khelpcenter - en to ka translation catalogue (87 entries)

en: Documentation to open
ka: მიუთითეთ გასახსნელი დოკუმენტაცია

en: Help Center
ka: დახმარების ცენტრი

en: (c) 1999-2020, The KHelpCenter developers
ka: (c) 1999-2020, KHelpCenter-ის პროგრამისტები

en: Current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Xapian-based search, lot of bugfixes
ka: Xapian-ზე დაფუძნებული ძებნა, გასწორდა ბევრი შეცდოა

en: Former maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Info page support
ka: საინფორმაციო გვერდის მხარდაჭერა

en: Top-Level Documentation
ka: ზედა დონის დოკუმენტაცია

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
ka: ინგლისური

en: Font Configuration
ka: ფონტის მორგება

en: Sizes
ka: ზომები

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
ka: ფონტის &მინიმალური ზომა:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
ka: ფონტის &საშუალო ზომა:

en: Fonts
ka: ფონტები

en: S&tandard font:
ka: &სტანდარტული ფონტი:

en: F&ixed font:
ka: &ფიქსირებული ფონტი:

en: S&erif font:
ka: S&erif ფონტი:

en: S&ans serif font:
ka: S&ans serif ფონტი:

en: &Italic font:
ka: &კურსივი ფონტი:

en: &Fantasy font:
ka: &ფანტაზიის ფონტი:

en: Encoding
ka: კოდირება

en: &Default encoding:
ka: &ნაგულისხმები კოდირება:

en: Use Language Encoding
ka: ენის სასურველი კოდირება

en: &Font size adjustment:
ka: &ფონტის ზომის მორგება:

en: By Topic
ka: თემით

en: Alphabetically
ka: ანბანის მიხედვით

en: Rebuilding glossary cache...
ka: სარჩევის ქეშის თავიდან აგება...

en: Rebuilding cache... done.
ka: ქეშის თავიდან აგება... დასრულდა.

[ctx: %1 is a glossary term]
en: KDE Glossary: %1
ka: KDE -ის ლექსიკონი: %1

en: KDE Glossary
ka: KDE -ის ლექსიკონი

en: See also: %1
ka: ასევე იხილეთ: %1

en: Search Results
ka: ძებნს შედეგები

en: Search Results for '%1':
ka: ძებნის შედეგები %1-სთვის:

en: By Category
ka: კატეგორიით

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
ka: ბილიკი ინდექსის საქაღალდემდე.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
ka: ბილიკი ძებნის ინდექსების შემცველ საქაღალდემდე.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
ka: ამჟამად ხილული ნავიგატორის ჩანართი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ნახვა

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Search Error Log
ka: შეცდომების ჟურნალში ძიება

en: Preparing Index
ka: ინდექსის მომზადება

en: Ready
ka: მზადაა

en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

en: Moves to the previous page of the document
ka: დოკუმენტის წინა გვერდზე გადასვლა

en: Next Page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Moves to the next page of the document
ka: დოკუმენტის შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Table of &Contents
ka: &სარჩევი

en: Table of contents
ka: Სარჩევი

en: Go back to the table of contents
ka: სარჩევზე დაბრუნება

en: &Last Search Result
ka: &ბოლო ძებნის შედეგი

en: Configure Fonts...
ka: ფონტების მორგება...

en: Increase Font Sizes
ka: ფონტის ზომის გაზრდა

en: Decrease Font Sizes
ka: ფონტის ზომის შემცირება

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

en: Search...
ka: ძებნა...

en: &Contents
ka: &შემცველობა

en: Search Options
ka: ძებნის მორგება

en: G&lossary
ka: %ლექსიკონი

en: Start Page
ka: საწყისი გვერდი

en: KDE Help Center
ka: KDE-ის დახმარების ცენტრი

en: Unable to run search program.
ka: ძებნის პროგრამის გაშვების შეცდომა.

en: Updating search index...
ka: ძებნის ინდექსის განახლება...

en: Updating search index... done.
ka: ძებნის ინდექსის განახლება... დასრულდა.

en: Error: No document type specified.
ka: შეცდომა: დოკუმენტის ტიპი მითითებული არაა.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
ka: შეცდომა: ძებნის დამმუშავებლის გარეშე დოკუმენტის ტიპისთვის '%1'.

en: No valid search handler found.
ka: სწორი ძებნის დამმუშავებელი ვერ ვიპოვე.

en: Error executing search command '%1'.
ka: შეცდომა ძებნის ბრძანების შესრულებისას '%1'.

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: '%1' not found, check your installation
ka: '%1' ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ პროგრამის ფაილები

en: '%1' not found, install the package containing it
ka: '%1' ვერ ვიპოვე. დააყენეთ პაკეტი, რომელიც მას შეიცავს

en: No search command or URL specified.
ka: ძებნის ბრძანება ან URL მითითებული არაა.

en: and
ka: და

en: or
ka: ან

en: &Method:
ka: &მეთოდი:

en: Max. &results:
ka: მაქს. &შედეგები:

en: &Scope selection:
ka: &ფარგლების არჩევანი:

en: Scope
ka: ფარგლები

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
ka: უცნობი

en: Copy Link Address
ka: ბმულის მისამართის კოპირება

en: <p>Read the topic documentation in this window.<br /><br />Press <b>Space</b>/<b>Shift+Space</b> to scroll, <b>%1</b> to find something, <b>Tab</b>/<b>Shift+Tab</b> to jump, and <b>Enter</b> to follow.</p>
ka: <p>წაიკითხეთ დოკუმენტაცია ამ ფანჯარაში.<br /><br />დააწექით <b>ჰარეს</b>/<b>Shift+ჰარეს</b> ჩასაწევად, <b>%1</b> მოსაძებნად, <b>Tab</b>/<b>Shift+Tab</b> გადასახტომად და <b>Enter-ს</b> მისაყოლად.</p>
