v vsebinskem meniju našli možnost šifriranja.
    To deluje v <strong>Konqueror-ju</strong> na vašem namizju!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
sl: <p>Če želite šifrirati sporočilo za več oseb, izberite več šifrirnih ključev s pritiskom na tipko »Ctrl«.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
sl: <p><strong>Za uporabo tega orodja ne potrebujete biti strokovnjak v šifriranju.</strong><br>
    Preprosto si ustvarite par ključev v oknu za upravljanje s ključi. Potem izvozite vaš javni ključ in ga pošljite svojim prijateljem.<br>
    Prosite jih, da storijo isto, in uvozite njihove javne ključe. Da bi poslali šifrirano sporočilo, ga natipkajte v urejevalnik KGpg, nato pa kliknite »Šifriraj«. Izberite 
    ključ vašega prijatelja in spet kliknite »Šifriraj«. Sporočilo bo šifrirano in pripravljeno za pošiljanje po e-pošti.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
sl: <p>Da izvedete dejanje na ključu, odprite okno za upravljanje s ključi in kliknite z desnim miškinim gumbom na ključ. Pokazal se bo pojavni meni z vsemi možnostmi.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
sl: <p>Dešifrirajte datoteko z enim klikom miške. Vprašani boste za geslo in to je vse!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
sl: <p>Če bi radi samo odprli upravljalnik ključev, v ukazno vrstico vnesite <pre>kgpg -k</pre>
    Do urejevalnika pa pridete z: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
sl: <p>Za odprtje in takojšnje dešifriranje datoteke v urejevalniku KGpg vnesite: <pre>kgpg -s datoteka</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
sl: <p>Če želite spremeniti geslo ali pretek skrivnega ključa, samo dvokliknite nanj, da pridete do pogovornega okna z lastnostmi ključa.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
sl: <p>Vaš privzeti ključ lahko v upravljalniku ključev dosežete s pritiskom na »Ctrl+Home«.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
sl: <p>Če v upravljalniku ključev z miško preidete čez stolpec z velikostjo, se v orodnem namigu prikaže število podpisov. Za to mora biti ključ enkrat razširjen.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
sl: Ta slika je zelo velika. Ali jo vseeno uporabim?

en: Use Anyway
sl: Vseeno uporabi

en: Do Not Use
sl: Ne uporabi

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
sl: Vnesite staro šifrirno frazo za <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
sl: <qt>Vnesite novo šifrirno frazo za <b>%1</b><br />Če pozabite to šifrirno frazo, bodo vse vaše šifrirane datoteke in sporočila postala nedostopna.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
sl: Dešifriranje %1

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
sl: %1 je dešifrirana

en: Generating New Key for %1
sl: Ustvarjanje novega ključa za %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sl: <p><b>Vnesite šifrirno frazo za %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Šifrirna fraza naj vsebuje znake, ki niso številke ali črke in naključna zaporedja.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sl: <p><b>Vnesite šifrirno frazo za %1</b>:<br />Šifrirna fraza naj vsebuje znake, ki niso številke ali črke in naključna zaporedja.</p>

en: Generating Key
sl: Ustvarjanje ključa

en: Generating prime numbers
sl: Ustvarjanje praštevil

en: Generating DSA key
sl: Ustvarjanje ključa DSA

en: Generating ElGamal key
sl: Ustvarjanje ključa ElGamal

en: Waiting for entropy
sl: Čakanje na entropijo

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
sl: Zaloga entropije je prazna. Postopek ustvarjanja ključa je zaustavljen dokler ni na voljo dovolj entropije. Entropijo lahko na primer ustvarite s premikanjem miške ali tipkanjem na tipkovnico. Najlažji način je, da uporabljate drug program dokler se ustvarjanje ključa ne nadaljuje.

en: Key %1 generated
sl: Ustvarjen je bil ključ %1

en: Generating Revocation Certificate for key %1
sl: Ustvarjanje potrdila za preklic za ključ %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
sl: Oblika %1. vrstice rezultata uvoza ni podprta.<nl/>Za več podrobnosti si oglejte dnevnik.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
sl: Uvožen ni bil noben ključ.<br />Za več podrobnosti si oglejte dnevnik.

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
sl[0]: <para>%1 obdelan ključ.</para>
sl[1]: <para>%1 obdelana ključa.</para>
sl[2]: <para>%1 obdelani ključi.</para>
sl[3]: <para>%1 obdelanih ključev.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
sl[0]: <para>%1 ključ brez ID-ja.</para>
sl[1]: <para>%1 ključa brez ID-ja.</para>
sl[2]: <para>%1 ključi brez ID-ja.</para>
sl[3]: <para>%1 ključev brez ID-ja.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
sl[0]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvožen ključ:</emphasis></para>
sl[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvožena ključa:</emphasis></para>
sl[2]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvoženi ključi:</emphasis></para>
sl[3]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvoženih ključev:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
sl[0]: <para>%1 uvožen ključ RSA.</para>
sl[1]: <para>%1 uvožena ključa RSA.</para>
sl[2]: <para>%1 uvoženi ključi RSA.</para>
sl[3]: <para>%1 uvoženih ključev RSA.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
sl[0]: <para>%1 nespremenjen ključ.</para>
sl[1]: <para>%1 nespremenjena ključa.</para>
sl[2]: <para>%1 nespremenjeni ključi.</para>
sl[3]: <para>%1 nespremenjenih ključev.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
sl[0]: <para>%1 uvožen uporabniški ID.</para>
sl[1]: <para>%1 uvožena uporabniška ID-ja.</para>
sl[2]: <para>%1 uvoženi uporabniški ID-ji.</para>
sl[3]: <para>%1 uvoženih uporabniških ID-jev.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
sl[0]: <para>%1 uvožen podključ.</para>
sl[1]: <para>%1 uvožena podključa.</para>
sl[2]: <para>%1 uvoženi podključi.</para>
sl[3]: <para>%1 uvoženih podključev.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
sl[0]: <para>%1 uvožen podpis.</para>
sl[1]: <para>%1 uvožena podpisa.</para>
sl[2]: <para>%1 uvoženi podpisi.</para>
sl[3]: <para>%1 uvoženih podpisov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
sl[0]: <para>%1 uvoženo potrdilo za preklic.</para>
sl[1]: <para>%1 uvoženi potrdili za preklic.</para>
sl[2]: <para>%1 uvožena  potrdila za preklic.</para>
sl[3]: <para>%1 uvoženih potrdil za preklic.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
sl[0]: <para>%1 obdelan skrivni ključ.</para>
sl[1]: <para>%1 obdelana skrivna ključa.</para>
sl[2]: <para>%1 obdelani skrivni ključi.</para>
sl[3]: <para>%1 obdelanih skrivnih ključev.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
sl[0]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvožen skrivni ključ.</emphasis></para>
sl[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvožena skrivna ključa.</emphasis></para>
sl[2]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvoženi skrivni ključi.</emphasis></para>
sl[3]: <para><emphasis strong='true'>%1 uvoženih skrivnih ključev.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
sl[0]: <para>%1 nespremenjen skrivni ključ.</para>
sl[1]: <para>%1 nespremenjena skrivna ključa.</para>
sl[2]: <para>%1 nespremenjeni skrivni ključi.</para>
sl[3]: <para>%1 nespremenjenih skrivnih ključev.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
sl[0]: <para>%1 skrivni ključ ni bil uvožen.</para>
sl[1]: <para>%1 skrivna ključa nista bila uvožena.</para>
sl[2]: <para>%1 skrivni ključi niso bili uvoženi.</para>
sl[3]: <para>%1 skrivnih ključev ni bilo uvoženih.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Uvozili ste skrivni ključ.</emphasis><nl/>Zapomnite si, da skrivni ključi privzeto niso zaupanja vredni.<nl/>Da bi popolnoma uporabili ta skrivni ključ za podpisovanje in šifriranje, morate ključ urediti (tako, da dvakrat kliknete nanj) in izbrati njegovo zaupanje na Polno ali Popolno.</para>

en: New Key | New Keys
sl[0]: Nov ključ
sl[1]: Nova ključa
sl[2]: Novi ključi
sl[3]: Novi ključi

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
sl[0]: Ključ z novim uporabniškim ID-jem
sl[1]: Ključa z novima uporabniškima ID-jema
sl[2]: Ključi z novimi uporabniškimi ID-ji
sl[3]: Ključi z novimi uporabniškimi ID-ji

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
sl[0]: Ključ z novimi podpisi
sl[1]: Ključa  z novimi podpisi
sl[2]: Ključi z novimi podpisi
sl[3]: Ključi z novimi podpisi

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
sl[0]: Ključ z novimi podključi
sl[1]: Ključa z novimi podključi
sl[2]: Ključi z novimi podključi
sl[3]: Ključi z novimi podključi

en: New Private Key | New Private Keys
sl[0]: Nov zasebni ključ
sl[1]: Nova zasebna ključa
sl[2]: Novi zasebni ključi
sl[3]: Novi zasebni ključi

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
sl[0]: Nespremenjen ključ
sl[1]: Nespremenjena ključa
sl[2]: Nespremenjeni ključi
sl[3]: Nespremenjeni ključi

en: <b>Connecting to the server...</b>
sl: <b>Povezovanje s strežnikom ...</b>

en: Keyserver
sl: Strežnik s ključi

en: Requesting Passphrase
sl: Zahtevanje šifrirne fraze

en:  or
sl:  ali

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
sl: Vnesite šifrirno frazo za <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
sl[0]: <p><b>Napačna šifrirna fraza.</b> Imate še %1 poskus.</p>
sl[1]: <p><b>Napačna šifrirna fraza.</b> Imate še %1 poskusa.</p>
sl[2]: <p><b>Napačna šifrirna fraza.</b> Imate še %1 poskuse.</p>
sl[3]: <p><b>Napačna šifrirna fraza.</b> Imate še %1 poskusov.</p>

en: Got Passphrase
sl: Dobil šifrirno frazo

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
sl: <para>Podpis je bil ustvarjen %1 ob %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sl: <para>Dober podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID ključa: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
sl: <para>Dober podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID ključa: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
sl: Najden ni bil noben podpis.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sl: <para>Dober podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID ključa: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
sl: <para>Dober podpis od:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID ključa: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
sl: <para><emphasis strong='true'>SLAB podpis</emphasis> od:<nl/> %1<nl/>ID ključa: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Datoteka je pokvarjena</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
sl: <para>Podpis je veljaven, ključu pa ni zaupano</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
sl: <para>Podpis je veljaven, ključu pa je popolnoma zaupano</para>
