khotkeys 0 - en to hr translation catalogue (111 entries)

en: Conditions
hr: Uvjeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
hr: Naredba/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
hr: Udaljena aplikacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
hr: Udaljeni objekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
hr: Funkcija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
hr: Argumenti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
hr: Poziv

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
hr: Prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
hr: Aktivni prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
hr: Posebni prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
hr: Prozor akcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
hr: Aplikacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
hr: Odaberite aplikaciju …

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
hr: Aktivni prozor …

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
hr: Postojeći prozor …

[ctx: Condition type]
en: And
hr: i

[ctx: Condition type]
en: Or
hr: ili

[ctx: Condition type]
en: Not
hr: ne

[ctx: Add a new condition]
en: And
hr: i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
hr: Uredi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
hr: Izbriši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
hr: Daemon radnji unosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
hr: Pokreni daemon radnji unosa pri prijavi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
hr: Geste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
hr: Završetak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
hr: Tipka miša:

en: Edit Gesture
hr: Uređivanje Geste

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
hr: Crtanje geste koju želite snimiti ispod. Pritisnite i držite lijevi gumb miša dok crtate, a pustite kada želite završiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
hr: Uredi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
hr: Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
hr: Ur&edi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
hr: Novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
hr: &Dupliciraj …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
hr: O&briši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
hr: Podaci prozora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
hr: Naslov prozora:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
hr: Sadrži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
hr: je

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
hr: Poklapa se s regularnim izrazom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
hr: ne sadrži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
hr: nije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
hr: Ne poklapa se s regularnim izrazom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
hr: Klasa prozora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
hr: Uloga prozora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
hr: &Sam pronađi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
hr: Tipovi prozora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
hr: Obično

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
hr: Radna površina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
hr: Dijalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
hr: Usidri

en: New Group
hr: Nova grupa

en: Export Group...
hr: Izvezi grupe …

en: Import...
hr: Uvezi …

en: Global Shortcut
hr: Globalni prečac

en: Window Action
hr: Radnja prozora

en: Mouse Gesture Action
hr: Tipka miša:

en: Command/URL
hr: Naredba/URL

en: D-Bus Command
hr: D-Bus naredba

en: K-Menu Entry
hr: Stavka K-izbornika

en: Send Keyboard Input
hr: Pošalji unos sa tipkovnice

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
hr: Komentar

en: New Action
hr: Nova akcija

en: Export Group
hr: Izvezi grupu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
hr: Promjena izvezenog stanja radnji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
hr: Izvoz radnji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
hr: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podesite u kojem bi stanju radnja tebala biti izvezena.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Trenutno stanje</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izvezi radnje u njihovom trenutnom stanju.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Onemogućeno</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izvezi radnje u onemogućenom stanju.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Omogućeno</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izvezi radnje u omogućenom stanju.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
hr: Trenutno stanje

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
hr: Omogućeno

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
hr: Onemogućeno

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
hr: Id KHotkeys datoteke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
hr: ID khotkeys datoteke je korišten kako bi se osiguralo da se datoteke ne uvoze više od jednom. To se uglavnom koristi za automatska ažuriranja od strane razvijatelja KDE-a.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
hr: Postavite ID uvoza za datoteku ili ostavite prazno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
hr: Naziv datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
hr: Dopusti spajanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
hr: Spojiti s postojećim direktorijima pri uvozu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
hr: Dozvoli spajanje sadržaja ako direktorij s isitm imenom postoji prilikom uvoza. Ako spajanje nije dozvoljeno, postojat će dva direktorija s istim imenom.

[ctx: action name]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: action enabled]
en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Type
hr: Tip

en: KDE Hotkeys Configuration Module
hr: KDE Hotkeys konfiguracijski modul

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
hr: Nw mogu kontaktirati khotkeys. Vaše promjene će biti spremljene, ali neće biti aktivirane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
hr: Postavke

en: Trigger
hr: Okidač

en: Action
hr: Radnja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
hr: &Prečac:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
hr: Okini kad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
hr: Prozor se pojavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
hr: Prozor nestane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
hr: Prozor dobiva fokus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
hr: Prozor gubi fokus

en: Activate window:
hr: Aktivirati prozor:

en: Command/URL :
hr: Naredba/URL :

en: Keyboard input:
hr: Unos sa tipkovnice:

en: No service configured.
hr: Nije konfiguriran servis.

en: Input Action: %1
hr: Radnja unosa: %1

en: Failed to start service '%1'.
hr: Neuspjelo pokretanje servisa '%1'.

en: Menu entry:
hr: Stavka izbornika :

en: Active window:
hr: Aktivni prozor:

[ctx: And_condition]
en: And
hr: i

en: Existing window:
hr: Postojeći prozor:

[ctx: Not_condition]
en: Not
hr: ne

[ctx: Or_condition]
en: Or
hr: ili

en: Menu Editor entries
hr: Stavke uređivača izbornika

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
hr: Ova datoteka akcija već je prije uvezena. Jeste li sigurni da je želite opet uvesti?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
hr: Ova datoteka akcija nema polje ImportId, te se ne može utvrditi je li već prije uvezena. Jeste li sigurni da je želite uvesti?

en: Gesture trigger
hr: Okidač geste

en: Shortcut trigger:
hr: Prekidač prečaca:

en: Window trigger:
hr: Okidač prozora:

en: Window simple:
hr: Jednostavan prozor:
