khotkeys - en to km translation catalogue (116 entries)

en: Conditions
km: លក្ខខណ្ឌ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
km: ពាក្យ​បញ្ជា/URL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
km: កម្មវិធី​ពី​ចម្ងាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
km: វត្ថុ​ពី​ចម្ងាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
km: មុខងារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
km: អាគុយម៉ង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
km: ហៅ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
km: បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
km: បង្អួច​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
km: បង្អួច​ជាក់លាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
km: បង្អួច​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
km: កម្មវិធី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
km: ជ្រើស​កម្មវិធី...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
km: បង្អួច​សកម្ម...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
km: បង្អួច​ដែល​មាន​ស្រាប់...

[ctx: Condition type]
en: And
km: និង

[ctx: Condition type]
en: Or
km: ឬ

[ctx: Condition type]
en: Not
km: មិន

[ctx: Add a new condition]
en: And
km: និង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: 1
km: ១

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
km: កែសម្រួល...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
km: លុប​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
km: ដេមិន​សកម្មភាព​បញ្ចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
km: ចាប់ផ្ដើម​ដេមិន​សកម្មភាព​បញ្ចូល​នៅពេល​ចូល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
km: កាយវិការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
km: អស់ពេល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
km: ប៊ូតុង​កណ្ដុរ ៖

en: Edit Gesture
km: កែសម្រួល​កាយវិការ

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
km: គូកាយវិកា​រ​ដែល​អ្នក​ចង់​ថត​ខាងក្រោម ។ ចុច ហើយ​សង្កត់​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ខណៈពេល​គូរ ហើយ​លែង​នៅពេល​បាន​បញ្ចប់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
km: មតិ​យោបល់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
km: ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
km: ស្ទួន...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
km: លុប​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
km: ទិន្នន័យ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
km: ចំណង​ជើង​បង្អួច ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
km: មាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
km: គឺ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
km: ផ្គូផ្គង​កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
km: មិនមែន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
km: មិនមែន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
km: កុំ​ផ្គូផ្គង​កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
km: ថ្នាក់​បង្អួច ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
km: តួនាទី​បង្អួច ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
km: រកឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
km: ប្រភេទ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
km: ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
km: ផ្ទៃតុ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
km: ប្រអប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
km: ចូលផែ

en: Test
km: សាកល្បង

en: New Group
km: ក្រុម​ថ្មី

en: Export Group...
km: នាំចេញ​ក្រុម...

en: Import...
km: នាំចូល...

en: Global Shortcut
km: ផ្លូវកាត់​សកល​

en: Window Action
km: សកម្មភាព​បង្អួច

en: Mouse Gesture Action
km: សកម្មភាពកាយវិការ​កណ្ដុរ

en: Command/URL
km: ពាក្យ​បញ្ជា/URL

en: D-Bus Command
km: ពាក្យ​បញ្ជា D-Bus

en: K-Menu Entry
km: ធាតុ​របស់​ម៉ឺនុយ K

en: Send Keyboard Input
km: ផ្ញើ​ការ​បញ្ចូល​ក្ដារចុច

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: New Action
km: សកម្មភាព​ថ្មី

en: Export Group
km: នាំចេញ​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​នាំចេញ​សម្រាប់​សកម្មភាព ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
km: នាំចេញ​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​ក្នុង​ស្ថានភាព​ណាមួយ​ដែលសកម្មភាព​គួរ​ត្រូវ​បាននាំចេញ ។</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ស្ថានភាព​ពិតប្រាកដ</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">នាំចេញ​សកម្មភាព​ក្នុង​ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្នរបស់​ពួកវា ។</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">បានបិទ</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">នាំចេញ​សកម្មភាព​ក្នុង​ស្ថានភាព​ដែល​បានបិទ ។</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">បានបើក</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">នាំចេញ​សកម្មភាព​ក្នុង​ស្ថានភាព​ដែលបានបើក ។</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
km: ស្ថានភាព​ពិតប្រាកដ

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
km: បាន​បើក

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
km: បានបិទ

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ KHotkeys ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ khotkeys ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បីប្រាកដ​ថា​ឯកសារ​មិន​ត្រូវ​បាននាំចូល​ច្រើន​ជា​ម្ដង​ទេ ។ ពួកវា​ត្រូវ​បានប្រើ​ភាគ​ច្រើន​សម្រាប់​ការ​ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ពី​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​របស់ KDE ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
km: លេខ​សម្គាល់

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
km: កំណត់​លេខសម្គាល់​នាំចូល​សម្រាប់​ឯកសារ ​ឬ​ទុក​ទទេរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បញ្ចូល​គ្នា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
km: បញ្ចូល​ក្នុង​ថត​ដែលមាន​ស្រាប់​នៅពេលនាំចូល ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បញ្ចូល​មាតិកា​ចូល​គ្នា ប្រសិនបើ​ថត​មាន​ឈ្មោះដូច​គ្នា​​នៅពេលនាំចេញ ។ ប្រ​សិន​បើ​មិនអនុញ្ញាត​ការ​បញ្ចូល​គ្នា​ទេ នឹង​មាន​ថត​ដែលមាន​ដូច​គ្នា ។

[ctx: action name]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: action enabled]
en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Type
km: ប្រភេទ

en: KDE Hotkeys Configuration Module
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់ KDE Hotkeys

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៨ ដោយ Michael Jansen

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Save changes
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
km: មិនអាច​​ទាក់ទង khotkeys បាន​ទេ ។ កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ប៉ុន្តែ​បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ពួកវា​សកម្ម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Trigger
km: គន្លឹះ

en: Action
km: អំពើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
km: ផ្លូវ​កាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
km: នៅពេល​កេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
km: បង្ហាញ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
km: មិន​បង្ហាញ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
km: បង្អួច​ទទួល​ការ​ផ្ដោត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
km: បង្អួច​បាត់បង់​ការ​ផ្ដោត

en: Activate window:
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បង្អួច​សកម្ម ៖

en: Command/URL :
km: ពាក្យ​បញ្ជា/URL ៖

en: D-Bus:
km: D-Bus ៖

en: Keyboard input:
km: ការ​បញ្ចូល​របស់​ក្ដារ​ចុច ៖

en: No service configured.
km: មិន​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សេវា​ទេ ។

en: Input Action: %1
km: សកម្មភាព​បញ្ចូល ៖ %1

en: Failed to start service '%1'.
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ចាប់ផ្ដើម​សេវា '%1' ។

en: Menu entry:
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ ៖

en: Active window:
km: បង្អួច​សកម្ម ៖

[ctx: And_condition]
en: And
km: និង

en: Existing window:
km: បង្អួច​ដែល​មាន​ស្រាប់ ៖

[ctx: Not_condition]
en: Not
km: មិន

[ctx: Or_condition]
en: Or
km: ឬ

en: Menu Editor entries
km: ធាតុ​របស់​កម្មវិធី​និពន្ធ​ម៉ឺនុយ

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
km: ឯកសារ "អំពើ" នេះ​ត្រូវ​បាន​នាំចូល​ពី​មុន​រួច​ហើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​នាំ​ចូល​វា​ម្ដង​ទៀត​ឬ​ទេ?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
km: ឯកសារ "អំពើ" នេះ​គ្មាន​វាល ImportId ដូច្នេះ វា​មិន​អាច​កំណត់​បាន​ថា តើ​វា​ត្រូវ​បាន​នាំ​ចូល​រួច​ហើយ ឬ​ក៏​អត់​នោះ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​នាំចូល​វា​ឬ​ទេ?

en: Gesture trigger
km: គន្លឹះ​កាយវិការ

en: Shortcut trigger:
km: គន្លឹះ​ផ្លូវ​កាត់ ៖

en: Window trigger:
km: គន្លឹះ​បង្អួច ៖

en: Window simple:
km: បង្អួច​ធម្មតា ៖
