khotkeys - en to gl translation catalogue (128 entries)

en: Conditions
gl: Condicións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
gl: Orde/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
gl: Aplicación remota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
gl: Obxecto remoto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
gl: Función:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
gl: Argumentos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
gl: Chamar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
gl: Iniciar o navegador de D-Bus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
gl: Xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
gl: Xanela activa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
gl: Xanela específica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
gl: Xanela de acción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
gl: Aplicación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
gl: Seleccionar unha aplicación…

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
gl: Xanela activa…

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
gl: Xanela existente…

[ctx: Condition type]
en: And
gl: E

[ctx: Condition type]
en: Or
gl: Ou

[ctx: Condition type]
en: Not
gl: Non

[ctx: Add a new condition]
en: And
gl: E

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
gl: Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
gl: Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
gl: Servizo de accións de entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
gl: Iniciar o servizo de accións de entrada ao acceder ao sistema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
gl: Acenos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
gl: Tempo límite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
gl: Botón do rato:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Middle button
gl: Botón central

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Right button
gl: Botón dereito

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 4
gl: Botón 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 5
gl: Botón 5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 6
gl: Botón 6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 7
gl: Botón 7

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 8
gl: Botón 8

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 9
gl: Botón 9

en: Edit Gesture
gl: Editar o aceno

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
gl: Debuxe en baixo o aceno que desexa gravar. Manteña premido o botón esquerdo do rato mentres fai o aceno, e sólteo cando remate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
gl: Editar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
gl: Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
gl: &Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
gl: &Novo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
gl: &Duplicar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
gl: Datos da xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
gl: Título da xanela:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
gl: Non é importante

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
gl: Contén

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
gl: É

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
gl: Casa coa expresión regular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
gl: Non contén

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
gl: Non é

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
gl: Non casa coa expresión regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
gl: Clase da xanela:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
gl: Non é importante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
gl: Papel da xanela:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
gl: Non é importante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
gl: Detectar &automaticamente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
gl: Tipos de xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
gl: Escritorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
gl: Doca

en: Test
gl: Probar

en: New Group
gl: Novo grupo

en: Export Group...
gl: Exportar o grupo…

en: Import...
gl: Importar…

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
gl: Novo

en: Global Shortcut
gl: Atallo global

en: Window Action
gl: Acción da xanela

en: Mouse Gesture Action
gl: Acción do aceno do rato

en: Command/URL
gl: Orde/URL

en: D-Bus Command
gl: Orde de D-Bus

en: K-Menu Entry
gl: Entrada do menú K

en: Send Keyboard Input
gl: Enviar a entrada do teclado

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
gl: Comentario

en: New Action
gl: Nova acción

en: Export Group
gl: Exportar o grupo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
gl: Cambiar o estado exportado das accións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
gl: Exportar as accións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3Ccss//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configura o estado no que se deben exportar as accións.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Estado actual</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exporta as actions no estado que teñan.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Desactivado</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exporta as accións nun estado desactivado.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Activado</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exporta as accións nun estado activado.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
gl: Estado actual

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
gl: Desactivada

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
gl: Id do ficheiro de KHotkeys.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
gl: O id do ficheiro de khotkeys úsase para garantir que os ficheiros só se importen unha vez. Úsanse principalmente durante as actualizacións automáticas procedentes dos desenvolvedores de KDE.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
gl: Defina o id do ficheiro que se vai importar ou déixeo baleiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
gl: Permitir a fusión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
gl: Desexa fusionalo nos directorios xa existentes ou importalo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
gl: Permite a fusión do contido se xa existise un directorio co mesmo nome ao importar. Se non se permite facer fusións terá dous directorios co mesmo nome.

[ctx: action name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: action enabled]
en: Enabled
gl: Activada

en: Type
gl: Tipo

en: KDE Hotkeys Configuration Module
gl: Módulo de configuración das Hotkeys de KDE

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
gl: © 2008 Michael Jansen

en: Maintainer
gl: Mantenedor

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
gl: A acción actual ten cambios sen gardar.
    Quere aplicar os cambios ou descartalos?

en: Save changes
gl: Gardar os cambios

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
gl: Non foi posíbel contactar con khotkeys. Os cambios gardáronse pero non puideron activarse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
gl: Configuración

en: Trigger
gl: Disparador

en: Action
gl: Acción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
gl: &Atallo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
gl: Desencadear cando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
gl: Aparece a xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
gl: Desaparece a xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
gl: Enfócase a xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
gl: A xanela perde o foco

en: Activate window:
gl: Activar a xanela:

en: Command/URL :
gl: Orde/URL:

en: Keyboard input:
gl: Entrada no teclado:

en: No service configured.
gl: Non se configurou ningún servizo.

en: Input Action: %1
gl: Accións de entrada: %1

en: Failed to start service '%1'.
gl: Non foi posíbel iniciar o servizo «%1».

en: Menu entry:
gl: Entrada no menú:

en: Active window:
gl: Xanela activa:

[ctx: And_condition]
en: And
gl: E

en: Existing window:
gl: Xanela existente:

[ctx: Not_condition]
en: Not
gl: Non

[ctx: Or_condition]
en: Or
gl: Ou

en: Menu Editor entries
gl: Entradas do Editor do menú

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
gl: Este ficheiro de «accións» xa se importou con anterioridade. Seguro que quere importalo outra vez?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
gl: Este ficheiro de «accións» non ten un campo ImportId e polo tanto non se pode determinar se xa se importou ou non. Seguro que quere importalo?

en: Custom Shortcuts Service
gl: Servizo de atallos personalizados

en: Gesture trigger
gl: Disparador de aceno

en: Shortcut trigger:
gl: Disparador de atallo:

en: Window trigger:
gl: Disparador de xanela:

en: Window simple:
gl: Xanela sinxela:
