khelpcenter - en to oc translation catalogue (33 entries)

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
oc: Anglés

en: Font Configuration
oc: Configuracion de la poliça

en: Sizes
oc: Talhas

en: Fonts
oc: Poliças

en: S&tandard font:
oc: Poliça estandard :

en: Encoding
oc: Encodatge

en: By Topic
oc: Per tèma

en: KDE Glossary
oc: Glossari KDE

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
oc: &Anar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: Ready
oc: Prèst

en: Previous Page
oc: Pagina precedenta

en: Next Page
oc: Pagina seguenta

en: Table of contents
oc: Taula de la matèrias

en: Configure Fonts...
oc: Configurar las poliças...

en: Increase Font Sizes
oc: Aumentar la talha de las poliças

en: Decrease Font Sizes
oc: Redusir la talha de las poliças

en: &Contents
oc: &Somari

en: Search Options
oc: Opcions de recèrca

en: G&lossary
oc: &Glossari

en: Error: %1
oc: Error : %1

en: and
oc: e

en: or
oc: o

en: &Method:
oc: &Metòde :

en: Scope
oc: Espandida

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
oc: Personalizat

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
oc: Defaut

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
oc: Totes

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
oc: desconegut

en: Copy Link Address
oc: Copiar l'adreça del ligam
