khotkeys - en to eu translation catalogue (129 entries)

en: Conditions
eu: Baldintzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
eu: Komandoa/URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
eu: Urruneko aplikazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
eu: Urruneko objektua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
eu: Funtzioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
eu: Argumentuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
eu: Deitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
eu: Abiarazi D-Bus arakatzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
eu: Leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
eu: Leiho aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
eu: Leiho jakin bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
eu: Ekintza-leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
eu: Aplikazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
eu: Hautatu aplikazioa ...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
eu: Leiho aktiboa ...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
eu: Lehendik dagoen leihoa ...

[ctx: Condition type]
en: And
eu: Eta

[ctx: Condition type]
en: Or
eu: Edo

[ctx: Condition type]
en: Not
eu: Ez

[ctx: Add a new condition]
en: And
eu: Eta

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
eu: Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
eu: Sarrerako ekintzen daimona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
eu: Abiarazi sarrerako ekintzen daimona saioa hastean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
eu: Mugimenduak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
eu: Saguaren botoia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Middle button
eu: Erdiko botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Right button
eu: Eskuineko botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 4
eu: 4. botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 5
eu: 5. botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 6
eu: 6. botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 7
eu: 7. botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 8
eu: 8. botoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 9
eu: 9. botoia

en: Edit Gesture
eu: Editatu mugimendua

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
eu: Marraztu behean grabatu nahi duzun mugimendua. Luze sakatu saguaren ezkerreko botoia marraztu bitartean, eta askatu botoia amaitzen duzunean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
eu: Bi&koiztu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
eu: E&zabatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
eu: Leihoaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
eu: Leiho-titulua:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
eu: Ez da garrantzitsua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
eu: Hau du:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
eu: Hau da:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
eu: Bat dator adierazpen erregular honekin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
eu: Ez du hau:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
eu: Ez da hau:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
eu: Ez dator bat adierazpen erregular honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
eu: Leiho klasea:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
eu: Ez da garrantzitsua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
eu: Leiho-funtzioa:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
eu: Ez da garrantzitsua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
eu: Auto&detektatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
eu: Leiho motak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
eu: Arrunta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
eu: Mahaigaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
eu: Panela

en: Test
eu: Probatu

en: New Group
eu: Talde berria

en: Export Group...
eu: Esportatu taldea...

en: Import...
eu: Inportatu...

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
eu: Berria

en: Global Shortcut
eu: Laster-tekla globala

en: Window Action
eu: Leihoaren ekintza

en: Mouse Gesture Action
eu: Sagu-mugimenduaren ekintza

en: Command/URL
eu: Komandoa/URLa

en: D-Bus Command
eu: D-Bus komandoa

en: K-Menu Entry
eu: K-Menuko sarrera

en: Send Keyboard Input
eu: Bidali teklatu-sarrera

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
eu: Iruzkina

en: New Action
eu: Ekintza berria

en: Export Group
eu: Esportatu taldea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
eu: Aldatu ekintzen egoera esportatua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
eu: Esportatu ekintzak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Konfiguratu zer egoeratan esportatu behar diren ekintzak.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Oraingo egoera</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekintzak une honetan dauden egoeran esportatu.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Desgaituta</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekintzak egoera desgaituan esportatu.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Gaituta</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ekintzak egoera gaituan esportatu.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
eu: Oraingo egoera

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
eu: Desgaituta

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
eu: KHotkeys-eko fitxategi-IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
eu: KHotkeys-eko fitxategi-ID bat erabiltzen da fitxategiak behin baino gehiagotan inportatu ez direla ziurtatzeko. KDEren garatzaileek erabiltzen dute batez ere, eguneratze automatikoak egiteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
eu: IDa

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
eu: Ezarri fitxategiaren inportazio-IDa edo utzi hutsik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
eu: Onartu batzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
eu: Inportatzean, lehendik dauden direktorioetan batu nahi dituzu edukiak?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
eu: Onartu edukia batzea, inportatzean izen bereko beste direktorio bat baldin badago. Batzea onartzen ez bada, izen bereko bi direktorio geldituko dira.

[ctx: action name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: action enabled]
en: Enabled
eu: Gaituta

en: Type
eu: Mota

en: KDE Hotkeys Configuration Module
eu: KDEren laster-teklak konfiguratzeko modulua

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eu: Uneko ekintzak gorde gabeko aldaketak ditu.
    Aldaketak ezarri hala haiek baztertu nahi dituzu?

en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
eu: Ezin da Khotkeys-ekin kontaktatu. Aldaketak gorde dira, baina ezin dira aktibatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Trigger
eu: Disparadorea

en: Action
eu: Ekintza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
eu: &Lasterbidea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
eu: Abiarazi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
eu: Leihoa agertzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
eu: Leihoa desagertzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
eu: Leihoak fokua jasotzen duenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
eu: Leihoak fokua galtzen duenean

en: Activate window:
eu: Aktibatu leihoa:

en: Command/URL :
eu: Komandoa/URLa:

en: Keyboard input:
eu: Teklatu-sarrera:

en: No service configured.
eu: Ez da zerbitzurik konfiguratu.

en: Input Action: %1
eu: Sarrerako ekintza: %1

en: Failed to start service '%1'.
eu: Huts egin du '%1' zerbitzua abiaraztean.

en: Menu entry:
eu: Menuko sarrera:

en: Active window:
eu: Leiho aktiboa:

[ctx: And_condition]
en: And
eu: Eta

en: Existing window:
eu: Lehendik dagoen leihoa:

[ctx: Not_condition]
en: Not
eu: Ez

[ctx: Or_condition]
en: Or
eu: Edo

en: Menu Editor entries
eu: Menu-editorearen sarrerak

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
eu: "Ekintza"-fitxategi hau lehenago inportatu da. Ziur zaude berriz inportatu nahi duzula?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
eu: "Ekintza"-fitxategi honek ez du inportazio-IDaren eremurik; beraz, ezin da jakin lehenago inportatu den edo ez. Ziur zaude inportatu nahi duzula?

en: Custom Shortcuts Service
eu: Norberak finkatutako lasterbideen zerbitzua

en: Gesture trigger
eu: Mugimendu-disparadorea

en: Shortcut trigger:
eu: Lasterbide-disparadorea:

en: Window trigger:
eu: Leiho-disparadorea:

en: Window simple:
eu: Leiho sinplea:
