khelpcenter - en to cy translation catalogue (46 entries)

en: Help Center
cy: Canolfan Gymorth

en: Original Author
cy: Awdur Gwreiddiol

en: Info page support
cy: Cynhaliaeth tudalennau gwybodaeth

[ctx: doctitle (language)]
en: %1 (%2)
cy: %1(%2)

en: Font Configuration
cy: Ffurfweddu Wynebfathau

en: Sizes
cy: Meintiau

en: S&tandard font:
cy: Wynebfath &safonol:

en: F&ixed font:
cy: Wynebfath &sefydlog

en: S&erif font:
cy: Wynebfath s&eriff:

en: S&ans serif font:
cy: Wynebfath s&ans seriff:

en: &Italic font:
cy: Wynebfath &italig:

en: &Fantasy font:
cy: Wynebfath &ffantasi:

en: Encoding
cy: Amgodiad

en: &Default encoding:
cy: Amgodiad &rhagosodedig:

en: Use Language Encoding
cy: Defnyddio Amgodiad Iaith

en: &Font size adjustment:
cy: Addasu maint &wynebfath:

en: By Topic
cy: Gan Bwnc

en: Alphabetically
cy: Yn ôl yr wyddor

en: KDE Glossary
cy: Geirfa KDE

en: Search Results
cy: Canlyniadau Chwilio

en: By Category
cy: Gan Gategori

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cy: &Ewch

en: Search Error Log
cy: Cofnod Gwallau Chwilio

en: Preparing Index
cy: Yn Paratoi'r Mynegai

en: Ready
cy: Yn barod

en: Previous Page
cy: Tudalen Flaenorol

en: Next Page
cy: Tudalen Nesaf

en: Table of &Contents
cy: Tabl &Cynnwys

en: Table of contents
cy: Tabl cynnwys

en: &Last Search Result
cy: &Canlyniad Chwiliad Diwethaf:

en: Configure Fonts...
cy: Ffurfweddu Wynebfathau...

en: Increase Font Sizes
cy: Cynyddu Meintiau Wynebfath

en: Decrease Font Sizes
cy: Lleihau Meintiau Wynebfath

en: Search Options
cy: Dewisiadau Chwilio

en: G&lossary
cy: &Geirfa

en: Start Page
cy: Tudalen Gychwyn

en: KDE Help Center
cy: Canolfan Gymorth KDE

en: Unable to run search program.
cy: Methu rhedeg rhaglen chwilio.

en: Error: %1
cy: Gwall: %1

en: and
cy: a

en: or
cy: neu

en: &Method:
cy: &Dull:

en: Max. &results:
cy: Uchafswm &canlyniadau:

en: &Scope selection:
cy: Dewis &amrediad:

en: Scope
cy: Amrediad

en: Copy Link Address
cy: Copïo Cyfeiriad Cyswllt
