khotkeys - en to ga translation catalogue (119 entries)

en: Conditions
ga: Coinníollacha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
ga: Ordú/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
ga: Cianfheidhmchlár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
ga: Réad cianda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
ga: Feidhm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
ga: Argóintí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
ga: Glao

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
ga: Fuinneog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
ga: Fuinneog ghníomhach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
ga: Fuinneog áirithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
ga: Fuinneog ghnímh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
ga: Feidhmchlár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
ga: Roghnaigh Feidhmchlár...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
ga: Fuinneog Ghníomhach ...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
ga: Fuinneog Atá Ann ...

[ctx: Condition type]
en: And
ga: Agus

[ctx: Condition type]
en: Or
ga: Nó

[ctx: Condition type]
en: Not
ga: Nach bhFuil

[ctx: Add a new condition]
en: And
ga: Agus

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
ga: Nua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
ga: Eagar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
ga: Scrios

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
ga: Deamhan Gníomhartha Ionchurtha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
ga: Tosaigh an deamhan Gníomhartha Ionchurtha ag am logála isteach

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
ga: Gothaí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
ga: Teorainn Ama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
ga: Cnaipe luiche:

en: Edit Gesture
ga: Cuir Gotha in Eagar

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
ga: Dear an gotha ba mhaith leat taifeadadh thíos. Brúigh an cnaipe luiche ar chlé agus coinnigh é síos le linn deartha, agus scaoil é nuair a bheidh tú críochnaithe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
ga: Eagar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
ga: Nóta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
ga: &Eagar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
ga: &Nua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
ga: &Cóipeáil...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
ga: &Scrios

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
ga: Sonraí na Fuinneoige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
ga: Teideal na fuinneoige:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
ga: Nach bhFuil Tábhachtach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
ga: Ina bhfuil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
ga: Atá

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
ga: Atá Comhoiriúnach Don Slonn Ionadaíochta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
ga: Nach bhfuil ann

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
ga: Nach bhFuil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
ga: Nach bhfuil Comhoiriúnach Do Shlonn Ionadaíochta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
ga: Aicme na fuinneoige:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
ga: Nach bhFuil Tábhachtach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
ga: Ról na fuinneoige:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
ga: Nach bhFuil Tábhachtach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
ga: &Braith go huathoibríoch

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
ga: Cineálacha Fuinneoga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
ga: Gnách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
ga: Deasc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
ga: Dialóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
ga: Cuir i nDuga

en: Test
ga: Tástáil

en: New Group
ga: Grúpa Nua

en: Export Group...
ga: Easpórtáil Grúpa...

en: Import...
ga: Iompórtáil...

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
ga: Nua

en: Global Shortcut
ga: Aicearra Comhchoiteann

en: Window Action
ga: Gníomh Fuinneoige

en: Mouse Gesture Action
ga: Gníomh Gotha Luiche

en: Command/URL
ga: Ordú/URL

en: D-Bus Command
ga: Ordú D-Bus

en: K-Menu Entry
ga: Iontráil K-Menu

en: Send Keyboard Input
ga: Seol Ionchur Méarchláir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
ga: Nóta

en: New Action
ga: Gníomh Nua

en: Export Group
ga: Easpórtáil Grúpa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
ga: Athraigh staid easpórtála na ngníomhartha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
ga: Gníomhartha Easpórtála

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
ga: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cumraigh an staid a n-easpórtálfar na gníomhartha inti.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Staid Faoi Láthair</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Easpórtáil na gníomhartha ina staid faoi láthair.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Díchumasaithe</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Easpórtáil na gníomhartha i staid dhíchumasaithe.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cumasaithe</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Easpórtáil na gníomhartha i staid chumasaithe.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
ga: Staid Faoi Láthair

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
ga: Cumasaithe

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
ga: Aitheantas comhaid KHotkeys.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
ga: Úsáidtear aitheantas comhaid khotkeys le bheith cinnte nach n-easpórtálfar comhad níos mó ná uair amháin. Den chuid is mó is é na forbróirí KDE a bhaineann úsáid astu, le haghaidh nuashonruithe uathoibríocha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
ga: Aitheantas

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
ga: Socraigh aitheantas iompórtála an chomhaid, nó fág folamh é

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
ga: Ainm comhaid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
ga: Ceadaigh Cumasc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
ga: An bhfuil fonn ort cumasc leis na comhadlanna atá ann le linn iompórtála?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
ga: Ceadaíonn sé seo inneachar a chumasc má tá comhadlann a bhfuil an t-ainm céanna uirthi le linn iompórtála. Mura gceadaíonn tú cumasc, beidh dhá chomhadlann ann leis an ainm céanna.

[ctx: action name]
en: Name
ga: Ainm

[ctx: action enabled]
en: Enabled
ga: Cumasaithe

en: Type
ga: Cineál

en: KDE Hotkeys Configuration Module
ga: Modúl Cumraíochta Aicearraí KDE

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
ga: © 2008 Michael Jansen

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Save changes
ga: Sábháil na hathruithe

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
ga: Ní féidir dul i dteagmháil le khotkeys. Sábháladh do chuid athruithe, ach níorbh fhéidir iad a chur i bhfeidhm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
ga: Socruithe

en: Trigger
ga: Truicear

en: Action
ga: Gníomh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
ga: &Aicearra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
ga: Tosaigh nuair a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
ga: nochtfaidh fuinneog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
ga: rachaidh fuinneog as amharc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
ga: a bheidh an fócas i bhfuinneog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
ga: rachaidh an fócas as fuinneog

en: Activate window:
ga: Gníomhachtaigh fuinneog:

en: Command/URL :
ga: Ordú/URL:

en: Keyboard input:
ga: Ionchur méarchláir:

en: No service configured.
ga: Níl aon seirbhís cumraithe.

en: Input Action: %1
ga: Gníomh Ionchurtha: %1

en: Failed to start service '%1'.
ga: Níorbh fhéidir seirbhís '%1' a thosú.

en: Menu entry:
ga: Iontráil roghchláir:

en: Active window:
ga: Fuinneog ghníomhach:

[ctx: And_condition]
en: And
ga: Agus

en: Existing window:
ga: Fuinneog atá ann:

[ctx: Not_condition]
en: Not
ga: Ní

[ctx: Or_condition]
en: Or
ga: Nó

en: Menu Editor entries
ga: Iontrálacha don Eagarthóir Roghchlár

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
ga: Iompórtáladh an comhad seo "gníomhartha" cheana. An bhfuil tú cinnte gur mian leat é a iompórtáil arís?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
ga: Níl aon réimse ImportId sa chomhad "actions" seo agus mar sin ní féidir a dhéanamh amach an raibh sé iompórtáilte cheana féin. An bhfuil tú cinnte gur mian leat é a iompórtáil?

en: Gesture trigger
ga: Truicear gotha

en: Shortcut trigger:
ga: Truicear aicearra:

en: Window trigger:
ga: Truicear fuinneoige:

en: Window simple:
ga: Fuinneog shimplí:
