khotkeys - en to fy translation catalogue (110 entries)

en: Conditions
fy: Foarwearden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
fy: Kommando/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
fy: Applikaasje fuortsmite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
fy: Objekt fuortsmite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
fy: Funksje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
fy: Arguminten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
fy: Skilje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
fy: Finster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
fy: Aktyf finster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
fy: Spesifyk finster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
fy: Aksjefinster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
fy: Applikaasje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
fy: Selektearje applikaasje ...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
fy: Aktyf Finster ...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
fy: Besteand finster ...

[ctx: Condition type]
en: And
fy: En

[ctx: Condition type]
en: Or
fy: Of

[ctx: Condition type]
en: Not
fy: Net

[ctx: Add a new condition]
en: And
fy: En

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
fy: Bewurkje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
fy: Fuortsmite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
fy: Ynfieraksjes Daemon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
fy: De ynfieraksje daemon by it ynloggen úteinsette

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
fy: Stjoerings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
fy: Tiid ferrûn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
fy: Mûsknop:

en: Edit Gesture
fy: Stjoering bewurkje

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
fy: Tekenje de stjoerring dy't jo opnimme wolle hjirûnder. Hâld de lofter mûs fêst ûnder it tekenjen, en lit it los as jo ree binne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
fy: Bewurkje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
fy: Reaksje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
fy: B&ewurkje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
fy: &Nij...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
fy: &Duplisearje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
fy: &Wiskje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
fy: Finstergegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
fy: Titel fan finster:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
fy: befettet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
fy: is gelyk oan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
fy: komt oerien mei regex.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
fy: befettet net

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
fy: is net gelyk oan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
fy: komt net oerien mei regex.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
fy: Class fan finster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
fy: Finsterfunksje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
fy: &Automatysk ûntdekke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
fy: Finstertypen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
fy: Gewoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
fy: Buroblêd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
fy: Dialooch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
fy: Fêst sette

en: New Group
fy: Nije  groep

en: Export Group...
fy: Groep eksportearje...

en: Import...
fy: Ymportearje...

en: Global Shortcut
fy: Globale fluchtoets

en: Window Action
fy: Finsteraksje

en: Mouse Gesture Action
fy: Mûsstjoering aksje

en: Command/URL
fy: Kommando/URL

en: D-Bus Command
fy: DCOP-kommando

en: K-Menu Entry
fy: K-Menu ynfier

en: Send Keyboard Input
fy: Toetseboerdynfier stjoere

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
fy: Reaksje

en: New Action
fy: Nije aksje

en: Export Group
fy: Groep eksportearje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
fy: De eksportearre tastân fan de aksjes feroarje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
fy: Eksportear aksjes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
fy: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ynstelle yn hokker tastân de aksjes eksportearre wurde moatte.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wiere tastâne</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksportearje de aksjes yn de aktive tastân.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Utskeakele</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksportearje de aksjes yn útskeakele tastân.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ynskeakele</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksportearje de aksjes yn ynskeakele tastân.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
fy: Wiere tastân

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
fy: Ynskeakele

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
fy: Utskeakele

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
fy: KHotkeys triem id.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
fy: In khotkeys triem is brûkt om der wis fan te wêzen dat triemmen net mear as ien kear ymportearre wurde. Se wurde meastentiids brûkt foar fernijing fan de KDE ûntwikkelders.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
fy: Ymport id foar triem hjir ynstelle of leech litte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
fy: Triemnamme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
fy: Gearfoegje tastean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
fy: Yn besteande triemtafel gearfoegje by ymportearjen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
fy: It gearfoegjen fan ynhâld tastean as in triemtafel mei deselde namme al bestiet by it ympotearjen. As gearfoegjen net tastien is, dan sille der twa triemtafels mei deselde namme wêze.

[ctx: action name]
en: Name
fy: Namme

[ctx: action enabled]
en: Enabled
fy: Ynskeakele

en: KDE Hotkeys Configuration Module
fy: KDE Hotkeys konfiguraasjemodule

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Save changes
fy: Feroarings bewarje

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
fy: Koe gjin kontakt krije mei khotkeys. Jo feroarings binne bewarre, mar se koenen net aktivearre wurde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
fy: Ynstellings

en: Trigger
fy: Starter

en: Action
fy: Aksje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
fy: &Fluchtoets:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
fy: Utfiere wannear in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
fy: Finster ferskynt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
fy: Finster ferdwynt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
fy: Finster krijt fokus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
fy: Finsters ferlyst fokus

en: Activate window:
fy: Finster aktivearje:

en: Command/URL :
fy: Kommando/URL :

en: Keyboard input:
fy: Toetseboerdynfier:

en: No service configured.
fy: Gjin tsjinst konfigurearre.

en: Input Action: %1
fy: Ynfieraksje: %1

en: Failed to start service '%1'.
fy: It slagge net om de tsjinst '%1' te starten

en: Menu entry:
fy: Menu ynfier:

en: Active window:
fy: Aktyf finster:

[ctx: And_condition]
en: And
fy: En

en: Existing window:
fy: Besteand finster:

[ctx: Not_condition]
en: Not
fy: Net

[ctx: Or_condition]
en: Or
fy: Of

en: Menu Editor entries
fy: Items fan menubewurker

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
fy: Dizze "aksjes"-triem is al in kear earder ymportearre. Wolle jo it noch in kear ymportearje?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
fy: Yn dit "aksjes"-triem ûntbrekt it fjild "ImportId". Hjirtroch kin net fêststelt wurde of it al in kear earder ymportearre is. Wolle jo it dêrom wol ymportearje?

en: Gesture trigger
fy: stjoeringsstarter

en: Shortcut trigger:
fy: Flugtoetsstarter:

en: Window trigger:
fy: Finsterstarter:

en: Window simple:
fy: Finster ienfâldich:
