kgpg - en to sr@latin translation catalogue (670 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
sr@latin: Ime (najmanje 5 znakova):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
sr@latin: E‑pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
sr@latin: Komentar (opciono):

en: This function is not available on this system. The symbolic link to the private GnuPG keys cannot be created.
sr@latin: Ova funkcija nije dostupna na ovom sistemu. Simbolička veza ka privatnim gnuPG ključevima ne može da se napravi.

en: No mail was sent for the following user id because it belongs to a key without encryption capability: | No mail was sent for the following user ids because they belong to keys without encryption capability:
sr@latin[0]: Poruka nije poslata sledećim korisničkim ID‑ovima zato što pripadaju ključevima bez sposobnosti šifrovanja:
sr@latin[1]: Poruka nije poslata sledećim korisničkim ID‑ovima zato što pripadaju ključevima bez sposobnosti šifrovanja:
sr@latin[2]: Poruka nije poslata sledećim korisničkim ID‑ovima zato što pripadaju ključevima bez sposobnosti šifrovanja:
sr@latin[3]: Poruka nije poslata sledećem korisničkom ID‑u zato što pripada ključu bez sposobnosti šifrovanja:

en: No mail was sent for the following user id because it was already signed: | No mail was sent for the following user ids because they were already signed:
sr@latin[0]: Poruka nije poslata sledećim korisničkim ID‑ovima zato što su već potpisani:
sr@latin[1]: Poruka nije poslata sledećim korisničkim ID‑ovima zato što su već potpisani:
sr@latin[2]: Poruka nije poslata sledećim korisničkim ID‑ovima zato što su već potpisani:
sr@latin[3]: Poruka nije poslata sledećem korisničkom ID‑u zato što je već potpisan:

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: KEYID
sr@latin: IDKLJUČA

[ctx: Email template placeholder for key id]
en: UIDNAME
sr@latin: UIDIME

[ctx: %1 is 64 bit key id (in hex), text is used as email subject]
en: Your key %1
sr@latin: Vaš ključ %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: <qt><b>Custom Decryption Command:</b><br />
    <p>This option allows the user to specify a custom command to be executed by GPG when decryption occurs. (This is recommended for advanced users only).</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Posebna naredba za dešifrovanje:</i></p><p>Ova opcija omogućava korisniku da navede posebnu naredbu koju će GPG izvršiti radi dešifrovanja. (Preporučuje se samo naprednim korisnicima.)</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
sr@latin: Posebna naredba za dešifrovanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption)
en: Encryption
sr@latin: Šifrovanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: <qt><b>ASCII armored encryption:</b> <br /> 
    <p>Checking this option outputs all encrypted files in a format that can be opened by a text editor and as such the output is suitable for placing in the body of an e-mail message.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>ASCII oklopljeno šifrovanje</i></p><p>Ako uključite ovu opciju, šifrovani fajlovi biće zapisani u formatu koji može da se otvori uređivačem teksta, što ih čini pogodnim za umetanje u tela e‑poštanskih poruka.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
sr@latin: ASCII oklopljeno šifrovanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: <qt><b>Use *.pgp extension for encrypted files:</b><br />
    <p>Checking this option will append a .pgp extension to all encrypted files instead of a .gpg extension. This option will maintain compatibility with users of PGP (Pretty Good Privacy) software.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Nastavak *.pgp za šifrovane fajlove</i></p><p>Uz ovu opciju, svakom fajlu se dodaje nastavak <tt>.pgp</tt> umesto <tt>.gpg</tt>, radi održavanja saglasnosti sa korisnicima PGP softvera.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
sr@latin: Nastavak *.pgp za šifrovane fajlove

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: <qt><b>Custom encryption command:</b><br />
    <p>When activated, an entry field will be shown in the key selection dialog, enabling you to enter a custom command for encryption. This option is recommended for experienced users only.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Posebna naredba za šifrovanje:</i></p><p>Kada se ovo aktivira, pojaviće se polje za unos u dijalogu za izbor ključeva, u kojem ćete moći da unesete posebnu naredbu za šifrovanje. Preporučuje se samo iskusnim korisnicima.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
sr@latin: Posebna naredba za šifrovanje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: <qt><b>Always encrypt with:</b><br />
    <p>This ensures all files/messages will also be encrypted with the chosen key. However, if the "Encrypt files with:" option is selected that chosen key will override the "Always encrypt with:" selection.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Uvek šifruj pomoću:</i></p><p>Obezbeđuje da se svi fajlovi i poruke takođe šifruju izabranim ključem. Međutim, ako je izabrana i opcija <i>Šifruj fajlove pomoću:</i>, ključ izabran uz nju potisnuće ključ uz <i>Uvek šifruj pomoću:</i>.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
sr@latin: Uvek šifruj pomoću:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: <qt><b>Encrypt files with:</b><br />
    <p>Checking this option and selecting a key will force any file encryption operation to use the selected key. KGpg will not query for a recipient and the default key will be bypassed.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Šifruj fajlove pomoću:</i></p><p>Ovom opcijom se za svako šifrovanje nameće izabrani ključ. KGPG neće pitati za primaoca, a biće zaobiđen i podrazumevani ključ.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
sr@latin: Šifruj fajlove pomoću:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: <qt><b>Allow encryption with untrusted keys:</b><br />
    <p>When importing a public key, the key is usually marked as untrusted and as such cannot be used unless it is signed by the default key (thus making it 'trusted'). Checking this box enables any key to be used even if it is untrusted.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Dozvoli šifrovanje nepouzdanim ključevima</i></p><p>Uvezeni javni ključ se obično obeleži kao nepouzdan, i zato ne može da se koristi dok se ne potpiše podrazumevanim ključem (čime se proglasi pouzdanim). Ako popunite ovu kućicu, bilo koji ključ može biti korišćen, čak i nepouzdani.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
sr@latin: Dozvoli šifrovanje nepouzdanim ključevima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: <qt><b>Allow untrusted keys as members of key groups:</b><br /><p>A key group allows simple encryption to multiple recipients at once. Similar to the <em>Allow encryption with untrusted keys</em> option this allows untrusted keys to become member of a key group.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Dozvoli nepouzdane ključeve u grupama ključeva</i></p><p>Grupa ključeva dozvoljava jednostavno šifrovanje za više primalaca odjednom. Slično kao opcija <i>Dozvoli šifrovanje nepouzdanim ključevima</i> ovo će dozvoliti nepouzdanim ključevima da postanu članovi grupe ključeva.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedGroupMembers)
en: Allow untrusted keys as members of key groups
sr@latin: Dozvoli nepouzdane ključeve u grupama ključeva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: <qt><b>Hide user ID:</b><br /> 
    <p>Checking this option will remove the keyid of the recipient from all encrypted packets. The advantage: traffic analysis of the encrypted packets cannot be performed as easily because the recipient is unknown. The disadvantage: the receiver of the encrypted packets is forced to try all secret keys before being able to decrypt the packets. This can be a lengthy process depending on the number of secret keys the receiver holds.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Sakrij korisnički ID</i></p><p>Uključivanjem ove opcije, ID ključa primaoca biće uklonjen iz svih šifrovanih paketa. Prednost ovoga je što onemogućuje laku analizu saobraćaja pošto je primalac nepoznat. Loša strana je što je primalac primoran da isproba sve svoje tajne ključeve da bi mogao da dešifruje paket, što može potrajati ako ima mnogo ključeva.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
sr@latin: Sakrij korisnički ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: <qt><b>PGP 6 compatibility:</b><br /> 
    <p>Checking this option forces GnuPG to output encrypted packets that are as compliant with PGP (Pretty Good Privacy) 6 standards as possible thus allowing GnuPG users to inter operate with PGP 6 users.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Saglasnost sa PGP‑om 6</i></p><p>Ova opcija primorava GnuPG da pravi šifrovane pakete koji su što je moguće saglasniji sa standardima PGP‑a 6, kako bi korisnici GnuPG‑a mogli da sadejstvuju sa korisnicima PGP‑a 6.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
sr@latin: Saglasnost sa PGP‑om 6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, GPGConf)
en: <qt><b>Global Settings:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sr@latin: <qt><p><i>Globalne postavke</i></p></qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
sr@latin: Domaće GnuPG‑a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: <b>Home Location</b><p>This is the directory where GnuPG stores its configuration and the keyrings. If you have not changed it this is usually <em>~/.gnupg/</em></p>
sr@latin: <html><p><i>Domaća lokacija:</i></p><p>Fascikla u koju GnuPG skladišti svoju postavu i svežnjeve ključeva. Ako je niste promenili, obično je to <tt>~/.gnupg/</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
sr@latin: Domaća lokacija:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: <b>Configuration File</b><p>This is the name of the configuration file in the directory specified above. The default is <em>gnupg.conf</em> while older versions of GnuPG used <em>options</em>.</p>
sr@latin: <html><p><i>Postavni fajl:</i></p><p>Ime postavnog fajla u gore navedenoj fascikli. Podrazumevano je <tt>gnupg.conf</tt>, dok su starije verzije GnuPG‑a koristile <tt>options</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
sr@latin: Postavni fajl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
sr@latin: Izmeni...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: GnuPG Binary
sr@latin: Izvršavanje GnuPG‑a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: <b>Program path</b><p>This is the program that will be called for all GnuPG operations. The default of <em>gpg</em> will work on most systems.</p>
sr@latin: <html><p><i>Putanja naredbe:</i></p><p>Naredba koja će biti pozivana za sve postupke s GnuPG‑om. Podrazumevano <tt>gpg</tt> odgovaraće na većini sistema.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_2)
en: Program path:
sr@latin: Putanja naredbe:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, use_agent)
en: <b>Use GnuPG agent</b><p>The GnuPG agent stores the passwords for your secret keys in memory for a limited amount of time. If you use your secret key again while it is cached you do not have to enter it again. This is less secure than typing it every time.</p>
sr@latin: <html><p><i>Agent GnuPG‑a</i></p><p>Agent na ograničeno vreme skladišti lozinke vaših tajnih ključeva u memoriju. Ako upotrebite tajni ključ dok je u kešu, ne morate ponovo unositi lozinku. Iako zgodnije, ovo je manje bezbedno od stalnog unošenja.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_agent)
en: Use GnuPG agent
sr@latin: &Agent GnuPG‑a

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
sr@latin: Globalne postavke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: <qt><b>Start KGpg automatically at KDE startup:</b><br />
    <p>If checked KGpg will start automatically each time that KDE starts up.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Automatski pokreni KGPG po pokretanju KDE‑a.</i></p><p>Ako je ovo uključeno, KGPG će se automatski pokretati pri svakom pokretanju KDE‑a.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
sr@latin: Automatski pokreni KGPG po prijavljivanju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: <qt><b>Use mouse selection instead of clipboard:</b><br />
    <p>If checked, clipboard operations in KGpg will use the selection clipboard, that means highlighting a text to copy, and middle button (or right+left together) to paste. If this option is not checked, the clipboard will work with Key shortcuts (Ctrl-c, Ctrl-v).</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Biranje mišem umesto klipborda</i></p><p>Ako je popunjeno, radnje sa klipbordom u KGPG‑u ići će preko <i>izbornog</i> klipborda: isticanje teksta kopira, srednje dugme (ili levo i desno zajedno) nalepljuje. Ako ova opcija nije uključena, ići će se na prečice sa tastature (<b>Ctrl+C</b>, <b>Ctrl+C</b>).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
sr@latin: Biranje mišem umesto klipborda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: <qt><b>Display warning before creating temporary files:</b><br />
    <p></p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Upozori pre stvaranja privremenih fajlova</i></p><p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
sr@latin: Upozori pre stvaranja privremenih fajlova
    (samo pri postupcima sa udaljenim fajlovima)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
sr@latin: Apleti i meniji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
sr@latin: K‑osvajačevi servisni meniji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Sign file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sr@latin: <qt><p><i>Servisni meni za potpisivanje:</i></p><p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
sr@latin: Servisni meni za potpisivanje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
sr@latin: isključen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
sr@latin: nad svim fajlovima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Decrypt file service menu:</b><br />
    <p></p>
    </qt>
sr@latin: <qt><p><i>Servisni meni za dešifrovanje:</i></p><p></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
sr@latin: Servisni meni za dešifrovanje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
sr@latin: nad šifrovanim fajlovima

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
sr@latin: Aplet sistemske kasete

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: <qt><b>Show system tray icon:</b><br />
    <p>If checked KGpg will minimize to an icon in the system tray.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Ikonica u sistemskoj kaseti</i></p><p>Ako je popunjeno, KGPG će se minimizovati na ikonicu u sistemskoj kaseti.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystray)
en: Show system tray icon
sr@latin: Ikonica u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Left mouse click opens:
sr@latin: Levi klik mišem otvara:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
sr@latin: menadžer ključeva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
sr@latin: uređivač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Recent files
sr@latin: Nedavni fajlovi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSigning)
en: Key Signing
sr@latin: Potpisivanje ključa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Here you can define how User Ids that do not contain an email address (like Photo Ids) are sent to the key owner. You can choose to either send them with every other User Id you signed, only with the first Id you signed or to not send them at all.
sr@latin: Ovde možete definisati kako se korisnički ID‑ovi koji ne sadrže adresu e‑pošte (npr. foto-ID‑ovi) šalju vlasniku ključeva. Možete ih slati ili sa svakim drugim korisničkim ID‑om koji ste potpisali, samo sa prvim ID‑om koji ste potpisali, ili ih uopšte ne slati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mailing of User Ids without Email Addresses
sr@latin: Slanje korisničkih ID‑ova bez adrese e‑pošte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send with every Email
sr@latin: sa svakom porukom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Send only with first Email
sr@latin: samo u prvoj poruci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MailUats)
en: Do not send
sr@latin: bez slanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email template
sr@latin: Šablon poruke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, EmailTemplateEdit)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
    
    The placeholders surrounded by the percent signs (like %KEYID%) will be replaced with the corresponding text for every single mail.
sr@latin: <p>Ovo je tekst poruke koja se šalje e‑poštom na radnju <i>Potpiši i pošalji korisničke ID‑ove...</i>.</p><p>Mestodržači okruženi znakovima procenta (kao %IDKLJUČA%) biće smenjeni odgovarajućim tekstom u svakoj poslatoj poruci.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
sr@latin: <p><b>Informacija</b>:</p><p>Samo podrazumevani server će biti skladišten u GnuPG‑ovom postavnom fajlu, svi ostali će biti skladišteni samo za potrebe KGPG‑a.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
sr@latin: Poštuj HTTP proksi kada je dostupan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_default)
en: &Set as Default
sr@latin: Ovo je &podrazumevani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_add)
en: &Add...
sr@latin: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_del)
en: &Delete
sr@latin: &Obriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, server_edit)
en: &Edit...
sr@latin: &Uredi...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
sr@latin: Boje ključeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUltimate)
en: Ultimately trusted keys:
sr@latin: Bezuslovno pouzdani ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
sr@latin: Pouzdani ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustMarginally)
en: Marginally trusted keys:
sr@latin: Granično pouzdani ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustExpired)
en: Expired keys:
sr@latin: Istekli ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
sr@latin: Povučeni ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
sr@latin: Nepoznati ključevi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustDisabled)
en: Disabled keys:
sr@latin: Isključeni ključevi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
sr@latin: Font uređivača

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyList)
en: Key List
sr@latin: Spisak ključeva

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxSorting)
en: Sort Order
sr@latin: Redosled ređanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Left to right, account first
sr@latin: sleva udesno, prvo nalozi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, TLD first
sr@latin: zdesna ulevo, prvo TLD

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, domain first
sr@latin: zdesna ulevo, prvo domen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EmailSorting)
en: Right to left, FQDN first
sr@latin: zdesna ulevo, prvo FQDN

[ctx: Encryption algorithm]
en: DSA & ElGamal
sr@latin: DSA i ElGamal

[ctx: Encryption algorithm RSA, Signing algorithm RSA]
en: RSA & RSA
sr@latin: RSA i RSA

[ctx: Unknown algorithm]
en: Unknown
sr@latin: nepoznat

en: I do not know
sr@latin: nepoznata

en: I do NOT trust
sr@latin: NEPOUZDAN

en: Marginally
sr@latin: granična

en: Fully
sr@latin: potpuna

en: Ultimately
sr@latin: bezuslovna

[ctx: Unknown trust in key owner]
en: Unknown
sr@latin: nepoznata

[ctx: Invalid key]
en: Invalid
sr@latin: nevaljan

[ctx: Disabled key]
en: Disabled
sr@latin: isključen

en: Revoked
sr@latin: povučen

[ctx: Expired key]
en: Expired
sr@latin: istekao

[ctx: Undefined key trust]
en: Undefined
sr@latin: nedefinisana

[ctx: No trust in key]
en: None
sr@latin: nikakva

[ctx: Marginal trust in key]
en: Marginal
sr@latin: granična

[ctx: Full trust in key]
en: Full
sr@latin: potpuna

[ctx: Ultimate trust in key]
en: Ultimate
sr@latin: bezuslovna

[ctx: Unknown trust in key]
en: Unknown
sr@latin: nepoznata

[ctx: key capability]
en: Signature
sr@latin: potpis

[ctx: key capability]
en: Encryption
sr@latin: šifrovanje

[ctx: key capability]
en: Authentication
sr@latin: autentifikovanje

[ctx: key capability]
en: Certification
sr@latin: sertifikovanje

en: 1 key | %1 keys
sr@latin[0]: %1 ključ
sr@latin[1]: %1 ključa
sr@latin[2]: %1 ključeva
sr@latin[3]: 1 ključ

en: 1 signature | %1 signatures
sr@latin[0]: %1 potpis
sr@latin[1]: %1 potpisa
sr@latin[2]: %1 potpisa
sr@latin[3]: 1 potpis

en: [No user id found]
sr@latin: [Nije nađen nijedan korisnički ID]

en: %1 [local signature]
sr@latin: %1 [lokalni potpis]

en: %1 subkey
sr@latin: %1 potključ

en: Photo id
sr@latin: Foto-ID

en: Info
sr@latin: Informacija

en: Untitled
sr@latin: Neimenovano

en: &Encrypt File...
sr@latin: &Šifruj fajl...

en: &Decrypt File...
sr@latin: &Dešifruj fajl...

en: &Open Key Manager
sr@latin: &Otvori menadžer ključeva

en: &Generate Signature...
sr@latin: &Generiši potpis...

en: &Verify Signature...
sr@latin: &Proveri potpis...

en: &Check MD5 Sum...
sr@latin: &Proveri MD5 zbir...

en: &Unicode (utf-8) Encoding
sr@latin: &Unicode kodiranje (UTF‑8)

en: En&crypt
sr@latin: &Šifruj

en: &Decrypt
sr@latin: &Dešifruj

en: S&ign/Verify
sr@latin: &Potpiši/overi

en: The document "%1" has changed.
    Do you want to save it?
sr@latin: <html>Dokument <tt>%1</tt> je izmenjen. Želite li da ga sačuvate?</html>

en: Close the document
sr@latin: Zatvaranje dokumenta

en: The document could not been saved, as the selected codec is not supported.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam dokument zato što izabrani kodek nije podržan.

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam dokument zato što izabrano kodiranje ne može da kodira svaki Unicode znak u njemu.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam dokument, proverite dozvole i prostor na disku.

en: Overwrite existing file %1?
sr@latin: Prebrisati postojeći fajl ‘%1’?

en: Open File to Encode
sr@latin: Otvaranje fajla za šifrovanje

en: *|All Files
sr@latin: *|svi fajlovi

en: Open File to Decode
sr@latin: Otvaranje fajla za dešifrovanje

en: Decrypt File To
sr@latin: Odredište za dešifrovanje fajla

en: Save File
sr@latin: Upisivanje fajla

en: File Already Exists
sr@latin: Fajl već postoji

en: Open File to Sign
sr@latin: Otvaranje fajla za potpisivanje

en: Open File to Verify
sr@latin: Otvaranje fajla za overavanje

en: <qt><b>Missing signature:</b><br />Key id: %1<br /><br />Do you want to import this key from a keyserver?</qt>
sr@latin: <qt><p><b>Nedostaje potpis:</b><br/>ID ključa: %1</p><p>Želite li da uvezete ovaj ključ sa servera ključeva?</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_import)
en: Import
sr@latin: Uvoz

en: Do Not Import
sr@latin: Ne uvozi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@latin: &Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
sr@latin: P&otpis

en: MD5 Checksum
sr@latin: MD5 kontrolna suma

en: Compare MD5 with Clipboard
sr@latin: Uporedi MD5 sa klipbordom

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
sr@latin: <html>MD5 zbir za <tt>%1</tt>:</html>

en: <b>Unknown status</b>
sr@latin: <b>Nepoznato stanje</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
sr@latin: Sadržaj klipborda nije MD5 zbir.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
sr@latin: <b>Kontrolna suma ispravna</b>, fajl je u redu.

en: <b>Wrong checksum, <em>file corrupted</em></b>
sr@latin: <b>Kontrolna suma pogrešna, <em>fajl je iskvaren</em></b>

en: <qt><b>Remote file dropped</b>.<br />The remote file will now be copied to a temporary file to process requested operation. This temporary file will be deleted after operation.</qt>
sr@latin: <qt><p><b>Udaljeni fajl je ispušten</b></p><p>Udaljeni fajl će sada biti kopiran u privremeni fajl da bi se sproveo zahtevani postupak. Privremeni fajl će biti obrisan po okončanju postupka.</p></qt>

en: Could not download file.
sr@latin: Ne mogu da preuzmem fajl.

en: <qt>This file is a <b>public</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sr@latin: <qt>Ovaj fajl je <b>javni</b> ključ.<br />Želite li da ga uvezete umesto da ga otvorite u uređivaču?</qt>

en: <qt>This file is a <b>private</b> key.<br />Do you want to import it instead of opening it in editor?</qt>
sr@latin: <qt>Ovaj fajl je <b>privatni</b> ključ.<br />Želite li da ga uvezete umesto da ga otvorite u uređivaču?</qt>

en: Key file dropped on Editor
sr@latin: Fajl ključa ispušten na uređivač

en: Decryption failed.
sr@latin: Dešifrovanje nije uspelo.

en: The encryption failed with error code %1
sr@latin: Šifrovanje nije uspelo uz kô̂d greške %1.

en: Encryption failed.
sr@latin: Šifrovanje nije uspelo.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
sr@latin: Potpisivanje nije moguće: lozinka je loša ili nema ključa

[ctx: Caption of message box]
en: Verification Finished
sr@latin: Overa završena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
sr@latin: &Uvezi

en: Import key in your list
sr@latin: Dodajte ključ na svoj spisak.

en: Do &Not Import
sr@latin: Ne uvozi

en: Will not import this key in your list
sr@latin: Neće dodati ključ na vaš spisak.

en: Missing Key
sr@latin: Ključ nedostaje

en: Processing folder compression and encryption
sr@latin: Obrađujem kompresovanje i šifrovanje fascikle

[ctx: State of operation as in status]
en: State
sr@latin: stanje

[ctx: Job is started up]
en: Startup
sr@latin: započinje

en: Unable to create temporary file
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl

[ctx: Status message 'Encrypting <filename>' (operation starts)]
en: Encrypting %1
sr@latin: Šifrujem %1

[ctx: Status message 'Encrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Encrypted %1
sr@latin: Šifrovan ‘%1’

en: Zip
sr@latin: ZIP

en: Tar/Gzip
sr@latin: tar/gzip

en: Tar/Bzip2
sr@latin: tar/bzip2

en: Tar
sr@latin: tar

en: Tar/XZ
sr@latin: tar/XZ

en: Available Keys
sr@latin: Dostupni ključevi

en: Available Trusted Keys
sr@latin: Dostupni pouzdani ključevi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterEditLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
sr@latin: Traži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: Keys in the Group
sr@latin: Ključevi u grupi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
sr@latin: Izvoz javnog ključa

[ctx: Export a key via email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkMail)
en: E&mail
sr@latin: &E‑pošta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkClipboard)
en: C&lipboard
sr@latin: &Klipbord

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, checkServer)
en: You must define at least one keyserver in settings before you can export to one.
sr@latin: Morate u postavkama definisati bar jedan server ključeva da bi radio izvoz na njih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Key server:
sr@latin: &Server ključeva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
sr@latin: Fajl:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Export Settings
sr@latin: Postavke izvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrAll)
en: E&xport everything
sr@latin: Izvozi &sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrPhoto)
en: Do &not export attributes (photo ids)
sr@latin: Ne izvozi &atribute (foto-ID‑ove)

[ctx: @option:radio Exports the smallest key possible. Maps to export-minimal option of gpg]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkAttrClean)
en: Clean key
sr@latin: Čist ključ

en: <qt>The requested key is not present in the keyring anymore.<br />Perhaps it was deleted by another application</qt>
sr@latin: <qt>Traženog ključa više nema u svežnju ključeva. Možda ga je neki drugi program obrisao.</qt>

en: Key not found
sr@latin: Ključ nije nađen

[ctx: no email address]
en: none
sr@latin: nema

en: <qt>The left part is the algorithm used by the <b>signature</b> key. The right part is the algorithm used by the <b>encryption</b> key.</qt>
sr@latin: <qt>Levi deo je algoritam koji koristi ključ za <i>potpisivanje</i>. Desni deo je algoritam koji koristi ključ za <i>šifrovanje</i>.</qt>

[ctx: Unlimited key lifetime]
en: Unlimited
sr@latin: neograničen

en: <qt>The left part is the size of the <b>signature</b> key. The right part is the size of the <b>encryption</b> key.</qt>
sr@latin: <qt>Levi deo je veličina ključa za <i>potpisivanje</i>. Desni deo je veličina ključa za <i>šifrovanje</i>.</qt>

[ctx: no key comment]
en: <em>none</em>
sr@latin: <em>ništa</em>

en: Bad old passphrase, the passphrase for the key was not changed
sr@latin: Stara lozinka je loša, lozinka za ključ nije promenjena.

en: Could not change passphrase
sr@latin: Ne mogu da promenim lozinku

en: KGpg was unable to change the passphrase.
sr@latin: KGPG ne može da promeni lozinku.

en: Changing key properties failed.
sr@latin: Promena svojstava ključa nije uspela.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_properties)
en: Key properties
sr@latin: Svojstva ključa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
sr@latin: <qt><p><i>Server ključeva:</i></p><p>Server ključeva je centralizovana riznica PGP/gnuPG ključeva na Internetu, kojoj se može pristupiti radi dobavljanja ili pohranjivanja ključeva. Sa padajućeg spiska možete izabrati koji server ključeva ćete koristiti.</p><p>Vlasnici ključeva su često ljudi koje korisnik nikada nije sreo, zbog čega je autentičnost u najmanju ruku sumnjiva. Da biste upoznali kako GnuPG‑om rešavaju problemi autentičnosti, potražite u uputstvu GnuPG‑a materijal u vezi sa odnosima u „mreži poverenja“.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
sr@latin: Server ključeva:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
sr@latin: <p>Padajući spisak sa serverima ključeva. Korisniku bira server ključeva koji će biti korišćen za uvoženje PGP/gnuPG ključeva u lokalni svežanj ključeva.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: <qt><b>Text to search or ID of the key to import:</b><br />
    <p>There are multiple ways to search for a key, you can use a text or partial text search (example: entering Phil or Zimmerman will bring up all keys in which Phil or Zimmerman shows up) or you can search by the ID's of the key. Key ID's are strings of letters and numbers that uniquely identify a key (example: searching for 0xED7585F4 would bring up the key associated with that ID).</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Tekst ili ID po kojem se traži ključ za uvoz:</i></p><p>Postoji više načina da se ključ potraži. Možete pretraživati tekstualno parcijalno tekstualno (npr. ako unesete Pera ili Perić, prikazaće se svi ključevi u kojima se nalazi Pera ili Perić), ili po ID‑u ključa. ID‑ovi ključeva su niske slova i brojeva koje jedinstveno identifikuju ključ (npr. ako potražite <tt>0xED7585F4</tt>, prikazaće se ključ sa tim ID‑om).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
sr@latin: Tekst ili ID po kojem se traži ključ za uvoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
sr@latin: Poštuj HTTP proksi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
sr@latin: &Traži

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_export)
en: Export
sr@latin: Izvoz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt><b>Key to be exported:</b><br />
    <p>This allows the user to specify the key from the drop down list that will be exported to the key server selected.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Ključevi za izvoz:</i></p><p>Korisnik preko padajućeg spiska navodi ključ koji će biti izvezen na izabrani server ključeva.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
sr@latin: Ključevi za izvoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
sr@latin: Izvezi atribute (foto-ID)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: <qt><b>Export:</b><br />
    <p>Pushing this button will export the specified key to the specified server.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Izvezi</i></p><p>Pritiskom ovog dugmeta navedeni ključ biće izvezen na navedeni server.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
sr@latin: &Izvezi

en: Key Server
sr@latin: Server ključeva

en: You must enter a search string.
sr@latin: Morate uneti nisku za pretragu.

en: You need to configure keyservers before trying to download keys.
sr@latin: Morate podesiti servere ključeva pre pokušaja da preuzmete neki ključ.

en: No keyservers defined
sr@latin: Serveri ključeva nisu definisani

[ctx: Caption of message box]
en: Key Import Finished
sr@latin: Uvoz ključa završen

en: Upload to keyserver finished without errors
sr@latin: Otpremanje na server ključeva završeno bez grešaka

en: Upload to keyserver failed
sr@latin: Otpremanje na server ključeva nije uspelo

en: Import Key From Keyserver | Import Keys From Keyserver
sr@latin[0]: Uvoz ključeva sa servera ključeva
sr@latin[1]: Uvoz ključeva sa servera ključeva
sr@latin[2]: Uvoz ključeva sa servera ključeva
sr@latin[3]: Uvoz ključa sa servera ključeva

en: Connecting to the server...
sr@latin: Povezujem se sa serverom...

en: You must choose a key.
sr@latin: Morate izabrati ključ.

en: No matching keys found
sr@latin: Ne poklapa se nijedan ključ

en: Found 1 matching key | Found %1 matching keys
sr@latin[0]: Poklopljen je %1 ključ
sr@latin[1]: Poklopljena su %1 ključa
sr@latin[2]: Poklopljeno je %1 ključeva
sr@latin[3]: Poklopljen je jedan ključ

en: Found 1 matching key (not shown)
sr@latin: Nađen 1 poklopljeni ključ (nije prikazan)

en: Found %1 matching keys (%2 shown)
sr@latin: Nađeno %1 poklopljenih ključeva (%2 prikazano)|/|$[množ ^1 Nađen Nađena Nađeno] %1 $[množ ^1 'poklopljen ključ' 'poklopljena ključa' 'poklopljenih ključeva'] (%2 $[množ ^2 prikazan prikazana prikazano])

en: Key Management
sr@latin: Upravljanje ključevima

en: &Open Editor
sr@latin: &Otvori uređivač

en: &Key Server Dialog
sr@latin: Dijalog servera &ključeva

en: &Go to Default Key
sr@latin: &Idi na podrazumevani ključ

en: Tip of the &Day
sr@latin: Savet &dana

en: View GnuPG Manual
sr@latin: Prikaži uputstvo GnuPG‑a

en: &Refresh List
sr@latin: &Osveži spisak

en: Show &Long Key Id
sr@latin: Prikaži &dugi ID ključa

en: K&ey Properties
sr@latin: &Svojstva ključa

en: &Open Key URL
sr@latin: &Otvori URL ključa

en: Edit Key in &Terminal
sr@latin: Uredi ključ u &terminalu

en: &Generate Key Pair...
sr@latin: &Generiši par ključeva...

en: &Import Key...
sr@latin: &Uvezi ključ...

en: Send Ema&il
sr@latin: Pošalji &e‑poštom

en: &Create New Contact in Address Book
sr@latin: &Napravi novi kontakt u adresaru

en: &Edit Group...
sr@latin: &Uredi grupu...

en: &Delete Group
sr@latin: &Obriši grupu

en: &Rename Group
sr@latin: &Preimenuj grupu

en: Set as De&fault Key
sr@latin: Ovo je &podrazumevani ključ

en: &Add Photo...
sr@latin: &Dodaj fotografiju...

en: &Add User Id...
sr@latin: &Dodaj korisnički ID...

en: Export Secret Key...
sr@latin: Izvezi tajni ključ...

en: Delete Key Pair
sr@latin: Obriši par ključeva

en: Revoke Key...
sr@latin: Povuci ključ...

en: &Regenerate Public Key
sr@latin: &Regeneriši javni ključ

en: Set User Id as &Primary
sr@latin: Korisnički ID kao &primarni

en: &Open Photo
sr@latin: &Otvori fotografiju

en: &Delete Photo
sr@latin: O&briši fotografiju

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
sr@latin: Uvezi &nedostajuće potpise sa servera ključeva

en: Trust
sr@latin: Pouzdanost

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Creation
sr@latin: Stvaranje

en: Expiration
sr@latin: Isticanje

en: &Photo ID's
sr@latin: &Foto-ID‑ovi

[ctx: small picture]
en: Small
sr@latin: mala

[ctx: medium picture]
en: Medium
sr@latin: srednja

[ctx: large picture]
en: Large
sr@latin: velika

en: Minimum &Trust
sr@latin: &Najmanja pouzdanost

[ctx: no filter: show all keys]
en: &None
sr@latin: &nijedna

[ctx: show only active keys]
en: &Active
sr@latin: &aktivni

[ctx: show only keys with at least marginal trust]
en: &Marginal
sr@latin: &granična

[ctx: show only keys with at least full trust]
en: &Full
sr@latin: &potpuna

[ctx: show only ultimately trusted keys]
en: &Ultimate
sr@latin: &bezuslovna

en: &Show Only Secret Keys
sr@latin: &Prikaži samo tajne ključeve

[ctx: Name of the action that gives the focus to the search line]
en: Focus Search Line
sr@latin: Na polje pretrage

en: Another key generation operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sr@latin: Još uvek je u toku drugi postupak generisanja ključeva.
    Sačekajte nakratko dok se ne završi.

en: Generating new key pair
sr@latin: Generisanje novog para ključeva

en: Can not start "konsole" application for expert mode.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem Konsolu za znalački režim.

[ctx: Application ready for user input]
en: Ready
sr@latin: Spreman

en: Bad passphrase. Cannot generate a new key pair.
sr@latin: Loša lozinka. Ne mogu da generišem novi par ključeva.

en: Aborted by the user. Cannot generate a new key pair.
sr@latin: Korisnik obustavio. Ne mogu da generišem novi par ključeva.

en: The email address is not valid. Cannot generate a new key pair.
sr@latin: Adresa e‑pošte nije pravilna. Ne mogu da generišem novi par ključeva.

en: The name is not accepted by gpg. Cannot generate a new key pair.
sr@latin: GPG ne prihvata ime. Ne mogu da generišem novi par ključeva.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
sr@latin: Napravljen novi par ključeva

en: backup copy
sr@latin: rezerva

en: gpg process did not finish. Cannot generate a new key pair.
sr@latin: Proces GPG nije okončan. Ne mogu da generišem novi par ključeva.

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
sr@latin: Možete osvežavati samo primarne ključeve. Proverite svoj izbor.

en: Another operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sr@latin: Još uvek je u toku drugi postupak.
    Sačekajte nakratko dok se ne završi.

en: Add New User Id
sr@latin: Dodavanje novog korisničkog ID‑a

en: The image must be a JPEG file. Remember that the image is stored within your public key, so if you use a very large picture, your key will become very large as well. The size should not exceed 6 KiB. An image size of around 240x288 is a good size to use.
sr@latin: Slika mora da bude JPEG fajl. Imajte u vidu da se skladišti unutar vašeg javnog ključa — ako zadate veliku sliku, i ključ će postati veliki. Veličina ne bi trebalo da prelazi 6 KiB. Dobre dimenzije slike su oko 240×288 piksela.

en: <qt>Are you sure you want to delete Photo id <b>%1</b><br/>from key <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete foto-ID <b>%1</b> iz ključa <b>%2 &lt;%3&gt;</b>?</qt>

en: Public Key
sr@latin: Javni ključ

en: Sub Key
sr@latin: Potključ

en: Secret Key Pair
sr@latin: Tajni par ključeva

en: Key Group
sr@latin: Grupa ključeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
sr@latin: Potpis

en: User ID
sr@latin: Korisnički ID

en: Revocation Signature
sr@latin: Potpis za povlačenje

en: Photo ID
sr@latin: Foto-ID

en: Orphaned Secret Key
sr@latin: Napušteni tajni ključevi

en: Group member
sr@latin: Član grupe

en: &Sign User ID ... | &Sign User IDs ...
sr@latin[0]: &Potpiši korisničke ID‑ove...
sr@latin[1]: &Potpiši korisničke ID‑ove...
sr@latin[2]: &Potpiši korisničke ID‑ove...
sr@latin[3]: &Potpiši korisnički ID...

en: Sign and &Mail User ID ... | Sign and &Mail User IDs ...
sr@latin[0]: &Potpiši i pošalji korisničke ID‑ove...
sr@latin[1]: &Potpiši i pošalji korisničke ID‑ove...
sr@latin[2]: &Potpiši i pošalji korisničke ID‑ove...
sr@latin[3]: &Potpiši i pošalji korisnički ID...

en: E&xport Public Key... | E&xport Public Keys...
sr@latin[0]: &Izvezi javne ključeve...
sr@latin[1]: &Izvezi javne ključeve...
sr@latin[2]: &Izvezi javne ključeve...
sr@latin[3]: &Izvezi javni ključ...

en: &Refresh Key From Keyserver | &Refresh Keys From Keyserver
sr@latin[0]: &Osveži ključeve sa servera ključeva
sr@latin[1]: &Osveži ključeve sa servera ključeva
sr@latin[2]: &Osveži ključeve sa servera ključeva
sr@latin[3]: &Osveži ključ sa servera ključeva

en: &Create Group with Selected Key... | &Create Group with Selected Keys...
sr@latin[0]: &Napravi grupu sa izabranim ključevima...
sr@latin[1]: &Napravi grupu sa izabranim ključevima...
sr@latin[2]: &Napravi grupu sa izabranim ključevima...
sr@latin[3]: &Napravi grupu sa izabranim ključem...

en: &Sign Key... | &Sign Keys...
sr@latin[0]: &Potpiši ključeve...
sr@latin[1]: &Potpiši ključeve...
sr@latin[2]: &Potpiši ključeve...
sr@latin[3]: &Potpiši ključ...

en: &Delete User ID | &Delete User IDs
sr@latin[0]: &Obriši korisničke ID‑ove
sr@latin[1]: &Obriši korisničke ID‑ove
sr@latin[2]: &Obriši korisničke ID‑ove
sr@latin[3]: &Obriši korisnički ID

en: Delete Sign&ature | Delete Sign&atures
sr@latin[0]: Obriši po&tpise
sr@latin[1]: Obriši po&tpise
sr@latin[2]: Obriši po&tpise
sr@latin[3]: Obriši po&tpis

en: &Delete Key | &Delete Keys
sr@latin[0]: &Obriši ključeve
sr@latin[1]: &Obriši ključeve
sr@latin[2]: &Obriši ključeve
sr@latin[3]: &Obriši ključ

en: Creation of the revocation certificate failed...
sr@latin: Stvaranje sertifikata za povlačenje nije uspelo...

en: <qt>Secret keys <b>should not</b> be saved in an unsafe place.<br/>If someone else can access this file, encryption with this key will be compromised.<br/>Continue key export?</qt>
sr@latin: <qt><p>Tajni ključevi <b>ne bi trebalo</b> da budu sačuvani na nebezbedno mesto. Ako neko drugi može da pristupi ovom fajlu, šifrovanje ovim ključem biće ugroženo.</p><p>Nastaviti izvoženje ključa?</p></qt>

en: Export PRIVATE KEY As
sr@latin: Izvoz PRIVATNOG KLJUČA kao

en: *.asc|*.asc Files
sr@latin: *.asc|*.asc fajlovi

en: <qt>Your <b>private</b> key "%1" was successfully exported to<br/>%2.<br/><b>Do not</b> leave it in an insecure place.</qt>
sr@latin: <qt><p>Vaš <b>privatni</b> ključ „%1“ uspešno je izvezen u<br/> <tt>%2</tt>.</p><p><b>Nemojte</b> ga ostaviti na nebezbednom mestu.</p></qt>

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
sr@latin: Vaš tajni ključ nije mogao da se izveze.
    Proverite ključ.

en: <qt>The public key was successfully exported to<br/>%2</qt> | <qt>The %1 public keys were successfully exported to<br/>%2</qt>
sr@latin[0]: <qt>%1 javni ključ je uspešno izvezen u<br/><tt>%2</tt></qt>
sr@latin[1]: <qt>%1 javna ključa su uspešno izvezena u<br/><tt>%2</tt></qt>
sr@latin[2]: <qt>%1 javnih ključeva je uspešno izvezeno u<br/><tt>%2</tt></qt>
sr@latin[3]: <qt>Javni ključ je uspešno izvezen u<br/><tt>%2</tt></qt>

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
sr@latin: Vaš javni ključ nije mogao da se izveze.
    Proverite ključ.

en: <qt>A viewer for JPEG images is not specified.<br/>Please check your installation.</qt>
sr@latin: <qt>Nije zadat prikazivač JPEG slika. Proverite instalaciju.</qt>

en: Show photo
sr@latin: Prikazivanje fotografije

en: <p>This key is an orphaned secret key (secret key without public key.) It is currently not usable.</p><p>Would you like to regenerate the public key?</p>
sr@latin: <html><p>Ovaj ključ je napušteni tajni ključ (tajni ključ bez javnog ključa). Trenutno nije upotrebljiv.</p><p>Želite li da regenerišete javni ključ?</p></html>

en: Generate
sr@latin: Generiši

en: Do Not Generate
sr@latin: Ne generiši

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete grupu <b>%1</b>?</qt>

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
sr@latin: <qt>Ne možete da napravite grupu koja sadrži potpise, potključeve ili druge grupe.</qt>

en: Create New Group
sr@latin: Stvaranje nove grupe

[ctx: Enter the name of the group you are creating now]
en: Enter new group name:
sr@latin: Unesite ime nove grupe:

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
sr@latin: Sledeći ključevi nisu valjani ili nisu pouzdani, te neće biti dodati u grupu:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
sr@latin: <qt>Nije izabran nijedan valjani ili pouzdani ključ. Grupa <b>%1</b> neće biti napravljena.</qt>

en: Group Properties
sr@latin: Svojstva grupe

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
sr@latin: Možete potpisivati samo primarne ključeve. Proverite svoj izbor.

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@latin: <qt><p>Upravo ćete potpisati ključ:<br/><br/>%1<br/>ID: %2<br/>Otisak: <br/><b>%3</b>.</p><p>Trebalo bi da proverite otisak ključa u telefonskom razgovoru ili ličnom susretu sa njegovim vlasnikom, da biste bili sigurni da neko ne pokušava da vam presretne komunikaciju.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign key:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@latin: <qt><p>Upravo ćete potpisati ključ:<br/><br/>%1 (%2)<br/>ID: %3<br/>Otisak: <br/><b>%4</b>.</p><p>Trebalo bi da proverite otisak ključa u telefonskom razgovoru ili ličnom susretu sa njegovim vlasnikom, da biste bili sigurni da neko ne pokušava da vam presretne komunikaciju.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign the following keys in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sr@latin: <qt>Upravo ćete potpisati sledeće ključeve u jednom prolazu.<br/><b>Ako niste pažljivo proverili sve otiske, bezbednost vaše komunikacije može biti ugrožena.</b></qt>

en: You can only sign user ids and photo ids. Please check your selection.
sr@latin: Možete potpisivati samo korisničke i foto-ID‑ove. Proverite svoj izbor.

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1<br />ID: %2<br />Fingerprint: <br /><b>%3</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@latin: <qt><p>Upravo ćete potpisati korisnički ID:<br/><br/>%1<br/>ID: %2<br/>Otisak: <br/><b>%3</b>.</p><p>Trebalo bi da proverite otisak ključa u telefonskom razgovoru ili ličnom susretu sa njegovim vlasnikom, da biste bili sigurni da neko ne pokušava da vam presretne komunikaciju.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign user id:<br /><br />%1 (%2)<br />ID: %3<br />Fingerprint: <br /><b>%4</b>.<br /><br />You should check the key fingerprint by phoning or meeting the key owner to be sure that someone is not trying to intercept your communications.</qt>
sr@latin: <qt><p>Upravo ćete potpisati korisnički ID:<br/><br/>%1 (%2)<br/>ID: %3<br/>Otisak: <br/><b>%4</b>.</p><p>Trebalo bi da proverite otisak ključa u telefonskom razgovoru ili ličnom susretu sa njegovim vlasnikom, da biste bili sigurni da neko ne pokušava da vam presretne komunikaciju.</p></qt>

en: <qt>You are about to sign the following user ids in one pass.<br/><b>If you have not carefully checked all fingerprints, the security of your communications may be compromised.</b></qt>
sr@latin: <qt>Upravo ćete potpisati sledeće korisničke ID‑ove u jednom prolazu.<br/><b>Ako niste pažljivo proverili sve otiske, bezbednost vaše komunikacije može biti ugrožena.</b></qt>

en: <qt>Bad passphrase, key <b>%1 (%2)</b> not signed.</qt>
sr@latin: <qt>Pogrešna lozinka, ključ <b>%1 (%2)</b> nije potpisan.</qt>

en: <qt>The key <b>%1 (%2)</b> is already signed.</qt>
sr@latin: <qt>Ključ <b>%1 (%2)</b> već je potpisan.</qt>

en: <qt>Signing key <b>%1</b> with key <b>%2</b> failed.<br />Do you want to try signing the key in console mode?</qt>
sr@latin: <qt>Potpisivanje ključa <b>%1</b> ključem <b>%2</b> nije uspelo.<br/>Želite li da pokušate potpisivanje ključa u konzolnom režimu?</qt>

en: All signatures for this key are already in your keyring | All signatures for this keys are already in your keyring
sr@latin[0]: Svi potpisi ovih ključeva već su u vašem svežnju ključeva
sr@latin[1]: Svi potpisi ovih ključeva već su u vašem svežnju ključeva
sr@latin[2]: Svi potpisi ovih ključeva već su u vašem svežnju ključeva
sr@latin[3]: Svi potpisi ovog ključa već su u vašem svežnju ključeva

en: Edit key manually to delete a self-signature.
sr@latin: Uredite ključ ručno da biste obrisali samopotpis.

en: <qt>Are you sure you want to delete signature<br /><b>%1</b><br />from user id <b>%2</b><br />of key: <b>%3</b>?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete potpis<br/><b>%1</b><br />iz korisničkog ID‑a <b>%2</b><br />ključa: <b>%3</b>?</qt>

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
sr@latin: Zahtevani postupak nije uspeo, uredite ključ ručno.

en: <qt>The key you are deleting is a member of the following key group. Do you want to remove it from this group?</qt> | <qt>The key you are deleting is a member of the following key groups. Do you want to remove it from these groups?</qt>
sr@latin[0]: <qt>Ključ koji brišete član je sledećih grupa ključeva. Želite li da ga uklonite iz ovih grupa?</qt>
sr@latin[1]: <qt>Ključ koji brišete član je sledećih grupa ključeva. Želite li da ga uklonite iz ovih grupa?</qt>
sr@latin[2]: <qt>Ključ koji brišete član je sledećih grupa ključeva. Želite li da ga uklonite iz ovih grupa?</qt>
sr@latin[3]: <qt>Ključ koji brišete član je sledeće grupe ključeva. Želite li da ga uklonite iz ove grupe?</qt>

en: Delete key
sr@latin: Obriši ključ

en: You are removing the last key from key group %1.<br/>Do you want to delete the group, too?
sr@latin: <html>Uklanjate poslednji ključ iz grupe ključeva %1.<br/>Želite li i da obrišete grupu?</html>

en: <p>Delete <b>secret</b> key pair <b>%1</b>?</p>Deleting this key pair means you will never be able to decrypt files encrypted with this key again.
sr@latin: <p>Da li da obrišem <b>tajni</b> par ključeva <b>%1</b>?</p><p>Ako ga obrišete, više nikad nećete moći da dešifrujete fajlove šifrovane ovim ključem.</p>

en: Another key delete operation is still in progress.
    Please wait a moment until this operation is complete.
sr@latin: Još uvek je u toku drugi postupak brisanja ključeva.
    Sačekajte nakratko dok se ne završi.

en: Key <b>%1</b> deleted.
sr@latin: Ključ <b>%1</b> obrisan.

en: Deleting key <b>%1</b> failed.
sr@latin: Brisanje ključa <b>%1</b> nije uspelo.

en: Can not delete key <b>%1</b> while it is edited in terminal.
sr@latin: Ne mogu da obrišem ključ <b>%1</b> dok se uređuje u terminalu.

en: You have selected items that are not keys. They can not be deleted with this menu entry.
sr@latin: Izabrali ste stavke koje nisu ključevi. Takve se ne mogu obrisati ovom stavkom menija.

en: <qt>The following are secret key pairs:<br/><b>%1</b><br/>They will not be deleted.</qt>
sr@latin: <qt>Sledeći parovi ključeva su tajni:<br/><b>%1</b><br/>Oni neće biti obrisani.</qt>

en: <qt><b>Delete the following public key?</b></qt> | <qt><b>Delete the following %1 public keys?</b></qt>
sr@latin[0]: <qt><b>Obrisati sledeći %1 javni ključ?</b></qt>
sr@latin[1]: <qt><b>Obrisati sledeća %1 javna ključa?</b></qt>
sr@latin[2]: <qt><b>Obrisati sledećih %1 javnih ključeva?</b></qt>
sr@latin[3]: <qt><b>Obrisati sledeći javni ključ?</b></qt>

en: Key Import
sr@latin: Uvoz ključa

en: Open File
sr@latin: Otvaranje fajla

en: <qt>The text in the clipboard does not look like a key, but like encrypted text.<br />Do you want to decrypt it first and then try importing it?</qt>
sr@latin: <qt>Tekst u klipbordu ne liči na ključ, već na šifrovani tekst.<br />Želite li prvo da ga dešifrujete pa potom pokušate uvoženje?</qt>

en: Import from Clipboard
sr@latin: Uvoz iz klipborda

en: Importing...
sr@latin: Uvozim...

en: Key importing failed. Please see the detailed log for more information.
sr@latin: Uvoz ključa nije uspeo. Više informacija potražite u detaljnom dnevniku.

en: KGpg - encryption tool
sr@latin: KGPG — alatka za šifrovanje

en: Ke&y Manager
sr@latin: &Menadžer ključeva

en: &Encrypt Clipboard
sr@latin: &Šifruj klipbord

en: &Decrypt Clipboard
sr@latin: &Dešifruj klipbord

en: &Sign/Verify Clipboard
sr@latin: &Potpiši/overi klipbord

en: Clipboard is empty.
sr@latin: Klipbord je prazan.

en: Text successfully encrypted.
sr@latin: Tekst je uspešno šifrovan.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
sr@latin: &Ključevi

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
sr@latin: &Detalji

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
sr@latin: &Grupe

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
sr@latin: <p>Želite li da uvezete fajl <tt>%1</tt> u svoj svežanj ključeva?</p>

en: GnuPG failed to start.<br />You must fix the GnuPG error first before running KGpg.
sr@latin: <html>GnuPG ne može da se pokrene.<br />Morate popraviti grešku GnuPG‑a pre pokretanja KGPG‑a.</html>

en: GnuPG error
sr@latin: Greška GnuPG‑a

en: <qt>The use of <b>GnuPG Agent</b> is enabled in GnuPG's configuration file (%1).<br />However, the agent does not seem to be running. This could result in problems with signing/decryption.<br />Please disable GnuPG Agent from KGpg settings, or fix the agent.</qt>
sr@latin: <qt><p>Uključena je upotreba <b>agenta GnuPG‑a</b> u postavnom fajlu (<tt>%1</tt>). Međutim, izgleda da agent nije pokrenut. Ovo može dovesti do problema sa potpisivanjem i dešifrovanjem.</p><p>Ili u postavkama KGPG‑a isključite agent GnuPG‑a, ili ga popravite.</p></qt>

en: No files given.
sr@latin: Nije dat nijedan fajl.

en: Cannot decrypt and show folder.
sr@latin: Ne mogu da dešifrujem i prikažem fasciklu.

en: Cannot sign folder.
sr@latin: Ne mogu da potpišem fasciklu.

en: Cannot verify folder.
sr@latin: Ne mogu da overim fasciklu.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
sr@latin: <p>Ne mogu da izvršim zahtevani postupak.</p><p>Izaberite ili jednu fasciklu ili nekoliko fajlova, ali nemojte mešati fajlove i fascikle.</p>

en: Encrypt file
sr@latin: Šifruj fajl

en: Open key manager
sr@latin: Otvori menadžer ključeva

en: Open editor
sr@latin: Otvori uređivač

en: Show encrypted file
sr@latin: Prikaži šifrovani fajl

en: Sign File
sr@latin: Potpiši fajl

en: Verify signature
sr@latin: Proveri potpis

en: File to open
sr@latin: Fajl za otvaranje

en: Hi,
    
    please find attached the user id '%UIDNAME%' of your key %KEYID% signed by me. This mail is encrypted with that key to make sure you control both the email address and the key.
    
    If you have multiple user ids, I sent the signature for each user id separately to that user id's associated email address. You can import the signatures by running each through `gpg --import` after you have decrypted them with `gpg --decrypt`.
    
    If you are using KGpg store the attachment to disk and then import it. Just select `Import Key...` from `Keys` menu and open the file.
    
    Note that I did not upload your key to any keyservers. If you want this new signature to be available to others, please upload it yourself. With GnuPG this can be done using gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%.
    
    With KGpg you can right click on the key once you imported all user ids and choose `Export Public Key...`.
    
    If you have any questions, don't hesitate to ask.
sr@latin: Zdravo,
    
    Priložen je korisnički ID ‘%UIDNAME%’ tvog ključa %KEYID% sa mojim potpisom. Ova poruka je šifrovana tim ključem, što osigurava da su i adresa e‑pošte i ključ pod tvojom kontrolom.
    
    Ako imaš više korisničkih ID‑ova, moj potpis za svaki od njih poslat je zasebno na adresu e‑pošte pridruženom datom ID‑u. Potpise možeš uvesti tako što nad svakim izvršiš „gpg --import“, a pošto ih dešifruješ pomoću „gpg --decrypt“.
    
    Ako koristiš KGPG, možeš da sačuvaš prilog na disk pa ga onda uvezeš. Samo izaberi „Uvezi ključ...“ iz menija „Ključevi“ i otvori sačuvani fajl.
    
    Imaj u vidu da tvoj ovako dopunjen ključ nije otpremljen ni na jedan server ključeva. Ako želiš da i drugi vide moje potpise, moraš lično da otpremiš ključ. GnuPG‑om to možeš učiniti izvršivši „gpg --keyserver subkeys.pgp.net --send-key %KEYID%“.
    
    Pomoću KGPG‑a ovo možeš izvesti tako što klikneš desnim na ključ i izabereš „Izvezi javne ključeve...“ pošto uvezeš sve korisničke ID‑ove.
    
    Ako imaš bilo kakvih nedoumica, slobodno me pitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
sr@latin: Posebna naredba za dešifrovanje.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
sr@latin: Posebne opcije za šifrovanje

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
sr@latin: Dozvoli posebne opcije za šifrovanje

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
sr@latin: Ključ za šifrovanje fajlova.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptFilesTo), group (Encryption)
en: Encrypt files
sr@latin: Šifruj fajlove

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
sr@latin: Koristi ASCII oklopljeno šifrovanje.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
sr@latin: Dozvoli šifrovanje nepouzdanim ključevima.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedGroupMembers), group (Encryption)
en: Allow untrusted keys to become members of key groups.
sr@latin: Dozvoli nepouzdanim ključevima da postanu članovi grupa ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
sr@latin: Sakrij korisnički ID.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
sr@latin: Uključi saglasnost sa PGP‑om 6.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
sr@latin: Nastavak *.pgp za šifrovane fajlove.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
sr@latin: Putanja postavnog fajla fajla GPG‑a.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgBinaryPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg binary used by KGpg.
sr@latin: Putanja izvršnog fajla GPG‑a koji koristi KGPG.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
sr@latin: Prvi put da je program pokrenut.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
sr@latin: Veličina prozora uređivača.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
sr@latin: Pouzdanost u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
sr@latin: Isticanje u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
sr@latin: Veličina u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
sr@latin: Stvaranje u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSecret), group (General Options)
en: Show only secret keys in key manager.
sr@latin: Samo tajni ključeve u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLongKeyId), group (General Options)
en: Show long key id in key manager.
sr@latin: Dugi ID ključa u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (TrustLevel), group (General Options)
en: Show only keys with at least that trust level in key manager.
sr@latin: Samo ključevi sa bar ovolikom pouzdanošću u menadžeru ključeva.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
sr@latin: Biranje mišem umesto klipborda.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (User Interface)
en: Start KGpg automatically at KDE startup.
sr@latin: Automatski pokreni KGPG po pokretanju KDE‑a.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
sr@latin: Upozori pre stvaranja privremenih fajlova tokom postupaka sa udaljenim fajlovima.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
sr@latin: Podrazumevano ponašanje levog klika

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
sr@latin: Obradi šifrovana ispuštanja

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
sr@latin: Obradi nešifrovana ispuštanja

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
sr@latin: Servisni meni za potpisivanje fajla.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
sr@latin: Servisni meni za dešifrovanje fajla.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystray), group (User Interface)
en: Show the systray icon
sr@latin: Ikonica u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: label, entry (RecentFiles), group (User Interface)
en: The number of recently opened files shown in the editor menu.
sr@latin: Koliko se nedavno otvaranih fajlova daje u meniju uređivača.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
sr@latin: Saveti dana.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
sr@latin: Boja za pouzdane ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
sr@latin: Boja za povučene ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
sr@latin: Boja za nepoznate ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
sr@latin: Boja za nepouzdane ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUltimate), group (Key Colors)
en: Color used for ultimately trusted keys.
sr@latin: Boja za bezuslovno pouzdane ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMarginal), group (Key Colors)
en: Color used for marginally trusted keys.
sr@latin: Boja za granično pouzdane ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorExpired), group (Key Colors)
en: Color used for expired keys.
sr@latin: Boja za istekle ključeve.

note: i18n: ectx: label, entry (KeyServers), group (Servers)
en: Key servers used by KGpg. The first server in the list is the default server.
sr@latin: Serveri ključeva koje koristi KGPG. Prvi server na spisku je podrazumevani.

note: i18n: ectx: label, entry (InfoServers), group (Servers)
en: List of URLs that show details and analysis of the given key. The first server in the list is the default server.
sr@latin: Spisak URL‑ova koji daju detalje i analizu datog ključa. Prvi server na spisku je podrazumevani.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
sr@latin: Koristi HTTP proksi kada je dostupan.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailTemplate), group (Key Signing)
en: This is the text of the email sent by the "Sign and Mail User ID" action.
sr@latin: Tekst poruke koja se šalje e‑poštom na radnju „Potpiši i pošalji korisničke ID‑ove...“.

en: Cannot create temporary file for folder compression.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl radi kompresovanja fascikle.

en: Temporary File Creation
sr@latin: Stvaranje privremenog fajla

en: <qt>KGpg will now create a temporary archive file:<br /><b>%1</b> to process the encryption. The file will be deleted after the encryption is finished.</qt>
sr@latin: <qt>KGPG će sada napraviti privremeni arhivski fajl:<br/><b>%1</b><br/>da bi izvršio šifrovanje. Fajl će biti obrisan po okončanju šifrovanja.</qt>

en: Compression method for archive:
sr@latin: Metod kompresije za arhivu:

en: Decryption of this file failed: | Decryption of these files failed:
sr@latin[0]: Dešifrovanje ovih fajlova nije uspelo:
sr@latin[1]: Dešifrovanje ovih fajlova nije uspelo:
sr@latin[2]: Dešifrovanje ovih fajlova nije uspelo:
sr@latin[3]: Dešifrovanje ovog fajla nije uspelo:

en: <qt>You have not set a path to your GnuPG config file.<br />This may cause some surprising results in KGpg's execution.<br />Would you like to start KGpg's assistant to fix this problem?</qt>
sr@latin: <qt>Niste zadali putanju postavnog fajla GnuPG‑a, što može izazvati iznenađujuće rezultate tokom upotrebe KGPG‑a. Želite li da pokrenete KGPG‑ov pomoćnik da ispravi ovaj problem?</qt>

en: Start Assistant
sr@latin: Pokreni pomoćnik

en: Do Not Start
sr@latin: Ne pokreći

en: KGpg Assistant
sr@latin: KGPG‑ov pomoćnik

en: This assistant will first setup some basic configuration options required for KGpg to work properly. Next, it will allow you to create your own key pair, enabling you to encrypt your files and emails.
sr@latin: Pomoćnik će prvo podesiti neke osnovne postavne opcije, neophodne za ispravno funkcionisanje KGPG‑a. Zatim će vam omogućiti da napravite sopstveni par ključeva, kojima ćete moći da šifrujete svoje fajlove i e‑poštu.

en: Welcome to the KGpg Assistant
sr@latin: Dobro došli u KGPG‑ov pomoćnik

en: KGpg needs to know which GnuPG binary to use.
sr@latin: KGPG‑u treba reći koji izvršni fajl GnuPG‑a da koristi.

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
sr@latin: <html>Osim ako ne želite da isprobate neke neobične postavke, samo kliknite na dugme <i>Napred</i>.</html>

[ctx: search filter for gpg binary]
en: gpg|GnuPG binary
    *|All files
sr@latin: gpg|izvršni GnuPG‑a
    *|svi fajlovi

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
sr@latin: KGPG‑u treba reći gde se nalazi postavni fajl GnuPG‑a.

en: Path to your GnuPG configuration file:
sr@latin: Putanja do postavnog fajla GnuPG‑a:

en: Configuration File
sr@latin: Postavni fajl

en: Your default key:
sr@latin: Vaš podrazumevani ključ:

en: Default Key
sr@latin: Podrazumevani ključ

en: Generate new key
sr@latin: Generiši novi ključ

en: Done
sr@latin: Gotov

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>. Should KGpg try to create a config file ?</qt>
sr@latin: <qt><b>Postavni fajl GnuPG‑a nije pronađen.</b> Da li KGPG da pokuša da ga napravi?</qt>

en: Create Config
sr@latin: Napravi postavu

en: Do Not Create
sr@latin: Ne pravi

en: <qt><b>The GnuPG configuration file was not found</b>.</qt>
sr@latin: <qt><b>Postavni fajl GnuPG‑a nije pronađen.</b></qt>

en: Your GnuPG binary is: %1
sr@latin: Izvršni fajl GnuPG‑a: %1

en: You have GnuPG version: %1
sr@latin: Izdanje GnuPG‑a: %1

en: Your default key is: %1
sr@latin: Podrazumevani ključ: %1

en: Your GnuPG version (%1) seems to be too old.<br />Compatibility with versions before 1.4.0 is no longer guaranteed.
sr@latin: <html>Izgleda da je izdanje GnuPG‑a (%1) previše staro.<br />Više se ne garantuje saglasnost sa izdanjima pre 1.4.0.</html>

en: An error occurred while scanning your keyring
sr@latin: Greška pri skeniranju svežnja ključeva

en: &Expert Mode
sr@latin: &Znalački režim

en: Go to Expert Mode
sr@latin: Pređi u znalački režim

en: If you go to expert mode, you will use the command line to create your key.
sr@latin: Ako pređete u znalački režim, ključeve ćete stvarati kroz komandnu liniju.

en: You must give a name.
sr@latin: Morate navesti ime.

en: The name must have at least 5 characters
sr@latin: Ime mora sadržati bar 5 znakova.

en: The name must not start with a digit
sr@latin: Ime ne sme počinjati cifrom.

en: You are about to create a key with no email address
sr@latin: Upravo ćete napraviti ključ bez adrese e‑pošte.

en: Email address not valid
sr@latin: Adresa e‑pošte nije pravilna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
sr@latin: Generisanje ključa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
sr@latin: Generisanje para ključeva

note: i18n: Name of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sr@latin: &Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_kname)
en: The name must have a length of at least 5 characters and must not begin with a digit.
sr@latin: Ime mora imati dužinu od bar 5 znakova i ne sme počinjati cifrom.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_kname)
en: Real name, at least 5 characters, no leading digits
sr@latin: Pravo ime, bar 5 znakova, bez vodećih cifara

note: i18n: Email address of key owner i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E&mail (optional):
sr@latin: &E‑pošta (opciono):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commen&t (optional):
sr@latin: &Komentar (opciono):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration)
en: Expiration:
sr@latin: Ističe:

[ctx: Key will not expire]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Never
sr@latin: nikad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
sr@latin: dana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
sr@latin: sedmica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
sr@latin: meseci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
sr@latin: godina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Key size:
sr@latin: &Veličina ključa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Algorithm:
sr@latin: &Algoritam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, capabilities) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_caps)
en: Capabilities
sr@latin: Sposobnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification is automatically enabled for all keys
sr@latin: Sertifikovanje je automatski aktivno za sve ključeve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCert)
en: Certification
sr@latin: sertifikovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capAuth)
en: Authentication
sr@latin: autentifikovanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyInfo)
en: Kgpg
sr@latin: KGPG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id)
en: Key ID:
sr@latin: ID ključa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
sr@latin: Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
sr@latin: Stvoren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
sr@latin: Pouzdanost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
sr@latin: Pouzdanost vlasnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
sr@latin: Algoritam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
sr@latin: Dužina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_photo)
en: Photo
sr@latin: Fotografija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_photo)
en: <qt><b>Photo:</b><p>A photo can be included with a public key for extra security. The photo can be used as an additional method of authenticating the key. However, it should not be relied upon as the only form of authentication.</p></qt>
sr@latin: <qt><b>Fotografija:</b><p>Zarad dodatne bezbednosti, uz javni ključ se može priložiti fotografija. Ona može poslužiti kao dopunski metod autentifikovanja ključa. Međutim, ne treba se na nju osloniti kao na jedini oblik autentifikacije.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
sr@latin: Nema fotografije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
sr@latin: Isključi ključ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expirationbtn)
en: Change Expiration
sr@latin: Izmeni isticanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_password)
en: Change Passphrase
sr@latin: Izmeni lozinku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gr_fingerprint)
en: Fingerprint
sr@latin: Otisak

en: Decryption
sr@latin: Dešifrovanje

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: GnuPG Settings
sr@latin: Postavke GnuPG‑a

en: Key Servers
sr@latin: Serveri ključeva

en: Misc
sr@latin: Razno

en: New GnuPG Home Location
sr@latin: Nova domaća lokacija GnuPG‑a

en: No configuration file was found in the selected location.
    Do you want to create it now?
    
    Without a configuration file, neither KGpg nor GnuPG will work properly.
sr@latin: Postavni fajl nije nađen na izabranoj lokaciji.
    Želite li da ga sada napravite?
    
    Bez postavnog fajla, ni KGPG ni GnuPG neće ispravno raditi.

en: No Configuration File Found
sr@latin: Postavni fajl nije nađen

en: Create
sr@latin: Napravi

en: Ignore
sr@latin: Ignoriši

en: Cannot create configuration file. Please check if destination media is mounted and if you have write access.
sr@latin: Ne mogu da napravim postavni fajl. Proverite da li je odredišni medijum montiran i da li imate pravo upisa.

en: Key server URLs may not contain whitespace.
sr@latin: URL‑ovi serverâ ključeva ne mogu sadržati praznine.

en: Key server already in the list.
sr@latin: Server ključeva je već na spisku.

en: Add New Key Server
sr@latin: Dodavanje novog servera ključeva

en: Server URL:
sr@latin: URL servera:

[ctx: no key available]
en: none
sr@latin: nijedan

en: Decrypt File
sr@latin: Dešifruj fajl

en: Create Revocation Certificate
sr@latin: Stvaranje sertifikata za povlačenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
sr@latin: Napravi sertifikat za povlačenje za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
sr@latin: ID ključa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
sr@latin: Razlog povlačenja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
sr@latin: bez razloga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
sr@latin: ključ je ugrožen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
sr@latin: ključ je prevaziđen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
sr@latin: ključ se više ne koristi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
sr@latin: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
sr@latin: Sačuvaj sertifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
sr@latin: Štampaj sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
sr@latin: Uvezi u svežanj ključeva

[ctx: @title]
en: <application>KGpg</application>
sr@latin: <application>KGPG</application>

[ctx: @title]
en: KGpg - simple gui for GnuPG
sr@latin: KGPG — jednostavno sučelje za GnuPG

[ctx: @info:credit]
en: &copy; 2003-2016, The KGpg Developers
sr@latin: © 2003–2016, programeri KGPG‑a

[ctx: @info:credit]
en: Rolf Eike Beer
sr@latin: Rolf Ajke Ber

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sr@latin: Održavalac

[ctx: @info:credit]
en: Jean-Baptiste Mardelle
sr@latin: Žan Baptist Mardej

[ctx: @info:credit]
en: Author and former maintainer
sr@latin: Autor i bivši održavalac

[ctx: @info:credit]
en: Jimmy Gilles
sr@latin: Žimi Žil

[ctx: @info:credit]
en: Andrius Štikonas
sr@latin: Andrijus Štikonas

[ctx: @info:credit]
en: KF5 port
sr@latin: Prenos na KF5

[ctx: Mark default keyserver in GUI]
en: %1 (Default)
sr@latin: %1 (podrazumevan)

en: Trust: %1<br>Owner Trust: %2
sr@latin: Poverenje: %1<br>Pouzdanost vlasnika: %2

en: Trust: %1
sr@latin: Pouzdanost: %1

en: 1 Key | %1 Keys
sr@latin[0]: %1 ključ
sr@latin[1]: %1 ključa
sr@latin[2]: %1 ključeva
sr@latin[3]: 1 ključ

en: 1 Group | %1 Groups
sr@latin[0]: %1 grupa
sr@latin[1]: %1 grupe
sr@latin[2]: %1 grupa
sr@latin[3]: 1 grupa

en: Name
sr@latin: ime

[ctx: @title:column Title of a column of emails]
en: Email
sr@latin: e‑pošta

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009, revoked]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4, revoked
sr@latin: ID %1, %2‑bitni %3 ključ, stvoren %4, opozvan|/|ID %1, %2‑bitni %3 ključ, stvoren $[na-reč %4 gen], opozvan

[ctx: example: ID abc123xy, 1024-bit RSA key, created Jan 12 2009]
en: ID %1, %2-bit %3 key, created %4
sr@latin: ID %1, %2‑bitni %3 ključ, stvoren %4|/|ID %1, %2‑bitni %3 ključ, stvoren $[na-reč %4 gen]

en: One Photo ID | %1 Photo IDs
sr@latin[0]: %1 foto-ID
sr@latin[1]: %1 foto-ID‑a
sr@latin[2]: %1 foto-ID‑ova
sr@latin[3]: %1 foto-ID

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
sr@latin: Napravljen novi ključ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
sr@latin: Uspešno ste napravili sledeći ključ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
sr@latin: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
sr@latin: Otisak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: <qt><b>Set as your default key:</b><br />
    <p>Checking this option sets the newly created key pair as the default key pair.</p></qt>
sr@latin: <qt><p><i>Ovo je moj podrazumevani ključ</i></p><p>Ovime se novostvoreni par ključeva postavlja kao podrazumevani.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
sr@latin: Ovo je moj podrazumevani ključ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
sr@latin: Sertifikat za povlačenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
sr@latin: Preporučljivo je da sačuvate ili odštampate sertifikat za povlačenje, za slučaj da vam neko ugrozi ključ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
sr@latin: Sačuvaj kao:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBprint)
en: Print
sr@latin: Odštampaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, validFilterCheckbox)
en: Show only valid keys
sr@latin: Prikaži samo valjane ključeve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
sr@latin: Ključ za uvoz:

en: Choose New Expiration
sr@latin: Izbor novog isticanja

[ctx: Key has unlimited lifetime]
en: Unlimited
sr@latin: Neograničeno

en: &Options
sr@latin: &Opcije

en: Select Public Key
sr@latin: Izbor javnog ključa

en: Select Public Key for %1
sr@latin: Izbor javnog ključa za %1

en: Select Public Key for %2 and one more file | Select Public Key for %2 and %1 more files
sr@latin[0]: Izbor javnog ključa za %2 i još %1 fajl
sr@latin[1]: Izbor javnog ključa za %2 i još %1 fajla
sr@latin[2]: Izbor javnog ključa za %2 i još %1 fajlova
sr@latin[3]: Izbor javnog ključa za %2 i još jedan fajl

en: &Search:
sr@latin: &Traži:

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
sr@latin: <html><i>Izbor javnog ključa</i>: izaberite ključ za šifrovanje.</html>

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
sr@latin: <html><i>ASCII oklopljeno šifrovanje</i>: omogućava otvaranje šifrovanog fajla u uređivaču teksta.</html>

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
sr@latin: <html><i>Dozvoli šifrovanje nepouzdanim ključevima</i>: kada uvezete javni ključ, obično je obeležen kako nepouzdan i ne možete ga koristiti dok ga ne potpišete (time ga učinivši pouzdanim). Ako popunite ovu kućicu, moći ćete da koristite bilo koji ključ, čak i ako nije potpisan.</html>

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
sr@latin: <html><i>Sakrij korisnički ID</i>: ID ključa se ne stavlja u šifrovane pakete. Ova opcija sakriva primaoca poruke, kao protivmeru analizi saobraćaja. Može usporiti dešifrovanje jer se isprobavaju svi dostupni tajni ključevi.</html>

en: Symmetrical encryption
sr@latin: Simetrično šifrovanje

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
sr@latin: <html><i>Simetrično šifrovanje</i>: šifrovanje koje ne koristi ključeve. Potrebno je samo da navedete lozinku da biste šifrovali i dešifrovali fajl.</html>

en: Custom option:
sr@latin: Posebna opcija:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
sr@latin: <html><i>Posebna opcija:</i> samo za iskusne korisnike, omogućava da unesete opciju komandne linije za <tt>gpg</tt>, npr. <tt>--armor</tt>.</html>

en: Private Key List
sr@latin: Spisak privatnih ključeva

en: Choose secret key for signing:
sr@latin: Izaberite tajni ključ za potpisivanje:

en: How carefully have you checked that the key really belongs to the person with whom you wish to communicate: | How carefully have you checked that the %1 keys really belong to the people with whom you wish to communicate:
sr@latin[0]: Koliko pažljivo ste proverili da li ovaj %1 ključ zaista pripada osobama sa kojima želite da komunicirate:
sr@latin[1]: Koliko pažljivo ste proverili da li ova %1 ključa zaista pripadaju osobama sa kojima želite da komunicirate:
sr@latin[2]: Koliko pažljivo ste proverili da li ovih %1 ključeva zaista pripada osobama sa kojima želite da komunicirate:
sr@latin[3]: Koliko pažljivo ste proverili da li ovaj ključ zaista pripada osobi sa kojom želite da komunicirate:

en: I Will Not Answer
sr@latin: Neću da odgovorim

en: I Have Not Checked at All
sr@latin: Nisam uopšte proverio

en: I Have Done Casual Checking
sr@latin: Proverio sam površno

en: I Have Done Very Careful Checking
sr@latin: Vrlo pažljivo sam proverio

en: Local signature (cannot be exported)
sr@latin: Lokalni potpis (ne može da se izveze)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
sr@latin: Ne potpisuj sve korisničke ID‑ove (otvori terminal)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkServer)
en: &Keyserver:
sr@latin: &Server ključeva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keyIds)
en: Enter the ids or fingerprints of the keys to import as space separated list.
sr@latin: Unesite ID‑ove ili otiske ključeva za uvoz, kao razmacima razdvojen spisak.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to decrypt a text file, simply drag and drop it into the editor window. KGpg will do the rest. Even remote files can be dropped.</p>
    <p>Drag a public key into the editor window and kgpg will automatically import it if you want.</p>
sr@latin: <p>Tekstualni fajl dešifrujete jednostavno ga prevukavši u prozor uređivača, a KGPG će odraditi ostalo. Čak i udaljeni fajlovi mogu da se prevuku.</p><p>Prevučete li javni ključ u prozor uređivača, KGPG će ga automatski uvesti ako želite.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
sr@latin: <p>Najlakši način da se fajl šifruje: jednostavno kliknite desnim na fajl, i dobićete opciju za šifrovanje u kontekstnom meniju. Ovo radi kako u K‑osvajaču, tako i na površi!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to encrypt a message for several persons, just select several encryption keys by pressing the &quot;Ctrl&quot; key.</p>
sr@latin: <p>Ako želite da šifrujete poruku za više osoba, samo izaberite nekoliko ključeva za šifrovanje držeći pritisnut taster Ctrl.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p><strong>You do not have to be an expert in encryption to use this tool?</strong><br>
    Simply create yourself a key pair in the key management window. Then, export your public key and mail it to your friends.<br>
    Ask them to do the same and import their public keys. Finally, to send an encrypted message, type it in the KGpg editor, then click &quot;encrypt&quot;. Choose
    your friend's key and click &quot;encrypt&quot; again. The message will be encrypted, ready to be sent by email.</p>
sr@latin: <p><strong>Ne morate biti stručnjak za šifrovanje da biste koristili ovu alatku.</strong></p><p>Jednostavno napravite sebi par ključeva u prozoru za upravljanje ključevima. Zatim, izvezite svoj javni ključ i pošaljite ga prijateljima. Njima tražite da urade isto i uvezite njihove javne ključeve. Konačno, da biste poslali šifrovanu poruku, napišite je u KGPG‑ovom uređivaču, pa kliknite na <i>Šifruj</i>. Izaberite prijatelja i kliknite ponovo na <i>Šifruj</i>. Poruka će biti šifrovana i spremna za slanje e‑poštom.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To perform an operation on a key, open the key management window and right click on the key. A popup menu with all available options will appear.</p>
sr@latin: <p>Da biste nešto uradili s ključem, otvorite prozor za upravljanje ključevima i kliknite desnim na ključ. Iskočiće meni sa svim dostupnim opcijama.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Decrypt a file with a single mouse click on it. You will then be prompted for password, and then that is it!</p>
sr@latin: <p>Dešifrujte fajl jednim klikom miša na njega. Zatim ćete biti upitani za lozinku i to je sve!</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you only want to open the key manager, type this in the command line prompt: <pre>kgpg -k</pre>
    The editor can be reached by: <pre>kgpg -d</pre></p>
sr@latin: <p>Ako samo želite da otvorite menadžer ključeva, upišite sledeće u komandnu liniju: <pre>kgpg -k</pre>
    Do uređivača se može doći ovako: <pre>kgpg -d</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>To open a file in the KGpg's editor and immediately decrypt it type: <pre>kgpg -s filename</pre></p>
sr@latin: <p>Da biste otvorili fajl u KGPG‑ovom uređivaču i odmah ga dešifrovali, upišite: <pre>kgpg -s ime‑fajla</pre></p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you want to change the password or expiration of a secret key simply double click on it to get the key properties dialog.</p>
sr@latin: <p>Ako želite da izmenite lozinku ili isticanje tajnog ključa, jednostavno dvokliknite na njega da dozovete dijalog sa svojstvima ključa.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can reach your default key by pressing &quot;Ctrl+Home&quot; in the key manager.</p>
sr@latin: <p>Do podrazumevanog ključa možete doći pritiskom <b>Ctrl+Home</b> u menadžeru ključeva.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The number of signatures is shown as a tooltip if you hover the mouse on the size column in key manager. A key has to be expanded once for this to work.</p>
sr@latin: <p>Broj potpisa dat je u oblačiću kada lebdite mišem nad kolonom veličine u menadžeru ključeva. Ključ mora biti jednom proširen da bi ovo radilo.</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
sr@latin: Ova slika je vrlo velika. Ipak je upotrebiti?

en: Use Anyway
sr@latin: Upotrebi

en: Do Not Use
sr@latin: Ne upotrebljavaj

en: Enter old passphrase for <b>%1</b>
sr@latin: Unesite staru lozinku za <b>%1</b>

en: <qt>Enter new passphrase for <b>%1</b><br />If you forget this passphrase all your encrypted files and messages will be inaccessible.</qt>
sr@latin: <qt>Unesite novu lozinku za <b>%1</b><br />Ako zaboravite ovu lozinku, nećete više moći da pristupite nijednom svom šifrovanom fajlu niti poruci.</qt>

[ctx: Status message 'Decrypting <filename>' (operation starts)]
en: Decrypting %1
sr@latin: Dešifrujem ‘%1’

[ctx: Status message 'Decrypted <filename>' (operation was completed)]
en: Decrypted %1
sr@latin: Dešifrovan ‘%1’

en: Generating New Key for %1
sr@latin: Generišem novi ključ za %1

en: <p><b>Enter passphrase for %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sr@latin: <p><b>Unesite lozinku za %1 &lt;%2&gt;</b>:<br />Lozinka treba da sadrži nealfanumeričke znakove i slučajne kombinacije.</p>

en: <p><b>Enter passphrase for %1</b>:<br />Passphrase should include non alphanumeric characters and random sequences.</p>
sr@latin: <p><b>Unesite lozinku za %1</b>:<br />Lozinka treba da sadrži nealfanumeričke znakove i slučajne kombinacije.</p>

en: Generating Key
sr@latin: Generišem ključ

en: Generating prime numbers
sr@latin: Generišem proste brojeve

en: Generating DSA key
sr@latin: Generišem DSA ključ

en: Generating ElGamal key
sr@latin: Generišem ElGamalov ključ

en: Waiting for entropy
sr@latin: Čekam na entropiju

en: The entropy pool ran empty. The key generation process is stalled until enough entropy is present. You can generate entropy e.g. by moving the mouse or typing at the keyboard. The easiest way is by using another application until the key generation continues.
sr@latin: Izvor entropije je presušio. Postupak generisanja ključeva će stati dok se ne nakupi dovoljno entropije. Entropiju možete izazvati npr. pomeranjem miša ili kucanjem po tastaturi. Najlakše je da prosto radite u nekom drugom programu dok se generisanje ne nastavi.

en: Key %1 generated
sr@latin: Ključ %1 generisan

en: Generating Revocation Certificate for key %1
sr@latin: Stvaram sertifikat za povlačenje za ključ %1

[ctx: @info]
en: The import result string has an unsupported format in line %1.<nl/>Please see the detailed log for more information.
sr@latin: Niska rezultat uvoza nije u podržanom formatu (red %1).<nl/>Više informacija potražite u detaljnom dnevniku.

en: No key imported.<br />Please see the detailed log for more information.
sr@latin: <html>Nijedan ključ nije uvezen.<br />Više informacija potražite u detaljnom dnevniku.</html>

[ctx: @info]
en: <para>%1 key processed.</para> | <para>%1 keys processed.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 ključ obrađen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 ključa obrađena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 ključeva obrađeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan ključ obrađen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key without ID.</para> | <para>%1 keys without ID.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 ključ bez ID‑a.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 ključa bez ID‑a.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 ključeva bez ID‑a.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan ključ bez ID‑a.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One key imported:</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 keys imported:</emphasis></para>
sr@latin[0]: <para><emphasis strong='true'>%1 ključ uvezen:</emphasis></para>
sr@latin[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 ključa uvezena:</emphasis></para>
sr@latin[2]: <para><emphasis strong='true'>%1 ključeva uvezeno:</emphasis></para>
sr@latin[3]: <para><emphasis strong='true'>Jedan ključ uvezen:</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One RSA key imported.</para> | <para>%1 RSA keys imported.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 RSA ključ uvezen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 RSA ključa uvezena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 RSA ključeva uvezeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan RSA ključ uvezen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One key unchanged.</para> | <para>%1 keys unchanged.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 ključ neizmenjen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 ključa neizmenjena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 ključeva neizmenjeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan ključ neizmenjen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One user ID imported.</para> | <para>%1 user IDs imported.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 korisnički ID uvezen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 korisnička ID‑a uvezena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 korisničkih ID‑ova uvezeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan korisnički ID uvezen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One subkey imported.</para> | <para>%1 subkeys imported.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 potključ uvezen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 potključa uvezena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 potključeva uvezeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan potključ uvezen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One signature imported.</para> | <para>%1 signatures imported.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 potpis uvezen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 potpisa uvezena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 potpisa uvezeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan potpis uvezen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One revocation certificate imported.</para> | <para>%1 revocation certificates imported.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 sertifikat za povlačenje uvezen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 sertifikata za povlačenje uvezena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 sertifikata za povlačenje uvezeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan sertifikat za povlačenje uvezen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key processed.</para> | <para>%1 secret keys processed.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 tajni ključ obrađen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 tajna ključa obrađena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 tajnih ključeva obrađeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan tajni ključ obrađen.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>One secret key imported.</emphasis></para> | <para><emphasis strong='true'>%1 secret keys imported.</emphasis></para>
sr@latin[0]: <para><emphasis strong='true'>%1 tajni ključ uvezen.</emphasis></para>
sr@latin[1]: <para><emphasis strong='true'>%1 tajna ključa uvezena.</emphasis></para>
sr@latin[2]: <para><emphasis strong='true'>%1 tajnih ključeva uvezeno.</emphasis></para>
sr@latin[3]: <para><emphasis strong='true'>Jedan tajni ključ uvezen.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key unchanged.</para> | <para>%1 secret keys unchanged.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 tajni ključ neizmenjen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 tajna ključa neizmenjena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 tajnih ključeva neizmenjeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan tajni ključ neizmenjen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>One secret key not imported.</para> | <para>%1 secret keys not imported.</para>
sr@latin[0]: <para>%1 tajni ključ nije uvezen.</para>
sr@latin[1]: <para>%1 tajna ključa nisu uvezena.</para>
sr@latin[2]: <para>%1 tajnih ključeva nije uvezeno.</para>
sr@latin[3]: <para>Jedan tajni ključ nije uvezen.</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>You have imported a secret key.</emphasis><nl/>Please note that imported secret keys are not trusted by default.<nl/>To fully use this secret key for signing and encryption, you must edit the key (double click on it) and set its trust to Full or Ultimate.</para>
sr@latin: <para><emphasis strong='true'>Uvezli ste tajni ključ.</emphasis><nl/>Uvezenim tajnim ključevima podrazumevano se ne veruje.<nl/>Da biste potpuno koristili ovaj tajni ključ za potpisivanje i šifrovanje, morate ga urediti (dvokliknite na njega) i postaviti pouzdanost na potpunu ili bezuslovnu.</para>

en: New Key | New Keys
sr@latin[0]: Novi ključevi
sr@latin[1]: Novi ključevi
sr@latin[2]: Novi ključevi
sr@latin[3]: Novi ključ

en: Key with new User Id | Keys with new User Ids
sr@latin[0]: Ključevi sa novim korisničkim ID‑om
sr@latin[1]: Ključevi sa novim korisničkim ID‑om
sr@latin[2]: Ključevi sa novim korisničkim ID‑om
sr@latin[3]: Ključ sa novim korisničkim ID‑om

en: Key with new Signatures | Keys with new Signatures
sr@latin[0]: Ključevi sa novim potpisima
sr@latin[1]: Ključevi sa novim potpisima
sr@latin[2]: Ključevi sa novim potpisima
sr@latin[3]: Ključ sa novim potpisima

en: Key with new Subkeys | Keys with new Subkeys
sr@latin[0]: Ključevi sa novim potključevima
sr@latin[1]: Ključevi sa novim potključevima
sr@latin[2]: Ključevi sa novim potključevima
sr@latin[3]: Ključ sa novim potključevima

en: New Private Key | New Private Keys
sr@latin[0]: Novi privatni ključevi
sr@latin[1]: Novi privatni ključevi
sr@latin[2]: Novi privatni ključevi
sr@latin[3]: Nov privatni ključ

en: Unchanged Key | Unchanged Keys
sr@latin[0]: Nepromenjeni ključevi
sr@latin[1]: Nepromenjeni ključevi
sr@latin[2]: Nepromenjeni ključevi
sr@latin[3]: Nepromenjen ključ

en: <b>Connecting to the server...</b>
sr@latin: <b>Povezujem se sa serverom...</b>

en: Keyserver
sr@latin: Server ključeva

en: Requesting Passphrase
sr@latin: Tražim lozinku

en:  or
sr@latin:  ili

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
sr@latin: Unesite lozinku za <b>%1</b>

en: <p><b>Bad passphrase</b>. You have 1 try left.</p> | <p><b>Bad passphrase</b>. You have %1 tries left.</p>
sr@latin[0]: <p><b>Loša lozinka</b>. Imate još %1 pokušaj.</p>
sr@latin[1]: <p><b>Loša lozinka</b>. Imate još %1 pokušaja.</p>
sr@latin[2]: <p><b>Loša lozinka</b>. Imate još %1 pokušaja.</p>
sr@latin[3]: <p><b>Loša lozinka</b>. Imate još jedan pokušaj.</p>

en: Got Passphrase
sr@latin: Lozinka dobijena

[ctx: @info first argument is formatted date, second argument is formatted time]
en: <para>The signature was created at %1 %2</para>
sr@latin: <para>Potpis je načinjen %1 u %2</para>|/|<para>Potpis je načinjen $[na-reč %1 gen] u %2</para>

[ctx: @info Good signature from: NAME , Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sr@latin: <para>Dobar potpis:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID ključa: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3</para>
sr@latin: <para>Dobar potpis:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID ključa: %3</para>

[ctx: @info]
en: No signature found.
sr@latin: Potpis nije pronađen.

[ctx: @info]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>Key ID: %2<nl/></para>
sr@latin: <para>Dobar potpis:<nl/><emphasis strong='true'>%1</emphasis><nl/>ID ključa: %2<nl/></para>

[ctx: @info Good signature from: NAME <EMAIL>, Key ID: HEXID]
en: <para>Good signature from:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>Key ID: %3<nl/></para>
sr@latin: <para>Dobar potpis:<nl/><emphasis strong='true'>%1 <email>%2</email></emphasis><nl/>ID ključa: %3<nl/></para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>BAD signature</emphasis> from:<nl/> %1<nl/>Key ID: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>The file is corrupted</emphasis></para>
sr@latin: <para><emphasis strong='true'>LOŠ potpis</emphasis>:<nl/> %1<nl/>ID ključa: %2<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Fajl je iskvaren.</emphasis></para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, but the key is untrusted</para>
sr@latin: <para>Potpis je valjan, ali je ključ nepouzdan.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The signature is valid, and the key is ultimately trusted</para>
sr@latin: <para>Potpis je valjan i ključ je bezuslovno pouzdan.</para>
