kgraphviewer - en to cs translation catalogue (190 entries)

en: Session Restore
cs: Obnovení sezení

en: Do you want to reload files from previous session?
cs: Přejete si znovu načíst soubory z předchozího sezení?

en: Unable to start
cs: Nelze spustit

en: Could not find the KGraphViewer part.
cs: Nelze nalézt součást KGraphViewer.

en: Closes the current file
cs: Zavře současný soubor

en: Create a New Vertex
cs: Vytvořit nový vertex

en: Create a New Edge
cs: Vytvořit nový okraj

en: Save current graph
cs: Uložit současný graf

en: Parsing
cs: Zpracovávám

en: Reloading
cs: Znova načítám

en: Opening
cs: Otevírám

en: Session Management
cs: Správa sezení

en: Add a new attribute
cs: Přidat nový atribut

en: Remove this attribute
cs: Odstranit tento atribut

en: A Graphviz DOT graph editor by KDE
cs: Editor grafů DOT Graphviz pro KDE

en: Path or URL to scan
cs: Cesta nebo URL pro prozkoumání

en: Opening in new window confirmation
cs: Potvrzení otevření v novém okně

en: A KGraphEditor window is already open, do you want to open the file in it?
cs: Okno KGraphEditoru je již otevřeno. Kde si přejete si v něm otevřít soubor?

en: Remove this node
cs: Odstranit tento uzel

note: i18n: ectx: label, entry (reloadOnChangeMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'File modified, do you want to reload it'
cs: Odpověď na dotaz 'Soubor byl změněn, přejete si jej znovu načíst?'

note: i18n: ectx: label, entry (parsingMode), group (Notification Messages)
en: To choose whether to parse using an external command (usually dot) or the graphviz library
cs: Zvolit způsob zpracování buď pomocí externího příkazu (obvykle dot), nebo knihovnou graphviz

note: i18n: ectx: label, entry (openInExistingWindowMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'If another window already exist when launching kgraphviewer, should we open in it, open a new window or ask?'
cs: Odpověď na dotaz 'Pokud již existuje jiné okno ve spuštěném KGraphVieweru, má se otevřít v něm, otevřít v novém okně, nebo se dotázat?'

note: i18n: ectx: label, entry (reopenPreviouslyOpenedFilesMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'Should the files that were opened in previous sessions be reopened at startup?'
cs: Odpověď na dotaz 'Mají se soubory otevřené při posledním sezení znovu načíst při spuštění?'

note: i18n: ectx: label, entry (birdsEyeViewEnabled), group (Notification Messages)
en: If true, the bird's eye view will be shown if needed.
cs: V kladném případě, pokud je třeba, bude zobrazen Pohled z ptačí perspektivy.

note: i18n: ectx: label, entry (PreviouslyOpenedFiles), group (Notification Messages)
en: The list of files that were opened in past instances of kgraphviewer
cs: Seznam souborů otevřených při posledním sezení KGraphVieweru

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
cs: Zobrazit panel pohledu

note: i18n: ectx: ToolBar (helpToolBar)
en: Help Toolbar
cs: Pomocný panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
cs: Upravit panel nástrojů

en: Do you want to reload files from the previous session?
cs: Přejete si znovu načíst soubory z předchozího sezení?

[ctx: @action:button]
en: Reload
cs: Obnovit

[ctx: @action:button]
en: Do Not Reload
cs: Nenačítat znovu

en: Opens a new empty KGraphViewer window.
cs: Otevře nové prázdné okno KGraphVieweru.

en: Shows the file open dialog to choose a Graphviz DOT file to open.
cs: Zobrazí dialog otevření souboru pro výběr DOT souborů Graphviz, které mají být otevřeny.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
cs: Zde je seznam soubor, které jste nedávno otevřeli; můžete je nyní snadno otevřít znovu.

en: Quits KGraphViewer.
cs: Ukončit KGraphViewer

en: Shows or hides the status bar.
cs: Zobrazí nebo skryje stavový panel.

en: Toolbar configuration.
cs: Nastavení panelu nástrojů.

en: Main KGraphViewer configuration options.
cs: Hlavní volby nastavení KGraphVieweru.

en: Appearance
cs: Vzhled

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (Appearance)
en: Background color of the graph view.
cs: Barva pozadí pohledu na graf.

en: A Graphviz DOT graph viewer
cs: Prohlížeč bodových grafů Graphviz

en: Original Author and current maintainer
cs: Původní autor a současný správce

en: Contributor
cs: Spolupracovník

en: Port to KF5
cs: Přenos do KF5

en: A KGraphViewer window is already open, where do you want to open this file in the existing window?
cs: Okno KGraphVieweru je již otevřeno. Kde v existujícím okně si přejete tento soubor otevřít?

en: %1 -> %2
    label='%3'
cs: %1 -> %2
    popisek='%3'

en: Remove selected edge(s)
cs: Odstranit vybrané okraje

en: Remove selected element(s)
cs: Odstranit vybrané prvky

en: id='%1'
    label='%2'
cs: id='%1'
    popisek='%2'

en: Layout process failed
cs: Proces rozvržení se nezdařil

en: Unable to start %1.
cs: Nelze spustit %1.

en: %1 crashed.
cs: '%1' zhavaroval.

en: %1 timed out.
cs: %1 překročil časový limit.

en: Was not able to write data to the %1 process.
cs: Do procesu %1 nebylo možno zapisovat data.

en: Was not able to read data from the %1 process.
cs: Nebylo možno přečíst data z procesu %1.

en: Unknown error running %1.
cs: Neznámá chyba za běhu %1.

[ctx: @title:menu]
en: Layout Algorithm
cs: Algoritmus rozvržení

en: Layout the graph using the dot program.
cs: Rozvržení grafu pomocí programu DOT.

en: Layout the graph using the neato program.
cs: Rozvržení grafu pomocí programu neato.

en: Layout the graph using the twopi program.
cs: Rozvržení grafu pomocí programu twopi.

en: Layout the graph using the fdp program.
cs: Rozvržení grafu pomocí programu fdp.

en: Layout the graph using the circo program.
cs: Rozvržení grafu pomocí programu circo.

en: Choose a Graphviz layout algorithm or edit your own one.
cs: Vybrat, nebo upravit váš vlastní algoritmus rozvržení Graphviz.

en: Choose a Graphviz layout algorithm or type in your own command that will generate a graph in the xdot format on its standard output. For example, to manually specify the <tt>G</tt> option to the dot command, type in: <tt>dot -Gname=MyGraphName -Txdot </tt>
cs: Vyberte, nebo napište svůj vlastní algoritmus rozvržení Graphviz, který vygeneruje graf ve formátu xdot a svůj standardní výstup. Například pro ruční zadání volby <tt>G</tt> do příkazu DOT napište: <tt>dot -Gname=MyGraphName -Txdot </tt>

[ctx: @title:menu]
en: Export Graph
cs: Exportovat graf

en: Allows the graph to be exported in another format.
cs: Povolit exportovat graf do jiného formátu.

en: Use the Export Graph menu to export the graph in another format. There is currently only one export format supported: as a PNG image.
cs: Použít nabídku Export grafu pro jeho exportování do jiného formátu. V současnosti je podporován pouze jeden formát exportu: jako obrázek PNG.

[ctx: @action:inmenu]
en: As Image…
cs: Jako obrázek…

en: Export the graph to an image file.
cs: Exportovat graf do obrázkového souboru.

en: Zoom in by 10% on the currently viewed graph
cs: Přiblížit aktuálně zobrazený graf o 10%

en: Zoom out by 10% from the currently viewed graph
cs: Oddálit aktuálně zobrazený graf o 10%

[ctx: @option:check]
en: Enable Bird's-Eye View
cs: Povolit pohled z ptačí perspektivy

en: Enables or disables the Bird's-eye View
cs: Povolit nebo zakázat Pohled z ptačí perspektivy

[ctx: @title:menu]
en: Bird's-Eye View Position
cs: Pozice pohledu z ptačí perspektivy

en: Allows the Bird's-eye View to be setup.
cs: Povolení nastavení Pohledu z ptačí perspektivy.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Top Left
cs: Vlevo nahoře

en: Puts the Bird's-eye View in the top-left corner.
cs: Umístí Pohled z ptačí perspektivy do levého horního rohu.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Top Right
cs: Vpravo nahoře

en: Puts the Bird's-eye View in the top-right corner.
cs: Umístí Pohled z ptačí perspektivy do pravého horního rohu.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Bottom Left
cs: Vlevo dole

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-left corner.
cs: Umístí Pohled z ptačí perspektivy do levého dolního rohu.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Bottom Right
cs: Vpravo dole

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-right corner.
cs: Umístí Pohled z ptačí perspektivy do pravého dolního rohu.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Automatic
cs: Automaticky

en: Let KGraphViewer automatically choose the position of the Bird's-eye View.
cs: Nechat KGraphViewer automaticky zvolit umístění Pohledu z ptačí perspektivy.

[ctx: @title:menu]
en: Layout
cs: Rozvržení

en: Specify yourself the layout command to use. Given a dot file, it should produce an xdot file on its standard output.
cs: Zadejte vlastní příkaz, který se má použít pro rozvržení. Zvolený soubor DOT by měl vytvořit soubor xdot na svém standardním výstupu.

en: Resets the layout command to use to the default depending on the graph type (directed or not).
cs: Obnoví výchozí nastavení příkazu pro rozvržení grafu v závislosti na jeho typu (orientovaný nebo neorientovaný).

en: Select file
cs: Vybrat soubor

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer
cs: Graf SVG vytvořený aplikací KGraphViewer

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer.
cs: Graf SVG vytvořený aplikací KGraphViewer.

en: <h1>Graphviz DOT format graph visualization</h1><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. Choose through the context menu if the optimal position of this overview should be automatically computed or put it where you want.</p><h2>How to work with it?</h2><ul><li>To move the graph, you can:  <ul>    <li>click & drag it</li>    <li>use the elevators</li>    <li>press the arrows keys</li>    <li>click somewhere in the panner view</li>    <li>use the mouse wheel (up and down with no modifier, left and right with the <Alt> key pressed)</li>    <li>or click & drag the panner view</li>  </ul></li><li>To zoom, you can either use the zoom in and zoom out toolbar buttons, or click on the <Shift> key while rolling your mouse wheel.</li><li>Try the contextual menu (usually by right-clicking) to discover other possibilities.</li><li>Try the <tt>Print preview</tt> or the <tt>Page setup</tt> buttons to explore the printing options.</li></ul>
cs: <h1>Vizualizace grafu DOT formátu Graphviz</h1><p>Pokud je graf větší, než určená oblast, zobrazí se v rohu políčko s přehledem. V kontextové nabídce vyberte, zda má být optimální umístění tohoto políčka automaticky vypočítáno, nebo si umístění zvolíte sami.</p><h2>Jak se s tím pracuje?</h2><ul><li>K přesunu grafu můžete:  <ul>    <li>uchopit jej a přetáhnout</li>    <li>použít posuvníky</li>    <li>stisknout klávesy se šipkou</li>    <li>kliknout kdekoliv v políčku s náhledem</li>    <li>použít kolečko myši (nahoru a dolů bez stisku klávesy, vlevo a vpravo při současném stisku klávesy <Alt>)</li>    <li>nebo přetažením na políčku s náhledem</li>  </ul></li><li>Pro změnu velikosti můžete použít buď  tlačítek Přiblížit a Oddálit na nástrojovém panelu, nebo otáčení kolečka myši při současném držení klávesy <Shift>.</li><li>Další možnosti se zobrazí v kontextové nabídce (obvykle po tisku pravého tlačítka myši).</li><li>Vyzkoušejte zobrazit možnosti tisku stiskem tlačítka <tt>Náhled před tiskem</tt> nebo <tt>Nastavení stránky</tt>.</li></ul>

en: no graph loaded
cs: žádný graf není načten

en: graph %1 is getting loaded...
cs: graf %1 se načítá...

en: error parsing file %1
cs: chyba při zpracování souboru %1

en: Reload Confirmation
cs: Potvrzení znovu načtení

en: The file %1 has been modified on disk.
    Do you want to reload it?
cs: Soubor %1 byl změněn na disku.
    Přejete si jej znovu načíst?

en: Layout Command
cs: Příkaz rozvržení

en: Specify here the command that will be used to layout the graph.
    The command MUST write its results on stdout in xdot format.
cs: Sem zadejte příkaz, který bude použit pro rozvržení grafu.
    Příkaz MUSÍ vypsat svůj výsledek na standardní výstup ve formátu xdot.

en: Failed to open %1
cs: Otevření %1 selhalo

en: Print the graph using current page setup settings
cs: Vytisknout graf s použitím nastavení aktuální stránky

en: Open the print preview window
cs: Otevřít okno s náhledem tisku

[ctx: @action:inmenu]
en: Page Setup…
cs: Nastavení stránky…

en: Opens the Page Setup dialog to allow graph printing to be setup
cs: Umožní nastavení tisku grafu otevřením dialogu pro nastavení stránky

en: Reload the current graph from file
cs: Znovu načíst současný graf ze souboru

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: Sou&bor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Poh&led

[ctx: Page size]
en: Screen
cs: Obrazovka

[ctx: Page size]
en: Custom
cs: Vlastní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Columns:
cs: Sloupce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSpacing)
en: Column spacing:
cs: Vzdálenost sloupců:

en: Page Preview
cs: Náhled strany

en: Page Size & Margins
cs: Velikost strany a okraje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Header
cs: Záhlaví

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhFirst)
en: Different header for the first page
cs: Rozdílné záhlaví pro první stranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhEvenOdd)
en: Different header for even and odd pages
cs: Rozdílná záhlaví pro sudé a liché strany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Spacing between header and body:
cs: Vzdálenost mezi záhlavím a tělem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Footer
cs: Zápatí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfFirst)
en: Different footer for the first page
cs: Rozdílné zápatí pro první stranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfEvenOdd)
en: Different footer for even and odd pages
cs: Rozdílná zápatí pro sudé a liché strany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Spacing between footer and body:
cs: Vzdálenost mezi zápatím a tělem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Footnote/Endnote
cs: Zápatí/poznámka na konci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Spacing between footnote and body:
cs: Vzdálenost mezi zápatím a tělem:

en: Unit:
cs: Jednotka:

en: All values are given in %1.
cs: Všechny hodnoty jsou dány v '%1'.

en: Page Size
cs: Velikost strany

en: &Size:
cs: Veliko&st:

en: &Width:
cs: Šíř&ka:

en: &Height:
cs: &Výška:

en: Orientation
cs: Orientace

en: &Portrait
cs: &Na výšku

en: La&ndscape
cs: Kraji&na

en: Margins
cs: Okraje

en: Page Layout Problem
cs: Problém s rozvržením stránky

en: The page width is smaller than the left and right margins.
cs: Stránka je užší než levý a pravý okraj.

en: The page height is smaller than the top and bottom margins.
cs: Stránka je užší než horní a dolní okraj.

en: Millimeters (mm)
cs: Milimetry (mm)

en: Centimeters (cm)
cs: Centimetry (cm)

en: Decimeters (dm)
cs: Decimetry (dm)

en: Inches (in)
cs: Palce (in)

en: Points (pt)
cs: Body (pt)

en: Error.
cs: Chyba.

en: View of the complete graph. Click and drag to move the visible part.
cs: Pohled na celý graf. Uchopením můžete přetáhnout na viditelnou část.

en: <h1>View of the Complete Graph</h1><p>Single clicking somewhere without the red square will move the center of the view to where the mouse was clicked.</p><p>Clicking and dragging within the red square will cause the view to follow the movement.</p>
cs: <h1>Pohled na celý graf</h1><p>Jedním kliknutím někde mimo červený čtverec přesunete střed pohledu do místa ukazatele myši v době kliknutí.</p><p>Uchopení a přetažení uvnitř červeného čtverce způsobí, že pohled bude následovat tento přesun.</p>

en: Print Preview
cs: Náhled před tiskem

[ctx: Page (number) of (total)]
en: Page %1 of %2
cs: Strana %1 z %2

en: Page %1
cs: Strana %1

en: Print Preview...
cs: Náhled před tiskem...

en: Font...
cs: Písmo...

en: Changes font for title text.
cs: Změní písmo textu názvu.

en: <qt><h2>Page Setup for Printing Graph "%1"</h2></qt>
cs: <qt><h2>Nastavení stránky pro tisk grafu "%1"</h2></qt>

en: Saves settings for this setup as default.
cs: Uloží toto nastavení jako výchozí.

en: Adds date and time to the header.
cs: Přidá datum a čas do záhlaví.

en: Adds page numbers to the footer.
cs: Přidat čísla stránek do zápatí.

en: Adds table borders.
cs: Přidat okraje tabulky.

en: Change Page Size and Margins...
cs: Změnit velikost strany a okraje...

en: Changes page size and margins.
cs: Změní velikost strany a okraje.

en: Chosen font looks like this
cs: Zvolené písmo vypadá takto

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Landscape
cs: Na šířku

en: margins:
cs: okraje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pa&ge font:
cs: Písmo strán&ky:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Page Size && Margins
cs: Velikost strany a okraje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTableBordersCheckbox)
en: Add &borders
cs: Přidat o&kraje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addDateTimeCheckbox)
en: Add date and time
cs: Přidat datum a čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addPageNumbersCheckbox)
en: Add page numbers
cs: Přidat čísla stránek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Number of pages to fit on
cs: Počet stran, na které se má přizpůsobit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, naturalSizeRadioButton)
en: &Natural size
cs: Přiroze&ná velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fitToOnePageRadioButton)
en: Fit &to one page
cs: Přizpůsobi&t jedné stránce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fitToSeveralPagesRadioButton)
en: F&it to several pages
cs: Přizpůsob&it více stránkám

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Horizontally:
cs: Vodorovně:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Vertically:
cs: Svisle:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maintainAspectCheckBox)
en: Preserve aspect ratio:
cs: Zachovat poměr stran:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Related actions:
cs: Související činnosti:

en: %1 - Print Preview - %2
cs: %1 - Náhled před tiskem - %2

en: &Page setup
cs: &Nastavení stránky

en: Previous Page
cs: Předchozí strana

en: Next Page
cs: Následující strana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default background color:
cs: Výchozí barva pozadí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Note: this will be overridden if the graph has its own background color
cs: Poznámka: toto bude ignorováno, pokud má graf vlastní barvu pozadí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, openInExistingWindowMode)
en: Open in existing window
cs: Otevřít v existujícím okně

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yes)
en: &Yes
cs: &Ano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, no)
en: &No
cs: &Ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: As&k
cs: Do&tázat se

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, parsingMode)
en: Parse using:
cs: Zpracovat pomocí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, external)
en: E&xternal command
cs: E&xterní příkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, internal)
en: Internal &library
cs: Interní &knihovna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reloadOnChangeMode)
en: Reload files modified on disk
cs: Znovu načíst soubory změněné na disku?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: &Ask
cs: Dotáz&at se

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reopenPreviouslyOpenedFilesMode)
en: Reopen previously opened files
cs: Znovu otevřít naposledy otevřené soubory
