khotkeys - en to nn translation catalogue (127 entries)

en: Conditions
nn: Vilkår

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
nn: Kommando/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
nn: Fjernprogram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
nn: Fjernobjekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
nn: Funksjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
nn: Argument:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
nn: Kall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
nn: Køyr D-busslesar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
nn: Vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
nn: Aktivt vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
nn: Særskilt vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
nn: Handlingsvindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
nn: Program:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
nn: Vel program …

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
nn: Aktivt vindauge …

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
nn: Gammalt vindauge …

[ctx: Condition type]
en: And
nn: Og

[ctx: Condition type]
en: Or
nn: Eller

[ctx: Condition type]
en: Not
nn: Ikkje

[ctx: Add a new condition]
en: And
nn: Og

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
nn: Ny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
nn: Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
nn: Slett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
nn: Innhandlingsteneste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
nn: Start innhandlingstenesta ved pålogging

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
nn: Rørsler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
nn: Tidsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
nn: Museknapp:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Middle button
nn: Midtknapp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Right button
nn: Høgreknapp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 4
nn: Knapp 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 5
nn: Knapp 5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 6
nn: Knapp 6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 7
nn: Knapp 7

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 8
nn: Knapp 8

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 9
nn: Knapp 9

en: Edit Gesture
nn: Rediger rørsle

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
nn: Gjer rørsla du vil leggja til nedanfor. Trykk inn og hald nede venstre museknapp mens du gjer rørsla, og slepp han når du er ferdig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
nn: Rediger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
nn: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
nn: &Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
nn: &Ny …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
nn: Lag &kopi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
nn: &Slett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
nn: Vindaugsdata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
nn: Vindaugstittel:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
nn: Er ikkje viktig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
nn: Inneheld

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
nn: Er

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
nn: Passar regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
nn: Inneheld ikkje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
nn: Er ikkje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
nn: Passar ikkje med regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
nn: Vindaugsklasse:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
nn: Er ikkje viktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
nn: Vindaugsrolle:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
nn: Er ikkje viktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
nn: Oppdagar &automatisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
nn: Vindaugstypar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
nn: Skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
nn: Festa

en: New Group
nn: Ny gruppe

en: Export Group...
nn: Eksporter gruppe …

en: Import...
nn: Importer …

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
nn: Ny

en: Global Shortcut
nn: Global snøggtast

en: Window Action
nn: Vindaugshandling

en: Mouse Gesture Action
nn: Muserørsle

en: Command/URL
nn: Kommando/URL

en: D-Bus Command
nn: D-busskommando

en: K-Menu Entry
nn: K-menyval

en: Send Keyboard Input
nn: Send inndata frå tastatur

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
nn: Kommentar

en: New Action
nn: Ny handling

en: Export Group
nn: Eksporter gruppe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
nn: Endra eksporteringstilstand for handlingane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
nn: Eksporter handlingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
nn: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vel med kva tilstand handlingane skal eksporterast.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Faktisk tilstand</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksporter handlingane i den tilstanden dei har.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Av</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksporter handlingane i avslått tilstand.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">På</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksporter handlingane i påslått tilstand.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
nn: Faktisk tilstand

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
nn: Slått &på

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
nn: Slått &av

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
nn: KHotkeys-fil-ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
nn: KHotkeys-fil-ID-ane vert brukt for å sikra at filene ikkje vert eksporterte meir enn éin gong. Dei vert for det meste brukt til automatiske oppdateringar frå KDE-utviklarane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
nn: ID

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
nn: Vel importerings-ID-en for fila, eller la stå tom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
nn: Filnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
nn: Tillat samanslåing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
nn: Vil du slå saman med gamle mapper ved importering?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
nn: Slå saman med gammalt innhald viss det alt finst ei mappe med dette namnet. Elles vert det laga to mapper med same namn.

[ctx: action name]
en: Name
nn: Namn

[ctx: action enabled]
en: Enabled
nn: Slått &på

en: KDE Hotkeys Configuration Module
nn: Oppsettsmodulen i KDE Hotkeys

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
nn: © 2008 Michael Jansen

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nn: Handlinga har ulagra endringar.
    Vil du bruka eller forkasta dei?

en: Save changes
nn: Lagra endringar

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
nn: Klarte ikkje kontakta khotkeys. Endringane vart lagra, men dei kan ikkje takast i bruk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
nn: Innstillingar

en: Trigger
nn: Utløysar

en: Action
nn: Handling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
nn: &Snøggtast:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
nn: Utløys når

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
nn: Vindauge kjem fram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
nn: Vindauge forsvinn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
nn: Vindauge får fokus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
nn: Vindauge mistar fokus

en: Activate window:
nn: Aktiver vindauge:

en: Command/URL :
nn: Kommando/URL:

en: D-Bus:
nn: D-buss:

en: Keyboard input:
nn: Inndata frå tastatur:

en: No service configured.
nn: Ingen tenester er sette opp.

en: Input Action: %1
nn: Innhandling: %1

en: Failed to start service '%1'.
nn: Klarte ikkje starta tenesta «%1».

en: Menu entry:
nn: Menyoppføring:

en: Active window:
nn: Aktivt vindauge:

[ctx: And_condition]
en: And
nn: Og

en: Existing window:
nn: Gamle vindauge:

[ctx: Not_condition]
en: Not
nn: Ikkje

[ctx: Or_condition]
en: Or
nn: Eller

en: Menu Editor entries
nn: Menyval frå verktøyet for menyredigering

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
nn: Denne handlingsfila har vore importert tidlegare. Er du sikker på at du vil importera ho på nytt?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
nn: Denne handlingsfila manglar feltet «ImportId». Derfor kan det ikkje avgjerast om ho har vore importert tidlegare. Er du sikker på at du vil importera ho?

en: Custom Shortcuts Service
nn: Teneste for tilpassa snarvegar

en: Gesture trigger
nn: Rørsleutløysar

en: Shortcut trigger:
nn: Snøggtastutløysar:

en: Window trigger:
nn: Vindaugsutløysar:

en: Window simple:
nn: Enkelt vindauge:
