kgpg - en to sr@ijekavian translation catalogue (680 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
sr@ijekavian: Име (најмање 5 знакова):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
sr@ijekavian: Коментар (опционо):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
sr@ijekavian: Ова функција није доступна на овом систему. Симболичка веза ка приватним гнуПГ кључевима не може да се направи.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
sr@ijekavian[0]: Порука није послата следећим корисничким ИД‑овима зато што припадају кључевима без способности шифровања:
sr@ijekavian[1]: Порука није послата следећим корисничким ИД‑овима зато што припадају кључевима без способности шифровања:
sr@ijekavian[2]: Порука није послата следећим корисничким ИД‑овима зато што припадају кључевима без способности шифровања:
sr@ijekavian[3]: Порука није послата следећем корисничком ИД‑у зато што припада кључу без способности шифровања:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
sr@ijekavian[0]: Порука није послата следећим корисничким ИД‑овима зато што су већ потписани:
sr@ijekavian[1]: Порука није послата следећим корисничким ИД‑овима зато што су већ потписани:
sr@ijekavian[2]: Порука није послата следећим корисничким ИД‑овима зато што су већ потписани:
sr@ijekavian[3]: Порука није послата следећем корисничком ИД‑у зато што је већ потписан:

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
sr@ijekavian: ИДКЉУЧА

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
sr@ijekavian: УИДИМЕ

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
sr@ijekavian: Ваш кључ %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Посебна наредба за дешифровање:</i></p><p>Ова опција омогућава кориснику да наведе посебну наредбу коју ће ГПГ извршити ради дешифровања. (Препоручује се само напредним корисницима.)</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
sr@ijekavian: Посебна наредба за дешифровање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption)
en: Encryption
sr@ijekavian: Шифровање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Аски оклопљено шифровање</i></p><p>Ако укључите ову опцију, шифровани фајлови биће записани у формату који може да се отвори уређивачем текста, што их чини погодним за уметање у тијела е‑поштанских порука.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
sr@ijekavian: Аски оклопљено шифровање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Наставак *.pgp за шифроване фајлове</i></p><p>Уз ову опцију, сваком фајлу се додаје наставак <tt>.pgp</tt> умјесто <tt>.gpg</tt>, ради одржавања сагласности са корисницима ПГП софтвера.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
sr@ijekavian: Наставак *.pgp за шифроване фајлове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Посебна наредба за шифровање:</i></p><p>Када се ово активира, појавиће се поље за унос у дијалогу за избор кључева, у којем ћете моћи да унесете посебну наредбу за шифровање. Препоручује се само искусним корисницима.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
sr@ijekavian: Посебна наредба за шифровање:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Увијек шифруј помоћу:</i></p><p>Обезбјеђује да се сви фајлови и поруке такође шифрују изабраним кључем. Међутим, ако је изабрана и опција <i>Шифруј фајлове помоћу:</i>, кључ изабран уз њу потиснуће кључ уз <i>Увијек шифруј помоћу:</i>.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
sr@ijekavian: Увијек шифруј помоћу:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Шифруј фајлове помоћу:</i></p><p>Овом опцијом се за свако шифровање намеће изабрани кључ. КГПГ неће питати за примаоца, а биће заобиђен и подразумијевани кључ.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
sr@ijekavian: Шифруј фајлове помоћу:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Дозволи шифровање непоузданим кључевима</i></p><p>Увезени јавни кључ се обично обиљежи као непоуздан, и зато не може да се користи док се не потпише подразумијеваним кључем (чиме се прогласи поузданим). Ако попуните ову кућицу, било који кључ може бити коришћен, чак и непоуздани.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
sr@ijekavian: Дозволи шифровање непоузданим кључевима

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Дозволи непоуздане кључеве у групама кључева</i></p><p>Група кључева дозвољава једноставно шифровање за више прималаца одједном. Слично као опција <i>Дозволи шифровање непоузданим кључевима</i> ово ће дозволити непоузданим кључевима да постану чланови групе кључева.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
sr@ijekavian: Дозволи непоуздане кључеве у групама кључева

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Сакриј кориснички ИД</i></p><p>Укључивањем ове опције, ИД кључа примаоца биће уклоњен из свих шифрованих пакета. Предност овога је што онемогућује лаку анализу саобраћаја пошто је прималац непознат. Лоша страна је што је прималац приморан да испроба све своје тајне кључеве да би могао да дешифрује пакет, што може потрајати ако има много кључева.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
sr@ijekavian: Сакриј кориснички ИД

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Сагласност са ПГП‑ом 6</i></p><p>Ова опција приморава ГнуПГ да прави шифроване пакете који су што је могуће сагласнији са стандардима ПГП‑а 6, како би корисници ГнуПГ‑а могли да садејствују са корисницима ПГП‑а 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
sr@ijekavian: Сагласност са ПГП‑ом 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Глобалне поставке</i></p></qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
sr@ijekavian: Домаће ГнуПГ‑а

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
sr@ijekavian: <html><p><i>Домаћа локација:</i></p><p>Фасцикла у коју ГнуПГ складишти своју поставу и свежњеве кључева. Ако је нисте промијенили, обично је то <tt>~/.gnupg/</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
sr@ijekavian: Домаћа локација:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
sr@ijekavian: <html><p><i>Поставни фајл:</i></p><p>Име поставног фајла у горе наведеној фасцикли. Подразумијевано је <tt>gnupg.conf</tt>, док су старије верзије ГнуПГ‑а користиле <tt>options</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
sr@ijekavian: Поставни фајл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
sr@ijekavian: Измијени...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
sr@ijekavian: Извршавање ГнуПГ‑а

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
sr@ijekavian: <html><p><i>Путања наредбе:</i></p><p>Наредба која ће бити позивана за све поступке с ГнуПГ‑ом. Подразумијевано <tt>gpg</tt> одговараће на већини система.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
sr@ijekavian: Путања наредбе:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
sr@ijekavian: <html><p><i>Агент ГнуПГ‑а</i></p><p>Агент на ограничено вријеме складишти лозинке ваших тајних кључева у меморију. Ако употријебите тајни кључ док је у кешу, не морате поново уносити лозинку. Иако згодније, ово је мање безбједно од сталног уношења.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
sr@ijekavian: &Агент ГнуПГ‑а

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
sr@ijekavian: Глобалне поставке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Аутоматски покрени КГПГ по покретању КДЕ‑а.</i></p><p>Ако је ово укључено, КГПГ ће се аутоматски покретати при сваком покретању КДЕ‑а.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
sr@ijekavian: Аутоматски покрени КГПГ по пријављивању

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Бирање мишем умјесто клипборда</i></p><p>Ако је попуњено, радње са клипбордом у КГПГ‑у ићи ће преко <i>изборног</i> клипборда: истицање текста копира, средње дугме (или лијево и десно заједно) наљепљује. Ако ова опција није укључена, ићи ће се на пречице са тастатуре (<b>Ctrl+C</b>, <b>Ctrl+C</b>).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
sr@ijekavian: Бирање мишем умјесто клипборда

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Упозори прије стварања привремених фајлова</i></p><p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
sr@ijekavian: Упозори прије стварања привремених фајлова
    (само при поступцима са удаљеним фајловима)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
sr@ijekavian: Аплети и менији

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
sr@ijekavian: К‑освајачеви сервисни менији

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Сервисни мени за потписивање:</i></p><p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
sr@ijekavian: Сервисни мени за потписивање:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
sr@ijekavian: искључен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
sr@ijekavian: над свим фајловима

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Сервисни мени за дешифровање:</i></p><p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
sr@ijekavian: Сервисни мени за дешифровање:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
sr@ijekavian: над шифрованим фајловима

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
sr@ijekavian: Аплет системске касете

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Иконица у системској касети</i></p><p>Ако је попуњено, КГПГ ће се минимизовати на иконицу у системској касети.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
sr@ijekavian: Иконица у системској касети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
sr@ijekavian: Лијеви клик мишем отвара:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
sr@ijekavian: менаџер кључева

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
sr@ijekavian: уређивач

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
sr@ijekavian: Недавни фајлови

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
sr@ijekavian: Потписивање кључа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
sr@ijekavian: Овдје можете дефинисати како се кориснички ИД‑ови који не садрже адресу е‑поште (нпр. фото‑ИД‑ови) шаљу власнику кључева. Можете их слати или са сваким другим корисничким ИД‑ом који сте потписали, само са првим ИД‑ом који сте потписали, или их уопште не слати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
sr@ijekavian: Слање корисничких ИД‑ова без адресе е‑поште

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
sr@ijekavian: са сваком поруком

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
sr@ijekavian: само у првој поруци

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
sr@ijekavian: без слања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
sr@ijekavian: Шаблон поруке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
sr@ijekavian: <p>Ово је текст поруке која се шаље е‑поштом на радњу <i>Потпиши и пошаљи корисничке ИД‑ове...</i>.</p><p>Мјестодржачи окружени знаковима процента (као %ИДКЉУЧА%) биће смијењени одговарајућим текстом у свакој послатој поруци.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
sr@ijekavian: <p><b>Информација</b>:</p><p>Само подразумијевани сервер ће бити складиштен у ГнуПГ‑овом поставном фајлу, сви остали ће бити складиштени само за потребе КГПГ‑а.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
sr@ijekavian: Поштуј ХТТП прокси када је доступан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
sr@ijekavian: Ово је &подразумијевани

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
sr@ijekavian: &Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
sr@ijekavian: &Обриши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
sr@ijekavian: &Уреди...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
sr@ijekavian: Боје кључева

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
sr@ijekavian: Безусловно поуздани кључеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
sr@ijekavian: Поуздани кључеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
sr@ijekavian: Гранично поуздани кључеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
sr@ijekavian: Истекли кључеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
sr@ijekavian: Повучени кључеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
sr@ijekavian: Непознати кључеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
sr@ijekavian: Искључени кључеви:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
sr@ijekavian: Фонт уређивача

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
sr@ijekavian: Списак кључева

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
sr@ijekavian: Редослед ређања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
sr@ijekavian: слева удесно, прво налози

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
sr@ijekavian: здесна улево, прво ТЛД

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
sr@ijekavian: здесна улево, прво домен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
sr@ijekavian: здесна улево, прво ФКуДН

[ctx: Encryption algorithm]
en: RSA
sr@ijekavian: РСА

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA
sr@ijekavian: ДСА

[ctx: Encryption algorithm]
en: ElGamal
sr@ijekavian: елгамал

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
sr@ijekavian: ДСА и елгамал

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
sr@ijekavian: РСА и РСА

[ctx: Encryption algorithm]
en: ECC
sr@ijekavian: ЕЦЦ

[ctx: Signing algorithm]
en: ECDSA
sr@ijekavian: ЕЦДСА

[ctx: Encryption algorithm]
en: ECDH
sr@ijekavian: ЕЦДХ

[ctx: Signing algorithm]
en: EdDSA
sr@ijekavian: ЕдДСА

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: I do not know
sr@ijekavian: непозната

en: I do NOT trust
sr@ijekavian: НЕПОУЗДАН

en: Marginally
sr@ijekavian: гранична

en: Fully
sr@ijekavian: потпуна

en: Ultimately
sr@ijekavian: безусловна

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
sr@ijekavian: непозната

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
sr@ijekavian: неваљан

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
sr@ijekavian: искључен

en: Revoked
sr@ijekavian: повучен

[ctx: Expired key]
en: Expired
sr@ijekavian: истекао

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
sr@ijekavian: недефинисана

[ctx: No trust in key]
en: None
sr@ijekavian: никаква

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
sr@ijekavian: гранична

[ctx: Full trust in key]
en: Full
sr@ijekavian: потпуна

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
sr@ijekavian: безусловна

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
sr@ijekavian: непозната

[ctx: key capability]
en: Signature
sr@ijekavian: потпис

[ctx: key capability]
en: Encryption
sr@ijekavian: шифровање

[ctx: key capability]
en: Authentication
sr@ijekavian: аутентификовање

[ctx: key capability]
en: Certification
sr@ijekavian: сертификовање

en: 1 key | %1 keys
sr@ijekavian[0]: %1 кључ
sr@ijekavian[1]: %1 кључа
sr@ijekavian[2]: %1 кључева
sr@ijekavian[3]: 1 кључ

en: 1 signature | %1 signatures
sr@ijekavian[0]: %1 потпис
sr@ijekavian[1]: %1 потписа
sr@ijekavian[2]: %1 потписа
sr@ijekavian[3]: 1 потпис

en: [No user id found]
sr@ijekavian: [Није нађен ниједан кориснички ИД]

en: %1 [local signature]
sr@ijekavian: %1 [локални потпис]

en: %1 subkey
sr@ijekavian: %1 поткључ

en: Photo id
sr@ijekavian: Фото‑ИД

en: Info
sr@ijekavian: Информација

en: Untitled
sr@ijekavian: Неименовано

en: &Encrypt File...
sr@ijekavian: &Шифруј фајл...

en: &Decrypt File...
sr@ijekavian: &Дешифруј фајл...

en: &Open Key Manager
sr@ijekavian: &Отвори менаџер кључева

en: &Generate Signature...
sr@ijekavian: &Генериши потпис...

en: &Verify Signature...
sr@ijekavian: &Провјери потпис...

en: &Check MD5 Sum...
sr@ijekavian: &Провјери МД5 збир...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
sr@ijekavian: &Уникодско кодирање (УТФ‑8)

en: En&crypt
sr@ijekavian: &Шифруј

en: &Decrypt
sr@ijekavian: &Дешифруј

en: S&ign/Verify
sr@ijekavian: &Потпиши/овјери

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
sr@ijekavian: <html>Документ <tt>%1</tt> је измијењен. Желите ли да га сачувате?</html>

en: Close the document
sr@ijekavian: Затварање документа

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам документ зато што изабрани кодек није подржан.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам документ зато што изабрано кодирање не може да кодира сваки уникодски знак у њему.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам документ, провјерите дозволе и простор на диску.

en: Overwrite existing file %1?
sr@ijekavian: Пребрисати постојећи фајл ‘%1’?

en: Open File to Encode
sr@ijekavian: Отварање фајла за шифровање

en: *|All Files
sr@ijekavian: *|сви фајлови

en: Open File to Decode
sr@ijekavian: Отварање фајла за дешифровање

en: Decrypt File To
sr@ijekavian: Одредиште за дешифровање фајла

en: Save File
sr@ijekavian: Уписивање фајла

en: File Already Exists
sr@ijekavian: Фајл већ постоји

en: Open File to Sign
sr@ijekavian: Отварање фајла за потписивање

en: Open File to Verify
sr@ijekavian: Отварање фајла за овјеравање

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
sr@ijekavian: <qt><p><b>Недостаје потпис:</b><br/>ИД кључа: %1</p><p>Желите ли да увезете овај кључ са сервера кључева?</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
sr@ijekavian: Увоз

en: Do Not Import
sr@ijekavian: Не увози

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
sr@ijekavian: П&отпис

en: MD5 Checksum
sr@ijekavian: МД5 контролна сума

en: Compare MD5 with Clipboard
sr@ijekavian: Упореди МД5 са клипбордом

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
sr@ijekavian: <html>МД5 збир за <tt>%1</tt>:</html>

en: <b>Unknown status</b>
sr@ijekavian: <b>Непознато стање</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
sr@ijekavian: Садржај клипборда није МД5 збир.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
sr@ijekavian: <b>Контролна сума исправна</b>, фајл је у реду.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
sr@ijekavian: <b>Контролна сума погрешна, <em>фајл је искварен</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p><b>Удаљени фајл је испуштен</b></p><p>Удаљени фајл ће сада бити копиран у привремени фајл да би се спровео захтијевани поступак. Привремени фајл ће бити обрисан по окончању поступка.</p></qt>

en: Could not download file.
sr@ijekavian: Не могу да преузмем фајл.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овај фајл је <b>јавни</b> кључ.<br />Желите ли да га увезете умјесто да га отворите у уређивачу?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овај фајл је <b>приватни</b> кључ.<br />Желите ли да га увезете умјесто да га отворите у уређивачу?</qt>

en: Key file dropped on Editor
sr@ijekavian: Фајл кључа испуштен на уређивач

en: Decryption failed.
sr@ijekavian: Дешифровање није успјело.

en: The encryption failed with error code %1
sr@ijekavian: Шифровање није успјело уз ко̂д грешке %1.

en: Encryption failed.
sr@ijekavian: Шифровање није успјело.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
sr@ijekavian: Потписивање није могуће: лозинка је лоша или нема кључа

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
sr@ijekavian: Овјера завршена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
sr@ijekavian: &Увези

en: Import key in your list
sr@ijekavian: Додајте кључ на свој списак.

en: Do &Not Import
sr@ijekavian: Не увози

en: Will not import this key in your list
sr@ijekavian: Неће додати кључ на ваш списак.

en: Missing Key
sr@ijekavian: Кључ недостаје

en: Processing folder compression and encryption
sr@ijekavian: Обрађујем компресовање и шифровање фасцикле

[ctx: State of operation as in status]
en: State
sr@ijekavian: стање

[ctx: Job is started up]
en: Startup
sr@ijekavian: започиње

en: Unable to create temporary file
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
sr@ijekavian: Шифрујем %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
sr@ijekavian: Шифрован ‘%1’

en: Zip
sr@ijekavian: ЗИП

en: Tar/Gzip
sr@ijekavian: тар/гзип

en: Tar/Bzip2
sr@ijekavian: тар/бзип2

en: Tar
sr@ijekavian: тар

en: Tar/XZ
sr@ijekavian: тар/ИксЗ

en: Available Keys
sr@ijekavian: Доступни кључеви

en: Available Trusted Keys
sr@ijekavian: Доступни поуздани кључеви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
sr@ijekavian: Тражи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
sr@ijekavian: Кључеви у групи

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
sr@ijekavian: Извоз јавног кључа

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
sr@ijekavian: &Е‑пошта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
sr@ijekavian: &Клипборд

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
sr@ijekavian: Морате у поставкама дефинисати бар један сервер кључева да би радио извоз на њих.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
sr@ijekavian: &Сервер кључева:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
sr@ijekavian: Фајл:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
sr@ijekavian: Поставке извоза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
sr@ijekavian: Извози &све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
sr@ijekavian: Не извози &атрибуте (фото‑ИД‑ове)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
sr@ijekavian: Чист кључ

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
sr@ijekavian: <qt>Траженог кључа више нема у свежњу кључева. Можда га је неки други програм обрисао.</qt>

en: Key not found
sr@ijekavian: Кључ није нађен

[ctx: no email address]
en: none
sr@ijekavian: нема

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Лијеви дио је алгоритам који користи кључ за <i>потписивање</i>. Десни дио је алгоритам који користи кључ за <i>шифровање</i>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
sr@ijekavian: неограничен

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Лијеви дио је величина кључа за <i>потписивање</i>. Десни дио је величина кључа за <i>шифровање</i>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
sr@ijekavian: <em>ништа</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
sr@ijekavian: Стара лозинка је лоша, лозинка за кључ није промијењена.

en: Could not change passphrase
sr@ijekavian: Не могу да промијеним лозинку

en: KGpg was unable to change the passphrase.
sr@ijekavian: КГПГ не може да промијени лозинку.

en: Changing key properties failed.
sr@ijekavian: Промјена својстава кључа није успјела.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
sr@ijekavian: Својства кључа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Сервер кључева:</i></p><p>Сервер кључева је централизована ризница ПГП/гнуПГ кључева на Интернету, којој се може приступити ради добављања или похрањивања кључева. Са падајућег списка можете изабрати који сервер кључева ћете користити.</p><p>Власници кључева су често људи које корисник никада није срео, због чега је аутентичност у најмању руку сумњива. Да бисте упознали како ГнуПГ‑ом рјешавају проблеми аутентичности, потражите у упутству ГнуПГ‑а материјал у вези са односима у „мрежи повјерења“.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
sr@ijekavian: Сервер кључева:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
sr@ijekavian: <p>Падајући списак са серверима кључева. Кориснику бира сервер кључева који ће бити коришћен за увожење ПГП/гнуПГ кључева у локални свежањ кључева.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Текст или ИД по којем се тражи кључ за увоз:</i></p><p>Постоји више начина да се кључ потражи. Можете претраживати текстуално парцијално текстуално (нпр. ако унесете Пера или Перић, приказаће се сви кључеви у којима се налази Пера или Перић), или по ИД‑у кључа. ИД‑ови кључева су ниске слова и бројева које јединствено идентификују кључ (нпр. ако потражите <tt>0xED7585F4</tt>, приказаће се кључ са тим ИД‑ом).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
sr@ijekavian: Текст или ИД по којем се тражи кључ за увоз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
sr@ijekavian: Поштуј ХТТП прокси:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
sr@ijekavian: &Тражи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
sr@ijekavian: Извоз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Кључеви за извоз:</i></p><p>Корисник преко падајућег списка наводи кључ који ће бити извезен на изабрани сервер кључева.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
sr@ijekavian: Кључеви за извоз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
sr@ijekavian: Извези атрибуте (фото‑ИД)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Извези</i></p><p>Притиском овог дугмета наведени кључ биће извезен на наведени сервер.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
sr@ijekavian: &Извези

en: Key Server
sr@ijekavian: Сервер кључева

en: You must enter a search string.
sr@ijekavian: Морате унијети ниску за претрагу.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
sr@ijekavian: Морате подесити сервере кључева прије покушаја да преузмете неки кључ.

en: No keyservers defined
sr@ijekavian: Сервери кључева нису дефинисани

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
sr@ijekavian: Увоз кључа завршен

en: Upload to keyserver finished without errors
sr@ijekavian: Отпремање на сервер кључева завршено без грешака

en: Upload to keyserver failed
sr@ijekavian: Отпремање на сервер кључева није успјело

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
sr@ijekavian[0]: Увоз кључева са сервера кључева
sr@ijekavian[1]: Увоз кључева са сервера кључева
sr@ijekavian[2]: Увоз кључева са сервера кључева
sr@ijekavian[3]: Увоз кључа са сервера кључева

en: Connecting to the server...
sr@ijekavian: Повезујем се са сервером...

en: You must choose a key.
sr@ijekavian: Морате изабрати кључ.

en: No matching keys found
sr@ijekavian: Не поклапа се ниједан кључ

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
sr@ijekavian[0]: Поклопљен је %1 кључ
sr@ijekavian[1]: Поклопљена су %1 кључа
sr@ijekavian[2]: Поклопљено је %1 кључева
sr@ijekavian[3]: Поклопљен је један кључ

en: Found 1 matching key (not shown)
sr@ijekavian: Нађен 1 поклопљени кључ (није приказан)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
sr@ijekavian: Нађено %1 поклопљених кључева (%2 приказано)|/|$[множ ^1 Нађен Нађена Нађено] %1 $[множ ^1 'поклопљен кључ' 'поклопљена кључа' 'поклопљених кључева'] (%2 $[множ ^2 приказан приказана приказано])

en: Key Management
sr@ijekavian: Управљање кључевима

en: &Open Editor
sr@ijekavian: &Отвори уређивач

en: &Key Server Dialog
sr@ijekavian: Дијалог сервера &кључева

en: &Go to Default Key
sr@ijekavian: &Иди на подразумијевани кључ

en: Tip of the &Day
sr@ijekavian: Савјет &дана

en: View GnuPG Manual
sr@ijekavian: Прикажи упутство ГнуПГ‑а

en: &Refresh List
sr@ijekavian: &Освјежи списак

en: Show &Long Key Id
sr@ijekavian: Прикажи &дуги ИД кључа

en: K&ey Properties
sr@ijekavian: &Својства кључа

en: &Open Key URL
sr@ijekavian: &Отвори УРЛ кључа

en: Edit Key in &Terminal
sr@ijekavian: Уреди кључ у &терминалу

en: &Generate Key Pair...
sr@ijekavian: &Генериши пар кључева...

en: &Import Key...
sr@ijekavian: &Увези кључ...

en: Send Ema&il
sr@ijekavian: Пошаљи &е‑поштом

en: &Create New Contact in Address Book
sr@ijekavian: &Направи нови контакт у адресару

en: &Edit Group...
sr@ijekavian: &Уреди групу...

en: &Delete Group
sr@ijekavian: &Обриши групу

en: &Rename Group
sr@ijekavian: &Преименуј групу

en: Set as De&fault Key
sr@ijekavian: Ово је &подразумијевани кључ

en: &Add Photo...
sr@ijekavian: &Додај фотографију...

en: &Add User Id...
sr@ijekavian: &Додај кориснички ИД...

en: Export Secret Key...
sr@ijekavian: Извези тајни кључ...

en: Delete Key Pair
sr@ijekavian: Обриши пар кључева

en: Revoke Key...
sr@ijekavian: Повуци кључ...

en: &Regenerate Public Key
sr@ijekavian: &Регенериши јавни кључ

en: Set User Id as &Primary
sr@ijekavian: Кориснички ИД као &примарни

en: &Open Photo
sr@ijekavian: &Отвори фотографију

en: &Delete Photo
sr@ijekavian: О&бриши фотографију

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
sr@ijekavian: Увези &недостајуће потписе са сервера кључева

en: Trust
sr@ijekavian: Поузданост

en: Size
sr@ijekavian: Величина

en: Creation
sr@ijekavian: Стварање

en: Expiration
sr@ijekavian: Истицање

en: &Photo ID's
sr@ijekavian: &Фото‑ИД‑ови

[ctx: small picture]
en: Small
sr@ijekavian: мала

[ctx: medium picture]
en: Medium
sr@ijekavian: средња

[ctx: large picture]
en: Large
sr@ijekavian: велика

en: Minimum &Trust
sr@ijekavian: &Најмања поузданост

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
sr@ijekavian: &ниједна

[ctx: show only active keys]
en: &Active
sr@ijekavian: &активни

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
sr@ijekavian: &гранична

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
sr@ijekavian: &потпуна

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
sr@ijekavian: &безусловна

en: &Show Only Secret Keys
sr@ijekavian: &Прикажи само тајне кључеве

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
sr@ijekavian: На поље претраге

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sr@ijekavian: Још увијек је у току други поступак генерисања кључева.
    Сачекајте накратко док се не заврши.

en: Generating new key pair
sr@ijekavian: Генерисање новог пара кључева

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
sr@ijekavian: Не могу да покренем Конзолу за зналачки режим.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
sr@ijekavian: Спреман

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
sr@ijekavian: Лоша лозинка. Не могу да генеришем нови пар кључева.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
sr@ijekavian: Корисник обуставио. Не могу да генеришем нови пар кључева.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
sr@ijekavian: Адреса е‑поште није правилна. Не могу да генеришем нови пар кључева.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
sr@ijekavian: ГПГ не прихвата име. Не могу да генеришем нови пар кључева.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
sr@ijekavian: Направљен нови пар кључева

en: backup copy
sr@ijekavian: резерва

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
sr@ijekavian: Процес ГПГ није окончан. Не могу да генеришем нови пар кључева.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
sr@ijekavian: Можете освјежавати само примарне кључеве. Провјерите свој избор.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sr@ijekavian: Још увијек је у току други поступак.
    Сачекајте накратко док се не заврши.

en: Add New User Id
sr@ijekavian: Додавање новог корисничког ИД‑а

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
sr@ijekavian: Слика мора да буде ЈПЕГ фајл. Имајте у виду да се складишти унутар вашег јавног кључа — ако задате велику слику, и кључ ће постати велики. Величина не би требало да прелази 6 KiB. Добре димензије слике су око 240×288 пиксела.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете фото‑ИД <b>%1</b> из кључа <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
sr@ijekavian: Јавни кључ

en: Sub Key
sr@ijekavian: Поткључ

en: Secret Key Pair
sr@ijekavian: Тајни пар кључева

en: Key Group
sr@ijekavian: Група кључева

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
sr@ijekavian: Потпис

en: User ID
sr@ijekavian: Кориснички ИД

en: Revocation Signature
sr@ijekavian: Потпис за повлачење

en: Photo ID
sr@ijekavian: Фото‑ИД

en: Orphaned Secret Key
sr@ijekavian: Напуштени тајни кључеви

en: Group member
sr@ijekavian: Члан групе

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
sr@ijekavian[0]: &Потпиши корисничке ИД‑ове...
sr@ijekavian[1]: &Потпиши корисничке ИД‑ове...
sr@ijekavian[2]: &Потпиши корисничке ИД‑ове...
sr@ijekavian[3]: &Потпиши кориснички ИД...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
sr@ijekavian[0]: &Потпиши и пошаљи корисничке ИД‑ове...
sr@ijekavian[1]: &Потпиши и пошаљи корисничке ИД‑ове...
sr@ijekavian[2]: &Потпиши и пошаљи корисничке ИД‑ове...
sr@ijekavian[3]: &Потпиши и пошаљи кориснички ИД...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
sr@ijekavian[0]: &Извези јавне кључеве...
sr@ijekavian[1]: &Извези јавне кључеве...
sr@ijekavian[2]: &Извези јавне кључеве...
sr@ijekavian[3]: &Извези јавни кључ...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
sr@ijekavian[0]: &Освјежи кључеве са сервера кључева
sr@ijekavian[1]: &Освјежи кључеве са сервера кључева
sr@ijekavian[2]: &Освјежи кључеве са сервера кључева
sr@ijekavian[3]: &Освјежи кључ са сервера кључева

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
sr@ijekavian[0]: &Направи групу са изабраним кључевима...
sr@ijekavian[1]: &Направи групу са изабраним кључевима...
sr@ijekavian[2]: &Направи групу са изабраним кључевима...
sr@ijekavian[3]: &Направи групу са изабраним кључем...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
sr@ijekavian[0]: &Потпиши кључеве...
sr@ijekavian[1]: &Потпиши кључеве...
sr@ijekavian[2]: &Потпиши кључеве...
sr@ijekavian[3]: &Потпиши кључ...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
sr@ijekavian[0]: &Обриши корисничке ИД‑ове
sr@ijekavian[1]: &Обриши корисничке ИД‑ове
sr@ijekavian[2]: &Обриши корисничке ИД‑ове
sr@ijekavian[3]: &Обриши кориснички ИД

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
sr@ijekavian[0]: Обриши по&тписе
sr@ijekavian[1]: Обриши по&тписе
sr@ijekavian[2]: Обриши по&тписе
sr@ijekavian[3]: Обриши по&тпис

en: &Delete Key | &Delete Keys
sr@ijekavian[0]: &Обриши кључеве
sr@ijekavian[1]: &Обриши кључеве
sr@ijekavian[2]: &Обриши кључеве
sr@ijekavian[3]: &Обриши кључ

en: Creation of the revocation certificate failed...
sr@ijekavian: Стварање сертификата за повлачење није успјело...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Тајни кључеви <b>не би требало</b> да буду сачувани на небезбједно мјесто. Ако неко други може да приступи овом фајлу, шифровање овим кључем биће угрожено.</p><p>Наставити извожење кључа?</p></qt>

en: Export PRIVATE KEY As
sr@ijekavian: Извоз ПРИВАТНОГ КЉУЧА као

en: *.asc|*.asc Files
sr@ijekavian: *.asc|*.asc фајлови

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ваш <b>приватни</b> кључ „%1“ успјешно је извезен у<br/> <tt>%2</tt>.</p><p><b>Немојте</b> га оставити на небезбједном мјесту.</p></qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
sr@ijekavian: Ваш тајни кључ није могао да се извезе.
    Провјерите кључ.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
sr@ijekavian[0]: <qt>%1 јавни кључ је успјешно извезен у<br/><tt>%2</tt></qt>
sr@ijekavian[1]: <qt>%1 јавна кључа су успјешно извезена у<br/><tt>%2</tt></qt>
sr@ijekavian[2]: <qt>%1 јавних кључева је успјешно извезено у<br/><tt>%2</tt></qt>
sr@ijekavian[3]: <qt>Јавни кључ је успјешно извезен у<br/><tt>%2</tt></qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
sr@ijekavian: Ваш јавни кључ није могао да се извезе.
    Провјерите кључ.

en: <qt>A viewer for JPEG images is not specified.<br/>Please check your installation.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Није задат приказивач ЈПЕГ слика. Провјерите инсталацију.</qt>

en: Show photo
sr@ijekavian: Приказивање фотографије

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
sr@ijekavian: <html><p>Овај кључ је напуштени тајни кључ (тајни кључ без јавног кључа). Тренутно није употребљив.</p><p>Желите ли да регенеришете јавни кључ?</p></html>

en: Generate
sr@ijekavian: Генериши

en: Do Not Generate
sr@ijekavian: Не генериши

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете групу <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не можете да направите групу која садржи потписе, поткључеве или друге групе.</qt>

[ctx: <Name> (<Email>) ID: <KeyId>]
en: %1 (%2) ID: %3
sr@ijekavian: %1 (%2) ИД: %3

en: Create New Group
sr@ijekavian: Стварање нове групе

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
sr@ijekavian: Унесите име нове групе:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
sr@ijekavian: Сљедећи кључеви нису ваљани или нису поуздани, те неће бити додати у групу:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Није изабран ниједан ваљани или поуздани кључ. Група <b>%1</b> неће бити направљена.</qt>

en: Group Properties
sr@ijekavian: Својства групе

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
sr@ijekavian: Можете потписивати само примарне кључеве. Провјерите свој избор.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Управо ћете потписати кључ:<br/><br/>%1<br/>ИД: %2<br/>Отисак: <br/><b>%3</b>.</p><p>Требало би да провјерите отисак кључа у телефонском разговору или личном сусрету са његовим власником, да бисте били сигурни да неко не покушава да вам пресретне комуникацију.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Управо ћете потписати кључ:<br/><br/>%1 (%2)<br/>ИД: %3<br/>Отисак: <br/><b>%4</b>.</p><p>Требало би да провјерите отисак кључа у телефонском разговору или личном сусрету са његовим власником, да бисте били сигурни да неко не покушава да вам пресретне комуникацију.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sr@ijekavian: <qt>Управо ћете потписати сљедеће кључеве у једном пролазу.<br/><b>Ако нисте пажљиво провјерили све отиске, безбједност ваше комуникације може бити угрожена.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
sr@ijekavian: Можете потписивати само корисничке и фото‑ИД‑ове. Провјерите свој избор.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Управо ћете потписати кориснички ИД:<br/><br/>%1<br/>ИД: %2<br/>Отисак: <br/><b>%3</b>.</p><p>Требало би да провјерите отисак кључа у телефонском разговору или личном сусрету са његовим власником, да бисте били сигурни да неко не покушава да вам пресретне комуникацију.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Управо ћете потписати кориснички ИД:<br/><br/>%1 (%2)<br/>ИД: %3<br/>Отисак: <br/><b>%4</b>.</p><p>Требало би да провјерите отисак кључа у телефонском разговору или личном сусрету са његовим власником, да бисте били сигурни да неко не покушава да вам пресретне комуникацију.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sr@ijekavian: <qt>Управо ћете потписати сљедеће корисничке ИД‑ове у једном пролазу.<br/><b>Ако нисте пажљиво провјерили све отиске, безбједност ваше комуникације може бити угрожена.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Погрешна лозинка, кључ <b>%1 (%2)</b> није потписан.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Кључ <b>%1 (%2)</b> већ је потписан.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Потписивање кључа <b>%1</b> кључем <b>%2</b> није успјело.<br/>Желите ли да покушате потписивање кључа у конзолном режиму?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
sr@ijekavian[0]: Сви потписи ових кључева већ су у вашем свежњу кључева
sr@ijekavian[1]: Сви потписи ових кључева већ су у вашем свежњу кључева
sr@ijekavian[2]: Сви потписи ових кључева већ су у вашем свежњу кључева
sr@ijekavian[3]: Сви потписи овог кључа већ су у вашем свежњу кључева

en: Edit key manually to delete a self-signature.
sr@ijekavian: Уредите кључ ручно да бисте обрисали самопотпис.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете потпис<br/><b>%1</b><br />из корисничког ИД‑а <b>%2</b><br />кључа: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
sr@ijekavian: Захтијевани поступак није успио, уредите кључ ручно.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
sr@ijekavian[0]: <qt>Кључ који бришете члан је сљедећих група кључева. Желите ли да га уклоните из ових група?</qt>
sr@ijekavian[1]: <qt>Кључ који бришете члан је сљедећих група кључева. Желите ли да га уклоните из ових група?</qt>
sr@ijekavian[2]: <qt>Кључ који бришете члан је сљедећих група кључева. Желите ли да га уклоните из ових група?</qt>
sr@ijekavian[3]: <qt>Кључ који бришете члан је сљедеће групе кључева. Желите ли да га уклоните из ове групе?</qt>

en: Delete key
sr@ijekavian: Обриши кључ

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
sr@ijekavian: <html>Уклањате последњи кључ из групе кључева %1.<br/>Желите ли и да обришете групу?</html>

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
sr@ijekavian: <p>Да ли да обришем <b>тајни</b> пар кључева <b>%1</b>?</p><p>Ако га обришете, више никад нећете моћи да дешифрујете фајлове шифроване овим кључем.</p>

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sr@ijekavian: Још увијек је у току други поступак брисања кључева.
    Сачекајте накратко док се не заврши.

en: Key <b>%1</b> deleted.
sr@ijekavian: Кључ <b>%1</b> обрисан.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
sr@ijekavian: Брисање кључа <b>%1</b> није успјело.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
sr@ijekavian: Не могу да обришем кључ <b>%1</b> док се уређује у терминалу.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
sr@ijekavian: Изабрали сте ставке које нису кључеви. Такве се не могу обрисати овом ставком менија.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Сљедећи парови кључева су тајни:<br/><b>%1</b><br/>Они неће бити обрисани.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
sr@ijekavian[0]: <qt><b>Обрисати сљедећи %1 јавни кључ?</b></qt>
sr@ijekavian[1]: <qt><b>Обрисати сљедећа %1 јавна кључа?</b></qt>
sr@ijekavian[2]: <qt><b>Обрисати сљедећих %1 јавних кључева?</b></qt>
sr@ijekavian[3]: <qt><b>Обрисати сљедећи јавни кључ?</b></qt>

en: Key Import
sr@ijekavian: Увоз кључа

en: Open File
sr@ijekavian: Отварање фајла

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Текст у клипборду не личи на кључ, већ на шифровани текст.<br />Желите ли прво да га дешифрујете па потом покушате увожење?</qt>

en: Import from Clipboard
sr@ijekavian: Увоз из клипборда

en: Importing...
sr@ijekavian: Увозим...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
sr@ijekavian: Увоз кључа није успио. Више информација потражите у детаљном дневнику.

en: KGpg - encryption tool
sr@ijekavian: КГПГ — алатка за шифровање

en: Ke&y Manager
sr@ijekavian: &Менаџер кључева

en: &Encrypt Clipboard
sr@ijekavian: &Шифруј клипборд

en: &Decrypt Clipboard
sr@ijekavian: &Дешифруј клипборд

en: &Sign/Verify Clipboard
sr@ijekavian: &Потпиши/овјери клипборд

en: Clipboard is empty.
sr@ijekavian: Клипборд је празан.

en: Text successfully encrypted.
sr@ijekavian: Текст је успјешно шифрован.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
sr@ijekavian: &Кључеви

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
sr@ijekavian: &Детаљи

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
sr@ijekavian: &Групе

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли да увезете фајл <tt>%1</tt> у свој свежањ кључева?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
sr@ijekavian: <html>ГнуПГ не може да се покрене.<br />Морате поправити грешку ГнуПГ‑а пре покретања КГПГ‑а.</html>

en: GnuPG error
sr@ijekavian: Грешка ГнуПГ‑а

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Укључена је употреба <b>агента ГнуПГ‑а</b> у поставном фајлу (<tt>%1</tt>). Међутим, изгледа да агент није покренут. Ово може довести до проблема са потписивањем и дешифровањем.</p><p>Или у поставкама КГПГ‑а искључите агент ГнуПГ‑а, или га поправите.</p></qt>

en: No files given.
sr@ijekavian: Није дат ниједан фајл.

en: Cannot decrypt and show folder.
sr@ijekavian: Не могу да дешифрујем и прикажем фасциклу.

en: Cannot sign folder.
sr@ijekavian: Не могу да потпишем фасциклу.

en: Cannot verify folder.
sr@ijekavian: Не могу да овјерим фасциклу.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
sr@ijekavian: <p>Не могу да извршим захтијевани поступак.</p><p>Изаберите или једну фасциклу или неколико фајлова, али немојте мијешати фајлове и фасцикле.</p>

en: Encrypt file
sr@ijekavian: Шифруј фајл

en: Open key manager
sr@ijekavian: Отвори менаџер кључева

en: Open editor
sr@ijekavian: Отвори уређивач

en: Show encrypted file
sr@ijekavian: Прикажи шифровани фајл

en: Sign File
sr@ijekavian: Потпиши фајл

en: Verify signature
sr@ijekavian: Провери потпис

en: File to open
sr@ijekavian: Фајл за отварање

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
sr@ijekavian: Здраво,
    
    Приложен је кориснички ИД ‘%UIDNAME%’ твог кључа %KEYID% са мојим потписом. Ова порука је шифрована тим кључем, што осигурава да су и адреса е‑поште и кључ под твојом контролом.
    
    Ако имаш више корисничких ИД‑ова, мој потпис за сваки од њих послат је засебно на адресу е‑поште придруженом датом ИД‑у. Потписе можеш увести тако што над сваким извршиш „gpg --import“, а пошто их дешифрујеш помоћу „gpg --decrypt“.
    
    Ако користиш КГПГ, можеш да сачуваш прилог на диск па га онда увезеш. Само изабери „Увези кључ...“ из менија „Кључеви“ и отвори сачувани фајл.
    
    Имај у виду да твој овако допуњен кључ није отпремљен ни на један сервер кључева. Ако желиш да и други виде моје потписе, мораш лично да отпремиш кључ. ГнуПГ‑ом то можеш учинити извршивши „gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%“.
    
    Помоћу КГПГ‑а ово можеш извести тако што кликнеш десним на кључ и изабереш „Извези јавне кључеве...“ пошто увезеш све корисничке ИД‑ове.
    
    Ако имаш било каквих недоумица, слободно ме питај.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
sr@ijekavian: Посебна наредба за дешифровање.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
sr@ijekavian: Посебне опције за шифровање

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
sr@ijekavian: Дозволи посебне опције за шифровање

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
sr@ijekavian: Кључ за шифровање фајлова.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
sr@ijekavian: Шифруј фајлове

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
sr@ijekavian: Користи аски оклопљено шифровање.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
sr@ijekavian: Дозволи шифровање непоузданим кључевима.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
sr@ijekavian: Дозволи непоузданим кључевима да постану чланови група кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
sr@ijekavian: Сакриј кориснички ИД.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
sr@ijekavian: Укључи сагласност са ПГП‑ом 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
sr@ijekavian: Наставак *.pgp за шифроване фајлове.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
sr@ijekavian: Путања поставног фајла фајла ГПГ‑а.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
sr@ijekavian: Путања извршног фајла ГПГ‑а који користи КГПГ.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
sr@ijekavian: Први пут да је програм покренут.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
sr@ijekavian: Величина прозора уређивача.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
sr@ijekavian: Поузданост у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
sr@ijekavian: Истицање у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
sr@ijekavian: Величина у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
sr@ijekavian: Стварање у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
sr@ijekavian: Само тајни кључеве у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
sr@ijekavian: Дуги ИД кључа у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
sr@ijekavian: Само кључеви са бар оволиком поузданошћу у менаџеру кључева.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
sr@ijekavian: Бирање мишем умјесто клипборда.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
sr@ijekavian: Аутоматски покрени КГПГ по покретању КДЕ‑а.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
sr@ijekavian: Упозори прије стварања привремених фајлова током поступака са удаљеним фајловима.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
sr@ijekavian: Подразумијевано понашање лијевог клика

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
sr@ijekavian: Обради шифрована испуштања

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
sr@ijekavian: Обради нешифрована испуштања

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
sr@ijekavian: Сервисни мени за потписивање фајла.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
sr@ijekavian: Сервисни мени за дешифровање фајла.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
sr@ijekavian: Иконица у системској касети

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
sr@ijekavian: Колико се недавно отвараних фајлова даје у менију уређивача.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
sr@ijekavian: Савјети дана.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
sr@ijekavian: Боја за поуздане кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
sr@ijekavian: Боја за повучене кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
sr@ijekavian: Боја за непознате кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
sr@ijekavian: Боја за непоуздане кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
sr@ijekavian: Боја за безусловно поуздане кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
sr@ijekavian: Боја за гранично поуздане кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
sr@ijekavian: Боја за истекле кључеве.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (Text Font)
en: Font
sr@ijekavian: Фонт

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
sr@ijekavian: Сервери кључева које користи КГПГ. Први сервер на списку је подразумијевани.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
sr@ijekavian: Списак УРЛ‑ова који дају детаље и анализу датог кључа. Први сервер на списку је подразумијевани.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
sr@ijekavian: Користи ХТТП прокси када је доступан.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
sr@ijekavian: Текст поруке која се шаље е‑поштом на радњу „Потпиши и пошаљи корисничке ИД‑ове...“.

en: Cannot create temporary file for folder compression.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл ради компресовања фасцикле.

en: Temporary File Creation
sr@ijekavian: Стварање привременог фајла

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
sr@ijekavian: <qt>КГПГ ће сада направити привремени архивски фајл:<br/><b>%1</b><br/>да би извршио шифровање. Фајл ће бити обрисан по окончању шифровања.</qt>

en: Compression method for archive:
sr@ijekavian: Метод компресије за архиву:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
sr@ijekavian[0]: Дешифровање ових фајлова није успјело:
sr@ijekavian[1]: Дешифровање ових фајлова није успјело:
sr@ijekavian[2]: Дешифровање ових фајлова није успјело:
sr@ijekavian[3]: Дешифровање овог фајла није успјело:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нисте задали путању поставног фајла ГнуПГ‑а, што може изазвати изненађујуће резултате током употребе КГПГ‑а. Желите ли да покренете КГПГ‑ов помоћник да исправи овај проблем?</qt>

en: Start Assistant
sr@ijekavian: Покрени помоћник

en: Do Not Start
sr@ijekavian: Не покрећи

en: KGpg Assistant
sr@ijekavian: КГПГ‑ов помоћник

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
sr@ijekavian: Помоћник ће прво подесити неке основне поставне опције, неопходне за исправно функционисање КГПГ‑а. Затим ће вам омогућити да направите сопствени пар кључева, којима ћете моћи да шифрујете своје фајлове и е‑пошту.

en: Welcome to the KGpg Assistant
sr@ijekavian: Добро дошли у КГПГ‑ов помоћник

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
sr@ijekavian: КГПГ‑у треба рећи који извршни фајл ГнуПГ‑а да користи.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
sr@ijekavian: <html>Осим ако не желите да испробате неке необичне поставке, само кликните на дугме <i>Напријед</i>.</html>

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
sr@ijekavian: gpg|извршни ГнуПГ‑а
    *|сви фајлови

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
sr@ijekavian: КГПГ‑у треба рећи гдје се налази поставни фајл ГнуПГ‑а.

en: Path to your GnuPG configuration file:
sr@ijekavian: Путања до поставног фајла ГнуПГ‑а:

en: Configuration File
sr@ijekavian: Поставни фајл

en: Your default key:
sr@ijekavian: Ваш подразумијевани кључ:

en: Default Key
sr@ijekavian: Подразумијевани кључ

en: Generate new key
sr@ijekavian: Генериши нови кључ

en: Done
sr@ijekavian: Готов

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
sr@ijekavian: <qt><b>Поставни фајл ГнуПГ‑а није пронађен.</b> Да ли КГПГ да покуша да га направи?</qt>

en: Create Config
sr@ijekavian: Направи поставу

en: Do Not Create
sr@ijekavian: Не прави

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
sr@ijekavian: <qt><b>Поставни фајл ГнуПГ‑а није пронађен.</b></qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
sr@ijekavian: Извршни фајл ГнуПГ‑а: %1

en: You have GnuPG version: %1
sr@ijekavian: Издање ГнуПГ‑а: %1

en: Your default key is: %1
sr@ijekavian: Подразумијевани кључ: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
sr@ijekavian: <html>Изгледа да је издање ГнуПГ‑а (%1) превише старо.<br />Више се не гарантује сагласност са издањима прије 1.4.0.</html>

en: An error occurred while scanning your keyring
sr@ijekavian: Грешка при скенирању свежња кључева

en: &Expert Mode
sr@ijekavian: &Зналачки режим

en: Go to Expert Mode
sr@ijekavian: Пређи у зналачки режим

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
sr@ijekavian: Ако пређете у зналачки режим, кључеве ћете стварати кроз командну линију.

en: You must give a name.
sr@ijekavian: Морате навести име.

en: The name must have at least 5 characters
sr@ijekavian: Име мора садржати бар 5 знакова.

en: The name must not start with a digit
sr@ijekavian: Име не сме почињати цифром.

en: You are about to create a key with no email address
sr@ijekavian: Управо ћете направити кључ без адресе е‑поште.

en: Email address not valid
sr@ijekavian: Адреса е‑поште није правилна

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
sr@ijekavian: Генерисање кључа

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
sr@ijekavian: Генерисање пара кључева

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
sr@ijekavian: Име мора имати дужину од бар 5 знакова и не сме почињати цифром.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
sr@ijekavian: Право име, бар 5 знакова, без водећих цифара

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
sr@ijekavian: &Е‑пошта (опционо):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
sr@ijekavian: &Коментар (опционо):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration)
en: Expiration:
sr@ijekavian: Истиче:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
sr@ijekavian: никад

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
sr@ijekavian: дана

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
sr@ijekavian: седмица

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
sr@ijekavian: мјесеци

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
sr@ijekavian: година

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
sr@ijekavian: &Величина кључа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
sr@ijekavian: &Алгоритам:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps)
en: Capabilities
sr@ijekavian: Способности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
sr@ijekavian: Сертификовање је аутоматски активно за све кључеве.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
sr@ijekavian: сертификовање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
sr@ijekavian: аутентификовање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyInfo)
en: Kgpg
sr@ijekavian: КГПГ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id)
en: Key ID:
sr@ijekavian: ИД кључа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
sr@ijekavian: Створен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
sr@ijekavian: Поузданост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
sr@ijekavian: Поузданост власника:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
sr@ijekavian: Алгоритам:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
sr@ijekavian: Дужина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
sr@ijekavian: Фотографија

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><b>Фотографија:</b><p>Зарад додатне безбједности, уз јавни кључ се може приложити фотографија. Она може послужити као допунски метод аутентификовања кључа. Међутим, не треба се на њу ослонити као на једини облик аутентификације.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
sr@ijekavian: Нема фотографије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
sr@ijekavian: Искључи кључ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
sr@ijekavian: Измијени истицање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
sr@ijekavian: Измијени лозинку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
sr@ijekavian: Отисак

en: Decryption
sr@ijekavian: Дешифровање

en: Appearance
sr@ijekavian: Изглед

en: GnuPG Settings
sr@ijekavian: Поставке ГнуПГ‑а

en: Key Servers
sr@ijekavian: Сервери кључева

en: Misc
sr@ijekavian: Разно

en: New GnuPG Home Location
sr@ijekavian: Нова домаћа локација ГнуПГ‑а

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
sr@ijekavian: Поставни фајл није нађен на изабраној локацији.
    Желите ли да га сада направите?
    
    Без поставног фајла, ни КГПГ ни ГнуПГ неће исправно радити.

en: No Configuration File Found
sr@ijekavian: Поставни фајл није нађен

en: Create
sr@ijekavian: Направи

en: Ignore
sr@ijekavian: Игнориши

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
sr@ijekavian: Не могу да направим поставни фајл. Провјерите да ли је одредишни медијум монтиран и да ли имате право уписа.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
sr@ijekavian: УРЛ‑ови серверâ кључева не могу садржати празнине.

en: Key server already in the list.
sr@ijekavian: Сервер кључева је већ на списку.

en: Add New Key Server
sr@ijekavian: Додавање новог сервера кључева

en: Server URL:
sr@ijekavian: УРЛ сервера:

[ctx: no key available]
en: none
sr@ijekavian: ниједан

en: Decrypt File
sr@ijekavian: Дешифруј фајл

en: Create Revocation Certificate
sr@ijekavian: Стварање сертификата за повлачење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
sr@ijekavian: Направи сертификат за повлачење за

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
sr@ijekavian: ИД кључа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
sr@ijekavian: Разлог повлачења:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
sr@ijekavian: без разлога

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
sr@ijekavian: кључ је угрожен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
sr@ijekavian: кључ је превазиђен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
sr@ijekavian: кључ се више не користи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
sr@ijekavian: Сачувај сертификат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
sr@ijekavian: Штампај сертификат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
sr@ijekavian: Увези у свежањ кључева

[ctx: @title]
en: <application>KGpg</application>
sr@ijekavian: <application>КГПГ</application>

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
sr@ijekavian: КГПГ — једноставно сучеље за ГнуПГ

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
sr@ijekavian: © 2003–2016, програмери КГПГ‑а

[ctx: @info:credit]
en: Rolf Eike Beer
sr@ijekavian: Ролф Ајке Бер

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

[ctx: @info:credit]
en: Jean-Baptiste Mardelle
sr@ijekavian: Жан Баптист Мардеј

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
sr@ijekavian: Аутор и бивши одржавалац

[ctx: @info:credit]
en: Jimmy Gilles
sr@ijekavian: Жими Жил

[ctx: @info:credit]
en: Andrius Štikonas
sr@ijekavian: Андријус Штиконас

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
sr@ijekavian: Пренос на КФ5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
sr@ijekavian: %1 (подразумијеван)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
sr@ijekavian: Поверење: %1<br>Поузданост власника: %2

en: Trust: %1
sr@ijekavian: Поузданост: %1

en: 1 Key | %1 Keys
sr@ijekavian[0]: %1 кључ
sr@ijekavian[1]: %1 кључа
sr@ijekavian[2]: %1 кључева
sr@ijekavian[3]: 1 кључ

en: 1 Group | %1 Groups
sr@ijekavian[0]: %1 група
sr@ijekavian[1]: %1 групе
sr@ijekavian[2]: %1 група
sr@ijekavian[3]: 1 група

en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
sr@ijekavian: е‑пошта

en: ID
sr@ijekavian: ИД

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
sr@ijekavian: ИД %1, %2‑битни %3 кључ, створен %4, опозван|/|ИД %1, %2‑битни %3 кључ, створен $[на-ријеч %4 ген], опозван

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
sr@ijekavian: ИД %1, %2‑битни %3 кључ, створен %4|/|ИД %1, %2‑битни %3 кључ, створен $[на-ријеч %4 ген]

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
sr@ijekavian[0]: %1 фото‑ИД
sr@ijekavian[1]: %1 фото‑ИД‑а
sr@ijekavian[2]: %1 фото‑ИД‑ова
sr@ijekavian[3]: %1 фото‑ИД

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
sr@ijekavian: Направљен нови кључ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
sr@ijekavian: Успјешно сте направили сљедећи кључ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
sr@ijekavian: Отисак:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p><i>Ово је мој подразумијевани кључ</i></p><p>Овиме се новостворени пар кључева поставља као подразумијевани.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
sr@ijekavian: Ово је мој подразумијевани кључ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
sr@ijekavian: Сертификат за повлачење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
sr@ijekavian: Препоручљиво је да сачувате или одштампате сертификат за повлачење, за случај да вам неко угрози кључ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
sr@ijekavian: Сачувај као:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
sr@ijekavian: Одштампај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
sr@ijekavian: Прикажи само ваљане кључеве

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
sr@ijekavian: Кључ за увоз:

en: Choose New Expiration
sr@ijekavian: Избор новог истицања

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
sr@ijekavian: Неограничено

en: &Options
sr@ijekavian: &Опције

en: Select Public Key
sr@ijekavian: Избор јавног кључа

en: Select Public Key for %1
sr@ijekavian: Избор јавног кључа за %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
sr@ijekavian[0]: Избор јавног кључа за %2 и још %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Избор јавног кључа за %2 и још %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Избор јавног кључа за %2 и још %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Избор јавног кључа за %2 и још један фајл

en: &Search:
sr@ijekavian: &Тражи:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
sr@ijekavian: <html><i>Избор јавног кључа</i>: изаберите кључ за шифровање.</html>

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
sr@ijekavian: <html><i>Аски оклопљено шифровање</i>: омогућава отварање шифрованог фајла у уређивачу текста.</html>

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
sr@ijekavian: <html><i>Дозволи шифровање непоузданим кључевима</i>: када увезете јавни кључ, обично је обиљежен како непоуздан и не можете га користити док га не потпишете (тиме га учинивши поузданим). Ако попуните ову кућицу, моћи ћете да користите било који кључ, чак и ако није потписан.</html>

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
sr@ijekavian: <html><i>Сакриј кориснички ИД</i>: ИД кључа се не ставља у шифроване пакете. Ова опција сакрива примаоца поруке, као противмјеру анализи саобраћаја. Може успорити дешифровање јер се испробавају сви доступни тајни кључеви.</html>

en: Symmetrical encryption
sr@ijekavian: Симетрично шифровање

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
sr@ijekavian: <html><i>Симетрично шифровање</i>: шифровање које не користи кључеве. Потребно је само да наведете лозинку да бисте шифровали и дешифровали фајл.</html>

en: Custom option:
sr@ijekavian: Посебна опција:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
sr@ijekavian: <html><i>Посебна опција:</i> само за искусне кориснике, омогућава да унесете опцију командне линије за <tt>gpg</tt>, нпр. <tt>--armor</tt>.</html>

en: Private Key List
sr@ijekavian: Списак приватних кључева

en: Choose secret key for signing:
sr@ijekavian: Изаберите тајни кључ за потписивање:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
sr@ijekavian[0]: Колико пажљиво сте провјерили да ли овај %1 кључ заиста припада особама са којима желите да комуницирате:
sr@ijekavian[1]: Колико пажљиво сте провјерили да ли ова %1 кључа заиста припадају особама са којима желите да комуницирате:
sr@ijekavian[2]: Колико пажљиво сте провјерили да ли ових %1 кључева заиста припада особама са којима желите да комуницирате:
sr@ijekavian[3]: Колико пажљиво сте провјерили да ли овај кључ заиста припада особи са којом желите да комуницирате:

en: I Will Not Answer
sr@ijekavian: Нећу да одговорим

en: I Have Not Checked at All
sr@ijekavian: Нисам уопште провјерио

en: I Have Done Casual Checking
sr@ijekavian: Провјерио сам површно

en: I Have Done Very Careful Checking
sr@ijekavian: Врло пажљиво сам провјерио

en: Local signature (cannot be exported)
sr@ijekavian: Локални потпис (не може да се извезе)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
sr@ijekavian: Не потписуј све корисничке ИД‑ове (отвори терминал)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
sr@ijekavian: &Сервер кључева:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
sr@ijekavian: Унесите ИД‑ове или отиске кључева за увоз, као размацима раздвојен списак.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
sr@ijekavian: <p>Текстуални фајл дешифрујете једноставно га превукавши у прозор уређивача, а КГПГ ће одрадити остало. Чак и удаљени фајлови могу да се превуку.</p><p>Превучете ли јавни кључ у прозор уређивача, КГПГ ће га аутоматски увести ако желите.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
sr@ijekavian: <p>Најлакши начин да се фајл шифрује: једноставно кликните десним на фајл, и добићете опцију за шифровање у контекстном менију. Ово ради како у К‑освајачу, тако и на површи!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
sr@ijekavian: <p>Ако желите да шифрујете поруку за више особа, само изаберите неколико кључева за шифровање држећи притиснут тастер Ctrl.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
sr@ijekavian: <p><strong>Не морате бити стручњак за шифровање да бисте користили ову алатку.</strong></p><p>Једноставно направите себи пар кључева у прозору за управљање кључевима. Затим, извезите свој јавни кључ и пошаљите га пријатељима. Њима тражите да ураде исто и увезите њихове јавне кључеве. Коначно, да бисте послали шифровану поруку, напишите је у КГПГ‑овом уређивачу, па кликните на <i>Шифруј</i>. Изаберите пријатеља и кликните поново на <i>Шифруј</i>. Порука ће бити шифрована и спремна за слање е‑поштом.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
sr@ijekavian: <p>Да бисте нешто урадили с кључем, отворите прозор за управљање кључевима и кликните десним на кључ. Искочиће мени са свим доступним опцијама.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
sr@ijekavian: <p>Дешифрујте фајл једним кликом миша на њега. Затим ћете бити упитани за лозинку и то је све!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
sr@ijekavian: <p>Ако само желите да отворите менаџер кључева, упишите сљедеће у командну линију: <pre>kgpg -k</pre>
    До уређивача се може доћи овако: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
sr@ijekavian: <p>Да бисте отворили фајл у КГПГ‑овом уређивачу и одмах га дешифровали, упишите: <pre>kgpg -s име‑фајла</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
sr@ijekavian: <p>Ако желите да измијените лозинку или истицање тајног кључа, једноставно двокликните на њега да дозовете дијалог са својствима кључа.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
sr@ijekavian: <p>До подразумијеваног кључа можете доћи притиском <b>Ctrl+Home</b> у менаџеру кључева.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
sr@ijekavian: <p>Број потписа дат је у облачићу када лебдите мишем над колоном величине у менаџеру кључева. Кључ мора бити једном проширен да би ово радило.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
sr@ijekavian: Ова слика је врло велика. Ипак је употријебити?

en: Use Anyway
sr@ijekavian: Употријеби

en: Do Not Use
sr@ijekavian: Не употребљавај

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
sr@ijekavian: Унесите стару лозинку за <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Унесите нову лозинку за <b>%1</b><br />Ако заборавите ову лозинку, нећете више моћи да приступите ниједном свом шифрованом фајлу нити поруци.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
sr@ijekavian: Дешифрујем ‘%1’

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
sr@ijekavian: Дешифрован ‘%1’

en: Generating New Key for %1
sr@ijekavian: Генеришем нови кључ за %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sr@ijekavian: <p><b>Унесите лозинку за %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Лозинка треба да садржи неалфанумеричке знакове и случајне комбинације.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sr@ijekavian: <p><b>Унесите лозинку за %1</b>:<br />Лозинка треба да садржи неалфанумеричке знакове и случајне комбинације.</p>

en: Generating Key
sr@ijekavian: Генеришем кључ

en: Generating prime numbers
sr@ijekavian: Генеришем просте бројеве

en: Generating DSA key
sr@ijekavian: Генеришем ДСА кључ

en: Generating ElGamal key
sr@ijekavian: Генеришем Елгамалов кључ

en: Waiting for entropy
sr@ijekavian: Чекам на ентропију

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
sr@ijekavian: Извор ентропије је пресушио. Поступак генерисања кључева ће стати док се не накупи довољно ентропије. Ентропију можете изазвати нпр. помијерањем миша или куцањем по тастатури. Најлакше је да просто радите у неком другом програму док се генерисање не настави.

en: Key %1 generated
sr@ijekavian: Кључ %1 генерисан

en: Generating Revocation Certificate for key %1
sr@ijekavian: Стварам сертификат за повлачење за кључ %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
sr@ijekavian: Ниска резултат увоза није у подржаном формату (ред %1).<nl/>Више информација потражите у детаљном дневнику.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
sr@ijekavian: <html>Ниједан кључ није увезен.<br />Више информација потражите у детаљном дневнику.</html>

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 кључ обрађен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 кључа обрађена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 кључева обрађено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један кључ обрађен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 кључ без ИД‑а.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 кључа без ИД‑а.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 кључева без ИД‑а.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један кључ без ИД‑а.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
sr@ijekavian[0]: <para><emphasis strong='true'>%1 кључ увезен:</emphasis></para>
sr@ijekavian[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 кључа увезена:</emphasis></para>
sr@ijekavian[2]: <para><emphasis strong='true'>%1 кључева увезено:</emphasis></para>
sr@ijekavian[3]: <para><emphasis strong='true'>Један кључ увезен:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 РСА кључ увезен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 РСА кључа увезена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 РСА кључева увезено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један РСА кључ увезен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 кључ неизмијењен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 кључа неизмијењена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 кључева неизмијењено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један кључ неизмијењен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 кориснички ИД увезен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 корисничка ИД‑а увезена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 корисничких ИД‑ова увезено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један кориснички ИД увезен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 поткључ увезен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 поткључа увезена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 поткључева увезено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један поткључ увезен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 потпис увезен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 потписа увезена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 потписа увезено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један потпис увезен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 сертификат за повлачење увезен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 сертификата за повлачење увезена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 сертификата за повлачење увезено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један сертификат за повлачење увезен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 тајни кључ обрађен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 тајна кључа обрађена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 тајних кључева обрађено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један тајни кључ обрађен.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
sr@ijekavian[0]: <para><emphasis strong='true'>%1 тајни кључ увезен.</emphasis></para>
sr@ijekavian[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 тајна кључа увезена.</emphasis></para>
sr@ijekavian[2]: <para><emphasis strong='true'>%1 тајних кључева увезено.</emphasis></para>
sr@ijekavian[3]: <para><emphasis strong='true'>Један тајни кључ увезен.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 тајни кључ неизмијењен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 тајна кључа неизмијењена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 тајних кључева неизмијењено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један тајни кључ неизмијењен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>%1 тајни кључ није увезен.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>%1 тајна кључа нису увезена.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>%1 тајних кључева није увезено.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Један тајни кључ није увезен.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
sr@ijekavian: <para><emphasis strong='true'>Увезли сте тајни кључ.</emphasis><nl/>Увезеним тајним кључевима подразумијевано се не вјерује.<nl/>Да бисте потпуно користили овај тајни кључ за потписивање и шифровање, морате га уредити (двокликните на њега) и поставити поузданост на потпуну или безусловну.</para>

en: New Key | New Keys
sr@ijekavian[0]: Нови кључеви
sr@ijekavian[1]: Нови кључеви
sr@ijekavian[2]: Нови кључеви
sr@ijekavian[3]: Нови кључ

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
sr@ijekavian[0]: Кључеви са новим корисничким ИД‑ом
sr@ijekavian[1]: Кључеви са новим корисничким ИД‑ом
sr@ijekavian[2]: Кључеви са новим корисничким ИД‑ом
sr@ijekavian[3]: Кључ са новим корисничким ИД‑ом

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
sr@ijekavian[0]: Кључеви са новим потписима
sr@ijekavian[1]: Кључеви са новим потписима
sr@ijekavian[2]: Кључеви са новим потписима
sr@ijekavian[3]: Кључ са новим потписима

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
sr@ijekavian[0]: Кључеви са новим поткључевима
sr@ijekavian[1]: Кључеви са новим поткључевима
sr@ijekavian[2]: Кључеви са новим поткључевима
sr@ijekavian[3]: Кључ са новим поткључевима

en: New Private Key | New Private Keys
sr@ijekavian[0]: Нови приватни кључеви
sr@ijekavian[1]: Нови приватни кључеви
sr@ijekavian[2]: Нови приватни кључеви
sr@ijekavian[3]: Нов приватни кључ

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
sr@ijekavian[0]: Непромијењени кључеви
sr@ijekavian[1]: Непромијењени кључеви
sr@ijekavian[2]: Непромијењени кључеви
sr@ijekavian[3]: Непромијењен кључ

en: <b>Connecting to the server...</b>
sr@ijekavian: <b>Повезујем се са сервером...</b>

en: Keyserver
sr@ijekavian: Сервер кључева

en: Requesting Passphrase
sr@ijekavian: Тражим лозинку

en:  or
sr@ijekavian:  или

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
sr@ijekavian: Унесите лозинку за <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
sr@ijekavian[0]: <p><b>Лоша лозинка</b>. Имате још %1 покушај.</p>
sr@ijekavian[1]: <p><b>Лоша лозинка</b>. Имате још %1 покушаја.</p>
sr@ijekavian[2]: <p><b>Лоша лозинка</b>. Имате још %1 покушаја.</p>
sr@ijekavian[3]: <p><b>Лоша лозинка</b>. Имате још један покушај.</p>

en: Got Passphrase
sr@ijekavian: Лозинка добијена

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
sr@ijekavian: <para>Потпис је начињен %1 у %2</para>|/|<para>Потпис је начињен $[на-ријеч %1 ген] у %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sr@ijekavian: <para>Добар потпис:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ИД кључа: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
sr@ijekavian: <para>Добар потпис:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ИД кључа: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
sr@ijekavian: Потпис није пронађен.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sr@ijekavian: <para>Добар потпис:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ИД кључа: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
sr@ijekavian: <para>Добар потпис:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ИД кључа: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
sr@ijekavian: <para><emphasis strong='true'>ЛОШ потпис</emphasis>:<nl/> %1<nl/>ИД кључа: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Фајл је искварен.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
sr@ijekavian: <para>Потпис је ваљан, али је кључ непоуздан.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
sr@ijekavian: <para>Потпис је ваљан и кључ је безусловно поуздан.</para>
