khotkeys - en to bg translation catalogue (129 entries)

en: Conditions
bg: Условия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
bg: Команда/адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
bg: Отдалечена програма:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
bg: Отдалечен обект:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
bg: Операции:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
bg: Аргументи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
bg: Извикване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
bg: Стартиране на D-Bus браузър

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
bg: Прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
bg: Активен прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
bg: Определен прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
bg: Прозорец на действието

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
bg: Програма:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
bg: Избор на програма ...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
bg: Активен прозорец...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
bg: Съществуващ прозорец...

[ctx: Condition type]
en: And
bg: И

[ctx: Condition type]
en: Or
bg: Или

[ctx: Condition type]
en: Not
bg: Не

[ctx: Add a new condition]
en: And
bg: И

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
bg: Ново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
bg: Редактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
bg: Услуга за входни действия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
bg: Пускане на услугата за входни действия при влизане

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
bg: Жестове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
bg: Изчакване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
bg: Бутон на мишката:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Middle button
bg: Среден бутон

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Right button
bg: Десен бутон

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 4
bg: Бутон 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 5
bg: Бутон 5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 6
bg: Бутон 6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 7
bg: Бутон 7

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 8
bg: Бутон 8

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 9
bg: Бутон 9

en: Edit Gesture
bg: Редактиране на жеста

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
bg: Изпълнете по-долу жеста, който искате да запишете. Натиснете и задръжте левия бутон на мишката, докато изпълнявате жеста и когато приключите, пуснете бутона.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
bg: Редактиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
bg: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
bg: &Нов...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
bg: &Дубликат...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
bg: &Изтриване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
bg: Данни за прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
bg: Заглавие на прозореца:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
bg: Не е важно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
bg: Съдържа

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
bg: Е

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
bg: Съвпада с регулярен израз

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
bg: Не съдържа

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
bg: Не е

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
bg: Не съвпада с регулярен израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
bg: Клас прозорец:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
bg: Не е важно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
bg: Роля на прозорец:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
bg: Не е важно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
bg: &Автоматично откриване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
bg: Видове прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
bg: Нормален

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
bg: Работен плот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
bg: Диалогов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
bg: Прикрепен

en: Test
bg: Проба

en: New Group
bg: Нова група

en: Export Group...
bg: Изнасяне на групата...

en: Import...
bg: Внасяне...

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
bg: Ново

en: Global Shortcut
bg: Общ бърз клавиш

en: Window Action
bg: Действие за прозорец

en: Mouse Gesture Action
bg: Действие за жест с мишката

en: Command/URL
bg: Команда/адрес

en: D-Bus Command
bg: Команда за D-Bus

en: K-Menu Entry
bg: Запис в главното меню

en: Send Keyboard Input
bg: Вход от клавиатурата

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
bg: Коментар

en: New Action
bg: Ново действие

en: Export Group
bg: Изнасяне на групата

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
bg: Променяне на експортираното състояние за действията.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
bg: Изнасяне на действията

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Настройки в кое състояние да се изнасят действията.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Действително състояние</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Изнасяне на действията в текущото им състояние.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Изключено</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Изнасяне на действията в изключено състояние.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Включено</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Изнасяне на действията във включено състояние.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
bg: Действително състояние

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
bg: Включено

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
bg: Идентификационен номер на файла KHotkeys.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
bg: Идентификатор - id на файл на khotkeys се използва, за да се гарантира, че файловете не се импортират повече от веднъж. Те се използват най-вече за автоматични актуализации от разработчиците на KDE.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
bg: Задаване на id за импортиране на файл или оставете празно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
bg: Име на файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
bg: Позволяване на сливане

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
bg: Обединяване в съществуващи директории при импортиране?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
bg: Разрешаване на обединяване на съдържание, ако съществува директория със същото име при импортиране. Ако обединяването не е разрешено, ще има две директории със същото име.

[ctx: action name]
en: Name
bg: Име

[ctx: action enabled]
en: Enabled
bg: Включено

en: Type
bg: Вид

en: KDE Hotkeys Configuration Module
bg: Модул за настройка на бързи клавиши

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
bg: Текущото действие има незаписани промени.
    Искате ли да приложите промените или да ги отхвърлите?

en: Save changes
bg: Запис на промените

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
bg: Няма връзка с бързите клавиши. Промените ви за записани, но не можаха да бъдат активирани.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
bg: Настройки

en: Trigger
bg: Задействащо условие

en: Action
bg: Действие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
bg: &Бърз клавиш:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
bg: Задействане при

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
bg: Появяване на прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
bg: Изчезване на прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
bg: Получаване на фокус от прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
bg: Изгубване на фокус от прозорец

en: Activate window:
bg: Активиране на прозорец:

en: Command/URL :
bg: Команда/адрес :

en: D-Bus:
bg: Сървър D-Bus:

en: Keyboard input:
bg: Вход от клавиатурата:

en: No service configured.
bg: Настроена е нова услуга.

en: Input Action: %1
bg: Входно действие: %1

en: Failed to start service '%1'.
bg: Грешка при пускане на услугата "%1".

en: Menu entry:
bg: Запис в менюто:

en: Active window:
bg: Активен прозорец:

[ctx: And_condition]
en: And
bg: И

en: Existing window:
bg: Съществуващ прозорец:

[ctx: Not_condition]
en: Not
bg: Не

[ctx: Or_condition]
en: Or
bg: Или

en: Menu Editor entries
bg: Записи на редактора на менюто

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
bg: Файлът с действията вече е внесен. Сигурни ли сте, че искате да се внесе отново?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
bg: Файлът с операциите няма код за идентификация и не може да бъде определено дали е внесен преди или не. Сигурни ли сте, че искате да се внесе отново?

en: Custom Shortcuts Service
bg: Услуга за персонализирани клавишни комбинации

en: Gesture trigger
bg: Задействане от жест

en: Shortcut trigger:
bg: Задействане от бърз клавиш:

en: Window trigger:
bg: Задействане от прозорец:

en: Window simple:
bg: Обикновен прозорец:
