khotkeys - en to csb translation catalogue (110 entries)

en: Conditions
csb: Leżnoscë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
csb: Pòlét/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
csb: Dalekô programa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
csb: Daleczi òbiekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
csb: Fùnkcëjô:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
csb: Argùmentë:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
csb: Òdwòłac

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
csb: Òkno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
csb: Aktiwné òkno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
csb: Wëbróné òkno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
csb: Òkno dzejania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
csb: Aplikacëjô:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
csb: Wëbierzë aplikacëjã...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
csb: Aktiwné òkno ...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
csb: Egzystëjącé òkno ...

[ctx: Condition type]
en: And
csb: Ë

[ctx: Condition type]
en: Or
csb: Abò

[ctx: Condition type]
en: Not
csb: Nié

[ctx: Add a new condition]
en: And
csb: Ë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
csb: Edicëjô...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
csb: Rëmôj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
csb: Demóna dzejaniô weńdzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
csb: Sztartëjë dzéjanié wprowadzenia przë wlogòwaniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
csb: Gestë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
csb: Czas zlecôł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
csb: Knąpa mëszë:

en: Edit Gesture
csb: Editëjë gestë

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
csb: Céchùje niżi gest chtëren chcesz nagrac. Wcësni ë trzëmôj léwą knąpã mëszë przë céchòwaniu gestu. Pùszczë knapã mëszë jak bãdzesz parôt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
csb: Edicëjô

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
csb: Dopòwiesc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
csb: &Edicëjô...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
csb: &Nowi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
csb: &Duplikatë...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
csb: &Rëmôj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
csb: Pòdôwczi òkna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
csb: Titel òkna:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
csb: Zamëkô

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
csb: Je równy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
csb: Słëchô do regùlarnégò wësłowa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
csb: Nie zamëkô

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
csb: Nie je równy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
csb: Nie słëchô do regùlarnégò wësłowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
csb: Klasa òkna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
csb: Fùnkcëjô òkna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
csb: &Aùtomatno rozpòznôj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
csb: Ôrtë òknów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
csb: Zwëkòwé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
csb: Pùlt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
csb: Dialogòwé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
csb: Przërzeszë

en: New Group
csb: Nowé karno

en: Export Group...
csb: Ekspòrt karna...

en: Import...
csb: Impòrtëjë ...

en: Global Shortcut
csb: Globalnô skrodzëna

en: Window Action
csb: Dzejanié òkna

en: Mouse Gesture Action
csb: Gest dzejaniô mëszë:

en: Command/URL
csb: Pòlét/URL

en: D-Bus Command
csb: Pòlét D-Bus

en: K-Menu Entry
csb: Môl K-menu

en: Send Keyboard Input
csb: Sélôj wprowadzenié z klawiaturë

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
csb: Dopòwiesc

en: New Action
csb: Nowé dzejanié

en: Export Group
csb: Ekspòrt karna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
csb: Zmieni stón ekspòrtu dlô dzejaniô.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
csb: Dzejanié ekspòrtu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
csb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nastôwi w jaczim stónie dzéjania mają bëc ekspòrtowóné.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aktualny stón</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekspòrtëjë dzéjanié w jegò  aktualnym stónie.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wëłączoné</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekspòrtëjë dzéjanié w  wëłączonym stónie</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Włączoné</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekspòrtëjë dzéjanié we włączonym stónie.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
csb: Aktualny stón

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
csb: Włączony

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
csb: Wëłączony

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
csb: Numer id lopka khotkeys

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
csb: ID lopka khotkeys je brëkòwóny do zabezpieczeniô przed wielorazowim impòrtowaniém lopka. Je to brëkòwóné przez rozwijôrzów KDE przë aùtoamtnym zaktualnianiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
csb: Numer id

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
csb: Nastôwi numer id dlô lopka, abò òstawi pùsté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
csb: Miono lopka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
csb: Zezwòlë na zestôwienié do grëpë

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
csb: Zestôwic przë impòrtowaniu do grëpë w egzystëjącym katalogù?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
csb: Zezwôlô na zestôwianié do grëpë zamkłosców jeżlë dô przë impòtowaniu katalog ò tim równym mionie. Jeżlë zestôwienié do grëpë nie je dozwòloné, tej dô dwa katalodżi ò równym mionie.

en: Type
csb: Ôrt

en: KDE Hotkeys Configuration Module
csb: Mòdul kònfigùracëji KDE hotkeys

en: Maintainer
csb: Òpiekùn

en: Save changes
csb: Zapiszë zjinaczi

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
csb: Sparłãczenié z khotkeys nie je mòżlëwé. Twòjé zmianë są zapisóné, nié mòże równak jich aktiwòwac.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
csb: Nastôwë

en: Trigger
csb: Przestôwnik

en: Action
csb: Dzejanié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
csb: &Skrodzëna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
csb: Przełączë jeżlë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
csb: Òkno sã wëskrzëni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
csb: Òkno zdżinié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
csb: Òkno dobëje zwikszenié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
csb: Òkno ùtracë zwikszenié

en: Activate window:
csb: Aktiwùjë òkno:

en: Command/URL :
csb: Pòlét/URL :

en: Keyboard input:
csb: Wprowadzenié z klawiaturë:

en: No service configured.
csb: Felëją skònfigùrowóné ùsłëżnotë

en: Input Action: %1
csb: Dzejanié wéńdzenia: %1

en: Failed to start service '%1'.
csb: Ni mòże zrëszëc ùsłëżnotë '%1'.

en: Menu entry:
csb: Môl menu:

en: Active window:
csb: Aktiwné òkno:

[ctx: And_condition]
en: And
csb: Ë

en: Existing window:
csb: Òbstójé òkno:

[ctx: Not_condition]
en: Not
csb: Nie

[ctx: Or_condition]
en: Or
csb: Abò

en: Menu Editor entries
csb: Môlë Editora menu

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
csb: Nen lopk "dzejaniów" òstôł ju chùtczi zaimpòrtowóny. Na gwës zaimpòrtowac gògò znowa?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
csb: Nen lopk "dzejaniów" nie zamëkô w se pòla ImportId ë dlôtë nie jidze òtaksowac, czë béł ju chùtczi impòrtowóny. Na gwës gò zaimpòrtowac?

en: Gesture trigger
csb: Wëwòłujący gest

en: Shortcut trigger:
csb: Wëwòłującô skrodzëna:

en: Window trigger:
csb: Wëwòłującé òkno:

en: Window simple:
csb: Prosté òkno:
