kgpg - en to tg translation catalogue (280 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name (minimum 5 characters):
tg: Ном (на кам аз 5 аломат):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_EmailSorting) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Email:
tg: Пости Электронӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comment (optional):
tg: Тавсифот (интихобӣ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Custom decryption command:
tg: Фармони рамзкунонии корвандӣ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Encryption) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capEncrypt)
en: Encryption
tg: Рамзкунӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AsciiArmor)
en: ASCII armored encryption
tg: ASCII рамзкунонии ҳамсоз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpExtension)
en: Use *.pgp extension for encrypted files
tg: Паҳншавии *.pgp-ро барои файлҳои рамзкунонидашуда истифода баред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowCustomEncryptionOptions)
en: Custom encryption command:
tg: Фармони рамзкунонии корвандӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encrypt_to_always)
en: Always encrypt with:
tg: Ҳамеша рамзкунонӣ бо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptFilesTo)
en: Encrypt files with:
tg: Рамзкунонии файлҳо бо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowUntrustedKeys)
en: Allow encryption with untrusted keys
tg: Рамзкунониро бо калидҳои нобоваринок иҷозат медиҳад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUserID)
en: Hide user id
tg: Шиносаи корвандро пинҳон кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PgpCompatibility)
en: PGP 6 compatibility
tg: Ҳамсозӣ бо PGP 6

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: GnuPG Home
tg: Хонаи GnuPG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2)
en: Home location:
tg: Ҷойгузории хона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_2_2)
en: Configuration file:
tg: Танзимкунии файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeHome)
en: Change...
tg: Тағйир...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGlobal)
en: Global Settings
tg: Гузоришҳои Саросарӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStart)
en: Start KGpg automatically at login
tg: Ба таври худкор сардодани KGpg ҳангоми воридшувӣ ба низом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMouseSelection)
en: Use mouse selection instead of clipboard
tg: Интихоби мушро ба ҷои силули мухобиротӣ истифода баред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFileWarn)
en: Display warning before creating temporary files
    (only occurs on remote files operations)
tg: Намоиши огоҳӣ ҳангоми офаридани файлҳои муваққатӣ 
    (танҳо амалиётҳо дар файлҳои дурдаст)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabApplet)
en: Applet && Menus
tg: Апплет && Менюҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox11)
en: Konqueror Service Menus
tg: Менюи Хидматрасонии Konqueror

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sign file service menu:
tg: Менюи хидматрасонии файлро имзо кунед:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Disable
tg: Хомӯш кардан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SignMenu) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with All Files
tg: Имконият додан бо ҳамаи файлҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Decrypt file service menu:
tg: Менюи файли хидматрасониро рамзнамоӣ кунед:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DecryptMenu)
en: Enable with Encrypted Files
tg: Имконият додан бо файлҳои рамзшуда

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: System Tray Applet
tg: Апплети Сабади низомӣ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick)
en: Key Manager
tg: Идораи Калид

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LeftClick) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEditor)
en: Editor
tg: Муҳаррир

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <b>INFORMATION</b>:
    Only the default server will be stored in GnuPG's configuration file,
    all others will be stored for use by KGpg only.
tg: <b>МАЪЛУМОТ</b>:
    Танҳо Хидматкунандаи нобаён дар файли танзимкунии GnuPG захира карда мешавад, 
    боқимонда ҳамаи файлҳо танҳо барои истифода аз тарафи KGpg захира карда мешаванд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseProxy)
en: Honor HTTP proxy when available
tg: HTTP проксиро дар вақти дастрас истифода баред

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Key Colors
tg: Рангҳои калид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustTrusted)
en: Trusted keys:
tg: Калидҳои боваринок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustRevoked)
en: Revoked keys:
tg: Калидҳои бекор шуда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_trustUnknown)
en: Unknown keys:
tg: Калидҳои номаълум:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Editor Font
tg: Муҳаррири ҳарф

en: Marginally
tg: Ҳудудӣ

en: Fully
tg: Пурра

en: Ultimately
tg: Интиҳоӣ

en: Revoked
tg: Бекор карда шуда

en: [No user id found]
tg: [Шиносаи корванд пайдо нагардид]

en: %1 subkey
tg: %1 зеркалид

en: Photo id
tg: Сурати Шиноса

en: Info
tg: Ахборот

en: &Encrypt File...
tg: &Рамзкунии Файл...

en: &Decrypt File...
tg: &Рамзкушоии Файл...

en: &Open Key Manager
tg: &Кушодани мудири калид

en: &Generate Signature...
tg: &Тавлиди Имзо...

en: &Verify Signature...
tg: &Санҷидани Имзо...

en: &Check MD5 Sum...
tg: &Санҷидани Ҳосили Ҷамъи MD5...

en: En&crypt
tg: &Рамзкунонӣ

en: &Decrypt
tg: &Рамзкушоӣ

en: S&ign/Verify
tg: &Имзокунӣ/Санҷидан

en: The document could not been saved, as the selected encoding cannot encode every unicode character in it.
tg: Санад захира карда намешавад, зеро рамзкунонии интихобшуда ҳамаи аломатҳои рамзи ягонаро дар бар намегирад.

en: The document could not be saved, please check your permissions and disk space.
tg: Санад захира карда намешавад, марҳамат карда рухсатҳои худ ва фазои дискро санҷед.

en: Overwrite existing file %1?
tg: Файли %1-и мавҷударо рӯиҳам нависам?

en: Open File to Encode
tg: Кушодани Файл барои Рамзкунонӣ

en: *|All Files
tg: *|Ҳамаи Файлҳо

en: Open File to Decode
tg: Кушодани Файл барои Рамзкушоӣ

en: Decrypt File To
tg: Рамзкушоии Файл ба

en: Save File
tg: Захиракунии Файл

en: File Already Exists
tg: Файл аллакай Мавҷуд аст

en: Open File to Sign
tg: Кушодани Файл барои Имзо

en: Open File to Verify
tg: Кушодани Файл барои Санҷидан

note: i18n: ectx: Menu (signature)
en: Si&gnature
tg: &Имзо

en: MD5 Checksum
tg: Ҷамъи Санҷиши MD5

en: Compare MD5 with Clipboard
tg: Муқоисаи MD5 бо Силули Мухобиротӣ

en: MD5 sum for <b>%1</b> is:
tg: Ҳосили ҷамъи MD5 барои <b>%1</b>:

en: <b>Unknown status</b>
tg: <b>Ҳолати номаълум</b>

en: Clipboard content is not a MD5 sum.
tg: Таркиби силули мухобиротӣ ҳосили ҷамъ MD5 нест.

en: <b>Correct checksum</b>, file is ok.
tg: <b>Ҳосили ҷамъ санҷишӣ дуруст аст</b>, файл тағир нашудааст.

en: Could not download file.
tg: Боркунии файл ғайри имкон аст.

en: Decryption failed.
tg: Рамзкушоӣ бо нокомӣ анҷомид.

en: Encryption failed.
tg: Рамзкунонӣ бо нокомӣ анҷомид.

en: Signing not possible: bad passphrase or missing key
tg: Имзонамоӣ ғайри имкон аст: гузарвожаи бад ё калид партофта шудааст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonimport)
en: &Import
tg: &Воридот

en: Missing Key
tg: Калиди Партофташуда

en: Processing folder compression and encryption
tg: Ҷараёни фишорӣ ва рамзкунонии феҳрист

en: Unable to create temporary file
tg: Офаридани файли муваққатӣ ғайри имкон аст

en: Zip
tg: Омехтакунии фаврӣ

en: Available Trusted Keys
tg: Калидҳои Дастрасии Боваринок

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KeyExport)
en: Public Key Export
tg: Содироти Килиди Оммавӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkFile)
en: File:
tg: Файл:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt><b>Key Server:</b><br /> <p>A Key Server is a centralized repository of PGP/GnuPG keys connected to the Internet which can be conveniently accessed in order to obtain or deposit keys. Select from the drop down list to specify which key server should be used.</p> <p>Often these keys are held by people whom the user has never met and as such the authenticity is dubious at best. Refer to the GnuPG manual covering "Web-of-Trust" relationships to find out how GnuPG works around the problem of verifying authenticity.</p> </qt>
tg: <qt><b>Хидматрасони Калид:</b><br /> <p>Хидматрасони калид - ин анбори додаҳои марказонидашудаи калидҳои PGP/GnuPG мебошад, ки ба Интернет пайваст мешаванд, барои иловакунӣ ё пурсиши калидҳо. Аз рӯйхати афтанда хидматрасонро интихоб кунед, ки бояд истифода шавад.</p> <p>Одатан ин калидҳо дар дасти одамоне ҳастанд, ки шумо бо онҳо ҳеҷ гоҳ дучор нашудаед ва шахсияти онҳо шубҳанок аст. Ба дастури оиди GnuPG ба боби "Web-of-Trust" нигаред, барои фаҳмондани он, ки чи тавр GnuPG бо мушкилии тасдиқи аслӣ кор мебарад.</p> </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Key server:
tg: Хидматрасони калид:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kCBimportks)
en: <b>Key Server Drop Down Dialog:</b>
    Allows the user to select the Key Server which will be used to import PGP/GnuPG keys into the local keyring.
tg: <b>Муколамаи Афтандаи Рӯйхати Хидматрасони Калидҳо:</b>
    Имконияти интихоби хидматрасони калидро, ки барои воридоти калидҳои PGP/GnuPG ба ҳалқаи калидҳои маҳаллӣ истифода мешавад, медиҳад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text to search or ID of the key to import:
tg: Матн барои ҷустуҷӯ ё Шиноса барои воридот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyI) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cBproxyE)
en: Honor HTTP proxy:
tg: HTTP проксиро истифода баред:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonsearch)
en: &Search
tg: &Ҷустуҷӯ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Key to be exported:
tg: Калид барои содирот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportAttributes)
en: Export attributes (photo id)
tg: Нишонаҳои содирот (сурати шиноса)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Buttonexport)
en: &Export
tg: &Содирот

en: Key Server
tg: Хидматрасони Калид

en: You must enter a search string.
tg: Шумо бояд сатри ҷусуҷӯиро ворид кунед.

en: Connecting to the server...
tg: Пайвастшавӣ ба хидматрасон...

en: You must choose a key.
tg: Шумо бояд калидро интихоб кунед.

en: Key Management
tg: Идоракунии Калидҳо

en: &Open Editor
tg: &Кушодани Муҳаррир

en: &Key Server Dialog
tg: Муколамаи Хидматрасони &Калид

en: &Go to Default Key
tg: &Гузариш ба Калидҳо Бо Нобаёнӣ

en: Tip of the &Day
tg: Маслиҳати &Рӯз

en: View GnuPG Manual
tg: Азназаргузаронии Дастии GnuPG

en: &Refresh List
tg: &Навсозии Рӯйхат

en: Edit Key in &Terminal
tg: Таҳрири Калид дар &Поёна

en: &Generate Key Pair...
tg: &Тавлиди Ҷуфти Калидҳо...

en: &Import Key...
tg: &Воридоти Калид...

en: &Create New Contact in Address Book
tg: &Офаридани Алоқаҳои Нав дар Китоби Суроға

en: &Delete Group
tg: &Нобудкунии Гурӯҳ

en: Set as De&fault Key
tg: Барпосозӣ ҳамчун Калид ба &Нобаёнӣ

en: Export Secret Key...
tg: Содироти Калиди Махфӣ...

en: Delete Key Pair
tg: Нобудкунии Ҷуфти Калидҳо

en: Revoke Key...
tg: Лағви Калид...

en: &Regenerate Public Key
tg: &Калиди Оммавиро аз нав ташкил диҳед

en: &Open Photo
tg: &Кушодани Сурат

en: &Delete Photo
tg: &Нобудкунии Сурат

en: Import &Missing Signatures From Keyserver
tg: Воридоти &Имзоҳои ғоибуда аз Хидматрасони Калидҳо

en: Trust
tg: Боварӣ

en: Size
tg: Андоза

en: Creation
tg: Офариниш

en: Expiration
tg: Мӯҳлати Истифода

en: &Photo ID's
tg: &Сурати Шиноса

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newKey)
en: New Key Pair Created
tg: Ҷуфти Калидҳои Нав Офарида Шуд

en: backup copy
tg: нусхаи захиравӣ

en: You can only refresh primary keys. Please check your selection.
tg: Шумо танҳо калидҳои ибтидоиро аз нав кунед. Илтимос интихобро тафтиш кунед.

en: Add New User Id
tg: Иловакунии Шиносаи Нави Корванд

en: Public Key
tg: Калиди Оммавӣ

en: Sub Key
tg: Калиди хурд

en: Secret Key Pair
tg: Ҷуфти калидҳои махфӣ

en: Key Group
tg: Калиди гурӯҳ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capSign)
en: Signature
tg: Имзо

en: User ID
tg: Истифодабарандаи шиноса

en: Revocation Signature
tg: Имзои бекор кардан

en: Photo ID
tg: Сурати Шиноса

en: Orphaned Secret Key
tg: Калиди махфӣ бе ворид

en: Creation of the revocation certificate failed...
tg: Эҷод кардани сертификати бозхонӣ бо нокомӣ анҷомид...

en: Export PRIVATE KEY As
tg: Содироти КАЛИДИ ШАХСӢ Ҳамчун

en: Your secret key could not be exported.
    Check the key.
tg: Калиди махфии шумо содир карда намешавад.
    Калидро тафтиш кунед.

en: Your public key could not be exported
    Check the key.
tg: Калиди оммавии шумо содир карда намешавад.
    Калидро санҷед.

en: <qt>Are you sure you want to delete group <b>%1</b> ?</qt>
tg: <qt>Дар ҳақиқат мехоҳед, ки гурӯҳи <b>%1</b>-ро нобуд созед ?</qt>

en: <qt>You cannot create a group containing signatures, subkeys or other groups.</qt>
tg: <qt>Шумо гурӯҳроеро, ки имзоҳо, зеркалидҳо ё дигар гурӯҳҳоро дар бар мегирад, офарида наметавонед.</qt>

en: Create New Group
tg: Офаридани Гурӯҳи Нав

en: Following keys are not valid or not trusted and will not be added to the group:
tg: Калидҳои зерин нодурустанд ё нобоваринок мебошанд ва бинобар ин ба гурӯҳ илова карда намешаванд:

en: <qt>No valid or trusted key was selected. The group <b>%1</b> will not be created.</qt>
tg: <qt>Калидҳои дуруст ё боваринок интихоб нашудаанд. Гурӯҳи <b>%1</b> офарида намешавад.</qt>

en: Group Properties
tg: Имкониятҳои Гурӯҳ

en: You can only sign primary keys. Please check your selection.
tg: Шумо танҳо калидҳои ибтидоиро имзо карда метавонед. Марҳамат карда интихоби худро санҷед.

en: Edit key manually to delete a self-signature.
tg: Таҳрири калид ба таври дастӣ барои нобудкунии имзои худ.

en: Requested operation was unsuccessful, please edit the key manually.
tg: Амалиёти талабшуда бо номуваффақият анҷомид, ба таври дастӣ калидро таҳрир кунед.

en: Key Import
tg: Вориди Калид

en: Open File
tg: Кушодани Файл

en: Importing...
tg: Воридоткунӣ...

en: KGpg - encryption tool
tg: KGpg - асбоб барои рамз нависӣ

en: &Encrypt Clipboard
tg: &Рамзкунонии Силули Мухобиротӣ

en: &Decrypt Clipboard
tg: &Рамзкушоии Силули Мухобиротӣ

en: &Sign/Verify Clipboard
tg: &Имзогузорӣ/Муқаррар кардани Силули Мухобиротӣ

en: Clipboard is empty.
tg: Силули Мухобиротӣ холӣ аст.

note: i18n: ectx: Menu (managekeys)
en: &Keys
tg: &Калидҳо

note: i18n: ectx: Menu (show_details)
en: &Show Details
tg: &Намоиши Ҷузъҳо

note: i18n: ectx: Menu (groups)
en: &Groups
tg: &Гурӯҳ

en: <p>Do you want to import file <b>%1</b> into your key ring?</p>
tg: <p>Оё мехоҳед, ки файли <b>%1</b>-ро ба ҳалқаи калидҳо ворид созед?</p>

en: Cannot decrypt and show folder.
tg: Рамзкушодан нишон додани феҳрист нишуда истодааст.

en: Cannot sign folder.
tg: Имзокунии феҳрист ғайри имкон аст.

en: Cannot verify folder.
tg: Бозбинӣ намудани феҳрист ғайри имкон аст.

en: Unable to perform requested operation.
    Please select only one folder, or several files, but do not mix files and folders.
tg: Амалиёти талабшуда иҷр нашуда истодааст.
    Марҳамат карда як феҳрист ё якчанд файлҳоро интихоб кунед, лекин файлҳо ва феҳристҳоро омехта кунед.

en: Encrypt file
tg: Рамзкунонии файл

en: Open key manager
tg: Кушодани мудири калид

en: Show encrypted file
tg: Файли рамзкунонидашударо нишон диҳед

en: Sign File
tg: Имзокунии Файл

en: Verify signature
tg: Санҷидани имзо

en: File to open
tg: Кушодани файл

note: i18n: ectx: label, entry (CustomDecrypt), group (Decryption)
en: Custom decryption command.
tg: Фармони рамзгузории гумрук.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Custom encryption options
tg: Интихобҳои рамзгузории гумрук

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomEncryptionOptions), group (Encryption)
en: Allow custom encryption options
tg: Хосияти дигари рамзкушоиро иҷозат диҳед

note: i18n: ectx: label, entry (FileEncryptionKey), group (Encryption)
en: File encryption key.
tg: Калиди рамзкушоии файл.

note: i18n: ectx: label, entry (AsciiArmor), group (Encryption)
en: Use ASCII armored encryption.
tg: ASCII - рамзкушоии якҷошавандаро истифода баред.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowUntrustedKeys), group (Encryption)
en: Allow encryption with untrusted keys.
tg: Рамзкушоиро бо калидҳои нобоваринок иҷозат диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (HideUserID), group (Encryption)
en: Hide the user ID.
tg: Шиносаи корвандро пинҳон кунед.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpCompatibility), group (Encryption)
en: Enable PGP 6 compatibility.
tg: Ҳамсозии PGP 6-ро даргиронед.

note: i18n: ectx: label, entry (PgpExtension), group (Encryption)
en: Use *.pgp extension for encrypted files.
tg: Паҳншавии *.pgp-ро барои файлҳои рамзшуда истифода баред.

note: i18n: ectx: label, entry (GpgConfigPath), group (GPG Settings)
en: The path of the gpg configuration file.
tg: Роҳ ба файли танзимкунии gpg.

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General Options)
en: Is the first time the application runs.
tg: Замима бори аввал корандозӣ шуда истодааст.

note: i18n: ectx: label, entry (EditorGeometry), group (General Options)
en: The size of the editor window.
tg: Андозаи муҳаррири тиреза.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTrust), group (General Options)
en: Show the trust value in key manager.
tg: Қиммати бовариро дар мудири калидҳо нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpi), group (General Options)
en: Show the expiration value in key manager.
tg: Қиммати мӯҳлати истифодаро дар мудири калидҳо нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSize), group (General Options)
en: Show the size value in key manager.
tg: Қиммати андозаро дар мудири калидҳо нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCreat), group (General Options)
en: Show the creation value in key manager.
tg: Қиммати офаринишро дар мудири калидҳо нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMouseSelection), group (User Interface)
en: Use the mouse selection instead of the clipboard.
tg: Интихоби мушро ба ҷои силули мухобиротӣ истифода баред.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteFileWarn), group (User Interface)
en: Display a warning before creating temporary files during remote file operations.
tg: Пеш аз офаридани файлҳои муваққатӣ дар вақти амалиётҳои файлҳои дурдаст, алоқаро нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClick), group (User Interface)
en: Choose default left-click behavior
tg: Интихоби кори пахши чапи нобаён

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle encrypted drops
tg: Дасткории партоиши рамзикардашуда

note: i18n: ectx: label, entry (UnencryptedDropEvent), group (User Interface)
en: Handle unencrypted drops
tg: Дасткории партоиши рамзинакардашуда

note: i18n: ectx: label, entry (SignMenu), group (User Interface)
en: Show the "sign file" service menu.
tg: Дар менюи хидматрасон "имзокунии файл"-ро нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptMenu), group (User Interface)
en: Show the "decrypt file" service menu.
tg: Дар менюи хидматрасон "рамзкушоии файл"-ро нишон диҳед.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTipOfDay), group (TipOfDay)
en: Show tip of the day.
tg: Намоиши маслиҳати муфид.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGood), group (Key Colors)
en: Color used for trusted keys.
tg: Ранг барои калидҳои боваринок истифода шудааст.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorRev), group (Key Colors)
en: Color used for revoked keys.
tg: Ранг барои калидҳои бекоршуда истифода шудааст.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorUnknown), group (Key Colors)
en: Color used for unknown keys.
tg: Ранг барои калидҳои номаълум истифода шудааст.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorBad), group (Key Colors)
en: Color used for untrusted keys.
tg: Ранг барои калидҳои нобоваринок истифода шудааст.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (Key Servers)
en: Use HTTP proxy when available.
tg: Истифода бурдани HTTP прокси вақти дастрас.

en: Temporary File Creation
tg: Офаридани Файли Муваққатӣ

en: Compression method for archive:
tg: Усули фишордиҳӣ барои бойгонӣ:

en: Unless you want to try some unusual settings, just click on the "next" button.
tg: Агар шумо гузоришҳои камистифодашавандаро истифода бурдан хоҳед, пас ба тугмаи "оянда" ангушт занед.

en: KGpg needs to know where your GnuPG configuration file is stored.
tg: Бо KGpg донистан лозим аст, ки дар куҷо файли батанзимдарории GnuPG-и шумо захира гаштааст.

en: Your default key:
tg: Калиди бо нобоёнии шумо:

en: You must give a name.
tg: Шумо бояд ном гузоред.

en: You are about to create a key with no email address
tg: Шумо ҳоло кӯшиши офаридани калидро бе суроғаи пости электронӣ карда истодаед

en: Email address not valid
tg: Суроғаи пости электронӣ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, kgpgKeyGenerate)
en: Key Generation
tg: Тавлиди Калид

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vgroup)
en: Generate Key Pair
tg: Тавлиди Ҷуфти Калидҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_expiration) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Expiration:
tg: Мӯҳлати истифода:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Days
tg: Рӯзҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Weeks
tg: Ҳафтаҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Months
tg: Моҳҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_keyexp)
en: Years
tg: Солҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_id) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Key ID:
tg: Шиносаи Калид:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_comment)
en: Comment:
tg: Тавсифот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_creation)
en: Creation:
tg: Офаридан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_trust)
en: Trust:
tg: Боваринок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_owtrust)
en: Owner trust:
tg: Соҳиби Боваринок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_algorithm)
en: Algorithm:
tg: Алгоритм:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tl_length)
en: Length:
tg: Дарозӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_photo)
en: No Photo
tg: Сурат нест

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disable)
en: Disable key
tg: Хомӯш кардани калид

en: Decryption
tg: Рамзкушоӣ

en: GnuPG Settings
tg: Танзимоти GPG

en: Key Servers
tg: Хидматкунандаҳои Калид

en: New GnuPG Home Location
tg: GnuPG нави ҷойгузории хона

en: No Configuration File Found
tg: Ягон файли танзим ёфта нашуд

en: Create
tg: Эҷод кардан

en: Ignore
tg: Рад кардан

en: Add New Key Server
tg: Илова кардани хидматкунандаи нави калид

en: Server URL:
tg: Хидматкунандаи URL:

en: Decrypt File
tg: Рамзкунонии Файл

en: Create Revocation Certificate
tg: Эҷод кардан Сертификати бе кор кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Create revocation certificate for
tg: Офаридани сетификати бозхонӣ барои

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyID)
en: key id
tg: шиносаи калид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Reason for revocation:
tg: Сабаб барои бозхонӣ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: No Reason
tg: Бе Сабаб

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key Has Been Compromised
tg: Калид Беэътино гардид

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is Superseded
tg: Калид Иваз карда шуд

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox1)
en: Key is No Longer Used
tg: Калид дигар Истифода Намешавад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Description:
tg: Шарҳдиҳӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSave)
en: Save certificate:
tg: Захиракунии сертификат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPrint)
en: Print certificate
tg: Чопкунии сертификат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbImport)
en: Import into keyring
tg: Воридто ба ҳалқаи калидҳо

en: Name
tg: Ном

en: ID
tg: Шиноса

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: New Key Created
tg: Калиди Нав Офарида шуд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: You have successfully created the following key:
tg: Шумо бо муваффақият калидҳои зеринро офаридед:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name:
tg: Ном:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fingerprint:
tg: Изи панҷа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBdefault)
en: Set as your default key
tg: Ҳамчун калид бо нобаёнӣ барпо созед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Revocation Certificate
tg: Бозхонии Сертификат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: It is recommended to save or print a revocation certificate in case your key is compromised.
tg: Ҳангоми боэътино шудани калид захиракунӣ ё чопкунии сертификати бозхонӣ маслиҳат дода мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CBsave)
en: Save as:
tg: Захиракунӣ ҳамчун:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key to import:
tg: Калид барои воридот:

en: Choose New Expiration
tg: Мӯҳлати Истифодаи Навро интихоб кунед

en: Select Public Key
tg: Калиди Оммавиро Интихоб Намоед

en: Select Public Key for %1
tg: Калиди Оммавиро барои %1 Интихоб Намоед

en: <b>Public keys list</b>: select the key that will be used for encryption.
tg: <b>Рӯйхати калидҳои оммавӣ</b>: калидеро, ки барои рамзкунонӣ истифода хоҳад шуд, интихоб намоед.

en: <b>ASCII encryption</b>: makes it possible to open the encrypted file/message in a text editor
tg: <b>Рамзкунонии ASCII</b>: имконияти кушодани файл/паёмро дар муҳаррири матнӣ медиҳад

en: <b>Allow encryption with untrusted keys</b>: when you import a public key, it is usually marked as untrusted and you cannot use it unless you sign it in order to make it 'trusted'. Checking this box enables you to use any key, even if it has not be signed.
tg: <b>Рамзкунониро бо калидҳои нобоваринок иҷозат медиҳад</b>: вақте, ки шумо калиди оммавиро ворид мекунед, он одатан дар аввал ҳамчун нобоваринок нишона карда мешавад ва шумо то он даме, ки онро ҳамчун 'боваринок' имзо накунед, онро истифода бурда намешавад.

en: <b>Hide user ID</b>: Do not put the keyid into encrypted packets. This option hides the receiver of the message and is a countermeasure against traffic analysis. It may slow down the decryption process because all available secret keys are tried.
tg: <b>Шиносаи корвандро пинҳон кунед</b>: Шиносаи калидро дар бастаи рамзкунонидашуда нагузоред. Ин хосият қабулкунандаи паёмҳоро пинҳон мекунад ва чораи муҳим бар зидди таҳлили трафик мебошад. Он ҷараёни рамзкушоиро суст мекунад, зеро ҳамаи калидҳои махфии имконпазир истифода бурда мешаванд.

en: Symmetrical encryption
tg: Рамзкунонии симметрӣ

en: <b>Symmetrical encryption</b>: encryption does not use keys. You just need to give a password to encrypt/decrypt the file
tg: <b>Рамзкунонии симметрӣ</b>: рамзкунонӣ калидҳоро истифода намебарад. Ба шумо лозим аст, ки барои рамзкунонӣ/рамзкушоӣ гузарвожаро пешкаш кунед

en: Custom option:
tg: Интихобҳои гумрукӣ:

en: <b>Custom option</b>: for experienced users only, allows you to enter a gpg command line option, like: '--armor'
tg: <b>Интихобҳои гумрукӣ</b>: барои корвандони таҷрибаноке, ки хоҳиши истифодаи нишонвандҳои сатри фармонии gpg, ба монанди: '--armor'

en: Private Key List
tg: Рӯйхати Калидҳои Шахсӣ

en: I Will Not Answer
tg: Ман Ҷавоб Намедиҳам

en: I Have Not Checked at All
tg: Ман Ҳеҷ Чизро Насанҷидам

en: I Have Done Casual Checking
tg: Ман Санҷиши Интихобиро Кардам

en: I Have Done Very Careful Checking
tg: Ман Хеле Эҳтиёткорона Санҷишро Гузаронидам

en: Local signature (cannot be exported)
tg: Имзои маҳаллӣ (содир карда намешавад)

en: Do not sign all user id's (open terminal)
tg: Ҳамаи шиносаҳои корвандонро имзо накунед (кушодани поёна)

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>The easiest way to encrypt a file: simply right click on the file, and you have an encrypt option in the contextual menu.
    This works in <strong>konqueror</strong> or on your Desktop!</p>
tg: <p>Роҳи осонтарини рамзикунонии файл: танҳо бо тугмаи рости муш ба файл ангушт занед ва дар матни меню хосияти рамзкунониро интихоб кунед.
    Он дар <strong>konqueror</strong> ё дар Мизи Кории шумокор мекунад!</p>

en: This image is very large. Use it anyway?
tg: Ин расм хеле калон аст. Истифода кардан?

en: <b>Connecting to the server...</b>
tg: <b>Пайвастшавӣ ба хидматрасон...</b>

en:  or
tg:  ё

en: Enter passphrase for <b>%1</b>
tg: Гузарвожаро барои <b>%1</b> ворид намоед
