KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Documentation to open
hu: Megnyitandó dokumentum

en: Help Center
hu: Súgóközpont

en: (c) 1999-2020, The KHelpCenter developers
hu: © A KHelpCenter fejlesztői, 1999-2020.

en: Current maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Xapian-based search, lot of bugfixes
hu: Xapian-alapú keresés, rengeteg hibajavítás

en: Former maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Original Author
hu: Eredeti szerző

en: Info page support
hu: Info oldalak megjeleníthetősége

en: Top-Level Documentation
hu: Általános dokumentáció

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
hu: Angol

en: Font Configuration
hu: Betűtípus-beállítások

en: Sizes
hu: Méretek

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
hu: M&inimális betűméret:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
hu: Kö&zepes betűméret:

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: S&tandard font:
hu: Normál b&etűtípus:

en: F&ixed font:
hu: Rögzített szélességű betűtíp&us:

en: S&erif font:
hu: Serif betűtí&pus:

en: S&ans serif font:
hu: &Sans serif betűtípus:

en: &Italic font:
hu: Dő&lt betűtípus:

en: &Fantasy font:
hu: F&antasy betűtípus:

en: Encoding
hu: Kódolás

en: &Default encoding:
hu: Alapértelmezett kó&dolás:

en: Use Language Encoding
hu: A nyelvnek megfelelő kódolás használata

en: &Font size adjustment:
hu: A betűméret i&gazítása:

en: By Topic
hu: Téma szerint

en: Alphabetically
hu: Betűrendben

en: Rebuilding glossary cache...
hu: A kifejezésgyűjtemény gyorsítótárának újraépítése…

en: Rebuilding cache... done.
hu: A gyorsítótár újraépítése befejeződött.

[ctx: %1 is a glossary term]
en: KDE Glossary: %1
hu: KDE kifejezésgyűjtemény: %1

en: KDE Glossary
hu: KDE kifejezésgyűjtemény

en: See also: %1
hu: Lásd még: %1

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: Search Results for '%1':
hu: A keresés eredménye - „%1”:

en: By Category
hu: Kategória szerint

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
hu: Az indexkönyvtár elérési útja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
hu: A keresési indexeket tartalmazó könyvtár elérési útja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
hu: Jelenleg látható navigációs lap

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hu: &Ugrás

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Search Error Log
hu: A keresési hibák naplója

en: Preparing Index
hu: Az index előkészítése

en: Ready
hu: Kész

en: Previous Page
hu: Előző oldal

en: Moves to the previous page of the document
hu: A dokumentum előző oldalára lép

en: Next Page
hu: Következő oldal

en: Moves to the next page of the document
hu: A dokumentum következő oldalára lép

en: Table of &Contents
hu: T&artalomjegyzék

en: Table of contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Go back to the table of contents
hu: Visszalépés a tartalomjegyzékre

en: &Last Search Result
hu: Az &utolsó keresés eredménye

en: Configure Fonts...
hu: A betűtípusok beállítása…

en: Increase Font Sizes
hu: Nagyobb betűméret

en: Decrease Font Sizes
hu: Kisebb betűméret

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
hu: &Könyvjelzők

en: Search...
hu: Keresés…

en: &Contents
hu: T&artalomjegyzék

en: Search Options
hu: Keresési beállítások

en: G&lossary
hu: Kifeje&zésgyűjtemény

en: Start Page
hu: Nyitóoldal

en: KDE Help Center
hu: KDE Súgóközpont

en: Unable to run search program.
hu: A keresőprogram elindítása nem sikerült.

en: Updating search index...
hu: Keresési index frissítése…

en: Updating search index... done.
hu: Keresési index frissítése… kész.

en: Error: No document type specified.
hu: Hiba: nincs megadva dokumentumtípus.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
hu: Hiba: nincs keresési kezelő ehhez a dokumentumtípushoz: „%1”.

en: No valid search handler found.
hu: Nem található érvényes keresési kezelő.

en: Error executing search command '%1'.
hu: Nem sikerült végrehajtani ezt a keresési parancsot: „%1”.

en: Error: %1
hu: Hiba: %1

en: '%1' not found, check your installation
hu: A(z) „%1” nem található, ellenőrizze a telepítést

en: '%1' not found, install the package containing it
hu: A(z) „%1” nem található, telepítse az azt tartalmazó csomagot

en: No search command or URL specified.
hu: Nincs megadva keresési parancs vagy URL.

en: and
hu: és

en: or
hu: vagy

en: &Method:
hu: &Logikai művelet:

en: Max. &results:
hu: &Max. eredményszám:

en: &Scope selection:
hu: Ke&resési tartomány:

en: Scope
hu: Tartomány

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
hu: Egyedi

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
hu: Alapértelmezés

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
hu: Minden

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
hu: ismeretlen

en: Copy Link Address
hu: A link címének másolása

en: <p>Read the topic documentation in this window.<br /><br />Press <b>Space</b>/<b>Shift+Space</b> to scroll, <b>%1</b> to find something, <b>Tab</b>/<b>Shift+Tab</b> to jump, and <b>Enter</b> to follow.</p>
hu: <p>Olvassa el a téma dokumentációját ebben az ablakban.<br /><br />Nyomja meg a <b>Space</b>-t/<b>Shift+Space</b>-t a görgetéshez, kereséshez: <b>%1</b>, a <b>Tab</b>-ot/<b>Shift+Tab</b>-ot az ugráshoz, és az <b>Enter</b>-t a következőre lépéshez.</p>
