kgraphviewer - en to ia translation catalogue (186 entries)

en: Session Restore
ia: Restabili Session

en: Do you want to reload files from previous session?
ia: Tu vole recargar files ex previe session?

en: Unable to start
ia: Incapace a startar

en: Could not find the KGraphViewer part.
ia: Non poteva trovar le parte de KGraphViewer.

en: Closes the current file
ia: Claude le file currente

en: Create a New Vertex
ia: Crea nove vertice

en: Create a New Edge
ia: Crea nove Limite (edge)

en: Save current graph
ia: Salveguarda graphico currente

en: Parsing
ia: Analysante (Parsing)

en: Reloading
ia: Recargante

en: Opening
ia: Apertura

en: Session Management
ia: Gestion de Session

en: Add a new attribute
ia: Adde un nove attributo

en: Remove this attribute
ia: Remove iste attributo

en: A Graphviz DOT graph editor by KDE
ia: Un editor graphic de  Graphviz DOT  per KDE

en: Path or URL to scan
ia: Percurso o URL de scander

en: Opening in new window confirmation
ia: Confirmation de aperir in nove fenestra

en: A KGraphEditor window is already open, do you want to open the file in it?
ia: Un fenestra de KGraphEditor es ja aperite, tu vole aperir le file in illo?

en: Remove this node
ia: Remove iste nodo

note: i18n: ectx: label, entry (reloadOnChangeMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'File modified, do you want to reload it'
ia: Le responsa al demanda 'File modificate, tu vole recargar lo?'

note: i18n: ectx: label, entry (parsingMode), group (Notification Messages)
en: To choose whether to parse using an external command (usually dot) or the graphviz library
ia: Seliger si analysar le syntaxe usante un commando externe (usualmente dot) o le bibliotheca de graphviz

note: i18n: ectx: label, entry (openInExistingWindowMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'If another window already exist when launching kgraphviewer, should we open in it, open a new window or ask?'
ia: Le responsa al demanda 'Si un altere fenestra ja existe quando on lancea kgraphviewer, on debe aperir lo intra, aperir un nove fenestra o demandar?'

note: i18n: ectx: label, entry (reopenPreviouslyOpenedFilesMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'Should the files that were opened in previous sessions be reopened at startup?'
ia: Le responsa al demanda 'Le files que esseva aperite in sessiones precedente deberea esser reaperite al re-initio?'

note: i18n: ectx: label, entry (birdsEyeViewEnabled), group (Notification Messages)
en: If true, the bird's eye view will be shown if needed.
ia: Si ver (true), le vista a volo de ave essera monstrate si necessari.

note: i18n: ectx: label, entry (PreviouslyOpenedFiles), group (Notification Messages)
en: The list of files that were opened in past instances of kgraphviewer
ia: Le lista de file que esseva aperite in le instantias passate de kgraphviewer

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ia: Barra de instrumento de vista

note: i18n: ectx: ToolBar (helpToolBar)
en: Help Toolbar
ia: Barra de Instrumento de Adjuta

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
ia: Barra de instrumento de editar

en: Do you want to reload files from the previous session?
ia: Tu vole recargar files ex le previe session?

[ctx: @action:button]
en: Reload
ia: Recarga

[ctx: @action:button]
en: Do Not Reload
ia: Non recarga

en: Opens a new empty KGraphViewer window.
ia: Aperi un nove fenestra vacue de KGraphViewer.

en: Shows the file open dialog to choose a Graphviz DOT file to open.
ia: Monstra le dialogo de aperir file per seliger un file de Graphviz DOT a aperir.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ia: Isto lista le files que tu aperiva recentemente,  e que tu permitte facilemente de aperir los de nove.

en: Quits KGraphViewer.
ia: Quita KGraphViewer.

en: Shows or hides the status bar.
ia: Monstra o cela le barra de stato.

en: Toolbar configuration.
ia: Configuration de barra de instrumento

en: Main KGraphViewer configuration options.
ia: Optiones de configuration principal de KGraphViewer

en: Appearance
ia: Apparentia

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (Appearance)
en: Background color of the graph view.
ia: Color de fundo per le vista graphic.

en: A Graphviz DOT graph viewer
ia: Un visor graphic de Graphviz DOT

en: Original Author and current maintainer
ia: Mantenitor Currente e autor original

en: Port to KF5
ia: Porto a K5

en: A KGraphViewer window is already open, where do you want to open this file in the existing window?
ia: Un fenestra de KGraphViewer es ja aperite,ubi tu vole aperir iste file in le fenestra existente?

en: %1 -> %2
    label='%3'
ia: %1 -> %2
    etiquetta='%3'

en: Remove selected edge(s)
ia: Remove margine(s) seligite

en: Remove selected element(s)
ia: Remove elemento(s) Seligite

en: id='%1'
    label='%2'
ia: id='%1'
    etiquetta='%2'

en: Layout process failed
ia: Processo de disposition (layout) falleva

en: Unable to start %1.
ia: Incapace a startar %1.

en: %1 crashed.
ia: %1 habeva un crash

en: %1 timed out.
ia: %1 Expirate.

en: Was not able to write data to the %1 process.
ia: Non poteva scriber datos in le processo  %1.

en: Was not able to read data from the %1 process.
ia: Non poteva leger datos ab le processo  %1.

en: Unknown error running %1.
ia: Error Incognite executante %1.

[ctx: @title:menu]
en: Layout Algorithm
ia: Algorithmo de disposition (layout)

en: Layout the graph using the dot program.
ia: Dispone le graphico usante le programma dot.

en: Layout the graph using the neato program.
ia: Dispone le graphico usante le programma neato.

en: Layout the graph using the twopi program.
ia: Dispone le graphico usante le programma twopi.

en: Layout the graph using the fdp program.
ia: Dispone le graphico usante le programma fdp.

en: Layout the graph using the circo program.
ia: Dispone le graphico usante le programma circo.

en: Choose a Graphviz layout algorithm or edit your own one.
ia: Selige un algorithmo de disposition (layout) de Graphviz o edita un tu proprie.

en: Choose a Graphviz layout algorithm or type in your own command that will generate a graph in the xdot format on its standard output. For example, to manually specify the <tt>G</tt> option to the dot command, type in: <tt>dot -Gname=MyGraphName -Txdot </tt>
ia: Selige un algorithmo de disposition de Graphviz o typa tu proprie command que generara un graphico in le formato xdot su su exito standard. Pro exemplo per specificar manualmente le option <tt>G</tt> per le commando de  dot , typa : <tt>dot -Gname=MyGraphName -Txdot </tt>

[ctx: @title:menu]
en: Export Graph
ia: Exporta graphico

en: Allows the graph to be exported in another format.
ia: Permitte que le graphico es exportate in un altere formato.

en: Use the Export Graph menu to export the graph in another format. There is currently only one export format supported: as a PNG image.
ia: Usa le menu de Exporta Graphico per exportar le graphico in un altere formato. ilha currentemente un sol formato a exportar supportate como un imagine PNG.

[ctx: @action:inmenu]
en: As Image…
ia: Como imagine ...

en: Export the graph to an image file.
ia: Exporta le graphico a un file de imagine.

en: Zoom in by 10% on the currently viewed graph
ia: Zoom in (Aggrandi) per10% sur le graphico vidite currentemente

en: Zoom out by 10% from the currently viewed graph
ia: Zoom Out (Diminuer) per 10% ab le graphico currentemente vidite

[ctx: @option:check]
en: Enable Bird's-Eye View
ia: Habilita Vista a Volo de Ave

en: Enables or disables the Bird's-eye View
ia: Habilita op dishabilita le Vista a Volo de Ave

[ctx: @title:menu]
en: Bird's-Eye View Position
ia: Position de Vista A Volo De Ave

en: Allows the Bird's-eye View to be setup.
ia: Permitte que le Vista a Volo de Ave es configurate.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Top Left
ia: Culmine a sinistra

en: Puts the Bird's-eye View in the top-left corner.
ia: Pone le Vista a Volo de Ave in le angulo al culmine sinistre.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Top Right
ia: Culmine a dextera

en: Puts the Bird's-eye View in the top-right corner.
ia: Pone le Vista a Volo de Ave in le angulo al culmine dextere.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Bottom Left
ia: A basso sinistre

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-left corner.
ia: Pone le Vista a Volo de Ave in le angulo al basso sinistre.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Bottom Right
ia: A basso dextere

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-right corner.
ia: Pone le Vista a Volo de Ave in le angulo al basso dextere.

en: Let KGraphViewer automatically choose the position of the Bird's-eye View.
ia: Lassa que KGraphViewer selige automaticamente le position del Vista a Volo de Ave.

[ctx: @title:menu]
en: Layout
ia: Disposition

[ctx: @action:inmenu]
en: Specify Layout Command…
ia: Specifica Commando de Disposition (Layout)...

en: Specify yourself the layout command to use. Given a dot file, it should produce an xdot file on its standard output.
ia: Specifica te mesme le commando de disponer a usar. Date un file dot, il deberea producer un file xdot sur su exito standard.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset Layout Command to Default
ia: Reinitialisa Commando de disponer a Predefinite

en: Resets the layout command to use to the default depending on the graph type (directed or not).
ia: Reinitialisa le commando de disponer per usar le predefinite in dependentia del typo de graphico (directe o non).

en: Select file
ia: Selige File

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer
ia: Graphico SVG Generate per KGraphViewer

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer.
ia: Graphico SVG Generate per KGraphViewer.

en: <h1>Graphviz DOT format graph visualization</h1><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. Choose through the context menu if the optimal position of this overview should be automatically computed or put it where you want.</p><h2>How to work with it?</h2><ul><li>To move the graph, you can:  <ul>    <li>click & drag it</li>    <li>use the elevators</li>    <li>press the arrows keys</li>    <li>click somewhere in the panner view</li>    <li>use the mouse wheel (up and down with no modifier, left and right with the <Alt> key pressed)</li>    <li>or click & drag the panner view</li>  </ul></li><li>To zoom, you can either use the zoom in and zoom out toolbar buttons, or click on the <Shift> key while rolling your mouse wheel.</li><li>Try the contextual menu (usually by right-clicking) to discover other possibilities.</li><li>Try the <tt>Print preview</tt> or the <tt>Page setup</tt> buttons to explore the printing options.</li></ul>
ia: <h1>Visualisation de graphico de formato DOT de Graphviz</h1><p>Si le graphico es plus grande que le area del widget, un elemento de cerca de panorama es monstrate in un margine. Selige per le menu de contexto si le position optimal de iste panorama deberea esser computate automaticamente o ponite ubi tu vole. </p><h2>Como laborar con illo?</h2><ul><li>Per mover le graphico, tu pote:  <ul>    <li>cliccar & traher lo </li>    <li>usar le elevatores</li>    <li>pressar le claves de flecha</li>    <li>cliccar ubique in le vista del elemento de cerca</li>    <li>usa le rota del mus (alto e basso con necun modificator, sinistre e dextere con le clave <Alt> clave )</li>    <li>o clicca & trahe le vista del elemento de cerca </li>  </ul></li><li>per usar le zoom, tu pote o usar le buttones del barra de instrumentios per aggrandir o diminuer, o clicca sur le clave <Shift> durante que tu es rolante le rota del mus.</li><li>Essaya le menu contextual (usualmente per cliccare dextere) per discoperir altere possibilitates.</li><li>Essaya le <tt>Imprimevista preliminar</tt> o le  buttones de <tt>Configuration de Pagina</tt> per  explorar leoptiones de imprimer.</li></ul>

en: no graph loaded
ia: necun graphico cargate

en: graph %1 is getting loaded…
ia: graphico %1 es per esser cargate...

en: error parsing file %1
ia: error analysante file %1

en: Reload Confirmation
ia: Recarga Confirmation

en: The file %1 has been modified on disk.
    Do you want to reload it?
ia: Le file %1 ha essite modificate sur disco.
    Tu vole recargar lo?

en: Layout Command
ia: Commando de disposition

en: Specify here the command that will be used to layout the graph.
    The command MUST write its results on stdout in xdot format.
ia: Specifica hic le commando que essera usate per disponer le graphico.
    Le commando DEBE scriber su exitos in stdout in formato xdot.

en: Failed to open %1
ia: Falleva aperir  %1

en: Print the graph using current page setup settings
ia: Imprime le graphico usante le preferentias de configuration currente de pagina

en: Open the print preview window
ia: Aperi le fenestra de vista preliminar de imprimer

[ctx: @action:inmenu]
en: Page Setup…
ia: Configuration de pagina…

en: Opens the Page Setup dialog to allow graph printing to be setup
ia: Aperi le dialogo de Configuratioin de Pagina per permitter que le imprimer de graphico es configurate

en: Reload the current graph from file
ia: Recarga le graphico currente ab file

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ia: &Vista

[ctx: Page size]
en: Screen
ia: Schermo

[ctx: Page size]
en: Custom
ia: Personalisate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Columns:
ia: Columnas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSpacing)
en: Column spacing:
ia: Spatio de columna:

en: Page Preview
ia: Vista preliminar de pagina

en: Page Size & Margins
ia: Dimension de Pagina & Margines

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Header
ia: Capite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhFirst)
en: Different header for the first page
ia: Capite differente per le prime pagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhEvenOdd)
en: Different header for even and odd pages
ia: Capite differente per paginas par e impare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Spacing between header and body:
ia: Spatiar inter capite e corpore:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Footer
ia: Pede de pagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfFirst)
en: Different footer for the first page
ia: Pede de pagina differente per le prime pagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfEvenOdd)
en: Different footer for even and odd pages
ia: Pede de pagina differente per paginas par e impare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Spacing between footer and body:
ia: Spatiar inter pede de pagina e corpore:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Footnote/Endnote
ia: Nota de pede de pagina/Nota final

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Spacing between footnote and body:
ia: Spatiar inter nota de pede de pagina e corpore:

en: Unit:
ia: Unitate:

en: All values are given in %1.
ia: Omne valores es date in %1.

en: Page Size
ia: Dimension de Pagina

en: &Size:
ia: Dimen&sion:

en: &Width:
ia: Lar&gessa:

en: &Height:
ia: &Altessa:

en: &Portrait
ia: &Vertical

en: La&ndscape
ia: Orientatio&n horizontal

en: Margins
ia: Margines

en: Page Layout Problem
ia: Problema de Disposition de Pagina

en: The page width is smaller than the left and right margins.
ia: Le largessa de pagina es minor que le margines sinistre e dextere.

en: The page height is smaller than the top and bottom margins.
ia: Le altessa de pagina es minor que le margines de culmine e de basso.

en: Millimeters (mm)
ia: Millimetros (mm)

en: Centimeters (cm)
ia: Centimetros (cm)

en: Decimeters (dm)
ia: Decimetros (dm)

en: Inches (in)
ia: Pollices (in)

en: Points (pt)
ia: Punctos (pt)

en: View of the complete graph. Click and drag to move the visible part.
ia: Vista del graphico complete. Pulsa e trahe per mover le parte visibile.

en: <h1>View of the Complete Graph</h1><p>Single clicking somewhere without the red square will move the center of the view to where the mouse was clicked.</p><p>Clicking and dragging within the red square will cause the view to follow the movement.</p>
ia: <h1>Viista del Graphico Complete</h1><p>Cliccar singularmente ubique sin que le quadrato rubie movera al centro del  a ubi le mus esseva cliccate.</p><p>Cliccar e traher intra le quadrato rubie causara que le vista sequera le movimento.</p>

en: Print Preview
ia: Vista preliminar de imprimer

[ctx: Page (number) of (total)]
en: Page %1 of %2
ia: Pagina %1 de %2

en: Page %1
ia: Pagina %1

en: Print Preview…
ia: Vista preliminar de imprimer…

en: Font…
ia: Font...

en: Changes font for title text.
ia: Cambia font per texto de titulo.

en: <qt><h2>Page Setup for Printing Graph "%1"</h2></qt>
ia: <qt><h2>Configuration de Pagina per Imprimer Graphico "%1"</h2></qt>

en: Saves settings for this setup as default.
ia: Salveguarda preferentia de iste configuration como predefinite.

en: Adds date and time to the header.
ia: Adde data  e tempore al capite.

en: Adds page numbers to the footer.
ia: Adde numeros de pagina al pede de paginas.

en: Adds table borders.
ia: Adde margines de tabula.

en: Change Page Size and Margins…
ia: Cambia Dimension de Pagina e Margines...

en: Changes page size and margins.
ia: Cambia Dimension de Pagina e Margines.

en: Chosen font looks like this
ia: Font seligite appare como isto

en: Portrait
ia: Vertical

en: Landscape
ia: Orientation horizontal

en: margins:
ia: margines:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pa&ge font:
ia: Font de pa&gina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Page Size && Margins
ia: Dimension de Pagina && Margines

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTableBordersCheckbox)
en: Add &borders
ia: Adde &bordos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addDateTimeCheckbox)
en: Add date and time
ia: Adde data e tempore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addPageNumbersCheckbox)
en: Add page numbers
ia: Adde numeros de pagina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Number of pages to fit on
ia: Numero de paginas a adaptar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, naturalSizeRadioButton)
en: &Natural size
ia: Grandor &Natural

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fitToOnePageRadioButton)
en: Fit &to one page
ia: Adap&ta a un pagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fitToSeveralPagesRadioButton)
en: F&it to several pages
ia: Adapta a multe pag&inas

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Horizontally:
ia: Horizontalmente:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Vertically:
ia: Verticalmente:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maintainAspectCheckBox)
en: Preserve aspect ratio:
ia: Mantene proportiones:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Related actions:
ia: Actiones cognate:

en: %1 - Print Preview - %2
ia: %1 - Vista preliminar de imprimer - %2

en: &Page setup
ia: &Configuration de pagina

en: Previous Page
ia: Pagina Precedente

en: Next Page
ia: Pagina Proxime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default background color:
ia: Color de fundo predefinite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Note: this will be overridden if the graph has its own background color
ia: Nota: isto essera superscribite si le graphico ha su proprie color de fundo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, openInExistingWindowMode)
en: Open in existing window
ia: Aperi in fenestra existente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yes)
en: &Yes
ia: &Si

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: As&k
ia: D&emanda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, parsingMode)
en: Parse using:
ia: Analysa le syntaxe usante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, external)
en: E&xternal command
ia: Commando e$xterne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, internal)
en: Internal &library
ia: Bib&liotheca Interne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reloadOnChangeMode)
en: Reload files modified on disk
ia: Recarga files modificate sur disco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: &Ask
ia: Dem&anda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reopenPreviouslyOpenedFilesMode)
en: Reopen previously opened files
ia: Reaperi files aperite precedentemente
