kgraphviewer - en to sl translation catalogue (194 entries)

en: Session Restore
sl: Obnovi sejo

en: Do you want to reload files from previous session?
sl: Ali želite znova naložiti datoteke iz prejšnje seje?

en: Unable to start
sl: Ne morem zagnati

en: Could not find the KGraphViewer part.
sl: Ni bilo mogoče najti KGraphViewer part.

en: Closes the current file
sl: Zapre trenutno datoteko

en: Create a New Vertex
sl: Ustvari nov vozel

en: Create a New Edge
sl: Ustvari novo povezavo

en: Save current graph
sl: Shrani trenutni graf

en: Parsing
sl: Razčlenjujem

en: Reloading
sl: Ponovno nalagam

en: Opening
sl: Odpiram

en: Session Management
sl: Upravljanje sej

en: Add a new attribute
sl: Dodaj nov atribut

en: Remove this attribute
sl: Odstrani ta atribut

en: A Graphviz DOT graph editor by KDE
sl: Urejevalnik grafov Graphviz DOT iz KDE

en: Path or URL to scan
sl: Pot ali spletni naslov za pregled

en: Opening in new window confirmation
sl: Odpiranje v novem oknu potrditev

en: A KGraphEditor window is already open, do you want to open the file in it?
sl: Okno KGraphEditor je že odprto, ali želite odpreti datoteko v njem?

en: Remove this node
sl: Odstrani ta vozel

note: i18n: ectx: label, entry (reloadOnChangeMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'File modified, do you want to reload it'
sl: Odgovor na vprašanje 'Datoteka spremenjena, ali jo želite znova naložiti'

note: i18n: ectx: label, entry (parsingMode), group (Notification Messages)
en: To choose whether to parse using an external command (usually dot) or the graphviz library
sl: Za izbiro ali želite razčleniti z uporabo zunanjega ukaza (običajno pika) ali s knjižnico graphviz

note: i18n: ectx: label, entry (openInExistingWindowMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'If another window already exist when launching kgraphviewer, should we open in it, open a new window or ask?'
sl: Odgovor na vprašanje 'Če ob zagonu že obstaja drugo okno ob zagonu programa kgraphviewer, naj odprem v njem, naj odprem novo okno ali vprašam? '

note: i18n: ectx: label, entry (reopenPreviouslyOpenedFilesMode), group (Notification Messages)
en: The answer to the question 'Should the files that were opened in previous sessions be reopened at startup?'
sl: Odgovor na vprašanje 'Ali je treba datoteke, ki so bile odprte v prejšnjih sejah, ponovno odpreti ob zagonu?'

note: i18n: ectx: label, entry (birdsEyeViewEnabled), group (Notification Messages)
en: If true, the bird's eye view will be shown if needed.
sl: Če DA, bo po potrebi prikazan ptičji pogled.

note: i18n: ectx: label, entry (PreviouslyOpenedFiles), group (Notification Messages)
en: The list of files that were opened in past instances of kgraphviewer
sl: Seznam datotek, ki so bile odprte v preteklih pojavih programa kgraphviewer

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sl: Vrstica pogledov

note: i18n: ectx: ToolBar (helpToolBar)
en: Help Toolbar
sl: Vrstica pomoči

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
sl: Vrstica urejanja

en: Do you want to reload files from the previous session?
sl: Ali želite znova naložiti datoteke iz prejšnje seje?

[ctx: @action:button]
en: Reload
sl: Ponovno naloži

[ctx: @action:button]
en: Do Not Reload
sl: Ne naloži ponovno

en: Opens a new empty KGraphViewer window.
sl: Odpre novo prazno okno KGraphViewer.

en: Shows the file open dialog to choose a Graphviz DOT file to open.
sl: Prikaže pogovorno okno za odpiranje datoteke, da izbere datoteko Graphviz DOT, ki jo želite odpreti.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
sl: Tu so navedene datoteke, ki ste jih nedavno odprli, in omogoča jih lahko enostavno ponovno odprete.

en: Quits KGraphViewer.
sl: Zapusti KGraphViewer.

en: Shows or hides the status bar.
sl: Prikaže ali skrije vrstico stanja.

en: Toolbar configuration.
sl: Nastavitev vrstice.

en: Main KGraphViewer configuration options.
sl: Glavne možnosti nastavitev programa KGraphViewer.

en: Appearance
sl: Videz

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (Appearance)
en: Background color of the graph view.
sl: Barva ozadja pogleda grafa.

en: A Graphviz DOT graph viewer
sl: Pregledovalnik gradov Graphviz DOT

en: Original Author and current maintainer
sl: Izvirni avtor in trenutni vzdrževalec

en: Contributor
sl: Prispeval

en: Port to KF5
sl: Prenos na KF5

en: A KGraphViewer window is already open, where do you want to open this file in the existing window?
sl: Okno KGraphViewer je že odprto, kje želite odpreti to datoteko v obstoječem oknu?

en: %1 -> %2
    label='%3'
sl: %1 -> %2
    oznaka='%3'

en: Remove selected edge(s)
sl: Odstrani izbrane povezave

en: Remove selected element(s)
sl: Odstrani izbran(e) element(e)

en: id='%1'
    label='%2'
sl: id='%1'
    oznaka='%2'

en: Layout process failed
sl: Postopek postavitve ni uspel

en: Unable to start %1.
sl: Ni mogoče zagnati %1.

en: %1 crashed.
sl: %1 se je sesul.

en: %1 timed out.
sl: %1 je potekla časovna omejitev.

en: Was not able to write data to the %1 process.
sl: Ni bilo mogoče zapisati podatkov v postopek %1.

en: Was not able to read data from the %1 process.
sl: Ni bilo mogoče prebrati podatkov iz procesa %1.

en: Unknown error running %1.
sl: Neznana napaka ob teku %1.

[ctx: @title:menu]
en: Layout Algorithm
sl: Algoritem postavitve

[ctx: @item:inmenu algorithm program]
en: Dot
sl: Pika

en: Layout the graph using the dot program.
sl: Postavi graf s programom pika.

en: Layout the graph using the neato program.
sl: Postavi graf s programom neato.

en: Layout the graph using the twopi program.
sl: Postavi graf s pomočjo programa twopi.

en: Layout the graph using the fdp program.
sl: Postavi graf s pomočjo programa fdp.

en: Layout the graph using the circo program.
sl: Postavi graf s pomočjo programa circo.

en: Choose a Graphviz layout algorithm or edit your own one.
sl: Izberite algoritem postavitve Graphviz ali uredite svojega.

en: Choose a Graphviz layout algorithm or type in your own command that will generate a graph in the xdot format on its standard output. For example, to manually specify the <tt>G</tt> option to the dot command, type in: <tt>dot -Gname=MyGraphName -Txdot </tt>
sl: Izberite algoritem postavitve Graphviz ali vnesite svoj ukaz, ki bo na standardnem izhodu ustvari graf v obliki xdot. Na primer, da ročno določite možnost <tt>G</tt> za ukaz pike, vnesite: <tt>dot - Gname=MyGraphName -Txdot</tt>

[ctx: @title:menu]
en: Export Graph
sl: Izvozi graf

en: Allows the graph to be exported in another format.
sl: Omogoča izvoz grafa v drugem formatu.

en: Use the Export Graph menu to export the graph in another format. There is currently only one export format supported: as a PNG image.
sl: V meniju izvozov grafa izvozi graf v drugem formatu. Trenutno je podprt samo en izvozni format: kot slika PNG.

[ctx: @action:inmenu]
en: As Image…
sl: Kot slika…

en: Export the graph to an image file.
sl: Izvozi graf kot slikovno datoteko.

en: Zoom in by 10% on the currently viewed graph
sl: Povečaj trenutno prikazani graf za 10%

en: Zoom out by 10% from the currently viewed graph
sl: Pomanjšaj trenutno prikazani graf za 10%

[ctx: @option:check]
en: Enable Bird's-Eye View
sl: Omogoči ptičji pogled

en: Enables or disables the Bird's-eye View
sl: Omogoči ali onemogoči ptičji pogled

[ctx: @title:menu]
en: Bird's-Eye View Position
sl: Pozicija ptičjega pogleda

en: Allows the Bird's-eye View to be setup.
sl: Dovoli ptičji pogled za nastavitev.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Top Left
sl: Zgoraj levo

en: Puts the Bird's-eye View in the top-left corner.
sl: Postavi ptičji pogled v zgornji levi kot.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Top Right
sl: Zgoraj desno

en: Puts the Bird's-eye View in the top-right corner.
sl: Postavi ptičji pogled v zgornji desni kot.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Bottom Left
sl: Spodaj levo

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-left corner.
sl: Postavi ptičji pogled v spodnji levi kot.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Bottom Right
sl: Spodaj desno

en: Puts the Bird's-eye View in the bottom-right corner.
sl: Postavi ptičji pogled v spodnji desni kot.

[ctx: @item:inmenu bev position]
en: Automatic
sl: Avtomatsko

en: Let KGraphViewer automatically choose the position of the Bird's-eye View.
sl: Prepusti da KGraphViewer samodejno izbere položaj ptičjega pogleda.

[ctx: @title:menu]
en: Layout
sl: Postavitev

[ctx: @action:inmenu]
en: Specify Layout Command…
sl: Določi ukaz za postavitev…

en: Specify yourself the layout command to use. Given a dot file, it should produce an xdot file on its standard output.
sl: Določite ukaz za postavitev, ki ga želite uporabiti. Glede na datoteko dot bi moral ustvariti datoteko xdot na svojem standardnem izhodu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset Layout Command to Default
sl: Ponovno nastavi ukaz postavitve na privzetega

en: Resets the layout command to use to the default depending on the graph type (directed or not).
sl: Ponovno nastavi ukaz postavitve na privzeto, odvisno od vrste grafa (usmerjeni ali ne).

en: Select file
sl: Izberi datoteko

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer
sl: Graf SVG izdelal program KGraphViewer

en: Graph SVG Generated by KGraphViewer.
sl: Graf SVG izdelal program KGraphViewer.

en: <h1>Graphviz DOT format graph visualization</h1><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. Choose through the context menu if the optimal position of this overview should be automatically computed or put it where you want.</p><h2>How to work with it?</h2><ul><li>To move the graph, you can:  <ul>    <li>click & drag it</li>    <li>use the elevators</li>    <li>press the arrows keys</li>    <li>click somewhere in the panner view</li>    <li>use the mouse wheel (up and down with no modifier, left and right with the <Alt> key pressed)</li>    <li>or click & drag the panner view</li>  </ul></li><li>To zoom, you can either use the zoom in and zoom out toolbar buttons, or click on the <Shift> key while rolling your mouse wheel.</li><li>Try the contextual menu (usually by right-clicking) to discover other possibilities.</li><li>Try the <tt>Print preview</tt> or the <tt>Page setup</tt> buttons to explore the printing options.</li></ul>
sl: <h1>Vizualizacija grafa v formatu Graphviz DOT</h1><p>Če je graf večji od pripomočka, se na enem robu prikaže pregledovalnik. V kontekstnem meniju izberite, ali naj bo optimalni položaj tega pregleda samodejno izračunan ali ga postavite kamor želite.</p><h2>Kako delati z njim?</h2><ul><li>Če želite premakniti graf, lahko:<ul><li>kliknite in povlecite</li><li>uporabite dvigala</li><li>pritisnite puščične tipke</li><li>kliknite nekje v pogledu pannerja</li><li>uporabite kolesce miške (gor in dol brez modifikatorja, levo in desno s pritisnjeno tipko<Alt>)</li><li> ali kliknite in povlecite pogled pannerja</li></ul><li>Za povečavo lahko uporabite gumbe za povečanje in pomanjšanje v orodni vrstici ali pa med vrtenjem miške kliknete tipko <Shift>.</li><li>V kontekstnem meniju (običajno z desnim klikom) odkrijte druge možnosti.</li><li>Preizkusite gumba <tt>Predogled tiskanja</tt> ali <tt>Nastavitev strani</tt>, da raziščete možnosti tiskanja.</li></ul>

en: no graph loaded
sl: ni naloženega grafa

en: graph %1 is getting loaded…
sl: graf %1 se nalaga…

en: error parsing file %1
sl: napaka pri razčlenjevanju datoteke %1

en: Reload Confirmation
sl: Potrditev ponovnega nalaganja

en: The file %1 has been modified on disk.
    Do you want to reload it?
sl: Datoteka %1 je bila spremenjena na disku.
    Ali jo želite znova naložiti?

en: Layout Command
sl: Ukaz postavitve

en: Specify here the command that will be used to layout the graph.
    The command MUST write its results on stdout in xdot format.
sl: Tu določite ukaz, ki bo uporabljen za postavitev grafa.
    Ukaz MORA zapisati svoje rezultate na stdout v formatu xdot.

en: Failed to open %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti %1

en: Print the graph using current page setup settings
sl: Natisni graf z uporabo trenutnih nastavitev strani

en: Open the print preview window
sl: Odpri okno za predogled tiskanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Page Setup…
sl: Nastavitev strani…

en: Opens the Page Setup dialog to allow graph printing to be setup
sl: Odpre pogovorno okno Nastavitev strani, da omogoči nastavitev tiskanja grafov

en: Reload the current graph from file
sl: Znova naloži trenutni graf iz datoteke

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

[ctx: Page size]
en: Screen
sl: Zaslon

[ctx: Page size]
en: Custom
sl: Po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Columns:
sl: Stolpci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSpacing)
en: Column spacing:
sl: Razdalja med stolpci:

en: Page Preview
sl: Predogled strani

en: Page Size & Margins
sl: Velikost strani in robov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Header
sl: Glava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhFirst)
en: Different header for the first page
sl: Različna glava za prvo stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rhEvenOdd)
en: Different header for even and odd pages
sl: Različne glave za sode in lihe strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Spacing between header and body:
sl: Razmik med glavo in telesom:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Footer
sl: Noga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfFirst)
en: Different footer for the first page
sl: Različna noga za prvo stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rfEvenOdd)
en: Different footer for even and odd pages
sl: Različne noge za sode in lihe strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Spacing between footer and body:
sl: Razmik med nogo in telesom:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Footnote/Endnote
sl: Opomba pod črto/končna opomba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Spacing between footnote and body:
sl: Razmik med opombo pod črto in telesom:

en: Unit:
sl: Enota:

en: All values are given in %1.
sl: Vse vrednosti so dane v %1.

en: Page Size
sl: Velikost strani

en: &Size:
sl: Velikost:

en: &Width:
sl: Širina:

en: &Height:
sl: Višina:

en: Orientation
sl: Orientacija

en: &Portrait
sl: Pokončno

en: La&ndscape
sl: Ležeče

en: Margins
sl: Robovi

en: Page Layout Problem
sl: Problem postavitve strani

en: The page width is smaller than the left and right margins.
sl: Širina strani je manjša od levega in desnega roba.

en: The page height is smaller than the top and bottom margins.
sl: Višina strani je manjša od zgornjega in spodnjega roba.

en: Millimeters (mm)
sl: Milimetri (mm)

en: Centimeters (cm)
sl: Centimetri (cm)

en: Decimeters (dm)
sl: Decimetri (dm)

en: Inches (in)
sl: Palci (in)

en: Pica (pi)
sl: Pike (pi)

en: Points (pt)
sl: Točke (pt)

en: Error.
sl: Napaka.

en: View of the complete graph. Click and drag to move the visible part.
sl: Pogled celotnega grafa. Kliknite in povlecite, da premaknete vidni del.

en: <h1>View of the Complete Graph</h1><p>Single clicking somewhere without the red square will move the center of the view to where the mouse was clicked.</p><p>Clicking and dragging within the red square will cause the view to follow the movement.</p>
sl: <h1>Pogled celotnega grafa</h1><p>Enkratni klik nekje izven rdečega kvadrat bo premaknil središče pogleda tja, kjer je bil miškin klik.</p><p>Če kliknete in povlečete znotraj rdečega kvadrata, se prikaže pogled, ki sledi gibanju.</p>

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

[ctx: Page (number) of (total)]
en: Page %1 of %2
sl: Stran %1 od %2

en: Page %1
sl: Stran %1

en: Print Preview…
sl: Predogled tiskanja…

en: Font…
sl: Pisava…

en: Changes font for title text.
sl: Spremembe pisave za besedilo naslova.

en: <qt><h2>Page Setup for Printing Graph "%1"</h2></qt>
sl: <qt><h2>Nastavitev strani za tiskanje grafa "%1"</h2></qt>

en: Saves settings for this setup as default.
sl: Shrani nastavitve za to nastavitev kot privzete.

en: Adds date and time to the header.
sl: Doda datum in čas v glavo.

en: Adds page numbers to the footer.
sl: Doda številke strani v nogo.

en: Adds table borders.
sl: Doda obrobe tabel.

en: Change Page Size and Margins…
sl: Spremeni velikosti strani in robov…

en: Changes page size and margins.
sl: Spremeni velikosti strani in robov.

en: Chosen font looks like this
sl: Izbrane pisave izgledajo takole

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Landscape
sl: Ležeče

en: margins:
sl: robovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pa&ge font:
sl: Pisava strani:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Page Size && Margins
sl: Velikost strani in robovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTableBordersCheckbox)
en: Add &borders
sl: Dodaj robove

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addDateTimeCheckbox)
en: Add date and time
sl: Dodaj datum in čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addPageNumbersCheckbox)
en: Add page numbers
sl: Dodaj številke strani

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Number of pages to fit on
sl: Število strani, na katere se lahko prilega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, naturalSizeRadioButton)
en: &Natural size
sl: Naravna velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fitToOnePageRadioButton)
en: Fit &to one page
sl: Prilagodi na eno stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fitToSeveralPagesRadioButton)
en: F&it to several pages
sl: Prilagodi na več strani

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Horizontally:
sl: Vodoravno:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Vertically:
sl: Navpično:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maintainAspectCheckBox)
en: Preserve aspect ratio:
sl: Ohranjaj razmerje stranic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Related actions:
sl: Povezana dejanja:

en: %1 - Print Preview - %2
sl: %1 - Predogled tiska - %2

en: &Page setup
sl: Nastavitev strani

en: Previous Page
sl: Prejšnja stran

en: Next Page
sl: Naslednja stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default background color:
sl: Privzeta barva ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Note: this will be overridden if the graph has its own background color
sl: Opomba: to bo spremenjeno, če ima graf lastno barvo ozadja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, openInExistingWindowMode)
en: Open in existing window
sl: Odpri v obstoječem oknu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yes)
en: &Yes
sl: Da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, no)
en: &No
sl: Ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: As&k
sl: Vprašaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, parsingMode)
en: Parse using:
sl: Razčleni z uporabo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, external)
en: E&xternal command
sl: Zunanji ukaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, internal)
en: Internal &library
sl: Interna knjižnica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reloadOnChangeMode)
en: Reload files modified on disk
sl: Znova naloži datoteke, spremenjene na disku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ask)
en: &Ask
sl: Vprašaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reopenPreviouslyOpenedFilesMode)
en: Reopen previously opened files
sl: Ponovno odpri že prej odprte datoteke
