khelpcenter - en to tr translation catalogue (87 entries)

en: Documentation to open
tr: Açılacak belgelendirme

en: Help Center
tr: Yardım Merkezi

en: (c) 1999-2020, The KHelpCenter developers
tr: (c) 1999-2020, K Yardım Merkezi geliştiricileri

en: Current maintainer
tr: Şu anki bakımcı

en: Xapian-based search, lot of bugfixes
tr: Xaplan tabanlı arama, hata düzeltmeleri

en: Former maintainer
tr: Önceki bakımcı

en: Original Author
tr: Özgün yazar

en: Info page support
tr: Info sayfası desteği

en: Top-Level Documentation
tr: Üst Düzey Belgeler

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
tr: İngilizce

en: Font Configuration
tr: Yazıtipi Ayarları

en: Sizes
tr: Boyutlar

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
tr: En küçük yazıt&ipi boyutu:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
tr: O&rta yazıtipi boyutu:

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: S&tandard font:
tr: &Standart yazıtipi:

en: F&ixed font:
tr: &Eş aralıklı yazıtipi:

en: S&erif font:
tr: S&erif yazıtipi:

en: S&ans serif font:
tr: S&ans serif yazıtipi:

en: &Italic font:
tr: &Yatık yazıtipi:

en: &Fantasy font:
tr: &Fantezi yazıtipi:

en: Encoding
tr: Kodlama

en: &Default encoding:
tr: Ö&ntanımlı kodlama:

en: Use Language Encoding
tr: Dil Kodlaması Kullan

en: &Font size adjustment:
tr: &Yazıtipi boyutu ayarlama:

en: By Topic
tr: Konuya Göre

en: Alphabetically
tr: Abecesel

en: Rebuilding glossary cache...
tr: Kavram dizini önbelleği yeniden yapılıyor...

en: Rebuilding cache... done.
tr: Önbellek yeniden yapılıyor... bitti!

[ctx: %1 is a glossary term]
en: KDE Glossary: %1
tr: KDE Kavram Dizini: %1

en: KDE Glossary
tr: KDE Kavram Dizini

en: See also: %1
tr: Ayrıca bkz: %1

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search Results for '%1':
tr: '%1' Arama Sonuçları:

en: By Category
tr: Kategoriye Göre

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
tr: İndeks dizini yolu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
tr: Arama indislerinin bulunduğu dizinin tam yolu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
tr: Şu anda görünür durumdaki gezinme sekmesi

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tr: D&üzen

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tr: &Görünüm

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
tr: G&it

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

en: Search Error Log
tr: Arama Hatası Günlüğü

en: Preparing Index
tr: İndeks Hazırlanıyor

en: Ready
tr: Hazır

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Moves to the previous page of the document
tr: Önceki sayfaya gider

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Moves to the next page of the document
tr: Sonraki sayfaya gider

en: Table of &Contents
tr: İç&indekiler

en: Table of contents
tr: İçindekiler

en: Go back to the table of contents
tr: İçindekiler kısmına geri git

en: &Last Search Result
tr: &Son Arama Sonuçları

en: Configure Fonts...
tr: Yazıtiplerini Yapılandır...

en: Increase Font Sizes
tr: Yazıtipi Boyutunu Büyüt

en: Decrease Font Sizes
tr: Yazıtipi Boyutunu Küçült

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
tr: Y&er İmleri

en: Search...
tr: Ara...

en: &Contents
tr: İ&çindekiler

en: Search Options
tr: Arama Seçenekleri

en: G&lossary
tr: &Kavram Dizini

en: Start Page
tr: Başlangıç Sayfası

en: KDE Help Center
tr: KDE Yardım Merkezi

en: Unable to run search program.
tr: Arama programı çalıştırılamadı.

en: Updating search index...
tr: Arama indeksi güncelleniyor...

en: Updating search index... done.
tr: Arama indeksi güncelleniyor... tamamlandı.

en: Error: No document type specified.
tr: Hata: Dosya türü belirtilmedi.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
tr: Hata: '%1' dosya türü için bir arama işleyicisi yok.

en: No valid search handler found.
tr: Geçerli bir arama işleyicisi bulunamadı.

en: Error executing search command '%1'.
tr: '%1' arama komutu yürütülürken bir hata oluştu.

en: Error: %1
tr: Hata: %1

en: '%1' not found, check your installation
tr: '%1' bulunamadı, kurulumunuzu kontrol edin

en: '%1' not found, install the package containing it
tr: '%1' bulunamadı, lütfen bunu içeren paketi kurun

en: No search command or URL specified.
tr: Arama komutu veya URL belirtilmedi.

en: and
tr: ve

en: or
tr: veya

en: &Method:
tr: &Yöntem:

en: Max. &results:
tr: En çok &sonuç sayısı:

en: &Scope selection:
tr: &Kapsam seçimi:

en: Scope
tr: Kapsam

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
tr: Tümü

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
tr: Yok

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Copy Link Address
tr: Bağlantı Adresini Kopyala

en: <p>Read the topic documentation in this window.<br /><br />Press <b>Space</b>/<b>Shift+Space</b> to scroll, <b>%1</b> to find something, <b>Tab</b>/<b>Shift+Tab</b> to jump, and <b>Enter</b> to follow.</p>
tr: <p>Bu pencerede konu belgelendirmesini okuyun.<br /><br /><b>Boşluk</b>/<b>ÜstKarakter+Boşluk</b> düğmeleri ile sarın ve <b>%1</b> düğmesi ile bir şey arayın. <b>Sekme</b>/<b>ÜstKarakter+Sekme</b> düğmesi ile atlayın ve takip etmek için <b>Giriş</b> düğmesine basın.</p>
