kgraphviewer - en to nds translation catalogue (147 entries)

en: Session Restore
nds: Törns wedderherstellen

en: Do you want to reload files from previous session?
nds: Wullt Du Dateien ut den verleden Törn nieg laden?

en: Could not find the KGraphViewer part.
nds: De KGraphViewer-Komponent lett sik nich finnen.

en: Create a New Vertex
nds: Nieg Höörn opstellen

en: Create a New Edge
nds: Nieg Kant opstellen

en: Parsing
nds: Inlesen

en: Reloading
nds: Nieg laden

en: Opening
nds: Opmaken

en: Session Management
nds: Törns plegen

en: Add a new attribute
nds: Nieg Attribut tofögen

en: Remove this attribute
nds: Dit Attribut wegmaken

en: Opening in new window confirmation
nds: Opmaken in en nieg Finster beglöven

en: Remove this node
nds: Dissen Knütt wegmaken

note: i18n: ectx: label, entry (reloadOnChangeMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'File modified, do you want to reload it'
nds: De Antwoort op de Fraag "Datei ännert, wullt Du ehr nieg laden"

note: i18n: ectx: label, entry (parsingMode), group (Notification Messages)
en: To choose whether to parse using an external command (usually dot) or the graphviz library
nds: Utsöken, wat för't Inlesen en extern Befehl (normalerwies »dot«), oder de Graphviz-Bibliotheek bruukt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (openInExistingWindowMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'If another window already exist when launching kgraphviewer, should we open in it, open a new window or ask?'
nds: De Antwoort op de Fraag "Wenn bi't Starten vun kgraphviewer al en anner Finster gifft, wullt Du dat dor binnen opmaken, en nieg Finster opmaken oder fraagt warrn?"

note: i18n: ectx: label, entry (reopenPreviouslyOpenedFilesMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'Should the files that were opened in previous sessions be reopened at startup?'
nds: De Antwoort op de Fraag "Wullt Du opmaakt Dateien ut verleden Törns bi't Starten wedder opmaken?"

note: i18n: ectx: label, entry (birdsEyeViewEnabled), group (Notification Messages)
en: If true, the bird's eye view will be shown if needed.
nds: Wenn wohr, warrt de Översicht wiest, wenn't noot deit.

note: i18n: ectx: label, entry (PreviouslyOpenedFiles), group (Notification Messages)
en: The list of files that were opened in past instances of kgraphviewer
nds: De List vun Dateien, de in verleden Utgaven vun kgraphviewer opmaakt weern

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
nds: Ansicht-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (helpToolBar)
en: Help Toolbar
nds: Hülp-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
nds: Bewerk-Warktüüchbalken

en: Do you want to reload files from the previous session?
nds: Wullt Du Dateien ut den verleden Törn nieg laden?

en: Opens a new empty KGraphViewer window.
nds: Maakt en nieg leddig KGraphViewer-Finster op.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
nds: List de tolest opmaakten Dateien op, Du kannst se denn eenfach wedder opmaken.

en: Quits KGraphViewer.
nds: Maakt KGraphViewer ut.

en: Shows or hides the status bar.
nds: Wiest oder verstickt den Statusbalken.

en: Toolbar configuration.
nds: Warktüüchbalken instellen

en: Main KGraphViewer configuration options.
nds: Hööft-Instelloptschonen för KGraphViewer

en: Appearance
nds: Utsehn

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (Appearance)
en: Background color of the graph view.
nds: De Achtergrundklöör för de Diagrammansicht

en: (C) 2005-2010 Gaël de Chalendar
nds: © 2005-2010: Gaël de Chalendar

en: Original Author and current maintainer
nds: Orginaalschriever un Pleger opstunns

en: Contributor
nds: Bidreger

en: %1 -> %2
    label='%3'
nds: %1 -> %2
    Beteker='%3'

en: Remove selected edge(s)
nds: Utsöcht Kanten wegmaken

en: Remove selected element(s)
nds: Utsöcht Elementen wegmaken

en: id='%1'
    label='%2'
nds: ID='%1'
    Beteker='%2'

en: Layout process failed
nds: Dorstellperzess fehlslaan

en: Unable to start %1.
nds: %1 lett sik nich starten.

en: %1 crashed.
nds: %1 afstört

en: %1 timed out.
nds: Tiet för "%1" is aflopen.

en: Was not able to write data to the %1 process.
nds: Daten laat sik nich na den Perzess "%1" schrieven.

en: Was not able to read data from the %1 process.
nds: Daten laat sik nich ut den Perzess "%1" lesen.

en: Unknown error running %1.
nds: Nich begäng Fehler bi't Utföhren vun %1.

en: Layout the graph using the dot program.
nds: Dat Diagramm mit dat Programm "dot" dorstellen

en: Layout the graph using the neato program.
nds: Dat Diagramm mit dat Programm "neato" dorstellen

en: Layout the graph using the twopi program.
nds: Dat Diagramm mit dat Programm "twopi" dorstellen

en: Layout the graph using the fdp program.
nds: Dat Diagramm mit dat Programm "fdp" dorstellen

en: Layout the graph using the circo program.
nds: Dat Diagramm mit dat Programm "circo" dorstellen

en: Allows the graph to be exported in another format.
nds: Dor laat sik dat Diagramm mit na en anner Formaat exporteren.

en: Use the Export Graph menu to export the graph in another format. There is currently only one export format supported: as a PNG image.
nds: Mit dat Menü "Diagramm exporteren" kannst Du dat Diagramm na en anner Formaat exporteren. Opstunns warrt bloots een Formaat ünnerstütt: PNG.

en: Export the graph to an image file.
nds: Diagramm as Bilddatei exporteren

en: Zoom in by 10% on the currently viewed graph
nds: Dat opstunns wieste Diagramm 10% grötter maken

en: Zoom out by 10% from the currently viewed graph
nds: Dat opstunns wieste Diagramm 10% lütter maken

en: Enables or disables the Bird's-eye View
nds: Maakt de Översicht an oder ut.

en: Allows the Bird's-eye View to be setup.
nds: De Översicht inrichten

en: Puts the Bird's-eye View in the top-left corner.
nds: Sett de Översicht na't Huuk baven links.

en: Puts the Bird's-eye View in the top-right corner.
nds: Sett de Översicht na't Huuk baven rechts.

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-left corner.
nds: Sett de Översicht na't Huuk nerrn links.

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-right corner.
nds: Sett de Översicht na't Huuk nerrn rechts.

en: Let KGraphViewer automatically choose the position of the Bird's-eye View.
nds: KGraphViewer de Steed vun de Översicht automaatsch utsöken laten

en: Specify yourself the layout command to use. Given a dot file, it should produce an xdot file on its standard output.
nds: Hier kannst Du den Dorstellbefehl angeven, den Du bruken wullt. Ut en DOT-Datei schull he op de Standardutgaav en XDOT-Datei maken.

en: Resets the layout command to use to the default depending on the graph type (directed or not).
nds: Den Dorstellbefehl op den Standardweert torüchsetten. Hangt vun dat Diagramm sien Typ af (richt oder nich).

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer
nds: Diagramm-SVG vun KGraphViewer opstellt

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer.
nds: Diagramm-SVG vun KGraphViewer opstellt

en: no graph loaded
nds: Keen Diagramm laadt

en: error parsing file %1
nds: Fehler bi't Inlesen vun Datei "%1"

en: Reload Confirmation
nds: Nieg Laden beglöven

en: The file %1 has been modified on disk.
    Do you want to reload it?
nds: De Datei "%1" wöör op de Fastplaat ännert.
    Wullt Du ehr nieg laden?

en: Layout Command
nds: Anornbefehl

en: Specify here the command that will be used to layout the graph.
    The command MUST write its results on stdout in xdot format.
nds: Hier kannst Du den Befehl ingeven, mit den dat Diagramm anornt warrt.
    De Befehl mutt sien Resultaten in't "xdot"-Formaat na stdout utgeven.

en: Failed to open %1
nds: „%1“ lett sik nich opmaken

en: Print the graph using current page setup settings
nds: Dat Diagramm mit de aktuellen Sietinstellen drucken

en: Open the print preview window
nds: Dat Druckvöransicht-Finster opmaken

en: Opens the Page Setup dialog to allow graph printing to be setup
nds: Maakt den Dialoog "Siet inrichten" op, dor lett sik mit fastleggen, wodennig dat Diagramm utdruckt warrt

en: Reload the current graph from file
nds: Dat aktuelle Diagramm ut Datei nieg laden

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

[ctx: Page size]
en: Screen
nds: Schirm

[ctx: Page size]
en: Custom
nds: Egen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Columns:
nds: Striepen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSpacing)
en: Column spacing:
nds: Striepafstand:

en: Page Preview
nds: Siet-Vöransicht

en: Page Size & Margins
nds: Siedengrött un Ränners

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Header
nds: Kopp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhFirst)
en: Different header for the first page
nds: Op eerst Siet anner Kopp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhEvenOdd)
en: Different header for even and odd pages
nds: Op even un uneven Sieden verscheden Köpp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Spacing between header and body:
nds: Afstand twischen Kopp un Hööftdeel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Footer
nds: Footreeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfFirst)
en: Different footer for the first page
nds: Op eerst Siet anner Footreeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfEvenOdd)
en: Different footer for even and odd pages
nds: Op even un uneven Sieden verscheden Footregen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Spacing between footer and body:
nds: Afstand twischen Hööftdeel un Footreeg:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Footnote/Endnote
nds: Footnotiz/Ennnotiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Spacing between footnote and body:
nds: Afstand twischen Footnotiz un Hööftdeel:

en: Unit:
nds: Eenheit:

en: All values are given in %1.
nds: All Weerten sünd in %1 angeven.

en: Page Size
nds: Papeergrött

en: &Size:
nds: &Grött:

en: &Width:
nds: &Breed:

en: &Height:
nds: &Hööchde:

en: Orientation
nds: Utrichten

en: &Portrait
nds: &Hoochkant

en: La&ndscape
nds: &Dwars

en: Margins
nds: Ränners

en: Page Layout Problem
nds: Anorn-Problem op de Siet

en: The page width is smaller than the left and right margins.
nds: De Breed vun de Siet is lütter as de Ränners links un rechts.

en: The page height is smaller than the top and bottom margins.
nds: De Hööchde vun de Siet is lütter as de Ränners baven un nerrn.

en: Centimeters (cm)
nds: Zentimeters (cm)

en: Decimeters (dm)
nds: Dezimeters (dm)

en: Inches (in)
nds: Toll (in)

en: Points (pt)
nds: Pünkt (pt)

en: Error.
nds: Fehler.

en: View of the complete graph. Click and drag to move the visible part.
nds: Dat hele Diagramm ankieken. Du kannst klicken un trecken, wenn Du dat sichtbore Rebeet verschuven wullt.

en: <h1>View of the Complete Graph</h1><p>Single clicking somewhere without the red square will move the center of the view to where the mouse was clicked.</p><p>Clicking and dragging within the red square will cause the view to follow the movement.</p>
nds: <h1>Dat hele Diagramm ankieken</h1><p>Klick op en Steed buten den roden Kasten, de Merrn vun de Ansicht jumpt dor denn hen.</p><p>Klick op en Steed binnen den Kasten un treck em, wenn Du de Ansicht verschuven wullt.</p>

en: Print Preview
nds: Druckvöransicht

[ctx: Page (number) of (total)]
en: Page %1 of %2
nds: Siet %1 vun %2

en: Page %1
nds: Siet %1

en: Changes font for title text.
nds: Ännert de Schriftoort för den Titeltext.

en: <qt><h2>Page Setup for Printing Graph "%1"</h2></qt>
nds: <qt><h2>Siet för't Drucken vun Diagrammen "%1" inrichten</h2></qt>

en: Saves settings for this setup as default.
nds: Sekert disse Instellen as Standard.

en: Adds date and time to the header.
nds: Föögt Datum un Tiet na den Kopp to.

en: Adds page numbers to the footer.
nds: Föögt Siedentallen na den Foot to.

en: Adds table borders.
nds: Föögt Tabellengrenzen to.

en: Changes page size and margins.
nds: Ännert Siedengrött un Ränners.

en: Chosen font looks like this
nds: Utsöcht Schriftoort lett as dit

en: Portrait
nds: Hoochkant

en: Landscape
nds: Dwars

en: margins:
nds: Ränners:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Page Size && Margins
nds: Sietgrött un Ränners

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTableBordersCheckbox)
en: Add &borders
nds: &Ränners tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addDateTimeCheckbox)
en: Add date and time
nds: Datum un Tiet tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addPageNumbersCheckbox)
en: Add page numbers
nds: Siedentallen tofögen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Number of pages to fit on
nds: Tall vun Sieden, op de topasst warrn schall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Related actions:
nds: Tohören Akschonen:

en: %1 - Print Preview - %2
nds: %1 - Druckvöransicht - %2

en: &Page setup
nds: Siet &inrichten

en: Previous Page
nds: Verleden Siet

en: Next Page
nds: Nakamen Siet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default background color:
nds: Standard-Achtergrundklöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Note: this will be overridden if the graph has its own background color
nds: Beacht: Warrt övergahn, wenn dat Diagramm sien egen Achtergrundklöör hett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, openInExistingWindowMode)
en: Open in existing window
nds: In vörhannen Finster opmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yes)
en: &Yes
nds: &Jo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: As&k
nds: &Fragen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, parsingMode)
en: Parse using:
nds: Inlesen mit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reloadOnChangeMode)
en: Reload files modified on disk
nds: Op de Fastplaat ännerte Dateien nieg laden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reopenPreviouslyOpenedFilesMode)
en: Reopen previously opened files
nds: Vördem opmaakte Dateien wedder opmaken
