khotkeys - en to nb translation catalogue (114 entries)

en: Conditions
nb: Betingelser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
nb: Kommando/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
nb: Fjernprogram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
nb: Fjernobjekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
nb: Funksjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
nb: Argumenter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
nb: Kall

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
nb: Vindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
nb: Aktivt vindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
nb: Bestemt vindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
nb: Handlingsvindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
nb: Program:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
nb: Velg program …

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
nb: Aktivt vindu …

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
nb: Eksisterende vindu …

[ctx: Condition type]
en: And
nb: Og

[ctx: Condition type]
en: Or
nb: Eller

[ctx: Condition type]
en: Not
nb: Ikke

[ctx: Add a new condition]
en: And
nb: Og

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
nb: Ny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
nb: Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
nb: Slett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
nb: Systemnisse for inndata-handlinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
nb: Start nissen for inndata-handlinger ved innlogging

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
nb: Bevegelser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
nb: Tidsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
nb: Museknapp:

en: Edit Gesture
nb: Rediger gest

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
nb: Tegn gesten du vil ta opp nedenfor. Trykk og hold venstre museknapp mens du tegner, og slipp når du er ferdig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
nb: Rediger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
nb: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
nb: R&ediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
nb: &Ny …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
nb: La&g Kopi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
nb: &Slett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
nb: Vindusdata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
nb: Vindustittel:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
nb: Er ikke viktig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
nb: Inneholder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
nb: ls

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
nb: Passer regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
nb: Inneholder ikke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
nb: Er ikke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
nb: Passer ikke regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
nb: Vindusklasse:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
nb: Er ikke viktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
nb: Vindusrolle:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
nb: Er ikke viktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
nb: Finn &automatisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
nb: Vindustyper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
nb: Skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
nb: Dokk

en: New Group
nb: Ny gruppe

en: Export Group...
nb: Eksporter gruppe …

en: Import...
nb: Importer …

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
nb: Ny

en: Global Shortcut
nb: Global snarvei

en: Window Action
nb: Vindushandling

en: Mouse Gesture Action
nb: Musegest-handling

en: Command/URL
nb: Kommando/URL

en: D-Bus Command
nb: D-Bus-kommando

en: K-Menu Entry
nb: K-menyoppføring

en: Send Keyboard Input
nb: Send inndata fra tastatur

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
nb: Kommentar

en: New Action
nb: Ny handling

en: Export Group
nb: Eksporter gruppe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
nb: Endre eksportert tilstand for handlingene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
nb: Eksporter handlinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sett opp i hvilken tilstand handlingene skal eksporteres.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aktuell status</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksporter handlingene i deres nåværende tilstand.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Avslått</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksporter handlingene i avslått tilstand.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Slått på</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksporter handlingene slått på.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
nb: Aktuell tilstand

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
nb: Slått på

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
nb: Slått av

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
nb: KHotkeys fil-id.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
nb: En KHotkeys fil-id brukes til å sikre at filer ikke importeres mer enn én gang. De brukes mest for automatiske oppdateringer fra KDE-utviklerne.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
nb: Sett import-id for fila eller la det være tomt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
nb: Filnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
nb: Tillatt sammenfletting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
nb: Skal det flettes sammen med eksisterende mapper ved import?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
nb: Tillat sammenfletting av innhold hvis en mappe med samme navn finnes ved importering. Hvis fletting ikke tillates blir det to mapper med samme navn.

[ctx: action name]
en: Name
nb: Navn

[ctx: action enabled]
en: Enabled
nb: Slått på

en: KDE Hotkeys Configuration Module
nb: Oppsettsmodul for KDE Hotkeys

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
nb: Copyright 2008 © Michael Jansen

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Save changes
nb: Lagre endringer

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
nb: Klarer ikke kontakte khotkeys. Endringene er lagret, men kunne ikke skrus på.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
nb: Innstillinger

en: Trigger
nb: Utløser

en: Action
nb: Handling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
nb: &Snarvei:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
nb: Utløs når

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
nb: Vindu dukker fram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
nb: Vindu forsvinner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
nb: Vindu får fokus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
nb: Vindu mister fokus

en: Activate window:
nb: Skru på vindu:

en: Command/URL :
nb: Kommando/URL:

en: Keyboard input:
nb: Inndata fra tastatur:

en: No service configured.
nb: Ingen tjeneste satt opp.

en: Input Action: %1
nb: Inndata-handling: %1

en: Failed to start service '%1'.
nb: Klarte ikke å starte tjeneste «%1».

en: Menu entry:
nb: Menyoppføring:

en: Active window:
nb: Aktivt vindu:

[ctx: And_condition]
en: And
nb: Og

en: Existing window:
nb: Eksisterende vindu:

[ctx: Not_condition]
en: Not
nb: Ikke

[ctx: Or_condition]
en: Or
nb: Eller

en: Menu Editor entries
nb: Redigering av menyoppføringer

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
nb: Denne «handlinger»-fila har vært importert tidligere. Er du sikker på at du vil importere den igjen?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
nb: Denne «handlinger»-fila mangler ImportId-felt og derfor kan det ikke avgjøres om den har vært importert eller ikke. Er du sikker på at du vil importere den?

en: Gesture trigger
nb: Bevegelsesutløser

en: Shortcut trigger:
nb: Snarveisutløser:

en: Window trigger:
nb: Vindusutløser:

en: Window simple:
nb: Enkelt vindu:
