khelpcenter - en to te translation catalogue (15 entries)

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
te: (&i) కనిష్ట ఫాంటు పరిమాణము:

en: Fonts
te: ఫాంట్‍స్

en: S&tandard font:
te: (&t) ప్రామాణిక ఫాంటు:

en: S&erif font:
te: (&e) సెరీఫ్ ఫాంటు:

en: Encoding
te: ఎన్కోడింగ్

en: Use Language Encoding
te: భాషా ఎన్కోడింగును వుపయోగించుము

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
te: (&E) సరికూర్చు

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
te: (&V) వీక్షణం

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
te: (&G) వెళ్ళు

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
te: మెయిన్ పనిముట్లపట్టీ

en: Scope
te: స్కోప్

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
te: అప్రమెయం

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
te: ఏదీకాదు

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
te: తెలియని

en: Copy Link Address
te: లింకు చిరునామాను నకలుచెయి
