khotkeys - en to ca translation catalogue (127 entries)

en: Conditions
ca: Condicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
ca: Ordre/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
ca: Aplicació remota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
ca: Objecte remot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
ca: Funció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
ca: Crida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
ca: Llança el navegador de D-Bus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
ca: Finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
ca: Finestra activa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
ca: Finestra específica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
ca: Finestra d'acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
ca: Aplicació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
ca: Selecció d'aplicació...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
ca: Finestra activa...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
ca: Finestra existent...

[ctx: Condition type]
en: And
ca: I

[ctx: Condition type]
en: Or
ca: O

[ctx: Condition type]
en: Not
ca: No

[ctx: Add a new condition]
en: And
ca: I

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
ca: Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
ca: Edita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
ca: Suprimeix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
ca: Dimoni d'accions d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
ca: Inicia el dimoni d'accions d'entrada en iniciar la sessió

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
ca: Gestos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
ca: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
ca: Botó del ratolí:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Middle button
ca: Botó del mig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Right button
ca: Botó dret

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 4
ca: Botó 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 5
ca: Botó 5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 6
ca: Botó 6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 7
ca: Botó 7

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 8
ca: Botó 8

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 9
ca: Botó 9

en: Edit Gesture
ca: Edita el gest

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
ca: Dibuixeu el gest que voleu gravar tot seguit. Premeu i manteniu premut el botó esquerre del ratolí mentre dibuixeu, i allibereu-lo quan hàgiu acabat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
ca: Comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
ca: &Edita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
ca: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
ca: &Duplica...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
ca: Su&primeix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
ca: Dades de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
ca: Títol de la finestra:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
ca: No és important

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
ca: Conté

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
ca: És

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
ca: Coincideix amb l'expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
ca: No conté

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
ca: No és

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
ca: No coincideix amb l'expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
ca: Classe de finestra:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
ca: No és important

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
ca: Funció de la finestra:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
ca: No és important

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
ca: Detecta &automàticament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
ca: Tipus de finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
ca: Escriptori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
ca: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
ca: Acoblable

en: Test
ca: Prova

en: New Group
ca: Grup nou

en: Export Group...
ca: Exporta un grup...

en: Import...
ca: Importa...

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
ca: Nova

en: Global Shortcut
ca: Drecera global

en: Window Action
ca: Acció de la finestra

en: Mouse Gesture Action
ca: Acció de gest del ratolí

en: Command/URL
ca: Ordre/URL

en: D-Bus Command
ca: Ordre de D-Bus

en: K-Menu Entry
ca: Entrada del menú K

en: Send Keyboard Input
ca: Envia l'entrada del teclat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
ca: Comentari

en: New Action
ca: Acció nova

en: Export Group
ca: Exportació d'un grup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
ca: Canvia l'estat exportat per a les accions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
ca: Accions de l'exportació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configura en quin estat s'han d'exportar les accions.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Estat real</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exporta les accions en el seu estat actual.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Desactivada</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exporta les accions en estat desactivat.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Activada</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exporta les accions en estat activat.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
ca: Estat real

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
ca: Activada

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
ca: Desactivada

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
ca: ID del fitxer del KHotkeys

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
ca: S'utilitza un ID de fitxer de khotkeys per a assegurar que els fitxers no s'importen més d'un cop. Principalment, s'utilitzen per a les actualitzacions automàtiques des dels desenvolupadors del KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
ca: ID

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
ca: Indiqueu un ID d'importació del fitxer, o deixeu-ho buit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
ca: Nom de fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
ca: Permet la fusió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
ca: S'ha de fusionar en els directoris existents en importar?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
ca: Permet la fusió de contingut si ja existeix un directori amb el mateix nom en importar. Si no es permet la fusió, hi haurà dos directoris amb el mateix nom.

[ctx: action name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: action enabled]
en: Enabled
ca: Activat

en: Type
ca: Tipus

en: KDE Hotkeys Configuration Module
ca: Mòdul de configuració de dreceres del teclat

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ca: L'acció actual té canvis sense desar.
    Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
ca: No s'ha pogut contactar amb el «khotkeys». Els canvis s'han desat, però no es poden activar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
ca: Arranjament

en: Trigger
ca: Activador

en: Action
ca: Acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
ca: &Drecera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
ca: Activa quan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
ca: Apareix la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
ca: Desapareix la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
ca: La finestra obté el focus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
ca: La finestra perd el focus

en: Activate window:
ca: Activa la finestra:

en: Command/URL :
ca: Ordre/URL:

en: Keyboard input:
ca: Entrada del teclat:

en: No service configured.
ca: No s'ha configurat cap servei.

en: Input Action: %1
ca: Acció d'entrada: %1

en: Failed to start service '%1'.
ca: Ha fallat en iniciar el servei «%1».

en: Menu entry:
ca: Entrada de menú:

en: Active window:
ca: Finestra activa:

[ctx: And_condition]
en: And
ca: I

en: Existing window:
ca: Finestra existent:

[ctx: Not_condition]
en: Not
ca: No

[ctx: Or_condition]
en: Or
ca: O

en: Menu Editor entries
ca: Entrades de l'editor de menú

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
ca: Aquest fitxer «d'accions» ja ha estat importat abans. De veres voleu tornar-lo a importar?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
ca: Aquest fitxer «d'accions» no té camp importat i, per tant, no es pot determinar si ja ha estat importat o no. De veres voleu importar-lo?

en: Custom Shortcuts Service
ca: Servei de dreceres personalitzades

en: Gesture trigger
ca: Activador del gest

en: Shortcut trigger:
ca: Activador de la drecera:

en: Window trigger:
ca: Activador de la finestra:

en: Window simple:
ca: Finestra simple:
