kdeedu - en to sq translation catalogue (36 entries)

en: Error
sq: Gabim

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
sq: Asnjë

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentLevel), group (Language)
en: Level
sq: Niveli

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedLanguage), group (Language)
en: The language selected by the user
sq: Gjuhët e përzgjedhura nga përdoruesi

note: i18n: ectx: label, entry (OneLetter), group (General)
en: Check this if you do not want to discover each instance of the same letter.
sq: Përzgjidh këtë nëse nuk do të zbulosh çdo instancë të të njëjtës fjalë.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAnimations), group (General)
en: Enable Animations
sq: Aktivizo Animacionet

note: i18n: ectx: label, entry (Sound), group (General)
en: If checked, sounds will be played for New Game and Win Game
sq: Nëse është e zgjedhur, zërat do të shfaqen për lojë të re deh për lojë që fitoni.

note: i18n: ectx: label, entry (AccentedLetters), group (Advanced)
en: Type accented letters separately from normal letters
sq: Shtypi letrat me aksent veç nga letrat normale

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for KHangMan
sq: Shtegu për KHangMan

en: Previous maintainer
sq: Mbajtësi paraprak

en: Coding help
sq: Ndihmë gjatë kodimit

en: Swedish data files, coding help, transparent pictures and i18n fixes
sq: Skedarë të dhënash Suedeze, ndihmë gjatë kodimit,  fotografi të dukshme dhe riparime 18n

en: Spanish data files
sq: Skedar të dhënash Spanjole

en: Danish data files
sq: Skedar të dhënash Daneze

en: Finnish data files
sq: Skedar të dhënash Finlandeze

en: Brazilian Portuguese data files
sq: Skedar të dhënash Braziliane Portugeze

en: Catalan data files
sq: Skedar të dhënash  Katalane

en: Italian data files
sq: Skedar të dhënash Italiane

en: Dutch data files
sq: Skedar të dhënash Holandeze

en: Czech data files
sq: Skedar të dhënash Çeke

en: Hungarian data files
sq: Skedar të dhënash Hungareze

en: Norwegian (Bokmål) data files
sq: Skedar të dhënash Norvegjeze (Bokmål)

en: Tajik data files
sq: Skedar të dhënash  Taxhikistan

en: Serbian (Cyrillic and Latin) data files
sq: Skedar të dhënash Sërbe (qirilik dhe latine)

en: Slovenian data files
sq: Skedar të dhënash Sloveneze

en: Portuguese data files
sq: Skedar të dhënash Portugeze

en: Norwegian (Nynorsk) data files
sq: Skedar të dhënash Norvrgjeze

en: Turkish data files
sq: Skedar të dhënash Turke

en: Russian data files
sq: Skedar të dhënash Ruse

en: Bulgarian data files
sq: Skedar të dhënash Bulgare

en: Irish (Gaelic) data files
sq: Skedar të dhënash Irlandeze

en: Softer Hangman Pictures
sq: Fotografi të buta për Hangman

en: Coding help, fixed a lot of things
sq: Ndihma gjatë kodimit, korigjin shumë gjëra

en: Code for generating icons for the characters toolbar
sq: Kod për gjenerimn e ikonave për shkronnjat e shiriti të veglave

en: Code cleaning
sq: Pastrim kodi

en: Sounds
sq: Zëra
