khotkeys - en to ku translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
ku: Ferman/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
ku: Fonksiyon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
ku: Argûman:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
ku: Bang

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
ku: Pencere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
ku: Sepanê tayîn bike ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
ku: Jêbirin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
ku: Asayî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
ku: Sermasê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
ku: Diyalog

en: Test
ku: Ceribandin

en: New Group
ku: Koma Nû

en: Command/URL
ku: Ferman/URL...

en: D-Bus Command
ku: Fermana D-Bus

en: K-Menu Entry
ku: Ketana K-Menu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
ku: Şîrove

en: New Action
ku: Çalakiya Nû

en: Type
ku: Cure

en: Maintainer
ku: Kesê miqatê

en: Save changes
ku: Guhartinan tomar bike

en: Action
ku: Çalakî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
ku: &Kurterê:

en: Activate window:
ku: Paceyê çalak bike:

en: Command/URL :
ku: Ferman/URL :

en: Menu entry:
ku: Ketana pêşekê:

en: Active window:
ku: Paceya çalak:

[ctx: And_condition]
en: And
ku: Û

en: Existing window:
ku: Pencereya heyî

[ctx: Not_condition]
en: Not
ku: Ne

[ctx: Or_condition]
en: Or
ku: An
