khotkeys - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Conditions
cy: Amodau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
cy: Ymresymiadau:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
cy: Ffenestr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
cy: Ystumiau

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
cy: Cynhwysa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
cy: Yw

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
cy: Yn Cydweddu â Mynegiad Rheolaidd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
cy: Ni Chynhwysa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
cy: Nid Yw

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
cy: Nid Yw'n Cydweddu â Mynegiad Rheolaidd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
cy: &Hunan-ganfod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
cy: Mathau Ffenestri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
cy: Arferol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
cy: Penbwrdd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
cy: Ymgom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
cy: Doc

en: New Action
cy: Gweithred Newydd

en: Maintainer
cy: Cynhaliwr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
cy: Pryd i Danio:

en: Active window:
cy: Ffenestr weithredol :

[ctx: And_condition]
en: And
cy: A

[ctx: Not_condition]
en: Not
cy: Dim

[ctx: Or_condition]
en: Or
cy: Neu

en: Menu Editor entries
cy: Cofnodion Golygydd Dewislenni
